Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ε μάλλον κ εγω έτσι θα κάνω πλέον!!!

      Και εγώ προσθέτω καρότο!! Θα κάνω φασολάδα θα βάλω καρότο, φακές πάλι καρότο, αρακάς πάλι καρότο!! Έτσι απλά σαν σνακ καρότο κ αγγουράκι!!!

      Α έτσι εντάξει! Δεν το ξεκαθαρίζουν όμως, γράφουν εκεί ένα είναι απαγορευτικό για αυτό κ  αυτο το λόγο, σου λένε τι προκαλεί και σε πανικοβαλουν 

      Ναι καλέ και κιμά να ψήσω θα τριψω ένα καροτο μέσα!!!μου αρέσει ιδιαιτέρως..

      Ωμο δε το τρώω τόσο συχνά...μια με δύο φορές την εβδομάδα..

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μεχρι στιγμης ανναρωνει μια χαρα δοξα το θεο δεν εχει πλεον ταχυκαρδιες που ειχε τις πρωτες μερες και ο μονος κυνδινος ειναι η θρομβωση για την οποια περνει φαρμακα.

Μπραβο το παιδακι μας.Ολα θα πανε σουπερ,τιποτα δεν θα ξανα ενοχλησει το παιδι.Γερος να ειναι παντα!!!!!!!

Εγώ θα σου έλεγα πως αφού έτσι κι αλλιώς ο καιρός της επέμβασης πλησιάζει, τάιζε τον έτσι όπως τα τρώει μέχρι τώρα και όταν με το καλό ξεπεράσετε το χειρουργείο σας τον βάζεις σε πρόγραμμα. Μην αγχώνεσαι, όλα θα γίνουν!

Αυτο θα κανω,δεν εχω αλλη επιλογη....Θα δοκιμαζω ολους τους τροπους.

κ η Χρύσπα βαριέται μετά τις απανωτές ιώσεις το μάσημα! κ φυσικά δείχνει προτίμηση σε σουποειδή!

κ εγώ σκέφτομαι όπως εσύ, κ ο φέφος κ οι γιαγιάδες όπως ο άντρας σου κ ας μην έχουμε θέμα με καρδούλα!

κάπου στη μέση είναι το σωστό!

μην τα παίρνεις τόσο τοις μετρητοίς όλα!Πολυ αγχωνομαι.....

κάπου θα υποχωρήσεις, κάπου θα είσαι πιο αυστηρή!Αυτο θα κανω,θα του δοκιμαζω κι οτι τρωει θα δεινω....

η δικιά μου με μένα δεν τρώει φρούτα!Καθολου;ουτε αν την κανεις κρεμα; μόνο χυμό πορτοκάλι. θέλει κ το πρωί κ το απόγευμα!Τι καλααα

κάνει; Γιατι να μην κανει;Αφου της αρεσει. αφού σε κάθε χυμό εχω 2 πορτοκάλια! κάνει παραπάνω; φοβάμαι κ μην αρπάξει ο μώλος της που είναι ευαίσθητος!:confused:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα,

είμαι χάλια από εχθές με ατονία απίστευτη πονοκέφαλο και ακεφιά.

Ας ελπίσω να μείνει μόνο εκεί.

δεν έχω διάθεση για τπτ.

αφηνω ασχολίαστα τα πάντα δεν έχω διάθεση

φιλιά πολλά

Τι επαθες κοριτσακι μου;

Δωρακι μου οπως και να τα τρωει να μην σε προβληματιζει το βασικο ειναι να περνει τις βιταμινες και οπως ειπαν και τα κοριτσια μετα το χειρουργιο σιγα σιγα θα τον βαλεις σε προγραμμα και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε.

Ναι αυτο θα κανω σμαρτακι.Απλα αγχωνομαι με το θεμα της καρδουλας και με ριχνουν ολα!!!!!!!!

Απο ψυχολογια,ενα ματσο χαλια!!!!!!

Να ευχηθω εγω σε ολους οσους γιορταζουν χρονια πολλα.

Χρονια πολλα στην Αννια για το αγορακι της και

στην Φεφη χρονια πολλα για μανουλα και πεθερο.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα κανω σμαρτακι.Απλα αγχωνομαι με το θεμα της καρδουλας και με ριχνουν ολα!!!!!!!!

Απο ψυχολογια,ενα ματσο χαλια!!!!!!

Σε καταλαβαινω κοριτσακι πως νιωθεις ειναι λογικο να σε ριχνει και ξερεις αυτη η αναμονη ειναι οτι πιο χειροτερο στην ψυχολογια αλλα εσυ εισαι δυνατη θα προσπαθεις οσο μπορεις να εισαι καλα για τον μικρο σου και θα δεις ολα μια χαρα θα πανε θα ερθετε Αθηνα για την επεμβαση?
Link to comment
Share on other sites

Σμαρτάκι μου είσαι μεγάλη καρδιά! σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Δώρα μου ευχαριστώ για τις ευχές!

στις γιαγιάδες τρώει ένα φρούτο το πρωί κ 1-2 πορτόκάλια χυμό το απόγευμα.

