Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τζενη οχι μονο σημερα και οποτε αλλη μερα θες!

Αστερακι τωρα νιωθω καλυτερα, δεν θα ειμαι η μονη με παπλωμα γιατι νιωθω οτι θα με κοροιδευουν κιολας αλλα κρυωνωωωω

Αφροδιτακι μια χαρα και τα σουτζουκακια, το θετικο ειναι οτι κατι υπηρχε στην καταψυξη και δεν θα μεινετε νηστικοι.

Εχω στην καταψυξη λιγο κιμα που καποια μερα θα γινουν με μακαρονια, εχω λιγο κοκκινιστο που θα γινει γιουβετσι και φακες που θα φαμε την Δευτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ιωάννα εγώ παό χτες έχω κατεβάσει ένα παπλωματάκι ελαφρύ, ότι πρέπει για αυτήν την εποχή. Τα παιδιά σκεπάζονται με φλις κουβερτούλες.

Αστεράκι καλό Σαββατοκύριακο και σε σας και πολλά φιλιά στο μικρό σου αστεράκι!

Αφροδιτάκι τελικά το να χώνεις στην κατάψυξη φαγητά κατά καιρούς είναι σωτήριο!

Τζενάκι ούτε κι εγώ θέλω να βρέξει γιατί έχω του κόσμου τις δουλειές το Σαββατοκύριακο και το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να τους έχω και όλους μέσα στα πόδια μου! Ενώ αν έχει καλό καιρό θα τους στείλω βολτούλα ...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Τι κάνετε; Σήμερα το πρωί, είχα ένα επίμονο επισκέπτη... ένας κοκκινολαίμης χτύπαγε το παράθυρο και μετά πέταγε κάτω από την κεραμοσκεπή:D...λέτε να ψάχνει να κάνει τη φωλιά του; τι όμορφο πουλί πάντως... και απορώ γιατί τον λένε κοκκινολαίμη, αφού έχει πορτοκαλί λαιμό... προσπάθησα να τον βγάλω φωτογραφία, να σας τον δείξω, αλλά δεν πρόλαβα!:)

Είχαμε κανένα Γεράσιμο τελικά στην παρέα; και ο Αρτέμης γιόρταζε. Άρχισαν οι γιορτές από δω και πέρα.;)

Σήμερα κάνω μακαρονάδα με σάλτσα και για το μεσημέρι θα φάω μία χορτόσουπα, ελαφριά και χορταστική... η όρεξη μου σαν αν άλλαξε λίγο... νιώθω γουργούρισμα σήμερα στο στομάχι:)...λέτε;:D

Καλημέρα!

Τι κανει η παρεούλα;

Χρονια Πολλά για τη χτεσινη ημέρα! Γιορταζε το νησι χτες και Νινα καλά το υποψιάστηκες ήταν αργια εδω χτες.

Τζενη ωραιο το ραβανι. Ιδεες για αλλο γλυκο σου έδωσαν τα υπολοιπα κοριτσια. Το ραβανι μπορεις να το κανεις κι απο Δευτερα. Επισης για τα κεφτεδακια κι εγω τηγανητα τα εκανα. Μου ειπαν ομως οτι μπορεις να τα βαλεις σε ταψι με αντικολλητικο και για 20 λεπτά στους 180-200 βαθμους με αερα αναλογα την κουζινα. Γινονται σαν τηγανητα, το δοκιμασα κι εγω κι εχουν πολυ λιγοτερο μπελα. Επίσης μπορεις να φτιαξεις ρολο κοτοπουλο από το προηγουμενο βραδυ ωστε να μην εχεις πολλά μαγειρεματα εκεινη την ημερα. Ή κατι κοκκινιστο πχ σουτζουκακια για τον ιδιο λογο. Ευχομαι βεβαια να μην τα παιξει η κουζινα σου η οποια σου στελνει μηνυματα το τελευταιο διαστημα.

Sweetberry καταλαβαινω τη φαση που εισαι αλλά πίστεψε με απολαυσε την. Διαβασε και κανενα ελαφρυ βιβλιαρακι οχι τιποτε δυσαρεστο. Θα περασει ο καιρος γρηγορα.

