Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • 2 ώρες πρίν, a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας!

      Χάζευα λίγο εδώ στο φόρουμ και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα. 

      Ίσως να μην διαβάσει τις σκέψεις μου, κάποια που να έχει κατάθλιψη!!!

      Χρειάζεται κάπως να ηρεμίσω και να αποβάλλω τις σκέψεις μου. Είμαι 43 και δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη τελειόμηνη. Δυστυχώς μετράω αποβολές στο ιστορικό μου και έχω κάνει και εξωσωματική με δικά μου ωάρια, χωρίς επιθυμητό αποτέλεσμα.

      Αποφασίσαμε να πάμε για δωρεά ωαρίων μήπως και αποκτήσουμε το θαυματάκι μας με τη βοήθεια αυτή (που να πούμε την αλήθεια δεν δωρίζει έτσι απλά μια γυναίκα τα ωάρια της - αυτό το λέω και ως θετικό μέσα μου, για να μην φορτώνομαι με αρνητικές σκέψεις).

      Δυστυχώς όμως με έχουν πιάσει όλες οι αρνητικές σκέψεις που μπορεί να κάνει "ίσως;" μια γυναίκα στην ηλικία μου. Με έχουν πει μεγάλη αρκετές φορές, με αποτέλεσμα να σκέφτομαι συνέχεια εαν είμαι μεγάλη για να αποκτήσω παιδί και ίσως γι'αυτο να είχα τις αποβολές. Ξέρω πως υπάρχουν γυναίκες που έχουν αποκτήσει στην ηλικία μου παιδί και μεγαλύτερες, αλλά δεν ξέρω καμία προσωπικά.

      Επίσης βομβαρδίζομαι σε όλα τα social media με topics για στενάχωρα θέματα όπως αρρώστιες σε όλες τις ηλικίες, για γονείς που έφυγαν απο τη ζωή κτλ  

      Και σκέφτομαι πραγματικά όλα αυτά και λεω, εαν τύχει σε μένα τι θα απογίνει το παιδί? Και σκέφτομαι μετά πως γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι σου φέρνει η ζωή. Και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες γυναίκες εκεί έξω που σκέφτονται σαν εμένα και δεν τολμούν να μιλήσουν? 

      Θα πει κανείς αν σκέφτομαι όλα αυτά μήπως να μην κάνω παιδί.

      Έχω ακούσει δεξιά αριστερά διάφορα αρνητικά πάνω στο θέμα εγκυμοσύνη σε ηλικία 40+ , αλλά δεν υπήρξε καμία γυναίκα να μου πει εμένα προσωπικά κάτι ανάλογα με τις σκέψεις μου.

      Και να παω σε ψυχολογική υποστήριξη δεν μπορώ, δεν εχω πια την οικονομική ευχέρεια.  

      Δεν ξέρω κορίτσια. Προσπαθώ να διαβάσω κάπου θετικά και δεν βρίσκω.

      Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω και εγώ ενα υγιέστατο μωράκια στην αγκαλιά μου. Να μεγαλώσει η οικογένεια μας. Νομίζω πως θα μπορούσα να γίνω μια καλή μανούλα.

      Καλησπέρα!

      Καταρχάς υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρέα που μπορείς να μιλήσεις με κοπέλες με τις ίδιες ανησυχίες και  εμπειρίες.

      Δεν γνωρίζω από ποια περιοχή μας γράφεις αλλά υπάρχουν και δημόσιες δομές για ψυχολογική υποστήριξη.. καλό είναι να απευθυνθείς κάπου γιατί θα περάσουν πολλά απο το μυαλό σου.. και σίγουρα θα πρέπει ότι απόφαση πάρεις να την πάρεις μαζί με τον σύντροφο σου (αν υπάρχει) διαφορετικά φυσικά και μόνη σου είναι εφικτό ξέρουμε πολλές τετοιες περιπτώσεις..

