Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • 2 ώρες πρίν, a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας!

      Χάζευα λίγο εδώ στο φόρουμ και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα. 

      Ίσως να μην διαβάσει τις σκέψεις μου, κάποια που να έχει κατάθλιψη!!!

      Χρειάζεται κάπως να ηρεμίσω και να αποβάλλω τις σκέψεις μου. Είμαι 43 και δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη τελειόμηνη. Δυστυχώς μετράω αποβολές στο ιστορικό μου και έχω κάνει και εξωσωματική με δικά μου ωάρια, χωρίς επιθυμητό αποτέλεσμα.

      Αποφασίσαμε να πάμε για δωρεά ωαρίων μήπως και αποκτήσουμε το θαυματάκι μας με τη βοήθεια αυτή (που να πούμε την αλήθεια δεν δωρίζει έτσι απλά μια γυναίκα τα ωάρια της - αυτό το λέω και ως θετικό μέσα μου, για να μην φορτώνομαι με αρνητικές σκέψεις).

      Δυστυχώς όμως με έχουν πιάσει όλες οι αρνητικές σκέψεις που μπορεί να κάνει "ίσως;" μια γυναίκα στην ηλικία μου. Με έχουν πει μεγάλη αρκετές φορές, με αποτέλεσμα να σκέφτομαι συνέχεια εαν είμαι μεγάλη για να αποκτήσω παιδί και ίσως γι'αυτο να είχα τις αποβολές. Ξέρω πως υπάρχουν γυναίκες που έχουν αποκτήσει στην ηλικία μου παιδί και μεγαλύτερες, αλλά δεν ξέρω καμία προσωπικά.

      Επίσης βομβαρδίζομαι σε όλα τα social media με topics για στενάχωρα θέματα όπως αρρώστιες σε όλες τις ηλικίες, για γονείς που έφυγαν απο τη ζωή κτλ  

      Και σκέφτομαι πραγματικά όλα αυτά και λεω, εαν τύχει σε μένα τι θα απογίνει το παιδί? Και σκέφτομαι μετά πως γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι σου φέρνει η ζωή. Και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες γυναίκες εκεί έξω που σκέφτονται σαν εμένα και δεν τολμούν να μιλήσουν? 

      Θα πει κανείς αν σκέφτομαι όλα αυτά μήπως να μην κάνω παιδί.

      Έχω ακούσει δεξιά αριστερά διάφορα αρνητικά πάνω στο θέμα εγκυμοσύνη σε ηλικία 40+ , αλλά δεν υπήρξε καμία γυναίκα να μου πει εμένα προσωπικά κάτι ανάλογα με τις σκέψεις μου.

      Και να παω σε ψυχολογική υποστήριξη δεν μπορώ, δεν εχω πια την οικονομική ευχέρεια.  

      Δεν ξέρω κορίτσια. Προσπαθώ να διαβάσω κάπου θετικά και δεν βρίσκω.

      Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω και εγώ ενα υγιέστατο μωράκια στην αγκαλιά μου. Να μεγαλώσει η οικογένεια μας. Νομίζω πως θα μπορούσα να γίνω μια καλή μανούλα.

      Καλησπέρα!

      Καταρχάς υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρέα που μπορείς να μιλήσεις με κοπέλες με τις ίδιες ανησυχίες και  εμπειρίες.

      Δεν γνωρίζω από ποια περιοχή μας γράφεις αλλά υπάρχουν και δημόσιες δομές για ψυχολογική υποστήριξη.. καλό είναι να απευθυνθείς κάπου γιατί θα περάσουν πολλά απο το μυαλό σου.. και σίγουρα θα πρέπει ότι απόφαση πάρεις να την πάρεις μαζί με τον σύντροφο σου (αν υπάρχει) διαφορετικά φυσικά και μόνη σου είναι εφικτό ξέρουμε πολλές τετοιες περιπτώσεις..

      Να σου πω για την ιστορία οτι υπάρχουν γυναικες που προσπαθούν και με δευτερη τριτη δοτρια μεχρι να τα καταφέρουν είτε για αδερφακι.. οποτε δεν ειναι τοσο τρομερο..