σε μένα τα ΣΚ δεν θέλει φρούτο το πρωί, ζητάει χυμό πορτοκάλι. είτε της τον δίνω το πρωί είτε το απόγευμα. 2-3 πορτοκάλια! φοβάμαι να της δώσω κ το πρωί κ το απόγευμα, λόγω της ευαισθησίας!

το μικρό μου λατρεύει την ξαδερφούλα της, τη μεγάλη της αδερφής μου κ θέλει να πάμε εκεί βόλτα! βεβεήνα! να πάμε! πα(λ)τό!!!!!κα(σ)κόλ!!!!!!!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περνάω φάση μιουτ!!!!!

δεν έχει να κάνει με δουλειά.

Ελπίζω να μην έχει να κάνει ούτε με προσωπικά... τότε, θα μου πείς με τί έχει να κάνει ???? αν άπλωσε η γειτόνισσα ????:tongue: ναι, ναι, γι' αυτό !!!

Όλα καλά θα πάνε Φέφη μου γλυκιά . Και μην σκας -- εμείς είμαστε εδώ παντός καιρού πάσας νόσου και πάσας μ@λ@κίας !!!! :rolleyes:

Επίσης, αναφέρω, μιας και δεν θα μαγειρέψω σήμερις, ότι :

....έχω ντυθεί ωσάν την Μπερλίνα, γιατί σήμερα θα μας κάνουν πάρτυ, λέει, για το εγκάινια, λέει, με κοπή της πίττας, λέει, κέτερινγκ, λέει, θα 'ρθει κι ένας παππάς να μας διαβάσει, λέει, και θα αργήσουμε, ΛΕΕΙ, καλές 8-9 θα φύγουμε ΛΕΕΙ :mad: !!!!! Έχω σαλτάρει - μην μου δίνετε σημασία !!!!

Ο Ν.Β. θα έρθει?????:wink:;-):wink:;-)

Και να 'ρχόταν λέει εεε ???? Ω ρε μάνα μου, μεγάλη χαρά στο σπίτι μας, θα 'παιρνα και τα τέκνα μου μαζί... πλάκα πλάκα μια φορά μας είχε φέρει τον άλλο που μιμείται την Ντενίση κι αυτές... μου διαφεύγει τώρα το ονοματάκι του... α μπαααα, κρίση-κρίση !

είμαι προβληματισμένη, πεσμένη, αλλά την παλεύω

Πάρ' το αλλιώς, να μην γίνει πανικός :P:p:p

σήμερα γενεθλιάζει η μανούλα μου, γιορτάζει ο πεθερούλης! κ ο διευθυντής μου!

χρόνια τους πολλά!

Να τους χαίρεσαι !!! Την μανούλα (πολύχρονη) και τον πεθερό ! Για τον δ/ντή δεν ξέρω ....:rolleyes:

έχετε κάποια συνταγή για σουτζουκάκια; γιατί χθες έκανα της σκούρα κ δεν πολυεντυπωσιάστηκα! τα βρήκα άτονα! πείτε συνταγή από αυτά που κάνετε, πληζ!

σήμερα το απόγευμα θέλω να βάλω σκούπα, να καθαρίσω τουαλέτες, καλαθάκια, να σφουγγαρίσω το βράδυ όσο κοιμάται το παιδί κ κυρίως να βάλω σίδερο!

Έλα βρε Φέφη !!! ΜΑ καλά ! ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ θες να κάμεις ???????

Κι εγώ θα τα έκανα αν δεν είχαμε εδώ το "γκαλά" :tongue: πανάθεμά μας !

Σουτζουκάκια... ρίξε μια ματιά στην κλασική συνταγή της Βέφας, όχι τα σμυρνέϊκα... βάλε μπόλικο κύμινο... γίνονται νόστιμα κι αφράτα... να βράχεις τα χεράκια σου ενδιάμεσα όσο ζυμώνεις, άσ' το και κάνα 20λεπτο να πάρει την μυρωδιά το μίγμα αν σε παίρνει ο χρόνος...

εγώ τα ψήνω απευθείας στον φούρνο δεν τηγανίζω για να μην γίνονται βαριά... στο πυρέξ στρώνω ένα ψιλοκομμένο ντοματάκι κάτω-σουτζουκάκια- άλλο ένα ντοματάκι από πάνω- ραντίζω με λαδάκι, αλάτι, πιπέρι για νοστιμιά και βουρ στον φούρνο !

Και προσέχω να μείνουν με την σάλτσα τους ! Μμμμμμμ

Ρε σεις κοριτσια,εχω ενα προβληματακι με το φαγητο του θησαυρου.

Απο την μερα που ειχε την ιωση και πονουσε ο λαιμος του μεχρι και τωρα που ειναι μια χαρα (Δοξα Το Θεο) δεν τρωει καλα τα φαγητα του.Δλδ δεν τα μασουλαει και τα κραταει πολυ ωρα στο στομα του.

Αν ομως τα κανω βελουτε μια χαρα τα τρωει!!!!:confused::confused:

Τρωει καλα μονο τα σουποειδη...οπως,κριθαρακι σουπα,τραχανα,κοτοσουπα...τετοια!!!(Α...και πατατες φουρνου...)

