Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • 2 ώρες πρίν, a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας!

      Χάζευα λίγο εδώ στο φόρουμ και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα. 

      Ίσως να μην διαβάσει τις σκέψεις μου, κάποια που να έχει κατάθλιψη!!!

      Χρειάζεται κάπως να ηρεμίσω και να αποβάλλω τις σκέψεις μου. Είμαι 43 και δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη τελειόμηνη. Δυστυχώς μετράω αποβολές στο ιστορικό μου και έχω κάνει και εξωσωματική με δικά μου ωάρια, χωρίς επιθυμητό αποτέλεσμα.

      Αποφασίσαμε να πάμε για δωρεά ωαρίων μήπως και αποκτήσουμε το θαυματάκι μας με τη βοήθεια αυτή (που να πούμε την αλήθεια δεν δωρίζει έτσι απλά μια γυναίκα τα ωάρια της - αυτό το λέω και ως θετικό μέσα μου, για να μην φορτώνομαι με αρνητικές σκέψεις).

      Δυστυχώς όμως με έχουν πιάσει όλες οι αρνητικές σκέψεις που μπορεί να κάνει "ίσως;" μια γυναίκα στην ηλικία μου. Με έχουν πει μεγάλη αρκετές φορές, με αποτέλεσμα να σκέφτομαι συνέχεια εαν είμαι μεγάλη για να αποκτήσω παιδί και ίσως γι'αυτο να είχα τις αποβολές. Ξέρω πως υπάρχουν γυναίκες που έχουν αποκτήσει στην ηλικία μου παιδί και μεγαλύτερες, αλλά δεν ξέρω καμία προσωπικά.

      Επίσης βομβαρδίζομαι σε όλα τα social media με topics για στενάχωρα θέματα όπως αρρώστιες σε όλες τις ηλικίες, για γονείς που έφυγαν απο τη ζωή κτλ  

      Και σκέφτομαι πραγματικά όλα αυτά και λεω, εαν τύχει σε μένα τι θα απογίνει το παιδί? Και σκέφτομαι μετά πως γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι σου φέρνει η ζωή. Και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες γυναίκες εκεί έξω που σκέφτονται σαν εμένα και δεν τολμούν να μιλήσουν? 

      Θα πει κανείς αν σκέφτομαι όλα αυτά μήπως να μην κάνω παιδί.

      Έχω ακούσει δεξιά αριστερά διάφορα αρνητικά πάνω στο θέμα εγκυμοσύνη σε ηλικία 40+ , αλλά δεν υπήρξε καμία γυναίκα να μου πει εμένα προσωπικά κάτι ανάλογα με τις σκέψεις μου.

      Και να παω σε ψυχολογική υποστήριξη δεν μπορώ, δεν εχω πια την οικονομική ευχέρεια.  

      Δεν ξέρω κορίτσια. Προσπαθώ να διαβάσω κάπου θετικά και δεν βρίσκω.

      Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω και εγώ ενα υγιέστατο μωράκια στην αγκαλιά μου. Να μεγαλώσει η οικογένεια μας. Νομίζω πως θα μπορούσα να γίνω μια καλή μανούλα.

      Καλησπέρα!

      Καταρχάς υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρέα που μπορείς να μιλήσεις με κοπέλες με τις ίδιες ανησυχίες και  εμπειρίες.

      Δεν γνωρίζω από ποια περιοχή μας γράφεις αλλά υπάρχουν και δημόσιες δομές για ψυχολογική υποστήριξη.. καλό είναι να απευθυνθείς κάπου γιατί θα περάσουν πολλά απο το μυαλό σου.. και σίγουρα θα πρέπει ότι απόφαση πάρεις να την πάρεις μαζί με τον σύντροφο σου (αν υπάρχει) διαφορετικά φυσικά και μόνη σου είναι εφικτό ξέρουμε πολλές τετοιες περιπτώσεις..

      Να σου πω για την ιστορία οτι υπάρχουν γυναικες που προσπαθούν και με δευτερη τριτη δοτρια μεχρι να τα καταφέρουν είτε για αδερφακι.. οποτε δεν ειναι τοσο τρομερο..

