Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

foubi από κει πήγα λόγω κουνιάδου

Με τα πεθερικά δεν έχω προβλήματα σοβαρά

Και δεν μου αρέσει και το ξεκατίνιασμα

Αλλά πήγα,έγραψα μερικά, να εκτονωθώ,για να μην τσακώνομαι με τον άντρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

foubi από κει πήγα λόγω κουνιάδου

Με τα πεθερικά δεν έχω προβλήματα σοβαρά

Και δεν μου αρέσει και το ξεκατίνιασμα

Αλλά πήγα,έγραψα μερικά, να εκτονωθώ,για να μην τσακώνομαι με τον άντρα μου

βρε καλά κάνεις και τα γράφεις να ξεδίνεις...προσωπικά σου λέω θα μου ήταν πολύ ψυχοφθόρο να το ξανακάνω γιατί έχω ζήσει ΠΟΛΥ χοντρές καταστάσεις...και μου πήρε 10 ολόκληρα χρόνια να το καταλάβω... νωρίς νωρίς ε?:D


Link to comment
Share on other sites

βρε καλά κάνεις και τα γράφεις να ξεδίνεις...προσωπικά σου λέω θα μου ήταν πολύ ψυχοφθόρο να το ξανακάνω γιατί έχω ζήσει ΠΟΛΥ χοντρές καταστάσεις...και μου πήρε 10 ολόκληρα χρόνια να το καταλάβω... νωρίς νωρίς ε?:D

Εμένα με ανησυχεί μήπως χαλάσει η σχέση μου με τον άντρα μου εξαιτίας τέτοιων καταστάσεων

Αυτά που έχω γράψει δίπλα είναι η σταγόνα στον ωκεανό,μπροστά στα όσα γίνονται κατά καιρούς

Μόνο που γι' αυτόν είναι αδερφός του κι ενώ μπορεί να βλέπει τα στραβά,δεν σηκώνει κουβέντα

Αλλά κι εγώ πόσα να αντέξω;

Κι εν πάσει περιστώσει γιατί να είμαι υποχρεωμένη να τους ανέχομαι;

Οι ειρωνείες,οι υποδείξεις και η συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου είναι το κάτι άλλο

Δεν είναι ότι τον βλέπω μια στο τόσο και τυχαίνει να λέει κάτι ενοχλητικό

Μια στο τόσο λοιπόν που τον βλέπω,φροντίζει να με εκνευρίζει ασταμάτητα όσο διαρκεί συνάντησή μας

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσάκι εμάς κόντεψαν να μας το διαλύσουν το σπίτι...ακόμα και τώρα με τα παιδιά πολύ θα το χαιρόντουσαν...γι'αυτό κι εγώ το πήρα αλλιώς...ε αυτή τη χαρά δε θα τους τη δώσω...

το θετικό στην περίπτωση σου είναι πως το θέμα εντοπίζεται πιο πολύ στον κουνιάδο τον οποίο δεν βλέπεις και πολύ συχνά...ασε λοιπόν ότι λέει απ'το ένα αφτί να μπαίνουν και απ'το άλλο να βγαίνουν...τούρκος θα γίνει εγγυημένα;)

Μόνο που γι' αυτόν είναι αδερφός του κι ενώ μπορεί να βλέπει τα στραβά,δεν σηκώνει κουβέντα

όσο γι'αυτό και μένα βασικά αυτό είναι που με πληγώνει...πως ποτέ δεν υπερασπίστηκε εμένα και την οικογενειά μας, ότι κι αν κάνουν τους δικαιολογεί ή κάνει πως δε βλέπει...επειδή όμως αυτό δεν πρόκειται να το αλλάξει ποτέ κι εγώ δε θέλω ν'αλλάξω άντρα, αποφάσισα να το αποδεχτώ...

εντάξει το παραδέχομαι...με κάποιες εξαιρέσεις...όπως προχθές:oops::oops::oops:...μη βαράτε άνθρωπος είμαι, δεν είμαι κι ο Βούδας...αν και έτσι όπως πάω μάλλον θα γίνω...τουλάχιστον στα κιλά...χαχαχα μη ξεχνιόμαστε

υγ: πάντα υπάρχουν και χειρότερα, σκέψου πως εγώ έχω και κουνιάδο και κουνιάδα:D


Link to comment
Share on other sites

ωχ, κατάλαβα!