      τωρα αναφορικα με την ηλικια.. ενα νουμερο ειναι τι 43 τι 53 τι 23.. (μονο ο περιορισμος του 54 λογω νομοθεσιας).. το θεμα υγειας και στα 20 μπορεις να παθεις κατι οχι μονο στα 40++, οκ σωματικα θα εισαι 40+ αλλα για να προχωρησετε και να προχωρησει και η εγκυμοσυνη ιατρικα θα ειναι εφικτο.. οσον αφορα τον κοσμο ή τι σκέψεις.. δεν ξερω ποια θα ειχε μεγαλυτερους ενδιασμους μια 30 που πρεπει να παει με δοτρια η μια 40++ .. για μενα ειναι σχεδον το ιδιο δυσκολο (μπορει να εχω προσωπικη αποψη ποιο ειναι πιο δυσκολο αλλα δεν ειναι επι του παροντος).. 

      Διαβασε εμπεριες , επιστημονικα αρθρα, μιλα με τον γιατρο σου, με καποιον ειδικο.. και οτι αποφαση παρεις θα ειναι για το καλυτερο για σενα..

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Επειδή έβγαλα όλη την εγκυμοσύνη με επαπειλουμενη κύηση...θα σου πω το πιο τέλειο που ισχύει πια μάλλον λόγω κοβιντ... δεν παίρνει καν επιτροπή!!! Πηγαίνεις στο εφκα τα χαρτιά σου κλπ, τα στελνουν αυτοι υπηρεσιακα και μετά κάποια στιγμή απλά σ ενημερώνουν ότι  είναι οκ και τα επιστρέφουν και δρομολογεί η πληρωμή σου... αυτό είναι το μόνο κακό ότι μπορεί να κάνει και 6μηνο... Με το καλο!!!!

      Βοήθησε με λίγο την πρώτη επαπειλουμενη μου την εγραψε την ππροηγούμενη δεύτερα εγώ την ανεβασα στο εφκα ηλεκτρονικά που μπαινει και ο εργοδότης για να την κανει δεκτη χρειάζεται και αλλα χαρτιά;

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλησπερα, τι κανετε???χρονια πολλα για τις μερες με υγεια, ευτυχια και να χαιρομαστε τα μπουμπουκακια μας!!!πολυ τρεξιμο σημερα στη δουλεια, τελειωνοντας θα παμε παιδιατρο για εμβολιο και μετα για κατι ψωνια αν δεν εχει πολυ κρυο. ειμαι λιγο κακοδιαθετη, γιατι λογω καιρου μπορει να μην παμε στους δικους μου. δεν θα ταντεξω για ακομη μια χρονια!!!αυτο ειναι αρνητικη ενεργεια!!!και καθε χρονο κατι τυχαινει.τελοσπαντων για σημερα εχω καλαμαρακια με ρυζακι.μακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ε λοιπόν τώρα κατάφερα να πάρω μια ανάσα από το πρωί!!!! Λες και το γεγονός ότι έχω άδεια την επόμενη εβδομάδα πρέπει να το πληρώσω προκαταβολικά:confused::confused::confused::confused:

Καλημερα κοριτσακια.

Χρονια πολλααααα.

Προχθες το βραδυ,τελικα,νοσηλευθηκαμε στο νοσοκομειο!!!!!!!!

Τον επιασε παλι τον πολυ εντωνος πονος στο αυτακι του,τον θησαυρουλη μου και εκλεγε πολυ,εχωντας ταση για εμετο και ανεβασε 38 πυρετο.

Ε,πηγαμε στο νοσοκομειο και μας κρατησαν μεσα για να του βαλουν ενδοφλεβια αντιβιωση και να του κανουν γενικες εξετασεις.

Τελικα το ενα του αυτακι ηταν κατακοκκινο...ωτιτηδα δλδ.

Μας κρατησαν ενα βραδυ...(Στις 11μμ πηγαμε.)και εχθες το μεσημερι βγηκαμε.

Περαστικά βρε κοριτσάκι μου! Άντε και να είναι η τελευταία φορά που ταλαιπωριέστε με τις αρρώστιες.....

Το βραδακι θα βγουμε για ποτο μετα απο παρα πολυ καιρο!!! ειμαι πολυ χαρουμενη!

Να περάσετε καλά!!!!!

QUOTE]

. ειμαι λιγο κακοδιαθετη, γιατι λογω καιρου μπορει να μην παμε στους δικους μου. δεν θα ταντεξω για ακομη μια χρονια!!!αυτο ειναι αρνητικη ενεργεια!!!και καθε χρονο κατι τυχαινει.

