Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

γι' αυτό έχεις αγόρια! για να έχεις ισορροπία στο σπιτικό σου!

είσαι δυνατό θηλυκό!;)

ναι τρομάρα μου!!! απλά έχω ρέντα στη γκρίνια;)

μμμμμμμμμμ ολόφρεσκιΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

δε πιστεύω φιλενάδα

Φεφιιιιιιιιιιιι! Η γλυκιά σου η διαιτολόγα τι θα πειιιιιιιιιι?????

θα τραβήξει τις κοτσίδες του!!!


Link to comment
Share on other sites

έρχεται ο μικρός τώρα.

μαμά μου δεν είδα πολύ τηλεόρασηηηηη! θα μου βάλεις ένα τραγουδάκι σε παρακαλώ?

έλα τώρα που στο ζητάω ευγενικάααααα! ωραία ιδέα? ε? μαμα? θα μου βάλεις μαμά? ευχαρίστως?

πως έβγαλα τόσο γαλίφικό παιδί μπορείτε να μου εξηγήσετε??????


Link to comment
Share on other sites

Φεφιιιιιιιιιιιι! Η γλυκιά σου η διαιτολόγα τι θα πειιιιιιιιιι?????

δεν θα το μάθει ποτέ, γιατί δεν θα με ξαναδει!

στην έλεν από εβδομάδα!

δε πιστεύω φιλενάδα

πίστευε κ μη ρωτάς πολλά!

:tongue:

θα τραβήξει τις κοτσίδες του!!!

έχει μαλλί! όντως!

έρχεται ο μικρός τώρα.

μαμά μου δεν είδα πολύ τηλεόρασηηηηη! θα μου βάλεις ένα τραγουδάκι σε παρακαλώ?

έλα τώρα που στο ζητάω ευγενικάααααα! ωραία ιδέα? ε? μαμα? θα μου βάλεις μαμά? ευχαρίστως?

πως έβγαλα τόσο γαλίφικό παιδί μπορείτε να μου εξηγήσετε??????

σε τόσο νιάου νιάου εγώ όχι δεν μπορώ να πω!

Δεν υπάρχεις !!!!:tongue:

είμαι τσιριμπίμ τσιριμπόμ!

στις γοργόνες δεν ξαναμπαίνω. με τίποτα!

μια παρασπονδία έκανα, συνεχίζω κατά τα άλλα απτόητη. αλλά άλλο γιαούρτι φίλε για απόγευμα δεν τρώω!

έλεος! θα πιω φυσικό χυμό από 2 πορτοκάλια!

κ το βράδυ κανονικά, ό,τι γράφει.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκίνησα να διαβάζω και η φέφη ήταν σε δ'ιαιτα και μόλις τελείωσα είχε φάει μια σοκολατίνα. Φέφη αν σε έπιασαν τύψεις βαφτισε την γιααουρτάκι ή οτι αλλο θες.

φουμπι κάηκες; Το έπαθα τον οκτωμβριο.Προσεξέτο ταλαιπωρήθηκα πολύ. Εβαλα αυτο το σπρευ ούτε που θυμάμαι πως το λένε, στον ύπνο μου το μάτωνα έβαζα αλοιφή για ανάπλαση. Μπεταντιν και γάζες μετά. Τώρα απο τον καρπό μέχρι τον αγκώνα μου είμαι παρδαλή.

Και γω ήθελα να πάω για περπάτημα το πρωι έβρεχε όμως. Αλλά σκέφτομαι να πάω κατα τις 5.

Σήμερα ομελέτα με πατάτες ο άντρας μου με πιπεριές εγώ.

Ηθελα κι άλλα να γράψω πάω να τηγανίσω γιατι πέρασε η ώρα και έρχεται ο αντρούλης.

Ισως μπω μετά


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρώτον έχεις όμορφη μαμά κ πολύ νέα!

δεύτερον η αδερφή σου είναι κουκλίτσα κ τσαχπίνα!

τρίτον η ανεψιά είναι μούρλια!

σκόρδα καγλοοικογένεια!

φαντάζομαι πόσο όμορφα παιδάκια θα κάνεις!

δεν την βάφτισα την σοκολατίνα, γιατί πολύ απλά έκανα μια παρασπονδία κ συνεχίζω στο πρόγραμμά μου κατά τα άλλα!