      τωρα αναφορικα με την ηλικια.. ενα νουμερο ειναι τι 43 τι 53 τι 23.. (μονο ο περιορισμος του 54 λογω νομοθεσιας).. το θεμα υγειας και στα 20 μπορεις να παθεις κατι οχι μονο στα 40++, οκ σωματικα θα εισαι 40+ αλλα για να προχωρησετε και να προχωρησει και η εγκυμοσυνη ιατρικα θα ειναι εφικτο.. οσον αφορα τον κοσμο ή τι σκέψεις.. δεν ξερω ποια θα ειχε μεγαλυτερους ενδιασμους μια 30 που πρεπει να παει με δοτρια η μια 40++ .. για μενα ειναι σχεδον το ιδιο δυσκολο (μπορει να εχω προσωπικη αποψη ποιο ειναι πιο δυσκολο αλλα δεν ειναι επι του παροντος).. 

      Διαβασε εμπεριες , επιστημονικα αρθρα, μιλα με τον γιατρο σου, με καποιον ειδικο.. και οτι αποφαση παρεις θα ειναι για το καλυτερο για σενα..

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

      Αχ τι ωραια νέα!Μπραβο!❤️

      Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.Λοιπόν έκανα εχθές την εξέταση για το μικροβιωμα,θα περιμένουμε περίπου 20 ημέρες για τ αποτελέσματα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:Όταν ξεκινησαμε έκανε ο σύντροφος μ για το οξειδωτικό στρες κ ήταν οκ ο γιατρος δεν μας είπε όμως για κατακερματισμό.Την κάνουν αυτή την εξέταση πάντα η όχι;Επίσης του είπα ότι βγήκα ετεροζυγη σε κάποια μετάλλαξη κ η αιματολόγος είπε για ενέσεις κ η απάντηση σου ηταν ότι χρειάζεται λίγο η θρομβοφιλια σε αυτές τις περιπτώσεις κ δεν χρειάζονται οι ενέσεις.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον.Παλιά μου είχε πει ότι στην εξωσωματική δεν μας πειράζει κ η προλακτινη ενώ την ενδοκρινολόγο που ρωτησα είπε σαφώς κ πειράζει.

      Λοιπον για το θέμα της θρομβοφιλιας εγώ πριν κάνω τις εξετάσεις και επειδή η αδερφή μου έχει θρομβοφιλια σε έναν παράγοντα μου ξεκίνησε ενέσεις προληπτικά. Θεωρώ εφόσον βγήκες ετεροζυγώτης θα πρέπει να τις κάνεις και εσύ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο γιατρός σου δεν σε αφήνει. Ο γυναικολόγος μπορεί να στις γράψει ή και στο κέντρο που κάνεις την εξωσωματική. 

      πρίν από 28 λεπτά , Supergirl87 είπε:

      Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.Όχι δεν υπάρχει κανένα θέμα απλά ηταν η μόνη εξέταση που δε κάναμε.Στην αρχή μας είπε ότι δεν χρειάζεται κ χθες ότι καλό είναι να γίνεται.Τι να πιστέψω δεν ξέρω ποια.Στο ενδεχόμενο που τις ξεκινήσω γράφονται,κ εάν ναι από ποιον;

      Για τον κατακερματισμό αν δεν κάνω λάθος είναι αυτο το dfi που λένε για το dna του σπέρματος; Αν είναι αυτό εμείς την κάναμε και αυτή την εξέταση. Μας είπαν ότι είναι από τις εξετάσεις που πρέπει να ελεγχθούν μαζί με το σπερμοδιάγραμμα και το οξειδωτικό στρες. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ετσι Μαρακι γερο και ας ειναι οτι θελει!!!!!!αχ κουφετακι φακες ε?πω πω εχει μια βδομαδα που τις σκεφτομαι,με βλεπω αυριο αν δεν βρει ψαρια η μανουλα να τρωμε φακες!!σας φιλω,θα μπω αργοτερα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερούδια,

δουλειά σήμερα.πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!

Λοιπόν εχθές έκανα και κουραμπιέδες και μελομακάρονα και έφτιαξα και πίτσα για το βράδυ.Ολα έγιναν πάρα πολύ ωραία!!!!!!

Βέβαια ξεπατώθηκα αλλά χαλάλι!!!!!

Για σήμερα θα φτιάξει η πεθερά μου ψαρόσουπα!!!!!

μιαμ μιαμ μιαμ

το απόγευμα θα πάμε σε πάρτυ!!!!

φιλιά πολλά

είσαι αστέρι! σε όλα σου!

καλημερουδιααααααααααααα!!!σημερα η μανουλα θα μου φτιαξει λαχανο με κρεας,αχ γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!ειναι απο τα φαγητα που λατρευω κ μπορω να τρωω μονο αν ο καλος μου δεν θα ειναι σπιτι!!!ε σημερα εχει μπαλα οποτε θα φαμε τελειο φαγητακι!!!

Φεφη τι καλα που στολισατε,φιλια στο φεφοπαιδοοοοοοο!!!!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!

