Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Kiddo είπε:

      Θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου.. δεν αμφιβάλλω στιγμή..! Και ξέρω ότι αυτή τη στιγμή τα βλέπεις όλα μαύρα.. απλά θέλει χρόνο.. χρόνο να πενθησεις για το εμβρυακι σου.. χρόνο να μαζέψεις τα κομμάτια σου.. και χρόνο μέχρι να έρθει το τυχερό θαυματακι σου.. όλα όμως θα γίνουν στην ώρα τους..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

      Και μην ξεχνάς πόσο σημαντικό είναι το πόσο εύκολα πιάνεις!! Η μήτρα σου είναι απόλυτα δεκτική!! Πλέον είναι απλά θέμα χρόνου και θέμα υγιούς εμβρύου.. Ξέρω ότι δεν σου δίνει ιδιαίτερη παρηγοριά αυτό αυτή τη στιγμή όπως δεν έδινε και σε εμένα.. ούτε υπάρχουν ουσιαστικά λόγια παρηγοριάς να απαλύνουν το πόνο σου.. απλά δεν πρέπει να το βάλεις κάτω και με το χρόνο κάπως θα απαλύνει.. το τυχερό όμως θα έρθει, το πιστεύω απόλυτα..! 

      Ναι είναι απόλυτα δεκτική αλλά φοβάμαι πως αφού δυο φορές έγινε αυτό αν συνεχίσει να γίνετε κάποια στιγμή δεν θα αντέξει άλλο …τα χάπια που περνούμε για την ετ ποσό καλό κάνουν να τα περνεις τόσο συχνά …δεν ξέρω φοβάμαι πως μέχρι να βρεθεί υγιή έμβρυο θα χαλάσει κάτι άλλο ..

      πρίν από 28 λεπτά , Kiddo είπε:

      Θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου.. δεν αμφιβάλλω στιγμή..! Και ξέρω ότι αυτή τη στιγμή τα βλέπεις όλα μαύρα.. απλά θέλει χρόνο.. χρόνο να πενθησεις για το εμβρυακι σου.. χρόνο να μαζέψεις τα κομμάτια σου.. και χρόνο μέχρι να έρθει το τυχερό θαυματακι σου.. όλα όμως θα γίνουν στην ώρα τους..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

      Και μην ξεχνάς πόσο σημαντικό είναι το πόσο εύκολα πιάνεις!! Η μήτρα σου είναι απόλυτα δεκτική!! Πλέον είναι απλά θέμα χρόνου και θέμα υγιούς εμβρύου.. Ξέρω ότι δεν σου δίνει ιδιαίτερη παρηγοριά αυτό αυτή τη στιγμή όπως δεν έδινε και σε εμένα.. ούτε υπάρχουν ουσιαστικά λόγια παρηγοριάς να απαλύνουν το πόνο σου.. απλά δεν πρέπει να το βάλεις κάτω και με το χρόνο κάπως θα απαλύνει.. το τυχερό όμως θα έρθει, το πιστεύω απόλυτα..! 

      Σε ευχαριστώ πολύ για λόγια παρηγοριά τα χρειάζομαι …🙏🏼🩵

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα από το βροχερό Ιονιο! Τουλάχιστον εφυγε αυτή η απαίσια σκόνη.

Αγγελική πραγματικά για τους αλλεργικούς είναι φρικτος ο καιρός. Πως πας αλήθεια με την ανοσοθεραπεια;

Sweetberry μπαινεις στην τελική ευθεια σε ενα μηνα θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια. Υπομονη. Χαιρομαι που ετοιμασατε τη βαλιτσουλα σου. Ελπίζω να βρεις ξανά δουλεια οταν θα θελήσεις.

Crysa καλώς ορισες ξανά. Να σου ζησει ο γιοκας σου και με το καλό να ερθει και το άλλο μωρακι που θες.

Νινα ευχομαι οτι και να σε στενοχωρει να περασει κι οτι επιθυμεις να σου τυχει. Έχεις τα φιλια μου.

Νικο τι ωραια νεα ξαναδιαβάσαμε από εσένα!

