Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • 2 ώρες πρίν, a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας!

      Χάζευα λίγο εδώ στο φόρουμ και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα. 

      Ίσως να μην διαβάσει τις σκέψεις μου, κάποια που να έχει κατάθλιψη!!!

      Χρειάζεται κάπως να ηρεμίσω και να αποβάλλω τις σκέψεις μου. Είμαι 43 και δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη τελειόμηνη. Δυστυχώς μετράω αποβολές στο ιστορικό μου και έχω κάνει και εξωσωματική με δικά μου ωάρια, χωρίς επιθυμητό αποτέλεσμα.

      Αποφασίσαμε να πάμε για δωρεά ωαρίων μήπως και αποκτήσουμε το θαυματάκι μας με τη βοήθεια αυτή (που να πούμε την αλήθεια δεν δωρίζει έτσι απλά μια γυναίκα τα ωάρια της - αυτό το λέω και ως θετικό μέσα μου, για να μην φορτώνομαι με αρνητικές σκέψεις).

      Δυστυχώς όμως με έχουν πιάσει όλες οι αρνητικές σκέψεις που μπορεί να κάνει "ίσως;" μια γυναίκα στην ηλικία μου. Με έχουν πει μεγάλη αρκετές φορές, με αποτέλεσμα να σκέφτομαι συνέχεια εαν είμαι μεγάλη για να αποκτήσω παιδί και ίσως γι'αυτο να είχα τις αποβολές. Ξέρω πως υπάρχουν γυναίκες που έχουν αποκτήσει στην ηλικία μου παιδί και μεγαλύτερες, αλλά δεν ξέρω καμία προσωπικά.

      Επίσης βομβαρδίζομαι σε όλα τα social media με topics για στενάχωρα θέματα όπως αρρώστιες σε όλες τις ηλικίες, για γονείς που έφυγαν απο τη ζωή κτλ  

      Και σκέφτομαι πραγματικά όλα αυτά και λεω, εαν τύχει σε μένα τι θα απογίνει το παιδί? Και σκέφτομαι μετά πως γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι σου φέρνει η ζωή. Και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες γυναίκες εκεί έξω που σκέφτονται σαν εμένα και δεν τολμούν να μιλήσουν? 

      Θα πει κανείς αν σκέφτομαι όλα αυτά μήπως να μην κάνω παιδί.

      Έχω ακούσει δεξιά αριστερά διάφορα αρνητικά πάνω στο θέμα εγκυμοσύνη σε ηλικία 40+ , αλλά δεν υπήρξε καμία γυναίκα να μου πει εμένα προσωπικά κάτι ανάλογα με τις σκέψεις μου.

      Και να παω σε ψυχολογική υποστήριξη δεν μπορώ, δεν εχω πια την οικονομική ευχέρεια.  

      Δεν ξέρω κορίτσια. Προσπαθώ να διαβάσω κάπου θετικά και δεν βρίσκω.

      Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω και εγώ ενα υγιέστατο μωράκια στην αγκαλιά μου. Να μεγαλώσει η οικογένεια μας. Νομίζω πως θα μπορούσα να γίνω μια καλή μανούλα.

      Καλησπέρα!

      Καταρχάς υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρέα που μπορείς να μιλήσεις με κοπέλες με τις ίδιες ανησυχίες και  εμπειρίες.

      Δεν γνωρίζω από ποια περιοχή μας γράφεις αλλά υπάρχουν και δημόσιες δομές για ψυχολογική υποστήριξη.. καλό είναι να απευθυνθείς κάπου γιατί θα περάσουν πολλά απο το μυαλό σου.. και σίγουρα θα πρέπει ότι απόφαση πάρεις να την πάρεις μαζί με τον σύντροφο σου (αν υπάρχει) διαφορετικά φυσικά και μόνη σου είναι εφικτό ξέρουμε πολλές τετοιες περιπτώσεις..

      Να σου πω για την ιστορία οτι υπάρχουν γυναικες που προσπαθούν και με δευτερη τριτη δοτρια μεχρι να τα καταφέρουν είτε για αδερφακι.. οποτε δεν ειναι τοσο τρομερο..

