Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας!

      Χάζευα λίγο εδώ στο φόρουμ και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα. 

      Ίσως να μην διαβάσει τις σκέψεις μου, κάποια που να έχει κατάθλιψη!!!

      Χρειάζεται κάπως να ηρεμίσω και να αποβάλλω τις σκέψεις μου. Είμαι 43 και δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη τελειόμηνη. Δυστυχώς μετράω αποβολές στο ιστορικό μου και έχω κάνει και εξωσωματική με δικά μου ωάρια, χωρίς επιθυμητό αποτέλεσμα.

      Αποφασίσαμε να πάμε για δωρεά ωαρίων μήπως και αποκτήσουμε το θαυματάκι μας με τη βοήθεια αυτή (που να πούμε την αλήθεια δεν δωρίζει έτσι απλά μια γυναίκα τα ωάρια της - αυτό το λέω και ως θετικό μέσα μου, για να μην φορτώνομαι με αρνητικές σκέψεις).

      Δυστυχώς όμως με έχουν πιάσει όλες οι αρνητικές σκέψεις που μπορεί να κάνει "ίσως;" μια γυναίκα στην ηλικία μου. Με έχουν πει μεγάλη αρκετές φορές, με αποτέλεσμα να σκέφτομαι συνέχεια εαν είμαι μεγάλη για να αποκτήσω παιδί και ίσως γι'αυτο να είχα τις αποβολές. Ξέρω πως υπάρχουν γυναίκες που έχουν αποκτήσει στην ηλικία μου παιδί και μεγαλύτερες, αλλά δεν ξέρω καμία προσωπικά.

      Επίσης βομβαρδίζομαι σε όλα τα social media με topics για στενάχωρα θέματα όπως αρρώστιες σε όλες τις ηλικίες, για γονείς που έφυγαν απο τη ζωή κτλ  

      Και σκέφτομαι πραγματικά όλα αυτά και λεω, εαν τύχει σε μένα τι θα απογίνει το παιδί? Και σκέφτομαι μετά πως γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι σου φέρνει η ζωή. Και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες γυναίκες εκεί έξω που σκέφτονται σαν εμένα και δεν τολμούν να μιλήσουν? 

      Θα πει κανείς αν σκέφτομαι όλα αυτά μήπως να μην κάνω παιδί.

      Έχω ακούσει δεξιά αριστερά διάφορα αρνητικά πάνω στο θέμα εγκυμοσύνη σε ηλικία 40+ , αλλά δεν υπήρξε καμία γυναίκα να μου πει εμένα προσωπικά κάτι ανάλογα με τις σκέψεις μου.

      Και να παω σε ψυχολογική υποστήριξη δεν μπορώ, δεν εχω πια την οικονομική ευχέρεια.  

      Δεν ξέρω κορίτσια. Προσπαθώ να διαβάσω κάπου θετικά και δεν βρίσκω.

      Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω και εγώ ενα υγιέστατο μωράκια στην αγκαλιά μου. Να μεγαλώσει η οικογένεια μας. Νομίζω πως θα μπορούσα να γίνω μια καλή μανούλα.

      Καταλαβαίνω και νοιώθω όλες τις ανησυχίες σου....και είναι πράγματα που έχω σκεφτεί και εγώ άπειρες φορές....το ότι ανησυχείς δε σημαίνει πως δεν πρέπει να κάνεις παιδι...ίσα ίσα το αντίθετο....γιατί ήδη ανησυχείς για το μωρό που θα έρθει στη σκέψη και μόνο...και αυτό σε κάνει ήδη μια φανταστική μαμά...οπότε μην αμφισβητείς ούτε στιγμή τον εαυτό σου....η δωρεα είναι μια μεγάλη απόφαση που έρχεται με πολύ σκέψη και εσωτερικές διαμάχες...τουλάχιστον για εμένα έτσι ήταν...και δεν μετανιώνω ούτε στιγμή που το έκανα...είμαι πολύ ευγνώμων για τα κορίτσια που δωριζουν κάτι τόσο σημαντικό  αλλά και για όλες εμάς που ξεπερνάμε τόσα στερεότυπα....

      Και εδώ έρχεται και το στερεότυπο της ηλικίας...αν το έκανες το παιδί 20 χρονών θα άκουγες πως είσαι πολύ μικρή και σιγά μην μπορέσεις να το μεγαλώσεις...αν το κάνεις στα 40 είσαι ξαφνικά μεγάλη και πως θα το μεγαλώσεις???οπότε μόνο στα 30 μας θα είμαστε καλές και σωστές μαμάδες???

