Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • 2 ώρες πρίν, a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας!

      Χάζευα λίγο εδώ στο φόρουμ και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα. 

      Ίσως να μην διαβάσει τις σκέψεις μου, κάποια που να έχει κατάθλιψη!!!

      Χρειάζεται κάπως να ηρεμίσω και να αποβάλλω τις σκέψεις μου. Είμαι 43 και δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη τελειόμηνη. Δυστυχώς μετράω αποβολές στο ιστορικό μου και έχω κάνει και εξωσωματική με δικά μου ωάρια, χωρίς επιθυμητό αποτέλεσμα.

      Αποφασίσαμε να πάμε για δωρεά ωαρίων μήπως και αποκτήσουμε το θαυματάκι μας με τη βοήθεια αυτή (που να πούμε την αλήθεια δεν δωρίζει έτσι απλά μια γυναίκα τα ωάρια της - αυτό το λέω και ως θετικό μέσα μου, για να μην φορτώνομαι με αρνητικές σκέψεις).

      Δυστυχώς όμως με έχουν πιάσει όλες οι αρνητικές σκέψεις που μπορεί να κάνει "ίσως;" μια γυναίκα στην ηλικία μου. Με έχουν πει μεγάλη αρκετές φορές, με αποτέλεσμα να σκέφτομαι συνέχεια εαν είμαι μεγάλη για να αποκτήσω παιδί και ίσως γι'αυτο να είχα τις αποβολές. Ξέρω πως υπάρχουν γυναίκες που έχουν αποκτήσει στην ηλικία μου παιδί και μεγαλύτερες, αλλά δεν ξέρω καμία προσωπικά.

      Επίσης βομβαρδίζομαι σε όλα τα social media με topics για στενάχωρα θέματα όπως αρρώστιες σε όλες τις ηλικίες, για γονείς που έφυγαν απο τη ζωή κτλ  

      Και σκέφτομαι πραγματικά όλα αυτά και λεω, εαν τύχει σε μένα τι θα απογίνει το παιδί? Και σκέφτομαι μετά πως γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι σου φέρνει η ζωή. Και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες γυναίκες εκεί έξω που σκέφτονται σαν εμένα και δεν τολμούν να μιλήσουν? 

      Θα πει κανείς αν σκέφτομαι όλα αυτά μήπως να μην κάνω παιδί.

      Έχω ακούσει δεξιά αριστερά διάφορα αρνητικά πάνω στο θέμα εγκυμοσύνη σε ηλικία 40+ , αλλά δεν υπήρξε καμία γυναίκα να μου πει εμένα προσωπικά κάτι ανάλογα με τις σκέψεις μου.

      Και να παω σε ψυχολογική υποστήριξη δεν μπορώ, δεν εχω πια την οικονομική ευχέρεια.  

      Δεν ξέρω κορίτσια. Προσπαθώ να διαβάσω κάπου θετικά και δεν βρίσκω.

      Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω και εγώ ενα υγιέστατο μωράκια στην αγκαλιά μου. Να μεγαλώσει η οικογένεια μας. Νομίζω πως θα μπορούσα να γίνω μια καλή μανούλα.

      Καλησπέρα!

      Καταρχάς υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρέα που μπορείς να μιλήσεις με κοπέλες με τις ίδιες ανησυχίες και  εμπειρίες.

      Δεν γνωρίζω από ποια περιοχή μας γράφεις αλλά υπάρχουν και δημόσιες δομές για ψυχολογική υποστήριξη.. καλό είναι να απευθυνθείς κάπου γιατί θα περάσουν πολλά απο το μυαλό σου.. και σίγουρα θα πρέπει ότι απόφαση πάρεις να την πάρεις μαζί με τον σύντροφο σου (αν υπάρχει) διαφορετικά φυσικά και μόνη σου είναι εφικτό ξέρουμε πολλές τετοιες περιπτώσεις..

