Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Η περίοδος πάντα χωρίς καθυστέρηση και κυριολεκτικά στην ώρα της και πολλές φορές και νωρίτερα! Σήμερα που θέλω να έρθει να ξεκινήσουμε επιτέλους τη διαδικασία για μεταφορά δεν έρχεται! Εεε αμάν..

      Και για να σας προλάβω σίγουρα δεν είμαι έγκυος!!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις ευχες που δινετε για το παιδι μου να ειστε ολες καλα εσεις και τα παιδακια σας και σας ευχαριστω που με στηριξατε ολο αυτο το δυσκολο διαστημα για εμενα.Δωρακι μου ολα καλα θα πανε και για τον θησαυρουλη σου κοριτσι μου.Οπως σας ειπα κρατησε 6 ωρες οι οποιες ηταν γεματες αγχος και μια αγωνια απιστευτη και εγινε ακομη πιο μεγαλη οταν βγαινει καποια στιγμη ο συνεργατης του γιατρου και μας ειπε οτι η βλαβη ειναι ακριβως πανω στο σημειο που δινει τον ρυθμο η καρδια και μαλλον εφοσον τη διορθωσουν θα χρειαστει βηματοδοτη εκει κοριτσια δεν αντεξα τελος παντον βγηκε μετα απο 1 ωρα και μας ειπε οτι δεν χρειαστηκε αποκατεστησε την βλαβη απλα θα χρειαστει να κατσει λιγο παραπανω στο νοσοκομειο για παρακολουθηση,οπως και εγινε.Καθισα μαζι του ολες τις μερες δεν μου εκανε καρδια να φυγω οποτε καταλαβαινεται πως ειμαι τωρα παω για ξεκουραση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γι' αύριο λέω να φτιάξω χοιρινό με λάχανο (στιφάδο?).

Σμαρτάκι, να είστε σιδερένιοι κορίτσι μου και πάντα μόνο χαρές! Καλή ανάρρωση στο παιδί και καλή ξεκούραση σε σένα! Να μπαίνεις να μας γράφεις.

Αυτά τα λίγα, περνάω τη φάση... μουγκαφόν...:roll:

Φιλάκια.


Link to comment
Share on other sites

αχ Σμαρτακι μου καλο περασατε μεγαλη αγωνια αλλα ευτυχως ολα καλα!!να ναι γερο το αγορι σου κ πλεον μακρια απο νοσοκομεια!!!!!!

ζώπυρον το φαγητακι σου απλα ειναι τελειο,γιαμι λεμε!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΒΡΕ ΝΥΧΤΟΠΟΥΛΙ,ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ;

χαχαχαχα τωρα παω,εβλεπα κρεβατακια κ ξεχαστκα χιχιχι!!!!:tongue::tongue:

καληνυχτα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα θα φτιάξω μπιφτεκάκια για μένα και τον περιστέρη και για το περιστερόπουλο βράζω κοτόπουλο με λαχανικά.Με το ζουμάκι θα φτιάξω κριθαράκι κοκκινιστό για τη μια μέρα και για αύριο θα το φάει ως κλασική κοτόσουπα.Είπα να του αλλάξω λίγο τη διατροφή.Δεν έχει ξαναφάει κριθαράκι ούτε ντομάτα.

Χθες ήταν ξύπνιο όλη μέρα το περιστεράκι και είχε τρομερή υπερένταση.Κοιμήθηκε νωρίς,αλλά μας ξύπνησε πρωί πρωί να πιει το γαλατάκι του.

Είμαι κατάκοπη,ούτε πρόλαβα να σιδερώσω.Αλλά για περπάτημα πήγα και κάναμε και μια γυροβολιά στα σούπερ μάρκετ με τον περιστέρη.

Με τη δίαιτα δεν εχω δει ακόμα νέο αποτέλεσμα κι αρχίζω να απογοητεύομαι.Περίμενα ότι μετά την επίσκεψη της κοκκινοσκουφίτσας θα υπήρχε μια απώλεια βάρους,αλλα τίποτα.Συνεχίζω κανονικά και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααα!!!σημερα μαλλον ψαρακια θα φαμε,φτανει να βρει οι μανουλες σαρδελιτσες που λαχταρισα χιχιχι!!!