      Και όμως εσύ στα 40 σου μπορεί να είσαι χίλιες φορές καλύτερη και με πολύ περισσότερες αντοχές από οποιαδήποτε μικρότερη σου!!!γιατί είσαι και εντελώς συνειδητοποιημενη για το τι θέλεις!!!

      Και μην αυτομαστιγωνεσαι πως οφείλονται οι αποβολές στην ηλικία σου...δεν κάνεις τίποτα λάθος....

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Katker είπε:

      Ευχαριστώ.. Μου είπε να ξανά κάνω άλλη μια την πέμπτη και την Δευτέρα να πάω για υπέρηχο. 

      Ο εργοδότης το μόνο που κάνει είναι να αποδέχεται, να εγκρίνει τις αναρρωτικές σου στο σύστημα δηλαδή. Πού αυτό το κάνει ο λογιστής ουσιαστικά. 
       

      Με το ρυθμό που ανεβαίνουν θεωρώ θα είναι πάνω από 12.000 την πεμπτη...με το καλό όλα!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλη χρονια σε ολες σας φιλεναδες μου.χρονια πολλα.γεματο υγεια και χαρες να ειναι το 2012 εκπληξεις και αγαπη ...μονο τετοια να γεμιζουν οι ζωες μας τα σπιτια μας οι οικογενειες μας.φιλακια πολλα.καλα να περνατε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Βρήκα ευκαιρία σήμερα να γράψω, τώρα που κοιμούνται οι υπόλοιποι της οικογένειας. Εδώ είναι 11:00 η ώρα και λόγω του χτεσινού ξενυχτιού, κανείς δε θέλει να σηκωθεί από το κρεβάτι.

Σε λίγο θα μαγειρέψω. Θα φτιάξω χοιρινό με σέλινο. Τα σοκολατάκια που έφτιαξα χτες μαζί με τη βασιλόπιτα είναι έτοιμα. Αυτή τη φορά στην άσπρη κουβερτούρα έβαλα δαμάσκηνο μαζί με βερύκοκο αποξηραμένο και στη σκούρα κουβερτούρα (με 38% κακάο) έβαλα στα μισά κάσιους με ελάχιστο αμύγδαλο και στα άλλα μισά φουντούκι. Στο τελευταίο πασπάλισα και λίγη άχνη από πάνω για να τα ξεχωρίζουμε, επειδή έχουν το ίδιο σχήμα και χρώμα.

IMG_3348.jpg

Στο μεταξύ, μέχρι να τα γράψω αυτά, σηκώθηκε ο συζυγάτος και του έφτιαξα καφέ.

Όσοι κόψατε βασιλόπιτα, σε ποιον έτυχε το φλουρί; Στο δικό μας σπίτι έτυχε στο κομμάτι του φτωχού.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμας εκει ετυχε εβιρι.ξερω δεν ειναι η ωρα αλλα θελω τα φωτα σας.οταν μπορεσετε απαντηστε μου.θελω να εχω διαφορες αποψεισ.στους αρραβωνες η πεθερα τι δωρα παιρνει στον γαμπρο και η μαμα του γαμπρου τι παιρνει στην νυφη?

Link to comment
Share on other sites

Φαίη, συνήθως δίνονται σταυροί και ρολόγια. Μπορεί όμως να αγοράσει ο γαμπρός ή ο πεθερός ένα σετ (σκουλαρίκια, κολιέ, βραχιόλι, δαχτυλίδι) και να τα φορέσει στη νύφη όλη η οικογένεια του γαμπρού (γονείς, αδέρφια, παπούδες) κατά τη διάρκεια της τελετής του αρραβώνα.

Η μητέρα της νύφης μπορεί να δώσει στο γαμπρό επίσης, σταυρό ή ρολόι και αν αυτά υπάρχουν ή έχουν δοθεί στο παρελθόν, τότε καλύτερα μια αλυσίδα για το λαιμό. Στις μέρες μας είναι ξεπερασμένα τα μανικετόκουμπα και η καρφίτσα της γραβάτας. Αλυσίδα για το χέρι ή ταυτότητα καλό θα ήταν να δοθεί αν ο γαμπρός θα τα φορέσει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε, με όμορφες στιγμές! Χρόνια πολλά σε όσους έχουν ονομαστική εορτή!

