Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ε μάλλον κ εγω έτσι θα κάνω πλέον!!!

      Και εγώ προσθέτω καρότο!! Θα κάνω φασολάδα θα βάλω καρότο, φακές πάλι καρότο, αρακάς πάλι καρότο!! Έτσι απλά σαν σνακ καρότο κ αγγουράκι!!!

      Α έτσι εντάξει! Δεν το ξεκαθαρίζουν όμως, γράφουν εκεί ένα είναι απαγορευτικό για αυτό κ  αυτο το λόγο, σου λένε τι προκαλεί και σε πανικοβαλουν 

      Ναι καλέ και κιμά να ψήσω θα τριψω ένα καροτο μέσα!!!μου αρέσει ιδιαιτέρως..

      Ωμο δε το τρώω τόσο συχνά...μια με δύο φορές την εβδομάδα..

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γι' αύριο λέω να φτιάξω χοιρινό με λάχανο (στιφάδο?)
Μαρή ΖΩΠ το στιφάδο δεν είναι αυτό το φαγάκι που έχει κρεμμύδια ????

Θες να μας (απο)τρελλάνεις ????????????? :P:p:p

Δες τι έγινε. Είχα μια συζήτηση με την μάνα μου για στιφάδο και κόλλησα εκεί.:rolleyes:

Τελικά, έφτιαξα χοιρινό λεμονάτο με λάχανο... κααααάπως σαν αυτό :

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=%CF%87%CE%BF%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%BF%20%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%20%CE%BC%CE%B5%20%CE%BB%CE%B1%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%BF&source=web&cd=5&ved=0CDwQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.sintagespareas.gr%2Fsintages%2Fxoirino-me-laxano.html&ei=wZ8VT8-RLIXPhAfftIWPAg&usg=AFQjCNGX2Sgm4b3yEKFDC9E9UqTp7Y6CKQ

έφτιαξα επίσης και σουρωτό ρύζι

κι έγινε φανταστικό!! Κι ανάρπαστο!!!:cool:

Φέφη...?

Λέω να πάω νωρίς για ύπνο απόψε και να χαθώ πριν στα βιβλία μου.

Καλή μας νύχτα!!

υ.γ. Η φούμπι που είναι?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Kαλησπερα κοριτσακια.

Ουφφφφφ ειμαι κομματια.

Πολυ κουραση.......

Εχω και τον θησαυρο που εδω και κατι βραδια,δεν εννοει να κοιμηθει οπως τις παλιες καλες νυχτες.....απο τις 10...αντε το πολυ 10μιση.

Τωρα εχουμε τραγουδια και φουλ ενεργεια για παιχνιδια μεχρι αργαμιση :rolleyes:

Να φανταστητε οτι ακομα ειναι ξυπνητος.......και παλευει ο καλος μου να τον κοιμησει.....!!!!!!!! Τι να πω...δεν ξερω τι εχει παθει................:confused::confused::confused:

Το μονο θετικο απο ολη αυτη τη φαση που περναμε...(του ξενυχτιου....) ειναι οτι απολαμβανουμε παιχνιδια και αγκαλιες,περισσοτερο απο ποτε!!!

Αν και νομιζω οτι πρεπει ο Ν της καντυ,να παρει τηλ στο φιλο του Ν.Β να μας κλεισει τραπεζι .....μπας και συνδιασουμε ξενυχτη και διασκεδαση.

Γιατι το βλεπω εγω να ερχετε........με τοση αντοχη για ξενυχτια που εχει ο θησαυρακος μου...τραγουδιστη τον κοβω να γινεται :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παω να τακτοποιησω τα ρουχα που σιδερωσα....και να τσιμπησω λιγη απο την ερμη την τονοσαλατα μου,που με κοιταει παραπονεμενη εδω και ωρα....

Ησυχια....ακουω....(τωρα θα μου πειτε πως την ακουω την ησυχια :tongue::lol::lol:)

Μαλλον κοιμηθηκαν οι αντρες μου.....επιτελους!!!!!!

