Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια τι κανετε??περαστικα στα αρρωστουλικα μας,αννουλα μπραβο πουε eιναι ολα καλα με το papp-a ερχετε ο στρουμφουλης σε λιγους μηνες :D

Eγω σημερα εκανα φασολακια και θα κανω και μια κιμαδοπιτα το μεσημερι,εξαφανιζομαι γιατι σημερα εχουμε λαικη


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κοριτσακια μου καλημερα καλη χρονια σε ολες και χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες.Καλα ειμαστε δοξα το θεο σημερα ηρθα παλι στην δουλεια ετρεχα με εξετασεις που επρεπε να κανει ο γιος μου,ευτυχως ολες καλες,και πρωτα ο θεος την Τεταρτη 11 του μηνα μπαινει στο νοσοκομειο για την επεμβαση που σας ελεγα.Το αγχος μου εχει φτασει στο κατακορυφο ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην εχουμε καποια επιπλοκη τι αλλο να πω μονο προσευχομαι.Στοιχεια μυοκαρδιοπαθειας δεν υπαρχουν αρα ειναι μια ανακουφιση αυτη προς το παρον,γιατι μπορει να μην υπαρχουν τωρα αλλα λογω γονιδιων να εμφανιστουν στο μελλον αρα συχνος ελεγχος.Τωρα θα αρχισω να σας διαβαζω σιγα σιγα.

Link to comment
Share on other sites

σμαρτακι μου σου ευχομαι ολοψυχα να πανε τελεια και οι εξετασεις και η επεμβαση. ψυχραιμια, κουραγιο, δυναμη...σου στελνω την αγαπημου και μια ζεστη αγκαλια απο μανουλα σε μανουλα.φιλια στο μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites

και σε εμας εκει ετυχε εβιρι.ξερω δεν ειναι η ωρα αλλα θελω τα φωτα σας.οταν μπορεσετε απαντηστε μου.θελω να εχω διαφορες αποψεισ.στους αρραβωνες η πεθερα τι δωρα παιρνει στον γαμπρο και η μαμα του γαμπρου τι παιρνει στην νυφη?

Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια σχετικά με το πόσο περιτά είναι αυτά τα έξοδα. Εγώ με τον άντρα μου περάσαμε τις βέρες μας μόνοι μας, είχαμε πάει στο χωριό στην εκκλησία που βαπτίστηκε κι εκεί μπροστα στην εικόνα της Παναγίας έβαλε ό ένας την βέρα στον άλλο΄. Τόσο απλά. όταν επιστρέψαμε οι δικοί μου είχαν πάρει δώρο στον άντρα μου ένα ρολόι και οι δικοί του μου είχαν πάρει έναν σταυρό και αυτό ήταν όλο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Το περιστερόπουλο δεν κοιμόταν με τίποτα,όσο κι αν το πάλευε ο περιστέρης(ήθελε τη μαμούλα το μικρούλι μωρέ).Γι' αυτό κόψαμε την πίτα μας πριν την αλλαγή του χρόνου.Και επειδή είχα την φαεινή ιδέα να κόψω κομμάτια και για τους μη παρευρισκόμενους του στενού οικογενειακού κύκλου, το φλουρί έπεσε στην μεγάλη μου συμπάθεια,τον κουνιάδο μου.Γκρρρρρρρρρρρρ

Τεσπα!!Ας είναι καλά...

Κι εμένα ο μικρός μου δεν κοιμήθηκε κι έτσι αλλάξαμε χρονιά μαζί. Όσο για το κόψιμο της πίτας εμείς κόβουμε μόνο για τους παρευρισκόμενους κι έτσι δεν έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις:wink::wink::wink:

Φιλάκια

tuboflo!!!! Μπορεί να χρειαστεί να επαναλάβεις την διαδικασία και 2 και 3 φορές!

συμφωνώ.