Περιστερω μου μην μασας με την διαιτα,καποιες φορες κολλαμε αλλα μολις παρεις μπρος θα γινει χαμος απο χασουρα :)!!!!εμενα παλι με βαλαν σε διαιτα να παρω κιλα,αντε να δουμε με την συγκεκριμενη διατροφη πως μπορει κανεις να βαλει κιλακια!!

φιλακια πολλαααααααααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Περιστερω μου μην μασας με την διαιτα,καποιες φορες κολλαμε αλλα μολις παρεις μπρος θα γινει χαμος απο χασουρα :)!!!!εμενα παλι με βαλαν σε διαιτα να παρω κιλα,αντε να δουμε με την συγκεκριμενη διατροφη πως μπορει κανεις να βαλει κιλακια!!

:confused::confused::confused:

Δηλαδή;

Πώς κι αυτό;

Εσένα δεν σε είχαν στη στέρηση τόσο καιρό με προσεγμένο διαιτολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!!

Επιτέλους το μεσημέρι που θα γυρίσω θα είμαι χόουμ αλόουν!!!!

Εφυγαν!!!!:D:D

Για σήμερα έκανα φασολάκια για μας και κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο το οπόιο έστειλα στα πεθερικά!

Τηγανιτά με πατατούλες τηγανιτές??? Μιαμ Μιαμ....

Με κουσκουσάκι!

Kοριτσια βγηκαμε πριν απο λιγο ολα πηγαν καλα κρατησε 6 ωρες το χειρουργειο και γλιτωσαμε στο παρα 5 τον βηματοδοτη δοξα τον θεο ολα καλα παω να του ετοιμασω να φαει για να παρει φαρμακακια και θα ξαναμπω να σας πω λεπτομερειες.

Μπράβο σμαρτάκι!!!!

Επιτέλους! Σκάσαμε τόσες μέρες αλλά όλες είμασταν σίγουρες ότι είχα πάει όλα καλά!

Καλή ανάρρωση και εύχομαι αυτή να ήταν η τελευταία σας περιπέτεια!

Σιδερένιος!!!!

Τί είστε εσείς ορέ ?????

Την φίλη σας την Κάντυ δεν την σκέφτεστε εεεεε ?????????

:cool:

Μα σε σκέφτομαι αγάπη μου γι'αυτό δεν την τσάκισα όλη! Σου συμπαρίσταμαι!:tongue:

Ωχ!!! Τι σου έλεγα Ελενίτσα??? Άρχισαν τα όργανα:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ετσι... Πρέπει να μάθουν να κρατάνε χαρακτήρα στους πειρασμούς που συναντούν!!;):lol::lol:

βρε κοριτσια "λουκανικουμπα" λεει τοσο καιρο ο κυριουλης? δεν το ειχα καταλαβει...

Ααααα.... Που να ακούσεις την Λουκία να σου λέει όλη τη διαφήμιση!

Ονειρο!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα παλι με βαλαν σε διαιτα να παρω κιλα,αντε να δουμε με την συγκεκριμενη διατροφη πως μπορει κανεις να βαλει κιλακια!!

φιλακια πολλαααααααααααααα!!

Γιατί πουλάκι μου να βάλεις κιλά;:shock:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πουλάκι μου να βάλεις κιλά;:shock:

γιατι εχασα 3ενω επρεπε να ειχα παρει 2,5μεχρι τωρα,οποτε πρεπει να αρχισω να βαζω κανενα γραμμαριο.αν συνεχισουμε ετσι θα γεννησω με -15:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:!!!!!!!!!!!!!ειπαμε να γινουμε κορμαρες αλλα οχι τωρα που θα γινουμε μανες :lol::lol::lol:!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γι' αύριο λέω να φτιάξω χοιρινό με λάχανο (στιφάδο?).

......

Μαρή ΖΩΠ το στιφάδο δεν είναι αυτό το φαγάκι που έχει κρεμμύδια ????

Θες να μας (απο)τρελλάνεις ????????????? :P:p:p

....

Με τη δίαιτα δεν εχω δει ακόμα νέο αποτέλεσμα κι αρχίζω να απογοητεύομαι.Περίμενα ότι μετά την επίσκεψη της κοκκινοσκουφίτσας θα υπήρχε μια απώλεια βάρους,αλλα τίποτα.Συνεχίζω κανονικά και βλέπουμε...

Εδώ σε θέλω μάστορα... άρχισαν τα δύσκολα !!!!