      Να σου πω για την ιστορία οτι υπάρχουν γυναικες που προσπαθούν και με δευτερη τριτη δοτρια μεχρι να τα καταφέρουν είτε για αδερφακι.. οποτε δεν ειναι τοσο τρομερο..

      τωρα αναφορικα με την ηλικια.. ενα νουμερο ειναι τι 43 τι 53 τι 23.. (μονο ο περιορισμος του 54 λογω νομοθεσιας).. το θεμα υγειας και στα 20 μπορεις να παθεις κατι οχι μονο στα 40++, οκ σωματικα θα εισαι 40+ αλλα για να προχωρησετε και να προχωρησει και η εγκυμοσυνη ιατρικα θα ειναι εφικτο.. οσον αφορα τον κοσμο ή τι σκέψεις.. δεν ξερω ποια θα ειχε μεγαλυτερους ενδιασμους μια 30 που πρεπει να παει με δοτρια η μια 40++ .. για μενα ειναι σχεδον το ιδιο δυσκολο (μπορει να εχω προσωπικη αποψη ποιο ειναι πιο δυσκολο αλλα δεν ειναι επι του παροντος).. 

      Διαβασε εμπεριες , επιστημονικα αρθρα, μιλα με τον γιατρο σου, με καποιον ειδικο.. και οτι αποφαση παρεις θα ειναι για το καλυτερο για σενα..

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 20 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

      Ναι μόλις Μου την δίνει την στελνω στην διευθύντρια του καταστήματος που δουλευω και την ανεβαζω και στο ικα που παει στα κεντρικά της εταιρείας.ο γυναικολογος μου ειπε το πολυ πολυ να περασω επιτροπη καποια στιγμή που θα με ενημερώσει το ικα

      Από επιτροπή περνάνε όλες οι αναρρωτικες εκτός από την πρώτη...αλλά δε χρειάζεται να κάνεις κάτι...ούτε πας από εκεί...απλά ελέγχουν αν είναι σωστά τα στοιχεία σου και τα χαρτιά όλα.. και σε παίρνουν ένα τηλέφωνο για το πότε θα μπουν τα λεφτά...

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?Χρονια πολλα σε ολες και πανω απο ολα με υγεια...Εμεις ειμασταν ολο το σκ φευγατοι λιγο στην πεθερα σε καμια θεια ηρθανε και οι κουμπαροι(νονοι της Μαριας)και περασανε οι μερες γρηγορα...Εγω μια χαρα σαν να μην εχω ραμματα(με τραβανε λιγο)αλλα οκ...Σας διαβασα λιγο στα πεταχτα,Μαρια μηπως ο πυρετος και το μπουκωμα ειναι απο τα δοντια??


:-D

Link to comment
Share on other sites

περιστερακι περαστικα στον μικρουλη σου..Εβιρι καλε τι συνταγες ειναι αυτες???Μπραβο χρυσοχερα μου,μου ανοιξες την ορεξη..Αχ οτι εχασα το πηρα μας εφερε η κουμπαρα προχτες τσουρεκακι τερκενλη με καστανο και σοκολατα(εμενα το λευκο μ'αρεσει πιο πολυ :P) +οτι εφαγα το μισο εχω φαει και 1ταψι στανταρ μελομακαρονα..:rolleyes:


:-D

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα σε όλα τα μαγειροκόριτσα και τις οικογένειές τους. Ό,τι επιθυμεί η καθεμιά σας, της το εύχομαι ολόψυχα. Χριστός ετέχθη! :D

επίσης!

Γεια σας φιλεναδούλες μου και χρόνια πολλά!Να είμαστε όλοι καλά με τους αντρούληδες και τα παιδάκια μας και με το καλό να μεγαλώσουν οι οικογένειες όσων το επιθυμούν!!

Είμαστε από χθες στο χωριό μας, το τοπίο είναι άκρως χριστουγεννιάτικο, πολύ το χουχούλιασμα και εκλεκτό(αλλα για μένα λίγο)το φαγητό.

