Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

δεν το ηξερα οτι βραζεται, θα την ρωτησω.. ευχαριστω!!

μπορείς κ να τα ψήσεις σε διπλή λαδόκολλα στο φούρνο για 20 λεπτάκια!

το έτρωγα μικρούλα! ήταν από τα λίγα που έτρωγα μικρή. η χαρά της ανορεξίας!

Φεφακι μου μου ειπε να δωσω μονο μητρικο για 3 μερες ωστε να φτιαξει το εντερακι της και απο δευτερα θα ξαναδωσω φρουτοκρεμα και πατατα-καροτο το μεσημερι. Απλα θα κανουμε μια διακοπη...

συγνώμη, δεν δίνεις φαντάζομαι έτοιμη φρουτόκρεμα, σωστά;

το καροτάκι σφίγγει επίσης. αν μπορείς, βράσε το καροτάκι μόνο του κ πρόσθεσέ το στην πατατούλα. το ζουμάκι από το καρότο που βράζει σφίγγει.

καλά κ η πατάτα δεν βοηθάει...αλλά πρέπει να τα φάει κ να ξεκινήσει από αυτά!

φάε εσύ αχλάδια, όσο δεν τρώει φρουτάκια το μαναράκι σου!

ελπίζω να μη σε έπρηξα πολύ!;)

Καλημέρα !!!!

Κι όμως είμαι ακόμα εδώωωω !!!! Δεν ξέρω τί θα κάνουν -ειλικρινά- είχαν πει ότι οι "λίστες" και καλά πρέπει να παραδοθούν σήμερα έως τις 12 το μεσημέρι αλλιώς δεν θα υπάρχει πρόσβαση πουθενά... είδομεν !

Και για όσο προλαβαίνω... γράφω... Το λοιπόν, έχομεν και λέμε :

-2ον (Ζωπ) εγώ την φασολάδα την κάμω ως εξής : σε μουλιασμένα εννοείται φασόλια (του Σκλβ.) για 8-10 ώρες... τα ρίχνω στην χύτρα. Προσθέτω 2-3 καρότα κομμένα σε ροδέλες, ένα κρεμμύδι μεγαλούτσικο ψιλοκομμένο, λάδι, αλάτι, πιπέρι, μπόλικο σέλινο, μια πιπερίτσα καυτερή (προαιρετικά) 1 κ.σ. πελτέ γεμάτη και νεράκι -πιο κάτω από την μέση-..

ούτε αφρίζω ούτε ξεαφρίζω τπτς.... ρίχνω ένα ανακάτεμα και κλείνω την χύτρα. Από την στιγμή που θα σηκωθεί η βαλβίδα θέλουν 30 λεπτά ακριβώς. Αποσύρεις από το μάτι, αφήνεις να πέσει η βαλβίδα και αν την δεις ότι κρατάει νερά που λέμε, την βάζεις στο δυνατό, με το που πάρει βράση το χαμηλώνεις (πχ στη δική μου υπερ-σύχρονη κουζίνα :P το δυνατόν είναι το 3 και κατεβάζω στο 2) και αφήνεις να χυλώσει για κανένα 10λεπτο ανακατεύοντας τακτικά με ΞΥΛΙΝΗ

σωστή

κουτάλα προσέχοντας να μην σου κολλήσουν τα φασόλια !

Αυτά τα ολίγα (κι εύκολα) !

Για την καρμπονάρα Ζωπ μου αυτό που ξέρω είναι ότι η αυθεντική Ιταλική συνταγή δεν έχει κρέμα γάλακτος κλπ αλλά γίνεται με ζουμί από τα μακαρόνια που έχεις βράσει

κ με αυγό!

. Νομίζω την είχε δείξει ο Μαμαλάκης -αν ψάξεις το site του θα την βρεις στάνταρ!-. Για κάποια πιο ελαφριά εκδοχή αυτό που σου πρότειναν τα κορίτσια είναι καλή ιδέα !

Για σήμερα μάλλον κάτι γρήγορο όπως μακαρόνια ή ομελέττα.

