Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

με το που με ακούει πλέον ή γελάει ή στρίβει λέγοντας "βρήκες ώρα πάλι!"

τον βιασμό από εμένα τον βρίσκει αστείο! πρόκληση!

έμπλεξα ρε με μαφία στο θέμα. δεν φτουράω!

να σου πω...τώρα δεν θέλω εγώ!

τώρα θέλω να ασχοληθώ με τον εαυτό μου!

τα λέω για να τα πιστεψω...

πολύ το λυπάμαι το παιδάκι μου μόνο του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Οχι ρε...

Οποτε ερχονται στο χωριό,εμένα περιμένουν να πάω να βάλω για μαγείρεμα, να κόψω σαλάτες, να βάλω τραπέζι.Η πεθερά μου είναι μεγάλη γυναίκαι,με οστεοπώρωση και είναι θαύμα που στέκεται κιόλας.

Και τους έχω και μέσα στα πόδια μου και μου κάνουν και υποδείξεις

Θα κάτσω λοιπόν σπιτάκι μου να μαγειρέψω και ελπίζω όταν πάω να μην περιμένουν από μένα να πλύνω και να κόψω σαλατικά,γιατί θα γυρίσει ο μάτης μου...

Από όσα λες μην εκπλαγείς αν πας και δεν έχουν κάνει τίποτα από όλα αυτά........Πάντως αν το κάνουν πες ότι είσαι πολύ κουρασμένη και δεν έχεις το κουράγιο να κόψεις σαλάτες ή να στρώσεις τραπέζι και άραξε στον καναπέ και κοίτα τους:wink::wink::wink::wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

με το που με ακούει πλέον ή γελάει ή στρίβει λέγοντας "βρήκες ώρα πάλι!"

τον βιασμό από εμένα τον βρίσκει αστείο! πρόκληση!

έμπλεξα ρε με μαφία στο θέμα. δεν φτουράω!

να σου πω...τώρα δεν θέλω εγώ!

τώρα θέλω να ασχοληθώ με τον εαυτό μου!

τα λέω για να τα πιστεψω...

πολύ το λυπάμαι το παιδάκι μου μόνο του!

Απείλησε τον ότι θα κάνεις παιδί με άλλον!!!!!!:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

με το που με ακούει πλέον ή γελάει ή στρίβει λέγοντας "βρήκες ώρα πάλι!"

ΦέφΟ συμπάσχω στο δράμα σου

τον βιασμό από εμένα τον βρίσκει αστείο! πρόκληση!

έμπλεξα ρε με μαφία στο θέμα. δεν φτουράω!

Είπαμε,επιστήμων...

να σου πω...τώρα δεν θέλω εγώ!

τώρα θέλω να ασχοληθώ με τον εαυτό μου!

Διχασμός προσωπικότητας

τα λέω για να τα πιστεψω...

πολύ το λυπάμαι το παιδάκι μου μόνο του!

Κάνε υπομονή κοριτσάκι καλό!

Οσο το λες,τόσο τον τσιτώνεις!!

Κάνε και λίγο την αδιάφορη

Δεν σας πήραν και τα χρόνια

Ο δικός μου σκέφτεται ότι σε ενα χρόνο θα είναι γέρος για παιδί

Και φέρνω επιχείρημα τον κουνιάδο(να που χρησιμεύει κάπου κι αυτός)που έγινε πατηρ στα 44

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάνε υπομονή κοριτσάκι καλό!

Οσο το λες,τόσο τον τσιτώνεις!!

Κάνε και λίγο την αδιάφορη

Δεν σας πήραν και τα χρόνια

Ο δικός μου σκέφτεται ότι σε ενα χρόνο θα είναι γέρος για παιδί

Και φέρνω επιχείρημα τον κουνιάδο(να που χρησιμεύει κάπου κι αυτός)που έγινε πατηρ στα 44

Κι εμένα ο άντρας μου ήταν 45 όταν κάναμε τον Χρηστακο μας


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αν το έλεγα αυτό Αγγελική θα κατουριόταν από τα γέλια! τέτοια σιγουριά!

περιστέρω μου, δεν μας πήραν τα χρόνια; μας πήραν κ μας σήκωσαν! αλλά κ την αδιάφορη που έκανα-όχι μη νομίζεις ότι δεν εχω εξαντλήσει το ρεπερτόριο-αυτός από μόνος του μιλάει για 2ο, αλλά στη θεωρία. στο αργότερα!

σε βλέπω καημενούλα μου να πλένεις το βιλαμπάχο! το μαγείρεμα στην τελική κ μένα μου αρέσει, αλλά να πλένω εγώ τα άπλυτα κ η άλλη να ξεκουράζει τον απ' αυτό της...