      Να σου πω για την ιστορία οτι υπάρχουν γυναικες που προσπαθούν και με δευτερη τριτη δοτρια μεχρι να τα καταφέρουν είτε για αδερφακι.. οποτε δεν ειναι τοσο τρομερο..

      τωρα αναφορικα με την ηλικια.. ενα νουμερο ειναι τι 43 τι 53 τι 23.. (μονο ο περιορισμος του 54 λογω νομοθεσιας).. το θεμα υγειας και στα 20 μπορεις να παθεις κατι οχι μονο στα 40++, οκ σωματικα θα εισαι 40+ αλλα για να προχωρησετε και να προχωρησει και η εγκυμοσυνη ιατρικα θα ειναι εφικτο.. οσον αφορα τον κοσμο ή τι σκέψεις.. δεν ξερω ποια θα ειχε μεγαλυτερους ενδιασμους μια 30 που πρεπει να παει με δοτρια η μια 40++ .. για μενα ειναι σχεδον το ιδιο δυσκολο (μπορει να εχω προσωπικη αποψη ποιο ειναι πιο δυσκολο αλλα δεν ειναι επι του παροντος).. 

      Διαβασε εμπεριες , επιστημονικα αρθρα, μιλα με τον γιατρο σου, με καποιον ειδικο.. και οτι αποφαση παρεις θα ειναι για το καλυτερο για σενα..

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

      Κορίτσι μου στα θέματα που δεν αφορούν τα φάρμακα της εξωσωματικής θα ακούς τους υπόλοιπους γιατρούς Κ όχι τον εξωσωματικο. Αν σου είπε ο αιματολογος να κάνεις ενέσεις απλά θα το ανακοινώσεις στον εξωσωματικο ότι ξεκινάς ενέσεις δεν θα τον ρωτήσεις. Ο καθένας στην ειδικότητα του . Αν σου είχε πει ο ενδοκρινολόγος να ρίξεις την προλακτίνη θα την ρίξεις Κ μετά θα ξεκινήσεις διαδικασίες εξωσωματικής . Ο εξωσωματικος θα σου πει μόνο τα της εξωσωματικής Κ αν θες κάποιες συμβουλές για τα υπόλοιπα θέματα αλλά εσύ θα ακούς τον καθένα στην ειδικότητα του . 

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

εβιρι........ti kanete? απο δω και περα θα τα λεμε.....

Φαίη μου εγώ καλά είμαι, με το γνωστό τρέξιμο. Τώρα που θα μπαίνεις πιο συχνά θα τα λέμε.

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετΕ?εγω ετοιμαζομαι για αυριο στις 8ειναι το χειρουργειο και εχω χΕστει πανω μου....Φαιη δεν ειχες ιντερνετ??ουφ ουφ εχω κατααγχωθει

Εύχομαι Ιωάννα, καλή επιτυχία στο χειρουργείο και να είσαι πάντα σιδερένια. Όταν το μυαλό σου τριγυρνάει στην εγχείρηση, να του αλλάζεις πορεία και να φαντάζεσαι πώς θα είναι τα παιδιά σου όταν μεγαλώσουν. Για παράδειγμα να φαντάζεσαι την κόρη σου, μια μεγάλη διευθύντρια σε κάποια τεράστια εταιρεία να λύνει και να δένει και τη ζωή της ως παντρεμένη. Και το γιο σου μεγάλο επιστήμονα που έχει κάνει μια τεράστια ανακάλυψη πολύτιμη για την εξέλιξη της ανθρωπότητας. Για φαντάσου.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετΕ?εγω ετοιμαζομαι για αυριο στις 8ειναι το χειρουργειο και εχω χΕστει πανω μου....Φαιη δεν ειχες ιντερνετ??ουφ ουφ εχω κατααγχωθει

καλη επιτυχια κοπελα μου, ολα καλα να πανε.φιλια

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια περήφανη μαμά στο κλάμπ!!!!!!!!!Μπράβο στο παιδάκι σου!!!!!!!