      τωρα αναφορικα με την ηλικια.. ενα νουμερο ειναι τι 43 τι 53 τι 23.. (μονο ο περιορισμος του 54 λογω νομοθεσιας).. το θεμα υγειας και στα 20 μπορεις να παθεις κατι οχι μονο στα 40++, οκ σωματικα θα εισαι 40+ αλλα για να προχωρησετε και να προχωρησει και η εγκυμοσυνη ιατρικα θα ειναι εφικτο.. οσον αφορα τον κοσμο ή τι σκέψεις.. δεν ξερω ποια θα ειχε μεγαλυτερους ενδιασμους μια 30 που πρεπει να παει με δοτρια η μια 40++ .. για μενα ειναι σχεδον το ιδιο δυσκολο (μπορει να εχω προσωπικη αποψη ποιο ειναι πιο δυσκολο αλλα δεν ειναι επι του παροντος).. 

      Διαβασε εμπεριες , επιστημονικα αρθρα, μιλα με τον γιατρο σου, με καποιον ειδικο.. και οτι αποφαση παρεις θα ειναι για το καλυτερο για σενα..

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Επειδή έβγαλα όλη την εγκυμοσύνη με επαπειλουμενη κύηση...θα σου πω το πιο τέλειο που ισχύει πια μάλλον λόγω κοβιντ... δεν παίρνει καν επιτροπή!!! Πηγαίνεις στο εφκα τα χαρτιά σου κλπ, τα στελνουν αυτοι υπηρεσιακα και μετά κάποια στιγμή απλά σ ενημερώνουν ότι  είναι οκ και τα επιστρέφουν και δρομολογεί η πληρωμή σου... αυτό είναι το μόνο κακό ότι μπορεί να κάνει και 6μηνο... Με το καλο!!!!

      Βοήθησε με λίγο την πρώτη επαπειλουμενη μου την εγραψε την ππροηγούμενη δεύτερα εγώ την ανεβασα στο εφκα ηλεκτρονικά που μπαινει και ο εργοδότης για να την κανει δεκτη χρειάζεται και αλλα χαρτιά;

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα και απο μενα...

Ξυπνησαμε στο σπιτι μας σημερα, γυρισαμε χτες γιατι η μικρη μου εκανε πυρετο και βουλωσε και η μυτη της.

Ειχαμε υσυχο βραδυ ευτυχως, μια φορα ανεβασε πυρετο και πηρε ντεπον και οτριβιν στην μυτουλα..Ολα καλα μεχρι τωρα, θα δουμε..

στεναχωρηθηκα μωρε λιγακι.. πρωτη φορα αρρωστουλα..

α! σημερα θα φαμε εδω στο σπιτι μου με την οικογενεια, κοκορα σουπα!

τα φιλια μου σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!!

Είχαμε μια δύσκολη νύχτα,δυστυχώς ο μικρός κοιμήθηκε μέχρι τις 2 και από εκείνη την ώρα έκλαιγε ασταμάτητα και δεν ησύχαζε με τίποτα.Το μόνο που τον ανακούφιζε ήταν να πίνει νεράκι.Δοντάκι πάλι βγάζει το πουλί μου κι η χαζοβιόλα είχα ξεχάσει να πάρω μαζί ντεπόν.Σήμερα το πρωί βρήκαμε ντεπόν για παιδιά στο μπακάλικο του χωριού,του δώσαμε και τώρα κοιμάται το μικρούλι.

Για να μην σας πω για την κακοκαιρία!!!Νόμιζα ότι θα ξυπνήσουμε το πρωί-το "ξυπνήσουμε"έτσι το λέω γιατί δεν κοιμηθήκαμε-και θα έχει ταξιδέψει το σπιτάκι μας,σαν το σπίτι της πιτσιρίκας στον Μάγο του Οζ.

Το μενού έχει χοιρινό στο φούρνο από χθες.

Να σας πω την αλήθεια βαρέθηκα λίγο.

Ανυπομονώ να ρθει το απόγευμα και να γυρίσουμε σπίτι μας.