φτου κακά! πιπέρι!;)

δεν παραδειγματίζεσαι κ εσύ λέω εγώ από τη δική μου ψυχραιμία;

δεν το ανέφερα τυχαία το παράδειγμα.

έχω λόγους να τα κάνω τάνα, αλλά θα κάνω το αντίθετο!

λάτρεψε τους εχθρούς σου αυτό θα τους σκοτώσει, το έχεις ακουστά;

άμα την έχει κ μακριά, είναι ευκολάκι λέμε!

κ εσύ στον ίδιο αριθμό παίζεις ντήαρ;:rolleyes::lol:

Κατά εκεί βαδίζω. Τώρα τελευταία με έχουν κουράσει κάποια μούτρα και από τις 2 μεριές ( πεθερά και γονείς μου...).

Κάθομαι δυο εβδομάδες και δεν έχω χαρεί τίποτα!!

Ο περιστέρης λείπει όλη μέρα

Σαν ζευγάρι,αλλά και σαν μονάδες δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε τίποτα απ' όσα μας αρέσουν

Εχω μπουχτίσει,μιλάμε!!

Βάλε με κι εμένα στην παρέα! Αφού το Σαββατοκύριακο που φύγαμε οι δυό μας με τον άντρα μου δεν μου έφτασε ούτε για δέιγμα. Θέλω κι άλλοοοοοοοοοο:confused::confused::confused::confused:

Οσο για τον κουνιάδο,έγραψα δυο πραγματάκια στις πεθερές δίπλαόπου μπορείτε να πάρετε μια ιδέα

Τα διάβασα τα διπλανά. Αυτό το να μην μπορούν να ασχολούνται με τα του σπιτιού τους κι ασχολούνται με το σπίτι του άλλου.....:confused::confused::confused:

πωπω σήμερα παραχαλάρωσα μου φαίνεται...βόλτα το πρωί,φαί απ τη γιαγιά, τώρα ήρθε και μου κοίμησε τα παιδιά ο αντρούλης...φτου φτου μην αυτοματιαστώ χαχαχα

Ααααα! Όλα κι όλα! Μας αξίζουν κι εμάς μερικές στιγμές χαλάρωσης:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα φάγαμε για ορεκτικό τρέξιμο, για πρώτο πιάτο πολύ δρόμο, για κυρίως πιάτο κάναμε όσα περισσότερα προλαβαίναμε σε μία μέρα, για επιδόρπιο βάρος να κουβαλάμε, για φρούτο φάγαμε κρύο, και για καφέ ήπιαμε κούραση μα πάρα πολύ κούραση. Το σημαντικότερο είναι ότι είχαμε πλούσιο μενού.

Αχ μωρέ, αύριο φεύγει το κοριτσάκι μου. Πόσο ωραία ήταν που είμασταν όλοι μαζί αυτές τις μέρες!!!!!!!! Τελικά, οι γονείς που έχουν τα παιδιά τους μέχρι τα 30 στο σπίτι τα χορταίνουν περισσότερο, απ' τους γονείς που τα αποχωρίζονται νωρίς.

Εβιράκι, σ' ευχαριστώ πολύ για την εξήγηση (κομμάτι του φτωχού). Από του χρόνου, θα το καθιερώσω!

Αλίμονο, δεν έκανα κάτι σημαντικό.

καλησπερα τι μου κανετε??εγω ειμαι λιγο στεναχωρημενη.τελικα ιωση εχει η μικρη μου. ο λαιμος της ειναι ερεθισμενος.

Περαστικά στο μικρό λουλουδάκι.

εβιρυ και εμεις κοψαμε για τον φτωχο. η κορη σου αποτι καταλαβα ετοιμαζετα να φυγει???κριμα!!!

Ναι μωρέ μου φάνηκαν σαν να ήταν ώρες εδώ. Πότε πέρασαν οι μέρες;

.

