Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αγγελική μου δεν ήθελα να σου θυμίσω δυσάρεστα πράγματα. τί σπάνιο να θυμάσαι πεθερό με τόση αγάπη.

έτσι κ η Δώρα, την λάτρευε την πεθερά της!

πόσο σας ζηλεύω!

Λίτσα μου, η συνταγή της Λαμπράκη που έβαλα έχει ελάχιστο νεράκι. άμα το λέει η Μυρσίνη, είναι κανόνας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μεταξια δεν ειναι νηστεια αυριο αλλα σημερα και μαλιστα σοβαρη.

Με πηρε τωρα τηλ. η νονα της κορης μου και μου το ειπε, θα φαω πατζαρια λοιπον με σολωμο που θα κανει εκεινη και θα φαμε μαζι.

Ο αντρουλης θα τσακισει κανονικα το χοιρινο.

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι κι εγώ!!!

Ηπια καφεδάκι,πήρα δωράκι της ανηψιάς και της συννυφάδας,που γιορτάζει κιόλας, όπως και ο πεθερός...Ε ρε γλέντια,επιτυχία το όνομα!!!Και να μην ξεχνιόμαστε,από του χρόνου και το περιστερόπουλο,μιας κι ακόμα είναι αβάπτιστο!!!

Ξελαμπικάρισα η αλήθεια είναι,πήρα και κάτι ωραία σαπούνια για μένα από fresh line που πήγα για το δώρο της συννυφάδας.

Εχω και καλά νέα!!!

Αύριο θα ρθει κι άλλο σόι στο χωριό για φαγητό

Γιούπι!!!

Κυριολεκτικά όμως!

1ον Δεν θα ανταλλάξω πολλές κουβέντες και

2ον Θα είμαι επί του μαγειρέματος από το σπίτι μου όμως,μιας κι η πεθερά δεν μπορεί να τα κάνει όλα μόνη της και η συννυφάδα άστα -βράστα...Οπότε θα ρθει να με πάρει ο περιστέρης λίγο πριν τη μασαμπούκα

Τι αρνιά έχει πάρει,τι συκωταριές,τι χοιρινά και τι μοσχάρια,πού να σας τα λέω...

Το μοσχάρι βέβαια το απαίτησα γιατί το απαιτεί και η δίαιτα.Μοσχάρι κοκκινιστό με μακαρόνια,εγώ θα το κάνω γιουβέτσι με χυλοπίτες,το ίδιο είναι.

Οπότε αύριο κοπιάστε...Θα μείνει φαί για ένα μήνα,έτσι το κόβω

Link to comment
Share on other sites

Ο αντρουλης θα τσακισει κανονικα το χοιρινο.

Τώρα άμα σας πω ότι σηκώθηκε με πείνες ο περιστέρης και τσάκισε το χθεσινό χοιρινό στις 10 το πρωί,και να οι ψωμούρες στην καραμελένια σάλτσα (κονιάκ-πορτοκάλι,έτσι;))και να τα τυριά,τι θα πείτε;

Οτι ζω ένα δράμα που έχω άντρα που τρώει τον αμπάκουλο και τον ξανατρώει και έχει και κορμί λαμπάδα!!!

Ενώ εγώ,τα γνωστά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τό ρωτάω για να προετοιμάζομαι για το ενδεχόμενο να του έρθει το φέφου έμπνευση στα 43 μου να με ξανακάνει μάνα!

Αχ καημός...

Μαρή να δεις που θα του ρθει νωριτερα...

Μην απελπίζεσαι...

Και του δικού μου θα του ρθει...

Μου λέγε η κουμπάρα για μια γνωστή της που παντρεύτηκε στα 39 κι έκανε 5 παιδιά...Το 4ο γεννήθηκε Μάρτη και το 5ο στην κοιλιά.Το πρώτο 6 χρονών

Αλήθεια σου λέω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξια δεν ειναι νηστεια αυριο αλλα σημερα και μαλιστα σοβαρη.

Με πηρε τωρα τηλ. η νονα της κορης μου και μου το ειπε, θα φαω πατζαρια λοιπον με σολωμο που θα κανει εκεινη και θα φαμε μαζι.

Ο αντρουλης θα τσακισει κανονικα το χοιρινο.

Μαρία ούτε ψάρι επιτρέπεται να φας στην νηστεία. Οπότε ούτε σολωμό πρέπει.

Ξελαμπικάρισα η αλήθεια είναι,πήρα και κάτι ωραία σαπούνια για μένα από fresh line που πήγα για το δώρο της συννυφάδας.