ζηλεψα το φαγάκι σου

Λινάκι ένα μεγάλο μπράβο κι από μας στο γιο σου. Έτσι πάντα να ακούς καλά λόγια από όλους τους δασκάλους του παιδιού στο μέλλον.
Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!
Άλλη μια περήφανη μανούλα !!! Πω πω πώς συγκινούμαι που σας διαβάζω !
Μπραβο στον Θωμακο μας!!!! και εις ανωτερα!!!

συγχαρητήρια για τον Θωμάκο! πάντα τέτοια μανούλα! καλή πρόοδο σε όλα του!

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες..

να είναι γερα τα παιδάκια μας και εμεις για να τα μεγαλώσουμε σωστά....

το εχω ριξει στη μελετη συνταγων για το χριστουγεννιάτικο γευμα....

ρεβεγιόν θα την βγαλουμε μονο με ψητα στα καρβουνα(παλι μες στη βρωμα θα ειμαι ):cool:

καλό βράδυ σε όλες;);)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετΕ?εγω ετοιμαζομαι για αυριο στις 8ειναι το χειρουργειο και εχω χΕστει πανω μου....Φαιη δεν ειχες ιντερνετ??ουφ ουφ εχω κατααγχωθει

πιες κανενα ζεστούλι να σε χαλαρωσει και σκεψου θετικα.

ολα μα ολα θα πανε καλά..;):P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Πού χαθήκατε όλες;Δουλίτσες για τα Χριστούγεννα;

Οπως βλέπετε σήμερα έμαθα να κάνω και πολλαπλή παράθεση μηνυμάτων!!Τρομάρα μου!!

Φτιάχνω μπάμιες στο φούρνο.

καλησπερα σας...τι κανετε?μου λειψατε πολυ κοριτσια...εμπενα απο το κιν αλλα απο εκει δεν μπορω να σας γραψω....φεφακι μου ειδα πριν φωτο στο φεισμπουκ.....κουκλαρα ....και φυσικα αυτο το αγγελουδακι που κρατας ειναι σκετη γλυκα.....περιστεροοοοοο....εβιρι,μαρια,αγγελικη ιωαννα?κουφετακι?safrodite?ti kanete?eleni?del?oles kala?αννα το σπορακι σου?ολα καλα?:lol:απο δω και περα θα τα λεμε.....

Καλώς μας ήρθες!!Αντε και μας έλειψες ζουζούνα

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετΕ?εγω ετοιμαζομαι για αυριο στις 8ειναι το χειρουργειο και εχω χΕστει πανω μου....Φαιη δεν ειχες ιντερνετ??ουφ ουφ εχω κατααγχωθει

Ολα θα πάνε καλά!!Περιμένουμε νέα σου!!Μάκια!

Κοριτσάκια τι κάνετε;

Κρύο βροχή και δεν συμμαζεύετε.

Σήμερα έκανα πατάτες γιαχνι, πήγαμε και σε μια κηδεία και τώρα ήρθαμε.

Επειδή δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ θέλω να ευχηθώ σε όλες

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΥΓΕΙΑ

ΑΓΑΠΗ

ΕΥΤΥΧΙΑ

σε σας και στις οικογένειες. Να περάσετε όμορφα!!!

Φιλάκια πολλά

Καλές γιορτές και σε σενα kagly!!Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και γρήγορα να πραγματοποιηθούν όλες σας οι επιθυμίες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετΕ?εγω ετοιμαζομαι για αυριο στις 8ειναι το χειρουργειο και εχω χΕστει πανω μου....Φαιη δεν ειχες ιντερνετ??ουφ ουφ εχω κατααγχωθει

αννια μου οχι δεν ειχα...μας ηρθε ενας φουσκομενος λογαριασμος και το κοψαμε.τςρα ηρθα στο πατρικο μου για αρκετες μερες.ελπιζω μεχρι να επιστρεψω να μας εχουν συνδεσει το σταθερο.καλη επιτυχια..ολα να πανε καλα κ γρηγορη αναρρωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Πού χαθήκατε όλες;Δουλίτσες για τα Χριστούγεννα;

Οπως βλέπετε σήμερα έμαθα να κάνω και πολλαπλή παράθεση μηνυμάτων!!Τρομάρα μου!!

