Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • 2 ώρες πρίν, a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας!

      Χάζευα λίγο εδώ στο φόρουμ και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα. 

      Ίσως να μην διαβάσει τις σκέψεις μου, κάποια που να έχει κατάθλιψη!!!

      Χρειάζεται κάπως να ηρεμίσω και να αποβάλλω τις σκέψεις μου. Είμαι 43 και δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη τελειόμηνη. Δυστυχώς μετράω αποβολές στο ιστορικό μου και έχω κάνει και εξωσωματική με δικά μου ωάρια, χωρίς επιθυμητό αποτέλεσμα.

      Αποφασίσαμε να πάμε για δωρεά ωαρίων μήπως και αποκτήσουμε το θαυματάκι μας με τη βοήθεια αυτή (που να πούμε την αλήθεια δεν δωρίζει έτσι απλά μια γυναίκα τα ωάρια της - αυτό το λέω και ως θετικό μέσα μου, για να μην φορτώνομαι με αρνητικές σκέψεις).

      Δυστυχώς όμως με έχουν πιάσει όλες οι αρνητικές σκέψεις που μπορεί να κάνει "ίσως;" μια γυναίκα στην ηλικία μου. Με έχουν πει μεγάλη αρκετές φορές, με αποτέλεσμα να σκέφτομαι συνέχεια εαν είμαι μεγάλη για να αποκτήσω παιδί και ίσως γι'αυτο να είχα τις αποβολές. Ξέρω πως υπάρχουν γυναίκες που έχουν αποκτήσει στην ηλικία μου παιδί και μεγαλύτερες, αλλά δεν ξέρω καμία προσωπικά.

      Επίσης βομβαρδίζομαι σε όλα τα social media με topics για στενάχωρα θέματα όπως αρρώστιες σε όλες τις ηλικίες, για γονείς που έφυγαν απο τη ζωή κτλ  

      Και σκέφτομαι πραγματικά όλα αυτά και λεω, εαν τύχει σε μένα τι θα απογίνει το παιδί? Και σκέφτομαι μετά πως γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι σου φέρνει η ζωή. Και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες γυναίκες εκεί έξω που σκέφτονται σαν εμένα και δεν τολμούν να μιλήσουν? 

      Θα πει κανείς αν σκέφτομαι όλα αυτά μήπως να μην κάνω παιδί.

      Έχω ακούσει δεξιά αριστερά διάφορα αρνητικά πάνω στο θέμα εγκυμοσύνη σε ηλικία 40+ , αλλά δεν υπήρξε καμία γυναίκα να μου πει εμένα προσωπικά κάτι ανάλογα με τις σκέψεις μου.

      Και να παω σε ψυχολογική υποστήριξη δεν μπορώ, δεν εχω πια την οικονομική ευχέρεια.  

      Δεν ξέρω κορίτσια. Προσπαθώ να διαβάσω κάπου θετικά και δεν βρίσκω.

      Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω και εγώ ενα υγιέστατο μωράκια στην αγκαλιά μου. Να μεγαλώσει η οικογένεια μας. Νομίζω πως θα μπορούσα να γίνω μια καλή μανούλα.

      Καλησπέρα!

      Καταρχάς υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρέα που μπορείς να μιλήσεις με κοπέλες με τις ίδιες ανησυχίες και  εμπειρίες.

      Δεν γνωρίζω από ποια περιοχή μας γράφεις αλλά υπάρχουν και δημόσιες δομές για ψυχολογική υποστήριξη.. καλό είναι να απευθυνθείς κάπου γιατί θα περάσουν πολλά απο το μυαλό σου.. και σίγουρα θα πρέπει ότι απόφαση πάρεις να την πάρεις μαζί με τον σύντροφο σου (αν υπάρχει) διαφορετικά φυσικά και μόνη σου είναι εφικτό ξέρουμε πολλές τετοιες περιπτώσεις..

      Να σου πω για την ιστορία οτι υπάρχουν γυναικες που προσπαθούν και με δευτερη τριτη δοτρια μεχρι να τα καταφέρουν είτε για αδερφακι.. οποτε δεν ειναι τοσο τρομερο..

      τωρα αναφορικα με την ηλικια.. ενα νουμερο ειναι τι 43 τι 53 τι 23.. (μονο ο περιορισμος του 54 λογω νομοθεσιας).. το θεμα υγειας και στα 20 μπορεις να παθεις κατι οχι μονο στα 40++, οκ σωματικα θα εισαι 40+ αλλα για να προχωρησετε και να προχωρησει και η εγκυμοσυνη ιατρικα θα ειναι εφικτο.. οσον αφορα τον κοσμο ή τι σκέψεις.. δεν ξερω ποια θα ειχε μεγαλυτερους ενδιασμους μια 30 που πρεπει να παει με δοτρια η μια 40++ .. για μενα ειναι σχεδον το ιδιο δυσκολο (μπορει να εχω προσωπικη αποψη ποιο ειναι πιο δυσκολο αλλα δεν ειναι επι του παροντος).. 