Μετά από το 1ο διάστημα, ο δικός μου οργανισμός τουλάχιστον (εύχομαι να μην συμβαίνει το ίδιο και σε 'σένα) με -0,5 κιλό την εβδομάδα κάναμε πάρτυ !!!!

γιατι εχασα 3ενω επρεπε να ειχα παρει 2,5μεχρι τωρα,οποτε πρεπει να αρχισω να βαζω κανενα γραμμαριο.αν συνεχισουμε ετσι θα γεννησω με -15:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:!!!!!!!!!!!!!ειπαμε να γινουμε κορμαρες αλλα οχι τωρα που θα γινουμε μανες :lol::lol::lol:!!!

Αχ ΆΝΝΑ μου,

Μην μου πεις ότι είσαι κι εσύ μανούλα μου σαν την κουνιάδα μου (καλή της ώρα)... ολόκληρη

εγκυμοσύνη πήρε 4 κιλά και το παιδί γεννήθηκε 3.250 !!!! :rolleyes: Τί λες τώραααα ????? εγώ 4 κιλά είμαι ικανή να τα τσιμπήσω για πλάκα !!! χα χα

Λοιπόοοον, από την πείνα μου, χθες το βράδυ πήγα για ύπνο στις 10.30 ... ναι ναι για να μην σκέφτομαι.... μην γελάτε, σας βλέπω

και σήμερα συνεχίζω με το γνωστό πτηνό με το οποίο έχω αναπτύξει επικίνδυνα στενές επαφές... καλά που τρώνε τα παιδάκια μου στον σταθμό !!! πάλι καλά !

η Φέφη που έχει χαθεί ορέεεε ????

Link to comment
Share on other sites

χαλοου!!!!!

Στα γρήγορα γραφω οτι περασα ενα φριχτο απογευμα.

φιλια πολλά

λυπάμαι για το κινητό, τη δουλειά, την ταλαιπώρια σου με την κστάψυξη, αλλά..σε ζηλεύω για τη στάση σου κ την υποστήριξη του συζύγου σου!

τί καλά που θα είσαι σπιτάκι σου μια μέρα παραπάνω με τα παιδάκια σου!

Ωραία θα ήταν να βρισκόμασταν κάποια στιγμή...

Αλλά είμαστε άλλη εδώ,άλλη εκεί κι άλλη παραπέρα...

έτσι, έτσι!

Κάντυ,τώρα που έχουμε τα μέσα,πες του γιου σου να πάρει τον "μεγάλο"στο κινητό να μας κλείσει ένα πρώτο τραπέζι πίστα για όλη τη μουρλοπαρέα εδώ!!!

Καλά μιλάμε για πολύ γέλιο

Και το έχεις διατυπώσει και πολύ ωραία που βγάζει ακόμα περισσότερο γέλιο

έχω κατουρηθεί στο γέλιο με τον Ν! να είναι καλά το παιδάκι σου καντυ μου!

Πρέπει να τον βρω με κάποιον τρόπο... τον οποίο δεν γνωρίζω... μιλάμε αν τον βλέπατε 1ον)να μιλάει μαζί του και 2ον)με τί πάθος τραγουδάει αυτό το έρμο "το αστέρι μου" :rolleyes: (από μικρός στα βάσανα) όχι μπουκάλι, όχι ένα τραπέζι... μιλάμε ολάκερη χοροεσπερίδα θα μας έκανε δώρο για το καφέ μας !!!!:wink:

Την Πέμπτη με την δασκάλα του στην λογ/πεια έκανε πάλι πως μιλάει με Ν.Β. και του λέει το θεϊκό "Έλα Ν.Β. σε κλείνω τώρα, έχω μάθημα !"... η κοπέλα ακόμα πρέπει να γελάει !!!!

...τί άλλο ... έρχεται με στυλάκι και με ρωτάει "Μαμά μου, τί τίτιτο (αυτοκίνητο) έχει Ν.Β. ?" ένα απόγευμα που πήγα να τον πάρω από τον σταθμό... ανοίγω τα μάτια μου ωραία ωραία και του λέω "Βρε Νικόλα μου τί είναι αυτά που με ρωτάς ?????" τα κορίτσια γέλαγαν, θα λένε πάει αυτή γκομ...νο τον έχει και δεν το λέει !!!! χα χα

Υ.Γ. Έχετε καταλάβει γιατί όπου γράφω εγώ στο δίπλα ... μας κόβουν ????:confused:

:lol:

Φίλη Φέφη...