Διαφωνω πανω στο θεμα του βελουτε φαγητου με τον καλο μου.

Έλα βρε Δώρα μου...

Ίσως το ψυχάκι μου να περνάει "φάση". Δώσ' του λίγο χρόνο και μην τον πιέζεις να τα τρώει σόνυ και ντε όλα όπως πριν... σκοπός είναι να παίρνουν από όλες τις βιταμίνες ! Αν φάει και λίγο βελουτέ, τί σε πειράζει ! Τουλάχιστον μέχρι την εγχείρηση - κάνε σκόντο ! :rolleyes:

Μεχρι στιγμης ανναρωνει μια χαρα δοξα το θεο δεν εχει πλεον ταχυκαρδιες που ειχε τις πρωτες μερες και ο μονος κυνδινος ειναι η θρομβωση για την οποια περνει φαρμακα.

Μπράβο το παληκάρι σας ! Αφού ακολουθείτε αγωγή, όλα καλά θα είναι ! Περδίκι ! Φτου-φτου !

ποιά ειναι η μπερλίνα;:confused:

μια χαρά θα τα καταφέρει ο Μ!

κ εγώ έχω ασιδέρωτο! θα φορτώσω κανά πουκάμισο, παντελόνι στη μάνα μου κ τα υποδέλοιπα εγώ! γιατί έχω να υποδεχτώ αύριο την επιθεώρηση!:rolleyes:

Α φιλενάδα και πού να ξέρω εγώ ποιά είναι η μανδάμ ???? έτσι την λέμε από πάντα με την μάνα μου ... ότι αυτή στολίστηκε σαν την Μπερλίνα !!!

Μάλλον ήταν κάποια από εκεί -την βλαχονησίδα, ξέρεις εσύ!- που όταν έβγαινε έξω παραστολιζόταν και την κορόϊδευαν όλοι... ε και της έμεινε το όνομα , όχι μόνο η χάρη !!!! χα χα

Είμαι "κινητό σχολείο"... δεν λέτε πάλι καλά που σας μορφώνω ?

Καλημέρα,

είμαι χάλια από εχθές με ατονία απίστευτη πονοκέφαλο και ακεφιά.

Ας ελπίσω να μείνει μόνο εκεί.

δεν έχω διάθεση για τπτ.

αφηνω ασχολίαστα τα πάντα δεν έχω διάθεση

φιλιά πολλά

Να μείνει μόνο εκεί !!! Μην τυχόν και κουνηθεί πες του !!! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι χάλια από εχθές με ατονία απίστευτη πονοκέφαλο και ακεφιά.

Ας ελπίσω να μείνει μόνο εκεί.

δεν έχω διάθεση για τπτ.

αφηνω ασχολίαστα τα πάντα δεν έχω διάθεση

φιλιά πολλά

Μήπως περιμένεις την επίσκεψη της κοκκινομούρας????

Ελπίζω να μην έχει να κάνει ούτε με προσωπικά... τότε, θα μου πείς με τί έχει να κάνει ???? αν άπλωσε η γειτόνισσα ????:tongue: ναι, ναι, γι' αυτό !!!

Καλέ ξέρεις τι μπελάς είναι αυτό? απαπαπα!

Όλα καλά θα πάνε Φέφη μου γλυκιά . Και μην σκας -- εμείς είμαστε εδώ παντός καιρού πάσας νόσου και πάσας μ@λ@κίας !!!! :rolleyes:

Και να 'ρχόταν λέει εεε ???? Ω ρε μάνα μου, μεγάλη χαρά στο σπίτι μας, θα 'παιρνα και τα τέκνα μου μαζί... πλάκα πλάκα μια φορά μας είχε φέρει τον άλλο που μιμείται την Ντενίση κι αυτές... μου διαφεύγει τώρα το ονοματάκι του... α μπαααα, κρίση-κρίση !

Τον Νικόλα σου φαντάζομαι πως θα καμάρωνε για τον κολλητό του!!!

Σουτζουκάκια... ρίξε μια ματιά στην κλασική συνταγή της Βέφας, όχι τα σμυρνέϊκα... βάλε μπόλικο κύμινο... γίνονται νόστιμα κι αφράτα... να βράχεις τα χεράκια σου ενδιάμεσα όσο ζυμώνεις, άσ' το και κάνα 20λεπτο να πάρει την μυρωδιά το μίγμα αν σε παίρνει ο χρόνος...

εγώ τα ψήνω απευθείας στον φούρνο δεν τηγανίζω για να μην γίνονται βαριά... στο πυρέξ στρώνω ένα ψιλοκομμένο ντοματάκι κάτω-σουτζουκάκια- άλλο ένα ντοματάκι από πάνω- ραντίζω με λαδάκι, αλάτι, πιπέρι για νοστιμιά και βουρ στον φούρνο !

Και προσέχω να μείνουν με την σάλτσα τους ! Μμμμμμμ

Κι εγώ έτσι τα κάνω. Γίνονται πιο ελαφριά.

Έλα βρε Δώρα μου...

