Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Το εχω παρει πολυ στραβα χωρις να ξερω το λογο και δεν πηγαινω. Δεν συγκρινεται με αυτο της Εβιρι ε?

Ε, όχι βέβαια... εξάλλου είναι διαφορετική η φύση εκεί, με άλλα δέντρα, άλλα χρώματα και φυσικά καμία σχέση η τάξη των πραγμάτων γενικά... ακόμα και η θέση των δέντρων, είναι στη σειρά που πρέπει! Πάντως εγώ θα σου έλεγα να το επισκεφτείτε μία φορά... μπορεί να αλλάξεις γνώμη:D

Λοιπόν σας βάζω λίγες φωτογραφίες από τον κήπο μου αυτή την εποχή...ελπίζω να τα καταφέρω, γιατί έχω καιρό να το κάνω και δεν είμαι σίγουρη.

τα μαρούλια, μπρόκολα, λάχανα...

DSC03176_zpsl3u0xinv.jpg

οι τελευταίες μου πιπεριές

DSC03175_zpsetggrljq.jpg

τα χρυσάνθεμα, που είναι φουλ λόγω εποχής...

DSC03171_zpsqzmipx8u.jpg

και το σπανάκι στο κουτί από φελιζόλ...

DSC03169_zpsxmiieqta.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα δύο φαγητά, μακαρόνια με σόγια και κολοκυθόσουπα.

Τα νέα του Νίκου μας τώρα, δείτε ένα απόσπασμα από την ανάρτηση που έβαλε χτες:

Παρουσίαση του βιβλίου "Θέλω να γυρίσω σπίτι μου" (Εκδ. Βάρφη) από την Ελένη Βλάχου και το Elamazi.gr

Παρουσίαση του βιβλίου "Θέλω να γυρίσω σπίτι μου" της Γεωργίας Βασιλειάδου, σε δική μου εικονογράφηση, από το αγαπημένο elamazi.gr Γράφει η Ελένη Βλάχου "...Η χιουμοριστική αστυνομική περιπέτεια, εικονογραφημένη από τον

ταλαντούχο Νίκο Γιαννόπουλο, προκαλε...ο»Ώ

Όπως έγραψε έχει ήδη ξεκινήσει εργασίες στο τυπογραφείο για το βιβλίο του. Επίσης, μου είπε ότι χάρηκε πάρα πολύ που ξαναμπήκε στο φόρουμ και έγραψε πάλι, γι' αυτό σας το μεταφέρω.

Ευχαριστώ πολύ για όλα τα καλά σοο σχόλια.

Για τη μικρη Εβιρινα περισσοτερο σκεφτομαι το εκπαιδευτικό κομματι κι εχεις δικιο που εστιασες στο θεμα των εκθεσεων. Δεν ξερω αν υπάρχουν ακομα καποιες διευκολύνσεις για παιδια που εχουν ερθει απο το εξωτερικό όπως υπήρχαν πιο παλια.

Έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα. Είχα μείνει με την εντύπωση ότι περιπτώσεις σαν την Εβιρίνα δίνουν εξετάσεις μόνο στην Έκθεση. Αυτό δεν ισχύει πλέον και θα δώσει κανονικά όλα τα μαθήματα που δίνουν τα παιδιά εντός της Ελλάδας αλλά νομίζω θα έχει κάποια επιείκεια στη βαθμολογία ή κάτι τέτοιο.

Ξεκινήσαμε για τη Γερμανία με την προοπτική ότι το παιδί θα παρακολουθήσει μεικτό σχολείο δηλαδή ελληνογερμανικό και καταλήξαμε να λάβει γερμανική παιδεία κάτι που ήταν για μένα κεραμίδα.

Τι να κάνουμε όμως, τώρα το ποτάμι δε γυρίζει πίσω.

Κατα τη γνώμη μου, η μικρη δεν επηρεαζεται τοσο από τις αναχωρησεις του πατερα της όσο από άλλους παραγοντες που δεν μπορω να αναφερω εδω. Όσο κι αν προσπαθω να βελτιωσω τα πραγματα δεν τα καταφερνω. Θα δειξει. Προχτες παντως εφαγε παστιτσιο.