Γιωτα δεν πειραζει για το φαγητο μην πελαγωνεις. Ελπίζω σε μια εβδομαδα να σταματησουν οι φουρτουνες σου. Περαστικά στη μεγαλη σου! Ειμαι 5,5 χρόνια εδω αλλά το μέρος ειναι μικρο και το κουτσομπολιο μεγαλο. Η Τζενη μας ειχε πει μια συνταγη για λαζανια με σπανακι και ανθοτυρο που την εχω φτιαξει κι ειναι πολύ καλή. Δεν ξέρω αν ενδιαφερεσαι για κατι τετοιο. Σουφλε δεν κατεχω...

Ιωαννα πως εισαι;

Εβιρι μαλλον ορθοπεδικο ειναι το θεμα σου δηλαδη. Παντως προσεχε με την καταναλωση φαρμακων την υγεια σου. Τι θα κανουμε χωρις εσενα;

Κακάο οντως στο θεμα μας μια λιγουρα σε πιανει. Συγχαρητηρια για τα κιλά που εχεις χασει. Πρεπει κι εγω να χασω αλλά οπως εχω πολλες φορες ξαναπει δεν εχω ψυχολογια για διαιτα.

Λοιπον στο θεμα μας: χτες οι μεγαλοι ειχαμε τραχανα και για τα παιδια η γιαγια εφτιαξε μακαρονια γιατι η κορη ειχε να φαει κανονικό φαγητο μέρες. Για σημερα δεν ξερω.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσιαα!!

Αγγελική ξαναδοκίμασα την πάστα φλόρα με πραλίνα αυτή τη φορά....εντάξει...είμαστε βέβαια και αρκετοί στο σπίτι -5 συν εμένα μου τρώω για 2 :tongue: - αλλά τελείωσε σε 1,5 μέρα :D:D:D

σε άλλα μαγειρικά, χθες είχαμε ρεβύθια που τρελαίνεται η μικρούλα μας και σήμερα μάλλον μπιφτεκάκια.

Πάντως σας θαυμάζω πάρα πολύ κορίτσια για τα τόσα ωραία πράματα που μαγειρεύετε...στο σπίτι μας χρυσοχέρης είναι ο σύζυγος, εγώ μόνο κανένα γλυκό θα ετοιμάσω..

Τουλάχιστον η μεγάλη μας δε μου χει μοιάσει και ήδη δείχνει ενδιαφέρον για την κουζίνα!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Cacao μπραβο για την προσπαθεια σου, τα πας πολυ καλα ετσι να συνεχισεις. Οταν τελειωσεις με τη διαιτα να μας ερχεσαι πιο συχνα!

Φωτεινη ειχατε πολυ βροχη εκει? Αχ παλι η κορη σου σε παιδευει ε? Μακαρι να υπηρχε μια λυση να σου προτεινουμε να εχεις ενα προβλημα λιγοτερο στο κεφαλι σου!

Εβιρι προσεχε την υγεια σου! Κριμα που δεν μπορεις να περπατας σε αυτο το ωραιο παρκο.

Νινα πως εισαι? ελπιζω αυτο που περνας να ειναι κατι περαστικο και ηδη να εισαι καλυτερα. Οτι χρειαστεις εμεις εδω ειμαστε!

Ναταλια τρελη επιτυχια η παστα φλορα ε?

Γιωτα να μην ρωτησω αν χαλαρωσατε ακομα ε?

Χρυσα ελπιζω τωρα να εχεις διαθεση να μπαινεις κι ευχομαι γρηγορα να αποκτησετε και το παιδακι που τοσο θελεις

Βατομουρακι οι μερες φτανουν για τη γεννα, τι καλα! Θα σε χασουμε βεβαια αλλα θα περιμενουμε νεα σου οταν θα μπορεις. Καλα εκανες και ετοιμαστηκες, δεν εμεινε πολυ ακομα!

Αγγελικη πως εσαι?

Τζενακι εσυ τι κανεις?

αν ξεχναω καποια κοπελα παρακαλω να με συγχωρησετε.

Εχτες φαγαμε κρεατοσουπα κι εχει μεινει και για σημερα λιγη, γι αυριο θα παιξει κανα μακαρονι.

