Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα μαγειράκια μου.

Βολτάρω συνεχώς κι αδιαλλείπτως με τον γιο μου (και ενίοτε με τον συζυγούλη) και θέλω να δω πως θα μαζευτούμε από Δευτέρα...

Σήμερα έφτιαξα μακαρόνια με κιμά.

Εβιράκι, σ' ευχαριστώ πολύ για την εξήγηση (κομμάτι του φτωχού). Από του χρόνου, θα το καθιερώσω!

'Αννια, να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Δωράκι μου, περαστικά σας! Μην στεναχωριέσαι - σε αυτή την ηλικία (και μετά) τα παιδάκια αρρωσταίνουν συχνά.

Η σμαρτάκι που είναι βρε κορίτσια?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα τι μου κανετε??εγω ειμαι λιγο στεναχωρημενη.τελικα ιωση εχει η μικρη μου. ο λαιμος της ειναι ερεθισμενος. πηγαμε στην παιδιατρο. δεν χρειαζεται αντιβιωση εκος και αν χειροτερευσει εκανε λιγο πυρετο τωρα αλλα τουλαχιστον δεν εχει κανει απο το πρωι εμετο. τωρα κοιμαται με τον μπαμπουλη της ασφαλως και εχω και απο μια λεκανιτσα σε καθε κομοδινο για παν ενδεχομενο.δε εχει μοως καθολου ορεξη το καρδουλακι μου και απο γκρινια στο φουλλλ!!!!

δωρακι περαστικα και στον ραφαηλακο σου. τυχερη εισαι που εχεις τη μαμακα σου. εγω μαλλον θαναγκαστω να την αφησω στα πεθερικα αυριο:-(.

ζωπυρον καλες βολτες , καλα να περνατε.

αννια να το χαιρεσαι το μωρακι σου και να το καμαρωνεις.

εβιρυ και εμεις κοψαμε για τον φτωχο. η κορη σου αποτι καταλαβα ετοιμαζετα να φυγει???κριμα!!!

αληθεια που ειναι το σμαρτακι???ολα καλα???

φςφη ολα καλα να πανε με την χρυσπα μας και ειμαι σιγουρη οτι θα εχετε τα καλυτερα αποτελεσματα.

περιστερακι τα πας εξαισια,και ειδικα τωρα που ειναι γιορτες.

φουμπι και εγω τα οσπρι στους 14 μηνες τα εβαλα περιπου. ενα ενα καθε βδομαδα και την πρωτη φορα το πιο πολυ ηταν ζουμι. εμπιστεψου το ενστικτο σου, ακολουθησε τους ρυθμους του παιδιου σου και συμβουλεψου και τον παιδιατρο σου.

καλη και ηρεμη νχτα ας εχουμε Θεε μου...

Link to comment
Share on other sites

Αμήν!!!

Αλλά θα τα λέμε και τις υπόλοιπες μέρες,ε;:tongue:

τελικά δεν κατάλαβα, θα τα λέμε εδώ; ή κ εκεί;

χθες ζυγίστηκα κ είμαι 68,5! τα κατάφερα κ ανέβηκα!:P

θέλω να φτάσω τα 62.

Eβιρακι μου καπου ρωτησες τι κανει το περδικακι μου, καλα ειναι περασε της μπεμπας και μπουκωσε η μυτη της μαμας!

μπράβο η περδικούλα!

περαστικά της μανούλας! η μανούλα όμως ξέρει να περιποιηθεί τον εαυτό της! τα μωρά ζορίζονται!

Αχ Παναγίτσα μου, να πάνε όλα καλά, να ησυχάσετε κι εσείς. Έχει την τύχη με το μέρος της, να μη φοβάσαι τίποτα.

έχει δυο μεγάλες προστάτιδες, την Παναγία κ την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω! σε αυτές στηρίζομαι!

Ναι αλλά εσύ ήξερες τι πράγμα είναι η φάβα κι ας μην την έχεις φάει ποτέ. Οι άλλες 50-55 χρονών γυναίκες δεν ήξεραν αν μιλάω για φαγώσιμο ή για χαρτικό.

:lol:

τζα σας ελειψα??Μιλησα πριν λιγο με τον πλαστικο και μου ειπε να παω να βγαλω τα ραμματα την Δευτερα γιατι την Παρασκευη ειναι αργια και μεχρι την Πεμπτη εχουν απεργια τα νευρα μου,γιατι εκτος του οτι θα μεινω 3μερες παραπανω με τα ραμματα την Δευτερα εχω και το εμβολιο του μικρου γμτ!!!