βρες από τώρα δικαιολογία ή στάση που θα το διασκεδάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχω και την εντύπωση ότι αν κάποιος κάνει παιδί σε μεγάλη ηλικία-εντός λογικών ορίων πάντα-διατηρείται μετά νέος

Είναι αλλιώς

Η μάνα μου πχ στα 42 με είχε φοιτήτρια και η φίλη μου στην ίδια ηλικία είχε μωρό ενός έτους

Προσπαθώ να θυμηθώ πώς ήταν η μάνα μου τότε και διαπιστώνω ότι ενώ από εμφάνιση ήταν κούκλα(και τώρα δλδ δεν πάει πίσω)στην διάθεση ήταν πολύ στα κάτω της

Φίλες της όμως που έχουν τώρα παιδιά στα 20-25 είναι πιο "ζωντανές",πιο δραστήριες

Link to comment
Share on other sites

περιστέρω μου, δεν μας πήραν τα χρόνια; μας πήραν κ μας σήκωσαν!

Εσένα μπορεί...(που σου ρίχνω κι ένα μήνα)

Εμένα ζαμέ!!!

Εγω χρυσή μου είμαι νέα κι αδύνατη,είμαι νέα κι αδύνατη,είμαι νέα κι αδύνατη....

Αυτή είναι μια γοργονοσυμβουλή που την εμπλούτισα κάπως...

Στο "είμαι αδύνατη" πρόσθεσα και το άλλο...Για έξτρα αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε βλέπω καημενούλα μου να πλένεις το βιλαμπάχο! το μαγείρεμα στην τελική κ μένα μου αρέσει, αλλά να πλένω εγώ τα άπλυτα κ η άλλη να ξεκουράζει τον απ' αυτό της...

βρες από τώρα δικαιολογία ή στάση που θα το διασκεδάσεις!

Εχουμε και πλυντήριο πιάτων στο χωριό...

Και θα ακολουθήσουμε το δικό μου τρόπο:ξεπλένω τα πιάτα και τα βάζω στο πλυντήριο

ΚΑΙ ΟΧΙ του κουνιάδου:τα πλένω πρώτα καλά στο χέρι και μετά τα βάζω πλυντήριο

Link to comment
Share on other sites

Εχω και την εντύπωση ότι αν κάποιος κάνει παιδί σε μεγάλη ηλικία-εντός λογικών ορίων πάντα-διατηρείται μετά νέος

Είναι αλλιώς

Η μάνα μου πχ στα 42 με είχε φοιτήτρια και η φίλη μου στην ίδια ηλικία είχε μωρό ενός έτους

Προσπαθώ να θυμηθώ πώς ήταν η μάνα μου τότε και διαπιστώνω ότι ενώ από εμφάνιση ήταν κούκλα(και τώρα δλδ δεν πάει πίσω)στην διάθεση ήταν πολύ στα κάτω της

Φίλες της όμως που έχουν τώρα παιδιά στα 20-25 είναι πιο "ζωντανές",πιο δραστήριες

Μπα δεν νομίζω ότι ισχύει περιστεράκι. Είναι στον άνθρωπο. Εμένα η μαμά μου με έκανε στα 21 και τον αδερφο ΄μου στα 24. Ήταν πάντα κοντά μας και οι φίλοι μας την λάτρευαν. Αφού να φανταστείς κάναμε πάρτυ σπίτι και ζητούσαν από την μαμά μου να είναι μαζί μας και να χορέυει και να κ'άνει πλάκα. Άσε που νέα απέκτησε έτσι και τα εγγόνια της και είχε διάθεση να τα κανακέψει!

Κι αν κρίνω και από μένα αλλιώς ήταν οι αντοχές μου πριν 10 χρόνια και αλλιώς τώρα. Τώρα δεν έχω τόση υπομονή όση είχα με την Κωνσταντίνα και υποχωρώ ευκολότερα στα νάζια του μικρόυ.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και πλυντήριο πιάτων στο χωριό...

Και θα ακολουθήσουμε το δικό μου τρόπο:ξεπλένω τα πιάτα και τα βάζω στο πλυντήριο

ΚΑΙ ΟΧΙ του κουνιάδου:τα πλένω πρώτα καλά στο χέρι και μετά τα βάζω πλυντήριο

Μήπως, λέω μήπως, είναι Πόντιος??

Χωρίς να με παρεξηγήσετε οι Πόντιες ε??????