Φτιάχνω μπάμιες στο φούρνο.

Καλώς μας ήρθες!!Αντε και μας έλειψες ζουζούνα

εμενα να δειτε....οταν σας διαβαζα απο το κινητο εκνευριζομουν που εβλεπα τις συζητησεις και δεν μπορουσα να γραψω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα τελευταία μέρα στην δουλειά για φέτος και πήζω:confused::confused::confused:

Θα σας στείλω ευχές αργότερα!

Να 'μαι κι εγώ πάλι

Ο παιδίατρος μας βρήκε πολύ ωραία και γερά αντράκια!!!

Υψος 82 εκατ.στο 95% της καμπύλης και βάρος 11.170 γρ.στο 90%.

Είπε ότι είμαστε έξυπνα και ζωηρά

Αχ τι καλά!!

Σούπερ άντρας το αγοράκι σου! Να του δώσεις πολλά φιλάκια!!!

καλησπερα σας...τι κανετε?μου λειψατε πολυ κοριτσια...εμπενα απο το κιν αλλα απο εκει δεν μπορω να σας γραψω....φεφακι μου ειδα πριν φωτο στο φεισμπουκ.....κουκλαρα ....και φυσικα αυτο το αγγελουδακι που κρατας ειναι σκετη γλυκα.....περιστεροοοοοο....εβιρι,μαρια,αγγελικη ιωαννα?κουφετακι?safrodite?ti kanete?eleni?del?oles kala?αννα το σπορακι σου?ολα καλα?:lol:απο δω και περα θα τα λεμε.....

Καλώς την!

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετΕ?εγω ετοιμαζομαι για αυριο στις 8ειναι το χειρουργειο και εχω χΕστει πανω μου....Φαιη δεν ειχες ιντερνετ??ουφ ουφ εχω κατααγχωθει

Όλα καλά θα πάνε, μην αγχώνεσαι:wink::wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια.

Χρονια πολλααααα.

Προχθες το βραδυ,τελικα,νοσηλευθηκαμε στο νοσοκομειο!!!!!!!!

Τον επιασε παλι τον πολυ εντωνος πονος στο αυτακι του,τον θησαυρουλη μου και εκλεγε πολυ,εχωντας ταση για εμετο και ανεβασε 38 πυρετο.

Ε,πηγαμε στο νοσοκομειο και μας κρατησαν μεσα για να του βαλουν ενδοφλεβια αντιβιωση και να του κανουν γενικες εξετασεις.

Τελικα το ενα του αυτακι ηταν κατακοκκινο...ωτιτηδα δλδ.

Μας κρατησαν ενα βραδυ...(Στις 11μμ πηγαμε.)και εχθες το μεσημερι βγηκαμε.

Εκτοτε δεν ανεβασε πυρετο ουτε πονεσε ξανα.

Φυσικα θα παιρνει αντιβιωση για 10 μερες και θα τον ξαναδουν 10 ιανουαριου.Τελος καλο ολα καλα λοιπον.

Το ματι μου ειναι καλυτερα σημερα,αν και χθες ειχε αρχισει να κολλαει και το αλλο,αλλα το πλακωσα κι αυτο στις σταγονες και ετσι το προλαβα.....ευτυχως.

Κατα τα αλλα καλα.

χθες μαζεψα τα ρουχα μου και του καλου μου και σημερα θα μαζεψω και του θησαυρου,αφου βγαλω απο το στεγνωτηριο και αυτα που εχω πλυνει.

Τωρα περιμενω τον καλο μου να ερθει να μας παρει να παμε για ψωνια.

