Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

πρωτον κατι επαθε ο καταψυκτης μου και τα περισσοτερα τροφιμα πετάχτηκαν ευτυχως μικρες ποσότητες και εσωσα μονο τις μεγαλες ποσοτητες που δεν ειχαν ξεπαγωσει.κουραγιο να τα μαγειρεψω δεν ειχα.

το ξαναεβαλα σε λειτουργια και μαλλον ειχε πατηθει το κουμπι και ειχε σβησει

μετα ανοιγω λογαριασμο κινητου και βλεπω οτι ο κωλο.....ας που μου ειχε κλεψει το κινητο ειχε παρει 6 διεθνεις κλησεις ευτυχως μονο 12,5 ευρω.Το τι εχω σουρει απο εχθες δεν λεγεται.Δεν σκεφτηκε ομως οτι θα δω τους αριθμους και θα παρω πισω να τους πω το ποσο καλος ανθρωπος ειναι ο μετανασταστης τους εδω.

μετα σιδερωσα 2 ωρες με το γιωργο στα ποδια μου και μαγειρευοντας μακαρονια στον αντρα μου που δεν ειχε βαλει μπουκια στο στομα του ολη μερα και τον λυπηθηκα.

μετα πηγα να βαλω τον μικρο για υπνο και ειχε χεστει μεχρι επανω.Ξανά μπανιο.Αφου τα εβαλα για υπνο καθισα και ποναγαν τοσο πολυ τα ποδια μου που δεν μπορουσα να κοιμηθω.Σημερα περασα πολυ δυσκολη μερα στη δουλεια.

ΜΟυ ανακοίνωσε το μπος οτι γινομαι 4ημερη.Το περιμενα να πω την αληθεια.200 ευρουλακια μειον.Ελπιζω να μην κανει και τον αντρα μου διοτι την αυτοσαμε.Βεβαια εκανε ολη την εταιρια και τουλαχιστον δεν ειμαι η μοναδικη

το μονο καλο ειναι οτι θα χαρει η μικρη που η μανα της εστω και μια μερα θα την παιρνει απο το σχολειο που το εχει παραπονο.

Τι άλλα???δεν θυμαμαι

δεν εχω κουραγιο να σας διαβασω για να θυμηθω να σχολιάσω

ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περασετε ενα καλο σ/κ

φιλια πολλά

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου! Μερικές φορές σου έρχονται οι αναποδιές η μία πίσω από την άλλη. Τι να πρωτοσχολιάσω....

Μόνο καλά νέα από δω και πέρα, αμάν πια...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κάντυ,τώρα που έχουμε τα μέσα,πες του γιου σου να πάρει τον "μεγάλο"στο κινητό να μας κλείσει ένα πρώτο τραπέζι πίστα για όλη τη μουρλοπαρέα εδώ!!!

Καλά μιλάμε για πολύ γέλιο

Και το έχεις διατυπώσει και πολύ ωραία που βγάζει ακόμα περισσότερο γέλιο

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς με στεναχωρησε...αντί να καμαρώνει για τα δισέγγονα της πάντα κάτι θα βρει να πει:mad:

Μερικοι ανθρωποι......"δεν υπαρχουν".....

Συμπερηφορα γιαγιας να σου πετυχει!!!!!!!

τι ωραία θα ήταν... περιμένετε κι εμένααααα!

Ερχωμαι κι εγω....

κ γιατί δεν μου το έδωσες τότε το τηλέφωνο του λαλάκα ρε! αφού κ τότε σου το ζήτησα να την καθαρίσω την υπόθεση.

δεν θέλω ντροπές! συμπεθέρες είμαστε!θα ειναι χαρά μου να βοηθήσω τη μανούλα σου!

Μας καθησυχασε...την μανα μου δλδ...οτι δεν θα δημιουργηθει θεμα.........

τον παλιολαλακα.....βρε ουστ!!!!!

Περιμενω κατι να μαθω,που θελω,και θα σε παρω να στα πω ολα.Μπας και βρουμε ακρη......

!

χαλοου!!!!!

Γεια σου κοπελαρα...