Εβίρι ομολογώ ότι σε κάθε απορία μου έχεις μια απάντηση που με κάνει να βλέπω τα πράγματα αλλιώς!!!Πολυ καλή η ιδέα σου περί βασιλόπιτας.Τα σχεδιάκια πώς τα κάνεις;

Ζωγραφίζεις σε χαρτί και το κόβεις,σαν στενσιλ ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι κανετε???εγω το πρωι ειχα ενα φιλικο ζευγαρι με τα παιδακια τους, παιξαμε, τσιμπησαμε και λιγο και εφυγαν. το βραδυ περιμενουμε νονο, νονα και δυο φιλους, θα ψησουμε στο τζακι. μαρεσει να εχω κοσμο στο σπιτι. βεβαια θα προτιμουσα να ημουν στη μανουλα αλλα...αφου δεν εγινε τουλαχιστον να περασουμε καλα. εμεις εχουμε πολυ βηχα (και εγω και η κορη) και δεν σταματησε ολο το βραδυ, οποτε δεν την βγαζω πουθενα. αυτα!!!μακια πολλα σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!και σημερα φαγαμε στα πεθερικα,διαφορα κρεατικα ψητα στα καρβουνα κ στην γαστρα,εντελως γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

αλλα φτανει με το κρεας,γι αυριο λαχταρησα ψαρακι χιχιχιχι!!!

περαστικα στα αρρωστουλικα παιδακια μας,Μαρακι κ Περιστερω ελπιζω σημερα να ειναι μια χαρα!]\

φιλια σε ολες!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικα στα παιδακια μας .ρε κοριτσια ποτε θα σταματησει αυτο το μπουκωμα αρχιζω κ τα παιζω,απο τοτε που ξεκινησε το νηπιο ο μικρος ειναι με λιγες μερες διαλειμα συνεχεια μπουκωμενος.

ειδα στην τηλεοραση,μια φοβερη πανευκολη συνταγη ,για το περισευμα της κοτας ή της γαλοπουλας την εκανα κ μας αρεσε πολυ.σφολιατα φυλλο ετοιμο μιση ωρα εκτος ψυγειου,την ανοιγεις λιγο με τον μπλαστρι και ριχνεις βρασμενο καστανο κ φυλλα φασκομηλου,την καπακωνεις κ με προσοχη την ξαναπερνας με τον μπλαστρι.κοβεις πρασα τσιγαριζεις ενα μικρο κρεμμυδι εγω εβαλα κ λιγο βουτυρο γαλακτος μαζι με το ελαιολαδο,με αυτα ριχνεις αλατακι πιπερι θυμαρι λιγο λεμονακι κ το κοματιασμενο κοτοπουλακι,ενα πενταλεπτο πριν γινει το πρασο,κ δυο με τρια λεπτα πριν το σβησεις ριχνεις ή κρεμα γαλακτος ή τυρι φιλαδελφια,εγω το κανα με φιλαδελφια,σουρωνεις το ζουμακι βαζωντας ολο το υλικο σε τρυπητο ριχνεις την γεμιση σε ενα ταψακι και το καπακωνεις με την ζυμη που την γυρνας προς τα μεσα οπως οταν στρωνουμε τα σεντονια χαχαχα,το κανεις χαρακιες απο πανω κ το αλοιφεις με κροκο αυγου.ψηνεις μεχρι να ροδισει απο πανω κ ετοιμο,οταν το σερβιρεις ριχνεις απο πανω το ζουμακι που στραγγισαμε.πα πα πα κολαση μιλαμε.ο ολιβερ την εκανε κ οτι κανει ο ολιβερ ειναι κορυφη.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιστερακι μου γλυκοοοοοοοοοοοο!!!!μααατσσ!!μουτσσ!!!το βραδυ την πρωτοχρονιας θα κανω αυτο03-12-09_311390_41.jpgγια το κεφαλι δεν ξερω γτ με χαλαει ειναι η αληθεια να το βλεπω...κ θα κανω αυτη την συνταγη http://www.eliasmamalakis.gr/recipe.asp?syntagi_cat_id=9&syntagi_id=177

κ ισως το βαλω απο κατω φυλλα απο την λεμονια μου διαβασα σε μια αλλη συνταγη.οποτε ξεμπερδευω με το κρεας,μετα τα υπολοιπα μπερεκεκτια θα τα βρω μες στην βδομαδα.σουπα που να καταφερω μια χρονια να την φανε ολοι θελω να βρω.....γμτ


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα όμορφα κορίτσια.