Και μια ερώτηση: έχει φτιάξει καμία από εσάς ποτέ κοτόπουλο φρικασέ ???? Έπεσε το μάτι μου πάνω σε κάτι συνταγές και μου άρεσε σαν ιδέα ! Να το τολμήσω για το Σ/Κ ή θα κάτσω να το κοιτώ (και να το φάω) μοναχή μου ?????? :lol:

αχ, πολύ θα ήθελα να το κοιτάμε παρέα κ να το φάμε κ παρέα!:P

μου άνιξες την όρεξη με την ιδέα σου!

Πότε πουλάκι μου; Στις 3.30 που θα γυρίσω δεν προλαβαίνω....

Δεν πιράζει, θα φάμε υγειηνά σήμερα!:tongue::tongue:

Ρε συ έχω τα δικά μου, είμαι που είμαι σκτ, θα έρθουν κι αυτοί... πως να μην πέσω;

Ασε που πρέπει να κάνω σπίτι, να μαγειρέψω και δεν έχω ούτε διάθεση ουτε κουράγιο...

ρε συ μιλάς κιόλας; είσαι με τη μανούλα σου κοντά αν θυμάμαι καλά,

την έχεις πόσα χιλιόμετρα τη "μαμά" μακριά,

σου έρχεται 2-3 φορές το χρόνο κ μιλάς;;;;;;;;;;;;:rolleyes:

αχάριστη!:cool::lol:

καλημερα, οοοολλληηηηη μερα:D

τι μου κανετε???να δω ποτε θα περασει αυτο το βρωμοκρυο. τοχουμε .....δαγκωσει κανονικα.

έπιασαν τόπο τα μαθήματα γαλλικών!:tongue:

φεφουλα καλα εκανες και ξεκουραστηκες. σημερα πως εισαι???αναπτερωμενο το ηθικο??

βρήκες τη σωστή λέξη. σήμερα μπήκα στην εταιρεία τραγουδώντας κ μου λέει ο φέφος: ε, ρε πώς φαίνεται η γυναίκα που ......:lol:

και εγω εχω δουλειες το σκ. και δεν εχω καθολου ορεξη. δεν ξερω για σας, παντως το τελευταιο καιρο ειμαι κακοδιαθετη χωρις λογο και αιτια:(:(

καταρχήν εντόπισέ το τί σε χαλάει.

μετά θα το καταφέρεις να μη σε χαλάει πια. σου έχω εμπιστοσύνη!

Τί κάνεις ???? ΔΕΝ ακούς ειδήσεις -βασικό-, ενημερώνεσε για τα βασικά μέσω internet και πολύ είναι, ασχολείσαι με το σπίτι σου, τα παιδιά σου και τους φίλους σου κι όσα έρθουν κι όσα πάνε !!! τέεεεελος ! αν συμβεί οτιδήποτε, θα το μάθω.. άλλωστε "no news, good news" ή Ελληνιστί "Τα κακά νέα μαθαίνονται γρήγορα"

οι δύσκολες μέρες μας κάνουν να επικεντρωνόμαστε στα ουσιώδη.

παλιά ρωτουσαμε μετά τις γιορτές "πού πήγατε;" λες κ το νόημα ήταν να πας κάπου ταξίδι.

τώρα ρωτάμε "πώς περάσατε;" κ αυτό είναι ουσία!

αργότερα αν ρωτάμε "φάγατε;" θα είναι πρόβλημα!:cool:

Καλημερα!!!!!

Που εισαι μαρη Φεφη;

Αρρωστησες εμαθα.Καλα εισαι σημερα;

ναι, ζεστάθηκε ο μέσας μου! χόρτασα φέφο!;)

Σημερα εφτιαξα φακουλες και βραζω και μπροκολο-κουνουπιδι για σαλατα.

Σημερα θα φαμε-ω διαιτης!!!!!!

Τερμα τα γλυκα και η χαζομαρες......το παρ@χ@σα το θεμα!!!!!!

Σημερα η διαθεση μου ειναι....:mad:...ετσι!!!!!!!!!

εσύ το παραέχασες το θέμα!

