Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!:D

Να ΄μαι πάλι εδώ... με καλύτερη διάθεση και θετική σκέψη. Μόνο που έχασα πολλά από εδώ και διάβασα ότι προλαβαίνω.

Καταρχήν από φαγητά έκανα αυτές τις μέρες: πρασόρυζο με μπιφτέκια, ρεβύθια κοκκινιστά, μακαρονάδα και αύριο σκέφτομαι κουνέλι στιφάδο, στο οποίο θέλω την βοήθεια σας: νομίζω ότι υπάρχει εύκολος τρόπος να καθαρίσω τα κρεμμυδάκια...κάτι που τα βουτάνε στο ζεστό νερό και μετά στο κρύο, κομμένα... δεν θυμάμαι;)... για δώστε τα φώτα σας!

Βλέπω και καινούργιες παρουσίες... nataliag και chrysa1982 καλώς ήρθατε στην μαγειροπαρέα!:D

Νίκο συγχαρητήρια για το βιβλίο!:P Καλοτάξιδο! Στείλε μου το μπλογκ σου, γιατί από ένα φορμάτ που έκανα στο pc, το έχω χάσει... ή όποια το έχει.

Αγγελική διάβασα για την συμπεριφορά της δασκάλας στο μικρό και έφριξα! Τι κάνουν στα παιδάκια! Αντί να είναι δίπλα τους, είναι απέναντι και δημιουργούν προβλήματα... ευτυχώς που είναι οι εξαιρέσεις αυτοί οι "παιδαγωγοί" και διορθώνονται τα πράγματα στην πορεία!

Εβίρι εντελώς αχαρακτήριστος αυτός που σου έκλεβε τις συνταγές! Δεν το καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνεται αυτό... αν δεν μπορεί να υποστηρίξει αυτό που ξεκίνησε, να μην το κάνει καθόλου... και όχι να κλέβει τις ιδέες των άλλων!:mad:

Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο... συγχωρέστε με... φιλιά σε όλα τα κορίτσια.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη στη δουλεια ειμαστε σε αναμονη, ο δικηγορος της εταιριας θα κανει μια προταση στο δικηγορο καποιων συναδελφων για εξωδικαστικη λυση αλλα για να λεμε την αληθεια μου βρωμαει! Εγω δεν εχω παρει μερος σε αυτο, ειμαι stand by. Δουλευουμε οπως δουλευαμε πριν το κατεβασμα των ταμπελων.

Φωτεινη μη ζητας συγνωμη αν δεν θυμασαι, με τα μυαλα και τη διαθεση που εχουμε ολες παντα κατι και καποιον ξεχναμε

Ναταλια τι ευτυχια να μαγειρευει ο αντρας!! Φοβερη βοηθεια

Νινα χαρηκα που εισαι καλυτερα, οσο για τα κρεμμυδακια δεν εχω ιδεα γιατι δεν εχω κανει ποτε στιφαδο

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα δεν μου κάνει καμία εντύπωση που σας βρέχει κάθε μέρα σχεδόν! Είπαμε ξέρουμε από δυτική Ελλάδα και Ιόνιο!

Ναταλία ευτυχώς ήταν μόνο μία χρονιά και θέλω να πιστεύω ότι την αφήσαμε πίσω μας οριστικά! Γνωρίζοντας τις δασκάλες που διδάσκουν στο δημοτικό από την κόρη μου, ξέρω ότι τα επόμενα 5,5 χρόνια το παιδί μου θα έχει δίπλα του εκπαιδευτικούς που αγαπούν τα παιδιά και το λειτούργημά τους.

Ιωαννάκι καλά κάνεις και έχεις τις επιφυλάξεις σου! Έλπίζω τουλάχιστον να αποζημιωθείτε πλήρως!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!!

Νικο μου καλες δουλεις να εχειςμε το καινουριο σου βιβλιο, σου ευχομαι να σπασεις ρεκορ πωλησεων !!

