Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Ευτυχώς όχι προς το παρόν.. κοπωση και λίγο λαιμο..

      Καταρχάς περαστικά να είναι. Μην ταράζεσαι, ξεκούραση παραπάνω από όσο ξεκουραζόσουν, καμία σούπα κτλ. Σαν μια ίωση. Θα περάσει και όλα καλά. 

      8 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Και εγώ θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Κάνε προεμφυτευτικό και το μικροβιωμα αν δεν το έχεις κάνει φυσικά. Εγώ βασικά θεωρώ ότι είναι θέμα του γιατρου πόσο θα ψάξει και θα ασχοληθεί με τα αίτια. Τουλάχιστον έτσι γίνεται σε μένα. Με τον γιατρό έχω να κάνω πρώτα και αυτός μου λέει τι και πως προχωράμε, στο κέντρο πάμε για να τα κάνουμε. Μην απογοητεύεσαι (όσο γίνεται) πάρε μια βαθιά ανάσα και κάνε πάλι την προσπάθεια σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 🤞🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδια!!!!σημερα ρολο κοτοπουλο μαζι με πατατουλες κ σαλατα!

φιλακιαααααααααααα!!!

Mμμμμ τι ωραιο φαγακι ειναι αυτο;

καλημέρα σε όλη την παρέα!

προσπαθούμε να είμαστε καλά!Κατι ειναι κι αυτο.....

Δώρα να τον χαίρεσαι κ να σας χαίρεται! χρόνια πολλά κ ευτυχισμένα με υγεία κ αγάπη για όλη την οικογένεια! μακάρι να εκπληρωθούν τα όνειρά σας!Σε ευχαριστω συμπεθερουλα μου.

θέλει αγώνα για να κρατήσει ο γάμος! δύσκολα βρίσκουμε τον άνθρωπό μας, αλλά εύκολα τον χάνουμε! στο χέρι μας είναι κ μόνο!Ετσι ακριβως....

εγώ κάνω το εξής λάθος; δίνω, δίνω, δίνω, κάνω πίσω, συγχωρώ, συγχωρώ, δεν τονίζω την υποχώρησή μου κ μετά ο φέφος "δικαιώνεται" αβλεπί!!!!!!Λαθος σου,φανερο....

του έχει γίνει βίωμα ότι μονά ζυγά δικά του!

αυτό που αυτές τις μέρες με έχει φέρει στα όριά μου είναι που με τις φωνές του, κ συνακόλουθα με τους καβγάδες μας, έχει επηρεαστεί η Σύσα που παρουσιάζει φοβίες!Ωχ συμπεθερουλα μου,προσοχη στο παιδι....οι φοβιες δυσκολα υποχωρουν και μενουν στην ψυχουλα τους χρονια ολοκληρα....

δεν θα ήθελα να γράψω λεπτομέρειες, αλλά αντί να κάνει κάτι να το αλλάξουμε...υποψιάζεται χαζομάρες, βλέπει εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν!Γιατι ετσι βρε κοριτσι μου;

κ πίστψέ με αυτό πονάει περισσότερο από ο,τιδήποτε!

δεν θέλω να χωρίσω, δεν θέλω να τον χαρίσω στην μανούλα του!Και πολυ καλα σκεφτεσαι....

το πόσο χαρούμενη είναι αυτές τις μέρες δεν περιγράφεται!Ελεος.Ντροπη της να χαιρεται με την στεναχωρια του παιδιου της...:mad:

έχω δηλαδή να αντιμετωπίσω ένα βουνό θέματα σύνθετα κ έχω την χαρά της τρελής στα μούτρα μου που πρέπει να την παλέψω με χαμόγελο κ ψυχραιμία!Χαρας την υπομονη σου,δεν ξερω αν θα μπορουσα

αχ κ να την ξεμάλλιαζα την αντροχωρίστρα!!!!!! τρίχα τρίχα!!!!

ζώπυρον, να με συμπαθάς κορίτσι μου, αν δεν αναφέρομαι σε συνταγές, αλλά σε αυτή την παρέα είναι σαν να κάνω ψυχανάλυση! αν θέλετε να ρώτησα το σπλάχνο μου τί ήθελε να κάνουμε κ απάντησε βότα τη νούνα! έτσι κ έγινε! το χάρηκε το μανάρι μου!Και πολυ καλα κανατε!

το βράδυ είχαμε θέμα με εφιάλτη κ φοβία....ψυχη μουυυ. οπότε ακυρώσαμε τη βόλτα με τον φέφο!Κριμαααα χαρά η όρκα!