Δεν έγραψες κάτι κακό... απλά, δεν θέλω να μιλάω για τον άνθρωπο που είναι κάθε μέρα κοντά μου κι όμως έχει φύγει... μην ανησυχείς... εμείς οι Τοξότες την παλεύουμε με κάποιο τρόπο και τα δείχνουμε όλα χαρωπά στον έξω κόσμο... θα έρθει η στιγμή που θα σας μαυρίσω και λίγο το τόπικ.... :-( το βλέπω το τσουνάμι να έρχετει κατά 'δω μεριά...

φιλούρες ! σας αγαπώ ... και... ΘΑ βρεθούμε όλες μαζί κάποια μέρα.....:rolleyes:

εδώ είμαστε κ για τα τσουνάμι κ για τις χοροεσπερίδες!:cool:

προσωπικά είμαι σε φάση τσουνάμι που δεν φαίνεται ακόμα!

κοπελιτσες μου γυρισαμε απο την μινι βολτα μας, εχει πολυ χαλια καιρο, βασικα δεν εχει ηλιο και δεν σου κανει κεφι να βγεις..

Μαζι με τις γειτονισσες θα φαμε οι οποιες θα βαπτισουν και την μικρη και επισης αποφασιστηκε και το ονομα αυτης... Εφη!

φιλακια σε ολες!!

με το καλό!

Γεια σας κοριτσάκια

Μου ήρθε η κοκκινομούρα μη χάσει λες και την κάλεσα και θα την παρεξηγούσα αν δεν έρθει και απο τα νευρα μου πήγα και πήρα ένα μπουφαν και το άρωμα μου που μου είχε τελειώσει και την έβγαζα με κάτι μινιατούρες.

κ πολύ καλά έκανες!

Σήμερα μακαρόνια μέ σάλτσα και ναι μόνο για σήμερα θα χαλάσω και τη δίαιτα και θα φάω ότι μα ότι θέλω με το έτσι θέλω.

αχ, κάγκλυ μου, έτσι ακριβώς είμαι κ εγώ!

Κατα τα άλλα τα ίδια κρύο καιρός για δύο.

Το πήρα απόφαση δεν θα ξανα ασχολήθω με τπτ που μου χαλάει την ψυχολογία. Θα γελάω γιατί πολυ έκλαψα και δεν λέει.

μπράβο, σωστά σκέφτεσαι!

Βρέχει και δεν μπορώ να πάω για περπάτημα σήμερα, πολύ μου αρέσει τελικά περπάτησα τη τρίτη 50 λεπτά την πέμπτη 70 λεπτά και χτες 45 λεπτά.

συγχαρητήρια!

Αφροδίτη με τα αυγά η μαμά μου όταν έχει πολλά κάνει παντεσπάνια ασπρα και με σοκολάτα και τα βάζει στην κατάψυξη και όταν θέλει να κάνει γλυκό το βγάζει και κάνει τούρτα κορμό κλπ κλπ.

θεά η μανούλα!

Καλησπέρα σας,

Σήμερα φάγαμε φακούλες.Δυστυχώς έπιασε βροχή και δεν κατάφερα να πάω στη μανα μου και στη γιαγιά μου και στεναχωρήθηκα.Ισως αυριο τα καταφέρουμε.Και το πρωί είχε έναν ήλιο τέλειο!!

Σηκώθηκα 7 παρα με τον μικρό κατά τις 8 παρά ξεκίνησα δουλειές τελείωσα στις 9μισι (τσακ μπακ)και να φανταστείς ότι σήμερα τράβηξα όλα τα έπιπλα.Μετά φούρνο και πήραμε το πρωινό μας στη πλατεία κάνοντας κούνια.Ρουφήξαμε ήλιο.

Ευχαριστώ κορίτσια για το θέμα της δουλειάς.

Εχθες με συγκίνησε ο άντρας μου πάρα πολύ.Μου λέει μην στεναχωριέσαι για τα λεφτά άλλωστε το έχεις τόσο ανάγκη να έχεις μια μέρα να κάνεις τις δουλειές σου και το σ/κ να είσαι χαλαρή.Και τώρα που το σκέφτομαι όντως/Αν το σ/κ δεν έχω δουλειές θα περνάμε πιο ευχάριστα.

