Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φουμπι,

Ζούλεψα φασολάδα είπες ξυλόφουρνου !!!! Τσι γιαγιάς λέει ? Τυχερο-οικογένεια ! Φτου φτου !

............................

είναι, είναι μια γλύκα! κ ψυχούλα κ έξυπνος άνθρωπος!

την γνώρισα κ επειδή είμαι ψυχολόγα λόγω επαγγέλματος σας το λέω είναι όμορφος άνθρωπος, όχι μόνο ωραία γυναίκα!

μη δίνουμε την εντύπωση ότι μας νοιάζει το έξω μόνο.

μαγεύει με το λόγο της, τη φωνή της!

νυφιάτικη φωτό έχεις στο φέης; δεν είδα. λες να μη θυμάμαι;

πάω να τσεκάρω.

....

Τί να σου γράψω τώρα Φέφη....

όμορφος άνθρωπος, ναι, θέλω να πιστεύω ότι είμαι, και θέλω αυτή την ομορφιά να περάσω στα παιδιά μου, έτσι να με θυμούνται * όσο για το ωραία γυναίκα (για το 1.60 μιλάμε έτσι ???? μην μπερδεύεστε !) το προσπερνώ... ναι, ίσως, μετά από ένα γενικό ρεκτιφιέ σε κάτι γάμους/δεξιώσεις να τρώγομαι... :rolleyes:

Και για να σε κάνω να σκιαχτείς θα βάλω όντως νυφική μας φωτο στο φατσαμπουκ να με δεις και να πεις "Δεν πιστεύω πως είσαι εσύ !"

Κι εγώ τροφαντούλα ήμανε στον γάμο μου και όοοολο το σόι είχε φαγωθεί ότι ήμουν ήδη έγκυος και δεν το λέγαμε... χα χα ! Πάλι καλά δλδ που δεν βγαίνουν οι μήνες του γάμου με την γέννηση του Νικόλα... κάπως έτσι πείστηκαν οι φαρμακόγλωσσοι ότι απλά είχα (παρα) παχύνει...

Να σας πω όμως κάτι ? Δεν θα γίνω στέκα ΠΟΤΕ.... Το πήρα απόφαση γιατί και να τα χάσω (λέμε τώρα) θα τα ξαναπάρω αφού μου αρέσει βρε παιδί μου το φαί, είμαι λιχούδω λέμε κι ότι φάω πάει (πού αλλού ?) στον.... μώλο !!!!:lol:

είπατε νυφιάτικη φωτό κ τί έχω να σας πω. νύφη ήμουν φουσκίτσω! όλες αδυνατίζουν, εγώ έτρωγα!

Είμαστε αδερφές, δεν υπάρχει περίπτωση σου λέω !!!!

....

*Πω πω σαν επικήδειος ακούστηκε ! Το γράφω με χιουμοριστική πάντοτε διάθεση έτσι ? Μην τρομάξετε !:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Έγώ πάλι το μαλλί στον γάμο δεν θα το άλλαζα. Θα άλλαζα ευχαρίστως το νυφικό και το μακιγιάζ. Αφού αν μπορούσα θα ξαναπαντρευόμουν με τον άντρα μου για να διορθώσω ότι δεν μου άρεσε:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Κι εγώ "μόνο" μαλλί και μακιγιάζ θα άλλαζα ! Νυφικό τσου ...

Μου αρέσει τουλάχιστο που δεν έχει καμία μας την πρόθεση να αλλάξει τον άντρα !!! Μπράβο κοπελαρίνες μου !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Γεια σας κορτσούδια.

Επιστρέψαμε χτες, τι κάνετε.

Σήμερα φάγαμε φασολάδα πήραμε και σαρδέλες τέλεια ήταν.

Δεν σας διάβασα αναλυτικά οπότε δεν θυμάμαι πολλά.

Απο Δευτέρα ξεκινάω διατροφή ναι ναι θα σας κάνω παρεούλα. -8 πρέπει έχουμε και βάφτιση το Πάσχα να μην είμαι μια χοντρή θεία.

Χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα της ΑΝΝΑΣ έτσι να συνεχίσεις κοριτσάκι και γω αγόρι είχα ψηφίσει. Σπάνια με γελάει το ένστικτο μου.