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

εχω ωρα να μπω, διαβαζω, διαβαζω....παλι οιστρο εχει η παρεα:D. περιστερακι κανε και λιγο τη χαζη. ας σηκωσει και η κουνιαδα λιγο τον μωλο της!!!!φεφη ποιο ειναι αυτο το βιβλιο της μυρσινης να το παρω και εγω ???καλο???οσο για τον φεφο μηοως να τον αφησεις χαλαρο και θαρθει απο μονο του σιγα σιγα:wink:????λενε παντως οτι οσο μεγαλωνεις εχεις λιγοτερες αντοχες στοο μεγαλωμα και λιγοτερη ορεξη.θα σας πω οοοοτανν παω για το δευτερο. αλλα να σας πω την αμαρτια μου και γω την λυπαμαι την αγαπη μου που παιζει μονη της και που λαχταραει για παιδακια:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω και την εντύπωση ότι αν κάποιος κάνει παιδί σε μεγάλη ηλικία-εντός λογικών ορίων πάντα-διατηρείται μετά νέος

Είναι αλλιώς

Η μάνα μου πχ στα 42 με είχε φοιτήτρια και η φίλη μου στην ίδια ηλικία είχε μωρό ενός έτους

Προσπαθώ να θυμηθώ πώς ήταν η μάνα μου τότε και διαπιστώνω ότι ενώ από εμφάνιση ήταν κούκλα(και τώρα δλδ δεν πάει πίσω)στην διάθεση ήταν πολύ στα κάτω της

Φίλες της όμως που έχουν τώρα παιδιά στα 20-25 είναι πιο "ζωντανές",πιο δραστήριες

δεν με ψήνεις!:rolleyes:

Εσένα μπορεί...(που σου ρίχνω κι ένα μήνα)

Εμένα ζαμέ!!!

Εγω χρυσή μου είμαι νέα κι αδύνατη,είμαι νέα κι αδύνατη,είμαι νέα κι αδύνατη....

Αυτή είναι μια γοργονοσυμβουλή που την εμπλούτισα κάπως...

Στο "είμαι αδύνατη" πρόσθεσα και το άλλο...Για έξτρα αποτέλεσμα

θεά!

Εχουμε και πλυντήριο πιάτων στο χωριό...

Και θα ακολουθήσουμε το δικό μου τρόπο:ξεπλένω τα πιάτα και τα βάζω στο πλυντήριο

ΚΑΙ ΟΧΙ του κουνιάδου:τα πλένω πρώτα καλά στο χέρι και μετά τα βάζω πλυντήριο

εσύ θα τα ξεπλύνεις; να το κάνει ο κουνιάδος καλέ!

εσύ πιάσε την κόρη τους-κατά το γνωστό που κάνει η συνυφάδα σου!

Μπα δεν νομίζω ότι ισχύει περιστεράκι. Είναι στον άνθρωπο. Εμένα η μαμά μου με έκανε στα 21 και τον αδερφο ΄μου στα 24. Ήταν πάντα κοντά μας και οι φίλοι μας την λάτρευαν. Αφού να φανταστείς κάναμε πάρτυ σπίτι και ζητούσαν από την μαμά μου να είναι μαζί μας και να χορέυει και να κ'άνει πλάκα. Άσε που νέα απέκτησε έτσι και τα εγγόνια της και είχε διάθεση να τα κανακέψει!

Κι αν κρίνω και από μένα αλλιώς ήταν οι αντοχές μου πριν 10 χρόνια και αλλιώς τώρα. Τώρα δεν έχω τόση υπομονή όση είχα με την Κωνσταντίνα και υποχωρώ ευκολότερα στα νάζια του μικρόυ.

εσύ είσαι στο κεφάλι μου μέσα!

Μήπως, λέω μήπως, είναι Πόντιος??

Χωρίς να με παρεξηγήσετε οι Πόντιες ε??????

τα θέλει ο μώλος σου!;)

εχω ωρα να μπω, διαβαζω, διαβαζω....παλι οιστρο εχει η παρεα:D. περιστερακι κανε και λιγο τη χαζη. ας σηκωσει και η κουνιαδα λιγο τον μωλο της!!!!φεφη ποιο ειναι αυτο το βιβλιο της μυρσινης να το παρω και εγω ???καλο???οσο για τον φεφο μηοως να τον αφησεις χαλαρο και θαρθει απο μονο του σιγα σιγα:wink:????λενε παντως οτι οσο μεγαλωνεις εχεις λιγοτερες αντοχες στοο μεγαλωμα και λιγοτερη ορεξη.θα σας πω οοοοτανν παω για το δευτερο. αλλα να σας πω την αμαρτια μου και γω την λυπαμαι την αγαπη μου που παιζει μονη της και που λαχταραει για παιδακια:rolleyes:

τέλειο το βιβλίο, να σου πει κ η περιστέρω που την έψησα κ το πήρε.

Μυρσίνη Λάμπράκη.θα βάλω λινκ σε λίγο.

από μόνο του; το δοκίμασα λέμε. τζίφος!

κ εγώ κλαίω από μέσα μου όταν την βλέπω να ζητάει παιδάκια! ή όταν τα βλέπει από μακριά κ έχει αυτό το ύφος το θλιμμένο!

μα μόνο εγώ το βλέπω;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...