φιλιά στο στρουμφάκι μας!

κ εμένα μου αρέσει το χοιρινό με λαχανο, ενώ στον φέφο καθόλου.

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!!

Με πλάκωσε το πάπλωμα!!Πριν λίγο ξύπνησα!!Ευτυχώς που ο περιστέρης είχε ανάλαβει καθήκοντα baby sitter και καθόλου δεν είχα τύψεις γι'αυτό, μιας κι είχε σξκωθεί από τις 7 κι έβλεπε πρωινή ενημέρωση.

Σήμερα εχω πάρα πολλές δουλείες,όπως και χθες.Λέω να καθαρίσω το σπίτι για να είναι έτοιμο για τα γενέθλια.Και επιτέλους να μελώσω και τα φεφομακάρονα

Φεφη επιτέλους στολίσατε και το φεφόπαιδο κατενθουσιάστηκε!!Προσοχή τώρα με το δέντρο...

Θα ψήσω μπριζόλες μοσχαρίσιες

Ζυγίστηκα κιόλας.-3,3 καλά δεν είναι;Αλλά πολύ πείνα χθες με το ψάρι.

Πεινούσα τόσο που έφαγα από τις 7.30 το βραδινό.

Φιλάκια στα μαγειρικά μαγουλάκια και καλή Κυριακη

συγχαρητήρια για τα κιλά! μου αρέσει η αυτοπειθαρχία σου!

πώς σου φάνηκαν τα μελομακάρονα;

χθες τα έψησα κ εγώ, σήμερα θα τα μελώσω, αλλά άρεσαν σκέτα στην Σύσα κ στον φέφο κ με βλέπω να κάνω κ 2η δόση!

πώς να την προσέξω την σουσουράδα;

τελικά πώς το λέει το έλατο; έλα ντω! ή έλα 'δω! δεν έχει πάρει πρέφα ότι μιλάμε για το δέντρο.

Καλησπέρα

Σήμερα έκανα κεφτεδάκια με σάλτσα και μακαρόνια.

Βαριέμαι σήμερα.

fefi ωραίο δεντρο. Καλές γιορτές να έχετε με υγεία.Τι νέα να σου πω με τη νέα χρονιά δεν κατάλαβα;

Φιλάκια

ευχαριστώ κάγκλυ μου. μακάρι να περνάμε όμορφα με τα αγαπημένα μας πρόσωπα. υγεία κ αγάπη!

από τη νέα χρονιά μόνο καλά νέα!;) μωρουδίστικα!

σήμερα έκανα κοτόπουλάκι με χυλοπίτες στη γάστρα..... ο θυσαυρούλης έσκασε στο φαγητό:rolleyes:

επίσης την χορτόσουπα της νεραιδούλας που δεν την τίμησε και ιδιεταίρως:rolleyes:

και επίσης έφτιαξα και τα ροξάκια και έστειλα και λίγα στην ξαδερφη μου που μου παράγγειλε ακόμα μια δόση......;)

μελομακάρονα ακόμα....θα τα φάω όλα και δεν πρέπει.:cool:

άξια!

Φεφη....λιωνω για Συσσα!!!!!!

Καλο βραδυ κουκλες....

κ εγώ συμπεθέρα.

χθες πήγαμε στη γιορτή για τα παιδιά του ομίλου που δουλεύω.

δεν έβαλε .ώλο κάτω. ξεβιδώθηκε στο χορό. συνέχεια πάνω στην πίστα, να λικνίζεται, να τσακίζει μεση...μέσα στην καλή χαρά! αλώνισε όλο το μαγαζί!κου κου βά!

το κακό είναι που εγώ ήμουν δίπλα στην πίστα, για να μην πέσει, χτυπήσει-επειδή ήταν ένα επίπεδο πιο ψηλό-κ ο φέφος δεν έβγαλε καμιά φωτό το παιδί...:(;).

όσες έβγαλα ήταν στην αρχή.τράβηξα κ βίντεο, αλλά για να ανέβουν στο φ.μπ θέλει 1 ώρα κ κάτι λεπτά. ξέρετε καποιον πιο σύντομο τρόπο;

Καλημέρα!!!! Καλή εβδομάδα σε όλους!!!

Χθες έκανα καρμπονάρα με 6500 θερμίδες η κάθε μερίδα!:tongue:

Για σήμερα έκανα κεφτέδες με πατάτες κοκκινιστές!

χρυσοχέρα, μου τρέχουν τα σάλια!