μπηκα το πρωι έγραψα ενα κατεβατο και με πεταξεΤι σπαστικοοοοο.Μετα πλακώθηκα στη δουλεια που μολις τελειωσα και ειμαι πτώμα

'

Στα γρήγορα γραφω οτι περασα ενα φριχτο απογευμα.

πρωτον κατι επαθε ο καταψυκτης μου και τα περισσοτερα τροφιμα πετάχτηκαν ευτυχως μικρες ποσότητες και εσωσα μονο τις μεγαλες ποσοτητες που δεν ειχαν ξεπαγωσει.κουραγιο να τα μαγειρεψω δεν ειχα.

το ξαναεβαλα σε λειτουργια και μαλλον ειχε πατηθει το κουμπι και ειχε σβησει

μετα ανοιγω λογαριασμο κινητου και βλεπω οτι ο κωλο.....ας που μου ειχε κλεψει το κινητο ειχε παρει 6 διεθνεις κλησεις ευτυχως μονο 12,5 ευρω.Το τι εχω σουρει απο εχθες δεν λεγεται.Δεν σκεφτηκε ομως οτι θα δω τους αριθμους και θα παρω πισω να τους πω το ποσο καλος ανθρωπος ειναι ο μετανασταστης τους εδω.

μετα σιδερωσα 2 ωρες με το γιωργο στα ποδια μου και μαγειρευοντας μακαρονια στον αντρα μου που δεν ειχε βαλει μπουκια στο στομα του ολη μερα και τον λυπηθηκα.

μετα πηγα να βαλω τον μικρο για υπνο και ειχε χεστει μεχρι επανω.Ξανά μπανιο.Αφου τα εβαλα για υπνο καθισα και ποναγαν τοσο πολυ τα ποδια μου που δεν μπορουσα να κοιμηθω.Σημερα περασα πολυ δυσκολη μερα στη δουλεια.

ΜΟυ ανακοίνωσε το μπος οτι γινομαι 4ημερη.Το περιμενα να πω την αληθεια.200 ευρουλακια μειον.Ελπιζω να μην κανει και τον αντρα μου διοτι την αυτοσαμε.Βεβαια εκανε ολη την εταιρια και τουλαχιστον δεν ειμαι η μοναδικη

το μονο καλο ειναι οτι θα χαρει η μικρη που η μανα της εστω και μια μερα θα την παιρνει απο το σχολειο που το εχει παραπονο.

Τι άλλα???δεν θυμαμαι

δεν εχω κουραγιο να σας διαβασω για να θυμηθω να σχολιάσω

ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περασετε ενα καλο σ/κ

φιλια πολλά

Τι να πεις......τουλαχιστων,θα χαρεις λιγο παραπανω τα καμαρια σου.....

Ωραία θα ήταν να βρισκόμασταν κάποια στιγμή...Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Αλλά είμαστε άλλη εδώ,άλλη εκεί κι άλλη παραπέρα...

Κρίμα...δυστυχως,γμτ!!!

Σε λίγο θα ξυπνήσει το καμάρι μουκαι το δικο μου...

Θα το αλλάξω,θα το πλύνω,θα το ντύσω,θα το πάω στη γιαγιούλα του και θα την κάνω για δουλειά, να ξελαμπικάρω λίγο

Καλη δουλεια και καλο ξελαμπικαρισμα!!!!

Αυτο θα κάνω!!!!!!!!Σιγα μην κάτσω να σκάσω κιόλας.Λέω δόξα το Θεο πουέχω και αυτή και που έστω κουτσά στραβά τα λεφτά μου τα παίρνω.Ετσι μπραβο

Και ναι μια μέρα παραπάνω με τα παιδιά μου τη θεωρώ πολύτιμη!!!Μου λείπουν και τους λείπω.

Σφιχταγκαλιασε τα και περαστε υπεροχα!!!!

Ουφ,ουφ....

σημερα ειμαι καπως....

Κολλησε το μυαλλο μου σε δυσκολες μερες που ερχονται και ποναωωωω!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ,τώρα που έχουμε τα μέσα,πες του γιου σου να πάρει τον "μεγάλο"στο κινητό να μας κλείσει ένα πρώτο τραπέζι πίστα για όλη τη μουρλοπαρέα εδώ!!!