Ιωαννα αρεσουν τετοιες δραστηριοτητες στα παιδια.Αφου φορεσε και σκουφο θα του φανηκε καταπληκτικο. Κιμαδοπιτα δεν εχω προσπαθησει ποτε να φτιαξω. Δεν ξερω γιατι

Εβιρι πολυ ωραιες οι εικονες που περιγραφεις. Όντως τα χρωματα του φθινοπωρου ειναι καταπληκτικα. Απολαυσε τα. Εγω εδω που ζω εχω επαφη με τη φυση και αντιλαμβανομαι ποσο σε ηρεμει κατι τετοιο. Ειναι εγκλημα που στα αστικά κεντρα της Ελλάδας δεν εχουν φροντισει να υπαρχουν παρκα. Και το Πεδιο του Άρεως που υπάρχει σε τοσο κεντρικο σημειο της Αθηνας το εχουν αφησει στο έλεός του. Έγκλημα. Όντως... κάποτε ήταν όμορφο, αλλά πλέον, από ότι βλέπω στην τηλεόραση, γιατί μας πέφτει μακρυά να πάμε, έχει γίνει χάλια.. πολύ κρίμα! Πωπω η μικρη Εβιρινα θα ζησει κι αλλη αλλαγη σε εκπαιδευτικό συστημα; Τη θαυμαζω και τη λυπαμαι ταυροχρονα! Καλό κουραγιο!

Αφροδιτακι κινησου όπως αντεχεις! Δεν θα βοηθησεις κανεναν αν αρρωστησεις. Μπραβο για τη μανουλα σου που σε συνδραμει!

Βρε Νινα σκελετος θα εχεις γινει γιατι αδυνατη ησουν ετσι κι αλλιως. Για ψαξε τι γινεται. Κι εμενα μου ψιλοεχει κοπει η ορεξη αλλά κιλά δεν χανω σνιφ. Κι εγω τα εχω για να τα χασω καταλαβες; χα χα χα,:tongue:

Γιωτα δεν θυμαμαι πως τα ειχα βαλει τα τικερακια. Καπου στις οδηγιες εγραφε κατι και το ακολουθησα τοοοτε.

Αγγελικη πολυ ωραια η ιδεα σου για το βιβλιο της Εβιρι και του Νικου. Αφου τα εχουμε τα ταλεντα στην παρεα γιατι να μην αξιοποιηθούν;

Χτες λογω αργιας οι κατσαρολες στο σπιτι πηραν φωτια για τις προμηθειες των Αθηναιων μας. Εφτιαξα διαφορα και κατι απο αυτα θα φαμε και σημερα εμεις. Χτες ειχαμε σνιτσελ κοτοπουλου. Η μικρη ξανακανει ναζια στο φαγητο, η γιαγια δεν το αντεχει κι ειμαστε στο τραπέζι μια ωραια ατμοσφαιρα.

Φιλια και καλό ΣΚ!

Καλημερα κοριτσια!

Νινα το πρωτο που σκεφτηκα κι εγω ειναι θυροειδης, ο υπερθυροειδισμος ειναι αυτος που σε κανει να χανεις κιλα. Κανε μια Τ3, Τ4 και TSH. Μπορει ομως να ειναι και λογω αγχους, προσπαθησε να τρως ευκολοπεπτα φαγητα και τακτικα μικρα γευματα γιατι αυτα ηρεμουν το στομαχι πχ σουπες που ειναι και πλουσιες σε βιταμινες. Απεφευγε οτι εχει να κανει με καφεινη γιατι φερνουν ενταση στο στομαχι και κατα συνεπεια κοβουν την ορεξη Θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου για σήμερα, για αυτό κάνω την σούπα για μένα... καφέ πίνω μόνο ένα φλιτζάνι την ημέρα... λες να βλάπτει και αυτό; Πάντως αν δω να συνεχίζετε η κατάσταση, θα πάω να κάνω μία εξέταση θυροειδή, γιατί ήταν η μόνη που δεν έκανα τις προάλλες... ευχαριστώ πολύ! Όσο για το άγχος, δεν σου λέω πόσο έχω αυτές τις μέρες!

Αγγελικη ωραιες οι φακες. Μακαρι να εβρεχε λιγο!

Φωτεινη γιατι αντιδρα παλι το παιδι? Μηπως ξεσηκωνεται οταν βλεπει τον μπαμπα και μετα που φευγει στεναχωριεται κι αντιδρα ετσι?

