Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

πρώτον έχεις όμορφη μαμά κ πολύ νέα!

δεύτερον η αδερφή σου είναι κουκλίτσα κ τσαχπίνα!

τρίτον η ανεψιά είναι μούρλια!

σκόρδα καγλοοικογένεια!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια είσαι πολύ γλυκιά και επίσης έχεις μια πολύ όμορφη οικογένεια!!!

φαντάζομαι πόσο όμορφα παιδάκια θα κάνεις! σίγουρα θα είναι μαυρακι.

δεν την βάφτισα την σοκολατίνα, γιατί πολύ απλά έκανα μια παρασπονδία κ συνεχίζω στο πρόγραμμά μου κατά τα άλλα!

εσείς τί θα κάνατε στη θέση μου; κοιτα φεφη εγω στη θέση σου θα έκανα ακριβώς το ίδιο θα την είχα φάει.

κάθε λίγο κ λιγάκι κάποιος γιορτάζει κ κερνάει.

κ άντε τα τυλιχτά τα παίρνεις λες ευχαριστώ κ τα πετάς.

τα ανοιχτά; τη σοκολατίνα;

εντωμεταξυ η δίαιτα μοιάζει λίγο με τη δικιά μου ειδικά την πρώτη εβδομάδα πολύ πείνα να υποψιαστω ότι η περιστέρω τρώει καλύτερα με τη δικιά της δίαιτα;

[/QUOTE]

ναι βρε μη πτοείσαι...δικαιούσαι κι εσύ μια παρασπονδία μετά από .....μισή μέρα δίαιτα:tongue:

ωχ μη μου λες τέτοια...γάζα μπορούσες να βάλεις? εγώ δεν ανέχομαι ούτε τη σκέψη ν'ακουμπήσει κάτι...

Αν δεν σου μάτωσε μη βάζεις κάτι. Εμένα οι φουσκάλες ξήθηκαν στον ύπνο μου και ματώσανε. Φοβόμουνα να μην πάθω καμιά μόλυνση. Ρωτησα και τη φαρμακοπείο και έβαζα όταν έβγαινα έξω ή έκανα δουλειές. Το άφηνα και ανοιχτό μόνο με την αλοιφη για να κλείσουν. Ηταν πολύ όμως.

βρε φεφάκι δε φταις εσύ...τι να κάνεις να τους προσβάλεις?...αχ κι εμένα η εμφυτη ευγενια μου με πάχυνε:tongue::tongue::tongue:

Γεια σας κοριτσαρες.

ολες σε δαιτα μπηκατε;Θελω κι εγωωωωωω....

Οσες πατε σε διατροφολογους να λετε και σε μενα τα μενου και να διαλεγω το καλυτερο:tongue::tongue::tongue:

Φεφηηηη,θεα ο διατροφολογος-γα!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλα δεν μαρεσανε τα φαγια που σε εβαλε.....

η περιστερω,τρωει καλυτερα!!!!!!;)

Λοιπον στα δικα μας τωρα.

Ολα καλα,ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ!!!!!!

Σας ευχαριστω ολες για την αγαπη σας.

Τωρα ετοιμαζομαστε για εξωδο....για φαι δλδ...με ενα φιλικο μας ζευγαρι....παλι θα γουρουνιασω!!!!!!

Παμε νωρις γιατι ο θησαυρουλης ειναι αυπνος....κοιμηθηκε μιση ωρα στο αμαξι κι οταν φτασαμε σπιτι ξυπνησε μολις τον ακουμπησα στο κρεβατι του....μετα επαιζε και τραγουδουσε.

Οποτε πρεπει να κοιμηθει νωριτερα σημερα!!!!!!

Το μεσημερι φαγαμε κοτοπουλακι ψητο,ετοιμο,απο ψητοπολειο.......Μμμμμμ ακομα γλυφω τα χερια μου!!!!!!!!!!

Παω,με φωναζει η αγαπη.

Μακιααααα

Πάντα τέτοια αποτελέσματα να έχετε!!!

Σήμερα περπατησα 50 λεπτά μακάρι να έχω την ίδια όρεξη κάθε μερα. Πολύ ωραία αίσθηση είχα μετά.

περιστέρω πως περπατας σα να πας βόλτα ή πιο γρήγορα;

Ολο βλακείες ρωτάω το ξέρω.