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλικα και στα κορίτσια που είναι άρρωστα.

Μπράβο smartaki για τα καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία στην επέμβαση που θα κάνει το παιδάκι σου.

Θα κάνει και το φεφόπαιδο επεμβασούλα; Καλή επιτυχία ότι και να κάνετε.

καλή χρονιά γλυκιά μου!

κ εσύ; ωραία παρεούλα θα έχουμε! θα γίνουμε μοδέλα!

εμείς το καλοκαίρι! ευχαριστώ πολύ!

Εγω όταν βλέπω τον ευατό μου νύφη νευριάζω. απορώ πως έκανα αυτά τα μαλλιά και αυτό το βάψιμο. Μόνο για το νυφικό μου δεν μετανιώνω.

Το οποίο νυφικό το είχα δει στο περιοδικο ΓΑΜΟΣ το καλοκαίρι πριν παντρευτώ και μου αρέσει πολύ. Το ξαναβλέπω το φθινόπωρο το ξαναβλέπω πριν πάω για νυφικό αλλά λέω σιγά μην το βρώ. Οταν πήγα λοιπόν για νυφικό απο αυτά που είδα έβγαλα 5 να δοκιμάσω και το 5ο ήταν αυτό.

Αλλα το μαλλί μου και το βαψιμο δεν θέλω να τα σκέφτομαι.

βάψιμο είχα καλό.

μαλλί απαίσιο-πολύ στημμένο, ενώ στην πρόβα το είχα πολύ ανάλαφρο, μετά δεν ξέρω πως μου ήρθε κ της ζήτησα να μου βάλει πρόσθετα στον κότσο κ έγινε σαν μπόγος!

νυφικό είχα τέλειο. το πρώτο που μου έβγαλε η κοπέλα στο πρώτο μαγαζί! τέλος!

απλά η λαλακία ήταν ότι έτσι που μου τα είχε φέρει η πεθερά είχα δεχτεί η χαζοβιόλα κ πήγα μόνη μου μαζί της, ενώ ήξερα ότι κ η μάνα μου ήθελε να είναι μαζί.

επειδή αρρώστησε κ νοσηλεύτηκε κ το είχε αφήσει η πεθερά μου αργά...δικαιολογίες. είχα στενοχωρέσει πολύ τη μανούλα μου τότε!

χαχαχαχαχαχαχαχα! Πως μπερδεύτηκε έτσι το παιδί φεφάκι???

ούτε εγώ μπορώ να φανταστώ. ανεξήγητο!:rolleyes:

μολις πριν λιγο,ξυπνησε ο θησαυρουλης μου,γιατι ειχε τασεις εμετου και τελικα γεμισε μια μπολαρα!!!!!!!!τωρα ξανακοιμαται.Ουφφφφ εχω κατα στεναχωρεθει και κατα αγχοθει........

τί του έδωσε ο γιατρός;

καταρχήν έτσι που το περιγράφεις χρειάζεται ένα αποχρεμπτικό πιο δυνατό από το προσπάν, όπως το μουκοσολβάν. αναπνέει καλά;

Καλυτερα, πυρετο δεν εχει, αλλα ακομα κανει εμετους και εχει βηχα ,λιγοτερο βεβαια...αλλα εχει!

Καλησπερα κοριτσακια.

Σημερα ο μικρος ειναι καλυτερα.Δεν εχει καθολου πυρετο απο προχθες το βραδυ,αλλα εχει ακομα βηχα και εμετους με φλεγμματα.

Εχει εξαντληθει το αγορακι μου.....

Εγω ειμαι ακομα χαλια,δεν εχω ανεβασει ομως καθολου πυρετο,μονο κατι δεκατα.

Σημερα αρχισα αντιβιωση,δεν την παλεβα αλλο.

Για σημερα το μενου,ειχε ρεβυθια για μας και τραχανα με κοτοπουλο για το παιδακι μου.

χθες ειχαμε γιουβαρλακια για ολους.

Φιλια...καλο μεσημερι!

καλό μεσημέρι κ περαστικά σας!

Link to comment
Share on other sites

[quote=fefi;1387873το παιδί με δείχνει στην κορνίζα κ με αποκαλεί με το όνομα της γιαγιάς της!