Καλά μιλάμε για πολύ γέλιο

Και το έχεις διατυπώσει και πολύ ωραία που βγάζει ακόμα περισσότερο γέλιο

:D:D:D:D

Ουφ,ουφ....

σημερα ειμαι καπως....

Κολλησε το μυαλλο μου σε δυσκολες μερες που ερχονται και ποναωωωω!!!!!

κοριτσάκι όλα θα πάνε καλά... δε θα σου πω να μην το σκέφτεσαι...το'χω περάσει και ξέρω πως είναι αδύνατον...κάνε όμως μόνο θετικές σκέψεις...όλα είναι για καλό


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις ιδέες σας και τις συνταγές σας!!:D

Το πρόβλημα με τη φασολάδα συγκεκριμένα είναι πως τις περισσότερες φορές δεν μου χυλώνει, δεν μου "δένει" πολύ καλά. Τέλος πάντων, θα το ξαναδώ το θέμα.:rolleyes:

Περιστεράκι, σ' ευχαριστώ πολύ. Εντυπωσιάστηκα από τα 9 χλμ! Σε ρώτησα γιατί σκέφτομαι ν' αφήσω λίγο το αυτοκίνητο (τουλάχιστον μέχρι το μετρό), μπας και κάψω καμιά θερμίδα...

Ντελάκι, ελπίζω να ξεκουραστείς το Σ/Κ. Όσο για τη δουλειά - ναι, κράτα το θετικό - θα είσαι μια μέρα παραπάνω με τα παιδιά.

Σμαρτάκι...:confused:?

Εβίρι μου, υπάρχει κάποια υπηρεσία εκεί του Ελληνικού κράτους (παράρτημα του υπ. παιδείας) που να μπορούσες να τους συμβουλευτείς ή κάποιος σύλλογος των ομογενών μας που να έχουν αντίστοιχη εμπειρία?

Φούμπι, δεν πήγαμε θαλασσίτσα σήμερα:mrgreen:?

Ελένη, καλό κουράγιο με τα πεθερικά και την φιλοξενία...

Λαβ, το "πάμε καρδιά μου" του Βέρτη δεν είναι?:roll:


Link to comment
Share on other sites

Κάντυ,τώρα που έχουμε τα μέσα,πες του γιου σου να πάρει τον "μεγάλο"στο κινητό να μας κλείσει ένα πρώτο τραπέζι πίστα για όλη τη μουρλοπαρέα εδώ!!!

Καλά μιλάμε για πολύ γέλιο

Και το έχεις διατυπώσει και πολύ ωραία που βγάζει ακόμα περισσότερο γέλιο

Πρέπει να τον βρω με κάποιον τρόπο... τον οποίο δεν γνωρίζω... μιλάμε αν τον βλέπατε 1ον)να μιλάει μαζί του και 2ον)με τί πάθος τραγουδάει αυτό το έρμο "το αστέρι μου" :rolleyes: (από μικρός στα βάσανα) όχι μπουκάλι, όχι ένα τραπέζι... μιλάμε ολάκερη χοροεσπερίδα θα μας έκανε δώρο για το καφέ μας !!!!:wink:

Την Πέμπτη με την δασκάλα του στην λογ/πεια έκανε πάλι πως μιλάει με Ν.Β. και του λέει το θεϊκό "Έλα Ν.Β. σε κλείνω τώρα, έχω μάθημα !"... η κοπέλα ακόμα πρέπει να γελάει !!!!

...τί άλλο ... έρχεται με στυλάκι και με ρωτάει "Μαμά μου, τί τίτιτο (αυτοκίνητο) έχει Ν.Β. ?" ένα απόγευμα που πήγα να τον πάρω από τον σταθμό... ανοίγω τα μάτια μου ωραία ωραία και του λέω "Βρε Νικόλα μου τί είναι αυτά που με ρωτάς ?????" τα κορίτσια γέλαγαν, θα λένε πάει αυτή γκομ...νο τον έχει και δεν το λέει !!!! χα χα

Υ.Γ. Έχετε καταλάβει γιατί όπου γράφω εγώ στο δίπλα ... μας κόβουν ????:confused:

Ντελ μου,

Διάβασα τί έγραψες και κουράστηκα... ψυχικά !