Σήμερα μαγείρεψε ο περιστέρης μπούτι χοιρινό στο φούρνο με πατάτες, μέσα σε μπύρα και βγήκε λουκούμι.Εχει μείνει αρκετό και από αυτό θα φάμε και αύριο.

Πριν από λίγο έφαγα και το ένα και μοναδικό μελομακάρονο που μου επέτρεψε η διαιτολόγος.Τέλεια τα φεφομακάρονα κορίτσια!!Αυτή η συνταγή κατοχυρώθηκε και θα την κάνω κάθε χρόνο.Μη σας πω ότι τρια είχαν μείνει όλα κι όλα,τα είχαν τσακίσει τα πεθερικά.Ευτυχώς που πρόλαβα κι έφαγα δηλαδή.

Η μόνη μου ατασθαλία ήταν που έφαγα και λίγο τυράκι.Αλλά τι να κάνω, που είναι η αδυναμία μου!!!

Μην σας ζαλίζω με τα παράπονα της πεινάλας!!!

Καλό υπόλοιπο διακοπών και από βδομάδα όποια έχει και καμιά δοκιμασμένη συνταγή για βασιλόπιτα, παρακαλώ να την βάλει,γιατί φέτος θα φτιάξω για πρώτη φορά και είμαι σε αναζήτηση...

Φιλάκια πολλά

περαστικά του του γλυκούλη μου!

συγχαρητήρια για την αυτοσυγκράτηση...

χάρηκα που σας άρεσαν τα φεφομακάρονα!

κ εγώ έχω πάθος με τα τυριά!

εμείς θα πάρουμε έτοιμη τσουρεκιένια από το φούρνο της γειτονιάς μου. δεν μας αρέσουν τα κέηκ βασιλόπιτες. είμαστε του ανατολίτικου...

Κοριτσακια μου χρονια πολλα να χαιρεστε τις οικογενειες σας και υγεια στο σπιτικο σας.

επίσης σμαρτάκι μου!

Χρόνια Πολλά σε όλες σας με υγεία και ειρήνη σε όλον τον κόσμο.

Σήμερα έφτιαξα αντί γαλοπούλα (που δε μας αρέσει) ένα κοτόπουλο στο φούρνο, ολόκληρο με πατάτες. Το άφησα να ροδοκοκκινίσει σε χαμηλή φωτιά και έγινε σαν το χρώμα της γαλοπούλας περίπου. Στην κατσαρόλα έφτιαξα τη γέμιση με κιμά, την οποία δεν την έβαλα στο κοτόπουλο καθόλου, γιατί εδώ δεν έχω σακοράφα και δεν έκατσα να ψάχνω στα μαγαζιά. Συνόδευσα με τυριά (φέτα, έμενταλ, και ένα άλλο μαλακό με καρύδια από την έξω πλευρά που δεν ξέρω πώς το λένε) σαλάτα με σγουρό μαρούλι, αγγούρι, ντοματάκι τσέρυ και τέλος, τζατζίκι.

τέλεια ιδέα το κοτόπουλο.

ούτε σε μας αρέσει η γαλοπούλα.

Αυτά για σήμερα, αύριο θα φτιάξω το πρωί ένα Χριστόψωμο που θα το δώσω σε φιλική οικογένεια, η οποία μας έχει καλέσει για μεσημέρι.

τέλειο το χριστόψωμο!

καλημερα και απο μενα...

Ξυπνησαμε στο σπιτι μας σημερα, γυρισαμε χτες γιατι η μικρη μου εκανε πυρετο και βουλωσε και η μυτη της.

Ειχαμε υσυχο βραδυ ευτυχως, μια φορα ανεβασε πυρετο και πηρε ντεπον και οτριβιν στην μυτουλα..Ολα καλα μεχρι τωρα, θα δουμε..

στεναχωρηθηκα μωρε λιγακι.. πρωτη φορα αρρωστουλα..

α! σημερα θα φαμε εδω στο σπιτι μου με την οικογενεια, κοκορα σουπα!

τα φιλια μου σε ολες!!!