Αγγελικη μου πολυ ευχαριστα τα νεα για τον γιο σου, μπραβο στο παιδακι μας !! Κ εμεις τα ιδια περασαμε με την περσινη να μην την ονοματισω,εσκασε το παιδακι μου, φετος ολα καλα φυσιολογικοτατα!

Ιωαννα οσα χρονια κ να περασουν δεν αλλαζουν.Παντα θα εχουν τα χαιδεμενα παιδια κ παντα καποια θα τα βαζουν στο περιθωριο,κακως ομως.Ας περασουν καμια αξιολογηση .. αλλα δυστυχως εκει πατανε οτι ποτε δεν αξιολογουνται κ βολευονται.

Εμεις σημερα πιτσα που εφτιαξα χτες το βραδυ.

καλημερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα !!!!

Νικο μου καλες δουλεις να εχειςμε το καινουριο σου βιβλιο, σου ευχομαι να σπασεις ρεκορ πωλησεων !!

Αγγελικη μου πολυ ευχαριστα τα νεα για τον γιο σου, μπραβο στο παιδακι μας !! Κ εμεις τα ιδια περασαμε με την περσινη να μην την ονοματισω,εσκασε το παιδακι μου, φετος ολα καλα φυσιολογικοτατα!

Ιωαννα οσα χρονια κ να περασουν δεν αλλαζουν.Παντα θα εχουν τα χαιδεμενα παιδια κ παντα καποια θα τα βαζουν στο περιθωριο,κακως ομως.Ας περασουν καμια αξιολογηση .. αλλα δυστυχως εκει πατανε οτι ποτε δεν αξιολογουνται κ βολευονται.

Εμεις σημερα πιτσα που εφτιαξα χτες το βραδυ.

καλημερα!

Αυτοι που μιλησε ο δικηγορος δεν ειναι τα χαιδεμενα απλα ειχαν παει τον απριλιο κι εκαναν μια κουβεντα για το πως πρεπει να κινηθουν δικαστικα και τους ειχε πει οτι αφου η εταιρια δεν εχει λεφτα και να κανουν διαταγη πληρωμης δεν θα τα παρουν. Ξαφνικα λοιπον επειδη θα γινει σε λιγες μερες ενα δικαστηριο αυτων που ειχαν κανει επισχεση τους πηρε τηλ και τους λεει αυτα που προανεφερα. Εν το μεταξυ αυτοι οι δυο δικηγοροι γνωριζονται. Και λεω εγω τωρα? Θελει να βγαλει 300 ευρω ανα κεφαλη για την εξωδικαστικη λυση συν το 20% απο αυτα που θα παρουν? Αφου μεχρι πριν λιγο καιρο ελεγε δεν εχει λεφτα η εταιρια. Ειναι πληρωμενος απο την εταιρια μας κρυφα να ερθει σε διακανονισμο για να δωσουν λιγα απο τα χρωστουμενα και να παραιτηθουν για να γλυτωσουν αποζημιωσεις?

Αν δεχτει η τραπεζα εξυγιανση θα ερθει η ιδια θα σου κανει διακανονισμο κι αν δεν σε θελει θα σε διωξει, γιατι να μπεις σε εξωδικαστικη λυση και να χασεις και δουλεια κι αποζημιωση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που μιλησε ο δικηγορος δεν ειναι τα χαιδεμενα απλα ειχαν παει τον απριλιο κι εκαναν μια κουβεντα για το πως πρεπει να κινηθουν δικαστικα και τους ειχε πει οτι αφου η εταιρια δεν εχει λεφτα και να κανουν διαταγη πληρωμης δεν θα τα παρουν. Ξαφνικα λοιπον επειδη θα γινει σε λιγες μερες ενα δικαστηριο αυτων που ειχαν κανει επισχεση τους πηρε τηλ και τους λεει αυτα που προανεφερα. Εν το μεταξυ αυτοι οι δυο δικηγοροι γνωριζονται. Και λεω εγω τωρα? Θελει να βγαλει 300 ευρω ανα κεφαλη για την εξωδικαστικη λυση συν το 20% απο αυτα που θα παρουν? Αφου μεχρι πριν λιγο καιρο ελεγε δεν εχει λεφτα η εταιρια. Ειναι πληρωμενος απο την εταιρια μας κρυφα να ερθει σε διακανονισμο για να δωσουν λιγα απο τα χρωστουμενα και να παραιτηθουν για να γλυτωσουν αποζημιωσεις?