Γιωτα μπαναρουν γι αυτο το λογο? αστειο μου φαινεται

Τζενη εγω τα ξεπαγωνω παντα τα κεφτεδακια. Αν δεν προλαβαινεις να τηγανισεις βαλε στο φουρνο οπως σου ειπαν. Κανε και καμμια μακαρονοσαλατα. Το χοιρινο θα πρεπει να το μαγειρεψεις εκεινη τη μερα και κατα προτιμηση να γινει λιγο πριν φατε για να μην σκληρυνει

Σημερα εχουμε γιγαντες. Το βραδυ κρυωνω με το κουβερλι, μου φαινεται νωρις ομως να βγαλω κατι πιο χοντρο Άμα κρυώνεις, τι θα κάνεις; εγώ δεν κοιμόμουν καλά, μέχρι που έβαλα το πάπλωμα... τώρα κοιμάμαι σαν πουλάκι!:tongue:

Την καλημερα μου και στις υπολοιπες

Καλημέρα πωπω νέα !!!

Ιωάννα κ γω κρυωνω έβαλα πάπλωμα δεν άντεχα αλλο.Ωραιο το φαγητό σου μπαίνει στο πρόγραμμα άμεσα.

Εβιρακι πολύ όμορφες εικόνες περιγράφει με ωραίες λεπτομέρειες λες κ είμαι εκεί :tongue:μία βόλτα στη φύση τι καλύτερο για να άδειαζε το μυαλό.

Μαγειρικά χαμός Φωτεινή τουλάχιστον θα έχετε φαγητό για μέρες τι καλύτερο έχω κουραστεί με αυτή την κατάσταση:rolleyes:

Νινα Κανόνισε θα σου βάλουμε πέτρες μην σε παίρνει ο αέρας :Dχα χα χα γέλασα με αυτό! να ΄σαι καλά!:tongue:

Ggeny εγώ προτείνω σοκολατοπιτα μιαμ μιαμ κ αλμυρό κέικ

Τα ίδια Αφροδιτη κ γω ευτυχώς έχω στη κατάψυξη διάφορα φαγητά που μένουν κατά καιρούς κ έχω σωθεί.

Τι ωραία Αγγελική φρέσκο ψαράκι από τα χεράκια του συζυγουλη :D

Sweetberry28 ωραία ή φασολάδα σου.Εγω τα καλύμματα τους τα πλένω στο πλυντήριο στος 40 κ τα πλαστικά με νερό κ ξυδι.

Για σήμερα μακαρόνια με κιμά χθες κολοκυθοσουπα βελουτε με με μοσχαρακι .

Φιλάκια καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Για σήμερα το μενού μας έχει φακές.

Τι καιρό έχετε εκτός Αθηνών? Εδώ έχει συννεφιά αλλά δεν νομίζω να βρέξει. Θα δείξει...

Γιώτα είδα το μήνυμα αυτές τις μέρες για τον λογαριασμό σου ότι είναι προσωρινά ανενεργός και απόρησα! Για το τικεράκι δεν θυμάμαι πως ακριβώς γίνεται αλλά είχα ακολουθήσει τις οδηγίες που δίνει το forum.

Τζενάκι ένα ρολό κοτόπουλο που πρότεινε και η Φωτεινή νομίζω ότι θα σου έλυνε τα χέρια. Το φτιάχνεις από την προηγούμενη και κρύο το κόβεις και το ζεσταίνεις λιγάκι.

Νινάκι εξετάσεις θυρεοειδή έχεις κάνει? όχι και μάλλον πρέπει να κάνω τελικά... αλήθεια είδα ότι στα Γιάννενα ακόμα έχουν μετασεισμούς και μάλιστα μεγάλους... οι δικοί σου όλοι καλά;

Φωτεινούλα μαγειρικός πυρετός στην κουζίνα σας ε? Κράτα καβάτζα φαγητάκια και για εσάς.

Πολλά φιλάκια στο μαγειροπαρεάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα φακές και κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι και αλευρολέμονο στην κατσαρόλα.