Να πω και σήμερα χρόνια πολλά στους Μανώληδες και στις Εμμανουέλες.

Το μεσημέρι ήμασταν καλεσμένοι σε φιλικό σπίτι και φάγαμε πολύ νόστιμα πράγματα. Κοτόπουλα γεμιστά μαζί με πατάτες φούρνου, μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια και δύο σαλάτες και τυριά. Μετά το φαγητό έβγαλε μια πιατέλα με διάφορα μικρά γλυκά (μελομακάρονα, γερμανικά βανίλιε γκίπφελ [σαν κουραμπιέδες είναι] μπισκότα καρύδας και μπισκότα αμυγδάλου) μία σπιτική μηλόπιτα και τέλος καφέ.

Δε σας είπα ότι και στο σπίτι που είχαμε πάει στο Σάββατο η οικοδέσποινα μας έκανε πολύ ωραίο τραπέζι. Είχε βγάλει ρώσσικη σαλάτα, πατζαροσαλάτα, σαλάτα ρόκα, τυρί γαλλικό (δε ξέρω όνομα ήταν μαλακό, με άσπρο χρώμα στην επιφάνεια σαν άχνη), κοτόπουλο ψητό με κίτρινο ρύζι για πρώτο πιάτο και για δεύτερο είχε ένα πολύ ωραία σερβιρισμένο πιάτο. Σε ένα πουγκί από λαδόκολλα δεμένο με κλωστή είχε βάλει ατομικές μερίδες να ψηθούν που αποτελούνταν από μια στρώση ροδέλες πατάτας, κομμάτια χοιρινού, ροδέλες πιπεριάς και κομματάκια τυριού. Παιδιά ήταν πάρα πολύ ωραίο και στη γεύση και στο σερβίρισμα. Το γλυκό στο τέλος, ήταν ατομικά σουφλέ σοκολάτας.

η μικρη μου εκανε πυρετο και βουλωσε και η μυτη της.

Μαράκι μου, περαστικά στην καραμελίτσα, καταλαβαίνω ότι στενοχωριέσαι επειδή είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνει. Εγώ έτσι κάνω ακόμη. Με το παραμικρό που παθαίνουν στενοχωριέμαι. Αλλά η δικιά σου επειδή θηλάζει θα της περάσει πιο γρήγορα, αφού της δίνεις δικά σου αντισώματα.

Για να μην σας πω για την κακοκαιρία!!!Νόμιζα ότι θα ξυπνήσουμε το πρωί-το "ξυπνήσουμε"έτσι το λέω γιατί δεν κοιμηθήκαμε-και θα έχει ταξιδέψει το σπιτάκι μας,σαν το σπίτι της πιτσιρίκας στον Μάγο του Οζ.

Περιστεράκι εύχομαι να είναι κάτι εντελώς περαστικό στο περιστεράκι σου. Τι εννοείς για το σπίτι; Είχε πολύ αέρα ή πολύ βροχή;

Εβίρι ομολογώ ότι σε κάθε απορία μου έχεις μια απάντηση που με κάνει να βλέπω τα πράγματα αλλιώς!!!Πολυ καλή η ιδέα σου περί βασιλόπιτας.Τα σχεδιάκια πώς τα κάνεις;

Ζωγραφίζεις σε χαρτί και το κόβεις,σαν στενσιλ ας πούμε;