καλημερουδιαααααααααααααααααααα!!!!!!εχθες βγηκαν κ τα αποτελεσματα απο την pap-A κ ηταν σουπερ

Μπράβο Αννούλα μας, πάντα καλά νέα να μας φέρνεις.

Εβιρι εχω παθει πλακα με τις φωτο που βαζεις,τελεια ειναι!!!!

Πόσο χαίρομαι που σου αρέσουν.

...............

.............

.........

Αγγελική μου σ' ευχαριστώ για όλα τα καλά λόγια που είπες μέχρι τώρα.

Όνειρο οι φωτογραφίες ¨Εβιρι! Πότε θα με φιλοξενήσεις είπες:wink::wink::wink::wink:?

Αμέσως τώρα. Πάω να στρώσω κρεβάτι για να κοιμηθείς. Πυζάμα να σου δανείσω εγώ ή θα φέρεις τη δική σου;

φιλια και σε αγγελικη, εβιρυ.

Κι από μένα.

Κοριτσακια μου καλημερα καλη χρονια σε ολες και χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες.Καλα ειμαστε δοξα το θεο .............

Ήρθες πάνω στην ώρα που έλεγαν τα κορίτσια ότι έχεις πολύ καιρό να γράψεις.

Ακούγονται ελπιδοφόρα όσα έγραψες για το γιο σου και την επικείμενη επέμβαση. Τουλάχιστον υπάρχει αρκετή αισιοδοξία. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Δεν γνώριζα την ιστορία για το κομμάτι του φτωχού. Μπράβο ¨Εβιρι που μας κρατάς ενημερωμένες!

Και βέβαια, όπως άλλωστε κι εγώ μαθαίνω από σας.

Η Λουκία μάλλον περνάει κάποια ίωση και από χθες είναι κατακόκκινα τα ματάκια της και έχει και βήχα...

Περαστικά και στο δικό σου λουλουδάκι.

Να ρωτήσω κι από δω :

Έχετε υπόψιν σας κάποιο καλό μαστολόγο?

Εγώ όχι, δυστυχώς δε γνωρίζω.

μαμά μου είσαι η βασίλισσα μου...εγώ είμαι ο άρχοντάς σου?" έπεσα να πεθάνω...

Τι γλυκό παιδάκι που είναι!!!!!!!!!!!!

Τί να σου γράψω τώρα Φέφη....

όμορφος άνθρωπος, ναι, θέλω να πιστεύω ότι είμαι, και θέλω αυτή την ομορφιά να περάσω στα παιδιά μου, έτσι να με θυμούνται * όσο για το ωραία γυναίκα (για το 1.60 μιλάμε έτσι ???? μην μπερδεύεστε !) το προσπερνώ... ναι, ίσως, μετά από ένα γενικό ρεκτιφιέ σε κάτι γάμους/δεξιώσεις να τρώγομαι...

Είσαι πολύ μετριόφρων. Τι να το κάνεις το ύψος όταν έχεις τόσο ωραίο πρόσωπο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααααααααα!!!οταν διαβαζω τις ατακες που λενε τα παιδακια σας λιωνω,αχ ποτε θα ρθει η στιγμη να το ζησω κ εγωωωωωω!!!!!!!!κ να ξερετε θα το κανω εντελως μαμακια το παιδακι μου,να λεει μαμα κ να λιωνει χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!!!!!!

οσο για τις ιστοριες με πεθερες,κουνιαδοσοι κτλ πικρα!ευτυχως δεν εχω τετοια,αλλα απο νωρις εβαλα τα πραγματα στην θεση τους!!!

Εβιρι περασαν κιολας οι μερες ε,μην στεναγχωριεσαι θα ρθουν παλι κ αλλες διακοπες κ θα ειστε μαζι!!!!

σημερα ψαρια ή καλαμαρακια,για να δουμε τι θα βρουμε,με σαλατα!φιλακια σε ολες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια δοκίμασα τα ΠΑΝΤΑ τι να τους πάρω με το καλό, τι να απομακρυνθώ τελείως-δεν τσακώνομαι ποτέ...τίποτα...το μόνο που με στεναχωρεί είναι η αδιαφορία προς τα πιτσιρίκια...