τί δίαιτα θα κάνεις μουρλέγκω! θα σε μαζεύει ο χριστιανός από τα πατώματα με το κουταλάκι!

κ γιατί περικαλώ έχεις νεύρα;

δεν με βλέπετε εμενα τον πράο άνθρωπο που στόμα έχω κ μιλιά δεν έχω; να παραδειγματιστείτε;:lol:

Τουλάχιστον μέχρι την Τρίτη Αφροδιτάκι!!!!

άει μαρή που ζεις τον τιτανικό ξανά!

έλα να βάλουμε κ μια σελίν ντιόν να δέσει η μελαγχολία!

εσύ έλεν άνοιξε χεράκια! ...γιου νόου!

Μήπως να το αφήσω για αυριο που θα είμαι στο σπίτι και να κάνω καμιά ομελέτα σήμερα; Γιατί 5.00 η ώρα έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο...

ναι, να φάτε ομελετίτσα! μια χαρά!

Καλημέρα τσούπρες...

Εχω από το πρωι επίσκεψη την κοκκινομούρα:tongue: και σας χαιρετούμε ομού!!!

Εφτιαξα ρεβυθόσουπα απλή και για σαλάτα έβρασα κουνουπίδι

Για να σας γράψω αυτή την στιγμή έχω αφήσει ελεύθερο το περιστεράκι να γκρεμίζει το δωμάτιο

Σήμερα είμαι κάπως..Ατιμη κοκκινομούρα!

τη συνταγή θα σου την γράψω το βράδυ, αν κρατηθώ ξύπνια!

είναι τόσο εύκολη που απλά δεν υπάρχει!

αλλά έχει πολλή ζάχαρη! αλλά εσύ θα την πας πεσκέσι, σωστά;

η αφροδίτη από ό,τι κατάλαβα κάντυ μου δεν είναι αδιάθετη, κακόκεφη είναι!

πολύ θα ήθελα να έβλεπα περιστεράκι να γκρεμίζει περιστερόσπιτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα !!!!

Και μια ερώτηση: έχει φτιάξει καμία από εσάς ποτέ κοτόπουλο φρικασέ ???? Έπεσε το μάτι μου πάνω σε κάτι συνταγές και μου άρεσε σαν ιδέα ! Να το τολμήσω για το Σ/Κ ή θα κάτσω να το κοιτώ (και να το φάω) μοναχή μου ?????? :lol:

Μια χαρά μου ακούγεται. Στο κοτόπουλο πάει το λεμονάκι οπότε νομίζω ότι θα σου βγει νοστομότατο. Τώρα που το σκέφτομαι φέρε και κανένα πιατάκι στην γειτόνισά σου:tongue::tongue::tongue:

Τί κάνεις ???? ΔΕΝ ακούς ειδήσεις -βασικό-, ενημερώνεσε για τα βασικά μέσω internet και πολύ είναι, ασχολείσαι με το σπίτι σου, τα παιδιά σου και τους φίλους σου κι όσα έρθουν κι όσα πάνε !!! τέεεεελος ! αν συμβεί οτιδήποτε, θα το μάθω.. άλλωστε "no news, good news" ή Ελληνιστί "Τα κακά νέα μαθαίνονται γρήγορα"

Αυτό ακριβώς εφαρμόζω εδώ και δύο μήνες περίπου και είμαι στον κόσμο μου αλλά μου αρέσει:-):smile::-)

:rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααααα!!!!!!!σημερα θα φαμε κριθαρακι κοκκινιστο με παρμεζανα αχ γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!

φιλακια πολλα κοριτσακιααααααααααααααα!!!!

πείνασα λέμε. ωραιο κριθαρότο!

Καλό μεσημέρι κοριτσούδια μου!

Σήμερα μαγείρεψα ρολό μοσχαρίσιο γεμιστό και η πεθερά μου θα τηγανίσει πατάτες για συνοδευτικό στα παιδιά.

τηγανητές πατάτες!!!!πεινάω, πεινάω, πεινάω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενη ωραια συνταγη,αλλα οχι για μας κλαψ κλαψ...κ οσο για τα πεθεριδια τα χουμε πει μην μασας κ κλεισε τα αφτια σου χαχαχαχαχαχαχα!!