Σε μας δεν έπεσε... ακόμα το φλουρί σε κάποιον. Τι είναι το κομμάτι του φτωχού? Πρώτη φορά το ακούω.

Φαίη μου, τα κλασσικά δώρα αρραβώνων αυτά είναι που σου είπε το εβιράκι, συν κάποια πιο "δεύτερα", πιο προσωπικά - π.χ. σετ εσωρούχων, πυζάμες, ρόμπα νυχτικό, πουκάμισο, κ.λ.π.

Ποιός αρραβωνιάζεται? Πολύ πολύ πολύ ταπεινή μου γνώμη είναι πως όλα αυτά είναι περιττά και πολυέξοδα. Θα προτιμούσα κάτι συμβολικό και λιτό (ένα από κάθε οικογένεια ή/και ένα μόνο από τον γαμπρό προς την νύφη κι αντίστροφα).

Φιλιά πολλά σε όλες σας!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

Καλή χρονιά να έχουμε,υγεία και ευτυχία στα σπίτια σας!!

Εβίρι τι ωραία που τα λές πάντα...Μου άρεσε πολύ η αναφορά σου στο νέο έτος

Φαίη μου,θεωρώ ότι η ανταλλαγή δώρων στους αρραβώνες είναι κάτι ξεπερασμένο και ειδικά στις μέρες μας,που είναι δύσκολα τα πράγματα,καλό είναι να αποφεύγονται.Οσα σου είπε η Εβίρι είναι οι κλασικές εκδοχές.Θα σου πω τι κάναμε εμείς.Δεν έγιναν επίσημοι και ανοιχτοί αρραβώνες,παρά ένα τραπέζι στην οικογένεια του γαμπρού έκανε η μαμά μου.Τα πεθερικά μου μου έκαναν δώρο ένα σετ βραχιόλι-αλυσίδα λαιμού,τα οποία τα διάλεξα εγώ και είναι από λευκόχρυσο,λιτά, για να τα φοράω,γιατί τα χρυσά και πολύ βαριά κοσμήματα δεν είναι πολύ του γούστου μου.Ο περιστέρης μου πήρε ένα μονόπετρο κι εγώ του πήρα μανικετόκουμπα, από λευκόχρυσο με φίλντισι που τα βρήκα πολύ κομψά και τα φόρεσε στο γάμο μας.Αν και ξεπερασμένο δώρο,πιστεύω ότι αν είναι απλά και διακριτικά και κομψά είναι πολύ σικ για κάποιες περιστάσεις.Οι δικοί μου του έκαναν δώρο λίρες,έτσι για το καλό,μιας και ρολόι ή αλυσίδες θα πήγαιναν χαμένα,γιατί δεν τα φορά ετσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω πώς τα περάσαμε...

Κάναμε ρεβεγιόν-πυτζάμα πάρτυ στην κουζίνα μας.Είχα στρώσει γιορτινά το τραπέζι και τελικά ήρθε κι η αδερφή μου.Βγάλαμε και πολλές φωτογραφίες.Το περιστερόπουλο δεν κοιμόταν με τίποτα,όσο κι αν το πάλευε ο περιστέρης(ήθελε τη μαμούλα το μικρούλι μωρέ).Γι' αυτό κόψαμε την πίτα μας πριν την αλλαγή του χρόνου.Και επειδή είχα την φαεινή ιδέα να κόψω κομμάτια και για τους μη παρευρισκόμενους του στενού οικογενειακού κύκλου, το φλουρί έπεσε στην μεγάλη μου συμπάθεια,τον κουνιάδο μου.Γκρρρρρρρρρρρρ

Τεσπα!!Ας είναι καλά...

Η αλλαγή του χρόνου με βρήκε στο κρεβάτι με το περιστεράκι μου να κοιμάται πάνω στην κοιλιά μου!!

Σήμερα πήγαμε για πρωινό καφεδάκι παραθαλάσσια.Είχε πολύ ωραία μέρα.

Φάγαμε στη μαμά μου,σβήσαμε και το κεράκι του μπαμπά, μετά βάλαμε φόρμες και πήραμε το περιστερόπουλο με το καρότσι και κάναμε μια μεγάλη βόλτα στη λιακάδα επί μιάμιση ώρα!!!όπως καταλαβαίνετε, ό,τι έφαγα κάηκε...Που δεν έκανα και ιδιαίτερες ατασθαλίες δηλαδή.Απόψε θα πιω μόνο ενα τσαγάκι για αποτοξίνωση και από αύριο κανονικά

Την Τρίτη έρχεται και ο κουνιάδος οικογενειακώς.Αχ και βαχ και τρισαλί...