      Διαβασε εμπεριες , επιστημονικα αρθρα, μιλα με τον γιατρο σου, με καποιον ειδικο.. και οτι αποφαση παρεις θα ειναι για το καλυτερο για σενα..

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

      Αχ τι ωραια νέα!Μπραβο!❤️

      Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.Λοιπόν έκανα εχθές την εξέταση για το μικροβιωμα,θα περιμένουμε περίπου 20 ημέρες για τ αποτελέσματα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:Όταν ξεκινησαμε έκανε ο σύντροφος μ για το οξειδωτικό στρες κ ήταν οκ ο γιατρος δεν μας είπε όμως για κατακερματισμό.Την κάνουν αυτή την εξέταση πάντα η όχι;Επίσης του είπα ότι βγήκα ετεροζυγη σε κάποια μετάλλαξη κ η αιματολόγος είπε για ενέσεις κ η απάντηση σου ηταν ότι χρειάζεται λίγο η θρομβοφιλια σε αυτές τις περιπτώσεις κ δεν χρειάζονται οι ενέσεις.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον.Παλιά μου είχε πει ότι στην εξωσωματική δεν μας πειράζει κ η προλακτινη ενώ την ενδοκρινολόγο που ρωτησα είπε σαφώς κ πειράζει.

      Λοιπον για το θέμα της θρομβοφιλιας εγώ πριν κάνω τις εξετάσεις και επειδή η αδερφή μου έχει θρομβοφιλια σε έναν παράγοντα μου ξεκίνησε ενέσεις προληπτικά. Θεωρώ εφόσον βγήκες ετεροζυγώτης θα πρέπει να τις κάνεις και εσύ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο γιατρός σου δεν σε αφήνει. Ο γυναικολόγος μπορεί να στις γράψει ή και στο κέντρο που κάνεις την εξωσωματική. 

      πρίν από 28 λεπτά , Supergirl87 είπε:

      Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.Όχι δεν υπάρχει κανένα θέμα απλά ηταν η μόνη εξέταση που δε κάναμε.Στην αρχή μας είπε ότι δεν χρειάζεται κ χθες ότι καλό είναι να γίνεται.Τι να πιστέψω δεν ξέρω ποια.Στο ενδεχόμενο που τις ξεκινήσω γράφονται,κ εάν ναι από ποιον;

      Για τον κατακερματισμό αν δεν κάνω λάθος είναι αυτο το dfi που λένε για το dna του σπέρματος; Αν είναι αυτό εμείς την κάναμε και αυτή την εξέταση. Μας είπαν ότι είναι από τις εξετάσεις που πρέπει να ελεγχθούν μαζί με το σπερμοδιάγραμμα και το οξειδωτικό στρες. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδιαααααααααααααα!!!σημερα εχουμε φακουλες,αχ τις ειχα λαχταρησει χιχιχιχι!!!

Περιστερα μας να σου ζησει το περιστερακι,γερο κ παντα χαμογελαστο!!

Εβιρι τι κριμα,μακαρι το καλοκαιρι να κανονισετε κ μια σταση στην Θεσσαλονικη,κ αν ειναι μετα τον Ιουνιο θα δεις κ το στρουμφακιιιιιιιιιιι χιχιχιχι!

φιλακια πολλα πολλα σε ολες!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα βράζω φασολάδα.

Φέφη, στη γάστα θα γίνουν πολύ νόστιμες οι μπριζόλες. Μπορείς να βάλεις κρασί, κρεμμύδι και αν είναι χοιρινές βάλε σκόρδο, λάδι, λεμόνι, αλάτι, πιπέρι, ρίγανη. Αν θες μεγαλύτερη τσαχπινιά, αλλά και πιο πολλές θερμίδες και χοληστερίνη, μπορείς να βάλεις μισό-μισό λάδι και βούτυρο.

Άννα, θα ήταν πολύ ωραία μιας και το ταξίδι μας φέρνει τόσο κοντά. Το κακό είναι ότι η αναμονή εντός του αεροπλάνου είναι περίπου 30'-40', έτσι δεν προλαβαίνει κανείς να κουνηθεί. Εμείς το Σεπτέμβριο δε βγήκαμε από το αεροπλάνο καθόλου.

Σήμερα μάλλον θα φτιάξω και τους κουραμπιέδες, θα μελώσω τα μελομακάρονα, τώρα ίσως να προλάβω να φτιάξω και δίπλες, αλλιώς και καθόλου να μην κάνω δε με πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα με πονόκοιλο μάλλον κρύωσα εδώ έχει πολύ κρύο...Χτες ξεπατώθηκα έκανα τα μπάνια μάζεψα ένα απλωμένο πλυντήριο άπλωσα άλλα 2 έπλυνα κατσαρόλες τηγάνια και έφτιαξα 2ταψιά μελομακάρονα που επιτέλους τα πέτυχα:tongue::tongue::tongue: και έχω φάει από χτες 5:eek:Σήμερα αν έρθει νωρίς ο Τ θα πάμε για μια κατάθεση στο zara για δωράκια γιατί έχουμε πολλούς εορτάζοντες τώρα στις γιορτές... Εviri με το καλό να υποδεχτείς την κόρη σου,θα κάτσει μέρες?Περιστερακι να χαιρεσαι τον γιόκα σου τα πρώτα του γενεθλιάκια ε????Αχ μεγαλώνουν πολύ γρήγορα

867450smkwcfc87r.gif


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις φιλενάδες μου.