Προσπάθησε να ξεπεράσεις την κακή σου διάθεση και να πάτε. Θα δεις που θα λειτουργήσει θετικά:wink::wink::wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια που ειστε καλε ολες??Εγω σημερα το εκανα το χειρουργειο,ο πλαστικος αστερι και σαν γιατρος αλλα και σαν ανθρωπος δεν ενιωσα τιποτα και ας εκανα 13ραμματα!!Μονο τσουξιμο εχω τωρα αλλα η κοιλια μου καινουρια :D αφου να φανταστειτε πριν λιγο εκανα 2ταψια μελομακαρονα παλι,αυριο θα παμε για τα τελευταια ψωνια και θα ρθουν και οι κοθμπαροι μας το μεσημερι,αλλα τωρα σαν να κουραστηκα και παω να ταβλιαστω θα σας διαβασω αυριο φιλια σε ολες!!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε;

Κρύο βροχή και δεν συμμαζεύετε.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΥΓΕΙΑ

ΑΓΑΠΗ

ΕΥΤΥΧΙΑ

σε σας και στις οικογένειες. Να περάσετε όμορφα!!!

Φιλάκια πολλά

επίσης, του χρόνου με ένα γερό, όμορφο μωρό!

Βρέϊ, δεν τολμάω να λείψω λίγες ώρες και γεμίζετε μελάνι τις σελίδες;

Εγώ έχω να το λέω για την οργανωτικότητα (κι όχι μόνο) της Φέφης, άρα δε μπορούμε να της στερήσουμε την πρωτιά.

χαχαχαχαχαχαχα, πολύ μου άρεσαν οι πάπιες που έγραψες στο άλλο θέμα κι εδώ το χορεύει ακόμα. Γελούσα δυνατά κι έρχεται η μικρή στο δωμάτιο και με ρωτούσε με ποιον μιλούσα και γελούσα.

Φιλάκια κι από μένα.

μάκια!;)

καλησπερα σας...τι κανετε?μου λειψατε πολυ κοριτσια...εμπενα απο το κιν αλλα απο εκει δεν μπορω να σας γραψω....φεφακι μου ειδα πριν φωτο στο φεισμπουκ.....κουκλαρα ....και φυσικα αυτο το αγγελουδακι που κρατας ειναι σκετη γλυκα.....oles kala? απο δω και περα θα τα λεμε.....
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

κ σε μας έλλειψες!

Εύχομαι Ιωάννα, καλή επιτυχία στο χειρουργείο και να είσαι πάντα σιδερένια. Όταν το μυαλό σου τριγυρνάει στην εγχείρηση, να του αλλάζεις πορεία και να φαντάζεσαι πώς θα είναι τα παιδιά σου όταν μεγαλώσουν. Για παράδειγμα να φαντάζεσαι την κόρη σου, μια μεγάλη διευθύντρια σε κάποια τεράστια εταιρεία να λύνει και να δένει και τη ζωή της ως παντρεμένη. Και το γιο σου μεγάλο επιστήμονα που έχει κάνει μια τεράστια ανακάλυψη πολύτιμη για την εξέλιξη της ανθρωπότητας. Για φαντάσου.......

έτσι σκέφτομαι κ εγώ στα ζόρια. την Χ επιστήμονα ν αανακαλύπτει θεραπεία που θα σώζει ζωές κ θα προσφέρει στην ανθρωπότητα.

το πρώτο, επειδή το ψιλοζώ δεν το εύχομαι ούτε στον εχθρό μου. μεγάλη πίεση, ευθύνη, άγχος!

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες..

να είναι γερα τα παιδάκια μας και εμεις για να τα μεγαλώσουμε σωστά....

το εχω ριξει στη μελετη συνταγων για το χριστουγεννιάτικο γευμα....

ρεβεγιόν θα την βγαλουμε μονο με ψητα στα καρβουνα(παλι μες στη βρωμα θα ειμαι ):cool:

καλό βράδυ σε όλες;);)

μάκια!

Καλημερα κοριτσακια.

Χρονια πολλααααα.

Προχθες το βραδυ,τελικα,νοσηλευθηκαμε στο νοσοκομειο!!!!!!!!

Τον επιασε παλι τον πολυ εντωνος πονος στο αυτακι του,τον θησαυρουλη μου και εκλεγε πολυ,εχωντας ταση για εμετο και ανεβασε 38 πυρετο.