καβγάς με τον φέφο,Οχι παλι,ρε γμτ δουλειές η φέφη στο σπίτι κ κρεμούλα σπιτική για τα παιδάκια μου!

αυτά τα ωραία!

φιλιά σε όλες! να είστε καλά κ τα παιδάκια σας-στρουμφάκια σας καλύτερα!

Φιλια γλυκια μου

Καλημερα κοριτσακια.

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.Οπως καλα καταλαβατε,ο αντρουλης μου ειχε γεννεθλια.

Για σημερα δεν εχω μαγειρεμα για μας.Θα φαμε ψαροσουπα απο χθες.

Για τον θησαυρο θα κανω μια μοσχαροσουπα.

Χθες το βραδυ εφτιαξα πεινιρλι και μερικα πιροσκυ με γεμιση ζαμπον-κασερι-αυγα και φετα.Εγιναν εξαιρετικα.Μερικα τα εβαλα στην καταψυξη για να τα παρω μαζι μου την παρασκευη που θα παμε στο χωριο,για να τα ψησω εκει,να φαει και η μανουλα μου!!!!

Το πρωι ειχα τον αντρουλη μου εδω και μου ετοιμασε πρωινο.

Τωρα βγηκε για δουλειες.

Εγω παιζω με τον θησαυρο μου,που τωρα ειναι διπλα μου και δαγκωνει το μανικι!!!!!!!!!!!!!!!:lol:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα αγαπουλες,

καταρχην να πω οτι δεν θελω να κανουμε αλλο τοπικ, αυτο εμενα μου αρεσει πολυ, γραφουμε τα μεσα μας και λεμε και τι μαγειρεψαμε..

Λοιπον στα πιο σημαντικα τωρα,

Φεφακι μου εσυ ξερεις καλυτερα τις δυναμεις σου και τις αντοχες σου, και ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις το σωστο.

Κοιτα ΜΟΝΟ τον φεφακο και την συσα και ΟΛΑ τα αλλα μα ΟΛΑ ομως γραψτα σε παρακαλω..

Αννακι εσυ αγαπη μου πρεπει και επιβαλλεται να εισαι μεσα στην τρελή χαρα!!

εγω σημερα ειμαι με 3 ωρες υπνο, το πλασμα ξυπνησε στις 12 και ξανακοιμηθηκε στις 4 το πρωι... ναι καλα βλεπετε!!

Μας ελιωσε.. Τωρα καμαρωνει στο παρκο..Σημερα θα της κανω το βασανιστηριο του υπνου, δεν θα την αφηνω να κοιμηθει..:D:D

α! επισης θα μαγειρεψω φακες!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποιό είνα ιτο σωστό, να κάνω τί να μην κάνω.

μέρα νύχτα προσεύχομαι. εκεί είναι όλες μου οι ελπίδες.

πώς να μην ασχολούμαι με την άλλη ρε μαρία; αφού κάνει πως δεν ξέρει, ενώπιον τρίτων παρουσιάζει άλλο εαυτό, κ όμως διαβάζω πλέον τα μάτια της. είναι σε όλα νεήμερη κ όλα ξεκινούν από εκείνη. δεν απενεχοποιώ τον φέφο με αυτό, φυσικά όχι.

κ εκ των υστέρων, μαθαίνω-επαληθεύω-ότι γνώριζε χαρτί κ καλαμάρι τα γεγονότα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειρισούλες!!!

Σήμερα τρώμε μπριζολίτσες που έμειναν από χτες, με πουρέ όμως!

Γεια σας κοπελάρες!!!

Αγγελική τι ευχάριστη έκπληξη είναι αυτή;Να μας γράφεις την Κυριακή;Τι ωραία!!

Είδες μου συμβαίνει μια φορά στο χίλια χρόνια!!!!!

Εβίρι μπράβο στον Εβιρο!Αξιος σύντροφος μιας άξιας μαγείρισσας!Για δώσε οδηγίες για πατάτες Εβιρου.Πόσο τις βράζει;Πώς τις κόβει;Τι διαφορά έχουν από τις κλασικές τηγανιτές;Ολο απορίες είμαι...

Γυρίσαμε πριν λίγο από τη βόλτα μας με το περιστερόπαιδο κοιμισμένο.Δεν εχει κοιμηθεί καθόλου στη διάρκεια της μέρας και μας βλέπω να ξυπνάμε πάλι άγρια νύχτα,αμα χορτάσει τον ύπνο

Αφροδίτη αυριο απόγευμα θα είμαι σπίτι κι αν βγω για περπάτημα θα είναι μεσημεριανές ώρες.Οπότε όποια από τις δυο μας προλάβει τηλεφωνεί στην άλλη.