φιλιά σε όλες κ ιδίως στο στρουμφάκι!

εβίρι, μοσχαρίσιες είναι, αλλά πρέπει να πάρω κρεμμύδια. μου τελείωσαν κ δεν έχει καλά ρε γμτ ο σούπερ κ βαριέμαι να πάω μανάβη. είναι πολύ μακριά από το σπίτι μου. στο απέναντι διαγωνίως τετράγωνο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα την καρβούνιασες καλέ????

Αστα να πανε........Ευτυχως η αλλη εγινε εξαιρετικη!!!!!!

Αχ βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη που δεν έχει διάθεση Χριστουγέννων!!!

Φυσικα και οχι.

καλημερα κοριτσακια.σημερα θα φαμε σαρδελιτσες κ σαλατα..

αχ κοριτσακια σοκαριστικα κ τρομαξα με αυτα που διαβασα...τι ασχημο να περιμενεις το θαυματακι σου,να χεις τραβηξει τοσα κ στο τελος το ονειρο να φευγει...πω πω κατι τετοια με κανουν χαλια...να ακουμε μονο ευχαριστα κ καμμια μανουλα να μην χανει το παιδακι της...

Εσυ εγκυουλα να σκεφτεσαι το μωρακι που θα κρατας στην αγκαλιτσα σου σε λιγους μηνες...και τιποτα αλλο..;)

Αχ Delάκι μου,

Αυτό που γράφεις με τον εμετό... πω πω Παναγία μου πόσες μα πόσες φορές το έχω "λουστεί"Εγω να δεις

Όσο για το ηλεκτρονικό θερμόμετρο !Εγω απο την γεννηση του θησαυρου,μονο ηλεκτρονικο χρησημοποιω.

Πνεύμα Χριστουγέννων ???? Τί είναι αυτό ???

Συμφωνωωωω

Καθόλου διάθεση. ότι κέφι υπάρχει ΜΟΝΟ λόγω των παιδιών[/QUOE]

Μα ολα για τα παιδια γινονται.......εννοειτε αυτο!!!!!!

συμπεθέρα είσαι κουρασμένη. ξεκουράσου. δίκιο έχει ο αρούλης σου.

Ευτυχως τωρα που θα παμε στο χωριο,θα με ξεκουρασει η μανουλα μου....:P

θέλω να πάω κ στις ανεψούλες μου.Κι εμεις στην βαφτηστιρα μας μας περημενει το κοριτσακι μου.....

ρούντολφ το ελαφάκι με καρδούλα ταπεινή,

σαν έρθει το βραδάκι, έχει μύτη φωτεινή!

οι φίλοι του λαμπιόνι, τον φωνάζουν κ γελούν,

τη μύτη του στο χιόνι, κρύβει όταν του μιλούν!

όμως μια Πρωτοχρονιά είπε ο Άη Βασίλης,

-Ρούντολφ είσαι εσύ σοφός, έχεις μέσα σου το φως!

τα ελάφια στο κοπάδι, χαμηλώσανε τα αφτιά,

τώρα απαλή σαν χάδι είναι όλων η ματιά!

από τότε κ κάθε καινούργια χρονιά,

του έλκυθρου πρώτος τραβάει τα σκοινιά,

ο Ρούντολφ οδηγεί τον Άη Βασίλη στη γη!:-D

Τελειοοοοοοο

Ευτυχώς το κανόνισα με τον προιστάμενο.λπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τότε.Και εγώ θέλω να τους πάω κάπου τη Δευτερα που δεν δουλεύουμε ανάλογα τον καιρό βέβαια.

Με τους εμετούς το έχω λουστεί από όταν γέννησα τη μικρή λόγω παλλινδρόμησης έως και 10 μηνων συν τους βήχες τις και τώρα ξανά με τον μικρό ευτυχώς στο πιο λίγο.Αλλά είναι τραγικό.Δεν ξέρεις τι να πρωτομαζέψεις το παιδι εσένα η τον καναπέ που ποτίζει????

Ευτυχως ντιλακι μου.

Πωπω ποσες φορες ετρεχα σαν την τρελη να καθαρισω το παιδι,τα καλημματα,τα χαλια...τα σκεπασματα......αστα!!!!

Κι εμενα απο 6 μηνων ξεκηνησε,μεχρι και σημερα κανει,αλλα ευτυχως μονο σε ιωσεις!!!!!!!

