Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

τελικα κοριτσια δεν καθαρισα καθολου. σημερα τοχω ριξει λιγο στην τεμπελια...!!!που πηγατε ολες.ξεχασα να ευχηθω και σε οσους γιορταζουνε σημερα. εχουμε κανεναν-καμμια που να γιορταζει???φεφη δεν καταλαβα ομως γιατι την πειραζαν???εβιρυ υπωση πολυ σωστη οπως παντα, η τοποθετηση σου.το περιστεροπαιδο εχω την εντυπωση οτι γιορταζει αυριο

Link to comment
Share on other sites

dimmi δηλαδη οταν εριξες το αυγολεμενο δεν ηταν το μοσχαρι μεσα??Αν οχι τοτε μπορεις ανετα να το κανεις κοκκινιστο,εγω θα σου προτεινα να μην το κανεις με πατατες γιαχνι γιατι εμενα δεν μου αρεσει(το εχω δοκιμασει)Το κοκκινιστο ειναι ωραια με κολοκυθακια μεσα(αν τα τρωτε)

ναι επίτηδες το είχα βγάλει το κρέας!

Δεν τα τρώει το αμόρε τα κολοκυθάκια :-(

ααα γιαχνι ειπεσ,τωρα ειδα,κατσαρολα δλδ,λεω να κανεις τισ πατατες κανονικα αλλα να το τσιγαρισεις να παρει χρωμα σ ενα αλλο σκευος το κρεας και στο τελος τα ενωνεις!!
κι γω αυτό σκέφτηκα, η μάνα μου μου είπε να το κάνω όπως λές στην αρχή να πάρει χρώμα. μετά να ρίξω τοματοπελτέ και τα συναφή και μετά τις πατάτες και νερό και να ψηθούν όλα μαζί για να πάρει γεύση η πατάτα.

Αλλά κι γω σκέφτομαι αφού είναι ήδη βρασμένο το κρέας ας το βάλωπιο μετά.

κοριτσια γεια σας,ηρθα ακαλεστει και ενα γεια δεν ειπα!σημερα εγω θα κανω αυτο το γλυκακι,πως σας φαινετε??http://www.sintagespareas.gr/sintages/krema-me-mpiskota-kai-noutela-2.html

μου φαίνεται σοκόλαση!


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

αφροδίτη έκανα κ εγώ τη μαρμελάδα, αλλά...βγήκε χαζομάρα κ πέταξα κ την κατσαρόλα μαζί! πρώτη φορά! κ σαν να μην έφτανε αυτό έκαψα κ το χέρι μου! ω, ναι! τα κατάφερα! πόοοονοοοοοοοοοοος!

ως αποτέλεσμα χθες δεν έκανα κ πολλά από δουλειές!

άννια μου μακάρι να είσαι κ όλα να πάνε τέλεια!

εβίρι, μια από τις λίγες φορές που μας μιλάς για τον εβίρο!

κάγκλυ μου, χάρηκα που περάσατε όμορφα.

για τα υπόλοιπα, εσύ ξερεις καλύτερα.

φιλάκια στον θησαυρούλη! ήταν μακριά οι γονείς, δεν έβλεπαν κ φυσικά δεν άκουγαν.

φούμπι μου το κυρίως πρόβλημα είμαι εγώ, που δεν το έχω με την ψυχραιμία. εκ των υστέρων όσο το σκέφτηκα, έπρεπε να αφήσω το παιδί να το χειριστεί μόνο του. όσες φορές την έχω αφήσει μια χαρά κερδίζει τη συμπάθεια των παιδιών με τη συμπεριφορά της κ το χαρακτήρα της!

εγώ δεν έχω υπομονή!

σελεστίνα καλώς ήρθες κ από εδώ!

ντίμι, εύχομαι να σου πετύχει!

σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά εμείς κ το παιδί κοτόπουλο με τραχανούλι!

περιστέρω μου πώς πήγε; εύχομαι να μπήκαν όλοι στη θέση τους κ να πέρασες πιο καλά από όλους!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα. εχω δουλειες με φουντες σημερα!!!!φεφη μου πολυ στεναχωρηθηκα!!!!και που τα πεταξες και πολυ περ/ρο για το χερι σουι εγω δεν την εβαλα ε πολυ δυνατη φωτια οπως ελεγε η συνταγη. αν και μια φιλη που μιλουσαμε στο τηλ μουπε χθες οτι τις μαρμελαδες δεν τις βραζει, τις βαζει στο φουρνο και ψηνονται πιο καλα και δεν καιγεται. μα στο χελακι, που λεει και η ψυχουλα μου. παω να συνεχισω.σας αφηνωωωω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!!εμενα γιορταζει ο καλος μου,οποτε τρεχωωωωωωωω!!!αχ κοριτσακια μου θα μπω να σας διαβασω αργοτερα,σημερα ειμαι γραμματεας απο τα τηλ χιχιχιχιχι!εχω διασημο αγορι κ γινεται χαμος!!

εχθες φαγαμε παστιτσαδα με μοσχαρακι!κ σημερα στην μανουλα καλαμαρακια ψητα κ σαλατουλα!!!!!φιλακια σε ολες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να χαιρομαστε ολους τους Γιαννηδες και τις Ιωαννες!!!

Αννακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και με το καλο να γινει μπαμπας!!!

εγω εχω σημερα τον αντρουλη αρρωστο και θα κανω σουπιτσα.

φιλακια σε ολες, σε λιγο τρωμε φρουτοκρεμα!!!χιχιχιχιχι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές!!!

