Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κοριτσια καλησπερα και ευχαριστω για τις ευχες..Πριν λιγο εκανα τεστ και βγηκε θετικο :D

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά;

Κάτι ήξερες εσύ που το υποψιαζόσουν!!

Τώρα χρειάζεται προσοχή!!!

Δεν ήταν το πιο όμορφο δώρο που έχεις πάρει στη γιορτή σου;

Περιστεράκι δεν έχω καταλάβει καλά. Γιορτάζει το μωρό σου σήμερα, γιατί είχα την εντύπωση ότι δεν είναι βαφτισμένο.

Εβίρι, μια χαρά έχεις καταλάβει!!!

Το μωρό μου δεν γιορτάζει γιατί είναι αβάπτιστο

Αν και πολλοί γνωστοί και συγγενείς έσπευσαν να ευχηθούν χθες

Από του χρόνου θα γιορτάζουμε επισήμως

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο από το μενού θα τους σκίσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα εντυπωσιαστούν.

Ευχαριστώ Εβίρι,πάντα έχεις έναν καλό λόγο να μου πεις...

Μια χαρά τα βρήκαν τα φαγητά

Αλλά η αφεντιά μου μόνο για την πέρκα και την πατατοσαλάτα ξέρει να πει με βεβαιότητα ότι πέτυχαν

Γιατί από τα άλλα ούτε που δοκίμασα:(:(:(

Εχει ζύγι τη Δευτέρα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννακι μου τι νεα υπεροχα ειναι αυτα? καλοστερειωτη κουκλα μου και καλη εγκυμοσυνη!!!!

το καλυτερο δωρο για την γιορτη σου ε?

Περιστερακι θα γιορταζουμε τον γαμπρο απο του χρονου??? αντε με το καλο να παρει το ονομα του, πως θα τον λετε? Εμενα μου αρεσει το Γιαννος..

Σημερα φαγαμε σουπιτσα κοτοπουλο με ρυζι ο αντρουλης και πατατες με καροτα εγω και η γειτονισσα.

Link to comment
Share on other sites

Περιστερακι θα γιορταζουμε τον γαμπρο απο του χρονου??? αντε με το καλο να παρει το ονομα του, πως θα τον λετε? Εμενα μου αρεσει το Γιαννος..

Κι εμένα μου αρέσει,αλλά δεν θα τον λέμε Γιάννο μαρή το παιδί

Φώτη θα τον λέμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα μου αρέσει,αλλά δεν θα τον λέμε Γιάννο μαρή το παιδί

Φώτη θα τον λέμε

χαχχαχχα!!!!! καλα ε, τι εκανα την πατατα!!!!

Αγαπη μου για χτες σου ελεγαν χρονια πολλα? α! ολα κι ολα εγω γιαννο θα το λεω το παιδι!!!

Σημερα εχω κανει και αλλο τρελο. μολις πηρα μια φιλη μου τηλ και της ειπα να χαιρεται την μαμα της, ε! ο μπαμπας της γιορταζει και εγω ολη μερα ελεγα να παρω την Ντινα γιορταζει η μαμα της:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει,αλλά δεν θα τον λέμε Γιάννο μαρή το παιδί

Φώτη θα τον λέμε

α! ολα κι ολα εγω γιαννο θα το λεω το παιδι!!!

χαχαχαχαχαχα εντάξει έκλεισε, Φώτης ξεΦώτης κι εγώ Γιάννο θα το φωνάζω.

Σημερα εχω κανει και αλλο τρελο. μολις πηρα μια φιλη μου τηλ και της ειπα να χαιρεται την μαμα της, ε! ο μπαμπας της γιορταζει και εγω ολη μερα ελεγα να παρω την Ντινα γιορταζει η μαμα της:lol::lol:

Μαρία, μάλλον έχεις ξεσκεπάσει το κρυφοπαρελθόν του πατέρα της φίλης σου.

Link to comment
Share on other sites

άννια μου χρόνια πολλά κ από εδώ για τη γιορτή σου. τί υπέροχανέα!!!!!!!!!!!!

γιούπι!!!!!!!!!

όλα θα πάνε καλά! μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη ομορφούλα μου κ ένα ακόμα γερό μωράκι!!!!!!!τί καλά!!!!!

φιλιά σε όλες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααααααα!!!!!περιστερω μου να χαιρεσαι το καμαρι σου κ απο του χρονου να τον γιορταζεται με το καλο!!!!!!!!