Ζωπυρούλα πολύ μου αρέσει η ιδέα για ξεχωριστό τόπικ με συνταγές.Τι λένε οι υπόλοιπες;Λέτε να το ξεκινήσουμε και να γράφουμε μέσα για φαγητάκια που έχουμε ήδη δοκιμάσει να φτιάχνουμε;Ωραία θα είναι...

Έκτακτη είδηση,

έφτιαξα σοκολατόπια πολύ εύκολη. Τρομάξατε με τη λέξη "έκτακτη";

Είδα τη συνταγή στις συνταγές της παρέας και είχα τα υλικά οπότε το επιχείρησα. Το μόνο παράπτωμα είναι ότι δεν είχα την υπομονή να κρυώσει εντελώς και βγήκε σε κομμάτια. Έφτιαξα και μια σάλτσα-κρέμα από πάνω. Με λίγα λόγια σοκόλαση απόψε. Η συνταγή είναι εδώ: http://www.sintagespareas.gr/sintages/taxitati-sokolatopita.html

Την έβγαλα φωτογραφία μέσα στο ταψί όσο ήταν σώα, γιατί μετά.......

IMG_3598.jpg

[/color][/color]

πραγματική σοκόλαση Έβιρι ακριβώς!!!!!!

καλημέρα σε όλη την παρέα!

προσπαθούμε να είμαστε καλά!

Δώρα να τον χαίρεσαι κ να σας χαίρεται! χρόνια πολλά κ ευτυχισμένα με υγεία κ αγάπη για όλη την οικογένεια! μακάρι να εκπληρωθούν τα όνειρά σας!

Άννα μου τί όμορφο αβοκάντο!!! με το καλό!

κάγκλυ μου γλυκιά, περνάμε την ίδια φάση.

να μη σου πω ότι κάθε λίγο κ λιγάκι την περνάω εγώ! καθότι έχω απόθεμα υπομονής κ επιμονής! άλλη στη θέση μου θα είχε φύγει τρέχοντας από πριν το γάμο!!!!

αλλά αυτό που σου έγραψε η εβίρι είναι σωστό κ αληθινό! (άσχετο που δεν μας γράφεις εβιράκι μου για τη σχέση σου με τον έβιρο)

θέλει αγώνα για να κρατήσει ο γάμος! δύσκολα βρίσκουμε τον άνθρωπό μας, αλλά εύκολα τον χάνουμε! στο χέρι μας είναι κ μόνο!

εγώ κάνω το εξής λάθος; δίνω, δίνω, δίνω, κάνω πίσω, συγχωρώ, συγχωρώ, δεν τονίζω την υποχώρησή μου κ μετά ο φέφος "δικαιώνεται" αβλεπί!!!!!!

του έχει γίνει βίωμα ότι μονά ζυγά δικά του!

αυτό που αυτές τις μέρες με έχει φέρει στα όριά μου είναι που με τις φωνές του, κ συνακόλουθα με τους καβγάδες μας, έχει επηρεαστεί η Σύσα που παρουσιάζει φοβίες!

δεν θα ήθελα να γράψω λεπτομέρειες, αλλά αντί να κάνει κάτι να το αλλάξουμε...υποψιάζεται χαζομάρες, βλέπει εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν!

κ πίστψέ με αυτό πονάει περισσότερο από ο,τιδήποτε!

δεν θέλω να χωρίσω, δεν θέλω να τον χαρίσω στην μανούλα του!

το πόσο χαρούμενη είναι αυτές τις μέρες δεν περιγράφεται!

έχω δηλαδή να αντιμετωπίσω ένα βουνό θέματα σύνθετα κ έχω την χαρά της τρελής στα μούτρα μου που πρέπει να την παλέψω με χαμόγελο κ ψυχραιμία!

αχ κ να την ξεμάλλιαζα την αντροχωρίστρα!!!!!! τρίχα τρίχα!!!!

ζώπυρον, να με συμπαθάς κορίτσι μου, αν δεν αναφέρομαι σε συνταγές, αλλά σε αυτή την παρέα είναι σαν να κάνω ψυχανάλυση! αν θέλετε να κάνετε άλλο τόπικ, κάντε το!

τα νέα μου, κατά τα άλλα, παρασκευή απόγευμα έκανα κοτόπουλο στη γάστρα με χυλοπίτες, πρωί Σαββάτου ελάχιστες δουλειές, το απόγευμα ρώτησα το σπλάχνο μου τί ήθελε να κάνουμε κ απάντησε βότα τη νούνα! έτσι κ έγινε! το χάρηκε το μανάρι μου!

το βράδυ είχαμε θέμα με εφιάλτη κ φοβία...οπότε ακυρώσαμε τη βόλτα με τον φέφο! χαρά η όρκα!