Αυτά τα νέα μου

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!

ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΝΟΣΤΙΜΑ ΦΑΓΗΤΑΚΙΑ!!!:D:D:D

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ, ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ, ΦΑΓΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΑΣ!!

Εχουμε φαει πολυ καλα αυτες τις μερες, χτες το βραδυ φαγαμε κοτοπουλο χωριατικο σουπα και μια τελεια σαλατα γιορτινη..

Σημερα φαγαμε στο σπιτι της θειας του αντρουλη, ενα τελειο αρνακι γιουλμπασι και ειχε και κοκορα κοκκινιστο αλλα δεν εφαγα απο αυτο.

Χριστοψωμο, σαλατες, κατι τελεια πιτακια με τυρι!

το φλουρι εσω στα πεθερικα μου επεσε στην πεθερα μου, στο σπιτι των γονιων μου σε εμενα, χιχιχι!!

Στο δικο μας θα κοψουμε μολις επιστρεψουμε...

Λοιπον τα φιλια μου σε ολες!!!

στους αρραβωνες η πεθερα τι δωρα παιρνει στον γαμπρο και η μαμα του γαμπρου τι παιρνει στην νυφη?

συνηθως παιρνουν χρυσαφικα, ρολοι ή σταυρο στον γαμπρο και κοσμηματα στην νυφη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, βρε κορίτσια,

είμαι απαράδεκτη, ξέχασα να ευχηθώ στους Βασίληδες και στις Βασιλικούλες χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα.

Στα κορίτσια που έχουν όνομα που γιορτάζει, να χαίρονται τα παιδάκια τους.

Link to comment
Share on other sites

Koritsia μου καλησπερα και χρονια πολλα καλη χρονια σε ολες μας με υγεια και ευτυχια,χρονια πολλα και στους Βασιλη-Βασιλικη!!!Εμεις περασαμε μια χαρα απο το ενα σπιτι στο αλλο ημασταν και τωρα μολις τα εβαλα για νανι και τρεχω να μπανιαριστω και να ξεραθω.....Και σιγα σιγα ξεκινανε να τρεχουν τα ζουμια μιας και πριν 2χρονια τετοιες ωρες σπασανε τα νερα και ετρεχα στο μαιευτηριο σνιφ σνιφ,το αντρακι μου μεγαλωσε


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου ευχομαι καλη, ευτυχισμενη και δημιουργικη χρονια σε ολυς μας με αισιοδοξια, υγεια και αγαπη στις οικογενειες μας. σας ευχαριστω ολες για την υπεροχη παρεα που κανουμε, σας αγαπω και ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε και απο κοντα.ειστε υπεροχες ολες μια προς μια....

πως περασατε???εμεις καλα.πηγαμε στους γονεις μου, αν και λιγο ηταν πολυ ομορφα και ξεφυγαμε. βεβαια μεχει πιασει και ενας κοιλοπονος και χθες ειχα και ζαλαδα(δεν ειμαι εγκυος) και δεν μπορεσα να το χαρω οπως ηθελα.σημερα ειμαι λιγο καλυτερα αν και με ποναει ακομη η κοιλια μου. το φλουρι επεσε σε μενα, ελπιζω ναναι μια κλαη χρονια. το μπουμπουκι μου κοιμηθηκε στο τραπεζι, δεν ηθελε με τιποτα να φυγει απο την παρεα.και μεις κοιμαδοπιτα κοβουμε την πρωτοχρονια. μαζευτηκαμε πολλοι συγγενεις και ηταν ομορφα. παγαμε το σαββατο το απογευμα σε μια εκδηλωση οπου ηρθε ο αγιος βασιλης και εφερε δωρα στα παιδακια-η δικια μου τον κοιτουσε με ανοιχτο το στομα.σημερα δουλεια κανονικα. θα τα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Επιστρέφουμε σιγά σιγά στην καθημερινότητα!!!