μην αγχώνεσαι, όλα θα γίνουν! αρκεί να είστε καλά!

Καλησπέρα μαγειράκια μου.

Βολτάρω συνεχώς κι αδιαλλείπτως με τον γιο μου (και ενίοτε με τον συζυγούλη) και θέλω να δω πως θα μαζευτούμε από Δευτέρα...

το ότι κάθεσαι κ αυτή την εβδομάδα είναι σπάνιο. απόλαυσέ το.

άφησε τις δεύτερες σκέψεις για την Δευτέρα!

Σήμερα έφτιαξα μακαρόνια με κιμά.

Η σμαρτάκι που είναι βρε κορίτσια?

δίκιο έχεις. καιρό έχει να μπει να γράψει!

κοράκλα μου!!!!!!

καλησπερα τι μου κανετε??εγω ειμαι λιγο στεναχωρημενη.τελικα ιωση εχει η μικρη μου. ο λαιμος της ειναι ερεθισμενος. πηγαμε στην παιδιατρο. δεν χρειαζεται αντιβιωση εκος και αν χειροτερευσει εκανε λιγο πυρετο τωρα αλλα τουλαχιστον δεν εχει κανει απο το πρωι εμετο. τωρα κοιμαται με τον μπαμπουλη της ασφαλως και εχω και απο μια λεκανιτσα σε καθε κομοδινο για παν ενδεχομενο.δε εχει μοως καθολου ορεξη το καρδουλακι μου και απο γκρινια στο φουλλλ!!!!

μην την πιέζεις για φαγητό. κάνε της τα αγαπημένα της κ πολλές αγκαλιές! αναρρώνουν σώμα κ ψυχή! αλήθεια, ενισχύουν το ανοσοποιητικό!

εγω μαλλον θαναγκαστω να την αφησω στα πεθερικα αυριο:-(.

δεν θέλω ηττοπάθεια!

φςφη ολα καλα να πανε με την χρυσπα μας και ειμαι σιγουρη οτι θα εχετε τα καλυτερα αποτελεσματα.

μακάρι Παναγία μου! ευχαριστώ!

φουμπι και εγω τα οσπρι στους 14 μηνες τα εβαλα περιπου. ενα ενα καθε βδομαδα και την πρωτη φορα το πιο πολυ ηταν ζουμι. εμπιστεψου το ενστικτο σου, ακολουθησε τους ρυθμους του παιδιου σου και συμβουλεψου και τον παιδιατρο σου.

σωστή.

καλη και ηρεμη νχτα ας εχουμε Θεε μου...

αμήν! περαστικά της!

δουλειά κ πάλι!μία κ σήμερα για τριήμερο!

νυστάζω! κοιμήθηκα με τις κότες, με αποκοίμισε το σπλάχνο μου!

χθες πρόλαβα σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ριχτάρια, κρεβάτι, κάτι πιάτα, μεγάλο μπάνιο, σιδέρωμα, μια σαλάτα για τον άντρα μου, για μένα αβγουλάκια, τάϊσμα κ άλλαγμα, μπάνιο την αγαπούλα, λίγες αγκαλιές κ τέλος!

δεν μου φτάνουν 24 ώρες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααααααααααααα!!!!!!εχθες βγηκαν κ τα αποτελεσματα απο την pap-A κ ηταν σουπερ οποτε ηρεμουμε παλιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπραβο βρε φεφη που μαθαινεις στην κορουλα να τα τρωει ολα απο μικρη,χιλια μπραβοοοοοοοο!!!!!!αλλα μπραβο κ στην Χ. που το κανει,γιατι κ εμας η μανουλα μου προσπαθουσε αλλα αμα στραβωναμε με φαγητο δεν το δοκιμαζαμε με τιποτα!!!!!!!

Εβιρι εχω παθει πλακα με τις φωτο που βαζεις,τελεια ειναι!!!!

Αφροδιτη περαστικα στην μικρουλα σου,μην στεναγχωριεσαι γρηγορα θα γινει εντελως καλα!

Δωρακι περαστικα κ σε εσας,ξαναλεω βιταμινες κ μην βγαινετε για λιγο εξω(εγω ημουν μπουκωμενη κ εκανα να βγω 10μερες) μπας κ δυναμωσετε λιγακι!μαμωτο να φυγει ο χειμωνας να ημεμησουμε!!!φιλακια στον θησαυρουλη σου!!!