κι όταν λέω μακριά, δεν εννοώ σε χιλιόμετρα...τρία λεπτά απόσταση στην κυριολεξία...

αλλά ούτε να σκεφτούν να έρθουν να δουν τα μικρά...αν τα πάμε εμείς έχει καλώς αλλιώς κάθε χριστούγεννα...πάλι κυριολεκτικά...τεσπα...καλά να 'μαστε και ο καθένας κρίνεται απ'τις πράξεις του...

κακό πράγμα η αδιαφορία στα παιδιά!

αλλά από την άλλη το να χρησιμοποιούσαν τα παιδιά σαν μέσο πίεσης-δηλαδή φαντάσου σκηνικό "αν δεν γίνει το δικό μου, δεν κρατάω το παιδί..." κ πάλι ο συζυγάτος σου να τρέχει από πίσω τους κ να ρίχνει το φταίξιμο σε σένα!

να το χέσω που νοιάζονται για το παιδί! αυτό είναι εκβιασμός, όχι αγάπη!

όλοι κρινόμαστε από τις πράξεις μας!

Αν εννοείς τη δική σου,είμαι κι εγώ στο κλαμπ!!!

Αν εννοείς τη δική του,δεν θέλω και πολύ για να μπω πλέον....

Αρκετά τα είδα καλοπροαίρετα τα πράγματα

Κι εγώ!!Κι εγώ!!!

Και από τους δικούς μου και από τους δικούς του:rolleyes::rolleyes:

εσύ από όσα έχω διαβάσει έχεις μάλαμα πεθερά! δεν έχεις δει τίποτα όρκες να σου γυρίζει το στομάχι!

Σήμερα έφτιαξα τρία φαγητά

Ψαρόσουπα του μπούλη,φακές για μένα και χοιρινό στην κατσαρόλα για τον μεγάλο άντρα του σπιτιού

Αυτό και μόνο ήταν αρκετό για να περάσω όλη μέρα στην κουζινα

Ο γιοκας μου αρνείται να φάει οτιδήποτε μη αλεσμένο,ούτε το ψάρι νια νια μέσα στα αλεσμένα λαχανικά.Με στόλισε και στολίστηκε με ψάρι και βρωμίσαμε αμφότεροι και η κουζίνα επίσης

Μετά γκρίνια για να τον πλύνω,γκρίνια για να κοιμηθεί...

Κάθομαι δυο εβδομάδες και δεν έχω χαρεί τίποτα!!

Ο περιστέρης λείπει όλη μέρα

Σαν ζευγάρι,αλλά και σαν μονάδες δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε τίποτα απ' όσα μας αρέσουν

Εχω μπουχτίσει,μιλάμε!!

Οσο για τον κουνιάδο,έγραψα δυο πραγματάκια στις πεθερές δίπλαόπου μπορείτε να πάρετε μια ιδέα

θα πάω να διαβάσω σε πρώτη ευκαιρία.

αν είναι η αρχή που κόψατε αλεσμένα, μην ανησυχείς. όλα θέλουν το χρόνο τους! θα συνηθίσει!

έτσι ήταν κ η Χ που είναι παμφάγο!

πωπω σήμερα παραχαλάρωσα μου φαίνεται...βόλτα το πρωί,φαί απ τη γιαγιά, τώρα ήρθε και μου κοίμησε τα παιδιά ο αντρούλης...φτου φτου μην αυτοματιαστώ χαχαχα

σκόρδα!

καλά ρε περιστέρι με έστειλες με την κατουροαπαγόρευση...άκουσε εκεί...χαχαχα

πάντως στο από κει θέμα δεν ξαναπατάω ούτε ξώφαλτσα γιατί ρε κορίτσια δέκα χρόνια τα αναμασούσα και μόνο σε κακό μου βγήκε...από τότε που δεν πολυδίνω σημασία και τα σπρώχνω πίσω πίσω στο μυαλό μου έχω γίνει άλλος άνθρωπος...βέβαια το αγκάθι στην καρδιά πάντα μένει και τσιμπάει κάτι ανύποπτες στιγμές ...