καβγάς με τον φέφο, δουλειές η φέφη στο σπίτι κ κρεμούλα σπιτική για τα παιδάκια μου!

αυτά τα ωραία!

φιλιά σε όλες! να είστε καλά κ τα παιδάκια σας-στρουμφάκια σας καλύτερα!

λοιπόν είμαι σίγουρη ότι έχω παντευτεί το δίδυμο αδερφό του φέφου! Τέτοια ομοιότητα στην συμπεριφορά. Αλλά και οι δικές μου αντιδράσεις ακριβώς όπως οι δικές σου. Υποχώρησεις μέχρι παραξηγήσεως:confused::confused::confused:

Όσο για την μεγάλη της έχει δημιουργήσει ένα άγχος απίστευτο! Μην πειράξουμε κάτι του μπαμπά και βάλει τις φωνές, να ρωτήσουμε τον μπαμπά για το αν θα φωνάξει κ'άποια φίλη της στο σπίτι ακόμη και όταν εκείνος δεν είναι εκεί...... Και φυσικά έχει την ψευδαίσθηση ότι όλο αυτό είναι νορμάλ:confused::confused:

δεν ξέρω ποιό είνα ιτο σωστό, να κάνω τί να μην κάνω.

μέρα νύχτα προσεύχομαι. εκεί είναι όλες μου οι ελπίδες.

πώς να μην ασχολούμαι με την άλλη ρε μαρία; αφού κάνει πως δεν ξέρει, ενώπιον τρίτων παρουσιάζει άλλο εαυτό, κ όμως διαβάζω πλέον τα μάτια της. είναι σε όλα νεήμερη κ όλα ξεκινούν από εκείνη. δεν απενεχοποιώ τον φέφο με αυτό, φυσικά όχι.

κ εκ των υστέρων, μαθαίνω-επαληθεύω-ότι γνώριζε χαρτί κ καλαμάρι τα γεγονότα!

τέλικά η πεθερά σου έχει δίδυμη αδερφή που ζει στον Πειραιά!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην όμορφη παρεούλα μου!

Μόλις γύρισα από την διαιτολόγο και το πόρισμα είναι -900γρ,τα 600 λιπος,τα 200 υγρά και τα 100 μυική μάζα

Ο λόγος που δεν έχασα κι άλλο είναι ότι μάλλον κάνω κατακράτηση,παρά τα νερά που πίνω.Γι' αυτό και θα πρεπει να πίνω καθημερινά και το πρασινο τσαι που το είχε αμελήσει

Ο άλλος λόγος είναι ότι έφαγα λιγότερο απ' όσο έπρεπε

Πού το είδε μην ρωτάτε!Απλά είναι αλήθεια

Γιατί κάποιες μέρες παρέλειπα δεκατιανά και φρούτα γιατί βαριόμουν να τα φάω

Συνεχίζουμε λοιπόν και όλα καλά

Έκτακτη είδηση,

έφτιαξα σοκολατόπια πολύ εύκολη. Τρομάξατε με τη λέξη "έκτακτη";

Είδα τη συνταγή στις συνταγές της παρέας και είχα τα υλικά οπότε το επιχείρησα. Το μόνο παράπτωμα είναι ότι δεν είχα την υπομονή να κρυώσει εντελώς και βγήκε σε κομμάτια. Έφτιαξα και μια σάλτσα-κρέμα από πάνω. Με λίγα λόγια σοκόλαση απόψε. Η συνταγή είναι εδώ: http://www.sintagespareas.gr/sintages/taxitati-sokolatopita.html

Την έβγαλα φωτογραφία μέσα στο ταψί όσο ήταν σώα, γιατί μετά.......

IMG_3598.jpg

[/color][/color]

Με τσάκισες!!!

Εκτός από την τυρόπιτα που (ξανά)φτιαξα, έκανα κι αυτά τα κουλουράκια τα οποία δεν είναι κακά αλλά δεν έμεινα κι απόλυτα ικανοποιημένη. Θα σκεφτώ αύριο τι μου φταίει...

Κλείνουν τα ματάκια μου, υπερφορτωμένη η σημερινή μέρα - δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω τίποτα απόψε.

Καλή δύναμη να έχουμε για την βδομάδα που ξεκινά! Καληνύχτα!

Προκομμένο ζωπυρουλάκι εσύ!