εσείς τί θα κάνατε στη θέση μου;

κάθε λίγο κ λιγάκι κάποιος γιορτάζει κ κερνάει.

κ άντε τα τυλιχτά τα παίρνεις λες ευχαριστώ κ τα πετάς.

τα ανοιχτά; τη σοκολατίνα;

Link to comment
Share on other sites

σε τόσο νιάου νιάου εγώ όχι δεν μπορώ να πω!

γι'αυτό το έγραψα...ούτε κι εγώ...το θέμα είναι πως ο πονηρούλης τα λέει μαζεμένα για να έχει σίγουρα ποσοστά επιτυχίας....ήρθε πάλι :rolleyes:

είμαι τσιριμπίμ τσιριμπόμ!

στις γοργόνες δεν ξαναμπαίνω. με τίποτα!

μια παρασπονδία έκανα, συνεχίζω κατά τα άλλα απτόητη. αλλά άλλο γιαούρτι φίλε για απόγευμα δεν τρώω!

έλεος! θα πιω φυσικό χυμό από 2 πορτοκάλια!

κ το βράδυ κανονικά, ό,τι γράφει.;)

ναι βρε μη πτοείσαι...δικαιούσαι κι εσύ μια παρασπονδία μετά από .....μισή μέρα δίαιτα:tongue:

φουμπι κάηκες; Το έπαθα τον οκτωμβριο.Προσεξέτο ταλαιπωρήθηκα πολύ. Εβαλα αυτο το σπρευ ούτε που θυμάμαι πως το λένε, στον ύπνο μου το μάτωνα έβαζα αλοιφή για ανάπλαση. Μπεταντιν και γάζες μετά. Τώρα απο τον καρπό μέχρι τον αγκώνα μου είμαι παρδαλή.

ωχ μη μου λες τέτοια...γάζα μπορούσες να βάλεις? εγώ δεν ανέχομαι ούτε τη σκέψη ν'ακουμπήσει κάτι...

δεν την βάφτισα την σοκολατίνα, γιατί πολύ απλά έκανα μια παρασπονδία κ συνεχίζω στο πρόγραμμά μου κατά τα άλλα!

εσείς τί θα κάνατε στη θέση μου;

κάθε λίγο κ λιγάκι κάποιος γιορτάζει κ κερνάει.

κ άντε τα τυλιχτά τα παίρνεις λες ευχαριστώ κ τα πετάς.

τα ανοιχτά; τη σοκολατίνα;

βρε φεφάκι δε φταις εσύ...τι να κάνεις να τους προσβάλεις?...αχ κι εμένα η εμφυτη ευγενια μου με πάχυνε:tongue::tongue::tongue:


Link to comment
Share on other sites

Πολύ, πολύ καλησπέρα σας.

Έφτιαξα κιμά σόγιας με κίτρινο ρύζι σήμερα. Μπήκα λίγο το πρωί να σας διαβάσω μα είχα λίγο χρόνο και δεν κατάφερα να απαντήσω.

κάνεις που κάνεις, στείλε να δοκιμάσω!

Μια στιγμούλα να κολλήσω το γραμματόσημο πάνω στη φάβα.

ακούω γέλια κ δεν μου αρέσει!:-P:lol:

Ακούγομαι μέχρι εκεί;

eviraki μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές...το γιαούρτι μες στον πόνο μου δεν το σκέφτηκα καθόλου...και το χω και σε υπόληψη...αυτό με το ασπράδι λες μπορώ να το κάνω και σήμερα?

Ελπίζω ότι μπορείς χωρίς να είμαι βέβαιη. Εδώ που τα λέμε, υπάρχουν και μάσκες ομορφιάς για το πρόσωπο με αυγό, άρα πιστεύω ότι και σήμερα θα σε βοηθήσει στην ανάπλαση. Να το δοκιμάσεις έτσι κι αλλιώς.

επειδή δεν υπάρχει σάλιο για διαιτολόγο θα κόψω τα πολλά πολλά και τις αηδιούλες προς το παρον και βλέπουμε.