δίκιο έχεις, αλλά πρέπει να τα λέμε κάπου, να εκτονώνεται τόση λαλακία, αλλιώς θα μας πνίξουν τα τοξικά!

και να σου πω την αλήθεια τον μετάνιωσα τον καυγά με τον άντρα μου, αλλά δε μπόρεσα να συγκρατηθώ...την πέτυχα σε κάτι γενέθλια τις προάλλες και μ'έκανε μπουρλότο...πόσο να τα κρατήθω πια...

καλά έκανες! αχ, πότε θα την σφαλιαρίσω να το ευχαριστηθώ! στα όνειρα μόνο!

Εμένα με ανησυχεί μήπως χαλάσει η σχέση μου με τον άντρα μου εξαιτίας τέτοιων καταστάσεων

αν το ανοίξω, χαλάει! αν κάνω την πάπια, δεν χαλάει, αν παίζω το παιχνίδι τους, ακόμα κ να τους τα χώνω, είμαι αγαπητή!

Αυτά που έχω γράψει δίπλα είναι η σταγόνα στον ωκεανό,μπροστά στα όσα γίνονται κατά καιρούς

Μόνο που γι' αυτόν είναι αδερφός του κι ενώ μπορεί να βλέπει τα στραβά,δεν σηκώνει κουβέντα

Αλλά κι εγώ πόσα να αντέξω;

γουέλκαμ του άουρ κλαμπ!κερνάμε υπομονή!μονορούφι!

Κι εν πάσει περιστώσει γιατί να είμαι υποχρεωμένη να τους ανέχομαι;

Οι ειρωνείες,οι υποδείξεις και η συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου είναι το κάτι άλλο

Δεν είναι ότι τον βλέπω μια στο τόσο και τυχαίνει να λέει κάτι ενοχλητικό

Μια στο τόσο λοιπόν που τον βλέπω,φροντίζει να με εκνευρίζει ασταμάτητα όσο διαρκεί συνάντησή μας

μήπως σε γουστάρει;:lol:

αχ κοριτσάκι εμάς κόντεψαν να μας το διαλύσουν το σπίτι...ακόμα και τώρα με τα παιδιά πολύ θα το χαιρόντουσαν...γι'αυτό κι εγώ το πήρα αλλιώς...ε αυτή τη χαρά δε θα τους τη δώσω...

σαν να γράφω εγώ!:o

το θετικό στην περίπτωση σου είναι πως το θέμα εντοπίζεται πιο πολύ στον κουνιάδο τον οποίο δεν βλέπεις και πολύ συχνά...ασε λοιπόν ότι λέει απ'το ένα αφτί να μπαίνουν και απ'το άλλο να βγαίνουν...τούρκος θα γίνει εγγυημένα;)

Μόνο που γι' αυτόν είναι αδερφός του κι ενώ μπορεί να βλέπει τα στραβά,δεν σηκώνει κουβέντα

όσο γι'αυτό και μένα βασικά αυτό είναι που με πληγώνει...πως ποτέ δεν υπερασπίστηκε εμένα και την οικογενειά μας, ότι κι αν κάνουν τους δικαιολογεί ή κάνει πως δε βλέπει...επειδή όμως αυτό δεν πρόκειται να το αλλάξει ποτέ κι εγώ δε θέλω ν'αλλάξω άντρα, αποφάσισα να το αποδεχτώ...

σαν να γράφω εγώ!

εντάξει το παραδέχομαι...με κάποιες εξαιρέσεις...όπως προχθές:oops::oops::oops:...μη βαράτε άνθρωπος είμαι, δεν είμαι κι ο Βούδας...αν και έτσι όπως πάω μάλλον θα γίνω...τουλάχιστον στα κιλά...χαχαχα μη ξεχνιόμαστε

υγ: πάντα υπάρχουν και χειρότερα, σκέψου πως εγώ έχω και κουνιάδο και κουνιάδα:D

Κατά εκεί βαδίζω. Τώρα τελευταία με έχουν κουράσει κάποια μούτρα και από τις 2 μεριές ( πεθερά και γονείς μου...).