λοιπόν είμαι σίγουρη ότι έχω παντευτεί το δίδυμο αδερφό του φέφου! Τέτοια ομοιότητα στην συμπεριφορά. Αλλά και οι δικές μου αντιδράσεις ακριβώς όπως οι δικές σου. Υποχώρησεις μέχρι παραξηγήσεως:confused::confused::confused:

Όσο για την μεγάλη της έχει δημιουργήσει ένα άγχος απίστευτο! Μην πειράξουμε κάτι του μπαμπά και βάλει τις φωνές, να ρωτήσουμε τον μπαμπά για το αν θα φωνάξει κ'άποια φίλη της στο σπίτι ακόμη και όταν εκείνος δεν είναι εκεί...... Και φυσικά έχει την ψευδαίσθηση ότι όλο αυτό είναι νορμάλ:confused:

τέλικά η πεθερά σου έχει δίδυμη αδερφή που ζει στον Πειραιά!!!!!

Τελικά όλοι οι άντρες είναι δίδυμοι με ωροσκόπο...όνο!

Ευτυχώς που δεν έχω δίδυμη πεθερά

Φεφη μάλλιασε η γλώσσα μου,αλλά γραπτώς...Δεν τα ξαναγραφω εδώ

Τα ξέρεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκτακτη είδηση,

έφτιαξα σοκολατόπια πολύ εύκολη. Τρομάξατε με τη λέξη "έκτακτη";

Είδα τη συνταγή στις συνταγές της παρέας και είχα τα υλικά οπότε το επιχείρησα. Το μόνο παράπτωμα είναι ότι δεν είχα την υπομονή να κρυώσει εντελώς και βγήκε σε κομμάτια. Έφτιαξα και μια σάλτσα-κρέμα από πάνω. Με λίγα λόγια σοκόλαση απόψε. Η συνταγή είναι εδώ: http://www.sintagespareas.gr/sintages/taxitati-sokolatopita.html

Την έβγαλα φωτογραφία μέσα στο ταψί όσο ήταν σώα, γιατί μετά.......

IMG_3598.jpg

[/color][/color]

εβιρυ μας κολασες παλι???ειναι κολαση ειναι αυτο???στειλε ενα κομματακι:-P

καλημέρα σε όλη την παρέα!

να μη σου πω ότι κάθε λίγο κ λιγάκι την περνάω εγώ!και εγω επισης καθότι έχω απόθεμα υπομονής κ επιμονής! άλλη στη θέση μου θα είχε φύγει τρέχοντας από πριν το γάμο!!!!

αλλά αυτό που σου έγραψε η εβίρι είναι σωστό κ αληθινό! (άσχετο που δεν μας γράφεις εβιράκι μου για τη σχέση σου με τον έβιρο)

θέλει αγώνα για να κρατήσει ο γάμος! δύσκολα βρίσκουμε τον άνθρωπό μας, αλλά εύκολα τον χάνουμε! στο χέρι μας είναι κ μόνο!το λεω και εγω μπας και το χωνεψω:-(

εγώ κάνω το εξής λάθος; δίνω, δίνω, δίνω, κάνω πίσω, συγχωρώ, συγχωρώ, δεν τονίζω την υποχώρησή μου κ μετά ο φέφος "δικαιώνεται" αβλεπί!!!!!! μεγα λαθος...

του έχει γίνει βίωμα ότι μονά ζυγά δικά του!

αυτό που αυτές τις μέρες με έχει φέρει στα όριά μου είναι που με τις φωνές του, κ συνακόλουθα με τους καβγάδες μας, έχει επηρεαστεί η Σύσα που παρουσιάζει φοβίες!κριμα η ψυχουλα...

δεν θα ήθελα να γράψω λεπτομέρειες, αλλά αντί να κάνει κάτι να το αλλάξουμε...υποψιάζεται χαζομάρες, βλέπει εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν!

κ πίστψέ με αυτό πονάει περισσότερο από ο,τιδήποτε!

δεν θέλω να χωρίσω, δεν θέλω να τον χαρίσω στην μανούλα του!

το πόσο χαρούμενη είναι αυτές τις μέρες δεν περιγράφεται!

έχω δηλαδή να αντιμετωπίσω ένα βουνό θέματα σύνθετα κ έχω την χαρά της τρελής στα μούτρα μου που πρέπει να την παλέψω με χαμόγελο κ ψυχραιμία!

αχ κ να την ξεμάλλιαζα την αντροχωρίστρα!!!!!! τρίχα τρίχα!!!!:):)

ζώπυρον, να με συμπαθάς κορίτσι μου, αν δεν αναφέρομαι σε συνταγές, αλλά σε αυτή την παρέα είναι σαν να κάνω ψυχανάλυση! αν θέλετε να κάνετε άλλο τόπικ, κάντε το!