Μαρακι μου γλυκο χαιρομαι που η καραμελενια ειναι καλα,γρηγορα θα γινει κ εσυ!!!!!

αλλα δεν θυμαμαι,εχω κ τις αναγουλες οποτε ειμαι οτι να ναι!!!!!!

α μια που λεμε για κιλα εγω δεν εβαλα ουτε γραμμαριο αλλα εχασα 1,5κιλο,οποτε ισως να πιασουμε τον στοχο των 6-8κιλων μεχρι τελους!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Άννα! πάντα χαρές καλή μου!

δεν τις πολυγουστάρει τις μπάμιες, αλλά με τη μαμά μου πάντα τρώει! έχει τον τρόπο της!

χθες το απόγευμα βέβαια για να φάει γιαούρτι με μέλι κ αργότερα λιγάκι φαγητό, με έσκασε! γύρω γύρω! δεν καθόταν πουθενά! το είχε δει ως παιχνίδι!

μάλλον την κακομαθαίνει η μάνα μου, αλλά ...αφού δουλεύω, δεν μπορώ να τα έχω κ όλα όπως θέλω.

μπράβο σου για την αυτοπειθαρχία στη διατροφή! μεγαλώνει το στρουμφάκι! κ σου το έλεγα, θα κάνεις αγόρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Είναι η τρίτη μέρα που ξεκινάω να διαβάσω τα νεά σας και από την πολύ δουλειά δεν προλαβαίνω τίποτα....:confused: Ελπίζω σήμερα να κάνω update:rolleyes::rolleyes:

Σήμερα τρώμε αρακά....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτιαξα αντί γαλοπούλα (που δε μας αρέσει) ένα κοτόπουλο στο φούρνο, ολόκληρο με πατάτες. Το άφησα να ροδοκοκκινίσει σε χαμηλή φωτιά και έγινε σαν το χρώμα της γαλοπούλας περίπου. Στην κατσαρόλα έφτιαξα τη γέμιση με κιμά, την οποία δεν την έβαλα στο κοτόπουλο καθόλου, γιατί εδώ δεν έχω σακοράφα και δεν έκατσα να ψάχνω στα μαγαζιά. Συνόδευσα με τυριά (φέτα, έμενταλ, και ένα άλλο μαλακό με καρύδια από την έξω πλευρά που δεν ξέρω πώς το λένε) σαλάτα με σγουρό μαρούλι, αγγούρι, ντοματάκι τσέρυ και τέλος, τζατζίκι.

Respect στην αρχηγό της παρέας:wink::wink::wink:

Εγώ φτιάχνω όποια συνταγή κέικ μου κάνει περισσότερη εντύπωση. Συνήθως προσθέτω μέσα στο μείγμα (όταν η συνταγή δεν το γράφει), ξηρούς καρπούς καβουρδισμένους, σταφίδες και κόντιντα ή κομματάκια από οποιοδήποτε γλυκό κουταλιού (σύκο, κεράσι, κυδώνι κλπ). Κάποιες φορές βάζω και κομματάκια σοκολάτας. Κάθε χρόνο όμως, παίζω με το στόλισμα της βασιλόπιτας. Πότε φτιάχνω γλάσο άσπρο και στολίζω το περίγραμμα της πίτας και τα γράμματα με κουβερτούρα την οποία στάζω με λεπτή γραμμή. Άλλες φορές βάζω άχνη με σχέδια από χαρτί που είναι κομμένο με τρύπες. Άλλες φορές ζυμώνω το γλάσο με χρώματα ζαχαροπλαστικής και κάνω σχήματα πάνω στο άσπρο γλάσο από δεντράκια κλπ. Γενικά, είτε με τη φαντασία μου, είτε με κάποια εικόνα που θα δω στην τηλεόραση ή στο ίντερνετ. Δε φτιάχνω ποτέ βασιλόπιτα τσουρέκι, γιατί μου θυμίζει Πάσχα και αισθάνομαι ότι δεν υπάρχει αλλαγή στο γλυκό.