τυχαίο;

;;;;;;;;;;;;

δεν νομίζω!

ένυ κόμμεντς;

κοπήκατε;

:shock::shock::shock::confused::confused:

.....

Κάτι τέτοια μας λένε τα σκατούλια μας και λιώνουμε......

........

Και επίσης κάτι τέτοια μας λένε και αναρωτιόμαστε ¨είναι δικό μου παιδί αυτο΄?????¨

QUOTE]

άτιμα πιτσιρίκια...τη μια φορά σε ανεβάζουν και την επόμενη σε ρίχνουν στα τάρταρα:D

dwraki περαστικά...με πιάνει ταχυπαλμία εν όψει της Δευτέρας!

Έγώ πάλι το μαλλί στον γάμο δεν θα το άλλαζα. Θα άλλαζα ευχαρίστως το νυφικό και το μακιγιάζ. Αφού αν μπορούσα θα ξαναπαντρευόμουν με τον άντρα μου για να διορθώσω ότι δεν μου άρεσε:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

χαχαχα...εγώ θα άλλαζα ας πούμε το σόι του;)

μεταξάκι κι εγώ στο γάμο είχα πάρει αλλά επειδή ήμουν αδύνατη δεν μου φαινόταν...η μοδίστρα βέβαια τραβούσε τα μαλλία της η γυναίκα...δε μου έχει ξανανσυμβεί αυτό μου έλεγε...πάντα τα στενεύω:mrgreen:


Link to comment
Share on other sites

Φουμπι,

Ζούλεψα φασολάδα είπες ξυλόφουρνου !!!! Τσι γιαγιάς λέει ? Τυχερο-οικογένεια ! Φτου φτου !

ναι, ναι, κ εγώ ζήλεψα κ θυμήθηκα που μικρή έτρωγα φασολάδα συνοδεία ρέγκας κ πράσου ή κρεμμυδιού που το βούταγα στο αλάτι, τζαστ λάηκ μάη φάδα!;)

όμορφος άνθρωπος, ναι, θέλω να πιστεύω ότι είμαι, και θέλω αυτή την ομορφιά να περάσω στα παιδιά μου,

αυτό μη μου θυμώσεις που είμαι ελικρινής το αποπνέει ο Νικόλας σου. κ η Σεμίνα σου είναι όμορφο μουτράκι, αλλά αυτό τον αέρα το κατιτίς εσωτερικό, ανώτερο ...δεν μπορώ ρε γμτ να το αποδώσω....το έχει ο γιόκας σου!

έτσι να με θυμούνται *

καλά εσύ έχεις φύγει! γειά σου κάντυ! ουυυυυυυυουυυυυυυυυυυ!

όσο για το ωραία γυναίκα (για το 1.60 μιλάμε έτσι ???? μην μπερδεύεστε !) το προσπερνώ... ναι, ίσως, μετά από ένα γενικό ρεκτιφιέ σε κάτι γάμους/δεξιώσεις να τρώγομαι... :rolleyes:

Και για να σε κάνω να σκιαχτείς θα βάλω όντως νυφική μας φωτο στο φατσαμπουκ να με δεις και να πεις "Δεν πιστεύω πως είσαι εσύ !"

Κι εγώ τροφαντούλα ήμανε στον γάμο μου και όοοολο το σόι είχε φαγωθεί ότι ήμουν ήδη έγκυος και δεν το λέγαμε... χα χα ! Πάλι καλά δλδ που δεν βγαίνουν οι μήνες του γάμου με την γέννηση του Νικόλα... κάπως έτσι πείστηκαν οι φαρμακόγλωσσοι ότι απλά είχα (παρα) παχύνει...

αχ, είμαστε αδερφές ψυχές. στο γάμο της μικρής μου αδερφής που είχε προηγηθεί κατά 1 χρόνο...η αδερφή μου 5 μηνών κ μερικοί δεν το πήραν χαμπάρι!

στο γάμο μου φορούσα ένα νυφικό που δεν ήταν μεσάτο, αλλά μου άρεσε τρελά. πρέπει να μου πρόσθετε. πρέπει να σχολιάστηκε που ενώ έχω λεπτή μέση επέλεξα αυτό το συγκεκριμένο!