Καλό βράδυ κοριτσάκια!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

αχ περιστερακι να με αφηνανε να κοιμηθω καλα θα ηταν χτες κοιμηθηκα απο τις 1μεχρι της 9και σηκωθηκα 3φορες με τον μικρο...Το μεσημερι δεν με αφησε η Μ να κοιμηθω γιατι πολυ απλα δεν νυσταζε και τωρα κουτουλαω,εφυγα να οριζοντιωθω


:-D

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα κι εγώ αναρωτιέμαι μήπως είσαι σε μεγαλύτερες εβδομάδες απ' ότι οι 5-6 μέρες καθυστέρηση; Ο λόγος που ρωτάω, όπως κι άλλη κοπέλα σε ρώτησε αλλά δε θυμάμαι ποια, είναι ότι οι εμετοί ξεκίνησαν νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα και καλή χρονιάαααααααα....είπα να μπω μετά από καιρο, μιας και "αδειάζω"..τι κάνετε;

Άννια μου, βλέπω καλά; είσαι έγκυος; μπράβο μάτια μου, άντε καλά στεριώματα, πολύ το χάρηκα, να είσαι καλά...

Λοιπόν σήμερα θα μαγειρέψω κοτόπουλο γιουβετσι με σαλατούλα μαρούλι...μιαμ μιαμ

φιλάκια σε όλες σας


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!!

Τι κάνετε;

Κρύο πολύ...μππππρρρρρρρρρρρρρρρ

Σήμερα περπατησα 50 λεπτά μακάρι να έχω την ίδια όρεξη κάθε μερα. Πολύ ωραία αίσθηση είχα μετά.

περιστέρω πως περπατας σα να πας βόλτα ή πιο γρήγορα;

Κι εγώ χθες περπάτησα 30 λεπτά.Αλλες φορές πάω πιο αργά κι άλλες γρήγορα.Αμα το κάνεις σχεδόν καθημερινά το περπάτημα,θα αυξήσεις μόνη σου τους ρυθμούς.

Κάποια κοπέλα ζήτησε να γράφουμε τι τρώμε όσες πάμε σε διαιτολόγο για να παίρνει ιδέες

Λοιπόν για πρωινό έχω 1 φλ.γάλα 1,5% και 30 γρ.δημητριακά ολικής 1%,3 δαμάσκηνα αποξηραμένα

Δεκατιανό 1 μανταρίνι και 10 αμύγδαλα ανάλατ και άψητα

Μεσημεριανό 150 γρ,μπιφτέκι,2 φλ.μπρόκολο με 2 κ.γ λάδι και 1/2 φλ.πουρέ με πατάτα,γάλα 1,5% και 2 κ.γ. λάδι

Απόγευμα 2 μανταρίνια και 3 κριτσίνια ολικής

και βράδυ 1 αυγό βραστό,2 φλ.σαλάτα με 2κ.γ λάδι και 30 γρ,ψωμί

Και μην πει η φεφη ότι πεινάω,γιατί δεν ισχύει!!!!!!!

Συνήθισα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε παστοκοριτσο τι κανεις?? Ολα καλα? το μικρο παστακι? την πρωτοχρονια ειμασταν πανω, σε σκεφτομουν. Θα ξανανεβω τον φλεβαρη, να πιουμε κανα καφε παρακαλω!!!!

τα αλλα κοριτσια τι κανουν?

Ιωαννακι καλα?

δεν εχω ακομα σκεφτει τι θα μαγειρεψω..

τα λεμε μετα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παστοκοριτσο τι κανεις?? Ολα καλα? το μικρο παστακι? την πρωτοχρονια ειμασταν πανω, σε σκεφτομουν. Θα ξανανεβω τον φλεβαρη, να πιουμε κανα καφε παρακαλω!!!!

τα αλλα κοριτσια τι κανουν?

Ιωαννακι καλα?

δεν εχω ακομα σκεφτει τι θα μαγειρεψω..

τα λεμε μετα!

Αυτό ισχύει κια για μένα,έτσι;

Μην ξεχαστείς πάλι!!!

Γιατί θα θυμώσω στ΄αλήθεια:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Νυστάζω, βαριέμαι κι εχω πολλή δουλειά...

Για σήμερα έκανα βραστό με μπόλικα λαχανικά μιας κι έχει κρύο!

μμμμμμμμμμ ολόφρεσκιΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Χαλάλι σου κοριτσάρα μου!