Ατυχία χτες το βράδυ. Είχα ετοιμάσει όλες τις απαντήσεις είχα βάλει και μερικές φωτογραφίες του πάρκου και ήμουν έτοιμη να τις δημοσιεύσω μέχρι που διαπίστωσα ότι δεν ήμουν συνδεδεμένη στο ίντερνετ. Βρε από 'δω, βρε από 'κει να περιμένω, να κάνω απόσυνδεση και ξανασύνδεση (με το ασύρματο) και τίποτα. Το έκλεισα και πήγα για ύπνο.

Σήμερα όλη μέρα δεν είχα πάλι σύνδεση, μέχρι που πριν από λίγη ώρα με ρώτησε ο Έβιρος αν έκανα ριστάρτ. Μόλις έκανα επανήλθε το ίντερνετ κι επιτέλους συνδέθηκα.

Τι ομορφες εικονες που μας περιγράφεις τρελαινομαι για πρασινο και ειδικα τετοια εποχη ολα τα χρωματα της φύσης ειναι μαγικά!

Ευχαριστώ πολύ, κι εγώ το ίδιο.

Εχεις δικιο ημουν παντα δραστήριο ατομο με την δουλεια μου το χομπυ μου (θεατρικο εργαστηρι) βολτες κλπ αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη και κυριως λογω χαμηλού πλακούντα ο γιατρος μου συνέστησε ξεκουραση πολυ σπιτι λιγα πρσγματα οποτε δεν κανω τιποτα απαρχής και με εχει φαει η απραγία, ειμαι 31 εβδομαδων σε λιγο θα εχω την πιο ομορφη παρεα του κοσμου!

Ωραίες ενασχολήσεις!!!!!!Αν σου αρέσει μπορείς να αρχίσεις εργόχειρα για το μωρό ή για το σπίτι, πλέξιμο, ράψιμο, κέντημα....

Νομίζω όμως ότι η ιδέα της Νίνας για ξένες γλώσσες στο γιουτιούμπ είναι άπαιχτη και μαθαίνεις και σκοτώνεις την ώρα σου. Πολύ δημιουργικό αλλά και ανέξοδο.

Εβιράκι οι περιγραφή του πάρκου είναι ονειρεμένη! Καλά κάνεις και βγαίνεις περιπάτους σε τόσο όμορφο τοπίο!

Ευχαριστώ πολύ Αγγελική μου.

Εβιρακι η εικονα που περιγραφεις ειναι πολλη ομορφη κ στο μυαλο μου φερνει εικονες απο ταινιες !! καλα εκανες κ αρχισες περπατημα ! Μακαρι να μπορουσαμε ολοι μας να το κανουμε,ειδικα σε τοσο ομορφα παρκα !!

Ευχαριστώ πολύ Τζένη μου. Ναι θα ήταν ιδανικό

Εγω χτες κρατησα σπιτι τον μικρο γιατι προχτες που γυρισα απο το γραφειο ειχε πολυ κ ασχημο βηχα.Ετσι αρχισαμε εντατικα μασκες κ υποχωρησε αρκετα.

Ευτυχώς που άρχισε η υποχώρηση για να μην ταλαιπωρείται ο καημένος.

Εβιρι μηπως επρεπε να γινεις συγγραφεας? Τι ωραια περιγραφη ηταν αυτη?

Ωραια ειναι παντως να περπατας, ειναι καλο αγχολυτικο η επαφη με τη φυση

Ευχαριστώ Ιωάννα μου, αλλά υπάρχουν πραγματικοί και πολύ καλοί συγγραφείς που κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Γεμίζει το μάτι και η ψυχή με τέτοιους περιπάτους.

Ιωαννάκι να γίνει συγγραφέας το Εβιράκι μας και να της κάνει τις εικονογραφήσεις ο Νίκος! Τέλειος συνδιασμός!

Χαχαχα

Eviri υπέροχες οι εικόνες που περιγράφεις! Έχω τέτοιο πάρκο/δάσος πολύ κοντά στο σπίτι με το αυτοκίνητο και πάμε σχεδόν κάθε ΣΚ για περπάτημα. Τα χρώματα του φθινοπώρου είναι απερίγραπτα όμορφα!

Ευχαριστώ πολύ Αφροδιτάκι, είσαι πολύ τυχερή και χαίρομαι που το εκμεταλλεύεσαι.