Έτσι να ψωνίζουμε και κάτι για εμάς, όχι μόνο για τους άλλους:wink:

Εχω και καλά νέα!!!

Αύριο θα ρθει κι άλλο σόι στο χωριό για φαγητό

Γιούπι!!!

Κυριολεκτικά όμως!

1ον Δεν θα ανταλλάξω πολλές κουβέντες και

2ον Θα είμαι επί του μαγειρέματος από το σπίτι μου όμως,μιας κι η πεθερά δεν μπορεί να τα κάνει όλα μόνη της και η συννυφάδα άστα -βράστα...Οπότε θα ρθει να με πάρει ο περιστέρης λίγο πριν τη μασαμπούκα

Τι αρνιά έχει πάρει,τι συκωταριές,τι χοιρινά και τι μοσχάρια,πού να σας τα λέω...

Το μοσχάρι βέβαια το απαίτησα γιατί το απαιτεί και η δίαιτα.Μοσχάρι κοκκινιστό με μακαρόνια,εγώ θα το κάνω γιουβέτσι με χυλοπίτες,το ίδιο είναι.

Οπότε αύριο κοπιάστε...Θα μείνει φαί για ένα μήνα,έτσι το κόβω

Όλα αυτά θα τα μαγειρέψεις εσύ στο σπίτι σου και θα τους τα πας έτοιμα? Δεν θα το έκανα ποτέ. Οι άλλοι δηλαδή τι θα κάνουν???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αχ καημός...

Μαρή να δεις που θα του ρθει νωριτερα...

Μην απελπίζεσαι...

Και του δικού μου θα του ρθει...

Μου λέγε η κουμπάρα για μια γνωστή της που παντρεύτηκε στα 39 κι έκανε 5 παιδιά...Το 4ο γεννήθηκε Μάρτη και το 5ο στην κοιλιά.Το πρώτο 6 χρονών

Αλήθεια σου λέω!!!

Κάποιος πρέπει να τους μιλήσει για την αντισύλληψη!!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά θα τα μαγειρέψεις εσύ στο σπίτι σου και θα τους τα πας έτοιμα? Δεν θα το έκανα ποτέ. Οι άλλοι δηλαδή τι θα κάνουν???

Οχι ρε...

Θα κάνει κι η πεθερά,απλά δεν θα μπορέσει να τα κάνει όλα,γιατί έχει τα χάλια της

Εγώ σίγουρα θα φτιάξω το γιουβέτσι

Να σου πω κάτι;

Το προτιμώ!!!

Οποτε ερχονται στο χωριό,εμένα περιμένουν να πάω να βάλω για μαγείρεμα, να κόψω σαλάτες, να βάλω τραπέζι.Η πεθερά μου είναι μεγάλη γυναίκαι,με οστεοπώρωση και είναι θαύμα που στέκεται κιόλας.

Και τους έχω και μέσα στα πόδια μου και μου κάνουν και υποδείξεις

Θα κάτσω λοιπόν σπιτάκι μου να μαγειρέψω και ελπίζω όταν πάω να μην περιμένουν από μένα να πλύνω και να κόψω σαλατικά,γιατί θα γυρίσει ο μάτης μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όταν λέμε ότι τον έχω πρήξει, μιλάμε ότι τον ΕΧΩ ΠΡΗΞΕΙ!

κ να ήθελε του έφυγε με τόσο μπίρι μπίρι!

αλλά δεν μπορώ κ να το κρατήσω μέσα μου.

σήμερα το μικρό μου πλάνταξε στο κλάμα γιατί άλλα ξαδερφάκια του έκαναν έξω ποδήλατο κ το δικό μου είχε σαφή εντολή από φέφο να μη βγει!

φώναζε "μέσα παιγιάκια" ξεχνάει πώς λέμε το έξω! μανάρι μου!

αλλά δεν τον φτύνεις κύριε πρόεδρε που αφήνει το παιδί του μόνο του; τον φτύνεις κ τον πρήζεις!

Link to comment
Share on other sites

όταν λέμε ότι τον έχω πρήξει, μιλάμε ότι τον ΕΧΩ ΠΡΗΞΕΙ!

κ να ήθελε του έφυγε με τόσο μπίρι μπίρι!

Σε λίγο θα σε βλέπει και θα κόβει δρόμο...

Θα φοβάται τον βιασμό:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Aγγελικη, εχεις δικιο, αχ με τα πατζαρια θα μεινουμε στο τελος!!

Μαράκι sorry που επεμβαίνω,αλλά είσαι μανούλα θηλάζουσα...

Δεν χαλάει ο κόσμος να φας και ψαράκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...