κ άλλη με τη βάρκα μας!

Τα διάβασα τα διπλανά. Αυτό το να μην μπορούν να ασχολούνται με τα του σπιτιού τους κι ασχολούνται με το σπίτι του άλλου.....:confused::confused::confused:

καλημερουδιαααααααααααααααα!!!οταν διαβαζω τις ατακες που λενε τα παιδακια σας λιωνω,αχ ποτε θα ρθει η στιγμη να το ζησω κ εγωωωωωω!!!!!!!!κ να ξερετε θα το κανω εντελως μαμακια το παιδακι μου,να λεει μαμα κ να λιωνει χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!!!!!!

πλησιάζει πουλάκι μου αυτή η στιγμή!

οσο για τις ιστοριες με πεθερες,κουνιαδοσοι κτλ πικρα!ευτυχως δεν εχω τετοια,αλλα απο νωρις εβαλα τα πραγματα στην θεση τους!!!

σημερα ψαρια ή καλαμαρακια,για να δουμε τι θα βρουμε,με σαλατα!φιλακια σε ολες!!!

είσαι έξυπνη πουλάκι μου!

εγώ ήμουν χαζοβιόλα κ αγαθιάρα!

το λεπόν, χθες έκανα τα γιοβάρλακος κ ετοίμασα κιμά για μακαρόνια. το έβαλα σε ταπεράκι στην κατάψυξη!

σήμερα τρώω τυρόψωμο μανούλας κ ο συζυγάτος γιουβαρλάκια!

το μικρό μου τρώει αρνάκι με ρυζάκι!

αχ, τί καλά. αύριο καθόμαστε.

σιγά σιγά μας αραιώνουν από την υποεταιρεία. μετακινούν τους υπαλλήλους σε άλλη εταιρεία. μείναμε εγώ κ ο λογιστής!

βέβαια όλοι δουλεύουμε για τα ίδια συμφέροντα!

κάτι τριγυρίζει το μικρό μου! χθες ήταν ανήσυχη στον ύπνο της, φτερνίστηκε, σήμερα μου μύριζε η ανάσα της κάπως!

δεν πάμε πουθενά ούτε στην αδερφή μου ούτε τζάμπο. σπιτάκι! θα της κάνω κ τραχανούλι με κοτοπουλάκι αύριο να ζεσταθεί το μέσα της!

χθες μετά τον σάμμυ το χελωνάκι, της έβαλα για πρώτη φορά τίνκερμπελλ! το έβαλα για να μαγειρέψω, το ομολογώ!

τί το ήθελα η κακούργα!

κόλλησε! για να το κλείσω έπεσε το κλάμα της αρκούδας!

"τίμπελε" έλεγε κ έκλαιγε!

αλλά κ εγώ κόλλησα με την τίνκερμπελ! κοιμήθηκα 9.30 με το σπλάχνο μου! χόρτασα ύπνο!

μάκια σε όλα τα μαγουλάκια κ στην στρουμφοκοιλίτσα!:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες. τι μου κανετε???εγω καλα. επεσε δουλιτσα σημερα.εμενα η δικια μου κοιμηθηκε απο τις 2 χθες. ειμαστε καλυτερα αλλα ο βηχας παραμενει. ακυρο λοιπον το σκ αλλα ελπιζω τουλαχιστον να καταφερουμε να παμε κανενα μονοημερο αν δεν εχει πολυ κρυο. θελω και εγω να ξεστολισω. σημερα τρωμε μπιφτεκια ψητα και πατατες βραστες σαλατουλα και μαρουλακι παραγωγη του μπαμπα. το αστερι μου κοτοσουπα.εγω απο το γαμο το μονο που θα ηθελα να αλλαξω ειναι τις ξινες φατσες καποιων, που εχουν αποτυπωθει και στις φωτο...anyway, καινουργια μερα σημερα και αποφασισα να το παρω αλλιως γιατι θα σαλταρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερουδιαααααααααααααααα!!!οταν διαβαζω τις ατακες που λενε τα παιδακια σας λιωνω,αχ ποτε θα ρθει η στιγμη να το ζησω κ εγωωωωωω!!!!!!!!κ να ξερετε θα το κανω εντελως μαμακια το παιδακι μου,να λεει μαμα κ να λιωνει χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!!!!!!