Ε,πηγαμε στο νοσοκομειο και μας κρατησαν μεσα για να του βαλουν ενδοφλεβια αντιβιωση και να του κανουν γενικες εξετασεις.

Τελικα το ενα του αυτακι ηταν κατακοκκινο...ωτιτηδα δλδ.

Μας κρατησαν ενα βραδυ...(Στις 11μμ πηγαμε.)και εχθες το μεσημερι βγηκαμε.

Εκτοτε δεν ανεβασε πυρετο ουτε πονεσε ξανα.

Φυσικα θα παιρνει αντιβιωση για 10 μερες και θα τον ξαναδουν 10 ιανουαριου.Τελος καλο ολα καλα λοιπον.

Το ματι μου ειναι καλυτερα σημερα,αν και χθες ειχε αρχισει να κολλαει και το αλλο,αλλα το πλακωσα κι αυτο στις σταγονες και ετσι το προλαβα.....ευτυχως.

Κατα τα αλλα καλα.

χθες μαζεψα τα ρουχα μου και του καλου μου και σημερα θα μαζεψω και του θησαυρου,αφου βγαλω απο το στεγνωτηριο και αυτα που εχω πλυνει.

Τωρα περιμενω τον καλο μου να ερθει να μας παρει να παμε για ψωνια.

εχθες εδω χιονιζε ολο το πρωι μεχρι μεσημεριανες ωρες.Σημερα παλι τιποτα...αλλα εχει ψωφοκρυο!!!!!!!

Για σημερα μαγειρεψα κοτοσουπα για τον θησαυρουλη μου και για μας εκανα μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα.

ε, όχι ρε γμτ! κρίμα το μαναρι μου. περαστικά!:(

Γεια σας κορίτσια.

Πολλές δουλειές σήμερα, βράζω κουνουπίδι, φτιάχνω κοκκινιστή σόγια, θα τη συνοδέψω με ρύζι, θα τηγανίσω και καλαμαράκια το μεσημέρι. Χτες το βράδυ αργά έφτιαξα και τα σοκολάτα (δεύτερη δόση) για να έχουμε στο σπίτι, έτσι για έξτρα εορταστικό κέρασμα-γλυκό. Παράλληλα συγυρίζω και το σπίτι.

το χτύπα κ άλλο δεν το άκουσες καλά από την κάντυ. βαλε ρηπήτ. έλεος. μας έχεις ρημάξει...:P

καλησπερα αγαπουλες!!!

χαθηκα λιγο σημερα, εκανα μερικες δουλιτσες, ο μπαμπας- αι βασιλης μας εφερε το καινουριο μας παρκο, της αρεσει τις μικρης πολυ, εκει μεσα ειναι τωρα..:rolleyes:

Προχθες ηρθε και απο την Αγγλια το καθησματακι αυτοκινητου για την επομενη ηλικια, ολο δωρα φερνει ο Δεκεμβρης!!!!

Βγηκα και εγω και πηρα ενα παλτουδακι και ολα καλα!

Για σημερα θα κανω μπροκολακι βραστο για μενα και μακαρονια με κιμα για τον αντρουλη και θα μεινει και για το βραδυ!!

Το βραδακι θα βγουμε για ποτο μετα απο παρα πολυ καιρο!!! ειμαι πολυ χαρουμενη!

κοιμηθηκε το πλασμα μεσα στο παρκο, της αρεσε τελικα για τα καλα!!!

με γειές, καλά να περάσετε!

φιλιά στο πλάσμα!

Καλημέρα κοριτσάκια,

καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια

θα πάω να φτιάξω κανένα κουνουπίδι με κάτι άλλο γιατί έχω κάνει αυτό το καιρό την άθλια διατροφή και ήδη το τζήν τσίτωσε ολίγον και δεν νιώθω και πολύ καλά.

σε πίστεψα τώρα!

Ο μικρός έχει ακόμα αρκετό βήχα ευτυχώς χωρίς πυρετό.

περαστικά κ γρήγορα!

Η μικρή μου ήταν τέλεια εχθές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραία η γιορτούλα.

πάντα τέτοια ντελ μου! κ του χρόνου!

Από σήμερα καθισιο.

Να σας πώ θα χαλαρώσω και λίγο γιατί τρέχω απίστευτα κάθε πρωί.