Χρόνια πολλά στη φαίη μας,στην Ιωάννα μας,στον άντρα της Αννούλας μας και όλους τους εορτάζοντες του διημέρου

Χθες λόγω κακοκαιρίας δεν είχα σύνδεση

Διάβασα μια στα γρήγορα,αλλά όχι καλά -καλά,το απόγευμα θα μελετήσω τα γραφόμενά σας

Εχω νέα να σας πω...

Αλλά θα τα γράψω δίπλα

Καλώς την και την φίλη μου τη selestina από τις πεθερές

Φεφάκο στα έχω γράψει αλλού,θα τα βρεις εσύ!!!

Φιλάκια σε όλες μου λείψατε

Τη περιστέρω την κόβω να έχει βάλει το κουνιάδο να γλύψει τα πιάτα και μετά να τα βάλει αυτή στο πλυντήριο πιάτων.

Αντε περιστέρω περιμένουμε νέα...

:lol::lol::lol::lol:

Ενα θα σας πω...

Σήμερα τους έχω για φαγητό με μενού θαλασσινά

Πέρκα ψητή,καλαμαράκια με σπανάκι, χταπόδι με μακαρονάκι κοφτό,πατατοσαλάτα και σαλάτα γενικότερα

Θα το κάψω το πελεκούδι δίπλα στις πεθερές!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περα για περα.

Χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες

και ιδιαιτερα στην Αννουλα μου.

Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου γλυκια μου.

Σημερα τρωμε παστιτσιοοοοο ωωω ναιιιιι!!!!!!!!!!

Για τον θησαυρο εκανα φιδε με μοσχαρακι.

Φεφουλα,περαστικα στο μιμι σου ;)

φιλια σε ολες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!!εμενα γιορταζει ο καλος μου,οποτε τρεχωωωωωωωω!!!αχ κοριτσακια μου θα μπω να σας διαβασω αργοτερα,σημερα ειμαι γραμματεας απο τα τηλ χιχιχιχιχι!εχω διασημο αγορι κ γινεται χαμος!!

Να τον χαίρεσαι κοριτσάκι μου και του χρόνου να γιορτάζεται διπλά μαζί με τον μπεμπάκο σας!!!

Καλημερα, να χαιρομαστε ολους τους Γιαννηδες και τις Ιωαννες!!!

Αννακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και με το καλο να γινει μπαμπας!!!

εγω εχω σημερα τον αντρουλη αρρωστο και θα κανω σουπιτσα.

Περαστικά του Μαράκι μου!

φιλακια σε ολες, σε λιγο τρωμε φρουτοκρεμα!!!χιχιχιχιχι!!

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα! annia πιστεύω ότι γιορτάζεις κι εσυ και σου εύχομαι καταρχήν πολύχρονη, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και τον αντρούλη σου και αναφορικά με το θέμα τηε καθυστέρησης να συμβαίνει αυτό που πραγματικά θέλεις:wink:

Σήμερα φάγαμε καλαμαράκια τηγανιτά με πατατούλες επίσης τηγανιτές και σαλάτα μαρούλι.

Περιστεράκι όταν λες θα τα γράψεις δίπλα που ακριβώς εννοείς???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα και ευχαριστω για τις ευχες..Πριν λιγο εκανα τεστ και βγηκε θετικο :D

Με το καλό λοιπόν κοριτσάκι μου. Πρόσεχε τώρα να μην κουράζεσαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αννια χρονια πολλα πολυ χαρηκα για το θετικο τεστ.να προσεχεις πολυ. αννα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου. χρονια πολλα και στο περιστεροπαιδο. πριν απο λιγο τελειωσα τις δουλειες.παω για μπανιο για να παμε σε γιορτη. μακαι σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Χρόνια πολλά στους Γιάννηδες και στις Ιωάννες.

Σήμερα φάγαμε μακαρόνια χυλοπιτένια (αυτά που είναι φαρδιά και περιέχουν αυγό ή μήπως τα λένε ταλιατέλες; ) με κόκκινη σάλτσα και σαλάτα πράσινη.

Θα απολαύσουμε επιτέλους λίγη ξεκούραση, γιατί αυτές τις μέρες ξεκατινιαστήκαμε στην κούραση.

Μόλις έβαλα μια σπανακόπιτα στο φούρνο αλλά ρε κορίτσια η ζύμη ήταν σαν λάστιχο εγώ την άνοιγα και αυτή μάζευε:confused:

Ιωάννα μου χρόνια σου πολλά και σου εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι. Άντε θα έχουμε πολλά μωράκια για φέτος να παίζουμε. Να μου το δίνεις κι εμένα λίγο αγκαλίτσα.

Η ζύμη ήθελε, όπως φαίνεται να την αφήσεις να ξεκουραστεί για 30' -60', διαφορετικά συμβαίνει αυτό ακριβώς να μαζεύει όταν την ανοίγεις.

εμενα γιορταζει ο καλος μου,οποτε τρεχωωωωωωωω!!!

Χρόνια του πολλά να τον χαίρεσαι Αννούλα κι όπως είπε και η Μαρία, με το καλό να γίνει μπαμπάς.

εγω εχω σημερα τον αντρουλη αρρωστο και θα κανω σουπιτσα.

Περαστικά από μένα και τους χαιρετισμούς μου να του πεις.

ένα θα σας πω...

Σήμερα τους έχω για φαγητό με μενού θαλασσινά

Πέρκα ψητή,καλαμαράκια με σπανάκι, χταπόδι με μακαρονάκι κοφτό,πατατοσαλάτα και σαλάτα γενικότερα

Θα το κάψω το πελεκούδι δίπλα στις πεθερές!!!

Και μόνο από το μενού θα τους σκίσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα εντυπωσιαστούν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...