Και επειδή αύριο δεν θα μπώ θα φτιάξω μίνι κεφτεδάκια με σάλτσα και σπαγγετίνι συνταγή της Μπαρμπαρήγου.Και το πρωί θα σηκωθώ να φτιάξω μπουγάτσα και κεκάκι να μοσχομυρίσει το σπίτι μας!!!

Καλά να περάσετε

πολλά φιλιά

μπράβο του!

κ εσύ είσαι αστέρι! ταιριάζετε!

κοριτσια μου τι κανετε???εμεις περασαμε ωραια στα γενεθλια, καθησαμε και γαι φαγητο. γυρισαμε σπιτι , μπανακι αλλα το ματι γαριδα!!!!12.15 κοιμηθηκε το σπλαχνο μου!!!ελπιζω να μην ξυπνησει παλι απο τις 7 αυριο!!!να κοιμηθουμε λιγακι το πρωι. φεφη που εισαι???στην εκδηλωση των δικηγορων με τον φεφο???σας αφηνω, παω να χωθω στην αγκαλια του αντρουλη. καλο ξημερωμα κυριακης ναχουμε......

πήγαμε, αλλά ........

χάρηκα με τα νέα σου!

καλημερουδιααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!σημερα ξυπνησαμε με ενα υπεροχο ηλιο,βεβααια με δοντια αλλα κ παλι ομορφος ειναι!!!!

φιλακια πολλα σε ολες,κ να θυμαστε μεγαλα χαμογελα κ ειδικα το πρωι διωχνουν καθε μαυρη σκεψηηηη!!!

είσαι η χαρά μας! κ εσύ κ το στρουμφάκι μας!

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα!!!

Χθες κοιμήθηκα με τις κότες

Και για την ακρίβεια κοιμίζοντας το περιστεράκι μου...Ωραία ήταν ξεκουράστηκα,αλλά θα ήθελα να μείνω ξύπνια να κάνω και καμιά δουλειά.

Για σήμερα θα ψήσω μοσχαρίσιες μπριζόλες στην γκριλιέρα και θα βράσω κουνουπίδι.Πρεπει να σκεφτώ και κατιτίς άλλο,γιατί ο περιστέρης θα με δαγκώσει από την πείνα.

Κάνω και καθαριότητα και μόνο του μικρού το δωμάτιο έχω προλάβει να κάνω.Δεν πειράζει,χαλαρά...Η μέρα είναι μπροστά και καθώς ο καιρός δεν είναι καλός μέσα θα μείνουμε,οπότε κάτι θα προλάβω

Στο μεταξύ ο περιστέρης απασχολεί τον μικρό κι επειδή τον ακούω να γκρινιάζει,μάλλον δεν ασχολείται και πολύ....Γκρρρρρ

Σας αφήνω γιατί με καλεί η...σκούπα!

Εύχομαι να περάσετε μια υπέροχη Κυριακή

κάθε βράδυ κοιμάμαι με τις κότες! γουέλκαμ του μάη γουόρλντ!

καλημερα , καλημερα.τι κανετε μαγειροκοριτσα???εγω ξυπνησα με το μπουμπουκι μου 9.30 , φαγαμε , πεξαμε λιγο και τωρα βαλαμε ενα dvd με τραγουδια και χορευουμε. ταυτοχρονα απλωνω και ρουχα και βαζω πλυντηρια. εχει ηλιο, με δοντια βεβαια και ετσι ειπα να πλυνω μπας και στεγνωσει τιποτα.:):)αυτο συνεπαγεται με πολυ σιδερο.:-(θα παω και μια βολτα με το κοριτσακι μου στο τετραγωνο, λιγο να βγουμε.σημερα τρωμε κρεατακια στη γαστρα(ταχω φτιαξει και ψηνονται) και θα τηγανισω και πατατες, παραγγελια του αντρουλη. μακια

τί καλά!

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;εγώ όλη μέρα έιμαι με ζαλαδες κ ανακατωσουρες κ πολυ πολυ νυστα...έχω κ άσχημα νέα με τον θείο αλλα θα σας τα πω άλλη στιγμή..χτες φάγαμε φρικασε και σήμερα μουσακά μαγειρέμενα απο την πεθερά

λυπάμαι για το θείο σου. μπράβο στην πεθερούλα. κοιμήσου!