Ίσως το ψυχάκι μου να περνάει "φάση". Δώσ' του λίγο χρόνο και μην τον πιέζεις να τα τρώει σόνυ και ντε όλα όπως πριν... σκοπός είναι να παίρνουν από όλες τις βιταμίνες ! Αν φάει και λίγο βελουτέ, τί σε πειράζει ! Τουλάχιστον μέχρι την εγχείρηση - κάνε σκόντο ! :rolleyes:

Μπράβο το παληκάρι σας ! Αφού ακολουθείτε αγωγή, όλα καλά θα είναι ! Περδίκι ! Φτου-φτου !

Α φιλενάδα και πού να ξέρω εγώ ποιά είναι η μανδάμ ???? έτσι την λέμε από πάντα με την μάνα μου ... ότι αυτή στολίστηκε σαν την Μπερλίνα !!!

Μάλλον ήταν κάποια από εκεί -την βλαχονησίδα, ξέρεις εσύ!- που όταν έβγαινε έξω παραστολιζόταν και την κορόϊδευαν όλοι... ε και της έμεινε το όνομα , όχι μόνο η χάρη !!!! χα χα

Είμαι "κινητό σχολείο"... δεν λέτε πάλι καλά που σας μορφώνω ?

Φωτεινός παντογνώστης:wink:;-):wink:;-):P

Σας είπα ότι σήμερα η ώρα δεν περνάει???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω κοριτσακι πως νιωθεις ειναι λογικο να σε ριχνει και ξερεις αυτη η αναμονη ειναι οτι πιο χειροτερο Ναι ρε γμτ!!! στην ψυχολογια αλλα εσυ εισαι δυνατη Οσο γιαυτο...... θα προσπαθεις οσο μπορεις να εισαι καλα για τον μικρο σουΝαι,θα ειμαι καλα,με χρειαζεται το αγορακι μου... και θα δεις ολα μια χαρα θα πανε Αμην και ποτε!!!!!! θα ερθετε Αθηνα για την επεμβαση?

Ναι σμαρτακι,θα ερθουμε Αθηνα.Εκει ειναι το μοναδικο παιδοκαρδιοχειρουργικο κεντρο......σε ολη την ελλαδα.

Σμαρτάκι μου είσαι μεγάλη καρδιά! σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Δώρα μου ευχαριστώ για τις ευχές!

στις γιαγιάδες τρώει ένα φρούτο το πρωί κ 1-2 πορτόκάλια χυμό το απόγευμα.

σε μένα τα ΣΚ δεν θέλει φρούτο το πρωί, ζητάει χυμό πορτοκάλι. είτε της τον δίνω το πρωί είτε το απόγευμα. 2-3 πορτοκάλια! φοβάμαι να της δώσω κ το πρωί κ το απόγευμα, λόγω της ευαισθησίας!

Μια χαρα ειναι και το π[ορτοκαλακι...ειναι φουλ στη βιταμινη

το μικρό μου λατρεύει την ξαδερφούλα της, τη μεγάλη της αδερφής μου κ θέλει να πάμε εκεί βόλτα! βεβεήνα! να πάμε! πα(λ)τό!!!!!κα(σ)κόλ!!!!!!!

φιλούρες!

Χαχαχαχαχα:lol: θεα η χ.

Κι ο δικος μου,θελει να παμε στην γιαγια......μας εχει τρελανει..ολη την ωρα..."Γιαγια και Γιαγια" και οταν του λεω,οχι αγαπη μου αλλη μερα θα παμε...

τοτε φωναζει.."Νενααααα" Ελενα δλδ...την μικρη ξαδερφουλα του,που κι αυτη κατω ειναι.

Ελπίζω να μην έχει να κάνει ούτε με προσωπικά... τότε, θα μου πείς με τί έχει να κάνει ???? αν άπλωσε η γειτόνισσα ????:tongue: ναι, ναι, γι' αυτό !!!

Καλοοοο :lol:

Έλα βρε Δώρα μου...

Ίσως το ψυχάκι μου να περνάει "φάση".Κατι τετοιο παιζει.... Δώσ' του λίγο χρόνο και μην τον πιέζεις να τα τρώει σόνυ και ντε όλα όπως πριν...Η αληθεια ειναι οτι ναι,τον πιεζω..... σκοπός είναι να παίρνουν από όλες τις βιταμίνες !Ναι ετσι ειναι.... Αν φάει και λίγο βελουτέ, τί σε πειράζει !Δεν πειραζει,ε; Τουλάχιστον μέχρι την εγχείρηση - κάνε σκόντο ! :rolleyes:

Αυτο θα κανω κοριτσακι.....

Να σας πω κατι,σκεφτομαι οτι αυτο το διαστημα,βγαζει ενα δοντι...τον 2ο γομφιο...λετε να φταιει κι αυτο;

Ουφ αμαν πια,να βγουν τα σκ@τοδοντα,μας εχουν ταραξει....

Ευτυχως αυτο ειναι το προτελευταιο...ενα ακομα και τελος!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα μακαρονάδα απλή με τυράκι δηλ.

Εχω σίδερο και βαριέμαι.