Αν δεχτει η τραπεζα εξυγιανση θα ερθει η ιδια θα σου κανει διακανονισμο κι αν δεν σε θελει θα σε διωξει, γιατι να μπεις σε εξωδικαστικη λυση και να χασεις και δουλεια κι αποζημιωση?

Για το σχολειο ελεγα εγω οχι για το θεμα της δουλειας :)

Link to comment
Share on other sites

Για το σχολειο ελεγα εγω οχι για το θεμα της δουλειας :)

Οπως κ να εχει , αν δεν κινηθεις νομικα να κατοχυρωθεις, αν υπαρχει κ μια πιθανοτητα στο 1.000.000 να αποζημιωθεις την χανεις.

Ειναι μιλημενοι οι δικηγοροι κ εμας με τον συζυγο τοτε που ειχαν το ιδιο θεμα ολο κατι τετοια κουλα τους λεγανε, τα ειχαν παρει κ ακρη δεν βγαζουν.Το ιδιο κ το σωματειο.Να μην σου τα πολυλογω εφτασε τωρα μετα απο 4 χρονια δεν εχουν παρει δεκαρα τσακιστη κ ο ιδιοκτητης ανοιξε αλλο εργοστασιο κ πηρε ολα τα μηχανηματα απο μεσα ανενοχλητος αφου ολοι κανανε μοκο κ οι εργαζομενοι το μαθανε κατοπιν εορτης. αντε βγαλε ακρη.Θελει ενα πολυ καλο δικηγορο ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έφτιαξα αυτό το κέικ-τσουρέκι, γεμιστό με σοκολάτα και σταφίδες και ενθουσιάστηκα!:D Έτσι είπα να το μοιραστώ μαζί σας, να σας γλυκάνω κιόλας.

DSC03188_zpstqafci2u.jpg

Καλό, γλυκό Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφα κοριτσια τι κανετε? πως ειστε σημερα?

Σημερα το μενου μας εχει ψαρονεφρι με δαμασκηνα και πουρέ πατάτας θυμιζει εορταστικό αλλα μας αρεσει πολυ.

Nina Tom τι Κεικάρα ειναι αυτη μου επεσε το σαγόνι κατω μιαμ μιαμ λαχταριστό και σουπερ αφράτο φαινεται.

Με τις δουλειες μην το ψαχνετε δικηγόροι επισχέσεις κλπ υπερισχύει παντα το συμφέρον της επιχείρησης ασε που εργασιακα δικαιωματα ειναι ανέκδοτο.

Εμενα βρηκε μετα απο καιρο εργασια ο συντροφος της κολλητής μου 6ημερο με 600 ευρω 8ωρο αλλα οταν εχουν δουλεια κάθονται φυσικα. Αλλα άκουσον άκουσον χωρις διαλλειμα και του ειπαν για τουαλετα η φαγητο δυο λεπτα στα ορθια Οχι παραπανω. Χειροτερα απο ζωα μας αντιμετωπίζουν πλεον τον λυπήθηκα πολυ ουτε για φαγητο δεν σταματάει ενα σαντουιτς στο όρθιο για 600 ευρω 32 χρονων αντρας.οσο και αν αγαπαω την χωρα μας σκεφτομαι ολο και περισσοτερο το φευγιό δυστυχως.

Μεχρι τώρα προσπαθουμε να ειμαστε αισιόδοξοι.