Η αλήθεια πάντως είναι ότι δε βρίσκεται σε τραγική κατάσταση, εξάλλου δεν είναι άρρωστη, απλά έχει το δικό της τρόπο.

Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να μην ξανασκεφτείτε το φαγητό της κι εκείνη θα βρει το δρόμο της. Έχει δείξει μέχρι τώρα ότι όταν πεινάει τρώει. Έχει βέβαια, εξάρσεις και υφέσεις, πού θα πάει όμως θα σταθεροποιηθεί σιγά σιγά.

Εβιρι τι τελεια περιοχη να μενεις! Μακαρι να ειχαμε κι εδω τοσο πρασινο, να βγαιναμε με το παιδι που τοσο του αρεσει, να παιζαμε στα γρασιδια. Ωραιο αλεπουδακι!!!!

Ναι Ιωάννα μου, θα μου λείψει πολύ όταν θα φύγω από 'δω και δεν εννοώ μόνο το πάρκο που στο κάτω κάτω δεν έχω πολυπάει αλλά γενικά το πολύ πράσινο που υπάρχει σε κάθε περιοχή.

Σε καταλαβαινω καθοτι περασα ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι, μονο για τουαλετα σηκωνομουνα κι αφου δεν πηγα στο τελος στο Δαφνι κατι ηταν κι αυτο. Ασχολησου με τα πραγματα του παιδιου αφου μπορεις, εγω ουτε αυτο δεν ειχα καταφερει

Ωχ βρε παιδί μου έχεις περάσει κι εσύ αρκετά!!!!!!!

Εβιράκι ήμουν σίγουρη ότι το πάρκο θα ήταν έτσι όπως το αποτυπώνουν οι φωτογραφίες.

Ευχαριστώ πολύ Αγγελική μου για όλα.

Αυτές τις μέρες ευχαριστιέμαι να ακούω τον ήχο από το τύμπανο του σχολείου, που είναι κοντά και κάνουν εξάσκηση για την 28η Οκτωβρίου... με πηγαίνει πίσω πολλά χρόνια:-P... σαν να ετοιμάζομαι εγώ για παρέλαση!

Ωραίες αναμνήσεις. !!!!

Λοιπόν ο κοκκινολαίμης τρελάθηκε να χτυπάει το παράθυρο όλο το Σ/Κ... τελικά καθρεπτίζεται ο εαυτός του και νομίζει ότι είναι άλλο πουλί και του επιτίθεται! Είναι πολύ επιθετικός και κυρίαρχος στα εδάφη του, από ότι διάβασα στο ίντερνετ. Αλλά το ωραίο είναι το κελάηδημά του.. θα προσπαθήσω να το ηχογραφήσω, να σας το βάλω.

Ομολογώ ότι έχεις πολύ ωραίους επισκέπτες.

Εβίρι καταπληκτικές οι φωτογραφίες! Σου κλέβω μερικές, για background. Να είσαι καλά, που μας ταξίδεψες σε άλλα μέρη!

Ευχαριστώ πολύ Νίνα μου.

Ουάου... 5 γλώσσες ξέρεις?! Σε ποιον πήγα και είπα να μάθει ξένη γλώσσα, ε;!

Στον κατάλληλο άνθρωπο, γιατί κάποιος που ξέρει ήδη πολλές μαθαίνει ευκολότερα κι άλλες.

Λοιπόν σας βάζω λίγες φωτογραφίες από τον κήπο μου αυτή την εποχή...ελπίζω να τα καταφέρω, γιατί έχω καιρό να το κάνω και δεν είμαι σίγουρη.

οι τελευταίες μου πιπεριές

τα χρυσάνθεμα, που είναι φουλ λόγω εποχής...

και το σπανάκι στο κουτί από φελιζόλ...

Εγώ ένα πράγμα έχω να σχολιάσω γι' αυτά. Είσαι άξια γυναίκα, με ό,τι καταπιάνεσαι το κάνεις τέλεια. Αξίζεις πολλά, μπράβο Νίνα μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!