Τα σουτζουκάκια φεη ηλ. κεφτεδάκια με σάλτσα τα ξέρω απο τη μάνα μου ο άντρας μου τα λέει σουτζουκάκια να σου πω πως τα κάνω. Κάνω το κιμά κανονικά.΄Τον αφήνω για μισή ώρα. Μετα τηγανίζω και μόλις τα βγάλω ατο τηγάνι αν έχει πολύ λάδι αφαιρώ ρίχνω κρασί και με μια ξύλινη κουτάλα ανακατέβω να ξεκολήσει ότι έχει μείνει στο τηγάνι απο τα κεφτεδάκια. Μετάρίχνω φρέσκια ντομάτα λίγο πουμαρό αλάτι πιπέρι ρίγανη και μια καυτερή πιπεριά. Το αφήνω στο χαμηλό να σωθούν τα υγρά.Μόλις δέσει ρίχνω τα κεφτεδάκια σβήνω το μάτι και τα αφήνω. Μπορώ να οώ ότι είναι απο τα καλύτερα φαγητά που κάνω.

Χτες έκανα και ατομικές σπανακόπιτες και τις έχωσα στην κατάψυξη.

Επίσης έβαλα πρώτη φορά ρεβύθια στην κατάψυξη κάποια το κάνει απο εσάς αλλά δεν θυμάμαι ποιά. Βγαίνουν καλά μετά ή έχει διαφορά η γεύση;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

μερσί, αλλά χθες δεν είχε ξεκούραση το μενού!

μαγείρεψα γιουβαρλάκια αβγολέμονο, στην πορεία μου χάλασε το καπάκι της χύτρας κ χύθηκαν ζουμιά παντού στην κουζίνα (θέλει αλλαγή το λάστιχο ή κάτι φταίει στη βαλβίδα...)

Tην βαλβίδα την καθαρίζεις; Γιατί κάθε τόσο θέλουν άνοιγμα και καθάρισμα!

είμαι προβληματισμένη, πεσμένη, αλλά την παλεύω!

Μια από τα ίδια αλλά ανεβαίνω μαζί σας!;)

εγώ μόνο λάχανο βάζω στο χοιρινό, σε μεγάλα κομμάτια το κρέας κ ντομάτα τριμμένη ή χυμό ντομάτας! γίνεται λουκούμι!

Εγώ βάζω και σέλινο! όνειρο!!!!

το καλύτερο φαγητό! μη σου πω κάνε κ αβγουλάκια!

Το αυτό!!!

σήμερα γενεθλιάζει η μανούλα μου, γιορτάζει ο πεθερούλης! κ ο διευθυντής μου!

χρόνια τους πολλά!

Να τους χαίρεσαι!

ποτέ δεν έκανα κοτόπουλο κοκκινιστό με χυλοπίτες. δεν τις τρώει ο φέφος! ενώ μου αρέσουν πάρα πολύ!

Κακώς αφού σ'αρέσουν! Κάνε μια μικρή ποσότητα για σένα!

χθες έφαγε η κόρη μου κ μας τάραξε! όπως λέει κ η άννια φασολάδα τρομερή κάθε βήμα κ .ορδή!

χαχαχα!!!! Έτσι πρέπει!!!! Αρκεί να μην αρχίζουν οι μπαμπάδες!!!:lol::lol:

....έχω ντυθεί ωσάν την Μπερλίνα, γιατί σήμερα θα μας κάνουν πάρτυ, λέει, για το εγκάινια, λέει, με κοπή της πίττας, λέει, κέτερινγκ, λέει, θα 'ρθει κι ένας παππάς να μας διαβάσει, λέει, και θα αργήσουμε, ΛΕΕΙ, καλές 8-9 θα φύγουμε ΛΕΕΙ :mad: !!!!! Έχω σαλτάρει - μην μου δίνετε σημασία !!!!

Σου φεξε πάλι!!!!!:tongue:

Έχει κανένα καλό δώρο να σου ευχηθούμε καλή επιτυχία;

Απο την μερα που ειχε την ιωση και πονουσε ο λαιμος του μεχρι και τωρα που ειναι μια χαρα (Δοξα Το Θεο) δεν τρωει καλα τα φαγητα του.Δλδ δεν τα μασουλαει και τα κραταει πολυ ωρα στο στομα του.

Αν ομως τα κανω βελουτε μια χαρα τα τρωει!!!!:confused::confused:

Μήπως πονούσε ο λαιμάκος του και φοβάται να καταπιεί; Και παράλληλα με το δόντι που ανέφερες είναι θάνατος ο πόνος!

Διαφωνω πανω στο θεμα του βελουτε φαγητου με τον καλο μου.

Εγω θελω να τα τρωει κανονικα,οπως ετρωγε και πριν.....

Εκεινος μου λεει να του δινω οτι θελει κι οπως το θελει......

απο το να μενει νηστικος ας τρωει και ετσι.

Και μου τονιζει,οτι το παιδακι μας εχει σοβαρη καρδιοπαθεια......μεχρι το χειρουργειο,να τον αφησω ελευθερο σε ολα....και να μην αγχωνομαι και ζοριζω και το παιδι.

Ισως λεει, να κουραζεται και γιαυτο δεν τα θελει.