Πηρε ενας νεος δικηγορος τηλεφωνο καποιους συναδελφους που θελανε να κινηθουν νομικα και τους ειπε να βρουν μια εξωδικαστικη λυση, τι παγιδα να κρυβεται οεο? και πρεπει να παρω μερος? ουφ κουραστικα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου τι κάνετε;

Χαθηκα αυτες τις μέρες αλλα εχω πηξει απιστευτα στην δουλεια κ δεν προλαβαίνω ουτε νερο να πιω καλα καλα. Εχουν πεσει παρα πολλα μαζεμενα που πρεπει να εχουν τελειωσει μεχρι 1/1 κ η πιεση ειναι μεγαλη , το ιδιο κ η γκρινια ..

Λιγα προλαβα να διαβασω ...

Ιωαννακι δεν ξερω ποσο σιγουρο ειναι το εξωδικαστικο, εδω με τον νομο κ δεν μπορεις να κανεις κ πολλα ποσο μαλλον να τον αφησετε ετσι. Δυσκολη κατασταση ...

Αν εχει κυρηξει πτωχευη δικαιουσαι ενα επιδομα απο τον ΟΑΕΔ 2 μισθοι μεικτα,λογω αφερεγγυοτητας.Λογικα κ να μην το εχει κανει ακομα καποια στιγμη πρεπει να το κανει, ειναι υποχρεωμενος απο τον νομο για την πτωχευση .

Φωτεινη μου αρχισε παλι η μικρη τα ναζακια τις ε; Ωραιος ο τραχανας, δεν τον τρωνε τα παιδια; εμενα τρελαινονται .

Ναταλια εισαι τυχερη που μαγειρευει ο συζυγος, σε ξεκουραζει λιγο! Αυτη την ζυμη νομιζω το εχω γραψει κ αλλες φορες εγω την κανω κ μηλοπιτα, ειναι τελεια !

Νινακι ολα καλα; πως ειναι τα κεφια;

Χρυσα καλως ηρθες κ παλι, καλα μαγειρεματα κ με το καλο να ερθει κ ενα δευτερο μωρακι !

Εβιρακι ωραιο το φαγακι σου !!!

Βατομουρακι τον εφαγες τον γαιδαρο !!! Ε λιγο μωρε εμεινε ποσο να παρεις πια !! Μια χαρα εισαι ,δεν εχεις παρει πολλα κιλα μην αγχωνεσαι!

Κακαο μια χαρα η διαιτα ,μπραβο !

Γιωτακι εγω με σπανακι κανω αυτο που σου ειπε η Φωτεινη κ ειναι πολυ ωραιο.

Παιρνω τα λαζανια τα μακροστενα οχι αυτα που ειναι σαν χυλοπιτες κ τα ζεματαω λιγο 4-5 λεπτα στην κατσαρολα.Για ενα πυρεξ θελω μισο πακετο η και πιο λιγο.

Εχω ετοιμασει κ τσιγαρισει το σπανακι οπως στην σπανακοπιτα/σπανακορυζο κ το εχω αφησει να κρυωσει λιγο (εγω βαζω μεσα κ πρασο γλυκιζει πολυ ) κ τριβω μεσα ανθοτυρο κ φετα.Μετα αρχιζω την συναρμολογηση.

Λαδωνω λιγο το πυρεξ κ στρωνω λαζανια(το δικο μου παιρνει 3 λαζανια).Πανω βαζω το σπανακι κ ριχνω λιγη κρεμα γαλακτος κ λιγο ρεγκατο( το τυρι δεν ειναι υποχρεωτικο αν θες εδω το βαζεις η βαζεις κ αλλο ειδος).Μετα ξανα λαζανια κ σπανακι-κρεμα.Κανω 3-4 στρωσεις κ απο πανω τελειώνω με λαζανια κ κρεμα γαλακτος.Κλεινω καλα με αλουμινοχαρτο κ ψηνω γυρω στα 40 λεπτα.μετα ανοιγω προσθετω τυρι τριμμενο τυπου γκουντα κ ψηνω ακομα λιγο μεχρι να ροδισει.

Σημερα το μενου εχει πεννες με κιμα. Για αυριο ελεγα να κανω τις χαντρες αλλα οι αντρες αποφασισαν πιτσα.Οποτε μεταφερονται για την ερχομενη εβδομαδα.