Ακομα 100% δεν εχω αποφασισει. Θα κανω το ρα(ε)βανι που θελει ο γιος κ λεω να κανω κ ενα σοκολατενιο ωστε να καλυψω κ τους σοκολατολατρεις. Μαλλον τουρτα σοκολατινα.

Ψηφίζω ραβανί και σοκολατόπιτα ή τούρτα σοκολατίνα. Έτσι θα έχεις και σιροπιαστό και στεγνό και άσπρο και μαύρο για όλα τα γούστα.

Επισης η γιορτη ειναι Τεταρτη κ εγω δουλευω.Ποτε μπορω να τα φτιαξω να ειναι φρεσκα? Τριτη απογευμα η και νωριτερα ;

Εγώ θα σου πρότεινα Δευτέρα βράδυ που είναι το τέλος της μέρας και δεν πιάνεται ακριβώς σαν τρίτη μέρα, αλλά είναι και πολύ κοντά στην Τετάρτη και θα έχεις και χρόνο την Τρίτη.

Επισης επειδη θα κανω κ τραπεζι την μερα της γιορτης το βραδυ, σκεφτομαι τι μπορω να κανω νωριτερα. Ηθελα να σας ρωτησω , εχετ βαλει ποτε κεφτεδακια αψητα στην καταψυξη; Αν ναι, μετα πως τα τηγανιζεται, τα ξεπαγώνεται η οπως ειναι ? Εγω βαζω συχνα μπιφτεκια,γιοτβαρλακια κ σουτζουκακια κ τα μαγειρευω ειτε κατευθειαν τα μπιφτεκια η τα ξεπαγωνω.Τα σουτζουκακια τα ξεπαγωνω.Τα γιουβαρλακια αναλογα το χρονο που εχω.

Θέλουν ξεπάγωμα πρώτα.

Πειτε κ καμια ιδεα για φαγητο ευκολο. Για κυριως λεω να κανω χοιρινο με πατατες στο φουρνο κ μοσχαρι κοκκινιστο.

Εύκολο είναι οποιοδήποτε ρολό κρέατος στο φούρνο, επίσης όποιο κρέας επιθυμείς στη γάστρα και παρομοίως όποιο κρέας επιλέξεις στη λαδόκολλα. Τα χώνεις στο φούρνο και δε χρειάζονται πρόσεγμα, σε αφήνουν ελεύθερη να κάνεις άλλες δουλειές και βγαίνουν πάντα πεντανόστιμα.

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε?

χαθηκα λιγο αλλα με μπαναρανε γιατι ειχα μεγαλη υπογραφη λεει (αδικο δεν ειναι? τοσες κ τοσες εχουν φωτο γκλιτερ, εμενα βρηκαν?) κ μου ειχαν στειλει προειδοποιησεις που δεν τις ειχα δει....τα νευρα μου.... τεσπα!

Είχα προσέξει κάτω από το όνομά σου που έλεγε: προσωρινά μη ενεργός λογαριασμός.

ξερει καμια να μου πει πως βαζουμε 2 τικερακια? εβγαλα την ωραια μου νεραιδα κ θα βαλω τα κοριτσια μου τωρα!

φιλακια

Δε θυμάμαι τα βήματα ύστερα από τόσα χρόνια αλλά αν πατήσεις πάνω σε οποιοδήποτε τίκερ μέλους θα βρεις τον τρόπο. Αν δεν τον βρεις τότε πήγαινε στο ευρετήριο του πάρεντς ή του πάρεντς καφέ και θα βρεις κάπου να γράφει οδηγίες για τέτοια.

Τελευταία έχω αρχίσει να αδυνατίζω και ανησυχώ λίγο... έχω χάσει και την όρεξη μου... σήμερα ζυγίστηκα και τρόμαξα με τον αριθμό που είδα...πάντως οι τελευταίες εξετάσεις αίματος που έκανα πριν λίγες μέρες, δεν έδειξαν κάτι κακό... να ανησυχώ λέτε?:wink:

Ακριβώς αυτό που έγραψε η Φωτεινή και η Ιωάννα είχα γράψει κι εγώ χτες στο μήνυμα που δεν μπορούσα να στείλω. Έκανες έλεγχο για θυρεοειδή; Αν όχι ζήτα το. TSH FT4 FT3. Εσύ θυμάσαι να τρως όπως πάντα ή μήπως αμελείς κάποια γεύματα με τις ασχολίες που έχεις;