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα γράφω σχετικά νωρίς. Ο λόγος είναι ότι ανέβαλα το ιδιαίτερο μάθημα, μαντέψτε γιατί;......Επειδή έξω έχει 10εκ χιόνι και συνεχίζεται η χιονόπτωση. Το πρωί που σηκώθηκα στις 08:00 τα 'χασα. Είχε ήδη στρωθεί το πρώτο, περίπου 1-2εκ. Πήγαμε στο σχολείο με προσοχή με την κόρη μου η οποία πήδαγε σαν κατσικάκι από τη χαρά της που το είδε.

γλίτωσα γι' αυτό το μήνα. Παρέδωσα το ταμπελάκι της σειράς μου τη Δευτέρα (χτες), αλλιώς θα ήμουν έξω τώρα να καθαρίζω χιόνι. Πού να δείτε πόσο γρήγορα γέμισε το πεζοδρόμιό μας, ενώ το πρωί κάποιος το είχε καθαρίσει.

Θελω κι εγω χιονακι......στειλε λιγο κι εδω βρε Εβιρακι....!!!!

Ευτυχως που δεν εισαι στη καθαριοτητα....φτηνα την γλυτωσες.Ποτε αναλαμβανεις ξανα;

Βρε κορίτσια αυτό που με απασχολεί από χτες είναι ο καιρός της Ελλάδας. Όπως άκουσα στο δελτίο λένε για μποφόρ, καταιγίδες και κακοκαιρία. Πώς θα ταξιδέψει το κοριτσάκι μου την Παρασκευή, από Αθήνα-Θεσσαλονίκη κι από Θεσσαλονίκη-Στουτγκάρδη; Φοβάμαι πολύ.

Μην ανησηχεις κοριτσακι,μια χαρα θα φτασει το κοριτσακι σου....Ετοιμασε μια μεγαλη αγκαλια!!!!!!

Κορίτσια πριν από λίγη ώρα έφτιαξα τα μελομακάρονα για φέτος, αλλά θα τα μελώσω άλλη μέρα. Είχα σκοπό σήμερα να πάρω καρύδια, αλλά όπως τα έφερε ο καιρός θα πάω μάλλον αύριο και βλέπουμε. Στη μικρή μου άρεσαν ως μπισκότα χωρίς μέλωμα, γι' αυτό σκέφτομαι όταν αρχίσουν τα σχολεία να της ξαναφτιάξω με διάφορα σχήματα την ίδια συνταγή σαν μπισκότα. Εδώ που τα λέμε είναι και υγιεινά και οικονομικά.

Εβιρι,εισαι χρυσοχερα.

.

Καλημερα σας.

Σημερα εχουμε ηλιοφανεια.....την χρειαζομουν μετα τα χθεσινα μας τρεχαματα.........

Καποιος μας ματιασε,δεν μπορει!!!!

Εχθες ειχαμε να παμε σε μια χρηστ γιορτη...

Που λετε ξυπνησε ο ησαυρος με κλαμματα απο τον μεσημεριανο του υπνο πιανοντας το αριστερο αυτακι του.

Ετρεχε απο πισω μου,δεν ηθελε να φαει κι εκλεγε σπαρακτικα....

Κανει κι εναν εμετο μονο φλεμματα......πηχτα σαν κολα....αφου δεν μπορουσα να τα πεταξω απο το μπολακι που ηταν!!!!!!!

Η παιδιατρος μας λειπει στην αγλια,λογο ασθενειας του παιδιου της,δεν ηξερα τι να κανω.

Ε,τον παω που αλλου;στο νοσοκομειο.

Μεσα στο ταξι εκλεγε και κατα διαστηματα τον επερνε ο υπνος...

Φτανουμε εκει,τον παιρνουν μεσα,κοιταν τα αυτακια του...καθαρα,ο λαιμος οκ,ακροαστικα δεν ειχε....

"Θα του κανουμε εξεταση αιματος"λεει η γιατρος να δουμε μηπως ειναι στην αρχη ωτητιδας.

Του πηραν αιμα....(ψυχη μου....)Μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα ηρθε κι ο μπαμπας μας.

Εν το μεταξυ,εγω ειχα απο το πρωι κοκκινο το ματι μου και δακρυζε.

Μου λεει ο καλος μου,δεν πας κι εσυ να σε δει ενας οφαλμιατρος,αφου ηρθαμε κ ηρθαμε;.

Ας παω λεω...αλλα σιγα,τιποτα δεν ειναι.

Κι ΟΜΩΣ.....εχω ιωση στο ματι!!!!!

Ποια ηταν η φιλεναδουλα μου απο δω μεσα που το ειχε;

Η Ελενη,η Η Μεταξια νομιζω.....

Μαρηηηη με κολλησες!!!!!!!:lol:

Μα ειναι δυνατων,τοση γκαντεμια;Μου εδωσε 3ων ειδων σταγωνες και μου ειπε οτι υ[αρχει περιπτωση να κολλησει και το αλλο μου ματι..και παει λεγοντας.