Επιτέλους χθες έφτιαξα μελομακάρονα, για πρώτη φορά και από τυχαία συνταγη και έγιναν πεντανόστιμοι!!!!

Φυσικά τέλειοι γίνανε επειδη τους ζύμωσε η Λουκία!!!:P:p

άμα συμμετέχει κ το παιδί γίνονται θεϊκά! έχουν αγγελική γεύση!;)

Τώρα άμα σε πω ότι δεν θυμάμαι....

Νομίζω όμως φιλέτο με σάλτσα ροκφορ...

το ίδιο φάγαμε! τέλειο!

Ωχχχχ.... Μαράκι έχω κι εγώ και ξέρω τι μανίκι είναι...

Εγώ φέτος πήρα φαρμακευτικη πρόπολη και με βοήθησε παρα πάρα πολύ!!!!

Και με καθαρισε και δεν με επιασε καθόλου η ιγμορίτιδα μέχρι στιγμής!

σοβαρά μιλάς; θα πω κ στη μάνα μου. υποφέρει από ιγμορίτιδα!

χαχαχα!!!! Τέλεια η Σίσα!!!!:lol::lol::lol:

Και του χρόνου!!!

κ του χρόνου με υγεία!

καλημερα κοριτσια!!!

ειμαι καλυτερα δεν με ποναει το κεφαλι μου μονο ντεπον πηρα αλλα με ποναει ο λαιμος μου πολυ... θα πιω κανα τσαγακι και βλεπουμε..

κλαει το περδικακι, φευγω..

να μου το φιλήσεις το περδικάκι σου!

Καλημέρα στο μαγειροκόριτσα !!!

Τί ωραίος καιρός για .... ξάπλες !!!!

όντως!

αλλά σηκώθηκα από τις 5.30. δεν μου κόλλαγε ύπνος. κατά τις 7.30 νύσταζα!

Λοιπόν, τα νέα μας : ο γάμος την Παρασκευή ήταν έτσι όπως θα έπρεπε να είναι όλοι οι γάμοι... με κέφι, χαρά, χορό και ζωντάνια ! Άντε να ζήσουν τα παιδιά να ευτυχήσουν !

να ζήσουν!

Εγώ πάλι δεν ξεκουράστηκα τόσο όσο πίστευα ... έκανα πολλές πολλές δουλειές που έλειπαν τα παιδιά, ξεσκαρτάρησα και παρα πολλά παιχνίδια με τα οποία δεν έπαιζαν πλέον και τα χάρισα...

ρε φιλενάδα την ίδια δουλειά κάναμε το Σάββατο. πρωτοβουλία του φέφου έγινε το ξεκαθάρισμα. πεταξα πολύ πράγμα! κατηγοριοποίησα κ τώρα μου μένει να αγοράσω κούτες, να τα έχω αρχειοθετημένα-τύπου. κάποια τα έχω επιλέξει για τη μικρή μικρή ανεψούλα, για αργότερα.

πήγαμε όμως και ψωνίσαμε για τα βαφτηστήρια μας ρούχα και παιχνίδια (!!! τί καλά βρε κόρες, καθόμουν και χάζευα σαν μικρό παιδί μέσα στο παιχνιδάδικο....)... το απόγευμα του Σαββάτου πήγαμε στον βαφτηστήρι, είναι γλύκας είναι τρέλας κι έχει μεγαλώσει ο σπόρος μας !!!!

Εχθές πήγα να παραλάβω τα τέκνα μας που, φυσικά, δεν ήθελαν να φύγουν από τον παππού και την γιαγιά... και τί ωραία : η Σεμίνα ξύπνησε με πυρετό και συνεχίζει... και σήμερα το πρωί... ανά εβδομάδα -από ότι έχετε καταλάβει- κάποιος θα είναι αδιάθετος μέσα σε αυτό το σπίτι... είμαι κι εγώ μπουκωμένη (μόνο μύτη)...

για σήμερα/αύριο θα κάνω φακές ενώ έφτιαξα για τα παιδιά κεφτεδάκια (τα τρώνε και κρύα από το ψυγείο) αν πεινάσουν...

Επανέρχομαι σε λίγο !

περαστικά στην Σεμίνα μου!

φούρνο μικροκυμάτων έχετε; είναι απίστευτο εργαλείο για εργαζόμενη μάνα!δεν το ήξερα από το πατρικό μου, επέμενε ό φέφος κ το πήραμε κ τελικά έχω σωθεί!

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω αρκετή δουλειά κι έτσι μπήκα να σας καλημερίσω, να σας πω ότι πέρασα ένα πολύ ωραίο Σαββατοκύριακο με τον αντρούλη μου και ότι θα διαβάσω σε λίγο τα νέα σας και ελπίζω να επανέλθω.