Θα έρθει και αυτή η ώρα Αννούλα και θα δεις πόσο θα καμαρώνεις με το μικρό σου ζουζουνάκι και θα πέφτεις στα πατώματα:wink::wink::wink:

!!!

Πολύ καλημέρα σας κοριτσάκια μου!

Σήμερα τρώμε αρακά που έμεινε από χτες. Αύριο δεν ξέρω τι θα κάνουμε, ίσως φάμε όλοι μαζί στην πεθερά μου. Καταρχήν θα πάω εκκλησία με την Κωνσταντίνα μου για να κοινωνίσει κιόλας.

Πάνε οι γιορτές βρε κορίτσια, ούτε που κατάλαβα πως περασε ο καιρός:confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτιαξα τρία φαγητά

Ψαρόσουπα του μπούλη,φακές για μένα και χοιρινό στην κατσαρόλα για τον μεγάλο άντρα του σπιτιού

Αυτό και μόνο ήταν αρκετό για να περάσω όλη μέρα στην κουζινα

Ο γιοκας μου αρνείται να φάει οτιδήποτε μη αλεσμένο,ούτε το ψάρι νια νια μέσα στα αλεσμένα λαχανικά.Με στόλισε και στολίστηκε με ψάρι και βρωμίσαμε αμφότεροι και η κουζίνα επίσης

Μετά γκρίνια για να τον πλύνω,γκρίνια για να κοιμηθεί...

Κάθομαι δυο εβδομάδες και δεν έχω χαρεί τίποτα!!

Ο περιστέρης λείπει όλη μέρα

Σαν ζευγάρι,αλλά και σαν μονάδες δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε τίποτα απ' όσα μας αρέσουν

Εχω μπουχτίσει,μιλάμε!!

Οσο για τον κουνιάδο,έγραψα δυο πραγματάκια στις πεθερές δίπλαόπου μπορείτε να πάρετε μια ιδέα

Θα πάω να σε διαβάσω με την 1η ευκαιρία...

Και μόνο τα φαγητά που έφτιαξες πουλί μου, να πλύνεις όλα τα σάτζαλα-μάτζαλα αρκούν να σε ισοπεδώσουν... αν και νομίζω ότι το τελειωτικό χτύπημα όλων όσων αναφέρεις ήταν αυτό με το ψάρι... :rolleyes: το έχω ζήσει κι εγώ.... και σου στέλνω τους συναδελφικούς μου χαιρετισμούς !!!!

Σαν ζεύγος κι εμείς λίγο χαμένοι στην μετάφραση ήμεθα τις τελευταίες ημέρες, έχουμε πολύ άγχος με κάποια θέματα οικονομικής φύσεως... ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μαλώνουμε... θα το βρούμε πάλι το mood, πού θα πάει !:lol: Τον αγαπώ αλλά παραλείπω να του το λέω συχνά πυκνά !

....

αλλά κ εγώ κόλλησα με την τίνκερμπελ! κοιμήθηκα 9.30 με το σπλάχνο μου! χόρτασα ύπνο!

μάκια σε όλα τα μαγουλάκια κ στην στρουμφοκοιλίτσα!:wink:

Τί είπες τώρα ???? 9.30 ????? Μιλάμε φιλενάδα για τρελή επιδερμίδα έτσι ? Φράπα το μαγουλάκι !

Μακια στα μουτλάκια που λες κι εσύ !

Φουμπι μου,

Αυτό με τα παιδιά να μην τα αποζητούν και να μην λαχταράνε να τα δουν δεν μπορώ να το διανοηθώ ! :confused: Δεν μπορείς να κάνεις τπτ βέβαια, εκτός από το να μην "περάσεις" ποτέ δηλητήριο στα παιδιά σου για κανέναν τους !

....

Εμείς θέματα με πεθερικά, κουνιάδα κλπ δεν έχουμε...είμαστε από τους τυχερούς μάλλον !