Ασε που ενδεχετε να κολλησει και το παιδι κι ο καλος μου:-(

Φτου γμτ,μονο αυτο μας ελειπε!!!!!

Βγηκαν και εξετασεις του παιδιου που διχνουν οτι εχει ιχνη ιωσης,ητε ειναι στην αρχη,η ειναι αυτη που περασε,απλα δεν περασε εντελως ακομα.

Μας εδωσε αντιβιωση να παρει μονο σε περιπτωση που ονεβασει πυρετο.

Χθες παντως,εκει ανεβασε ενα 37 και 6....ισως να ηταν κι απο το ζορι,ειπαν!!!!!

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Σημερα θα φαμε φασολαδα εμεις και το θησαυρακι μου θα φαει κατσικακι με ζυμαρικα λαχανικων.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

.

η Σύσα είναι (τσαχ)πίνα! "πίνα" το λέει κ "μαμούνι"!!!

:lol::lol::lol:

τελικά θα είμαι σε άδεια κ την Δευτέρα κ την Τρίτη που γιορτάζει ο φέφος! τί καλά!

Χριστούγεννα θα μας έχει τραπέζι η πεθερά.

Πρωτοχρονιά η μαμά μου!

τί καλά! μακάρι να χιονίσει να μπούμε στο κλίμα!

Μια χαρα την βολεψες συμπεθερα,αλλοι θα μαγειρεψουν!!!!

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα μάλλον θα φτιάξω και τους κουραμπιέδες, θα μελώσω τα μελομακάρονα, τώρα ίσως να προλάβω να φτιάξω και δίπλες, αλλιώς και καθόλου να μην κάνω δε με πειράζει.

Με αποτελειωσες τωρα......

Καλήμερα κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα με πονόκοιλο μάλλον κρύωσα εδώ έχει πολύ κρύο...Χτες ξεπατώθηκα έκανα τα μπάνια μάζεψα ένα απλωμένο πλυντήριο άπλωσα άλλα 2 έπλυνα κατσαρόλες τηγάνια και έφτιαξα 2ταψιά μελομακάρονα που επιτέλους τα πέτυχα:tongue::tongue::tongue: και έχω φάει από χτες 5:eek:Σήμερα αν έρθει νωρίς ο Τ θα πάμε για μια κατάθεση στο zara για δωράκια γιατί έχουμε πολλούς εορτάζοντες τώρα στις γιορτές...

Κι εγω εχω να καταθεσω στου ζαρα.....για βαφτηστιρα και ανεψουλα μικρη....14 μηνων,απο του αντρουλη τη μερια.

Περαστικα σου καλο μου,αν και μαλλον κουραστικες πολυ.......

]


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

.....................

Καλημερα σας.

Σημερα εχουμε ηλιοφανεια.....την χρειαζομουν μετα τα χθεσινα μας τρεχαματα.........

Καποιος μας ματιασε,δεν μπορει!!!!

Εχθες ειχαμε να παμε σε μια χρηστ γιορτη...

Που λετε ξυπνησε ο ησαυρος με κλαμματα απο τον μεσημεριανο του υπνο πιανοντας το αριστερο αυτακι του.

Ετρεχε απο πισω μου,δεν ηθελε να φαει κι εκλεγε σπαρακτικα....

Κανει κι εναν εμετο μονο φλεμματα......πηχτα σαν κολα....αφου δεν μπορουσα να τα πεταξω απο το μπολακι που ηταν!!!!!!!

Η παιδιατρος μας λειπει στην αγλια,λογο ασθενειας του παιδιου της,δεν ηξερα τι να κανω.

Ε,τον παω που αλλου;στο νοσοκομειο.

Μεσα στο ταξι εκλεγε και κατα διαστηματα τον επερνε ο υπνος...

Φτανουμε εκει,τον παιρνουν μεσα,κοιταν τα αυτακια του...καθαρα,ο λαιμος οκ,ακροαστικα δεν ειχε....

"Θα του κανουμε εξεταση αιματος"λεει η γιατρος να δουμε μηπως ειναι στην αρχη ωτητιδας.

Του πηραν αιμα....(ψυχη μου....)Μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα ηρθε κι ο μπαμπας μας.

Εν το μεταξυ,εγω ειχα απο το πρωι κοκκινο το ματι μου και δακρυζε.

Μου λεει ο καλος μου,δεν πας κι εσυ να σε δει ενας οφαλμιατρος,αφου ηρθαμε κ ηρθαμε;.

Ας παω λεω...αλλα σιγα,τιποτα δεν ειναι.

Κι ΟΜΩΣ.....εχω ιωση στο ματι!!!!!

Ποια ηταν η φιλεναδουλα μου απο δω μεσα που το ειχε;

Η Ελενη,η Η Μεταξια νομιζω.....