Αυτό με το χαρτί και τις τρύπες για στένσιλ το έκανα μόνο με την άχνη. Όταν κάνω άλλα σχέδια, τα φτιάχνω στάζονας τη λιωμένη κουβερτούρα με μικρό κουτάλι και τη στρώνω με οδοντογλυφίδα με υπομονή. Μια φορά είχα προσπαθήσει με σύριγγα αλλά ήταν δύσκολο να τη γεμίζω και όταν πήγαινα ρίξω την κουβερτούρα στη βασιλόπιτα, πεταγόταν με πίεση και ήταν χειρότερα. Άλλος τρόπος είναι να φτιάξεις ζαχαρόπαστα, (πέρσι την είχα δει από το γιουτιουμπ σε βίντεο) να τη χωρίσεις σε μπαλάκια και να τη χρωματίσεις με χρώμα ζαχαροπλαστικής. Μετά την κόβεις με κουππάτ ή με τα χέρια με μαχαίρι και φτιάχνεις τα σχέδια που θες. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις στη ζωγραφική της επιφάνειας και γλυκά κουταλιού (π.χ. κερασάκι και σύκο να φτιάξεις ένα λουλούδι και το μίσχο του) ή σύκο σε φέτες μισοφέγγαρα να τα βάλεις στη σειρά σαν περίγραμμα στη βασιλόπιτα να θυμίζει κορνίζα. Άλλες φορές καβούρδιζα άσπρο αμύγδαλο ή φουντούκι το θρυμμάτιζα το έπαιρνα στις χούφτες μου και το κολούσα στα πλαϊνά της βασιλόπιτας. Το χρησιμοποιούσα βέβαια και στην επιφάνεια να γράψω τη χρονολογία και ευχές.

Link to comment
Share on other sites

03-12-09_311390_41.jpg

Κουφετάκι μου αυτό δείχνει λαχταριστό και πεντανόστιμο. Εγώ όμως αν το είχα μπροστά μου έτσι, θα φοβόμουν να το τσιμπήσω με το πιρούνι για να μην το πονέσω. Μου μοιάζει με ζωντανό όταν το βλέπω ολόκληρο.

Link to comment
Share on other sites

περιστερακι μου γλυκοοοοοοοοοοοο!!!!μααατσσ!!μουτσσ!!!το βραδυ την πρωτοχρονιας θα κανω αυτο03-12-09_311390_41.jpgγια το κεφαλι δεν ξερω γτ με χαλαει ειναι η αληθεια να το βλεπω...κ θα κανω αυτη την συνταγη http://www.eliasmamalakis.gr/recipe.asp?syntagi_cat_id=9&syntagi_id=177

κ ισως το βαλω απο κατω φυλλα απο την λεμονια μου διαβασα σε μια αλλη συνταγη.οποτε ξεμπερδευω με το κρεας,μετα τα υπολοιπα μπερεκεκτια θα τα βρω μες στην βδομαδα.σουπα που να καταφερω μια χρονια να την φανε ολοι θελω να βρω.....γμτ

Κακούργα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το μεσημέρι ήμασταν καλεσμένοι σε φιλικό σπίτι και φάγαμε πολύ νόστιμα πράγματα. Κοτόπουλα γεμιστά μαζί με πατάτες φούρνου, μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια και δύο σαλάτες και τυριά. Μετά το φαγητό έβγαλε μια πιατέλα με διάφορα μικρά γλυκά (μελομακάρονα, γερμανικά βανίλιε γκίπφελ [σαν κουραμπιέδες είναι] μπισκότα καρύδας και μπισκότα αμυγδάλου) μία σπιτική μηλόπιτα και τέλος καφέ.

Δε σας είπα ότι και στο σπίτι που είχαμε πάει στο Σάββατο η οικοδέσποινα μας έκανε πολύ ωραίο τραπέζι. Είχε βγάλει ρώσσικη σαλάτα, πατζαροσαλάτα, σαλάτα ρόκα, τυρί γαλλικό (δε ξέρω όνομα ήταν μαλακό, με άσπρο χρώμα στην επιφάνεια σαν άχνη), κοτόπουλο ψητό με κίτρινο ρύζι για πρώτο πιάτο και για δεύτερο είχε ένα πολύ ωραία σερβιρισμένο πιάτο. Σε ένα πουγκί από λαδόκολλα δεμένο με κλωστή είχε βάλει ατομικές μερίδες να ψηθούν που αποτελούνταν από μια στρώση ροδέλες πατάτας, κομμάτια χοιρινού, ροδέλες πιπεριάς και κομματάκια τυριού. Παιδιά ήταν πάρα πολύ ωραίο και στη γεύση και στο σερβίρισμα. Το γλυκό στο τέλος, ήταν ατομικά σουφλέ σοκολάτας.