Να σας πω όμως κάτι ? Δεν θα γίνω στέκα ΠΟΤΕ.... Το πήρα απόφαση γιατί και να τα χάσω (λέμε τώρα) θα τα ξαναπάρω αφού μου αρέσει βρε παιδί μου το φαί, είμαι λιχούδω λέμε κι ότι φάω πάει (πού αλλού ?) στον.... μώλο !!!!:lol:

γιατί να τον κρύψομεν άλλωστε! όσο κ να αδυνατίσω ο μώλος είναι μώλος!

*Πω πω σαν επικήδειος ακούστηκε ! Το γράφω με χιουμοριστική πάντοτε διάθεση έτσι ? Μην τρομάξετε !:wink:

μπα, δεν σκιαζόμαστε, είμαστε αγαπούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock::shock::shock::confused::confused:

dwraki περαστικά...με πιάνει ταχυπαλμία εν όψει της Δευτέρας!

χαχαχα...εγώ θα άλλαζα ας πούμε το σόι του;)

τί θα γίνει την Δευτέρα;

το σόι του; καλό! μόνο τους γονείς του καλέ! αμόλα!

Link to comment
Share on other sites

άσε Δευτέρα ξεκινάμε πάλι παιδικό...μετά από αποχή τριων βδομάδων...δε μας φτάνουν οι ιώσεις φτου ξανα μανα προσαρμογή...

αφού το λυπάμαι...κάθε πρωί η πρώτη κουβέντα μόλις ανοίξει τα ματάκια του είναι" μαμά δεν έχω σήμερα σχολείο ε?"...ε ρε γλέντια λέμε από Δευτέρα


Link to comment
Share on other sites

άσε και πατήσαμε προχθές πάλι ένα καβγά για τη μανούλα...ακόμα κι όταν δεν τη βλέπω έχει ένα μαγικό τρόπο να μας κάνει να τσακωνόμαστε για πάρτη της...

αϊ στο καλό τη τη θυμήθηκα και συγχήστηκα...


Link to comment
Share on other sites

άσε Δευτέρα ξεκινάμε πάλι παιδικό...μετά από αποχή τριων βδομάδων...δε μας φτάνουν οι ιώσεις φτου ξανα μανα προσαρμογή...

αφού το λυπάμαι...κάθε πρωί η πρώτη κουβέντα μόλις ανοίξει τα ματάκια του είναι" μαμά δεν έχω σήμερα σχολείο ε?"...ε ρε γλέντια λέμε από Δευτέρα

ωχ, κατάλαβα!

άσε και πατήσαμε προχθές πάλι ένα καβγά για τη μανούλα...ακόμα κι όταν δεν τη βλέπω έχει ένα μαγικό τρόπο να μας κάνει να τσακωνόμαστε για πάρτη της...

αϊ στο καλό τη τη θυμήθηκα και συγχήστηκα...

φτου κακά! πιπέρι!;)

δεν παραδειγματίζεσαι κ εσύ λέω εγώ από τη δική μου ψυχραιμία;

δεν το ανέφερα τυχαία το παράδειγμα.

έχω λόγους να τα κάνω τάνα, αλλά θα κάνω το αντίθετο!

λάτρεψε τους εχθρούς σου αυτό θα τους σκοτώσει, το έχεις ακουστά;

άμα την έχει κ μακριά, είναι ευκολάκι λέμε!

:shock::shock::confused::confused:

χαχαχα...εγώ θα άλλαζα ας πούμε το σόι του;)

/QUOTE]

Τώρα που το λες κι εγώ από τους πολύυυυυ στενούς συγγενείς θα άλλαζα κανα-δυό!!!!!!!

κ εσύ στον ίδιο αριθμό παίζεις ντήαρ;:rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ρε κορίτσια δοκίμασα τα ΠΑΝΤΑ τι να τους πάρω με το καλό, τι να απομακρυνθώ τελείως-δεν τσακώνομαι ποτέ...τίποτα...το μόνο που με στεναχωρεί είναι η αδιαφορία προς τα πιτσιρίκια...