Μαρηηηη με κολλησες!!!!!!!:lol:

Μα ειναι δυνατων,τοση γκαντεμια;Μου εδωσε 3ων ειδων σταγωνες και μου ειπε οτι υ[αρχει περιπτωση να κολλησει και το αλλο μου ματι..και παει λεγοντας.

Ασε που ενδεχετε να κολλησει και το παιδι κι ο καλος μου:-(

Φτου γμτ,μονο αυτο μας ελειπε!!!!!

Βγηκαν και εξετασεις του παιδιου που διχνουν οτι εχει ιχνη ιωσης,ητε ειναι στην αρχη,η ειναι αυτη που περασε,απλα δεν περασε εντελως ακομα.

Μας εδωσε αντιβιωση να παρει μονο σε περιπτωση που ονεβασει πυρετο.

Χθες παντως,εκει ανεβασε ενα 37 και 6....ισως να ηταν κι απο το ζορι,ειπαν!!!!!

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Σημερα θα φαμε φασολαδα εμεις και το θησαυρακι μου θα φαει κατσικακι με ζυμαρικα λαχανικων.

Έλα βρε Δώρα !

Περαστικά σας ! Μιλάμε ότι σε διάβαζα με μια αγωνία για το παιδί ... τέλος καλό, όλα καλά ! Σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου τί ωραία που το γράφεις... "τσουπ -λέει- πάω στο νοσοκομείο" του πήραν αίμα κιόλας, πω πω θα σπάραξε το ψυχάκι μου ! Να μου τον φιλήσεις !

Ναι ναι αυτό με το μάτι το 'παθα εγώ δεν θυμάσαι την Πέμπτη πριν από τον γάμο αλλά μου κράτησε μόνο 2 μέρες και δεν κόλλησε κάποιος άλλος από το σπίτι........................

Πονάς τώρα ? Είναι κλειστό ή το ανοίγεις κανονικά ????? Εμένα ήταν τόσο κόκκινο το εσωτερικό που νόμιζα ότι θα μου ξεκολλήσει το μάτι...

Περαστικά βρε κοριτσάκι. Πολύ καλό καθαρισμό και να προσέχεις τις πετσέτες, τα σεντόνια, τις μαξιλαροθήκες που χρησιμοποιείς εσύ να μην τις ακουμπήσουν οι άντρες σου -όσο μπορείς προφύλαξέ τους- !

Καλημέρα κορίτσια.

.............

Σήμερα μάλλον θα φτιάξω και τους κουραμπιέδες, θα μελώσω τα μελομακάρονα, τώρα ίσως να προλάβω να φτιάξω και δίπλες, αλλιώς και καθόλου να μην κάνω δε με πειράζει.

Χτύπα κι άλλο

θα τ' αντέξω

δεν πεθαίνω έτσι απλά

θα παλέψω

κι αν νικήσεις

κι άμα χάσω

μη φοβάσαι θα το ξεπεράσω...

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Δώρα !

Περαστικά σας !Ευχαριστω..και παλι:rolleyes: Μιλάμε ότι σε διάβαζα με μια αγωνία για το παιδί ... τέλος καλό, όλα καλά ! Σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου τί ωραία που το γράφεις... "τσουπ -λέει- πάω στο νοσοκομείο" του πήραν αίμα κιόλας, πω πω θα σπάραξε το ψυχάκι μου ! Να μου τον φιλήσεις !

Μα και τι αλλο να εκανα;Εχει και το θεμα τις καρδιοπαθειας,οποτε τον προσεχω πολυ.....φοβαμαι μη παθει κατι και επιρεαστει και η καρδουλα του.

Χθες ετρεχα σαν την τρελη!!!!!

Ναι ναι αυτό με το μάτι το 'παθα εγώ δεν θυμάσαι...Θυμαμαι,θυμαμαι...απλα δεν ειμουν 100%σιγουρη.... την Πέμπτη πριν από τον γάμο αλλά μου κράτησε μόνο 2 μέρες ...Μονο;Τι καλα!!!!...και δεν κόλλησε κάποιος άλλος από το σπίτι........................Ευτυχως παναγια μου.

Πονάς τώρα ? ι κλειστό ή το ανοίγεις κανονικά ????? Εμένα ήταν τόσο κόκκινο το εσωτερικό που νόμιζα ότι θα μου ξεκολλήσει το μάτι...

Περαστικά βρε κοριτσάκι. Πολύ καλό καθαρισμό και να προσέχεις τις πετσέτες, τα σεντόνια, τις μαξιλαροθήκες που χρησιμοποιείς εσύ να μην τις ακουμπήσουν οι άντρες σου -όσο μπορείς προφύλαξέ τους- !

Με ενοχλει αρκετα,δεν νοιωθω πονο. ειναι κατακοκκινο....ασε που δακρυζει συνεχως....

Νοιωθω σαν κατι να γρατζουναει το εσωτερικο του ματιου.....ουφ,δεν αντεχετε....