Νομιζω καποια κοπελα με ειχε ρωτησει πως τις κανω.

Εχω φτιαχνω τιςφρεσκες απο την καταψυξη οχι αυτες στα σακουλακια που τις πουλανε μαζι με τα οσπρια.

Τσιγαριζω κρεμμυδι με πιπερια κοκκινη κ καροτο κ μετα ριχνω τα φασολια κ φερνω 3-4 βολτες.Επειτα ριχνω ντοματα φρεσκια κ πελτε ( η οτι ντοματα εχετε),κοκκινο πιπερι ,αλατακι κ νερο κ τα βραζω.ΣΤην χυτρα σε 15 λεπτα ειναι ετοιμα.Ειναι πολυ νοστιμα κ γλυκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε φακές και χτες είχα φτιάξει κοτόπουλο στην κατσαρόλα με λαχανικά.

Είχα άδεια χτες γιατί είχαμε ενημέρωση στο σχολείο του μικρού μου. Είμαι πολύ χαρούμενη καθώς η δασκάλα μου είπε πολύ καλά λόγια για το πρωτάκι μου! Βρε κορίτσια η ανακούφιση που ένοιωσα δεν περιγράφεται καθώς πέρισυ στο νήπιο είχαμε μία πολύ άσχημη χρονιά με τις δασκάλες εκεί. Μου παρουσίαζαν τον μικρό σαν ταλιμπάν και από τα λεγόμενα άλλων γονέων πρέπει να ήταν πολύ συχνά τιμωρία. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το παιδί να έρχεται σπίτι αγρίμι σωστό και να έχει απίστευτη άρνηση να κάνει την οποιαδήποτε εργασία αφορούσε το νήπιο. Αφήστε που μου είχαν πει ότι ήταν πίσω στο γνωστικό κομμάτι και ότι θα χρειαζόταν να κάνει εργοθεραπείες για να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της 1ης δημοτικού. Όταν λοιπόν τα είπα όλα αυτά στην φετινή του δασκάλα έμεινε να με κοιτάζει εμβρόντητη και κούνησε το κεφάλι λέγοντας " Ε βέβαια, η εύκολη λύση! "

Φέτος το παιδί έρχεται με χαρά από το σχολείο και ζητάει να κάνουμε τις εργασίες του απο μόνος του πολλές φορές! Αφήστε που είναι ήρεμος! Χιλιοευχαρίστησα την δασκάλα γι΄αυτό κι εκείνη χάρηκε γιατί μου είπε πως αυτό σημαίνει ότι κάνει την δουλειά της σωστά! Όσο για το ότι είναι ζωηρός μου είπε πως είναι όντως, αλλά όχι κάτι το οποίο της δημιουργεί πρόβλημα και μπορεί να του επιβληθεί εύκολα.

Τελικά το παιδάκι μου πρέπει να πέρναγε πολύ δύσκολά πέρισυ και δεν μας έλεγε τίποτα, όσο κι αν προσπαθούσαμε να τον κάνουμε να μας μιλήσει. Κι όλα αυτά γιατί 2 κάργιες, στην καλύτερη περίπτωση, αντί να προσεγγίσουν το παιδί και να το φέρουν κοντά τους προτίμησαν να το βάλουν στην άκρη και να μην ασχοληθούν! Και να το βγάλουν και προβληματικό! Επειδή ήταν απλώς ζωηρό!

Ουφ χτες όπως καταλαβαίνετε είχα ανάμεικτα συναισθήματα σκεφτόμενη τα πριν και τα τώρα! Εύχομαι ποτέ καμιά σας να μην πέσει σε τέτειες δασκάλες που κοιτούν μόνο την βολή τους και όχι να προσεγγίσουν τα παιδιά. Θα επανέλθω για να σχολιάσω τα νέα σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Χαρηκα ΄πολυ Αγγελικη με τα νεα του γιου σου. Τελικα ολα εχουν να κανουν με τις δασκαλες, τι ηλιθιες ηταν. Θυμαμαι που τα κουβεντιαζαμε, ολα τα παιδια ειναι προβληματικα κι αυτες τελειες? Ολα καλα λοιπον, παντα τετοια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πως χάρηκα Ιωάννα και θύμωσα παράλληλα. Αλλά ξέρω ότι τώρα το παιδί μου είναι σε καλά χέρια και δεν θα αδικείται.