Κοινώς βασιλόπιτα υπερπαραγωγή:wink:;-):wink:

Αυτό με το χαρτί και τις τρύπες για στένσιλ το έκανα μόνο με την άχνη. Όταν κάνω άλλα σχέδια, τα φτιάχνω στάζονας τη λιωμένη κουβερτούρα με μικρό κουτάλι και τη στρώνω με οδοντογλυφίδα με υπομονή. Μια φορά είχα προσπαθήσει με σύριγγα αλλά ήταν δύσκολο να τη γεμίζω και όταν πήγαινα ρίξω την κουβερτούρα στη βασιλόπιτα, πεταγόταν με πίεση και ήταν χειρότερα. Άλλος τρόπος είναι να φτιάξεις ζαχαρόπαστα, (πέρσι την είχα δει από το γιουτιουμπ σε βίντεο) να τη χωρίσεις σε μπαλάκια και να τη χρωματίσεις με χρώμα ζαχαροπλαστικής. Μετά την κόβεις με κουππάτ ή με τα χέρια με μαχαίρι και φτιάχνεις τα σχέδια που θες. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις στη ζωγραφική της επιφάνειας και γλυκά κουταλιού (π.χ. κερασάκι και σύκο να φτιάξεις ένα λουλούδι και το μίσχο του) ή σύκο σε φέτες μισοφέγγαρα να τα βάλεις στη σειρά σαν περίγραμμα στη βασιλόπιτα να θυμίζει κορνίζα. Άλλες φορές καβούρδιζα άσπρο αμύγδαλο ή φουντούκι το θρυμμάτιζα το έπαιρνα στις χούφτες μου και το κολούσα στα πλαϊνά της βασιλόπιτας. Το χρησιμοποιούσα βέβαια και στην επιφάνεια να γράψω τη χρονολογία και ευχές.

Ξανά respect!!!

Κορίτσια βάζω φωτό από το Χριστόψωμο που έφτιαξα σήμερα. Η πρώτη είναι μόλις του έφτιαξα τα σχέδια, η δεύτερη είναι με το σουσάμι που πρόσθεσα και η τρίτη μετά το ψήσιμο.

IMG_3201.jpg IMG_3202.jpg IMG_3203.jpg

IMG_3201.jpg

Respect σου ε'ιπα??????

IMG_3201.jpgΑγγελική να χαίρεσαι τον Χρηστάκο σου. χθες το θυμήθηκα. γερός κ καλότυχος κ με καλή πρόοδο! χρόνια πολλά!

σε όλες!

Αγγελική μου χρόνια πολλά στο αγοράκι σου, να το δείτε μεγάλο και τρανό, να τον καμαρώνετε πάντα.
)

Χρονια Πολλα και στη μικρουλη της Αγγελικης μας και σε οποιον αλλο γιορταζε!

σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κορίτσια, κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας και τις οικογένειές σας!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι μου κανετε??εγω ειμαι λιγο στεναχωρημενη.τελικα ιωση εχει η μικρη μου. ο λαιμος της ειναι ερεθισμενος. πηγαμε στην παιδιατρο. δεν χρειαζεται αντιβιωση εκος και αν χειροτερευσει εκανε λιγο πυρετο τωρα αλλα τουλαχιστον δεν εχει κανει απο το πρωι εμετο. τωρα κοιμαται με τον μπαμπουλη της ασφαλως και εχω και απο μια λεκανιτσα σε καθε κομοδινο για παν ενδεχομενο....QUOTE]

Καλημέρα !

Πω πω τελικά αυτές οι λεκανίτσες είναι "μόνιμο" αξεσουάρ σε πολλά σπίτια ε ? όχι μόνο στο δικό μας...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στην μικρή σου, στον Ραφαηλάκο και στην Δώρα !

Χθες δεν είχα κουράγιο να κάνω τπτ όμως, απλά πήγαμε για μάθημα με τον Νικόλα, γυρίσαμε και μετά βίας ήπιαν γάλα κλπ κλπ δεν μπορούσα να κρατήσω ανοιχτά τα μάτια μου...

ευελπιστώ σήμερα το απόγευμα να κάνω καμιά δουλειά και να σιδερώσω... από φαγητό σκεφτόμουν κι εγώ αρακά... έχουμε καιρό να φάμε !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κοριτσάκια

Φέφη χρόνια πολλά να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να είστε πάντα καλά μαζί.

Κάγκλυ χρόνια πολλά στο μπαμπάκα σου.

Για σήμερα δεν έχω μαγείρεμα, θα βγούμε βολτούλα σε λίγο με τα παιδιά.