περαστικά της κ γρήγορα!

καλησπερα τι κανετε???εγω το πρωι ειχα ενα φιλικο ζευγαρι με τα παιδακια τους, παιξαμε, τσιμπησαμε και λιγο και εφυγαν. το βραδυ περιμενουμε νονο, νονα και δυο φιλους, θα ψησουμε στο τζακι. μαρεσει να εχω κοσμο στο σπιτι. βεβαια θα προτιμουσα να ημουν στη μανουλα αλλα...αφου δεν εγινε τουλαχιστον να περασουμε καλα. εμεις εχουμε πολυ βηχα (και εγω και η κορη) και δεν σταματησε ολο το βραδυ, οποτε δεν την βγαζω πουθενα. αυτα!!!μακια πολλα σε ολες.

κ εσείς περαστικά.

κ εμείς σπιτάκι, είχαμε παρέα για σοκολάτες ζεστές κ γλυκάκια. πέρασε όμορφα το σπλάχνο μου! κ εγώ.

έχει ψοφόκρυο κ δεν τολμάμε να σκεφτούμε για βόλτες!

καλησπερα κοριτσια!και σημερα φαγαμε στα πεθερικα,διαφορα κρεατικα ψητα στα καρβουνα κ στην γαστρα,εντελως γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

αλλα φτανει με το κρεας,γι αυριο λαχταρησα ψαρακι χιχιχιχι!!!

]\

φιλια σε ολες!!

μάκια σας, μανούλα κ στρουμφάκι!

να σου πω αύριο τρώμε λαχανοντολμάδες πεθεράς. παραγγελιά φέφου.

εγώ θα κάνω ομελέτα με κιμά πικάντικο παραδοσιακό για λουκάνικα

κ το απόγευμα ρεβύθια για Τετάρτη. αρκετά με τα κρέατα! συμφωνώ!

περαστικα στα παιδακια μας .ρε κοριτσια ποτε θα σταματησει αυτο το μπουκωμα αρχιζω κ τα παιζω,απο τοτε που ξεκινησε το νηπιο ο μικρος ειναι με λιγες μερες διαλειμα συνεχεια μπουκωμενος.

ειδα στην τηλεοραση,μια φοβερη πανευκολη συνταγη ,για το περισευμα της κοτας ή της γαλοπουλας την εκανα κ μας αρεσε πολυ.ο ολιβερ την εκανε κ οτι κανει ο ολιβερ ειναι κορυφη.

κ μένα μου αρέσει ο όλιβερ. βάλε σάητ.

περαστικά!

Καλησπέρα στα όμορφα κορίτσια.

Το μεσημέρι ήμασταν καλεσμένοι σε φιλικό σπίτι και φάγαμε πολύ νόστιμα πράγματα. Κοτόπουλα γεμιστά μαζί με πατάτες φούρνου, μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια και δύο σαλάτες και τυριά. Μετά το φαγητό έβγαλε μια πιατέλα με διάφορα μικρά γλυκά (μελομακάρονα, γερμανικά βανίλιε γκίπφελ [σαν κουραμπιέδες είναι] μπισκότα καρύδας και μπισκότα αμυγδάλου) μία σπιτική μηλόπιτα και τέλος καφέ.

Δε σας είπα ότι και στο σπίτι που είχαμε πάει στο Σάββατο η οικοδέσποινα μας έκανε πολύ ωραίο τραπέζι. Είχε βγάλει ρώσσικη σαλάτα, πατζαροσαλάτα, σαλάτα ρόκα, τυρί γαλλικό (δε ξέρω όνομα ήταν μαλακό, με άσπρο χρώμα στην επιφάνεια σαν άχνη), κοτόπουλο ψητό με κίτρινο ρύζι για πρώτο πιάτο και για δεύτερο είχε ένα πολύ ωραία σερβιρισμένο πιάτο. Σε ένα πουγκί από λαδόκολλα δεμένο με κλωστή είχε βάλει ατομικές μερίδες να ψηθούν που αποτελούνταν από μια στρώση ροδέλες πατάτας, κομμάτια χοιρινού, ροδέλες πιπεριάς και κομματάκια τυριού. Παιδιά ήταν πάρα πολύ ωραίο και στη γεύση και στο σερβίρισμα. Το γλυκό στο τέλος, ήταν ατομικά σουφλέ σοκολάτας.