Δεν ξερω,ισως εχει δικιο,αλλα εγω φοβαμαι να μη μαθει παλι στα βελουτε και δεν τρωει τα φαγητα οπως ετρωγε πριν!!!!!

Θα ηθελα,αν μπορειτε,να μου πειτε την αποψη σας πανω στο θεμα......

Εγω εχω μεινει καπως ετσι..:confused:

Θα συμφωνήσω με τον καλό σου... Μην το ζορίζεις το παιδί. Αφού έμεινε λίγο διάστημα μέχρι την επέμβαση άστο!

Δεν έγινε και κάτι άμα τα τρώει αλεσμένα..

Καντου τα χατηράκια τώρα και μετά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!;)

Μεχρι στιγμης ανναρωνει μια χαρα δοξα το θεο δεν εχει πλεον ταχυκαρδιες που ειχε τις πρωτες μερες και ο μονος κυνδινος ειναι η θρομβωση για την οποια περνει φαρμακα.

Ωραία! Δεν έχει πρόβλημα νομίζω εφόσων είναι σε αγωγή και πέρασαν και τόσες μέρες!

Όλα καλά θα πάνε Φέφη μου γλυκιά . Και μην σκας -- εμείς είμαστε εδώ παντός καιρού πάσας νόσου και πάσας μ@λ@κίας !!!! :rolleyes:

Έτς!!!!!

Α φιλενάδα και πού να ξέρω εγώ ποιά είναι η μανδάμ ???? έτσι την λέμε από πάντα με την μάνα μου ... ότι αυτή στολίστηκε σαν την Μπερλίνα !!!

Μάλλον ήταν κάποια από εκεί -την βλαχονησίδα, ξέρεις εσύ!- που όταν έβγαινε έξω παραστολιζόταν και την κορόϊδευαν όλοι... ε και της έμεινε το όνομα , όχι μόνο η χάρη !!!! χα χα

Είμαι "κινητό σχολείο"... δεν λέτε πάλι καλά που σας μορφώνω ?

Έχεις κέφια σήμερα!!!!

Σας είπα ότι σήμερα η ώρα δεν περνάει???

Ναι ρε γμτ... Με τίποτα όμως!!!!:confused:

Τα σουτζουκάκια φεη ηλ. κεφτεδάκια με σάλτσα τα ξέρω απο τη μάνα μου ο άντρας μου τα λέει σουτζουκάκια να σου πω πως τα κάνω. Κάνω το κιμά κανονικά.΄Τον αφήνω για μισή ώρα. Μετα τηγανίζω και μόλις τα βγάλω ατο τηγάνι αν έχει πολύ λάδι αφαιρώ ρίχνω κρασί και με μια ξύλινη κουτάλα ανακατέβω να ξεκολήσει ότι έχει μείνει στο τηγάνι απο τα κεφτεδάκια. Μετάρίχνω φρέσκια ντομάτα λίγο πουμαρό αλάτι πιπέρι ρίγανη και μια καυτερή πιπεριά. Το αφήνω στο χαμηλό να σωθούν τα υγρά.Μόλις δέσει ρίχνω τα κεφτεδάκια σβήνω το μάτι και τα αφήνω.

Πω πω... τι φαγητο!!!!! Έχω λιώσει μιλάμε!!!:P

Τα ρεβύθια δεν παθαίνουν απολύτως τίποτα στην κατάψυξη!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παλι βλεπω οτι ειστε καπως,καλε δεν ειπαμε πως πρεπει να χαμογελαμε!!!!!αυτο παει ειδικα στην Φεφουλα μας!!!κοριτσακι μου καλο κ ομορφο οταν κατι σε χαλαει να σκεφτεσαι την ομορφη κορη σου κ τον αντρπυλη σου κ ειμαι σιγουρη πως αμεσως θα σου ρθουν πολλα πολλα χαμογελα!!!!σου στελνω ενα στρουμφοφιλακιιιιιιιιιιιιιι,ελα πες δεν ειναι ωραια τα φιλακια μας!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει να κάνει ούτε με προσωπικά... τότε, θα μου πείς με τί έχει να κάνει ???? αν άπλωσε η γειτόνισσα ????:tongue: ναι, ναι, γι' αυτό !!!

Όλα καλά θα πάνε Φέφη μου γλυκιά . Και μην σκας -- εμείς είμαστε εδώ παντός καιρού πάσας νόσου και πάσας μ@λ@κίας !!!! :rolleyes:

γι' αυτό σας αγαπώ! με τον φεφούλη τα είχα πάρει, αλλά πού θα μου πάει, θα τα στρώσω όλα!!!!!!! οι καραγκούνηδες έχουν ξεροκέφαλο, αλλά οι μυστιώτες έχουν μυαλό!!(υπομονή κ επιμονή).

Σουτζουκάκια... ρίξε μια ματιά στην κλασική συνταγή της Βέφας,

την είδα, αλλά κάτι έλεγε για σόδα κ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ σόδα στα φαγητά! έλεγε σόδα, φαντάζομαι μαγειρέματος που την διαλύει σε ελάχιστο νεράκι κ εκεί ξενέρωσα!

όχι τα σμυρνέϊκα... βάλε μπόλικο κύμινο... γίνονται νόστιμα κι αφράτα...