Εβιράκι αυτό με την καμάρα το παθαίνω κι εγώ τα καλοκαίρια και είναι από τα παπούτσια. Σαγιονάρες και πέδιλα δεν προσφέρουν την στήριξη που θα έπρεπε στα πόδια και γι΄αυτό καταπονούνται τα πέλματα.

Τζενάκι κουράγιο στην δουλειά!

Ναταλία χαίρομαι που σας άρεσε η πάστα φλώρα και με πραλίνα! Είναι παντώς καιρού!

Φωτεινή φέτος το φθινόπωρο που μπήκε με πολύ υγρασία και σκόνη με τσάκισε! Αφού λέγαμε με τον αλλεργιολόγο ότι το γρουσουζέψαμε που λέγαμε ότι πάω καλά! Κοίτα έχει βοηθήσει σε γενικές γραμμές αλλά μόλις μπήκα στον 2ο χρόνο μιας θεραπείας που κρατάει από 3 και μπορεί να φτάσει τα 5 χρόνια. Οπότε έχω μέλλον ακόμα!

Γειά σου Χρύσα! Να σου ζήσει ο μικρούλης σου και με το καλό να έρθει το επόμενο τέκνο! Θα είναι σίγουρα καλό για τον γιόκα σου!

Βατομουράκι με τόσες συνταγές που βάζουμε αφού καταφέρνεις και απέχεις από γλυκά είναι άθλος! Άντε κοντεύουν και οι μέρες να κρατήσεις το μικρό σου θαυματάκι στην αγκαλιά σου!

Κακάο μπράβο για τα χαμένα κιλάκια! Keep going...

Γιώτα και Νίνα ευχαριστώ για τις ευχές!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για την αποδοχη...σημερα τεμπελιαζα δεν εκανα τιποτα ευτυχως ειχα απο χτες κριθαρακι αυριο λεω να κανω φασολαδα μιας που εχω κ σπιτικο τουρσι...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου καλησπέρα!

Σήμερα έχω χαρές μετά από όλο το τρέξιμο στο τυπογραφείο κρατάω επιτέλους το νέο μου βιβλίο στα χέρια μου, αυτή τη φορά σαν συγγραφέας.

Έχουμε πάρτυ για το νέο βιβλίο το βράδυ οπότε τώρα τρέχωωωω!

Εβίρι μου ρώτησα κ έμαθα τα εξής.

Πρέπει να κάνεις μια υπογραφή την οποια θα πρεπει να βαζεις καθε φορα στις εικονες σου πριν τις ανεβάσεις.

Στα γράφω σε πμ τα άλλα γιατί δεν ξέρω τους κανόνες του φόρουμ

Φιλιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα μπουκιές γαλοπούλας με κρούστα από παξιμάδι και συνοδεία είχα δύο διαφορετικούς πουρέδες, ο ένας από γλυκοπατάτα κι ο άλλος κανονικός, γιατί ήξερα ότι ο Έβιρος δεν τη θέλει τη γλυκοπατάτα.

Εβιρι σε θυμαμαι ειχαμε μιλησει αρκετες φορες οπως κ με την αγγελικη την ιωαννα κ πολλα αλλα κοριτσια...χαιρομαι που εισαι καλα κ σε ευχαριστω

Να είσαι καλά Χρύσα, εμένα η μνήμη μου έχει αρχίσει να αδυνατίζει κατά πολύ.

Εβιρι μαλλον ορθοπεδικο ειναι το θεμα σου δηλαδη. Παντως προσεχε με την καταναλωση φαρμακων την υγεια σου. Τι θα κανουμε χωρις εσενα;

:-D:grin::-D:grin::-D:grin:

Αγγελική ξαναδοκίμασα την πάστα φλόρα με πραλίνα αυτή τη φορά....εντάξει...είμαστε βέβαια και αρκετοί στο σπίτι -5 συν εμένα μου τρώω για 2 :tongue: - αλλά τελείωσε σε 1,5 μέρα :-D:grin::-D

Φαντάσου τι επιτυχία είχε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εβιρι προσεχε την υγεια σου! Κριμα που δεν μπορεις να περπατας σε αυτο το ωραιο παρκο.