καλοτρώτε κυρία μου! πάντα τέτοια!

ξέχασα...αύριο θα κάνω γαλακτομπούρεκο, παραγγελιά φέφου, συνταγή παρλιαρου, δοκιμασμένη κ εγγυημένη!

κάγκλυ μου να τον χαίρεσαι τον μπαμπακούλη σου γερό κ να του δίνεις χαρές, την πιο μεγάλη φέτος!

IMG_3201.jpgφιλούρες άννια!

Αγγελική να χαίρεσαι τον Χρηστάκο σου. χθες το θυμήθηκα. γερός κ καλότυχος κ με καλή πρόοδο! χρόνια πολλά!

σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου χρόνια πολλά στο αγοράκι σου, να το δείτε μεγάλο και τρανό, να τον καμαρώνετε πάντα.

Παιδιά μου ήρθε να βγάλω φωτό τέτοια ώρα και την πιατέλα που έχω στο σαλόνι με τα χριστουγεννιάτικα γλυκά που έφτιαξα.

Τώρα που βρήκα το καινούργιο κοσκινάκι, δηλαδή να περνάω από τη μηχανή στο κομπιούτερ τις φωτογραφίες θα βγάζω συχνά.

IMG_3213.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μας,

Χρονια Πολλα στον Φεφο, στον μπαμπα Καγκλυ, και στον πεθερουλη μου!

Φεφακι γαλακτομπουρεκο εκανα και εγω στην γιορτη του αντρουλη μου!

Εβιρακι μου την γλυκα τους να εχεις! (που την εχεις δηλαδη:rolleyes:)

Χρονια Πολλα και στη μικρουλη της Αγγελικης μας και σε οποιον αλλο γιορταζε!

Το περδικακι μου ειναι πολυ καλυτερα σημερα, δεν εκανε πυρετο το βραδυ και η μυτουλα ειναι καλυτερα, αχ, μακαρι να γινει καλα!

για σημερα δεν ξερω τι θα κανω.. θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κοριτσάκια

Φέφη χρόνια πολλά να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να είστε πάντα καλά μαζί.

Κάγκλυ χρόνια πολλά στο μπαμπάκα σου.

Για σήμερα δεν έχω μαγείρεμα, θα βγούμε βολτούλα σε λίγο με τα παιδιά.

Τελικά άνοιξα θεματάκι με φωτογραφίες από Στουτγκάρδη χτες το βράδυ, θα βάλω κι άλλες σιγά σιγά.

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=3307

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ με υγεία, αγάπη και χαρούμενα πρόσωπα γύρω μας !!!!!

Μου λείψατε, είναι από την Πέμπτη που δεν μπήκα κι έκανα μπακ-απ...

Φέφη,

Να χαίρεσαι τον συζυγίτο σου καμάρι μου ! Και να 'ναι πάντα γεμάτο το σπιτικό σας !

Πολλές ευχές σε καθεμία από εσάς (εμάς) ξεχωριστά !

Δώρα μου,

Πώς είναι το παιδί ? Περαστικά του ! Το μάτι σου ? Πάει καλύτερα ?

Μαρία-Ελπίδα,

Διάβασα ότι ξυπνήσατε απύρετες ... άντε, πάει κι αυτό ... Περαστικούλια !

Περιστέρω,

Κι εσένα βρε το παληκάρι, ολόκληρο παίδαρο, τον ματιάσαμε ! Δοντάκια πρέπει να ήταν έτσι ???