Τουλάχιστον την ευχαριστήθηκες;;)

αχ τι ωραία...

κι εμενα απ' ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσύνης η νυστα ηταν το εντονότερο

είχα χαρεί τον ύπνο

καλή ξεκούραση:P

Κι εμένα, αλλά ήταν το πρώτο μας περιστέρω!

Η Αννια που έχει 2 που να προλάβει να κοιμηθεί η έρμη;:rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες. δίαιτα ψόφησε. όβερ!

έφαγα ντελίβερυ. όβερ.

σήμερα έχω εξωτερικές δουλειές το πρωί. θα τα πούμε το μεσημέρι. όβερ.

με το δόντι έχω θέμα. όβερ. δεν τελειώνει έτσι απλά. θα χρειαστεί κ γναθοχειρούργος. όβερ.

κάνει κρύο. όβερ.

σας φιλώ κ σας ασπάζομαι. όβερ.

Δώρα πολύ χάρηκα,

άννια το ίδιο!

περιστέρω, όχι δεν πεινάς. τα πας θαυμάσια!

δίαιτα η φέφη θα κάνει μόλις ξεμπερδέψει με δόντια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει κια για μένα,έτσι;

Μην ξεχαστείς πάλι!!!

Γιατί θα θυμώσω στ΄αλήθεια:tongue:

ενταξει μωρο, εσυ θα εισαι ο πρωτος καφες!!!! ισως βρεθουμε και οι τρεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα, καλημερα. τι κρυο ειναι αυτο???χθες ελεγαν στο σκαι οτι σημερα θαναι απο τις πιο κρυες μερες του χειμωνα!!!:(

δωρακι μπραβο για τα ευχαριστα νεα, ναναι καλα ο ραφαηλακος μας:)

αννια να σου πω οτι χαιρομαι που εχεις αναγουλες η θα με κακολογησεις:D???

καλη επιτυχια στο σμαρτακι , ολα να πανε κατευχην, η παναγια μαζι μας...

φεφουλα τι εγινε με το δοντι???μεγαλο προβλημα???:(αχ και δεν τους χωνευω καθολου τους οδοντιατρους!!!!οσο για τη διαιτα, πηγαινε σαυτην που ξερεις γιασιγουρα αποτελεσματα.:wink:

ελενη και εγω το ιδιο, βαριεμαι και κρυωνω. καλη δουλιτσα

φιλια και στις υπολοιπες, περιστερω, μαρια ελπιδα, καγλυ, παστακια, εβιρυ, φουμπι, love, del....ξεχνα καμμια???συγχωρεστε με.

εφτιαξα γιουβετσι με μοσχαρακι για συζυγατο και μπιζελι. εγω θα φαω μια σαλατα σημερα. θα κανω λιγο αποτοξινωση και αυριο θα παω στη διατρολογα. θα ξεκινησω χωρις παρασπονδιες. ΤΕΛΟΣ.:mad:εχω θυμωσει με τον εαυτο μου που ειμαι ασυγκρατητη:mad::mad::mad::mad:.χθες εκανα και μερικες δουλιτσες (καθαρισμα σκουπας αλα ειρηνη, σκουπισμα και ψυγειο μαγειρεμα) και μετα χαλαρωσαμε με αγκαλιτσες και κουβεντουλα με τον αντρουλη:wink:. τουβαλα χερι χθες το πρωι για τα ποτηρια και τα πιατα που λερωνει και δεν τα μαζευει και τωρα οτι τρωει/πινει, το πλενει κατευθειαν:lol::lol:.κριμα....καλα μη φανταστειτε, καμμια βδομαδα θα το κανει και μετα θα επανελθει:cool:. σας αφηνω...εχω δουλιτσα. φιλουρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

απαπα σήμερα ξύπνησα με πονοκέφαλο και πρησμένο πρόσωπο. Δεν έχω κέφι να κάνω τίποτα. Αναγκαστικά όμως όλα θα γίνουν. Από φαγητό σκέφτομαι να φτιάξω φασολάδα, αν δεν αλλάξω γνώμη.

Καλημέραααααααααααα και καλή χρονιάαααααααα....

Πού είσαι Παστάκια; Έβαλες και καινούργιο άβαταρ!!!!! Το παστάκι σου είναι;

καλημέρες. δίαιτα ψόφησε. όβερ!