Θα το ξαναπροσπαθήσω Ιωάννα μου, μόλις αισθανθώ καλύτερα.

Εχτες φαγαμε κρεατοσουπα κι εχει μεινει και για σημερα λιγη, γι αυριο θα παιξει κανα μακαρονι.

Τώρα θα γελάσεις. Όπως διάβασα βιαστικά τη λέξη κρεατόσουπα μου φάνηκε ότι έγραφες ΚΡΕΜΟΣΑΠΟΥΝΑ. Είμαι καλά γιατρέ μου;

Είμαι πολύ χαρούμενη καθώς η δασκάλα μου είπε πολύ καλά λόγια για το πρωτάκι μου! Βρε κορίτσια η ανακούφιση που ένοιωσα δεν περιγράφεται καθώς πέρισυ στο νήπιο είχαμε μία πολύ άσχημη χρονιά με τις δασκάλες εκεί. Μου παρουσίαζαν τον μικρό σαν ταλιμπάν και από τα λεγόμενα άλλων γονέων πρέπει να ήταν πολύ συχνά τιμωρία. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το παιδί να έρχεται σπίτι αγρίμι σωστό και να έχει απίστευτη άρνηση να κάνει την οποιαδήποτε εργασία αφορούσε το νήπιο. Αφήστε που μου είχαν πει ότι ήταν πίσω στο γνωστικό κομμάτι και ότι θα χρειαζόταν να κάνει εργοθεραπείες για να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της 1ης δημοτικού. Όταν λοιπόν τα είπα όλα αυτά στην φετινή του δασκάλα έμεινε να με κοιτάζει εμβρόντητη και κούνησε το κεφάλι λέγοντας " Ε βέβαια, η εύκολη λύση! "

Πολλές φορές έχω αναρωτηθεί αν έχουν βγάλει την ίδια σχολή όλοι οι δάσκαλοι / νηπιαγωγοί. Τι να πω!!!!!!!!!!!!!!

Τελικά το παιδάκι μου πρέπει να πέρναγε πολύ δύσκολά πέρισυ και δεν μας έλεγε τίποτα, όσο κι αν προσπαθούσαμε να τον κάνουμε να μας μιλήσει. Κι όλα αυτά γιατί 2 κάργιες, στην καλύτερη περίπτωση, αντί να προσεγγίσουν το παιδί και να το φέρουν κοντά τους προτίμησαν να το βάλουν στην άκρη και να μην ασχοληθούν! Και να το βγάλουν και προβληματικό! Επειδή ήταν απλώς ζωηρό!

Η αλήθεια είναι ότι όλοι μας έχουμε περάσει από τα χέρια καλών και κακών δασκάλων. Πολλές μάλιστα, τύχαινε το ίδια μάθημα άλλες φορές να το μισούμε κι άλλες να το αγαπάμε εξαιτίας του δασκάλου. Όμως αυτό απέχει πολύ από τη συμπεριφορά και την εκτίμηση του δασκάλου απέναντι στα παιδιά.

Εβιράκι αυτό με την καμάρα το παθαίνω κι εγώ τα καλοκαίρια και είναι από τα παπούτσια. Σαγιονάρες και πέδιλα δεν προσφέρουν την στήριξη που θα έπρεπε στα πόδια και γι΄αυτό καταπονούνται τα πέλματα.

Ναι, και οι σαγιονάρες που φορούσα είχαν την ένωση της σόλας με το λουράκι ακριβώς κάτω από την καμάρα, γι' αυτό έγινε αυτό.

Κοριτσάρες μου καλησπέρα!

Σήμερα έχω χαρές μετά από όλο το τρέξιμο στο τυπογραφείο κρατάω επιτέλους το νέο μου βιβλίο στα χέρια μου, αυτή τη φορά σαν συγγραφέας.

Νίκο μου, μας έδωσες μεγάλη χαρά. Χαίρομαι πολύ για την άνοδό σου και για τις επιτυχίες σου. Εύχομαι κι αυτό το βιβλίο όπως πάντα να πουλήσει τρελλά και να μας κάνεις πάντα περήφανες με όσα καταφέρνεις.