Τί να συνοψίσω από τις ημέρες που πέρασαν ??? Σε γενικές γραμμές περάσαμε πολύ ωραία με τα παιδάκια μας... επιτέλους, τα είδαμε και μας είδαν -κυριολεκτικά όμως-... τώρα ανυπομονώ για το επόμενο 4ήμερό μας από 30/12 έως τις 02/01.... και βόλτες πήγαμε και τον Αγιο Βασίλη είδαμε και τα ξωτικά και τον χιονάνθρωπο, και ρεβεγιόν κάναμε και σε πάρτυ με κλόουν πήγαμε και και και....

ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ !!!! Ω ναι !

Είμαι μια κουφή με περικεφαλαία -από το αριστερό αυτί-. Δευτέρα ξημερώματα ξύπνησα με πόνους κι ένα βουητό... αυτό βέβαια συνεχίστηκε καθ΄όλη την διάρκεια της ημέρας.... πολύ σπαστικό πράγμα- δεν το συζητώ ! Πήγα στο Τζάνειο που εφημέρευε και διέγνωσε οξεία μέση ωτίτιδα... χα χα δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα κι όμως... έχω πλάκα γιατί είμαι ολομόναχη στο γραφείο, όπου θα πρέπει να κάθομαι μέχρι τις 18:00 και δεν ακούω καλά καλά ούτε τα τηλέφωνα ούτε τί μου λένε.... κι όλο αυτό για 3 μέρες.... γιατί εγώ τουλάχιστον καλυτέρευση από την αντιβίωση μέχρι στιγμής δεν έχω δει !!!!

Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcRBxhOSvx2z3PxDFKdQA01n76NP9pzvhGW0w8WEVRWcM7Jg1fXu

Καλημέραααααα!!!!!

Χρονια πολλά!!!!!

Εύχομαι υγεία και μόνο υγεία σε όλες!!!

Δεν πήγαμε πουθενα αλλά πέρασα υπέροχα γιατί ήταν τα πρώτα Χριστούγεννα που ήταν ξύπνια Λουκία και το καταευχαριστηθηκα!!!!

Το επόμενο πρωί ο Αη Βασίλης μας είχε φέρει τα δώρα, οπότε καταλαβαίνεται τι έγινε!!!!

Ανήμερα φάγαμε στην μανούλα κατσικάκι και το βράδυ ετοίμασα κρύο πιάτο με καναπεδάκια και ολα τα περίεργα σαλαμοκάσερα γιατί γιόρταζε ο αντρούλης μου και περιμέναμε παρεούλα!

Χθες επειδή βαρεθήκαμε τα κρέατα έκανα μια καρμπονάρα και ψιλοαρντανιάστηκα!

Φέφη να χαίρεσαι τον Φέφο!

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια!

Και η Λ. με μπούκωμα και βήχα είναι, μη νομίζετε....


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!φεφη να χαιρεσαι τον φεφο σου,παντα μαζι κ παντα ευτυχισμενοι!!!!!!

Ελενιτσα περαστικα στην Λουκιτσα,αχ κ εγω την πατησα αλλα ελπιζω να το προλαβω...εχω θεμα με τις αμυγδαλες μου κ πρηστικαν οι ρουφιανες,προς το παρον το χαμομηλακι να ναι καλα κ οι σουπιτσες της μανουλας,μαμωτο δεν μπορω να παρω κ καμμια καραμελλα λογω ζαγχαρου...φιλακια πολλα σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μαγειροκόριτσα!!

Χρόνια πολλά στον φέφο!!Φέφη να τον χαίρεσαι και να είστε πάντα αγαπημένοι!!

Χρόνια πολλά στον γιο της Αγγελικής,στον άντρα της Ελένης,στον μπαμπά της Κάγκλυ, στον πεθερό της συμπεθερούλας μου...Και ελπίζω να μην έχω ξεχάσει κάποιον άλλο

Για σήμερα φτιάχνω μια ωραιότατη φασολάδα.