Καλες μαγειρικές και σημερα! Καλο Σαββατοκύριακο να εχουμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε;

Ιωαννα μου κι εμένα λίγο υποπτα μου ακουγονται αυτά τα εξωδικαστικά. Δεν εχω βεβαια και τρομερη εμπειρια.

Sweetberry οπως τα λες χειροτερα απο ζωα μας αντιμετωπιζουν. Απαραδεκτες καταστασεις ζούμε και θα χειροτερεψουν κατα τη γνωμη μου. Δυστυχως η χωρα μας μας πληγωνει.

Ναταλια μπραβο στο συζυγο που μαγειρευει. Με το καλό να γεννησεις (αν καταλαβα καλά)! Απαραδεκτη η νηπιαγωγος με το φαγητο. Η κορη μου ειναι πολυ κακοφαγη αλλά κατι τετοιο δεν μου αρεσει. Φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα.

Τζενη κι εσεις ειχατε προβλήματα περυσι ε; Τι να πουμε...

Νινα δεν μας λυπασαι που βαζεις τετοιες φωτογραφίες; Τουλάχιστον στελνε κανενα κομματι κατα δω

Σαν να επεσε η θερμοκρασια λιγακι.

Στο θεμα μας: Σαββατο ειχαμε ψαροσουπα, Κυριακη γιουβαρλάκια γιαχνι. Ειχε ερθει κι ο αντρας μου για ΣΚ και προσαρμοστηκαμε οσον αφορα το μενου. Η κορη ανεβασε πυρετο την Παρασκευη το βραδυ ο οποιος κρατησε μεχρι Σαββατο μεσημερι. Για καλό και για κακο σημερα την κρατησα σπιτι. Ευτυχως πολυ γρηγορη ιωση.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα! Για σημερα ειχα κανει φακες αλλα θα παιξει λαπας καθως το παλικαρι ειναι παλι αρρωστο. Οσο κι αν φωναζω να πλενει χερια και να μην τα βαζει στο στομα εγω το λεω εγω το ακουω και μετα κολλαμε ολοι παρεα. Θεωρω οτι παιζει μεγαλο ρολο η καθαριοτητα των χεριων. Στη δουλεια ειμαστε κυριολεκτικα μες στη βρομα και μ εχουν πιασει τα νευρα μου για επιβαρυνεται η υγεια μας. Τα σκουπιδια δεν τα βγαζει κανεις αν δεν τα βγαλω εγω, τα γραφεια δεν καθαριζονται ποτε και τελικα θεωρω οτι απο δω μεσα φερνω πολλα μικροβια.

Τεσπα τι ζαλιζω και σε σας συνεχεια αλλα τα νευρα ειναι κροσσια

Νινα μας κατεστρεψες πρωι πρωι με το κεικ, γιαμ γιαμ

Φωτεινη οντως δροσισε πολυ αλλα ειναι ωραιο το βοριαδακι, στεγνωνουν τα ρουχα, δεν θελουμε αφυγραντηρα καλα ειναι

Βατομουρακι ωραιο το φαγητο, μπηκες στο κλιμα των εορτων

Παω να συνεχισω την καθαριοτητα και τα λεμε σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Το μενού μας όλο το Σαββατοκύριακο είχε ως εξής:

Σάββατο μεσημέρι φάγαμε ψαρόσουπα με διάφορα ψαράκια που είχαν ψαρέψει ο άντρας μου και ο μπαμπάς μου. Το βράδυ είχαν έρθει οι δικοί μου και οι κουμπάροι μας για τα χρόνια πολλά και ψήσαμε σουβλάκια και κεμπάπ. Είχα φτιάξει κι ένα ταψί με πατάτες φούρνου ενώ τηγάνισα και λίγες για τα μικρά. Είχα φτιάξει και ρυζάκι με κάρυ και σταφίδες, σως γιαουρτιού, σαλατούλα λάχανο καρότο και μία μακαρονοσαλάτα με τόνο, μαγιονέζα σπιτική και καρότο. Ψήσαμε και πιτούλες.