Όχι δε θέλουμε να τα παρατήσεις. Ακόμη κι αν θα αλλάξεις διαιτολόγο, θέλουμε να συνεχίσεις τη δίαιτα έτσι κι αλλιώς.

με το δόντι έχω θέμα. όβερ. δεν τελειώνει έτσι απλά. θα χρειαστεί κ γναθοχειρούργος. όβερ.

Γιατί τι σου είπε; Είναι αγκυλωμένη η ρίζα του δοντιού; Ή μήπως θα σου κάνει αποκάλυψη ούλου;

Link to comment
Share on other sites

να μαι πάλιιιιιιιιιιιιιιιιιι....χιχιχιχι

Αυτό ισχύει κια για μένα,έτσι;

Μην ξεχαστείς πάλι!!!

Γιατί θα θυμώσω στ΄αλήθεια:tongue:

γιατί καλέ; μουρλοπατρινια κι εσύ;

καλημέρες. δίαιτα ψόφησε. όβερ!

έφαγα ντελίβερυ. όβερ.

σήμερα έχω εξωτερικές δουλειές το πρωί. θα τα πούμε το μεσημέρι. όβερ.

με το δόντι έχω θέμα. όβερ. δεν τελειώνει έτσι απλά. θα χρειαστεί κ γναθοχειρούργος. όβερ.

κάνει κρύο. όβερ.

σας φιλώ κ σας ασπάζομαι. όβερ.

χαχαχα...είσαι τρελή.όβερ

Καραμελίτσααααααααααααααααα; πάμε για καφέ!πάμε για καφέ!!!!


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

ναι Εβιράκι..το παστακοπαιδάκι μου είναι...αλλά θα την αλλάξω οσονούπω την φωτό...μην φαινόμαστε και άκαιροι....


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα ζήτησε να γράφουμε τι τρώμε όσες πάμε σε διαιτολόγο για να παίρνει ιδέες

Λοιπόν για πρωινό έχω 1 φλ.γάλα 1,5% και 30 γρ.δημητριακά ολικής 1%,3 δαμάσκηνα αποξηραμένα

Δεκατιανό 1 μανταρίνι και 10 αμύγδαλα ανάλατ και άψητα

Μεσημεριανό 150 γρ,μπιφτέκι,2 φλ.μπρόκολο με 2 κ.γ λάδι και 1/2 φλ.πουρέ με πατάτα,γάλα 1,5% και 2 κ.γ. λάδι

Απόγευμα 2 μανταρίνια και 3 κριτσίνια ολικής

και βράδυ 1 αυγό βραστό,2 φλ.σαλάτα με 2κ.γ λάδι και 30 γρ,ψωμί

Eγω το ζητησα......ωρα να καψω καμια θερμιδα χριστουγενιατικη..;)

Αλλα βρε παιδι μου,εσυ τρως πολυ.........αντι να χασω,θα βαλω κι αλλα κιλα!!!!!!!:lol:

καλημέρες. δίαιτα ψόφησε. όβερ!

έφαγα ντελίβερυ. όβερ.Καλα εκανες ,δεν χρειαζεσαι διαιτα μαρη!

σήμερα έχω εξωτερικές δουλειές το πρωί. θα τα πούμε το μεσημέρι. όβερ.

με το δόντι έχω θέμα. όβερ. δεν τελειώνει έτσι απλά. θα χρειαστεί κ γναθοχειρούργος. όβερ.Πως σε νοιωθωωωωω....εγω κανω τα στραβα ματια!!!!

κάνει κρύο. όβερ.

σας φιλώ κ σας ασπάζομαι. όβερ.

Φιλουρες

Δώρα πολύ χάρηκα, Εγω να δεις!!!!!!!

άννια το ίδιο!

περιστέρω, όχι δεν πεινάς. τα πας θαυμάσια!

δίαιτα η φέφη θα κάνει μόλις ξεμπερδέψει με δόντια!

Καλα ξεδοντιασματα....:tongue::tongue::tongue:

Καλημερες.

Κρυο,οντως...αλλα πρεπει σημερα να σκουπισω τα μπαλκονια,μολις γραψω...παω!!!!

Σημερα φτιαχνω φασολαδα......για ολους λεω....:rolleyes:

Αν ομως δεν φαει ο θησαυρουλης,θα του φτιαξω στο αψε σβησε εναν λαχταριστο τραχανιουλη...;)

μακιααααααα


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...