Για σήμερα θα βγάλω κοτόπουλο από την κατάψυξη ήδη μαγειρεμένο κι ο περιστέρης θα βολευτεί με διάφορα περισσεύματα των ημερών

Για το μπουλίνι μου φτιάχνω μοσχαρόσουπα

Πάλι μας ξενύχτησε με κλάματα και είχε βουλωμένη μυτούλα

Βάλαμε τον υγραντήρα, του δώσαμε και γαλατάκι κι ακόμα κοιμάται το πουλάκι μου

Καλημερα κοριτσια μου ευχομαι καλη, ευτυχισμενη και δημιουργικη χρονια σε ολυς μας με αισιοδοξια, υγεια και αγαπη στις οικογενειες μας. σας ευχαριστω ολες για την υπεροχη παρεα που κανουμε, σας αγαπω και ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε και απο κοντα.ειστε υπεροχες ολες μια προς μια....

Καλή χρονιά φιλενάδα

Κι εσύ είσαι υπέροχη!!

Αμοιβαία τα αισθήματα:P

πως περασατε???εμεις καλα.πηγαμε στους γονεις μου, αν και λιγο ηταν πολυ ομορφα και ξεφυγαμε. βεβαια μεχει πιασει και ενας κοιλοπονος και χθες ειχα και ζαλαδα(δεν ειμαι εγκυος) και δεν μπορεσα να το χαρω οπως ηθελα.σημερα ειμαι λιγο καλυτερα αν και με ποναει ακομη η κοιλια μου. το φλουρι επεσε σε μενα, ελπιζω ναναι μια κλαη χρονια. το μπουμπουκι μου κοιμηθηκε στο τραπεζι, δεν ηθελε με τιποτα να φυγει απο την παρεα.και μεις κοιμαδοπιτα κοβουμε την πρωτοχρονια. μαζευτηκαμε πολλοι συγγενεις και ηταν ομορφα. παγαμε το σαββατο το απογευμα σε μια εκδηλωση οπου ηρθε ο αγιος βασιλης και εφερε δωρα στα παιδακια-η δικια μου τον κοιτουσε με ανοιχτο το στομα.σημερα δουλεια κανονικα. θα τα

Μήπως σε πείραξε κάποιο φαγητό;

Μήπως έφαγες περισσότερο απ' όσο άντεχες;

Περαστικά

Koritsia μου καλησπερα και χρονια πολλα καλη χρονια σε ολες μας με υγεια και ευτυχια,χρονια πολλα και στους Βασιλη-Βασιλικη!!!Εμεις περασαμε μια χαρα απο το ενα σπιτι στο αλλο ημασταν και τωρα μολις τα εβαλα για νανι και τρεχω να μπανιαριστω και να ξεραθω.....Και σιγα σιγα ξεκινανε να τρεχουν τα ζουμια μιας και πριν 2χρονια τετοιες ωρες σπασανε τα νερα και ετρεχα στο μαιευτηριο σνιφ σνιφ,το αντρακι μου μεγαλωσε

Χρόνια του πολλά!Να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη χρονια κοριτσακια,ευχομαι οτι επιθυμει η καθε μια φετος να το παθειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!κ για οσες θελουν σπορακια στην κοιλιτσα σας στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη με ολη μου την καρδιαααααααα!!!!!!!

Αννια να χαιρεσαι το μικρο σου θαυματακι,παντα γερος κ παντα ευτυχισμενος!!!

για σημερα θα φαμε στην μανουλα,ξανα χιχιχιχι,γιατι εχει φαγητο(κ θα χει για πολλες μερες χαχαχαχα) απο χθεσινο 1χρονιατικο τραπεζι!λογικα εγω θα φαω ρολο κιμα με αυγα(αγαπημενο) κ σαλατες!!!

φιλακια πολλα κ σε ολες!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcTuuR7_xXtZNZaj6-eibO35ciRBNjhE8E4H9mAcNtgcLEw3esR3qwhttp:images?q=tbn:ANd9GcRjBEMJ8BokayUotCMiYEamFmbOEN5d8pdNoa6TKyxqQGqLbyJRA4WBkR2c

Χρονια πολλά!!! Καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία και γεμάτα πορτοφόλια!!!;)

Χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά δεν προλάβαινα με την μικρή!

Την καταευχαριστήθηκα όμως!!!

Δεν μπορώ να πω ότι έφαγα πολύ, οπότε θα το κάνω τα φώτα που θα έχει τα φαγητά που με αρέσουν!!:tongue::tongue:

Παραμονή είχαμε τηγανιά, μπριζολίτσες και έκανα και χοιρινό με κάστανα.

Αλλαγή χρόνου κάναμε στην μανούλα μου και καταφέραμε να κρατήσουμε και την Λουκίτσα και τραγουδούσαμε μαζί πάει ο παλιός ο χρόνος!