Α! Σήμερα τρώμε γιουβαρλάκια...

χάρηκα πάρα πολύ!

καλημερα, καλημερα. τι κανετε???εγ εχω για σημερα καλαμαρια φρασκα κοκκινιστα με μακαροναδα απο χθες. κουραστηκα να τα καθαρισω τα ριμαδοκαλαμαρια, αλλα εγινε ...λουκουμι..περασαμε ομορφο σκ. εκανα πολλες δουλειες παρασκευη και σαββατο.φτιαξαμε μελομακαρονα, συγνωμη φεφομακαρονα ηθελα ναπω:D, εγιναν πολυ νοστιμα αλλα πρεπει να ξαναφτιαξω γιατι εχουμε μεινει μονο 8!!!ο αντρουλης μου εχασε το μετρημα.

χάρηκα πάρα πολύ που σας άρεσαν!

πηγαμε βολτιτσες για ψωνια, σε 2 παρτυ. αυτα!!!ολα καλα, αν και δεν ξεκουραστηκα. κολλησαμε και εμεις οπως το φεφοπαιδο με το ρουντωλφ(τον λει ντουντου η δικια μου) σε ολες τις εκδοχες.

είδες; ;)

φεφη ωραιο το δεντρο σας αλλα ακομη καλυτερη η Συσα.

μερσί. βάλε κ εσύ τη νεράιδα σου!

και εγω, παρολη την αντιβιωση,ακομη βηχα και συναχι εχω.:( δωρακι πανεμορφος ο θυσαυρουλης, φτου φτου. μακια σε ολες

είδες το γαμπρουδάκι μου;:)

άννια μου, πάρε το γυναικολόγο σου κ μίλα του. κ αν είσαι θα υπάρχει λόγος να μείνει με τα άλλα μπουμπούκια σου! αγορίστικά έχεις, κοριτσίστικα έχεις, την αγάπη του άντρα σου έχεις! όλα θα γίνουν!

μάκια σε όλες. έχω πολλή δουλειά!

τρώμε μοσχάρι με ρύζι. έχω κ φακούλες για βράδυ.

το απόγευμα μελώνω φεφομακάρονα, αν μου το επιτρέψει το φεφόπαιδο...της άρεσαν πολύ σκέτα, σαν μπισκότα.

θέλω να σιδερώσω κ αν προλάβω να καθαρίσω ψυγείο...σιγά να μην!

μάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

εγω αννουλα μου δεν τις λιγουρυτηκα μωρε ομως τι να κανεις καθε μερα καθε μερα καθε μερα αααααααααα!!!!αντε κλ μεσσημερι(αυτος ο καιρος μ'αρεσει πολυ αφου ειμαι μεσα στο σπιτι κ τα χριστουγεννα ειπε οτι θα χιονισει αχ τι ωραια)


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!ημερα εχω φαγητο απο εχθες,λαχανο με κρεας για μενα(γιουπιιιιιιι) κ κρεας με πατατουλες κοκκινιστο για τον αντρουλη!!!

Δωρακι πως εισαι?αμαν με αυτες τις ιωσεις,σας τσακισαν φετος!να φυγουν κ να μην ξαναγυρισουν!!παντως μικρη μου κ ομορφη πρεπει λιγο να κοιταξεις κ την Δωριτσα,βλεπεις οτι ο οργανισμος σου φωναζει,μηπως να εκανες καμμια εξεταση,να επερνες βιταμινες καπως να δυναμωσεις.κ στην τελικη θα το κανεις κυριως για το αγορακι σου!!!φιλακια πολλα!!

Nai aννουλα μου,δικιο εχεις καλη μου.Ευτυχως σημερα ειμαι αρκετα καλυτερα.

Απλα θα πρεπει να κανω μια εξεταση αιματος γιατι την τελευταια φορα που εκανα ο αιματοκτριτης μου ηταν μονο 35.....και ο γιατρος μου ειπε να το ξανα δει.

!!

Καλημέρα!!!! Καλή εβδομάδα σε όλους!!!

Χθες έκανα καρμπονάρα με 6500 θερμίδες η κάθε μερίδα!:tongue:

Για σήμερα έκανα κεφτέδες με πατάτες κοκκινιστές!

Επιτέλους χθες έφτιαξα μελομακάρονα, για πρώτη φορά και από τυχαία συνταγη και έγιναν πεντανόστιμοι!!!!

Φυσικά τέλειοι γίνανε επειδη τους ζύμωσε η Λουκία!!!:P:p

Μα εννοειτε...αφου τα ζυμωσε το παιδι!!!!!