τα νέα μου, κατά τα άλλα, παρασκευή απόγευμα έκανα κοτόπουλο στη γάστρα με χυλοπίτες, πρωί Σαββάτου ελάχιστες δουλειές, το απόγευμα ρώτησα το σπλάχνο μου τί ήθελε να κάνουμε κ απάντησε βότα τη νούνα! έτσι κ έγινε! το χάρηκε το μανάρι μου!

το βράδυ είχαμε θέμα με εφιάλτη κ φοβία...οπότε ακυρώσαμε τη βόλτα με τον φέφο! χαρά η όρκα!

καβγάς με τον φέφο, δουλειές η φέφη στο σπίτι κ κρεμούλα σπιτική για τα παιδάκια μου!

αυτά τα ωραία!

φιλιά σε όλες! να είστε καλά κ τα παιδάκια σας-στρουμφάκια σας καλύτερα!

τα υπολοιπα τα εστειλα με πμ. μακιααα.

Καλημερα κοριτσακια.

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.Οπως καλα καταλαβατε,ο αντρουλης μου ειχε γεννεθλια.

Για σημερα δεν εχω μαγειρεμα για μας.Θα φαμε ψαροσουπα απο χθες.

Για τον θησαυρο θα κανω μια μοσχαροσουπα.

Χθες το βραδυ εφτιαξα πεινιρλι και μερικα πιροσκυ με γεμιση ζαμπον-κασερι-αυγα και φετα.Εγιναν εξαιρετικα.βαλε μας καμμια συνταγη βρε δωρακι!!!!Μερικα τα εβαλα στην καταψυξη για να τα παρω μαζι μου την παρασκευη που θα παμε στο χωριο,για να τα ψησω εκει,να φαει και η μανουλα μου!!!!

Το πρωι ειχα τον αντρουλη μου εδω και μου ετοιμασε πρωινο.

Τωρα βγηκε για δουλειες.

Εγω παιζω με τον θησαυρο μου,που τωρα ειναι διπλα μου και δαγκωνει το μανικι!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

καλημερα αγαπουλες,

καταρχην να πω οτι δεν θελω να κανουμε αλλο τοπικ, αυτο εμενα μου αρεσει πολυ, γραφουμε τα μεσα μας και λεμε και τι μαγειρεψαμε..

Λοιπον στα πιο σημαντικα τωρα,

Φεφακι μου εσυ ξερεις καλυτερα τις δυναμεις σου και τις αντοχες σου, και ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις το σωστο.

Κοιτα ΜΟΝΟ τον φεφακο και την συσα και ΟΛΑ τα αλλα μα ΟΛΑ ομως γραψτα σε παρακαλω..

Αννακι εσυ αγαπη μου πρεπει και επιβαλλεται να εισαι μεσα στην τρελή χαρα!!

εγω σημερα ειμαι με 3 ωρες υπνο, το πλασμα ξυπνησε στις 12 και ξανακοιμηθηκε στις 4 το πρωι... ναι καλα βλεπετε!!κουραγιο!!!!απτα δοντακια ειναι???

Μας ελιωσε.. Τωρα καμαρωνει στο παρκο.:D:D:D.Σημερα θα της κανω το βασανιστηριο του υπνου, δεν θα την αφηνω να κοιμηθει..:D:D

α! επισης θα μαγειρεψω φακες!

δεν ξέρω ποιό είνα ιτο σωστό, να κάνω τί να μην κάνω.

μέρα νύχτα προσεύχομαι. εκεί είναι όλες μου οι ελπίδες.πολυ καλα κανεις

πώς να μην ασχολούμαι με την άλλη ρε μαρία; αφού κάνει πως δεν ξέρει, ενώπιον τρίτων παρουσιάζει άλλο εαυτό, κ όμως διαβάζω πλέον τα μάτια της. είναι σε όλα νεήμερη κ όλα ξεκινούν από εκείνη. δεν απενεχοποιώ τον φέφο με αυτό, φυσικά όχι.

κ εκ των υστέρων, μαθαίνω-επαληθεύω-ότι γνώριζε χαρτί κ καλαμάρι τα γεγονότα!

Καλημέρα μαγειρισούλες!!!

Σήμερα τρώμε μπριζολίτσες που έμειναν από χτες, με πουρέ όμως!

πραγματική σοκόλαση Έβιρι ακριβώς!!!!!!