έβαλα κύμινο!

να βράχεις τα χεράκια σου ενδιάμεσα όσο ζυμώνεις,

η βέφα έλεγε να βρέχω χεράκια όσο τα πλάθω με κρασάκι, αλλά δεν είχα!άλλος ένας λόγος που εγκατέλειψα!

άσ' το και κάνα 20λεπτο να πάρει την μυρωδιά το μίγμα αν σε παίρνει ο χρόνος...

με τόσα που έκανα χθες, δεν με έπαιρνε καθόλου. το ξέρω αυτό για όλα τα κεφτεδοειδή ισχύει, να πάει παντού!

εγώ τα ψήνω απευθείας στον φούρνο δεν τηγανίζω για να μην γίνονται βαριά... στο πυρέξ στρώνω ένα ψιλοκομμένο ντοματάκι κάτω-σουτζουκάκια- άλλο ένα ντοματάκι από πάνω- ραντίζω με λαδάκι, αλάτι, πιπέρι για νοστιμιά και βουρ στον φούρνο !

Και προσέχω να μείνουν με την σάλτσα τους ! Μμμμμμμ

κοίτα, έκανα τις παρασπονδίες μου από τη συνταγή του βιβλίου της σκούρα σοφίας. δηλαδή αρχικά τα τηγάνισα σε δυνατή φωτιά από λίγο, τα έβγαλα σε πυρεξάκι, μετά στο λάδι έριξα σκόρδα, ντοματούλες κ χυμό ντοματας, λιγάκι λάδι ακόμα κ ελάχιστο νεράκι. πήρε μια βράση κ μετά όλα στο πυρέξ στο φούρνο. έτσι έγιναν πιο γρήγορα, αλλά είχα πολύ πλύσιμο μετά!

ήθελε κ κάτι άλλο! δεν πήρε γεύση σκόρδου, κ μάλλον χρειαζόταν κρασάκι η σάλτσα να μοσχομυρίσει!

Α φιλενάδα και πού να ξέρω εγώ ποιά είναι η μανδάμ ???? έτσι την λέμε από πάντα με την μάνα μου ... ότι αυτή στολίστηκε σαν την Μπερλίνα !!!

Μάλλον ήταν κάποια από εκεί -την βλαχονησίδα, ξέρεις εσύ!- που όταν έβγαινε έξω παραστολιζόταν και την κορόϊδευαν όλοι... ε και της έμεινε το όνομα , όχι μόνο η χάρη !!!! χα χα

Είμαι "κινητό σχολείο"... δεν λέτε πάλι καλά που σας μορφώνω ?

κάντυπήντια!!!!!:tongue::lol:

Σας είπα ότι σήμερα η ώρα δεν περνάει???

περνάει κ δεν πρόλαβα όσα ήθελα, ούτε τηλέφωνο στην φούμπι μου.

Ναι σμαρτακι,θα ερθουμε Αθηνα.Εκει ειναι το μοναδικο παιδοκαρδιοχειρουργικο κεντρο......σε ολη την ελλαδα.

Χαχαχαχαχα:lol: θεα η χ.

Κι ο δικος μου,θελει να παμε στην γιαγια......μας εχει τρελανει..ολη την ωρα..."Γιαγια και Γιαγια" και οταν του λεω,οχι αγαπη μου αλλη μερα θα παμε...

τοτε φωναζει.."Νενααααα" Ελενα δλδ...την μικρη ξαδερφουλα του,που κι αυτη κατω ειναι.

Να σας πω κατι,σκεφτομαι οτι αυτο το διαστημα,βγαζει ενα δοντι...τον 2ο γομφιο...λετε να φταιει κι αυτο;

Ουφ αμαν πια,να βγουν τα σκ@τοδοντα,μας εχουν ταραξει....

Ευτυχως αυτο ειναι το προτελευταιο...ενα ακομα και τελος!!!!

όλα θα γίνουν. δώστου ένα φιλάκι από την πεθερούλα του!

Καλημέρα

Σήμερα μακαρονάδα απλή με τυράκι δηλ.

Εχω σίδερο και βαριέμαι.

Τα σουτζουκάκια φεη ηλ. κεφτεδάκια με σάλτσα τα ξέρω απο τη μάνα μου ο άντρας μου τα λέει σουτζουκάκια να σου πω πως τα κάνω. Κάνω το κιμά κανονικά.΄Τον αφήνω για μισή ώρα. Μετα τηγανίζω και μόλις τα βγάλω ατο τηγάνι αν έχει πολύ λάδι αφαιρώ ρίχνω κρασί και με μια ξύλινη κουτάλα ανακατέβω να ξεκολήσει ότι έχει μείνει στο τηγάνι απο τα κεφτεδάκια. Μετάρίχνω φρέσκια ντομάτα λίγο πουμαρό αλάτι πιπέρι ρίγανη και μια καυτερή πιπεριά. Το αφήνω στο χαμηλό να σωθούν τα υγρά.Μόλις δέσει ρίχνω τα κεφτεδάκια σβήνω το μάτι και τα αφήνω. Μπορώ να οώ ότι είναι απο τα καλύτερα φαγητά που κάνω.