Κι εγω θελω να κανω....και κουραμπιεδες και να βαλει κι ο θησαυρουλης μου τ χερακι του.

;)

πιπιλα ηθελε...Μωρο μουυυυυ για σημερα θα κανω καμια σουπα, μαλλον ψαροσουπα..
Καλημέρα στο μαγειροκόριτσα !!!

Τί ωραίος καιρός για .... ξάπλες !!!!

Μωρε ο καιρος καλος ειναι...που χρονος για ξαπλες ομως;.....

Λοιπόν, τα νέα μας : ο γάμος την Παρασκευή ήταν έτσι όπως θα έπρεπε να είναι όλοι οι γάμοι... με κέφι, χαρά, χορό και ζωντάνια ! Άντε να ζήσουν τα παιδιά να ευτυχήσουν !Να ζησουν!!!!

Εγώ πάλι δεν ξεκουράστηκα τόσο όσο πίστευα ...Λογικο.... έκανα πολλές πολλές

Εχθές πήγα να παραλάβω τα τέκνα μας που, φυσικά, δεν ήθελαν να φύγουν από τον παππού και την γιαγιά... και τί ωραία : η Σεμίνα ξύπνησε με πυρετό και συνεχίζει... και σήμερα το πρωί... ανά εβδομάδα -από ότι έχετε καταλάβει- κάποιος θα είναι αδιάθετος μέσα σε αυτό το σπίτι... είμαι κι εγώ μπουκωμένη (μόνο μύτη)...Περαστικα σας βρε κοριτσακι....αμαν πια αυτες οι ιωσεις!!!!!!

για σήμερα/αύριο θα κάνω φακές ενώ έφτιαξα για τα παιδιά κεφτεδάκια (τα τρώνε και κρύα από το ψυγείο) αν πεινάσουν...Μια χαρααα

24ωρο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά !

Δώρα,

Περαστικά σου !Ευχαριστωωωω

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω αρκετή δουλειά κι έτσι μπήκα να σας καλημερίσω, να σας πω ότι πέρασα ένα πολύ ωραίο Σαββατοκύριακο με τον αντρούλη μου....Τι καλα.... και ότι θα διαβάσω σε λίγο τα νέα σας και ελπίζω να επανέλθω.

Α! Σήμερα τρώμε γιουβαρλάκια...

Ζηλεψααααα

Καλήμερα κορίτσια,είμαι να σκάσω το συζήτησα χτες με τον Τ και μου είπε ότι αν είμαι είναι καλοδεχούμενο,και εγώ θέλω βεβαία εννοείτε απλά τα οικονομικά μας δεν ξέρω αν θα αντεπεξέλθουμε και σε 3παιδι

Συμφωνω με τον καλο σου Αννια μου.Μακαρι να ειναι οπως θες,αλλα ακομα κι αν ερθει 3ο μωρακι......σκεψου την ευτυχια......

Ολα θα πανε καλα κουκλα,μην αχγονεσαι καθολου....Εχει Ο Θεος!!!!

Λοιπον,ειναι η τριτη φορα που γραφω και με πεταει......:mad:

Καλημερααααα η καλησπερα......τεσπα!!!!

Σημερα ευτυχως ειμαι πολυ καλυτερα.Μονο ο λαιμος μου ποναει λιγο...

Ευτυχως δλδ γιατι σημερα γιορταζει ο αγαπουλης μου και δεν θα ηθελα να ειμαι κρεβατομενη.

Χρονια πολλα αγαπη μου!!!!!!!!!

Και μιας και η μερα ειναι ξεχωριστη,

ειπα στον καλο μου να φερει κατι σε θαλλασινο να κανω σημερα,μιας και νηστευουμε και δεν εχω επιλογες.

Για τον θησαυρουλη εκανα μοσχαρακι με κριθαρακι σουπα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....

την αλλη βδομαδα που θα εχουμε αυχενικη λετε να δουμε κ τι θα ναι το θαυματακι?βεβαια πανω απο ολα να ειναι ολα καλα,αλλα ετσι για να λεμε!!!

Ναι Αννούλα ίσως και να σας δώσει μια ιδέα από τους χτύπους της καρδιάς... μην βιάζεσαι.... θα δείτε σίγουρα το φύλο του μωρού στην Β' επιπέδου !!! Γερό παιδάκι να είναι πάνω από όλα !

περαστικά στην Σεμίνα μου!

....