εχθες εδω χιονιζε ολο το πρωι μεχρι μεσημεριανες ωρες.Σημερα παλι τιποτα...αλλα εχει ψωφοκρυο!!!!!!!

Για σημερα μαγειρεψα κοτοσουπα για τον θησαυρουλη μου και για μας εκανα μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα.

Αννια

Καλη επιτυχια για αυριο.

Φαιη,

Καλως μας ηρθες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια.

Χρονια πολλααααα.

Προχθες το βραδυ,τελικα,νοσηλευθηκαμε στο νοσοκομειο!!!!!!!!

Τον επιασε παλι τον πολυ εντωνος πονος στο αυτακι του,τον θησαυρουλη μου και εκλεγε πολυ,εχωντας ταση για εμετο και ανεβασε 38 πυρετο.

Ε,πηγαμε στο νοσοκομειο και μας κρατησαν μεσα για να του βαλουν ενδοφλεβια αντιβιωση και να του κανουν γενικες εξετασεις.

Τελικα το ενα του αυτακι ηταν κατακοκκινο...ωτιτηδα δλδ.

Μας κρατησαν ενα βραδυ...(Στις 11μμ πηγαμε.)και εχθες το μεσημερι βγηκαμε.

Εκτοτε δεν ανεβασε πυρετο ουτε πονεσε ξανα.

Φυσικα θα παιρνει αντιβιωση για 10 μερες και θα τον ξαναδουν 10 ιανουαριου.Τελος καλο ολα καλα λοιπον.

Το ματι μου ειναι καλυτερα σημερα,αν και χθες ειχε αρχισει να κολλαει και το αλλο,αλλα το πλακωσα κι αυτο στις σταγονες και ετσι το προλαβα.....ευτυχως.

Κατα τα αλλα καλα.

χθες μαζεψα τα ρουχα μου και του καλου μου και σημερα θα μαζεψω και του θησαυρου,αφου βγαλω απο το στεγνωτηριο και αυτα που εχω πλυνει.

Τωρα περιμενω τον καλο μου να ερθει να μας παρει να παμε για ψωνια.

εχθες εδω χιονιζε ολο το πρωι μεχρι μεσημεριανες ωρες.Σημερα παλι τιποτα...αλλα εχει ψωφοκρυο!!!!!!!

Για σημερα μαγειρεψα κοτοσουπα για τον θησαυρουλη μου και για μας εκανα μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα.

Αννια

Καλη επιτυχια για αυριο.

Φαιη,

Καλως μας ηρθες.

καλως σας βρηκα δωρα μου.περαστικα στο αντρακι σου,να εχει γρηγορη αναρρωση...και να μην ξαναρρωστησει ποτε ξανα.ποτε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια.

Χρονια πολλααααα.

Χρόνια πολλά και σε σενα κούκλα

Προχθες το βραδυ,τελικα,νοσηλευθηκαμε στο νοσοκομειο!!!!!!!!

Μα όλα σε εσάς θα συμβούν;

Τον επιασε παλι τον πολυ εντωνος πονος στο αυτακι του,τον θησαυρουλη μου και εκλεγε πολυ,εχωντας ταση για εμετο και ανεβασε 38 πυρετο.

Ε,πηγαμε στο νοσοκομειο και μας κρατησαν μεσα για να του βαλουν ενδοφλεβια αντιβιωση και να του κανουν γενικες εξετασεις.

Τελικα το ενα του αυτακι ηταν κατακοκκινο...ωτιτηδα δλδ.

Μας κρατησαν ενα βραδυ...(Στις 11μμ πηγαμε.)και εχθες το μεσημερι βγηκαμε.

Πάλι ταλαιπωρήθηκε το γλυκό μουτράκι μωρέ....

Εκτοτε δεν ανεβασε πυρετο ουτε πονεσε ξανα.