αυτά είναι κεφτέδες με σάλτσα ντοματας. άλλη ζύμη έχει το σουτζουκάκι, άλλη το κεφτεδάκι. το σουτζουκάκι δεν έχει κρεμμύδι!

Χτες έκανα και ατομικές σπανακόπιτες και τις έχωσα στην κατάψυξη.

Επίσης έβαλα πρώτη φορά ρεβύθια στην κατάψυξη κάποια το κάνει απο εσάς αλλά δεν θυμάμαι ποιά. Βγαίνουν καλά μετά ή έχει διαφορά η γεύση;

εγώ τα βάζω κατάψυξη τα όσπρια κ είναι μια χαρά! καμιά διαφορά!

έχω κ εγώ ρεβύθια στην κατάψυξή μου για όποτε χρειαστεί!

πάντα μαγειρεύω μισό κιλό όσπρια τη φορά!

μάκια!

ζήλεψα μακαρονάδα με τυράκι! θα μου στείλεις μια μερίδα; σε σαλατιέρα παρακαλώ με μπόλικο κασεράκι ή κεφολοτύρι, γραβιέρα, ό,τι σου βρίσκεται, είμαι καλός άνθρωπος, δεν παρεξηγώ!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το μενου μοολις αποφασιστηκε,πενες με κοκκινη σαλτσα με μανιταρια κ μπολικη παρμεζανααααα!!!ο καλος μου μαγειρευει,παω κ εγω να κανω πως βοηθαω!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ο διευθυντής μου είναι μάλαμα, ασχέτως του τί γίνεται με τη δουλειά, είναι ψυχούλα! να είναι πολύχρονος κ γερός! κ να έχει πολλές επιτυχίες στη δουλειά του!

ελένη, δεν έχω ανοίξει ποτέ την βαλβίδα της χύτρας!

μα καλά όλες ξαραθήκατε στα γέλια!!!!!!!!ντροπή σας ρε!

πού να ξέρω ότι αποσυναρμολογείται το εργαλείο! τα εργαλεία τα πιάνουμε με ευλάβεια, δεν τα αποσυνθέτουμε!!!!!!!!!

σοβαρευτείτε κ πείτε μου οδηγίες, ...σταματήστε να γελάτε είπα!

μπα!!!!!ακόμα χαχανίζετε;;;;;;;

θα κάνω μουτλάκια!!!!!!!!!!

καλέ πείτε μου πώς να το καθαρίσω το εργαλείο! αφού χθες ο φέφος πήρε τον μπούλη του τηλέφωνο να πάει το καπάκι στο μάστορα!!!!!!!!!!!! αύριο θα το έστελνα στην πεθερούλα...

ανατρίχιασα πάλι! τυχαίο θα ήταν!

το λεπόν!

έλεν, σε σένα βασίζομαι για οδηγίες! οι άλλες είναι ασόβαρες κ γελούν οι άμυαλες!

όσο για τον κακομαθημένο μου, θα τον στρώσω! απλά δεν γίνεται από τη μια στιγμή στην άλλη η νύχτα μέρα!

γιαβάς γιαβάς!

Αννούλα, όπως θα είδες με τον φέφο είχα παρει ανάποδες κ φυσικά η σύσα είναι λόγος κα αφορμή για όλα τα καλά του κόσμου, όπως κ όλα τα παιδιά για κάθε μάνα!

καλέ τα στρουμφοφιλάκια σας είναι μέλι!

Link to comment
Share on other sites

ελένη, δεν έχω ανοίξει ποτέ την βαλβίδα της χύτρας!

μα καλά όλες ξαραθήκατε στα γέλια!!!!!!!!ντροπή σας ρε!

πού να ξέρω ότι αποσυναρμολογείται το εργαλείο! τα εργαλεία τα πιάνουμε με ευλάβεια, δεν τα αποσυνθέτουμε!!!!!!!!!

σοβαρευτείτε κ πείτε μου οδηγίες, ...σταματήστε να γελάτε είπα!

μπα!!!!!ακόμα χαχανίζετε;;;;;;;

θα κάνω μουτλάκια!!!!!!!!!!

καλέ πείτε μου πώς να το καθαρίσω το εργαλείο! αφού χθες ο φέφος πήρε τον μπούλη του τηλέφωνο να πάει το καπάκι στο μάστορα!!!!!!!!!!!! αύριο θα το έστελνα στην πεθερούλα...

ανατρίχιασα πάλι! τυχαίο θα ήταν!

το λεπόν!

έλεν, σε σένα βασίζομαι για οδηγίες! οι άλλες είναι ασόβαρες κ γελούν οι άμυαλες!

όσο για τον κακομαθημένο μου, θα τον στρώσω! απλά δεν γίνεται από τη μια στιγμή στην άλλη η νύχτα μέρα!

γιαβάς γιαβάς!

:lol::lol::lol: Βρε τρελοκομείο.... όταν την πήρες δεν σε το είπανε;:tongue::tongue:

Ακριβώς κάτω από την βαλβίδα έχει μια βίδα. Την ξεβιδώνεις, την καθαρίζεις και ξαναβιδώνεις! Τόσο απλά!!!;);)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...