Δεν μας νοιάζουν τα φαγιά που πετάχτηκαν ... η κούρασή σου μας νοιάζει... εσύ να είσαι καλά... όσο για το 4ήμερη ... δες το θετικά ! Θα μπορούσε να κάνει το ανάποδο: να σας βάλει υπερωρίες και Σ/Κ και να σας κάνει μείωση ή να σας αφήσει στα ίδια... άϊ σιχτίρ !!!!

Δώρα μου,

Γιατί λες ότι έρχονται δύσκολες μέρες με την μαμά σου κούκλα μου ???? αν επιτρέπεται...

Φίλη Φέφη...

Δεν έγραψες κάτι κακό... απλά, δεν θέλω να μιλάω για τον άνθρωπο που είναι κάθε μέρα κοντά μου κι όμως έχει φύγει... μην ανησυχείς... εμείς οι Τοξότες την παλεύουμε με κάποιο τρόπο και τα δείχνουμε όλα χαρωπά στον έξω κόσμο... θα έρθει η στιγμή που θα σας μαυρίσω και λίγο το τόπικ.... :-( το βλέπω το τσουνάμι να έρχετει κατά 'δω μεριά...

φιλούρες ! σας αγαπώ ... και... ΘΑ βρεθούμε όλες μαζί κάποια μέρα.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι μου, υπάρχει κάποια υπηρεσία εκεί του Ελληνικού κράτους (παράρτημα του υπ. παιδείας) που να μπορούσες να τους συμβουλευτείς ή κάποιος σύλλογος των ομογενών μας που να έχουν αντίστοιχη εμπειρία?

Η μόνη αρμόδια υπηρεσία για θέματα εκπαίδευσης είναι το γραφείο συντονιστή εκπαίδευσης, με τους οποίους επικοινώνησα από το καλοκαίρι πριν έρθουμε για να ξέρω τι μου γίνεται. Κανείς δε μου είχε πει αν προχωράει το τμήμα εκμάθησης γλώσσας του σχολείου με γρήγορο ή αργό ρυθμό. Με είχαν ενημερώσει όμως, ότι υπάρχει μία πιθανότητα να μην τα καταφέρει το παιδί σε περίπτωση που δεν τραβάει (λόγω επιπέδου νοημοσύνης ή τεμπελιάς). Επίσης, μου είχαν πει ότι κάποια στιγμή πριν το τέλος της χρονιάς το παιδί θα μπει στο τμήμα του. Απλά θα είναι άγνωστο αν θα μπει το Φεβρουάριο, το Μάρτιο ή το Μάιο.

Link to comment
Share on other sites

Και πότε "πρέπει" να μπει για να μην χάσει χρονιά?

Πότε κρίνεις εσύ πως η μικρούλα σου θα είναι έτοιμη για να παρακολουθήσει την τάξη της στα γερμανικά?


Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μου είναι άγνωστο. Αυτό που δε ξέρω επ' ακριβώς είναι πόσο δύσκολα πράγματα θα κάνουν τις 14 από τις 28 ώρες τις εβδομάδας στα γερμανικά στο κανονικό της τμήμα και αν το παιδί θα καταλαβαίνει πλήρως τη δασκάλα. Τις γραπτές ασκήσεις του μαθήματος κουτσά στραβά θα τις κάνει και με λίγη βοήθεια από τη δασκάλα του ιδιαίτερου. Για να φτάσει να μιλάει γερμανικά όμως το παιδί, προσωπικά δεν τρέφω αυταπάτες, νομίζω θα χρειαστεί χρόνος περίπου ή έστω 6 μήνες αν φορτσάρει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερααααααααααα!!βλεπω το κλιμα ειναι καπως,ελα να ανεβαινουμε,το στρουμφακι μου σας στελνει μπολικη στρουμφοτρελλα κ στρουμφοχαρα για να πανε ολα μα ολα στρουμφοτελειααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!