Γιατί καλέ δεν είναι για σας;:rolleyes:

Λες να πάρω ωτοασπίδες;:tongue::tongue:

Καλό μεσημέρι κοριτσούδια μου!

Σήμερα μαγείρεψα ρολό μοσχαρίσιο γεμιστό και η πεθερά μου θα τηγανίσει πατάτες για συνοδευτικό στα παιδιά.

Γιαμι γιάμι!!!!

ρε συ μιλάς κιόλας; είσαι με τη μανούλα σου κοντά αν θυμάμαι καλά,

την έχεις πόσα χιλιόμετρα τη "μαμά" μακριά,

σου έρχεται 2-3 φορές το χρόνο κ μιλάς;;;;;;;;;;;;:rolleyes:

αχάριστη!:cool::lol:

Σε πληροφορώ ότι η πεθερούλα μου έρχεται πολύ πιο συχνά στο σπίτι απ'ότι η μανούλα μου!:confused::confused:

δεν με βλέπετε εμενα τον πράο άνθρωπο που στόμα έχω κ μιλιά δεν έχω; να παραδειγματιστείτε;:lol:

Ναι καλέ!!!!! Εντελώς αθόρυβη!!!!:lol::lol::lol:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

πείνασα λέμε. ωραιο κριθαρότο!

τηγανητές πατάτες!!!!πεινάω, πεινάω, πεινάω!!!!!!!

Οι τηγανιτές πατάτες φεφάκι είναι ΤΟ αγαπημένο μου φαγητό. Τις τρώω σκέτες αλλά μου αρέσουν πολύ και με φέτα ή και με αυγό μάτι τηγανιτό να τις βουτάω στον κρόκο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φεφη,εσενα θα σε χρειαστω,να μου δωσεις τα φωτα σου...

Απο κει ειναι τα νευρα,μας εξαπατησε ενα λαλακας........την μανουλα δλδ....θα τα πουμε.

Κι οσο για τα κιλα,Μαρηηηηη απο ποτε εχεις να με δεις;

Απο πασχα αν δεν κανω λαθος...........Καλητερα!!!!!!!:rolleyes:

Αννα,εσενα ποτες θα σε δουμε ε;

Θελω να δω και να χαιδεψω κοιλιτσα με στρουμφοσπορακι.....

Εχω και το δωρακι!!!!

Ελενη,καλα κουραγια ομορφια μου..

Παω να ταισω το θησαυρο.

μακια σας.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Φεφακι μου εννοειτε οχι ετοιμη φρουτοκρεμα, φρεσκα φρουτα τρωει το πλασμα.

Θα δωσω την δευτερα αχλαδι-μπανανα και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

εμεις και σημερα τρωμε γεμιστα απο χθες.δεν ειμαι αδιαθετη, κακοφεφη ειμαι. αρε φεφη ειδες πως φαινεται η γυναικα που...καλοπερναει και ξεκουραζεται???περπαταει, τραγουδαει και ....πεταει:lol::lol:

αγγελικη και μενα οι πατατες τηγανητες το καλυτερο μου.μμμ....

ωραια φαγακια ολες σημερα, μπραβο χρυσοχερες μου:)

Link to comment
Share on other sites

έχω γελάσει τόσο πολύ με τον Τιτανικό της Ελένης, που έγραψε η Φέφη !!!!! μιλάμε έλιωσα !

αχ ναι, φαίνεται φαίνεται η γυναίκα που είναι καλά ! γεια σου βρε Φέφη με τα ωραία σου ! σε φιλώ !

Τί άλλο ????

Αγγελική Νο2,

Να σε στείλω μάνα μου κι όλη την χύτρα ! Κάτσε να το κάμω πρώτα να δω τί παίζει μην είναι μάπα το καρπούζι και το λουστείς εσύ ! Α παπα εμείς οι Κρητικοί είμαστε φιλόξενοι άνθρωποι -- δεν τα κάνουμε αυτά !