εχουμε καμμια συνταγουλα ωστε να αξιοποιηθουν και να μην πεταχτουν οι κουραμπιεδες???:confused:

Μπορείς να τους βάλεις και σαν βάση για τσιζκέικ.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω Ζώπυρον πώς ξεκίνησε η ιστορία. Τα παλιά τα χρόνια οι φτωχοί γυρνούσαν να ζητιανέψουν από πόρτα σε πόρτα. Οι Έλληνες όντες φιλεύσπλαχνοι, έκοβαν πάντα ένα κομμάτι για το φτωχό (η σειρά δε νομίζω πως παίζει και τόσο ρόλο, αν θα είναι στην αρχή ή στο τέλος των κομματιών της βασιλόπιτας). Αν το φλουρί τύχαινε στο κομμάτι του, τότε θα έδιναν χρήματα στον πρώτο ζητιάνο που θα περνούσε από το σπίτι τους την καινούργια χρονιά. Το φλουρί πληρωνόταν με δώρο ή χρήματα από τον πατέρα της οικογένειας, αυτά τα χρήματα πήγαιναν στον πρώτο φτωχό που θα περνούσε. Αν το φλουρί έπεφτε στα κομμάτια του Χριστού και της Παναγίας τα χρήματα ή και το ίδιο το χρυσό φλουρί (που έβαζαν κάποτε) πήγαινε στην εκκλησία.

Δεν γνώριζα την ιστορία για το κομμάτι του φτωχού. Μπράβο ¨Εβιρι που μας κρατάς ενημερωμένες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

http://www.megatv.com/glykesalximies/default.asp?catid=21929&subid=2&pubid=23069757#toppage

Έδώ δίνει ο Παρλιάρος μια πουτίγκα με μελομακάρονα ή/και κουραμπιέδες που έσπασαν / περίσσεψαν... για ρίξτε μια ματιά !:P

Ποιό κοριτσάκι ρώταγε ? Η Αφροδίτη ?????????

Link to comment
Share on other sites

ώρες ώρες η μάνα μου λειτουργεί-φέρεται σαν πεθερά!

αν την είχα πεθερά, θα είχα χωρίσει τον άντρα μου πριν παντρευτώ!

γεια σου βρε Φεφάκι! Μου έλειψαν οι περγραφές σου και οι σχολιασμοί σου:wink:;-)

Βέβαια θα έχω δουλειές στο σπίτι και επίσης έχω και τη γιορτή του Γιάννη το σάββατο αλλά χαλάλι.Θα προσπαθήσω να κάνω όσο λιγότερα μπορώ και επίσης σκέφτομαι να μην φτιάξω γλυκά.Δεν έχω κουράγιο κορίτσια.

τα ζαχαροπ΄λαστεία φτιάχνουν ωραιότατα γλυκά κοριτσάκι μου. Αυτοί τι θα κάνουν, κλέφτες θα γίνουν?

Αυτά πρός το παρόν

φιλιά πολλά

σημερα επεσε πολυ δουλεια. και ενω λεω θα μπω να τα πουμε χτυπαει τηλ απο τον παιδικο οτι η μικρη εκανε εμετο και εχει και λιγο πυρετο.:(:(:(πηρ την παιδιατρο και μουπε ψυχραιμια να δουμε τα συμπτωματα και το απογ θα παμε απο εκει. παλι αρρωστη!!!κλαψ κλαψ!!!
Ο νεος χρονος ομως,μας βρηκε αρρωστους...(Τι προτοτυπο!!!!!!:rolleyes:)

Ο Θησαυρος μου ανεβασε 39ρια πυρετο με πονολαιμο και βηχα εντονο.

Ηρθαμε αρων αρων χθες να τον δει η παιδιατρος.

Εχει μπολικα ακροαστικα,κοκκινο λαιμο και πολλααααααααααααα φλεγμματα.

Και σαν να μη μας εφταναν αυτα,χθες κολλισα κι εγω και ειμαστε μια πολυ ωραια ατμοσφερα!!!!:(

Ο μικρος παιρνει εισπνεομενα,αερολιν και φλιξοταιτ,αντιβιωση και προσπαν.

Σημερα ειναι απυρετος απο χθες το βραδυ,(ευτυχωωωωως γιατι μας ειπε η παιδιατρος οτι αν δεν πεσει ο πυρετος μεσα σε ενα 48ωρο απο την στιγμη που θα παρει αντιβιωση,παμε για ακτινογραφια γιατι φοβαται για πνευμονια!!!!!!!!!:-(:-(:-(:-()αλλα δεν εχει ορεξη για τιποτα.

ευτυχως χαζοτρωει,αλλα κανει και εμετους με μπολικα φλεγμματα μεσα....

Εγω,ειμαι ενα ματσο χαλια,αλλα απεργουν κ τα φαρμακια και δεν μοπορω να παρω αντιβιωση.

Μολις εκανε εμετο,μες το φλεμμα........