Τελικά άνοιξα θεματάκι με φωτογραφίες από Στουτγκάρδη χτες το βράδυ, θα βάλω κι άλλες σιγά σιγά.

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=3307

Όνειρο οι φωτογραφίες ¨Εβιρι! Πότε θα με φιλοξενήσεις είπες:wink::wink::wink::wink:?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στον γιο της Αγγελικής,στον άντρα της Ελένης,στον μπαμπά της Κάγκλυ, στον πεθερό της συμπεθερούλας μουΦιλάκια πολλά σε όλες σας!!
μπραβο βρε περιστερω,να σαι καλα να μας λες τους εορταζουμενους χιχιχιχ!!!χρονια πολλα λοιπον να τους χαιρεστε κοριτσακια!!!

QUOTE]

Κορίτσια ευχαριστώ!

Κι εγώ η γαϊδάρα από την φούρια μου το πρωί ξέχασα να ευχηθώ...:oops::oops:

Αγγελική να χαίρεσαι το γιόκα σου!

Πότε πας για αυχενική το στρουμφάκι;

Χρόνια πολλά στον γιο της Αγγελικής,στον άντρα της Ελένης,στον μπαμπά της Κάγκλυ, στον πεθερο της Μαριας. τι κανετε??/εγω δουλειες ακομη!!!καλο βραδυ, παω να συνεχισω το σιδερωμα!!!

Αχ σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια!

και τα νεα μας ο μικρος εχει ασθατικη βροχιτιδα!!!!ξεκιναμε θεραπειες κ ο ντοκτορ μας ειπε οτι θα μας παει 1μιση χρονο αυτο.ειμαι πολυ στεναχωριμενη,γτ δεν διαβασα κ κλ πραματα στο ιντερνετ...ευτυχως περναει

Από την στιγμή που είναι περαστικό μην στεναχωριέσαι. Όλα κάλά θα πάνε:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια. το παιδι ειναι καλυτερα ευτυχως, δεν εχει κανει εμετο απο χθες το απογευμα και πυρετο απο χθες βραδυ. η μαμα δεν ειναι ομως σε πολυ καλη κατασταση. νευρα στο φουλλλλ!!!αχ φεφη που τους χρειαζεται....!!!!!

love ετσι και εγω, εχω 3 πλυντηρια σιδερο αλλα με την μικρη να γκρινιαζει δεν το βλεπω ουτε σημερα!!!αγγελικη, φεφη καλη δουλιτσα.αννα χαιρομαι πολυ για τα καλα σου αποτελεσματα, ετσι να ειναι ολα μεχρι τελους. περιστερω που εισαι???φιλια και σε αγγελικη, εβιρυ. μαρια ελπιδα περαστικουλια και σε σενα. δωρακι πως ειναι ο θυσαυρος σημερα???εμενα η παιδιατρος μου ειπε 3 μερες περιπου κραταει αυτη η ιωση.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κλείνω με τον αντρούλη μου 9 χρόνια γάμου!!!!Να είμαστε πάντα μαζί και αγαπημένοι!!!!!!:-D:grin::-D:grin:

Σας φιλώ ολες γλυκά!!!!!

Να τα εκατοστήσετε κορίτσι μου και να είστε πάντα αγαπημένοι!

καλημερα κοριτσια...τι κανετε?ημουν αρρωστη και δε μπηκα...περασα μια βαρβατη ωτιτιδα και πρεπει να παρω για 14 μερεσ φαρμακα.βαρεθηκα πια με τισ ωτιτιδεσ.απο μικρη αυτα τραβαω...ουφ.τωρα μπαινω να διαβασω τα νεα σας..

Αμάν τι μου θίμισες....Πέρασα ένα διάστημα που κάθε άνοιξη με έπιανε αλλέργική ωτίτιδα από την γύρη. Τα είδα όλα για 2-3 χρόνια...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αφροδίτη μου, σου χρειάζεται αγκαλίτσα από τον αντρούλη σου κ από το γοργονάκι σου! τότε θα δεις ό,τι όλα είναι πιο απλά! το σημαντικότερο είναι που το παιδί είναι καλύτερα! τα άλλα μπορείς να τα κατευθύνεις εκεί που θέλεις! στο χέρι σου είναι!

κάντυ μου, φαντάζομαι τρέξιμο. εγώ να πω την μαρτία μου έχω ανθρώπους που μας βοηθάνε παρα πολύ! κ πάλι τρέχουμε!