Κι άλλη κακούργα....

Αυτό με το χαρτί και τις τρύπες για στένσιλ το έκανα μόνο με την άχνη. Όταν κάνω άλλα σχέδια, τα φτιάχνω στάζονας τη λιωμένη κουβερτούρα με μικρό κουτάλι και τη στρώνω με οδοντογλυφίδα με υπομονή. Μια φορά είχα προσπαθήσει με σύριγγα αλλά ήταν δύσκολο να τη γεμίζω και όταν πήγαινα ρίξω την κουβερτούρα στη βασιλόπιτα, πεταγόταν με πίεση και ήταν χειρότερα. Άλλος τρόπος είναι να φτιάξεις ζαχαρόπαστα, (πέρσι την είχα δει από το γιουτιουμπ σε βίντεο) να τη χωρίσεις σε μπαλάκια και να τη χρωματίσεις με χρώμα ζαχαροπλαστικής. Μετά την κόβεις με κουππάτ ή με τα χέρια με μαχαίρι και φτιάχνεις τα σχέδια που θες. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις στη ζωγραφική της επιφάνειας και γλυκά κουταλιού (π.χ. κερασάκι και σύκο να φτιάξεις ένα λουλούδι και το μίσχο του) ή σύκο σε φέτες μισοφέγγαρα να τα βάλεις στη σειρά σαν περίγραμμα στη βασιλόπιτα να θυμίζει κορνίζα. Άλλες φορές καβούρδιζα άσπρο αμύγδαλο ή φουντούκι το θρυμμάτιζα το έπαιρνα στις χούφτες μου και το κολούσα στα πλαϊνά της βασιλόπιτας. Το χρησιμοποιούσα βέβαια και στην επιφάνεια να γράψω τη χρονολογία και ευχές.

Ευχαριστώ Εβίρι, είσαι κατατοπιστικότατη!!

Οσο αφορά την κακοκαιρία και έβρεχε και φύσαγε τρελά

Αχ ας κοιμηθεί απόψε το ζουζούνι μου, να κοιμηθούμε κι εμείς γιατί σερνόμαστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουφετάκι μου αυτό δείχνει λαχταριστό και πεντανόστιμο. Εγώ όμως αν το είχα μπροστά μου έτσι, θα φοβόμουν να το τσιμπήσω με το πιρούνι για να μην το πονέσω. Μου μοιάζει με ζωντανό όταν το βλέπω ολόκληρο.

αυτο ειναι κ το δικο μου θεμα κ σιγα μην το δουν ετσι τα παιδια κ θελουν να το φανε......θα παρω γουρουνακι χωρις το κεφαλι τελος!!!!!θα κανω κ δυο κιλα κιμα μπιφτεκακια για να με σιγουρη;)

edit κλ εβιρι τελεια τραπεζια ρε κοριτσι μου.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βάζω φωτό από το Χριστόψωμο που έφτιαξα σήμερα. Η πρώτη είναι μόλις του έφτιαξα τα σχέδια, η δεύτερη είναι με το σουσάμι που πρόσθεσα και η τρίτη μετά το ψήσιμο.

IMG_3201.jpg IMG_3202.jpg IMG_3203.jpg

IMG_3201.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βάζω φωτό από το Χριστόψωμο που έφτιαξα σήμερα. Η πρώτη είναι μόλις του έφτιαξα τα σχέδια, η δεύτερη είναι με το σουσάμι που πρόσθεσα και η τρίτη μετά το ψήσιμο.

IMG_3201.jpg IMG_3202.jpg IMG_3203.jpg

IMG_3201.jpg

Eviri χρυσοχέρα!Μέχρι εδώ έφτασε η μοσχοβολιά!!

Πάντα άξια!

Link to comment
Share on other sites

τέλειο εβιρυ γεια στα χεριασου!!!!πριν λιγο εφυγαν οι φιλοι μας, ηρθαν νωρις και φαγαμε κατα τις 8.30. μαζεψα παιχνιδια και τωρα παω για τα πιατα. μακιαααα...καληνυχταα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...