για σημερα μαλλον ψαρια θα φαμε,περιμενω την μανουλα να μου τηλ για να το τσεκαρουμε 100%!!!

κατα τ'αλλα ηρεμα κ χαρωπα!γι αυτο πολλα πολλα στρουμφοφιλακιαααααααααα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα. τι κανετε???εγω ενα διαλλειμα απο τις δουλειες και σας γραφω. εχω πολλα αυγα, πειτε καμμια ιδεα τι να τα κανω. οντως το κλιμα ειναι καπως..και εμενα μαλλον για εξαωρη με βλεπω να με κανει, θα δειξει...μεχρι τελος του μηνα.αυτα που λετε!!!το απογευμα θα παμε σε κατι γενεθλια με τη μικρη. μακια.δεν προλαβαινω λεμεεεε....

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τον βρω με κάποιον τρόπο... τον οποίο δεν γνωρίζω... μιλάμε αν τον βλέπατε 1ον)να μιλάει μαζί του και 2ον)με τί πάθος τραγουδάει αυτό το έρμο "το αστέρι μου" :rolleyes: (από μικρός στα βάσανα) όχι μπουκάλι, όχι ένα τραπέζι... μιλάμε ολάκερη χοροεσπερίδα θα μας έκανε δώρο για το καφέ μας !!!!:wink:

Την Πέμπτη με την δασκάλα του στην λογ/πεια έκανε πάλι πως μιλάει με Ν.Β. και του λέει το θεϊκό "Έλα Ν.Β. σε κλείνω τώρα, έχω μάθημα !"... η κοπέλα ακόμα πρέπει να γελάει !!!!Κι εγω επισης...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

..

Υ.Γ. Έχετε καταλάβει γιατί όπου γράφω εγώ στο δίπλα ... μας κόβουν ????:confused:Ποιος ξερει.....ισως σε ζηλευουν ματια μου!!!!!!!!

Δώρα μου,

Γιατί λες ότι έρχονται δύσκολες μέρες με την μαμά σου κούκλα μου ???? αν επιτρέπεται...

Ελπιζω οτι το θεμα με την μαμα μου,θα λυθει συντομα...(με τηνΦεφη δικηγορο μας,το εχω σιγουρακι!!!!!!!!:wink:)

Οι δυσκολες μερες ειναι αυτες με το χειρουργειο του παιδιου....(βλ επεμβαση-εντατικη.....:-()

Βεβαια μετα το αγορι μου θα ειναι υγειεστατο κι ευτυχισμενο...(ολοι μας) αλλα μεχρι να φτασει εκεινη η μερα που θα βγενουμε απο το νοσοκομειο,με το θησαυρουλη μας γερο και δυνατο και χωρις κανενα αλλο προβλημμα υγειας,....δεν μπορω να μην το σκεφτομαι και να αγωνιω για ολα.

Ξερεις,ειμαι 1000% σιγουρη οτι ολα θα πανε εξαιρετικα καλα........αλλα η σκεψη οτι το παιδακι μου,θα περασει ολα αυτα.....με κανει κομματια!!!!!!!!

φιλούρες ! σας αγαπώ ... και... ΘΑ βρεθούμε όλες μαζί κάποια μέρα.....:rolleyes:

Κι εμεις σε αγαπαμε.μακαρι να μπορεσουμε να βρεθουμε ολοι μαζι!!!!!

Καλημερααααααα.

Κρυο και συννεφια σημερα εδω.

Αλλα πρεπει να παμε στη λαικη ολοι μαζι.....

Για σημερα φτιαχνω κοτοσουπα στο θησαυρο και εμεις θα φαμε φακες απο χθες!!!!!!

Τι να γινεται το Σμαρτακι;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές!

Τι κάνετε;

Σήμερα φτιάχνω μοσχαρόσουπα του μικρού κι εγώ θα φάω μια σαλάτα με μαρούλι,ρόκα,σπανάκι.ντοματινια,κρουτόν,παρμεζάνα και σως με μελι,λάδι, μπαλσάμικο

Συννεφιά και μουντή μέρα...