καλε τι κρυο ειναι αυτο,δεν βγηκα ουτε στο μπαλκονι!!!!πω πω μην κρυωσει κ το στρουμφακι χιχιχιχιχι!!!!αχ αυριο εχουμε ραντεβου στην γιατρο κ ανυπομονω να το δουμε!!!!!!!!!

λοιπον σημερα θα φαμε μπριζολαρες μοσχαρισιες ψητες,μανιταρια στο φουρνο με σκορδακι,τυρι,μυρωδικα,αλατι-πιπερι κ σαλατα με πλιγουρι,ντοματα,αγγουρακι,δυοσμο ,κοκκινη πιπερια κ κρεμμυδι!!!!!!!!!γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!φιλακια σε ολες!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια όμορφες!!!

Χθες ίσα που μπόρεσα να μπω να πω τα "χρόνια πολλά"στους εορτάζοντες και να μάθω τα ευχάριστα νέα της Ιωάννας μας και μετά πάλι δεν μπορούσα να μπω στο ίντερνετ.

Ευτυχώς έβγαλε ωραία μέρα,από άποψη λιακάδας τουλάχιστον και λέω να κάνω και περπατηματάκι μετά το φαγητό

Θα φτιάξω μπιφτέκια,αλλά υπάρχουν και πολλά περισσεύματα,οπότε τον βλέπω τον περιστέρη να τρώει ποικιλία φαγητών και να το το φχαριστιέται.

Η Μαρία και η Εβίρι είχαν κέφια χθες!!!Πολύ μου αρέσει!

Αννούλα τι ωραία φαγάκια τρώτε σήμερα!!!Τα μανιτάρια με τρελαίνουν!

Ευελπιστώ και να ξεστολίσω σήμερα ή έστω να κάνω μια αρχή

Φιλάκια σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φιλακια σε ολες, σε λιγο τρωμε φρουτοκρεμα!!!χιχιχιχιχι!!

Συμπεθεριό,εδώ και μέρες σκεφτόμουν να σε ρωτήσω πώς τα πάτε με το κουτάλι και τι τρώτε

Εκτός από φρουτόκρεμα,τρώτε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αγάπες να σας πω και κάτι άλλο...

Μιας και η Κάντυ μας το έγραψε εδώ ότι θα ανεβάσει φωτο νυφιάτικες να τη δούμε και να λάβουμε θέση για το...θέαμα,θα βάλω εδώ κι εγώ το σχολιάκι μου

Η Κάντυ μας είναι κούκλα είτε φουσκίτσω είτε ξε-φουσκίτσω και η ομορφιά της,ψυχική και εξωτερική,εκπέμπεται από το υπέροχο βλέμμα της!!!

Την βρίσκω πολύ ωραία νύφη,αρχοντική,γλυκιά και η ευτυχία της φαίνεται στο πρόσωπό της

Αν κάνω λάθος,όσες είδαν τις φωτο να με διορθώσουν...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα. συμφωνώ με την αδερφή ψυχή περιστερω σχετικά με την κάντυ!

είναι μια γλύκα, το νυφικό τέλειο! αλλά αυτό το πρόσωπο, αυτά τα μάτια, το βλέμμα καθρέφτης της ψυχής της!

κάντυ μου σε αγαπάμε!

καλά κ ο Μάκης ήταν τζιτζί! να τα λέμε αυτά!

το Μάκης από πού είπαμε βγαίνει; το ξέχασα!

σήμερα τρώμε μοσχάρι με κυδώνια κ συνοδευτικό ρυζάκι!

πάω να κόψω λάχανο!

πάντως δεν με πάει το μαγείρεμα-η κουζίνα αυτές τις μέρες. καθώς καθάριζα τα κυδώνια κόπηκα!

μιλάμε ότι είμαι με τα χάνζαπλαστ!

ρίξτε ένα ξεμάτιασμα ομαδικό ρε κόρες!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα! είμαι η ζωοπυρόν... χαχαχαχαχα! (έτσι, μ' έγραψε μια κοπέλα από κει, εκ παραδρομής) (αυτό πιστεύω δηλαδή...):tongue:

Από αύριο, τα κεφάλια μέσα... και μούχει έρθει ο ουρανός σφοντύλι...:-(

Τέλος πάντων. Σήμερα για φαγητό έχουμε λεμονάτο με ρυζάκι σουρωτό και μαρουλοσαλάτα!

Το απογευματάκι έχει βολτίτσα με μαμάδες/φίλες και παιδάκια (η τελευταία από τις πολλές του 15ήμερου)...:roll:

Να ευχηθώ χρόνια πολλά και καλά σε όλους τους χθεσινούς εορτάζοντες!