παω να τελειωσω τις δουλειες....και να ξεραθω κι εγω!

Καλο ξημερωμα.....φιλια!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ησυχια....ακουω....(τωρα θα μου πειτε πως την ακουω την ησυχια :tongue::lol::lol:)

Τι λες τώρα; Εδώ στην Κρήτη ακούμε τις μυρωδιές και δε θα ακούγεται η ησυχία; Ακούγεται και μάλιστα είναι και εκκωφαντική.:D:D:D:D:D:D

Αν ακούσεις Κρητικό να σε ρωτάει αν μυρίζεις κάποια μυρωδιά, θα σε ρωτήσει: " ακούεις τη μυρωδιά π.χ. του βασιλικού τι ωραία που είναι"; Πες κι εσύ Κάντυ, πες κι εσύ Κάντυ.

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες μου, με μεγάλη μου τιμή σας παρουσιάζω το πιάτο της ημέρας, το οποίο πλέον περιλαμβάνει ανεμπόδιστα ένα από τα πιο ακριβά εδέσματα. Τον αστακό της κρίσης. Υπ' όψιν....αυτός δε μυρίζει ψαρίλα.

download?mid=1%5f5235968%5fAIVu%2bFcAAMFzTxX8rg2kvCo7jBk&pid=2&fid=Inbox&inline=1&appid=YahooMailNeo

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα; Εδώ στην Κρήτη ακούμε τις μυρωδιές και δε θα ακούγεται η ησυχία; Ακούγεται και μάλιστα είναι και εκκωφαντική.:D:D:D:D:D:D

Αν ακούσεις Κρητικό να σε ρωτάει αν μυρίζεις κάποια μυρωδιά, θα σε ρωτήσει: " ακούεις τη μυρωδιά π.χ. του βασιλικού τι ωραία που είναι"; Πες κι εσύ Κάντυ, πες κι εσύ Κάντυ.

χαχαχαχαχαχα τι μου θυμησες...ημουν στη γιαγια μου στη μυτηληνη κ της λεω γιαγια καηκε το γαλα κ μου λεει ναι τ"ακουσα κ της λεω δεν ακουγεται μυριζεται...και οταν οι γονεις μου ηταν αρραβωνιασμενοι λεει η μαμα στον μπαμπα μου τακους τακους κ λεει κ εκεινος την να ακουσω?κ λεει η μαμα τα σουβλακια...

εγω αυριο θα μαγειρεψω πατατες τηγανητες μ λουκανικα κατι ευκολο


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Χρόνια πολλά στις Αθανασίες και τους Θανάσηδες για σήμερα. Να τους χαίρεστε. Νομίζω πως δεν έχουμε Αθανασία στην παρέα μας ε?

Σήμερα μαγειρεϋει η μανούλα μου, δεν ξέρω τι, θα σας πω όταν μάθω!

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοβαλαντω καλως μας ξαναηρθες,ευχομαι να εισαι καλα κ ολα μα ολα να ρουν οπως τα θες!!!!!!

κοριτσακια εχθες η μανουλα μου βρηκε σαρδελιτσες κ της εκανε τελειες,βεβαια δεν εφαγα πολλες γιατι στα μισα με επιασαν οι αναγουλες,βλεπω να μου μεινουν μεχρι τελους!!!!!!!!

για σημερα ακομα δεν εχουμε αποφασισει,περιμενω τον καλο μου να ξυπνησει κ να αποφασισουμε!φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επιτέλους κατάφερα να μπω.... Τι έγινε τελικα; Γιατί απότι είδα δεν ήμουν μόνο εγώ!

Έχει ψοφόκρυο και σήμερα και ετοιμάζομαι να βγω για εξωτερικές δουλειές!

Να ευχηθώ κι εγώ στην Αννια μας χρόνια πολλά για τον Αντώνη της!

Del με το καλό το μωράκι!!!

Fefi μας έλειψες ρε..... Ρουφ η Σισα σαν τη δικιά μου;:tongue:

Eviri νομίζω ότι τελευταία σας περνάμε σε χαμηλές θερμοκρασίες!