Χάρηκα πολύ γιατί ήταν η πρώτη φορά που ήταν ξύπνια!!!

Κόψαμε Βασιλόπιτα και το φλουρί έπεσε ανάμεσα στην μικρή και στον αδελφό μου ο οποίος γιόρταζε κιόλας!

Στο σπίτι μας που κόψαμε πάλι στην Λουκία έπεσε! Ελπίζω να είναι τυχερό το μωρό μου και πάνω απ'όλα υγιές!

Ανήμερα πάλι στην μανούλα φαγαμε κότα γεμιστή και λαγό στιφάδο!

Αν και δεν πήγαμε πουθενά πέρασα ωραία!

Σημερα κλείνω με τον αντρούλη μου 9 χρόνια γάμου!!!!Να είμαστε πάντα μαζί και αγαπημένοι!!!!!!:-D:grin::-D:grin:

Αν και πολύ καθυστερημένα.... Να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!

λοιπον τα νεα μας ειναι ευτυχως ολα καλα!την Τριτη θα παρουμε κ τα αποτελεσματα του papA τεστ αλλα πλεον ηρεμησα!επισης μας ειπε οτι κατα 85%ειναι αγορακι,χιχιχιχιχι!!!!φιλακια πολλα σε ολες!!

Μπράβο Αννούλα!!!! Πολύ χάρηκα που είναι όλα καλά!

Όσο για το αγόρι, το περίμενα αν και στην αρχή με είχες μπερδέψει!:D;)

Με το καλό κοριτσάκι μου...

Το 2012 να είναι η χρονιά σου!

Όσο για το δίσεκτο....μη μασήσεις! Κι εμένα δίσεκτο είναι γεννημένη και είναι πολύ τυχερή!;)

Ξέρεις Λίτσα, πάνω σ' αυτό, εδώ μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση που σε όλα τα σπίτια οι καπνίζοντες βγαίνουν με το μισό τους σώμα έξω από το παράθυρο ή κατεβαίνουν κάτω σε εξωτερικούς χώρους ή βγαίνουν στα μικρά μπαλκονάκια όσοι είναι τυχεροί και τα έχουν, για να καπνίσουν. Κανείς, καμμιάς εθνικότητας δεν καπνίζει μέσα στο σπίτι. Δε γνωρίζω αν υπάρχει νόμος που το απαγορεύει ή το κάνουν ενσυνείδητα.

Κι εμείς το ίδιο κανουμε! Νομίζω πως ελάχιστοι είναι πλέον που καπνίζουν μέσα στο σπίτι!

Καλημέρα, Καλή Χρονιά κορίτσια,

από χτες στις 24:00 το 2012 άνοιξε την πόρτα του και μας καλωσορίζει στο χωλ. Άραγε πώς θα είναι μέσα το σπίτι του; Θα είναι ζεστό και φιλικό; Θα είναι ανθρώπινο και γλυκό; Θα είναι άνετο και πλούσιο; Θα είναι κρύο και εχθρικό; Θα είναι στενό και στριμωχτό;

Και ποιους θα συναντήσουμε μέσα για φέτος; Ανθρώπους καλούς και φιλικούς; Ανθρώπους που θα τείνουν εύκολα το χέρι τους σε μας να μας προσφέρουν το είναι τους; Ανθρώπους παγωμένους και άκαρδους που θέλουν να μας βλάψουν; Ανθρώπους απελπισμένους που έχουν τη δική μας ανάγκη; Ποιος ξέρει; Ακόμη στο χωλ είμαστε. Ίσως να υπάρχουν όλα αυτά μαζί.

Εμείς θα εξερευνήσουμε όλους τους χώρους και τα δωμάτια του 2012, ας ελπίσουμε ότι για κάθε αρνητικό και ζοφερό που θα συναντήσουμε θα υπάρχει και ως αντίβαρο κάποιο πολύ θετικό να μας δώσει χαρές.

Καλώς ήρθαμε στο 2012.

Είναι τόσο όμορφο, γλυκό και αισιόδοξο το μύνημά σου, που δεν ξέρω τι να γράψω!

Με έχει συγκινήσει....


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι σε ευχαριστω για τις ευχες,δεν μασαω καθολου για το 2σεκτο,στην οικογενεια μας τα καλυτερα τοτε εγιναν!αλλωστε παντρευτκα σε 2σεκτο κ νιωθω τοσο ευτυχισμενη με τον αντρουλη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...