Ναι,εχω παρει δικια μου πετσετα και το μαξιλαρι μου,δεν το ακουμπαει κανεις...οσο για το παπλωμα,δεν ακουμπαει ψιλα στο προσωπο μου.

Δεν θελω με τιποτα να κολλησουν τα αντρακια μου.....ΟΧΙ-ΟΧΙ-ΟΧΙ!!!!!!!!!!

Πλενω σχολαστικα τα χερια μου καθε φορα που θελω να ασχοληθω με το παιδι και βαζω και αντισηπτικο,που ευτυχως εχω παντα στο σπιτι!!!!

Για να δουμε.....ποσο θα κρατησει......:confused:

Χτύπα κι άλλο

θα τ' αντέξω

δεν πεθαίνω έτσι απλά

θα παλέψω

κι αν νικήσεις

κι άμα χάσω

μη φοβάσαι θα το ξεπεράσω...

Πες της τα........

Ολο φτιαχνει,φτιαχνει..........:lol:

(Στην Εβιρι αναφερομαι......)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΠΑΙΔΟ.

ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Για σήμερα νοστιμότατα ρεβυθάκια από την μανούλα γιατί χθες πήγα για ψώνια και δεν πρόλαβα να μαγειρέψω!

Περιστέρω

Εύχομαι το 1 να αποκτήσει και 2 μηδενικά στο τέλος!!!

Να τον χαίρεστε!!!!!!images?q=tbn:ANd9GcQK0hXqTEwkNfSer70Hw_8rA31VCmG_rNtHWSdZf3DZqiZTPjGI

Εβιρι τι ειναι αυτά που μας κάνεις;;;;;; Μας κόλασες με τα γλυκά και μας ξεσήκωσες με το χιονάκι!:D

Τι ωραία Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα....

Δωράκι....κάποιος σας έχει ματιάξει μου φαίνεται!

Τι είναι αυτό το πράγμα πια;

Περαστικούλια και ελπίζω ο θησαυρούλης να μην έχει ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Φέφη εννοείται πως θα παίρνεις το αυτοκίνητο για να πηγαίνεις!!!:tongue::tongue:;)

Να ξέρεις ότι γίνονται λουκουμάκια και με μπύρα οι μπριζολίτσες!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαίρετε!!!!

Σήμερα εχουμε φακές.

Σας μιλάει μία κουκουβαγομαμά που χθες πήρε τους βαθμούς της κόρης της!!!!!! Δεν χωράω να περάσω από την πόρτα!!!!

Λοιπόν ξεκινάω να διαβάζω τα νεά σας.....

Καλημερούδια,

Ο μικρός είναι με βήχα και επίσης από τα φλέματα ξύπνησε το βράδυ και μου έλουσε τον καναπέ οπότε βραδιάτικα έβαζα πλυντήριο συν ότι τον έπλενα και έτρεμε σαν το ψαράκι.Μου φάνηκε και ζεστός του έβαλα θερμόμετρο αλλά δεν είχε.

Περαστικά!

Εχθές είχα ενημέρωση γονέων στο σχολείο και βέβαια ο δάσκαλος μου είπε τα καλύτερα!!!

Έτσι, έτσι η παρέα μας έχει τα καλυτερότερα παιδιά!!!

Ο μικρός στο σχολείο τα πάει τέλεια και εχθές μου έφερε και κάρτα χριστιουγεννιάτικη και μια κατασκεύη!!!Συν ότι έφτιαξαν ένα αστεράκι από χαρτόνι και το κρατάει όλη μέρα και μου λέει :το αγαπημένο μου αστεράκι!!!

Είναι πάρα πολύ γλυκό να σου δίνουν πραγματάκια που έχουν φτιάξει με τα χεράκια τους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν προλαβαινω να σας διαβασω,ηρθα τωρα στην δουλεια μετα απο απουσια 2 εβδομαδων.Δεν μας πανε καλα τα πραγματα αυτο το διαστημα,ετρεχα με την κορη μου στα ευημερευοντα καθως την επιασε εντονος πονος χαμηλα δεξια στην κοιλια της μετα απο εξετασεις της βρηκαν μια κυστη 5 εκ στην δεξια ωοθηκη αιμοραγικη και θελησαν το ιδιο βραδυ να την αφαιρεσουν.Εγω ομως φοβηθηκα υπεγραψα και την πηρα και την πηγα στο δικο μου γυναικολογο,ο οποιος μου ειπε να παμε με φαρμακευτικη αγωγη και βλεπουμε τελος παντων να μην σας ζαλιζω η κυστη αντι να μικραινει μεγαλωνε με αποτελεσμα να μην αιματωνετε σωστα η ωοθηκη και ετσι μπηκαμε στο ρεα και την αφαιρεσαμε λαμπαροσκοπικα.Τωρα καλα ειναι, η ωοθηκη καλα λειτουργει απο οτι μου ειπε ο γιατρος και θα το ξαναδουμε σε ενα μηνα.Αυτα με την κορη μου.Με τον γιο μου βγηκε η μαγνητικη ειναι καλη και μαλλον μεσα Ιανουαριου θα πρωχωρησουμε σε ηλεκτροφυσιολογικη μελετη.Εκτος αυτων βγηκε και η ιστολογικη του ανιψιου μου ειχε μυοκαρδειοπαθεια και οι γιατροι δεν το ειδαν τωρα πρεπει να ψαχτουμε ολοι γιατι ειναι γονιδιακη παθηση.Εχω πολυ αγχος δεν κοιμαμε πια τα βραδια, φοβαμαι δεν ξερω τι αλλο μπορει να μας ξημερωσει.Να ξερετε οτι μπορει να μην γραφω αλλα σας σκεφτομαι καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!!!!