λοιπόν είμαι σίγουρη ότι έχω παντευτεί το δίδυμο αδερφό του φέφου! Τέτοια ομοιότητα στην συμπεριφορά. Αλλά και οι δικές μου αντιδράσεις ακριβώς όπως οι δικές σου. Υποχώρησεις μέχρι παραξηγήσεως:confused::confused::confused:

Όσο για την μεγάλη της έχει δημιουργήσει ένα άγχος απίστευτο! Μην πειράξουμε κάτι του μπαμπά και βάλει τις φωνές, να ρωτήσουμε τον μπαμπά για το αν θα φωνάξει κ'άποια φίλη της στο σπίτι ακόμη και όταν εκείνος δεν είναι εκεί...... Και φυσικά έχει την ψευδαίσθηση ότι όλο αυτό είναι νορμάλ:confused::confused:

τέλικά η πεθερά σου έχει δίδυμη αδερφή που ζει στον Πειραιά!!!!!

μηπως τελικα η καλη μου ειναι τριδυμη????

Γεια στην όμορφη παρεούλα μου!

Μόλις γύρισα από την διαιτολόγο και το πόρισμα είναι -900γρ,τα 600 λιπος,τα 200 υγρά και τα 100 μυική μάζα

Ο λόγος που δεν έχασα κι άλλο είναι ότι μάλλον κάνω κατακράτηση,παρά τα νερά που πίνω.Γι' αυτό και θα πρεπει να πίνω καθημερινά και το πρασινο τσαι που το είχε αμελήσει

Ο άλλος λόγος είναι ότι έφαγα λιγότερο απ' όσο έπρεπε

Πού το είδε μην ρωτάτε!Απλά είναι αλήθεια

Γιατί κάποιες μέρες παρέλειπα δεκατιανά και φρούτα γιατί βαριόμουν να τα φάω

Συνεχίζουμε λοιπόν και όλα καλάπολυ καλα τα πηγες, μπραβο!!!!καλη συνεχεια....

λοιπον, εμεις σημερα τρωμε ρολο κιμα απο χθες. απο ορεξη οχι και πολυ καλη.ο καιρος χαλια. κατα ταλλα ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα:-):smile::-).μεταξυ σοβαρου και αστειου μου εγινε προταση στη δουλεια να αναλαβω μια θεση αλλη που τωρα την κανουν δυο κοπελες.δεν ξερω αν θελει να της διωξει. δεν απαντησα καθαρα, αλλα ειναι πολυ δυσκολο. θελει να εισαι ανα πασα στιγμη διαθεσιμος. πραγμα που εγω δεν μπορω και δεν θελω λογο παιδιου. τωρα θα δειξει, δεν ειναι τιποα επισημο. ισως ηθελε να ριξει αδεια.. ημουν ομως και εγω διπλωματισσα:-)αυτα τα νεα μας. ααα!!!ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Eviri δώσε πληροφορίες για τις πατατες Εβιρου

Πόσο τις βράζει και σε τι πάχος τις κόβει

Μου φαίνεται ωραίο

Φεφη τι μπράβο μου λες;

Αποτυχία το βλέπω...

Ασε που θα τρεχω συνεχεια στην τουαλέτα πάλι.Αυτό είναι πολύ δύσκολο κομμάτι της δίαιτας.Με τόσα νερά που πίνω έχω πάθει φοβία ότι δεν θα προλάβω.Γιατί το εχω πάθει ήδη μια φορά και δεν είχε καθόλου πλάκα

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μην παραλείπεις κανένα γεύμα γιατί έτσι χαλάς την σειρά που έχει πάρει ο μεταβολισμός σου. Όσο για την τουαλέτα σε καταλαβαίνω, το έχω πάθει κι εγω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε, γιατί τα 900 δεν είναι λίγα!

κ γιατί εντόπισες το πρόβλημακ ξέρεις πώς να το λύσεις! κηπ κατούριγκ!

αφροδίτη, συγχαρητήρια για τη στάση σου! κ για το ότι εκτιμούν τη δουλειά σου!

όσο για την τρίδυμη, το έχω ψάξει...είναι λερναία ρε!!!!!

κ να σε πω τί μας σώζει; ένας ηρακλής!

το έπαθλο;

αν κάθε πικραμμένη έδινε από 20 ευρά, θα έχτιζε ολόκληρη πόλη!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περιστερακι μια χαρα τα πηγες, ευγε!!

φεφακι ολα θα πανε καλα σου εχω εμπιστοσυνη πολυ!!

εδω Δωρακι μου δεν σου ευχηθηκα για τον αντρουλη σου, να τον χαιρεσαι βρε!!

Τελικα εβαλα μπριζολιτσες, δεν εχει κοιμηθει καλα ο αντρουλης και σκεφτηκα να μην βαλω φακιτσες και τον αποτελειωσω..:lol:

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε, γιατί τα 900 δεν είναι λίγα!

κ γιατί εντόπισες το πρόβλημακ ξέρεις πώς να το λύσεις! κηπ κατούριγκ!