Την Κυριακή φάγαμε στην πεθερά μου μπιφτέκια στον φούρνο με πατατούλες τηγανιτές.

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί έμειναν κάμποσα από το Σάββατο.

Έχω δουλίτσα θα μπω να σχολιάσω αργότερα. Σας φιλώ....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάρεακι καλή εβδομάδα.

Έκλεισε λοιπόν το πάρτυ θα γίνει στην γιαγιά.Σ ας ευχαριστώ όλοι βέβαια ειναι πολύ φίλοι αλλά ήθελα κ γνωμες:tongue:

Σαββατοκύριακου πηγαμε εξοχικό κ όπως πάντα περάσαμε υπέροχα κ ξεκουραστα που το χρειαζομασταν.

Μαγειρικά τώρα Σάββατο μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα απλά λιτά κ νόστιμα Κυριακή χόρτα με μπακαλιάρο σήμερα κ αύριο κοτόπουλο κοκκινιστό με πουρε σήμερα ρύζι αύριο.

Ωραίο το κέικ σου Νινα να ειχα ενα κομματακι:P

Ιωάννα περαστικά στο αστερακι σου .Πες τα να ξεσπάσουν εδώ είμαστε να τα μοιραζομαστε να ξεσπαμε.

Φιλία στο υπόλοιπο παρεακι ειμαι σπαστό στην δουλειά οπότε πάω να μαζεψω ότι προλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι πάλι...

Τζενάκι είδα που έφτιαξες πίτσα τις προάλλες και έφτιαξα κι εγώ χτες το βράδυ με ζύμη που είχα ήδη στην κατάψυξη από προηγούμενη φορά.

Ιωάννα είμαι της άποψης ότι αν υπάρχει περίπτωση να πάρετε κάποια χρήματα αυτό θα γίνει μόνο δια της νομικής οδού. Οι εξωδικαστικές συμφωνίες στην φάση που είστε όντως είναι ... πονηρές!

Νίνα λαχταριστό το κέικ!

Βατομουράκι οι εργασιακές σχέσεις δυστυχώς είναι άθλιες! Με ψωρομισθούς κοιτάζουν να βγάλουν από την μύγα ξύγκι! Έτσι και ο αδερφός μου που έπιασε δουλειά σε κάποιο εργοστάσιο και το αφεντικό του έδινε 600 ευρώ για να είναι υπεύθυνος σε κάποιο τομέα του εργοστασίου και να ρουφιανεύει ποιός δουλεύει και ποιός όχι. Στολές εργασίες και ειδικά γάντια που θα έπρεπε να φοράνε δεν υπήρχαν και όταν ο αδερφός μου το επεσήμανε η απάντηση ήταν τόσο καιρό πως δουλεύουν? Άσχετο αν τα χέρια των περισσοτέρων ήταν κατακαμένα! Και εννοείται πως για να πληρωθεί τις υπερωρίες ούτε λόγος... Τα χρήματα εντωμεταξύ ίσα που τον έφταναν για τις βενζίνες του γιατί ήταν και μακρυά από το σπίτι οπότε παραιτήθηκε.

Φωτεινούλα πήρες δόση συζυγούλη αυτό το Σαββατοκύριακο ε? Πάλι καλά!

Η μικρή είναι εντάξει τελικά?

Ιωαννάκι περαστικά στο αντράκι σου! Αυτό με τα χέρια βρε παιδί μου τι κακό είναι? Όλα τα πιτσιρίκια το έχουν! Και ο δικός μου όταν του λέω να πλύνει χέρια κάνει λες και τον στέλνω να κάνει μπάνιο ολόκληρος ώρες ώρες! Περαστικούλια του!

Αστεράκι μια χαρά το σπίτι της γιαγιάς! Καλά να περάσετε!

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...