Συγχαρητήρια στην Άννια για το μπεμπέ!

Περαστικά στο Δωράκι μας!

Για την Κάντυ, δεν ξέρω, δεν την έχω δει αλλά πιστεύω τα λόγια σας. Πέρα και πάνω από την ομορφιά, πιστεύω στην γοητεία (συνισταμένη πολλών παραγόντων)... κι είμαι σίγουρη πως η φιλενάδα μας την έχει!

Όσο για τις επικίνδυνες σχέσεις, με πεθερικά/κουνιάδια/ή όποιον άλλον, τρία πράγματα έχω να πω (που και μένα μου τα είπαν όταν ξοδευόμουνα μάταια...) :

- Διαλέγετε τις μάχες σας...

- Ο θυμός είναι η τσάμπα ενέργεια που σου παίρνει ο άλλος με το έτσι θέλω...

- Ότι δεν λύνεται, κόβεται. Κι αν δεν μπορεί να κοπεί, το απολαμβάνουμε. Αποφασίζουμε να περάσουμε καλά/όσο το δυνατόν καλύτερα, στις υπάρχουσες συνθήκες... Γιατί, δεύτερη ζωή δεν έχει...:cool:

Εβίριιιι, με το καλό να ξανανταμωθείς με την κορούλα σου! Και πόσο δίκιο έχεις - τα παιδιά μεγαλώνουν με ιλιγγιώδη ταχύτητα... Πρέπει να ρουφάμε κάθε στιγμή τους!

Φεφάκι, μην μασάς για το παιδί!

Η Σμαρτάκι που είναι? Την έχω έννοια.

Φιλιά κόρες!!:D


Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα! είμαι η ζωοπυρόν... χαχαχαχαχα! (έτσι, μ' έγραψε μια κοπέλα από κει, εκ παραδρομής) (αυτό πιστεύω δηλαδή...):tongue:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Για την Κάντυ, δεν ξέρω, δεν την έχω δει αλλά πιστεύω τα λόγια σας. Πέρα και πάνω από την ομορφιά, πιστεύω στην γοητεία (συνισταμένη πολλών παραγόντων)... κι είμαι σίγουρη πως η φιλενάδα μας την έχει!

Την έχει ,την έχει!!

Όσο για τις επικίνδυνες σχέσεις, με πεθερικά/κουνιάδια/ή όποιον άλλον, τρία πράγματα έχω να πω (που και μένα μου τα είπαν όταν ξοδευόμουνα μάταια...) :

- Διαλέγετε τις μάχες σας...

- Ο θυμός είναι η τσάμπα ενέργεια που σου παίρνει ο άλλος με το έτσι θέλω...

- Ότι δεν λύνεται, κόβεται. Κι αν δεν μπορεί να κοπεί, το απολαμβάνουμε. Αποφασίζουμε να περάσουμε καλά/όσο το δυνατόν καλύτερα, στις υπάρχουσες συνθήκες... Γιατί, δεύτερη ζωή δεν έχει...:cool:

Μια χαρά τα λες...

Φιλιά κόρες!!:D

καλημέρα όλη μέρα. συμφωνώ με την αδερφή ψυχή περιστερω σχετικά με την κάντυ!

είναι μια γλύκα, το νυφικό τέλειο! αλλά αυτό το πρόσωπο, αυτά τα μάτια, το βλέμμα καθρέφτης της ψυχής της!

κάντυ μου σε αγαπάμε!

καλά κ ο Μάκης ήταν τζιτζί! να τα λέμε αυτά!

το Μάκης από πού είπαμε βγαίνει; το ξέχασα!

Συμφωνώ σε όλα

Μήπως από το "Γεράσιμος";

πάντως δεν με πάει το μαγείρεμα-η κουζίνα αυτές τις μέρες. καθώς καθάριζα τα κυδώνια κόπηκα!

μιλάμε ότι είμαι με τα χάνζαπλαστ!

ρίξτε ένα ξεμάτιασμα ομαδικό ρε κόρες!

φιλούρες!

Και καμένη και κομμένη!!

Πού το έχεις το μυαλό σου,εεεεεεεεεε;

Η φέφη μας είναι μια γλύκα

Κάθε φορά που επικοινωνούμε τηλεφωνικώς,νομίζω ότι μιλάω με την καλύτερη μου φίλη που την ξέρω χρόνια

Εφτιαξα τα αφράτα μπιφτεκάκια της Μυρσίνης κι έκοψα και μαρουλοσαλάτα με ντοματούλα.Μούρλια η συνταγή της,από λίγο που δοκίμασα

Θα τα φάω με όρεξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...