Φυσικα θα παιρνει αντιβιωση για 10 μερες και θα τον ξαναδουν 10 ιανουαριου.Τελος καλο ολα καλα λοιπον.

Περαστικά κι αγύριστα να είναι και να είναι πάντα καλά το λουκουμάκι

Το ματι μου ειναι καλυτερα σημερα,αν και χθες ειχε αρχισει να κολλαει και το αλλο,αλλα το πλακωσα κι αυτο στις σταγονες και ετσι το προλαβα.....ευτυχως.

Ευτυχώς!!Αυτό το είχα πάθει ένα καλοκαίρι.Ενα μήνα κράτησε κι είχαν κολλήσει και τα δύο.Θελει προσοχή.Και φυσικά από μακριά τα αντράκια σου, για να μην τα κολλήσεις

Κι εγώ κάνω δουλίτσες

Ετοιμάζομαι γιατί θα κάνουμε Χριστούγεννα στο χωριό

Ευτυχώς εχω και την αδερφή μου εδω και απασχολεί τον μικρό

Επιτελους μια μέρα που κάνω καμιά δουλειά με άνεση

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάνω δουλίτσες

Ετοιμάζομαι γιατί θα κάνουμε Χριστούγεννα στο χωριό...Κι εμεις στο χωριο θα παμε και ανηπομονω!!!!!

Ευτυχώς εχω και την αδερφή μουΤι καλαααα εδω και απασχολεί τον μικρό

Επιτελους μια μέρα που κάνω καμιά δουλειά με άνεση

Να εισαι καλα Περιστερω μου.

Ενα μηνα σε κρατησε ειπες;ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!

Πως αντεξες;Εγω 3 μερες σημερα εχω και τα παιξα..

Τα αντρακια μου ποσο μακρια μπορω να τα κρατησω;;;

Ο μικρος ειναι ολη μερα στα ποδια μου και το βραδυ τον εχουμε μαζι μας στο κρεβατι........

Προσπαθω να κανω παντα απολυμανση στα χερια μου,πριν τους αγγιξω...

και ευχομαι να μην κολλησουν,οι αγαπες μου!!!!!

Καλα Περιστερω,τι ομορφο περιστερακι εχεις;

Να τον χαιρεσαι κουκλα μου.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Πολλές δουλειές σήμερα, βράζω κουνουπίδι, φτιάχνω κοκκινιστή σόγια, θα τη συνοδέψω με ρύζι, θα τηγανίσω και καλαμαράκια το μεσημέρι. Χτες το βράδυ αργά έφτιαξα και τα σοκολάτα (δεύτερη δόση) για να έχουμε στο σπίτι, έτσι για έξτρα εορταστικό κέρασμα-γλυκό. Παράλληλα συγυρίζω και το σπίτι.

Καλημερα κοριτσακια.

Χρονια πολλααααα.

Βρε Δωράκι μου, λυπάμαι που ταλαιπωρείται έτσι ο μικρός σου. Περαστικά του να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Πολλές δουλειές σήμερα, βράζω κουνουπίδι, φτιάχνω κοκκινιστή σόγια, θα τη συνοδέψω με ρύζι, θα τηγανίσω και καλαμαράκια το μεσημέρι. Χτες το βράδυ αργά έφτιαξα και τα σοκολάτα (δεύτερη δόση) για να έχουμε στο σπίτι, έτσι για έξτρα εορταστικό κέρασμα-γλυκό. Παράλληλα συγυρίζω και το σπίτι.

εσυ κυρια μου με αυτα που ελεγες οτι εκανες τοσες μερες με κατακολασες.καποια στιγμη θελω τις συνταγες:P

Link to comment
Share on other sites

επισης θελω και τη συνταγη της φεφης.τα μελομακαρονα.2 συνταγες δοκιμασα και φετος και με το που τα εβαζα στο φουρνο ανοιγαν και γινοταν παντοφλες 54 νουμερο....οποια την εχει....ας την ανεβασει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...