Φιλιααααααααα

περαστικά σας βρε κορίτσια! Τι να πω? Άτιμες ιώσεις:confused::confused::confused:

Καλησπερα κοριτσια και σας ευχαριστω για τις ευχες,χτες σβησαμε το κερακι μας σε ενα κομματι βασιλοπιτα σε λιγες μερες το παρτυ χιχιχι...Περαστικα στα αρρωστουλικα μωρακια,σημερα φαγαμε μακαρονια με κιμα και εφτιαξα και αυριο φασολακια..

Να τα εκατοστήσει το αντράκι σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Η Λουκία μάλλον περνάει κάποια ίωση και από χθες είναι κατακόκκινα τα ματάκια της και έχει και βήχα...

Για σήμερα έκανα σπανακόριζο!

Βολτάρω συνεχώς κι αδιαλλείπτως με τον γιο μου (και ενίοτε με τον συζυγούλη) και θέλω να δω πως θα μαζευτούμε από Δευτέρα...

Καλές βολτίτσες ζωπυρούλα!!!;)

καλημερουδιαααααααααααααααααααα!!!!!!εχθες βγηκαν κ τα αποτελεσματα απο την pap-A κ ηταν σουπερ οποτε ηρεμουμε παλιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο Αννούλα! Πάντα τέτοια ευχάριστα να μας λες!

α μια που λεμε για κιλα εγω δεν εβαλα ουτε γραμμαριο αλλα εχασα 1,5κιλο,οποτε ισως να πιασουμε τον στοχο των 6-8κιλων μεχρι τελους!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Είδες; Ο γιόκας σου φροντίζει από τώρα για τη σιλουέτα της μανούλας!!

πρωτα ο θεος την Τεταρτη 11 του μηνα μπαινει στο νοσοκομειο για την επεμβαση που σας ελεγα.Το αγχος μου εχει φτασει στο κατακορυφο ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην εχουμε καποια επιπλοκη τι αλλο να πω μονο προσευχομαι.

Λογικό είναι να έχεις άγχος...

Όμως όλα θα πάνε καλά!

Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια σχετικά με το πόσο περιτά είναι αυτά τα έξοδα. Εγώ με τον άντρα μου περάσαμε τις βέρες μας μόνοι μας, είχαμε πάει στο χωριό στην εκκλησία που βαπτίστηκε κι εκεί μπροστα στην εικόνα της Παναγίας έβαλε ό ένας την βέρα στον άλλο΄. Τόσο απλά. όταν επιστρέψαμε οι δικοί μου είχαν πάρει δώρο στον άντρα μου ένα ρολόι και οι δικοί του μου είχαν πάρει έναν σταυρό και αυτό ήταν όλο!

Το καλύτερο! Και δεν χρειάζονται και παραπάνω...

Ιδίως ετσι όπως είναι τώρα τα πράγματα.


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια τι κανετε?? Eγω σημερα εκανα φασολακια και θα κανω και μια κιμαδοπιτα το μεσημερι,εξαφανιζομαι γιατι σημερα εχουμε λαικη

άξια!

Κοριτσακια μου καλημερα καλη χρονια σε ολες και χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες.Καλα ειμαστε δοξα το θεο σημερα ηρθα παλι στην δουλεια ετρεχα με εξετασεις που επρεπε να κανει ο γιος μου,ευτυχως ολες καλες,και πρωτα ο θεος την Τεταρτη 11 του μηνα μπαινει στο νοσοκομειο για την επεμβαση που σας ελεγα.Το αγχος μου εχει φτασει στο κατακορυφο ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην εχουμε καποια επιπλοκη τι αλλο να πω μονο προσευχομαι.Στοιχεια μυοκαρδιοπαθειας δεν υπαρχουν αρα ειναι μια ανακουφιση αυτη προς το παρον,γιατι μπορει να μην υπαρχουν τωρα αλλα λογω γονιδιων να εμφανιστουν στο μελλον αρα συχνος ελεγχος.Τωρα θα αρχισω να σας διαβαζω σιγα σιγα.

όλα να πάνε κατ' ευχήν! η Παναγία μαζί του!

έχεις την αγάπη μου κ πολλά φιλάκια στα μαγουλάκια σου!

θα σας βάλω στην προσευχούλα μου το βράδυ!

Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια σχετικά με το πόσο περιτά είναι αυτά τα έξοδα. Εγώ με τον άντρα μου περάσαμε τις βέρες μας μόνοι μας, είχαμε πάει στο χωριό στην εκκλησία που βαπτίστηκε κι εκεί μπροστα στην εικόνα της Παναγίας έβαλε ό ένας την βέρα στον άλλο΄. Τόσο απλά. όταν επιστρέψαμε οι δικοί μου είχαν πάρει δώρο στον άντρα μου ένα ρολόι και οι δικοί του μου είχαν πάρει έναν σταυρό και αυτό ήταν όλο!