Σήμερα εχουμε φακές.

Σας μιλάει μία κουκουβαγομαμά που χθες πήρε τους βαθμούς της κόρης της!!!!!! Δεν χωράω να περάσω από την πόρτα!!!!

Λοιπόν ξεκινάω να διαβάζω τα νεά σας.....

Καλέ τι κορίτσι έχεις!!!!

Μπράβο Αγγελικούλα! Πάντα τέτοια!

Και... άσε να φουσκώνουμε τώρα που μπορούμε γιατί αργότερα ποιος ξέρει τι θα ακούμε!!!:tongue:;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα γράφω σχετικά νωρίς. Ο λόγος είναι ότι ανέβαλα το ιδιαίτερο μάθημα, μαντέψτε γιατί;......Επειδή έξω έχει 10εκ χιόνι και συνεχίζεται η χιονόπτωση. Το πρωί που σηκώθηκα στις 08:00 τα 'χασα. Είχε ήδη στρωθεί το πρώτο, περίπου 1-2εκ. Πήγαμε στο σχολείο με προσοχή με την κόρη μου η οποία πήδαγε σαν κατσικάκι από τη χαρά της που το είδε.

Επειδή κάποια κοπέλα αναρωτήθηκε αν παραλύουν οι συγκοινωνίες και οι εργασίες, να πω ότι, όχι δεν παραλύει τίποτα, γιατί η χώρα βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση πολλούς μήνες το χειμώνα. Άρα θα παρέλυε για μια ολόκληρη εποχή. Επίσης, ακριβώς επειδή έχουν μάθει να ζουν με το χιόνι και τις χαμηλές θερμοκρασίες, έχουν όλα τα μέσα.

Τα εκχιονιστικά μηχανήματα βγαίνουν συχνά και καθαρίζουν. Εργαζόμενοι καθαρίζουν τις επίγειες αποβάθες των τραμ κάθε τόσο για να μη γλιστράει ο κόσμος, αλλά και ο κάθε ενοικιαστής-ιδιοκτήτης διαμερίσματος είναι υποχρεωμένος στη βδομάδα που του αναλογεί η καθαριότητα των κοινόχρηστων χώρων, να καθαρίζει και το πεζοδρόμιο από το χιόνι, για να μπορεί να περπατάει ο κόσμος χωρίς να γλιστράει.

Κορίτσια στο τσακ τη γλίτωσα γι' αυτό το μήνα. Παρέδωσα το ταμπελάκι της σειράς μου τη Δευτέρα (χτες), αλλιώς θα ήμουν έξω τώρα να καθαρίζω χιόνι. Πού να δείτε πόσο γρήγορα γέμισε το πεζοδρόμιό μας, ενώ το πρωί κάποιος το είχε καθαρίσει.

Είδες τι οργάνωση έχουν? Ενώ εμείς εδώ με δυο-τρεις πόντους χιόνο και παραλύει το σύμπαν:confused::confused::confused:

Και εννοείται πως καθόμαστε στα σπίτια μας και περιμένουμε από το κράτος να στείλει ανθρώπους για να καθαρίσει τα πεζοδρόμια....Εμέις μην κουνήσουμε τον .......ποπό μας!

Βρε κορίτσια αυτό που με απασχολεί από χτες είναι ο καιρός της Ελλάδας. Όπως άκουσα στο δελτίο λένε για μποφόρ, καταιγίδες και κακοκαιρία. Πώς θα ταξιδέψει το κοριτσάκι μου την Παρασκευή, από Αθήνα-Θεσσαλονίκη κι από Θεσσαλονίκη-Στουτγκάρδη; Φοβάμαι πολύ.

Μην φοβάσαι κοπέλα μου! Να δεις που θα έχει μια χαρά ταξίδι και την Παρασκευή θα την σφίξεις στην αγκαλιά σου!!!

Στείλε φώτο αν μπορείς από την χιονισμένη Γερμανία!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αργουτσικα μπαινω σημερα, μην μου κρεμασετε το κουταλι!

μια μακαροναδιτσα με τονο φτιαχνω στα γρηγορα ειχα κοσμο και εκανα κι δουλιτσες μετα..

δεν σας εχω διαβασει, θα το κανω το απογευμα! φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...