Νινα τι καταπληκτικος κηπος ειναι αυτος!!!! Συγχαρητηρια!

Εβιρι μπορει να περασα πολλα στην εγκυμοσυνη αλλα το καλο πραγμα θελει παιδεμα! Ειδες βρε παλικαρι που βγηκε???? χαχαχα μιλησε παλι η κουκουβαγια

Σημερα τρωμε οτι εμεινε απο χτες και για το βραδυ και αυριο κοτοπουλακι στο φουρνο με πατατες.

Τα λεμε μετα, με καλει το καθηκον

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι βέβαια... εξάλλου είναι διαφορετική η φύση εκεί, με άλλα δέντρα, άλλα χρώματα και φυσικά καμία σχέση η τάξη των πραγμάτων γενικά... ακόμα και η θέση των δέντρων, είναι στη σειρά που πρέπει! Πάντως εγώ θα σου έλεγα να το επισκεφτείτε μία φορά... μπορεί να αλλάξεις γνώμη:D

Λοιπόν σας βάζω λίγες φωτογραφίες από τον κήπο μου αυτή την εποχή...ελπίζω να τα καταφέρω, γιατί έχω καιρό να το κάνω και δεν είμαι σίγουρη.

τα μαρούλια, μπρόκολα, λάχανα...

DSC03176_zpsl3u0xinv.jpg

οι τελευταίες μου πιπεριές

DSC03175_zpsetggrljq.jpg

τα χρυσάνθεμα, που είναι φουλ λόγω εποχής...

DSC03171_zpsqzmipx8u.jpg

και το σπανάκι στο κουτί από φελιζόλ...

DSC03169_zpsxmiieqta.jpg

Nina τρομερός ο κήπος σου φτου φτου! Τι ωραια καλούδια χρυσοχερα!

Καλημερα σε ολους! Το μενου μας σημερα ειναι φαγητο εξω το βραδυ με φιλες και συζυγο (τα κανόνισα τελικα) με ρεπο και αδειες που πηραν.

Το μεσημερι θα κανω αρακα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι στο μαγειροπαρεάκι μας!

Σήμερα το μενού μας έχει κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Νινάκι πολύ όμορφος ο κήπος σου! Τελικά είσαι κι εσύ πολύπλευρο ταλέντο!

Εβιράκι να δώσεις στον Νίκο πολλά φιλιά και εμάς! Μπαίνω στο μπλογκ του κατά διαστήματα και διαβάζω τα νέα του...

Βατομουράκι να περάσετε όμορφα απόψε!

Αστεράκι πολλά φιλάκια!

Πολλά φιλάκια και στην υπόλοιπη παρεούλα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας! τι κανετε? εγω τρεχω κλασσικα!

ωραιο κηπο βλεπω ωραιο παρκο κ ενα ωραιο αλεπουδελι! τι ωραιες φωτο!

κοριτσια σας διαβασα αλλα εχει καει ο εγκεφαλος μου με τοσο τρεξιμο κ δεν θυμαμαι τιποτα...:(

λοιπον μαγειρικα εκανα:

παρασκευη κοτοπουλο με μελιτζανες κ πατατες (αφου τα τηγανισα) στον φουρνο κοκκινιστα

σαββατο αυγα με πατατες τηγανιτες τα παιδια φαγανε το φαγητο της παρασκευης που ειχε περισσεψει, το βραδυ εφτιαξα πιτσα.

κυριακη μπριζολες με πατατες τηγανιτες κ σαλατα λαχανο μαρουλι καροτο, η μικρη ειχε τσιπουρα με λαχανικα

δευτερα φασολακια λαδερα το βραδυ εφτιαξα σπανακοπιτα με δικο μου φυλλο παρακαλω! ας ειναι καλα ο αρτοπαρασκευαστης

σημερα ειχαμε σπανακορυζο κ φαγανε κ τα παιδια για πρωτη φορα κ η μεγαλη που το εβλεπε κ εστριβε γωνια (της το εβαλα σε φορμα με σχημα αρκουδακι κ ξετρελαθηκε) καλα η μικρη οτι κ να της δωσω μαμ λεει κ το καταβροχθιζει!