κι όταν λέω μακριά, δεν εννοώ σε χιλιόμετρα...τρία λεπτά απόσταση στην κυριολεξία...

αλλά ούτε να σκεφτούν να έρθουν να δουν τα μικρά...αν τα πάμε εμείς έχει καλώς αλλιώς κάθε χριστούγεννα...πάλι κυριολεκτικά...τεσπα...καλά να 'μαστε και ο καθένας κρίνεται απ'τις πράξεις του...


Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ "μόνο" μαλλί και μακιγιάζ θα άλλαζα ! Νυφικό τσου ...

Μου αρέσει τουλάχιστο που δεν έχει καμία μας την πρόθεση να αλλάξει τον άντρα !!! Μπράβο κοπελαρίνες μου !

by far το καλύτερο ποστ της ημέρας!!!

άσε και πατήσαμε προχθές πάλι ένα καβγά για τη μανούλα...ακόμα κι όταν δεν τη βλέπω έχει ένα μαγικό τρόπο να μας κάνει να τσακωνόμαστε για πάρτη της...

αϊ στο καλό τη τη θυμήθηκα και συγχήστηκα...

Αν εννοείς τη δική σου,είμαι κι εγώ στο κλαμπ!!!

Αν εννοείς τη δική του,δεν θέλω και πολύ για να μπω πλέον....

Αρκετά τα είδα καλοπροαίρετα τα πράγματα

Τώρα που το λες κι εγώ από τους πολύυυυυ στενούς συγγενείς θα άλλαζα κανα-δυό!!!!!!!

Κι εγώ!!Κι εγώ!!!

Και από τους δικούς μου και από τους δικούς του:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτιαξα τρία φαγητά

Ψαρόσουπα του μπούλη,φακές για μένα και χοιρινό στην κατσαρόλα για τον μεγάλο άντρα του σπιτιού

Αυτό και μόνο ήταν αρκετό για να περάσω όλη μέρα στην κουζινα

Ο γιοκας μου αρνείται να φάει οτιδήποτε μη αλεσμένο,ούτε το ψάρι νια νια μέσα στα αλεσμένα λαχανικά.Με στόλισε και στολίστηκε με ψάρι και βρωμίσαμε αμφότεροι και η κουζίνα επίσης

Μετά γκρίνια για να τον πλύνω,γκρίνια για να κοιμηθεί...

Κάθομαι δυο εβδομάδες και δεν έχω χαρεί τίποτα!!

Ο περιστέρης λείπει όλη μέρα

Σαν ζευγάρι,αλλά και σαν μονάδες δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε τίποτα απ' όσα μας αρέσουν

Εχω μπουχτίσει,μιλάμε!!

Οσο για τον κουνιάδο,έγραψα δυο πραγματάκια στις πεθερές δίπλαόπου μπορείτε να πάρετε μια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

περιστέρω πάω να ενημερωθώ κι επανέρχομαι αν δεν ξυπνήσουν τα τέκνα...

πωπω σήμερα παραχαλάρωσα μου φαίνεται...βόλτα το πρωί,φαί απ τη γιαγιά, τώρα ήρθε και μου κοίμησε τα παιδιά ο αντρούλης...φτου φτου μην αυτοματιαστώ χαχαχα


Link to comment
Share on other sites

καλά ρε περιστέρι με έστειλες με την κατουροαπαγόρευση...άκουσε εκεί...χαχαχα

πάντως στο από κει θέμα δεν ξαναπατάω ούτε ξώφαλτσα γιατί ρε κορίτσια δέκα χρόνια τα αναμασούσα και μόνο σε κακό μου βγήκε...από τότε που δεν πολυδίνω σημασία και τα σπρώχνω πίσω πίσω στο μυαλό μου έχω γίνει άλλος άνθρωπος...βέβαια το αγκάθι στην καρδιά πάντα μένει και τσιμπάει κάτι ανύποπτες στιγμές ...

και να σου πω την αλήθεια τον μετάνιωσα τον καυγά με τον άντρα μου, αλλά δε μπόρεσα να συγκρατηθώ...την πέτυχα σε κάτι γενέθλια τις προάλλες και μ'έκανε μπουρλότο...πόσο να τα κρατήθω πια...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...