φούρνο μικροκυμάτων έχετε; είναι απίστευτο εργαλείο για εργαζόμενη μάνα!δεν το ήξερα από το πατρικό μου, επέμενε ό φέφος κ το πήραμε κ τελικά έχω σωθεί!

.........

το απόγευμα μελώνω φεφομακάρονα, αν μου το επιτρέψει το φεφόπαιδο...της άρεσαν πολύ σκέτα, σαν μπισκότα. Να 'τα να 'τα σαν γεννηθεί η νύφη της πεθεράς θα μοιάσει !!!! Κι εγώ σαν μπισκότα (αμέλωτα εντελώς) τα τρώω !!!:lol:

θέλω να σιδερώσω κ αν προλάβω να καθαρίσω ψυγείο...σιγά να μην!

μάκια σε όλες!

Ευχαριστώ για τις ευχές !

Έχουμε φούρνο μικροκυμάτων αλλά αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο να βάζω πράγματα για τα παιδιά. Τα δικά μας ως επί το πλείστον - δεν ξέρω, λίγο το φοβάμαι ...:wink:

Κι εγώ έχω σίδερο ! Θα δείξει: αναλόγως με τα κουράγια μας !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα η καλησπερα......τεσπα!!!!

Σημερα ευτυχως ειμαι πολυ καλυτερα.Μονο ο λαιμος μου ποναει λιγο...

Ευτυχως δλδ γιατι σημερα γιορταζει ο αγαπουλης μου και δεν θα ηθελα να ειμαι κρεβατομενη.

Χρονια πολλα αγαπη μου!!!!!!!!!

Και μιας και η μερα ειναι ξεχωριστη,

ειπα στον καλο μου να φερει κατι σε θαλλασινο να κανω σημερα,μιας και νηστευουμε και δεν εχω επιλογες.

Για τον θησαυρουλη εκανα μοσχαρακι με κριθαρακι σουπα.

γιατί τί είναι σήμερα; χρόνια πολλά, να σας χαίρεται. υγεία, αγάπη κ με το καλό ένα 2ο νινί.

Αννουλα.....γερο να ναι...

αλλα εγω νομιζω αγορι εχεις.....;)

κ εγώ αγόρι ψηφίζω.

.....

το απόγευμα μελώνω φεφομακάρονα, αν μου το επιτρέψει το φεφόπαιδο...της άρεσαν πολύ σκέτα, σαν μπισκότα. Να 'τα να 'τα σαν γεννηθεί η νύφη της πεθεράς θα μοιάσει !!!! Κι εγώ σαν μπισκότα (αμέλωτα εντελώς) τα τρώω !!!:lol:

λες; μακάρι να βρει όντως τόσο όμορφο άντρα με τόσο καλή μαμά.

είτε ο Ρ είτε ο Ν ...η κόρη μου θα είναι φάρδος

Ευχαριστώ για τις ευχές !

Έχουμε φούρνο μικροκυμάτων αλλά αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο να βάζω πράγματα για τα παιδιά. Τα δικά μας ως επί το πλείστον - δεν ξέρω, λίγο το φοβάμαι ...:wink:

Κι εγώ έχω σίδερο ! Θα δείξει: αναλόγως με τα κουράγια μας !

κ εγώ τα έχω ψιλοακούσει, αλλά ρε φίλε είναι μεγάλη ευκολία!

Άννα γερό να είναι! κ όμορφο σαν τη μαμά του!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δλδ γιατι σημερα γιορταζει ο αγαπουλης μου και δεν θα ηθελα να ειμαι κρεβατομενη.

Χρονια πολλα αγαπη μου!!!!!!!!!

Και μιας και η μερα ειναι ξεχωριστη,

ειπα στον καλο μου να φερει κατι σε θαλλασινο να κανω σημερα,μιας και νηστευουμε και δεν εχω επιλογες.

Για τον θησαυρουλη εκανα μοσχαρακι με κριθαρακι σουπα.

Χρόνια πολλά να τον χαίρεσαι!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ξερω και εγω βρε κοριτσια σας ευχαριστω που μου λετε την γνωμη σας παντως!!!Και εγω θελω αν ειμαι να το κρατησω εννοειτε απλα αυτο που με κανει να σκεφτομαι αρνητικα ειναι το οικονομικο και μονο:mad::xθα μαθουμε σε 2,5βδομαδες :cool:εμεις σημερα τρωμε τουρλου!!Αννα πας για αυχενικη σημερα?


:-D

Link to comment
Share on other sites

την αλλη βδομαδα που θα εχουμε αυχενικη λετε να δουμε κ τι θα ναι το θαυματακι?βεβαια πανω απο ολα να ειναι ολα καλα,αλλα ετσι για να λεμε!!!