καλημερα, καλημερα. τι κανετε???εγω ενα διαλλειμα απο τις δουλειες και σας γραφω. εχω πολλα αυγα, πειτε καμμια ιδεα τι να τα κανω. οντως το κλιμα ειναι καπως..και εμενα μαλλον για εξαωρη με βλεπω να με κανει, θα δειξει...μεχρι τελος του μηνα.αυτα που λετε!!!το απογευμα θα παμε σε κατι γενεθλια με τη μικρη. μακια.δεν προλαβαινω λεμεεεε....

Γιατί δεν μαζεύεις τα αυγάκια σου να τα πας σε ένα εργαστήρι ζυμαρικών να σου φτιάξουν κριθαράκι και χυλοπίτες;

Οταν εχουμε πολλά αυτό κάνουμε

Καλές δουλίτσες!!

Κι εγώ εχω,να δω πότε θα τις κάνω

καλημερααααααααααα!!βλεπω το κλιμα ειναι καπως,ελα να ανεβαινουμε,το στρουμφακι μου σας στελνει μπολικη στρουμφοτρελλα κ στρουμφοχαρα για να πανε ολα μα ολα στρουμφοτελειααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!

για σημερα μαλλον ψαρια θα φαμε,περιμενω την μανουλα να μου τηλ για να το τσεκαρουμε 100%!!!

κατα τ'αλλα ηρεμα κ χαρωπα!γι αυτο πολλα πολλα στρουμφοφιλακιαααααααααα!!!

Φιλάκια πολλά στο στρουμφάκι σου!!Μας γεμίζει στρουμφοτρέλα και στρουμφοχαρά

Δωράκι μου όλα καλά θα πάνε με τον θησαυρούλη,να μου το θυμηθείς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειρίνες μου.

Σήμερα έχω λίγα μπιφτέκια που περίσσεψαν από προχτές και ίσως να κάνω και λίγες φτερούγες κοτόπουλου που μου ζήτησε ο συζυγάτος, θα δούμε.

καλημερααααααααααα!!βλεπω το κλιμα ειναι καπως,ελα να ανεβαινουμε,το στρουμφακι μου σας στελνει μπολικη στρουμφοτρελλα κ στρουμφοχαρα για να πανε ολα μα ολα στρουμφοτελειααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!

Αχ βρε Αννούλα, μόνο η δική σου η χαρούμενη φωνή (είναι σαν να σε ακούω) μπορεί να μας ανεβάσει λίγο. Είσαι η χαρά της παρέας μας.

καλημερα, καλημερα. τι κανετε???εγω ενα διαλλειμα απο τις δουλειες και σας γραφω. εχω πολλα αυγα, πειτε καμμια ιδεα τι να τα κανω.

Η μαμά μου έχει μια συνταγή για καρυδόπιτα που θέλει περίπου 18 αυγά. Ακούνται πάρα πολλά για ένα γλυκό ταψιού, στο οποίο δε βάζει καθόλου αλεύρι ή σιμιγδάλι, μόνο αυγά ζάχαρη και μυρωδικά (βανίλια) μάλλον και βούτυρο. Τη συνταγή δεν τη ξέρω απ' έξω και δεν την έχω εδώ. Σε περίπτωση που θα ήθελες να την φτιάξεις πες μου για να ρωτήσω τη συνταγή. Να ξέρεις ότι είναι η ωραιότερη καρυδόπιτα που έχω φάει ποτέ.

Πάντως εγώ σε θεωρώ ιδανική να τα αξιοποιήσεις στη Βουλή. Γιατί χάνεις τέτοιες ευκαιρίες;

Ξερεις,ειμαι 1000% σιγουρη οτι ολα θα πανε εξαιρετικα καλα.......

Κι εμείς την έχουμε τη σιγουριά αυτή. Έχεις την πλήρη συμπαράστασή μας.

Γιατί δεν μαζεύεις τα αυγάκια σου να τα πας σε ένα εργαστήρι ζυμαρικών να σου φτιάξουν κριθαράκι και χυλοπίτες;

Οταν εχουμε πολλά αυτό κάνουμε

Αυτό το βρίσκω ακόμη καλύτερη ιδέα και πιο πρακτική από την καρυδόπιτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...