αυριο θα φτιαξω τσιπουρες κ πατατες τηγανιτες κ χορτα που τα εβρασα εχτες, γιατι σημερα ειμαι κ το απογευμα στο μαγαζι κ δεν θα προλαβαινα. εχτες δηλαδη καθαρισα κ σπανακι κ χορτα + ολα τα αλλα, τα επαιξα.....

πεμπτη θα φτιαξω φακες

παρακευη ζυμαρικο, δεν εχω καταληξει ακομα, μαλλον σουφλε.

αυτα προς το παρον σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πως μου ειστε;

Χρονια Πολλά στους εορταζοντες σήμερα! Τζενακι να χαιρεσαι το γιοκα σου και να τον καμαρωνεις! Γερος να ειναι και τυχερος!

Sweetberry τι ωραια που κανονισες εξοδο. Ειμαι σιγουρη οτι περασες καλά.

Ιωαννα τραβηξες μεγαλη ταλαιπωρια στην εγκυμοσυνη. Χαλαλι ομως γιατι το παλικαρακι σου το άξιζε!

Νινα καταπληκτικος ο κηπος σου! Εμεις φυτεψαμε σπανακι σε κατι ζαρντινιερες που εχουμε κατω στην αυλη αλλα να δουμε αν και ποτε θα φυτρωσει με την υγρασια που εχει εδω.

Γιωτα μια χαρα το προγραμματισες το μενου και για τις φορτωμενες μερες. Κουραγιο! Μπραβο και στη μεγαλη που εφαγε σπανακορυζο.

Εβιρι δυστυχως σας επιασε η κριση που κατηργησαν τα ελληνογερμανικά σχολεια. Όσο για την κορη μου εγω ειμαι ψυχραιμη και δεν αγχωνομαι αλλά η περιρεουσα ατμοσφαιρα ειναι διαφορετική. Π.χ. προχτες που ειχαμε σουφλε ο παππους μου ειπε οτι εφαγε καλουτσικα ενω η γιαγια μου ειπε οτι εμεινε νηστικη. Και καταληγουμε παντα να λεμε τα ιδια και τα ιδια. Θα περασει που θα παει. Ευχαριστουμε και για τα νεα απο το Νικο. Δωστου χαιρετισμους οταν ξαναμιλησετε.

Αστερακι τι νεα;

Αγγελικη ωραιο το κοτοπουλακι.

Εμεις χτες ειχαμε σουπα από ζωμο που ειχα κρατησει απο τις μαγειρικες της προηγουμενης εβδομαδας. Για σημερα ομελετα για να ξεφυγουμε λιγο.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Γιωτα μια χαρα το προγραμμα φαγητου και τι ευτυχια να εχεις παιδι που τα τρωει ολα!

Φωτεινη μου θα ακουστω γραφικη αλλα υπομονη με τη γιαγια αλλιως θα πας στο τρελαδικο! μακαρι να πιασει το σπανακι

Τζενη να χαιρεσαι το παλικαρι σου, γερο κι ευτυχισμενο να ναι. Να μας πεις αυριο τελικα τι μαγειρεψες!

Αστερακι ψαροσουπα εκανες ? Μου αρεσει πολυ, θα μπει στο προγραμμα!

Εμεις εχουμε κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες

Εχτες ειχαμε συναντηση γονεων και πραγματικα ενιωσα πολυ περηφανη. Ακουσα πολυ καλα λογια για το παιδι και συγκινηθηκα. Μακαρι και μεγαλωνοντας να παραμεινει ετσι

Φιλια και στις υπολοιπες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφα κοριτσια!

Χρονια πολλα μεγαλη γιορτη σημερα, ευτυχία και οτι καλυτερο στις Δημητρουλες της παρεας!

Το μενου μας σημερα εχει μουσακά μιαμ μιαμ!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

Καταρχήν Τζενάκι μου να χαίρεσαι τον γιόκα σου! Να περάσετε όμορφα σήμερα και από αύριο περιμένουμε τα νέα σας.

Γιώτα μιά χαρά σου βγήκε το εβδομαδιαίο πρόγραμμα φαγητού. Αλήθεια τι μαγαζί έχεις?