Αχ σκέφτομαι αύριο το βράδυ να φτιάξω κάτι για να φάμε όλοι μαζί αν γυρίσει και ο γιαννης νωρίς από την δουλειά.Κάτι εύκολο και ελαφρύ βέβαια γιατί ειναι και βράδυ.

φιλιά πολλά κοριτσάκια

να περνάτε όμορφα στην οικογένεια.

περιστερο δεν σου εβαλε μελομακαρονα?εμενα απο την δευτερα που εβαλε ενα μελομακαρονο για απογευμα αντι για 2 φρουτα.ξεχασα να σας πω.εχασα 9 κιλα.τα 7.600 λιπος....τωρα τα χριστουγεννα μου ειπε δεν εχει την απαιτηση να χασω αλλα να μεινω σταθερη.μου εβαλε κ 2 μερες ελευθερες

θεά!

σωστή η διατροφολόγα! ρεαλίστρια!

Γερό να είναι κούκλα μου!!!

Μωβ φοράνε και τα αγοράκια ξέρεις...

Εχει ο δικός μου μωβ ξεβαμμενο τζιν και πουλοβεράκι γκρι με μωβ ριγες

Μούρλια!!

Το πιάσες το υπονοούμενο για τα αγοράκια,ε;

Γιατί υπάρχει συνωμοσία εδώ μέσα!!:lol:

Θυμάμαι!Τρέλα...με κορδελα!Αλλά το κάγκελο παραπήγαινε dear:tongue:

υπάρχει συνωμοσία κ ανήκω σε αυτή τη συμμορία!:rolleyes::lol:

Τι λες βρε κούκλα;

Μπράβο!!!

Δεν πιστεύω να πεινάς;

Τσαγάκι πάντως πίνω κι εγω όσο μπορώ

Αλλά είσαι παιδάκι μωρέ εσύ και χάνεις κι εύκολα

Εχω και θυρεοειδή τρομάρα μου,από αυτόν που παχαίνει

έχεις κ θυροειδή; κ πολύ καλά χάνεις τότε!

Τωρα θα σας πω και κάτι να σας αποτελειώσω

Πήγε μια φίλη μου σε διαιτολόγο στην Πάτρα

Και εκανε τεστ διατροφικής δυσανεξίας

Και την παχαίνει το γιαούρτι!!!

Μαρή θα πεθάνω!!!

Κι άλλα πράγματα από αυτά τα ανώδυνα

Και το πιπέρι

Λέτε να παχαίνει και το νερό;

Θα μουρλαθώ στο τέλος

πόσο κοστίζει;

καλησπερα, τι κανετε???χρονια πολλα για τις μερες με υγεια, ευτυχια και να χαιρομαστε τα μπουμπουκακια μας!!!πολυ τρεξιμο σημερα στη δουλεια, τελειωνοντας θα παμε παιδιατρο για εμβολιο και μετα για κατι ψωνια αν δεν εχει πολυ κρυο. ειμαι λιγο κακοδιαθετη, γιατι λογω καιρου μπορει να μην παμε στους δικους μου. δεν θα ταντεξω για ακομη μια χρονια!!!αυτο ειναι αρνητικη ενεργεια!!!και καθε χρονο κατι τυχαινει.τελοσπαντων για σημερα εχω καλαμαρακια με ρυζακι.μακια

τί σε είπα; πάρε παράδειγμα το δικό μου περιστατικό...;)

θα το φέρεις τούμπα! εύχομαι να περάσετε τα πιο όμορφαΧριστούγεννα!

Kαλησπερα κοριτσια που ειστε καλε ολες??Εγω σημερα το εκανα το χειρουργειο,ο πλαστικος αστερι και σαν γιατρος αλλα και σαν ανθρωπος δεν ενιωσα τιποτα και ας εκανα 13ραμματα!!Μονο τσουξιμο εχω τωρα αλλα η κοιλια μου καινουρια :D αφου να φανταστειτε πριν λιγο εκανα 2ταψια μελομακαρονα παλι,αυριο θα παμε για τα τελευταια ψωνια και θα ρθουν και οι κοθμπαροι μας το μεσημερι,αλλα τωρα σαν να κουραστηκα και παω να ταβλιαστω θα σας διαβασω αυριο φιλια σε ολες!!!!

σιδερένια μικρούλα μου. να ξεκουράζεσαι. μη φτάνεις στα όριά σου.

μάκια σου κ πάντα γερή.

σήμερα χωρίς να κάνω πολλά ξεπατώθηκα-τρύφωνας εβιρι.