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλέ!!!!! Εντελώς αθόρυβη!!!!:lol::lol::lol:

:tongue:

Οι τηγανιτές πατάτες φεφάκι είναι ΤΟ αγαπημένο μου φαγητό. Τις τρώω σκέτες αλλά μου αρέσουν πολύ και με φέτα ή και με αυγό μάτι τηγανιτό να τις βουτάω στον κρόκο!

έχεις μπει στην καρδιά μου. τέλος!:cool:

Φεφη,εσενα θα σε χρειαστω,να μου δωσεις τα φωτα σου...

όποτε θέλεις, πάρε τηλέφωνο. κάτι υποψιάζομαι. να μου έχεις έτοιμο το τελέ του λαλάκα να τον σενιάρω στο προφορικό σε πρώτη φάση. το' χω!

Απο κει ειναι τα νευρα,μας εξαπατησε ενα λαλακας........την μανουλα δλδ....θα τα πουμε.

Κι οσο για τα κιλα,Μαρηηηηη απο ποτε εχεις να με δεις;

Απο πασχα αν δεν κανω λαθος...........Καλητερα!!!!!!!:rolleyes:

ναι, δίκιο έχεις!

σίγουρα θα μάκρυναν τα μαλλιά σου κ θα βάρυνες!:rolleyes::lol:

Παω να ταισω το θησαυρο.

μακια σας.

να κάνει μαμ κ για την πεθερούλα του!

Θα δωσω την δευτερα αχλαδι-μπανανα και βλεπουμε..

λιγότερη μπανάνα από ό,τι αχλάδι!

εμεις και σημερα τρωμε γεμιστα απο χθες.δεν ειμαι αδιαθετη, κακοφεφη ειμαι. αρε φεφη ειδες πως φαινεται η γυναικα που...καλοπερναει και ξεκουραζεται???περπαταει, τραγουδαει και ....πεταει:lol::lol:

αγγελικη και μενα οι πατατες τηγανητες το καλυτερο μου.μμμ....

ωραια φαγακια ολες σημερα, μπραβο χρυσοχερες μου:)

ήξερε τί πρότεινε η λίτσα, η οποία σήμερις είναι άφαντη!

πού είσαι γλυκούλα μου;

κ άφαντη κ η κάγκλυ!

καλά για σμαρτάκι δεν το συζητώ! θέλω καλά νέα τώρα!

έχω γελάσει τόσο πολύ με τον Τιτανικό της Ελένης, που έγραψε η Φέφη !!!!! μιλάμε έλιωσα !

αχ ναι, φαίνεται φαίνεται η γυναίκα που είναι καλά ! γεια σου βρε Φέφη με τα ωραία σου ! σε φιλώ !

κ εγώ σταυρωτά κ βεντουζάτα-θορυβωδώς!

Να σε στείλω μάνα μου κι όλη την χύτρα ! Κάτσε να το κάμω πρώτα να δω τί απίζει μην είναι μάπα το καρπούζι και το λουστείς εσύ ! Α παπα εμείς οι Κρητικοί είμαστε φιλόξενοι άνθρωποι -- δεν τα κάνουμε αυτά !

κ από μάνη κ από κρήτη; πού βρέθηκαν οι γονείς σου βρε ψυχή;

κόρες, πολύ "υπόγειο δίκτυο" δουλεύει στην εταιρεία κ με βλέπω αύριο να πιάνω μικρόφωνο να κάνω σουξέ με αποκαλύψεις!

όχι τίποτις άλλο, αλλά θα είμαστε όλοι οι δικηγόροι κ από Αθήνα κ με βλέπω δεν θα το κρατήσω το στοματάκι μου σε κόσμιο επίπεδο!

θα αρχίσω τα γαλλικά. κ το κακό δεν είναι ότι θα δείξω τη γλωσσομάθειά μου, αλλά θα συνοδεύομαι από τον άντρα μου που είναι πολύ τυπικούρας άγγλος σε κάτι τέτοια! λες κ δεν έχει γεννηθεί μεσόγειο, ο δίδυμος αδερφός του κίμι ραηκόνεν!:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μαγειροκόριτσα μου!