Φωτεινή τι να σου πω κι εσένα με τον παραλογισμό που βιώνεις! Υπομονή ...

Ιωαννάκι πάντα καλά λόγια να ακούς για το αντράκι σου και να σε κάνει πάντα περήφανη!

Βατομουράκι σούπερ φαγητό έχεις σήμερα!

Εμείς τρώμε μακαρονάκια σήμερα που τα ζήτησε ο μικρός.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

Καταρχήν Τζενάκι μου να χαίρεσαι τον γιόκα σου! Να περάσετε όμορφα σήμερα και από αύριο περιμένουμε τα νέα σας.

Γιώτα μιά χαρά σου βγήκε το εβδομαδιαίο πρόγραμμα φαγητού. Αλήθεια τι μαγαζί έχεις?

Φωτεινή τι να σου πω κι εσένα με τον παραλογισμό που βιώνεις! Υπομονή ...

Ιωαννάκι πάντα καλά λόγια να ακούς για το αντράκι σου και να σε κάνει πάντα περήφανη!

Βατομουράκι σούπερ φαγητό έχεις σήμερα!

Εμείς τρώμε μακαρονάκια σήμερα που τα ζήτησε ο μικρός.

καλημερα αγγελικη!

με υπολογιστες, εξαρτηματα υπολογιστων κ μελανια εκτυπωτων;)

καλε ξεχασα κ εγω Τζενη να χαιρεσαι τον γιο σου, να τον καμαρωνεις κ να σε κανει παντα περιφανη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα.

Χρόνια πολλά σε όλους τους/τις εορτάζοντες!:D

Τζένη να χαίρεσαι το αντράκι σου, πολύχρονο και να περάσετε υπέροχα σήμερα... περιμένουμε νέα πώς ήταν.

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για τον κήπο... δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο, όπως λέει το γνωστό ρητό:D

Από φαγητό, είχαμε αυτές τις μέρες ψητό ψάρι μαζί με χταποδάκι και γαρίδες, σπιτικά σουβλάκια κοτόπουλου, φακές και αυγοφέτες αλμυρές που είδα από την Αργυρώ.

Γεια σας κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα δύο φαγητά, μακαρόνια με σόγια και κολοκυθόσουπα. Η εποχή της κολοκύθας τώρα και γίνονται τόσα ωραία φαγητά... είναι πολύ θρεπτική και μου αρέσει... σκέφτομαι να την βάλω στο επόμενο μπριαμ που θα κάνω.

Τα νέα του Νίκου μας τώρα, δείτε ένα απόσπασμα από την ανάρτηση που έβαλε χτες:

Σε ευχαριστούμε για τα νέα του Νίκου:P... θα μπω να δω το βιβλίο, μήπως το πάρω.

Παρουσίαση του βιβλίου "Θέλω να γυρίσω σπίτι μου" (Εκδ. Βάρφη) από την Ελένη Βλάχου και το Elamazi.gr

Παρουσίαση του βιβλίου "Θέλω να γυρίσω σπίτι μου" της Γεωργίας Βασιλειάδου, σε δική μου εικονογράφηση, από το αγαπημένο elamazi.gr Γράφει η Ελένη Βλάχου "...Η χιουμοριστική αστυνομική περιπέτεια, εικονογραφημένη από τον

ταλαντούχο Νίκο Γιαννόπουλο, προκαλε...ο»Ώ

Όπως έγραψε έχει ήδη ξεκινήσει εργασίες στο τυπογραφείο για το βιβλίο του. Επίσης, μου είπε ότι χάρηκε πάρα πολύ που ξαναμπήκε στο φόρουμ και έγραψε πάλι, γι' αυτό σας το μεταφέρω.

Καλημέρα.

Πως μου ειστε;

Χρονια Πολλά στους εορταζοντες σήμερα! Τζενακι να χαιρεσαι το γιοκα σου και να τον καμαρωνεις! Γερος να ειναι και τυχερος!

Sweetberry τι ωραια που κανονισες εξοδο. Ειμαι σιγουρη οτι περασες καλά.