Για αρχή βγάλε από την καθημερινή σου διατροφή τα αναψυκτικά, τη ζάχαρη από τα ροφήματα, βάλε γάλα λάιτ αντί πλήρες, να βάζεις φαγητό στο πιάτο του φρούτου για να χορταίνει πρώτα το μάτι βλέποντας ένα πιάτο γεμάτο (αλλά αυτό θα είναι μικρότερο από το κανονικό), φάε πρώτα ένα πιάτο σαλάτα ατομικό και μετά φέρε στο τραπέζι το πιάτο με το φαγητό σου. Το στομάχι σου με αυτήν την τακτική δε θα χωράει πολύ φαγητό γιατί θα έχει μισοχορτάσει με τη σαλάτα. Όμως έτσι θα πετύχεις να τρως απ' όλα, ακόμη και από τα παχυντικά, αλλά σε πολύ μικρές ποσότητες. Να πίνεις πολύ νερό ενδιάμεσα και στο φαγητό και στο σύνολο της ημέρας και αν σου αρέσει το τσάι να το εντάξεις στο ημερήσιο πρόγραμμά σου πίνοντας 1-2φλ κάθε μέρα πράσινο τσάι με μέντα χωρίς ζάχαρη.

Επισης στο καραμελακι θα δωσουμε το ονομα της μαμας μου, Ευσταθια, θα την λεμε ομως Εφη ή Φαιη, θα δουμε.. εσεις τι λετε?

Μαρία μου εμένα μου αρέσουν και τα δύο ονόματα, να σου πω την αλήθεια όμως, το Φαίη μέχρι τώρα το έχω ακούσει να βγαίνει μόνο από το Φωτεινή και Φωτούλα.

Καλημέρα!!!

Χθες είχαμε κόψιμο πίτας στη δουλειά! Μη ρωτήσετε για δώρο... Φέτος ήταν γενναιώδοροι... 2 μέρες άδεια!!!:tongue::tongue:

Φαίνεται το δώρο της βασιλόπιτας το διάλεξε ο Παπαδήμος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν με παίρνει, ούτε με σηκώνει.-

έφαγα. πέταξα τη μισή σαλάτα!

κ το γιαούρτι, ήταν κρύο κ νερουλιασμένο, μπλιαχ!

το κουφό είναι ότι δεν πεινάω ρε φίλε!

αλλά αυτή η σοκολατίνα! με κοιτάζει κ με θέλει σε λέω!;)

Ρε φίλε,με τέτοιο μενού ούτε κι εγώ θα πεινούσα...

Αφού σε ήθελε η σοκολατίνα,σωστά έκανες και ανταποκρίθηκες!!!

Παραισθήσεις πείνας είχες...

Μαρή φέφη μήπως εκανες πατάτα που πήγες στην...γλυκιά έχοντας φάει πριν όλα αυτά που έγραψες;

Για να εχει σωστά αποτελεσματα η λιπομέτρηση πρεπει να μην εχεις φαει για 4 ωρες και να μην εχεις πιει για 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες.

ολες σε δαιτα μπηκατε;Θελω κι εγωωωωωω....

Οσες πατε σε διατροφολογους να λετε και σε μενα τα μενου και να διαλεγω το καλυτερο:tongue::tongue::tongue:

Φεφηηηη,θεα ο διατροφολογος-γα!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλα δεν μαρεσανε τα φαγια που σε εβαλε.....

η περιστερω,τρωει καλυτερα!!!!!!;)

Λοιπον στα δικα μας τωρα.

Ολα καλα,ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ!!!!!!

Σας ευχαριστω ολες για την αγαπη σας.

Τωρα ετοιμαζομαστε για εξωδο....για φαι δλδ...με ενα φιλικο μας ζευγαρι....παλι θα γουρουνιασω!!!!!!

Παμε νωρις γιατι ο θησαυρουλης ειναι αυπνος....κοιμηθηκε μιση ωρα στο αμαξι κι οταν φτασαμε σπιτι ξυπνησε μολις τον ακουμπησα στο κρεβατι του....μετα επαιζε και τραγουδουσε.

Οποτε πρεπει να κοιμηθει νωριτερα σημερα!!!!!!

Το μεσημερι φαγαμε κοτοπουλακι ψητο,ετοιμο,απο ψητοπολειο.......Μμμμμμ ακομα γλυφω τα χερια μου!!!!!!!!!!

Παω,με φωναζει η αγαπη.