Γεια σας κι απο μας.

Σημερα πηγαμε εκκλησια,κοινωνησα τον θησαυρουλη μου και μετα ειχαμε βαπτιση......

Μιας και ειμασταν εξω,ο αντρουλης μου,ειχε την ιδεα να φαμε εξω.Ετσι κι εγινε!!!!

Πριν κανα μισαωρο γυρισαμε,εβαλα τον θησαυρο για νανακια...(κοιμηθηκε αμεσως......)και τωρα εγω πινω τσαγακι κι ο καλος μου ακολουθησε τον μικρο....νανι δλδ...;)

Φυσικα επειδη δεν ειχαμε κανονισει την εξοδο μας...το φαγητο εξω....

Ειχα ηδη φτιαξει το αγαπημενο του θησαυρου,φαγητο.

Χυλοπιτες με μοσχαρι,το οποιο εγινε λαχταριστο και πεντανοστιμο......

Θα το φαμε αυριο!!!

Αν και σχεδιαζω να δωσω στον θησαυρο για απογευματινο....λετε να του κατσει βαρη;Αλλα δεν νομιζω.....

Καλο υπολοιπο κυριακης και καλο απογευμα.

Φιλια.

μπράβο Δωράκι!

μόνο η φεφοοικογένεια δεν βγαίνει έξω...:(

εμείς δεν πρέπει να κρυώσουμε, το έχουμε τάμα!

αλλά κ όταν έχει ζέστη, δεν πρέπει να ιδρώσουμε ή να μας κάψει ο ήλιος!

είμαστε ταμμένα στο σπίτι!:mad::cool:

Γεια σας μαγειροκόριτσα!

Πέτυχα στο fb τη φαίη μας και έχετε χαιρετίσματα.Δεν της έχουν κάνει ακόμα τη σύνδεση και είχε μπει από το σπίτι μιας φίλης της.Μας διαβάζει από το κινητό και μαθαίνει τα νέα μας.Εχει εξεταστική και το ευχάριστο είναι ότι βρήκε δουλειά,οπότε τρέχει όλη μέρα.

Το μεσημέρι εκτός από μοσχαρίσιες και κουνουπίδι,έφτιαξα και μια σαλάτα με ρόκα,μαρούλι,ντοματίνια και τηγάνισα πατατούλες για τον αντρούλη.

Εχω καθαρίσει το μισό σπίτι και συνεχίζω.Αύριο έχω σκοπό να κάαααααααθομαι

μπράβο φαίη μου, καλή αρχή, καλοστέριωτη!

Καλησπέρα κορίτσια.

Φάγαμε χοιρινές μπριζόλες στο φούρνο με συνοδεία ταλιατέλες και πράσινη σαλάτα με μίνι ντοματάκια μέσα.

Κορίτσια μου σήμερα το είχα βάλει αμέτι μουχαμέτι να πάω βόλτα με το λεωφορείο. Κανείς από την οικογένεια δεν ήθελε να με ακολουθήσει -εδώ που τα λέμε έκανε αρκετό κρύο σήμερα. Έτσι πήρα κι εγώ ένα λεωφορείο που έβαλα στόχο από την αφετηρία του και έφτασα στο τέρμα του. Χωρίς να κατέβω, έκανα όλη τη διαδρομή απολαμβάνοντας έξω τη θέα και τα πανέμορφα σπίτια και επέστρεψα με τον ίδιο τρόπο στο σπίτι. Αυτή η βόλτα εμένα μου έφτασε για να ξεσκάσω, χόρτασα ομορφιές και μετάνιωσα που δεν πήρα τη φωτογραφική μηχανή μαζί μου. Την επόμενη φορά όμως θα το κάνω.

αν σου πω ότι το έχω σκεφτεί κ εγώ πολλες φορές να το κάνω...αλλά ποτέ δεν το έκανα!

σαν να πήγα μαζί σου βόλτα ένιωσα!

να το ξανακάνεις κ να πάρεις μαζί σου τη μηχανή!