αφροδίτη, συγχαρητήρια για τη στάση σου! κ για το ότι εκτιμούν τη δουλειά σου!

όσο για την τρίδυμη, το έχω ψάξει...είναι λερναία ρε!!!!!

κ να σε πω τί μας σώζει; ένας ηρακλής!

το έπαθλο;

αν κάθε πικραμμένη έδινε από 20 ευρά, θα έχτιζε ολόκληρη πόλη!!!!!!!!

Μωρέ η δικιά μου τον είχε τον Ηρακλή της στο σπίτι της και ήταν ο πεθερός μου ,ο οποίος, από ότι κατάλαβα μετα τον θάνατο του, της μαζευε τα λουριά και εκείνη δεν κουνιόταν! Με το που πέθανε εκείνος αυτή βγάζει τα σπασμένα τώρα.....Και φυσικά υπογέιως............


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως κοριτσια χωρις να θελω να σας πικρανω, πιστευω οτι και τα καμαρια μας παιζουν ρολο.

Αν ο γιοκας κοψει τιν βηχα απο την αρχη, δεν θα μιλαγανε οι διδυμες!!!

Εμενα ο δικος μου δεν την αφηνει να πει κιχ, της κοβει τον αερα και για ολα με ρωταει.

Τωρα βεβαια απο την αλλη δεν ειμαστε και κοντα αλλα πιστευω και να παμε στην πατρα, παλι καλη θα ειναι.

Αλλα το ξαναλεω, ο γιοκας της εχει σηκω-σηκω..

Link to comment
Share on other sites

μαρία, μακάρι.

αγγελική, έτσι είναι κ σε μας. απλά ο πεθερός έχει άλλο χαβά κ δεν την μαζεύει γιατί έχει άγνοια του τί κάνει!

το απόγευμα θα τους φέρω όλους αντιμέτωπους με την πραγματικότητα! ε, ρε γλέντια!!!!!

θα κρατάω πρακτικά! μακάρι να ήξερα να χρησιμοποιήσω κάμερα!

όλα τα φώτα στραμμένα στην μπουλντόζα! τελευταία όταν λέγονται διάφορα, προσπαθεί να κρύβει τα ματια της-πρόσωπό της, γιατί την έχει προδώσει πολλές φορές κ την έχω ξεσκεπάσει επίσης αλλά πάντα με ξεκαρδιστικό χαμόγελο!!!!!

αυτό το τελευταίο λειτουργεί θανατηφόρα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ η δικιά μου τον είχε τον Ηρακλή της στο σπίτι της και ήταν ο πεθερός μου ,ο οποίος, από ότι κατάλαβα μετα τον θάνατο του, της μαζευε τα λουριά και εκείνη δεν κουνιόταν! Με το που πέθανε εκείνος αυτή βγάζει τα σπασμένα τώρα.....Και φυσικά υπογέιως............

λειπει ο γατος, χορευουν τα ποντικια δηλαδη αγγελικούλα, ετσι???

εγω παντως κοριτσια χωρις να θελω να σας πικρανω, πιστευω οτι και τα καμαρια μας παιζουν ρολο.

Αν ο γιοκας κοψει τιν βηχα απο την αρχη, δεν θα μιλαγανε οι διδυμες!!!

Εμενα ο δικος μου δεν την αφηνει να πει κιχ, της κοβει τον αερα και για ολα με ρωταει.

Τωρα βεβαια απο την αλλη δεν ειμαστε και κοντα αλλα πιστευω και να παμε στην πατρα, παλι καλη θα ειναι.

Αλλα το ξαναλεω, ο γιοκας της εχει σηκω-σηκω..

εννοειται. μονο που ο δικος μου δεν μιλησε απο την αρχη και αυτοι βρηκαν περιθωριο να χωθουν.και το χειροτερο οτι αφηνει εμενα να βγαζω το φιδι απο την τρυπα...

μπράβο ρε, γιατί τα 900 δεν είναι λίγα!

κ γιατί εντόπισες το πρόβλημακ ξέρεις πώς να το λύσεις! κηπ κατούριγκ!

αφροδίτη, συγχαρητήρια για τη στάση σου! κ για το ότι εκτιμούν τη δουλειά σου!

όσο για την τρίδυμη, το έχω ψάξει...είναι λερναία ρε!!!!!

κ να σε πω τί μας σώζει; ένας ηρακλής!

το έπαθλο;

αν κάθε πικραμμένη έδινε από 20 ευρά, θα έχτιζε ολόκληρη πόλη!!!!!!!!

να στειλω εγω 40????μιας και οι δικια μου κανει γιαδυο:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...