αλλά ψώνισα ρουχαλάκια κ το ευχαριστήθηκα.

κυρίως από χρήματα -δώρα γονιών μου πεθερικών.

στον εαυτό μου πήρα δώρο εσώρουχα. ανεβάζουν πολύ την ψυχολογία. ιδίως τα κόκκινα-χριστουγεννιάτικα;)

τολμήστε το. αξίζει.

χθες έκανα σπαγγέτι με σάλτσα τόνου-κρεμμύδι, ντομάτα, βασιλικός, μαϊδανός. έχω κ για σήμερα.

για το φεφόπαιδο έκανα κοτόπουλο με αστράκι με ντοματούλα!

φιλιά σε όλες. χρόνια πολλά με υγεία,αγάπη κ πρόοδο!

Link to comment
Share on other sites

Μαγειροπούλες μου,

θα λείψω για λίγο και μπήκα να σας ευχηθώ... Καλά Χριστούγεννα!! Μακάρι όλοι μας να χορτάσουμε ξεκούραση, καλό φαγητό και κυρίως πολύ αγάπη!!! Και πάνω απ' όλα να έχουμε υγεία!!!

Σας φιλώ σταυρωτά!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδιααααααα!!!!χρονια πολλα σε ολες,μια μερα εμεινε για τα χριστουγεννα γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!

να περασετε τελεια κ η καθε μια μας να παθει οτι ακριβως λαχταραααααααααα!!!!!!

για σημερα θα φαμε μακαρονια με λευκη σαλτσα κ μανιταρια,η γιαμι συνταγη του αντρουλη!!!!

φιλακια πολλααααααααααα!!!

δειτε μας γιναμε δαμασκηνο χιχιχιχι

tt11bbc2.aspx


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρούδια!

Μπαίνω στα γρήγορα για να σας ευχηθώ καλάΧριστούγεννα, καλά μαγειρέματα και καλή διασκέδαση!!!

Δεν σας έχω διαβάσει. Εύχομαι να ε'ιστε όλες καλά!

Φιλιά!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια που ειστε καλε ολες??Εγω σημερα το εκανα το χειρουργειο,ο πλαστικος αστερι και σαν γιατρος αλλα και σαν ανθρωπος δεν ενιωσα τιποτα και ας εκανα 13ραμματα!!Μονο τσουξιμο εχω τωρα αλλα η κοιλια μου καινουρια :D αφου να φανταστειτε πριν λιγο εκανα 2ταψια μελομακαρονα παλι,αυριο θα παμε για τα τελευταια ψωνια και θα ρθουν και οι κοθμπαροι μας το μεσημερι,αλλα τωρα σαν να κουραστηκα και παω να ταβλιαστω θα σας διαβασω αυριο φιλια σε ολες!!!!

αννα μου μπραβο..ειπαμε γρηγορη αναρρωσα αλλα εσυ λες και δν εκανες χειρουργειο:lol::lol::lol:παλι καλα.τετοιες μερες να εισαι στο ποδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσούδια!!!

Χρόνια πολλά και καλά!!!

Να τα πω;

Τα κάλαντα...

Κανείς δεν ήρθε να μας τα πει.Πάει κι αυτό το έθιμο,δυστυχώς...

Εγω σημερα το εκανα το χειρουργειο,ο πλαστικος αστερι και σαν γιατρος αλλα και σαν ανθρωπος δεν ενιωσα τιποτα και ας εκανα 13ραμματα!!Μονο τσουξιμο εχω τωρα αλλα η κοιλια μου καινουρια :D αφου να φανταστειτε πριν λιγο εκανα 2ταψια μελομακαρονα παλι,αυριο θα παμε για τα τελευταια ψωνια και θα ρθουν και οι κοθμπαροι μας το μεσημερι,αλλα τωρα σαν να κουραστηκα και παω να ταβλιαστω θα σας διαβασω αυριο φιλια σε ολες!!!!

Σιδερένια μπεμπούλα μας!!Να προσέχεις τώρα!Ξεκούραση!

σήμερα χωρίς να κάνω πολλά ξεπατώθηκα-τρύφωνας εβιρι.

αλλά ψώνισα ρουχαλάκια κ το ευχαριστήθηκα.

κυρίως από χρήματα -δώρα γονιών μου πεθερικών.