Εβίρι μου ρώτησα κ έμαθα τα εξής.

Πρέπει να κάνεις μια υπογραφή την οποια θα πρεπει να βαζεις καθε φορα στις εικονες σου πριν τις ανεβάσεις.

Στα γράφω σε πμ τα άλλα γιατί δεν ξέρω τους κανόνες του φόρουμ

Δοκίμασα με τον τρόπο που σου έγραψα και πιστεύω ότι κάτι έγινε. Ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!

Εβιρι μ εκανες και γελασα πρωι πρωι, ακου κρεμοσαπουνο. Θα ηταν λες καλη σουπα με συνοδευτικο κανα σφουγγαρι? :D:D:D

Νικο συγχαρητηρια για την ανοδο σου και την επιτυχια σου!!!! Παντα τετοια!

Τελικα δεν εκανα ουτε μακαρονια, θα φαω στη δουλεια, το παιδι στο σχολειο και το βραδυ εξω

Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια ορφανά με τυράκι.

Νίκο πολλά πολλά συγχαρητήρια για το πρώτο ολόδικό σου βιβλίο! Θα μπω στο μπλογκ σου αργότερα να ενημερωθώ και φυσικά θα το αγοράσω μόλις μου δοθεί η ευκαιρία. Άντε ποιός σε πιάνει τώρα!!!!

Εβιράκι το κρεμοσάπουνο τι άρωμα είχε? Ταίριαζε με την σούπα???? :tongue:

Ιωαννάκι τι γίνεται με την δουλειά?

Φιλάκια σε όλο το υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρασκευη σήμερα!

Νικο πολύ χαιρομαι με τα νέα σου! Καλοταξιδο το νεο σου βιβλίο και παντα να ακουμε τετοια απο εσενα!

Ιωαννα βρεχει αλλά σποραδικά. Παντως δεν υπαρχει μερα που να μην ριξει το νερακι της.

Αγγελική έχεις δίκιο που αισθανεσαι ετσι. Δυστυχως πολλοι δασκαλοι ειναι απλά διεκπεραιωτικοι κι εχουν βρει παραγματικα πολύ ευκολη λύση να πανε τα παιδια για αξιολογηση και εργοθεραπειες, λογοθεραπειες κλπ. Σε λίγο δεν θα τους πιστευει κανεις ακομα και στις περιπτωσεις που πραγματικά χρειάζεται. Θυμαμαι που και περυσι ειχες αναφερει καποια θεματα εδω. Δυστυχως τα παιδια μας δεν θα τυχουν παντα σε καλους δασκάλους. Θεωρω παντως μεγαλη τυχη που τωρα στην πρωτη έχει δασκαλα που τον έχει κερδισει γιατι αλλιώς η κακή εντύπωση θα τον ακολουθουσε και στις υπολοιπες χρονιες. Υπομονη με την αλλεργια και πιστευω οτι η θεραπεια θα αποδωσει.

Δεν θυμαμαι αλλα να σχολιασω, συγγνωμη.

Χτες και σημερα γεμιστα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Φωτεινή κι εμείς γεμιστά έχουμε, τα ετοίμασε χθες βράδυ ο σύζυγος...πάλι καλά γιατί τελευταία λίγο η δουλειά, λίγο η εγκυμοσύνη, λίγο η μικρή που έχει κολλήσει πάνω μου είμαι διαρκώς κουρασμένη!!

Εβίρι η μπουκιές γαλοπούλας ακούγονται απλά υπέροχες...:D:D

Αγγελική σε καταλαβαίνω γι' αυτό που λες για τους δασκάλους...έπεσε κι η δικιά μου η μεγάλη σε στριμμένη νηπιαγωγό που πίεζε το παιδί το παιδί να τρώει όλο του το πιάτο στο μεσημεριανό, με φωνές και απειλές και το παιδί έκανε εμετό κάθε μέρα και απέκτησε φοβία με το φαγητό! :mad:

Ευτυχώς κι εμάς η επόμενη δασκάλα μας ήταν καταπληκτική!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...