Εβίρι μου,

Φύλαξε τις όμορφες στιγμές που περάσατε όλοι μαζί αυτές τις μέρες στην ψυχούλα σου, στο μυαλό σου και περίμενε τα καλύτερα ! :wink:

Άννα μας,

Κι εσύ σε λίγο θα έχεις το πλάσμα να σε γεμίζει φιλάκια, αγκαλίτσες... ΟΚ, για να ακούσεις αυτά τα νόστιμα έχεις δρόμο αλλά, πίστεψέ με, όταν με το καλό τα ακούσεις θα σου φαίνεται σα να μην πέρασε ούτε μια ημέρα !!!! Τόσο κοντά και τόσο μακριά !

Χθες κόρες σιδέρωσα. Φαγάκι έχω περισσευούμενο αρακά και λέω να φτιάξω συμπληρωματικά μια σαλάτα πλούσια πλούσια , έχω και κοτοπουλάκι που μου έχει μείνει να το ψιλοκόψω κι αυτό μέσα να ψήσω και κρουτόν και με μια ωραία σάλτσα να συμπληρωθεί ένα εύκολο μενού

επειδή μάλλον το βράδυ μετά το μάθημα του Νικόλα μου θα κάτσω να ξεστολήσω -αύριο έχω γυναίκα και σκέφτομαι πως είναι κρίμα να έρθει να κάνει δουλειές κι εγώ πχ να ξεστολήσω το Σ/Κ και να τα κάνω πάλι μαντάρα-.... :wink:

Και για να μην ξεχάσω, τράβηξα φωτογραφίες από το ψηφιακό άλμπουμ του γάμου μας (προχειροδουλειά δλδ) με την αφεντιά μου νυφούλα !

Σας υπόσχομαι ότι το βράδυ θα τις αναρτήσω στο φατσοβιβλίο ... εσείς χαλαρώστε, βάλτε τα ποτάκια σας, απλώστε την αρίδα σας ωραία-ωραία και καθήστε να απολαύσετε το υπερθέαμα !

Στιγμές απείρου κάλλους και άφθονου γέλιου !!!! :P:tongue::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε καλυτερα αλλα ο βηχας παραμενει. ακυρο λοιπον το σκ αλλα ελπιζω τουλαχιστον να καταφερουμε να παμε κανενα μονοημερο αν δεν εχει πολυ κρυο. παρω αλλιως γιατι θα .

Είναι άτιμος αυτός ο καιρός κοριτσάκι. Να βάλετε ζεστά ρουχαλάκια αν βγείτε έξω....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Χθες κόρες σιδέρωσα.

Κι εγώ σιδέρωσα χτες, τι συμπτωση:tongue::tongue::tongue:

Φαγάκι έχω περισσευούμενο αρακά

Κι άλλη συμπτωση κι εγώ αρακά από χτες:tongue::tongue::tongue:

Και για να μην ξεχάσω, τράβηξα φωτογραφίες από το ψηφιακό άλμπουμ του γάμου μας (προχειροδουλειά δλδ) με την αφεντιά μου νυφούλα !

Σας υπόσχομαι ότι το βράδυ θα τις αναρτήσω στο φατσοβιβλίο ... εσείς χαλαρώστε, βάλτε τα ποτάκια σας, απλώστε την αρίδα σας ωραία-ωραία και καθήστε να απολαύσετε το υπερθέαμα !

Στιγμές απείρου κάλλους και άφθονου γέλιου !!!! :P:tongue::rolleyes:

Βάλε κι εδώ καμία Μεταξία, όχι μονο στο φατσοβιβλίο........


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ "μόνο" μαλλί και μακιγιάζ θα άλλαζα ! Νυφικό τσου ...

Μου αρέσει τουλάχιστο που δεν έχει καμία μας την πρόθεση να αλλάξει τον άντρα !!! Μπράβο κοπελαρίνες μου !

και μενα αυτο μου αρεσει. για να πω την αληθεια μου θαθελα να ξαναπαντρευτω με τον ΙΔΙΟ ΑΝΤΡΑ εννοειται, μαρεσε η διαδικασια ;):D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...