αφού χθες για π.χ. είχα συνεννοηθεί με τη μάνα μου κ με το που μου έφερε την Χ μου έφερε κ ένα ταπεράκι φαγητό για το βράδυ για το παιδί!

σήμερα θα μου φέρει λιγάκι τυρόψωμο!

σήμερα λέω να κάνω τα γιοβάρλακος κ να ασχοληθώ με το καμάρι μου!

αύριο θέλω ή τζάμπο για βολτούλα ή στην αδερφή μου να δούμε την μπέμπα. αναλόγως του πώς θα συγχρονιστούμε!

Αγγελική, μάκια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες που θυμηθηκατε και μου ευχυθήκατε για το μπαμπάκα μου. Να είναι πάντα καλά ευχομαι και γω, γιατι χτες νοσηλεύτηκε ευτυχώς όλα καλά σήμερα πήρε εξιτήριο. Εχει κάνει εγχείρηση καρδιάς πριν 6 χρόνια και ψιλοανυσηχήσαμε με κάτι πονάκια που είχε.

Σιδερένιος να είναι.....

Σήμερα εκανα μακαρόνια με κιμά.

λοιπον τα νεα μας ειναι ευτυχως ολα καλα!την Τριτη θα παρουμε κ τα αποτελεσματα του papA τεστ αλλα πλεον ηρεμησα!επισης μας ειπε οτι κατα 85%ειναι αγορακι,χιχιχιχιχι!!!!φιλακια πολλα σε ολες!!

Μπράβο Αννούλα για τα καλά σας νεά! Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου τον γιόκα σου!

Ειμαι από κοριτσόσογο και επίσης το πρώτο μου παιδάκι ήταν κοριτσάκι.Και έτσι το ήθελα!!!!!Το κορίτσι είναι η χαρά του σπίτιού που έλεγε και ο μπαμπάς μου.Ομως ο γιός είναι έρωτας!!!Μου το έλεγαν και το κορόιδευα και το έχω λουστεί!!!!!!!Αφού όταν είμαστε μόνοι μας τον ζουμπάω στην αγκαλιά μου και του φωνάζω "Ερωτά μου αγιάτρευτε"!!!!!!!!!!!!!!

Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με μένα...

Δεν προλαβα να μαγειρέψω καθώς πήγαμε στο πάρτυ εχθές που ο θεός να το κάνει παιδικό πάρτυ.Γίνεται ρε κορίτσια σε παιδάκια μικρά να καπνίζουν όλοι σαν φουγάρα μέσα στο σπίτι?????:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Μόλις έσβησαν την τούρτα σηκώθηκα και έφυγα.Βρωμάγαμε σαν να φύγαμε από τεκέ.Αι σιχτιρ τους ηλίθιους!!!τι τους φταίνε τα παιδάκια ρε φούστη μου!!!

Τι να πεις για κάποιους οι οποίοι βάζουν πάνω από όλα την ευχαρίστησή τους κια όχι την υγελια των παιδιών τους?

Σας φιλώ γλυκά!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αύριο βέβαια θα φάμε όλοι μαζί γιατί ο μπαμπούλης μου έχει γιορτή και γενέθλια μαζί

Να τον χαίρεσαι περιστεράκι μου!

Μια μεγάλη-μεγάλη αγκαλιά κι από μένα

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα τα αστέρια μου έφτιαξαν χριστόψωμο και βασιλόπιτα. Το χριστόψωμο και τη βασιλόπιτα τα στόλισε η μεγάλη μου κόρη και η μικρή έφτιαξε μαζί μου το μείγμα της βασιλόπιτας γι' αυτό σίγουρα θα είναι πιο νόστιμη.

Η βασιλόπιτα έχει επικάλυψη από μερέντα, στο πλάι της έχει βάλει τριμμένο αμύγδαλο που δε φαίνεται καλά στη φωτογραφία και από πάνω το έχει ξύσει για να φανεί η μερέντα κι έτσι φαίνεται αυτό που έγραψε. Το πορτοκαλί χρώμα στο αστέρι είναι ξύσμα από πορτοκάλι.

Την ιδέα για τη μερέντα την πήρα από τις συνταγές της παρέας και η κόρη μου άφησε τη φαντασία της να κάνει παραλλαγή.

IMG_3342.jpg IMG_3344.jpg

Άξια, άξια........


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...