Ιωαννα τραβηξες μεγαλη ταλαιπωρια στην εγκυμοσυνη. Χαλαλι ομως γιατι το παλικαρακι σου το άξιζε!

Νινα καταπληκτικος ο κηπος σου! Εμεις φυτεψαμε σπανακι σε κατι ζαρντινιερες που εχουμε κατω στην αυλη αλλα να δουμε αν και ποτε θα φυτρωσει με την υγρασια που εχει εδω. Γιατί να μη φυτρώσει; Νομίζω ότι δεν του κάνει κακό η υγρασία... εγώ που ξεχνάω να το ποτίσω μερικές μέρες, νομίζω ότι βοήθησε η υγρασία.

Γιωτα μια χαρα το προγραμματισες το μενου και για τις φορτωμενες μερες. Κουραγιο! Μπραβο και στη μεγαλη που εφαγε σπανακορυζο.

Εβιρι δυστυχως σας επιασε η κριση που κατηργησαν τα ελληνογερμανικά σχολεια. Όσο για την κορη μου εγω ειμαι ψυχραιμη και δεν αγχωνομαι αλλά η περιρεουσα ατμοσφαιρα ειναι διαφορετική. Π.χ. προχτες που ειχαμε σουφλε ο παππους μου ειπε οτι εφαγε καλουτσικα ενω η γιαγια μου ειπε οτι εμεινε νηστικη. Και καταληγουμε παντα να λεμε τα ιδια και τα ιδια. Θα περασει που θα παει. Ευχαριστουμε και για τα νεα απο το Νικο. Δωστου χαιρετισμους οταν ξαναμιλησετε.

Αστερακι τι νεα;

Αγγελικη ωραιο το κοτοπουλακι.

Εμεις χτες ειχαμε σουπα από ζωμο που ειχα κρατησει απο τις μαγειρικες της προηγουμενης εβδομαδας. Για σημερα ομελετα για να ξεφυγουμε λιγο.

Φιλια

Καλημερα κοριτσια!

Γιωτα μια χαρα το προγραμμα φαγητου και τι ευτυχια να εχεις παιδι που τα τρωει ολα!

Φωτεινη μου θα ακουστω γραφικη αλλα υπομονη με τη γιαγια αλλιως θα πας στο τρελαδικο! μακαρι να πιασει το σπανακι

Τζενη να χαιρεσαι το παλικαρι σου, γερο κι ευτυχισμενο να ναι. Να μας πεις αυριο τελικα τι μαγειρεψες!

Αστερακι ψαροσουπα εκανες ? Μου αρεσει πολυ, θα μπει στο προγραμμα!

Εμεις εχουμε κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες

Εχτες ειχαμε συναντηση γονεων και πραγματικα ενιωσα πολυ περηφανη. Ακουσα πολυ καλα λογια για το παιδι και συγκινηθηκα. Μακαρι και μεγαλωνοντας να παραμεινει ετσι Να είναι καλά το παιδί, να σε κάνει πάντα υπερήφανη!

Φιλια και στις υπολοιπες

Αγγελική δεν χρειάζεται να είσαι ταλέντο για να βάλεις λίγα λαχανικά... χώρο να έχεις, λίγο χρόνο στην αρχή για να τα φτιάξεις όπως πρέπει και μετά ποτισματάκι... τίποτα άλλο.

sweetberry χαίρομαι που κανόνισες έξοδο και ξέφυγες λίγο... ειδικά όταν έχεις καλή παρέα, πάντα περνάς καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όσους έχουν εορτάζοντες σήμερα

Τζένη το αντρακι σου γιορτάζει να το χαίρεσαι με υγεια πάνω απ όλα.

Κ γω τον συζυγουλη μου.

Για σήμερα πάλι ψαροσουπα για μένα κ κοκκινιστό μοσχαράκι με μακαρόνια για τους υπόλοιπους.

Τι καλύτερο να λένε καλά λόγια για το παιδάκι σου νομίζω είναι μεγαλη ανταμοιβη :tongue:

Φιλία πολλα ελπίζω να προλαβω να μπω κ μετά :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...