καλησπερα κοριτσακια, τι κανετε???εγω καθησα λιγο να ξεκουραστω και σας διαβαζω...εκανα πολλες δουλιτσες σημερα,εφτιαξα μια απλη πιτουλα για τον αντρουλη και το μπιζελακι μου και σιδερεωσα λιγα ρουχα, τα απαραιτητα,τα υπολοιπα αυριο. δεν εχω αλλο κουραγιο. παω να ετοιμασω ρουχα, φαγητα και τσαντες για αυριο , ντους και υπνο. η κορη μου ηταν πολυ καλη σημερα. ολη μερα αγκαλιτσες καναμε.μελεγε μαμα μου και ξεκαρδιζοτανε σταγελια!!!βεβαια μας εξοντωσε μεχρι κοιμηθει!!!εκει που λεγαμε οτι την πηρε ο υπνος, κατι θυμοτανε και μας ελεγε!!!αχχχ, δεν θα ξυπναει το πρωι.

βλέπω τους πρωταγωνιστες και εχω συγκλονιστει με το θεμα. μιλαει για τις μεταμοσχευσεις.τι μεγαλειο ψυχης εχουν αυτοι οι ανθρωποι , που μεσα στον πονο τους σκεφτονται να γινουν δοτες οργανων σωματος????καλο βραδυ σε ολες

όπως το είπες, μεγαλείο ψυχής!

χάρηκα που χάρηκες το παιδί!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Τα νέα μας προς το παρών είναι καλά, που σημαίνει ότι ακόμα δεν έχουμε πλακωθεί με την πεθερά, και μάλιστα μόλις με είδε με αγκαλιασε, έβαλε τα κλάματατα και έλεγε "κοριτσακι μου! Να είσαι ευλογημένο!!!!" Τώρα το γιατί δεν το ξέρω... Εγώ πάντως έμεινα να την κοιτάω αποχαυνωμένη!!!:tongue::tongue:

απόλαυσέ το!

Από φαγητά το Σάββατο έκανα μια τέλεια καρμπονάρα που περιείχε όλο τον Βασιλόπουλο και το βράδυ ψήσαμε λουκανικούμπες στο τζάκι!

Την Κυριακή έκανα κοκκινιστό με πιλάφι και για σήμερα ετοίμασα συκωτάκια πουλιών με κους κους!

για τα συκωτάκια δεν θα σχολιάσω, αλλά την καρμπονάρα κ τις λουκανικούμπες στο τζάκι...φέρε κ από δω!

Καλημέρα,

Περίσσεψε από εχθές κοτόπουλο ρολό με πατατούλες και κεφτέδες κοκκινιστοί οπότε θα την βγάλουμε και σήμερα.Ειχα φτιάξει και ταμπουλέ και το ξέσκισα.

Εχθές περάσαμε τη μέρα με φίλους στο σπίτι και περάσαμε πολύ ωραία.

Γενικά ήταν ήρεμο σ/κ

φιλιά πολλά κορίτσια

μάκια

Καλημερα.

Σημερα ειχα τον καλο μου παρεα στο καφεδακι.Τωρα μολις εφυγε κι μειναμε 2 μας με τον θησαυρο.....Ο οποιος ειναι στο γιογιο καθησμενος και τραγουδαει...:lol::lol::lol:

Για σημερα δεν θα μαγειρεψω,θα φαμε τις χθεσινες χυλοπιτες με μοσχαρι.

Παω να του φτιαξω φρουτοκρεμα και να τον βγαλω απο το γιογιο,διοτι κακα δεν θελει να κανει...απο οτι φενεται...μαλλον με κοροιδεψε....;):lol:

Δώρα περνάμε την ίδια φάση. η χρύσπα κατεβάζει το παντελόνι κ παίρνει στάση καθιστή, μου λέει μαμά πάμε (λ)εκάνη!

άλλοτε κάνει, άλλοτε όχι, απλά το χαίρεται! αλλά χθες το παραξήλωσε, αφού νωρίτερα είχε κάνει κακά κ μετά μου ξαναζήτησε κ τεντωνόταν για να κάνει κ να την επιβραβεύσω...χωρίς αποτέλεσμα!;)

συνεχίζω την ανάγνωση, έχω χάσει επεισόδια...

Link to comment
Share on other sites

μπράβο σμαρτάκι μου για τα υπέροχα νέα!

πάντα σιδερένιο το παληκάρι σου! να είναι πάντα γερό κ να το καμαρώνεις ευτυχισμένο όπως κ την κοράκλα σου!

καλή ξεκούραση!

φιλάκια σε όλες!

Άννα, φιλάκια στο στρουμφάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...