Μακιααααα


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Μουρλάθηκα να καθαρίζω σπανάκι

Αχ εμένα είναι το χειρότερό μου να καθαρίζω χόρτα. Τα βαριέμαι απίστευτα. Φαντάσου ότι στο παρελθόν έχω αφήσει χόρτα στο ψυγείο μέχρι που χάλασαν. Εκεί διαπίστωσα ότι δεν αυτοκαθαρίζονται. Τουλάχιστον το σπανάκι καθαρίζεται εύκολα γιατί έχει μεγάλες φούντες.

εμεις ουτε πιτα.:rolleyes:πανε αυτα, τις καλες εποχες.

Σ' εσάς μάλλον πέρασε ο Παπαδήμος μαζί με την Τρόικα.

εβιρυ την τρωτε τη φαβα ε???φτιαχνεις συχνα.δεν εχω φτιαξει ποτε. εσεις πρεπει ναχετε τρομερο κρυο εκει.

Τον τελευταίο καιρό οι θερμοκρασίες είναι ανάμεσα στους 2-3 το πρωί και φτάνουν τους 5-6 το μεσημέρι. Δε μπορώ να πω ότι είναι αρκετό το κρύο, καταρχήν γιατί είναι χοντρό και δε σε περονιάζει και δεύτερον γιατί δεν έχει χιονίσει ακόμη. Αν εξαιρέσουμε αυτές τις 2-3 φορές που έριξε μόνο για λίγες ώρες κατά τα άλλα μας έλεγαν ότι, έπρεπε ήδη να έχει χιονίσει από το Νοέμβριο και το Δεκέμβριο να έχει περίπου μισό μέτρο. Όλοι λένε ότι, έχει επηρεαστεί πολύ ο καιρός και εδώ ακόμη. Το κρύο το καταλαβαίνουμε νωρίς το πρωί που πάμε σχολείο, ειδικά τις μέρες που η θερμοκρασία είναι -1 -2 κάτι που δε γίνεται κάθε μέρα, και φυσικά τις άλλες ώρες όταν είμαστε αρκετά έξω και περπατάμε πολύ. Τότε παγώνουν οι μύτες, τα αφτιά και τα χέρια. Όποιος όμως φοράει σκουφάκι κασκόλ και γάντια δεν κρυώνει.

Κι εμάς ο παιδίατρος είναι υπερ του σκούφος, γάντια, κασκόλ και έξω!

Εδώ να δεις!!!!!!! Τα βγάζουν τα μωρά από 1-2 μηνών ντυμένα καλά, ακόμη και με χιόνι, με βροχή, με κρύο. Τούρμπο τα έχουν κάνει. Για τη βροχή βλέπω στα καρότσια τους μία ειδική νάυλον κουκούλα που συνήθως έχει ένα άνοιγμα στο ύψος του κεφαλιού του μωρού για να αναπνέει, που το προστατεύει από το νερό και από το κρύο.

Επίσης, δε χάνουν και τον αθλητισμό κάνοντας ποδήλατο το οποίο πίσω του σέρνει ένα ειδικό καροτσάκι με το μωρό τους (σου θυμίζει κάτι από το κουβούκλιο που είχαν τα παλιά τα μηχανάκια με την κλειστή θέση δίπλα τους για το συνεπιβάτη).

μμμμμμμμμμ
ολόφρεσκιΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Εεεεεεεεππ. Βρέι σε βλέπω.

Λοιπον στα δικα μας τωρα.

Ολα καλα,ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ!!!!!!

Σας ευχαριστω ολες για την αγαπη σας.

Πάντα τέτοια νέα Δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια δεν σας εχω διαβασει καθολου ολη μερα ειμαι ετσιbad_morning.gif απο τη νυστα και εχω τρομερες αναγουλες,οτι και να φαω η να μυρισω με αναγουλιαζει...Ευχομαι ολες να ειστε καλα φιλια καλο βραδυ

υγ σημερα φαγαμε αρακα


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια δεν σας εχω διαβασει καθολου ολη μερα ειμαι ετσιbad_morning.gif απο τη νυστα και εχω τρομερες αναγουλες,οτι και να φαω η να μυρισω με αναγουλιαζει...Ευχομαι ολες να ειστε καλα φιλια καλο βραδυ

υγ σημερα φαγαμε αρακα

αμα σου πω ότι χαίρομαι,θα είμαι πολύ κακιά;:tongue::tongue:

αχ τι ωραία...

κι εμενα απ' ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσύνης η νυστα ηταν το εντονότερο

είχα χαρεί τον ύπνο

καλή ξεκούραση:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...