στον εαυτό μου πήρα δώρο εσώρουχα. ανεβάζουν πολύ την ψυχολογία. ιδίως τα κόκκινα-χριστουγεννιάτικα;)

τολμήστε το. αξίζει.

Εχουμε ξεφύγει λίγο και πολύ καλά κάνουμε!!

Με υγεία να χαρείς τα καινούρια ρούχα και αυτά για το ντύσιμο και κυρίως για το...γδύσιμο:tongue:

Μαγειροπούλες μου,

θα λείψω για λίγο και μπήκα να σας ευχηθώ... Καλά Χριστούγεννα!! Μακάρι όλοι μας να χορτάσουμε ξεκούραση, καλό φαγητό και κυρίως πολύ αγάπη!!! Και πάνω απ' όλα να έχουμε υγεία!!!

Σας φιλώ σταυρωτά!

Φιλάκια Ζωπυρούλα,καλά να περάσεις

καλημερα κοριτσια μου.

χρονια πολλά και ομορφα με υγεια και αγάπη.Να περασετε όλες υπεροχα με τους αγαπημενους σας;);)

σημερα εχει πολυ μαγειρεμα χιχιχιχι:P:p

Καλά να περάσεις κι εσύ Λινάκι.Φιλάκια

καλημερουδιααααααα!!!!χρονια πολλα σε ολες,μια μερα εμεινε για τα χριστουγεννα γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!

να περασετε τελεια κ η καθε μια μας να παθει οτι ακριβως λαχταραααααααααα!!!!!!

δειτε μας γιναμε δαμασκηνο χιχιχιχι

tt11bbc2.aspx

Μπράβο αγαπούλα!!!Καλά Χριστούγεννα και του χρόνου να τα γιορτάσεις με το στρουμφάκι σου

Καλημέρούδια!

Μπαίνω στα γρήγορα για να σας ευχηθώ καλάΧριστούγεννα, καλά μαγειρέματα και καλή διασκέδαση!!!

Δεν σας έχω διαβάσει. Εύχομαι να ε'ιστε όλες καλά!

Φιλιά!

Φιλάκια και σε σενα Ελένη

Κορίτσια εύχομαι σε όλες σας ό,τι καλύτερο

Υγεία και χαρά στα σπίτια σας πάντα!!!

Φιλάκια

Καλά να περάσετε

Φάτε κάτι παραπάνω και για μένα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.καλα χριστουγεννα να εχουμε και καλες γιορτες.σε εμας παλι τα ειπανε πολλα παιδακια.στο διπλανο χωριο κοριτσια λενε τα καλαντα και δεν δινουν χρηματα.το εχουν εθιμο να δινουν γαριδακια σοκολατες κρουασαν....που να γυρισεις ολο το χωριο.μετα θα εχεις γλυκα για ενα χρονο.περιστερακι μου δεν εχεις καμια μερα ελευθερη?και αυριο προγραμμα θα εχεισ?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλααααααααααα

Καλα χριστουγεννα ευχομαι.Υγεια και αγαπη στα σπιτια μας

και στα σπιτια ολου του κοσμου.

Εμεις αυριο το πρωι θα φυγουμε,θα παμε στην μανουλα.....ανυπομονω!!!!!!!!!!:P:p:p

Αννουλααααα αντε με το καλο να γινετε και καρπουζακι...;)

Αννια μου,περαστικα.

Συμπεθερα με γεια!!!!!!

Φιλια σε ολες σας κοριτσακια.

Να περασουμε ολες πανεμορφα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααα!!!!χρονια πολλα σε ολες,μια μερα εμεινε για τα χριστουγεννα γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!

να περασετε τελεια κ η καθε μια μας να παθει οτι ακριβως λαχταραααααααααα!!!!!!

για σημερα θα φαμε μακαρονια με λευκη σαλτσα κ μανιταρια,η γιαμι συνταγη του αντρουλη!!!!

φιλακια πολλααααααααααα!!!

δειτε μας γιναμε δαμασκηνο χιχιχιχι

μπράβο του το δααμασκηνάκι μας! άντε με το καλό να μας έρθεις στρουμφάκι!

φιλιά Αννούλα, υγεία, αγάπη, γερό μωρό κ χαρές στο σπιτικό σας!

Καλημέρούδια!

Μπαίνω στα γρήγορα για να σας ευχηθώ καλάΧριστούγεννα, καλά μαγειρέματα και καλή διασκέδαση!!!