Αντε να τελειώσει ο χειμώνας ν'ανοίξει λίγο η ψυχούλα μας!

Για σήμερα κριθαράκι με μοσχαράκι στην κατσαρόλα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαγειρισουλες!!

η μικρη δεν εχει ξυπνησει ακομα και εγω εκανα γρηγορα τις δουλιτσες μου, αερισα και το σπιτι και τωρα εφτιαξα καφεδακι και καθησα να σας διαβασω..

Για σημερα θα κανω κοτοπουλακι με χυλοπιτες κοκκινιστο.

Εβιρακι εχω δανειστει αλλο λαπτοπ και δεν μου ανοιγει την φωτο του αστακου.. κλαψ..:-(

Οσο για το αν ακουγεται η υσηχια, ακουγεται..

Μια φορα ειχαν ερθει κατι φιλοι μας απο Αθηνα στο χωριο, καλοκαιρι.. Κατα τις 12-1 υσηχια παντου, εμεις τα παιδια μιλουσαμε και γελαγαμε.. Πεταγεται τοτε η φιλη-μαμα και μας λεει

-Καλε σταματηστε να ακουσουμε την υσηχια!!:D

φιλακια σε ολες, τα ξαναλεμε..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με το ρήμα ακούω μου έχει κάνει εντύπωση που κάποιοι το χρησιμοποιούν και στις περιπτώσεις των σεισμών.

Έχω ακούσει πολλούς να λένε τον άκουσες τον σεισμό?

Κι αναρωτιέμαι πως ακούς κάτι που απλά το νιώθεις ή το αισθάνεσαι??


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας κοριτσια μου γλυκα πρωτη μερα στην δουλεια σημερα μετα απο 1 εβδομαδα αδειας βαριεμε απιστευτα αν και εχει μαζευτει μπολικη.Τι κρυο ειναι αυτο που κανει δεν μπορω να ζεσταθω με τιποτα.Εσεις ειστε ολες καλα? Για σημερα θα φτιαξω φασολαδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρε κοριτσάκια.

Έβαλα αρακά να γίνεται για σήμερα.

χαχαχαχαχαχα τι μου θυμησες...ημουν στη γιαγια μου στη μυτηληνη κ της λεω γιαγια καηκε το γαλα κ μου λεει ναι τ"ακουσα κ της λεω δεν ακουγεται μυριζεται...και οταν οι γονεις μου ηταν αρραβωνιασμενοι λεει η μαμα στον μπαμπα μου τακους τακους κ λεει κ εκεινος την να ακουσω?κ λεει η μαμα τα σουβλακια...

Και μετά σου λέει γάτες που έχουν οξυμένη ακοή. Ποιες γάτες; Εδώ εμείς οι Κρητικοί (κι εσείς οι Μυτιληνιοί) ακούμε τις μυρωδιές, υπάρχει πιο οξυμένη ακοή απ' αυτή;

Καλημέρα!

Επιτέλους κατάφερα να μπω.... Τι έγινε τελικα; Γιατί απότι είδα δεν ήμουν μόνο εγώ!

Ελένη εγώ στο μαγειροκαφέ μια χαρά μπήκα. Δε μπορούσα όμως να μπω σε καινούργιο θέμα του πάρεντς καφέ με θέμα τη θρησκεία χτες το απόγευμα και σήμερα.

Eviri νομίζω ότι τελευταία σας περνάμε σε χαμηλές θερμοκρασίες!

Μα είδες!!!!!!!!Πραγματικά αυτό δε θα το φανταζόμουν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ξέχασα κάτι.

Χρόνια πολλά στους Θανάσηδες και στις Αθανασίες.

Νομίζω ότι δεν έχουμε κανέναν... Αν θυμάμαι καλά!:confused:

Κι εγώ μόνο στο μαγειροκαφέ μπορώ να μπω!

Σμαρτάκι πως πάτε; Έχει καλή ανάρρωση το παιδί;

Καλή αρχή και στη δουλειά σου!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...