Σήμερα έλεγα να φτιάξω φακές με ρύζι αλλά μας προέκυψε τραπέζι ρεφενέ...περίσσεψε παστίτσιο απ'την αδερφή μου και κάτι λίγα χόρτα από μια θεία...μια χαρά την κάναμε ταράτσα... πάντως αντιστάθηκα και δεν έφαγα μαζί φρέσκο ψωμάκι ξυλόφουρνου...μπράβο μου...

κάντυ πέθανα στο γέλιο με το φανταστικό φίλο στο δίπλα...

φέφη...να σε δω πίστα να δίνεις ρέστα...θα 'θελά να ήμουν σε μια γωνιά...

έχω κάτι νεύρααααα...ήρθε η γιαγιά μου και μου άναψε τα λαμπάκια...μόνο χαζό δε μου είπε το φουμπομωρό επειδή δεν περπατάει ΑΚΟΜΑ...γκρρρρ...

και είναι και ανύσηχο το σκατούλι μου...βγάζει 4 δοντάκια μαζί και πονάει...χθές σπάραζε το καημενούλι το βράδυ...


Link to comment
Share on other sites

έχω κάτι νεύρααααα...ήρθε η γιαγιά μου και μου άναψε τα λαμπάκια...μόνο χαζό δε μου είπε το φουμπομωρό επειδή δεν περπατάει ΑΚΟΜΑ...γκρρρρ...

.

Χαζομάρες!!

Πόσο είναι το φουμπόπαιδο;

Ο δικός μου χρόνισε τον Δεκέμβρη κι ούτε αυτός περπατάει

Κι ο παιδίατρος δεν ανησυχεί καθόλου

Ούτε εγώ φυσικά

Είναι ψηλό και βαρύ παιδί και δυσκολεύεται

Link to comment
Share on other sites

βρε κι εγώ δεν ανυσηχώ...ακόμα δε χρόνισε...το Φεβρουάριο έχουμε γενέθλια...αλλά μου την έδωσε πολύ άσχημα γιατί συνέχεια το κάνει αυτό...και τα δυό μου τα βγάζει ελαττωματικά επειδή κάνουν διαφορετικά πράγματα από αυτά που κάνουν τα εγγόνια των φιλενάδων της...τα καλά ποτέ δεν τα σχολιάζει...


Link to comment
Share on other sites

:tongue:

.........

κ από μάνη κ από κρήτη; πού βρέθηκαν οι γονείς σου βρε ψυχή;

.....................

θα αρχίσω τα γαλλικά. κ το κακό δεν είναι ότι θα δείξω τη γλωσσομάθειά μου, αλλά θα συνοδεύομαι από τον άντρα μου που είναι πολύ τυπικούρας άγγλος σε κάτι τέτοια! ....:lol:

Κοίτα να δεις ο μπαμπάς μου ήταν συνδυασμός από Κρήτη (παππούς) + Μάνη (γιαγιά), η έρμη η μάνα μου είναι από το Αγρίνιο (α πα πα και μετά συγχωρήσεως κιόλας αλλά καλά το έλεγε ο πατέρας μου "βλαχονησίδα") ένεκα λοιπόν τρελής αδυναμίας στον πατέρα, εγώ θέλω να πιστεύω ότι κυλάει Κρητικο-Μανιάτικο αίμα στις φλέβες μου και... τέλος ! :confused:

Μην το σχολιάσεις !

Δώσε αύριο τα ρέστα σου, ξεκίνα τα Γαλλικά να πεταχτώ να τους τα πω κι εγώ ένα χεράκι και με ορολογία όχι βλακείες... μα ναι ο Φέφος σου είναι πολύ λόρδος ένα πράγμα !!! Με την καλή έννοια - φαίνεται !

Φούμπι,

Μια χαρά είναι το φουμπομωρό ! Ακούς εκεί !!! Μην στεναχωριέσαι και μην τα λαμβάνεις υπόψη όλα αυτά τα "χαζά" σχόλια...

Ο φανταστικός φίλος του γιου μου... δεν υπάρχει ! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...