Εννοείται γερό να είναι και μακάρι να μπορέσετε να το δείτε αλλά είναι νωρίς ακόμη Αννούλα!

κ εμένα μου αρέσει το χοιρινό με λαχανο, ενώ στον φέφο καθόλου.

Κι εμένα μου αρέσει παρα πολύ!!!

πώς σου φάνηκαν τα μελομακάρονα;

χθες τα έψησα κ εγώ, σήμερα θα τα μελώσω, αλλά άρεσαν σκέτα στην Σύσα κ στον φέφο κ με βλέπω να κάνω κ 2η δόση!

Εγώ γιατί δεν είδα την συνταγή σου;:confused:

χθες πήγαμε στη γιορτή για τα παιδιά του ομίλου που δουλεύω.

δεν έβαλε .ώλο κάτω. ξεβιδώθηκε στο χορό. συνέχεια πάνω στην πίστα, να λικνίζεται, να τσακίζει μεση...μέσα στην καλή χαρά! αλώνισε όλο το μαγαζί!κου κου βά!

χαχαχα!!!! Αστέρι η κόρη σου! Ξέρει το παιδί να διασκεδάζει!!!;)

το απόγευμα μελώνω φεφομακάρονα, αν μου το επιτρέψει το φεφόπαιδο...

Καλή επιτυχία!!

Ευτυχως δλδ γιατι σημερα γιορταζει ο αγαπουλης μου και δεν θα ηθελα να ειμαι κρεβατομενη.

Χρονια πολλα αγαπη μου!!!!!!!!!

Να τον χαίρεσαι Δώρα! Χρόνια του πολλά!!!

Αρη τον λένε;

Έχουμε φούρνο μικροκυμάτων αλλά αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο να βάζω πράγματα για τα παιδιά. Τα δικά μας ως επί το πλείστον - δεν ξέρω, λίγο το φοβάμαι ...:wink:

Δίκιο έχεις που το φοβάσαι...

Κι εγώ τον χρησιμοποιούσα πολύ και για το παιδί, μέχρι που έμαθα πως αλλοιώνει το dna του φαγητού και το κάνει καρκινογόνο.

Τώρα το χρησιμοποιώ σπάνια!

Ξερω και εγω βρε κοριτσια σας ευχαριστω που μου λετε την γνωμη σας παντως!!!Και εγω θελω αν ειμαι να το κρατησω εννοειτε απλα αυτο που με κανει να σκεφτομαι αρνητικα ειναι το οικονομικο και μονο:mad::xθα μαθουμε σε 2,5βδομαδες

Υπομονή Ιωάννα μου!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έλα ρε παιδιά...σοβαρά το λέτε αυτό για το φούρνο μικροκυμάτων; μου το ξαναείπε κ ο φαρμακοποιός για τα ομοιοπαθητικά...

συνταγή μπαρμπαρήγου είναι τα μελομακάρονα, αλλά με την εναλλακτική που δίνει χωρίς σιμιγδάλι. μόνο αλεύρι.

είναι αφασία το παιδί μου.

εγώ γιατί δεν βλέπω στο ημερολόγιο παρά μόνο για Αγλαϊα, Ευτύχιο κ Βονιφάτιο;

γιορτάζουν όλοι όσοι βαφτίστηκαν Αρούληδες;

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι πάλι κι εγώ

Φάγαμε τα ρεβυθάκια μας και θα συνεχίσω το συμμάζεμα

Εχω και τον περιστέρη εδώ για βοήθεια.Ας κρατάει το παιδί και δεν θέλω να μου κάνει τίποτα.

Ποιος γιορτάζει σήμερα, ακόμα δεν έχω καταλάβει...

Μίλησα και με την διαιτολόγο να την ρωτήσω τι θα φάω στα γενέθλια

Κάτι μου επέτρεψε,πάλι καλά

Τα φεφομακάρονα έγιναν πολύ ωραία

Δεν δοκίμασα,αλλά άρεσαν πολύ του περιστέρη

Αμα μου επιτρεψει η κυρα διαιτολόγα θα φάω κι εγώ κανένα

Βλέπετε πώς πειθαρχώ,ε;

Τι να κάνω...Ας κάνω κι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τον φούρνο μικροκυμάτων ούτε κι εγώ τον έχω σε εκτίμηση και αυτός ήταν και ο λόγος που δεν πήρα ποτέ μου. Πριτιμώ τον παραδοσιακό τρόπο ψησήματος, ζεστάματος και ξεπαγώματος των φαγητών.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...