κ εγώ σταυρό θα προτιμούσα, αλλά με τον Θεό έχουν μαλώσει!

μια χαρά τα κάνατε!

από κουραμπιέδες δεν άφησα ούτε έναν. τους κατασπάραξα λέμε! 2 κιλά Κωνσταντινίδη!

περαστικά στην λουκίτσα! αγκαλίτσα! σπανακόρυζο θα φάει το παιδί; δεν του κάνεις μια σουπίτσα;

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κατάλαβα, θα τα λέμε εδώ; ή κ εκεί;

χθες ζυγίστηκα κ είμαι 68,5! τα κατάφερα κ ανέβηκα!:P

θέλω να φτάσω τα 62.

Κι εγώ όπως έχω πει και παλιότερα πρέπει να χάσω γύρω στα 10-15 κιλά. Αλλά με τους ρυθμούς που ζω κάνω την πάπια και αγνοώ την ζυγαριά επιδεικτικά!!!!

χθες πρόλαβα σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ριχτάρια, κρεβάτι, κάτι πιάτα, μεγάλο μπάνιο, σιδέρωμα, μια σαλάτα για τον άντρα μου, για μένα αβγουλάκια, τάϊσμα κ άλλαγμα, μπάνιο την αγαπούλα, λίγες αγκαλιές κ τέλος!

δεν μου φτάνουν 24 ώρες!!!!!!!

Ούτε εμένα, μήπως να κάνουμε αίτηση στον Θεούλη να μεγαλώσει την μέρα κατά ένα δεκάωρο ακόμη?????

καλημερουδιαααααααααααααααααααα!!!!!!εχθες βγηκαν κ τα αποτελεσματα απο την pap-A κ ηταν σουπερ οποτε ηρεμουμε παλιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σούπερ νέα!!! Πολλά φιλάκια στην κοιλίτσα:wink:;-):wink:

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Κοριτσακια μου καλημερα καλη χρονια σε ολες και χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες.Καλα ειμαστε δοξα το θεο σημερα ηρθα παλι στην δουλεια ετρεχα με εξετασεις που επρεπε να κανει ο γιος μου,ευτυχως ολες καλες,και πρωτα ο θεος την Τεταρτη 11 του μηνα μπαινει στο νοσοκομειο για την επεμβαση που σας ελεγα.Το αγχος μου εχει φτασει στο κατακορυφο ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην εχουμε καποια επιπλοκη τι αλλο να πω μονο προσευχομαι.Στοιχεια μυοκαρδιοπαθειας δεν υπαρχουν αρα ειναι μια ανακουφιση αυτη προς το παρον,γιατι μπορει να μην υπαρχουν τωρα αλλα λογω γονιδιων να εμφανιστουν στο μελλον αρα συχνος ελεγχος.Τωρα θα αρχισω να σας διαβαζω σιγα σιγα.

Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! Μία μεγάλη αγκαλίτσα και από μένα!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

έκλεισα ραντεβού με άλλο διατροφολόγο, Δευτέρα απόγευμα στις 7! ώ ρε μάνα μου! περιστέρω μ' ακούς; φούμπι! ούυυυυυυυυυυουυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!

να δούμε πόσο θα με βγάλει αυτός!

είναι άντρας, έτσι για να ντρέπομαι περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη μαγειροπαρέα!

Άννα, μπράβο σας!

Αφροδίτη, περαστικά και σε σας!

Σμαρτάκι μου, καλή επιτυχία! Θα πάνε όλα τέλεια!

Εμείς σήμερα τρώμε φακές.

Να ρωτήσω κι από δω :

Έχετε υπόψιν σας κάποιο καλό μαστολόγο? Έχει ένα προβληματάκι η μία από τις αδελφές της μάνας μου και ψάχνεται. Να είναι όμως και καλός επιστήμονας και καλός άνθρωπος γιατί η γυναίκα υποφέρει από κάποια (άλλα άσχετα) προβλήματα υγείας κι η ψυχολογία της είναι κάπως...

Στην Αθήνα εννοείται.

Ευχαριστώ!


Link to comment
Share on other sites

καλε ξεχασα να πω τι θα φαμε σημερα,λοιπον ρεβυθαδα τρομερηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!Φεφη καλη αρχη με τον διαιτολογο,δεν ειναι πολλα τα κιλακια γρηγορα θα φυγουν!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...