Δεν σας έχω διαβάσει. Εύχομαι να ε'ιστε όλες καλά!

Φιλιά!

κ εσείς ελενίτσα μου! υγεία, αγάπη κ με το καλό ένα 2ο νινί!

Καλημέρα κοριτσούδια!!!

Χρόνια πολλά και καλά!!!

Να τα πω;

Τα κάλαντα...

Κανείς δεν ήρθε να μας τα πει.Πάει κι αυτό το έθιμο,δυστυχώς...

εμάς μας ήρθαν πολλά παιδάκια. άδειασα το πορτοφόλι μου. έμεινα ταπί! χρόνια πολλά κ καλά!

το φεφόπαιδο, κάθε φορά που κλείναμε την πόρτα έκλαιγε γιατί ήθελε κ άλλα κάλαντα!

Εχουμε ξεφύγει λίγο και πολύ καλά κάνουμε!!

Με υγεία να χαρείς τα καινούρια ρούχα και αυτά για το ντύσιμο και κυρίως για το...γδύσιμο:tongue:

άμα σε λέω, να με ακούς την παλιά!

Κορίτσια εύχομαι σε όλες σας ό,τι καλύτερο

Υγεία και χαρά στα σπίτια σας πάντα!!!

Φιλάκια

Καλά να περάσετε

Φάτε κάτι παραπάνω και για μένα:tongue:

επίσης, υγεία, αγάπη, να χαίρεστε ευτυχισμένοι το σπιτικό σας κ του χρόνου με ακόμα ένα λουλούδι! κοριτσάκι θα τλμούσα να ευχηθώ...

θα φάω κ για σένα καλή μου. δεν χαλάω χατήρια!

καλημερα και χρονια πολλα.καλα χριστουγεννα να εχουμε και καλες γιορτες.σε εμας παλι τα ειπανε πολλα παιδακια.στο διπλανο χωριο κοριτσια λενε τα καλαντα και δεν δινουν χρηματα.το εχουν εθιμο να δινουν γαριδακια σοκολατες κρουασαν....που να γυρισεις ολο το χωριο.μετα θα εχεις γλυκα για ενα χρονο.

ποτέ δεν πήγαινα στα κάλαντα. η μαμά μου μας ήθελε σοβαρές...

από του χρόνου θα στείλω την Χ στα κάλαντα, ελπίζω μαζί με τις ξαδέρφες της!

Χρονια πολλααααααααααα

Καλα χριστουγεννα ευχομαι.Υγεια και αγαπη στα σπιτια μας

και στα σπιτια ολου του κοσμου.

επίσης!

Εμεις αυριο το πρωι θα φυγουμε,θα παμε στην μανουλα.....ανυπομονω!!!!!!!!!!:P:p:p

Συμπεθερα με γεια!!!!!!

Φιλια σε ολες σας κοριτσακια.

Να περασουμε ολες πανεμορφα.

ευχαριστώ. να περάσετε τέλεια, να ξεκουραστείτε, να χαρεί πιο πολύ ο θησαυρούλης μου.

του χρόνου με ακόμα ένα γλυκό γερό πανέμορφο μωρό!

εσύ μόνο για αγόρια είσαι!μεταξύ μας!

φιλάκια σε όλες.

πάω να αλλάξω το φεφόπαιδο.....

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν πήγαινα στα κάλαντα. η μαμά μου μας ήθελε σοβαρές...

από του χρόνου θα στείλω την Χ στα κάλαντα, ελπίζω μαζί με τις ξαδέρφες της!

Eγω παλι,πηγαινα παντα....

εβγαζα το χαρτζιλικι και οχι μονο...;)

ευχαριστώ. να περάσετε τέλεια, να ξεκουραστείτε, να χαρεί πιο πολύ ο θησαυρούλης μου.Σε ευχαριστω γλυκια μου...

του χρόνου με ακόμα ένα γλυκό γερό πανέμορφο μωρό! Επισης

εσύ μόνο για αγόρια είσαι!μεταξύ μας!

Γιατι το λες αυτο;

Παντως αληθεια,δεν εχω κανενα προβλημα....οτι να ναι,γερο να ναι πανω απο ολα....Κι αν ειναι και αγορι δεν με χαλαει.....οτιπρεπει για τον θησαυρουλη μου.:P

..

Καλα να περασετε συμπεθερουλα μου....φιλια στη νυφουλα μου.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...