Εβίρι τέτοια να μας κάνεις, να δεις που θα φας στενό μαρκάρισμα από την φέφη να φωτογραφίσεις και την αφεντιά σου!!!Να μου το θυμηθείς

Πολύ κρύο,αλλά με ωραία λιακάδα.Κάνω δουλειές, βάζω κι απλώνω πλυντήρια.Σε λίγο θα έρθει και η ξαδέρφη μου να την δω.Και το μεσημέρι έχει μάθημα και ασφαλώς περπάτημα.

Εχω μεγάλη χαρά γιατί αύριο κανόνισα με μια φίλη μου να πάω σινεμά.ΘΑ έχω να βγω μόνη μου με φιλική παρέα ουδείς θυμάται από πότε!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!!

Χρόνια πολλά στον φέφο!!Φέφη να τον χαίρεσαι και να είστε πάντα αγαπημένοι!!

Χρόνια πολλά στον γιο της Αγγελικής,στον άντρα της Ελένης,στον μπαμπά της Κάγκλυ, στον πεθερό της συμπεθερούλας μου...Και ελπίζω να μην έχω ξεχάσει κάποιον άλλο

Για σήμερα φτιάχνω μια ωραιότατη φασολάδα.

Εβίρι τέτοια να μας κάνεις, να δεις που θα φας στενό μαρκάρισμα από την φέφη να φωτογραφίσεις και την αφεντιά σου!!!Να μου το θυμηθείς

Πολύ κρύο,αλλά με ωραία λιακάδα.Κάνω δουλειές, βάζω κι απλώνω πλυντήρια.Σε λίγο θα έρθει και η ξαδέρφη μου να την δω.Και το μεσημέρι έχει μάθημα και ασφαλώς περπάτημα.

Εχω μεγάλη χαρά γιατί αύριο κανόνισα με μια φίλη μου να πάω σινεμά.ΘΑ έχω να βγω μόνη μου με φιλική παρέα ουδείς θυμάται από πότε!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!

μπραβο βρε περιστερω,να σαι καλα να μας λες τους εορταζουμενους χιχιχιχ!!!χρονια πολλα λοιπον να τους χαιρεστε κοριτσακια!!!

ξεχασα να γραψω το φαγητακι μας,λογω της καταστασης θα φαμε ψαροσουπα της μανουλας,να γινουμε ευθεις περδικια χαχαχαχαχα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στον γιο της Αγγελικής,στον άντρα της Ελένης,
!χρονια πολλα λοιπον να τους χαιρεστε κοριτσακια!!!

Κορίτσια ευχαριστώ!

Κι εγώ η γαϊδάρα από την φούρια μου το πρωί ξέχασα να ευχηθώ...:oops::oops:

Αγγελική να χαίρεσαι το γιόκα σου!

Καγκλυ τον μπαμπάκα σου!

Μαρία τον πεθερό σου!

Αννούλα έχει φυτικές καραμέλες χωρίς ζάχαρη! Περαστικούλια!

Πότε πας για αυχενική το στρουμφάκι;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσαρες μπηκα σφαιρα γτ μου ρθε φλασια κ θελω να ταισω τον μικρο στην συνταγη του ολιβερ φεφι την ειδα στην τβ οταν στιγαριζουμε το πρασο βαζουμε κ κοματακια μπεικον το ξεχασα μωρε οταν την εγραφα!!!!εβιρι μπραβο κοριτσι μου κ του χρονου πολυ πολυ ωραιο το χριστοψωμο αυτα φευγω καλο μεσσημερι.α κ σημερα εκανα μπορτσ!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρο και το μάθημα,αναβλήθηκε κι η επίσκεψη της ξαδέρφης

Θα βγω και θα αλωνίσω την πόλη μεσημεριάτικα

Από την προηγούμενη Πέμπτη ξαναζυγίστηκα σήμερα και έχω χάσει άλλα 600γρ.

Θα είναι οι μόνες γιορτές που στο τέλος τους θα είμαι πιο αδύνατη

Τι καλά...

Κουφέτο μου τι είναι το μπορτς;Για λέγε,για λέγε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...