Μας ταξίδεψες Εβίρι σήμερα!... υπέροχες εικόνες! Εγώ είμαι από τις τυχερές που έχω δάσος κοντά μου και με την ευκαιρία που πάω βόλτα το σκύλο, είμαι καθημερινά εκεί... αλλά η φύση στη Γερμανία είναι διαφορετική... έχει άλλα δέντρα, οπότε και άλλα χρώματα, άλλες μυρωδιές... τα δε σκιουράκια είναι εκπληκτικά... στο σπίτι του αδερφού μου πάνε κάθε μέρα και τα ταίζουν ξηρούς καρπούς! Κρίμα που τόσο καιρό, δεν το είχες εκμεταλλευτεί... αλλά ποτέ δεν είναι αργά!:-D

Ευχαριστώ πολύ Νίνα μου. Πολύ ωραία που έρχονται τα σκιουράκια στο σπίτι του αδερφού σου. Εμείς έχουμε δει αρκετές φορές στην οδό που μένουμε να τρέχουν και σκιουράκια και λαγούς και αλεπούδες. Μάλλον με κάποιο τρόπο κατορθώνουν και περνάνε τη λεωφόρο και μετά δεν μπορούν να επιστρέψουν.

Καλημέρα!

Φωτεινή μου χρόνια πολλά για χτες για τον πολυούχο του νησιού.

Εβιρι πολυ ωραιες οι εικονες που περιγραφεις. Όντως τα χρωματα του φθινοπωρου ειναι καταπληκτικα. Απολαυσε τα. Εγω εδω που ζω εχω επαφη με τη φυση και αντιλαμβανομαι ποσο σε ηρεμει κατι τετοιο. Ειναι εγκλημα που στα αστικά κεντρα της Ελλάδας δεν εχουν φροντισει να υπαρχουν παρκα. Και το Πεδιο του Άρεως που υπάρχει σε τοσο κεντρικο σημειο της Αθηνας το εχουν αφησει στο έλεός του. Έγκλημα.

Ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου. Συμφωνώ και στα υπόλοιπα που γράφεις.

Πωπω η μικρη Εβιρινα θα ζησει κι αλλη αλλαγη σε εκπαιδευτικό συστημα; Τη θαυμαζω και τη λυπαμαι ταυροχρονα! Καλό κουραγιο!

Έτσι όπως τα λες είναι. Εγώ τη λυπάμαι περισσότερο. Δεν ξέρω πώς θα αντιμετωπίσει το συναγωνισμό και τα άλλα παιδιά που ξέρουν να γράφουν εκθέσεις, που ήδη έχουν διδαχτεί 3 χρόνια αρχαία και που ξέρουν ήδη την ορολογία στα θετικά μαθήματα.

Οπότε κατάλαβες ποιες θα είναι οι δυσκολίες της Εβιρίνας. Όσο για τις παρέες...θα βρει και στην Ελλάδα κάποια καλά παιδιά. Με τη βοήθεια της τεχνολογίας αν θέλει θα διατηρήσει και την επαφή με τις φίλες (Κούρδες και Τουρκάλες) που έχει δημιουργήσει.

Αγγελικη πολυ ωραια η ιδεα σου για το βιβλιο της Εβιρι και του Νικου. Αφου τα εχουμε τα ταλεντα στην παρεα γιατι να μην αξιοποιηθούν;

:-D:grin:

Τι καιρό έχετε εκτός Αθηνών? Εδώ έχει συννεφιά αλλά δεν νομίζω να βρέξει. Θα δείξει...

Κι εμείς που είμαστε εκτός Αθηνών :-D είχαμε συννεφιά και πού και πού ψιλόβροχο.

Σημερα εχουμε γιγαντες. Το βραδυ κρυωνω με το κουβερλι, μου φαινεται νωρις ομως να βγαλω κατι πιο χοντρο

Μωρέ αν κάνει κρύο και το χρειάζεσαι μην κοιτάς το ημερολόγιο. Βάλτο να βρεις την υγειά σου.

Εβιρακι πολύ όμορφες εικόνες περιγράφει με ωραίες λεπτομέρειες λες κ είμαι εκεί :tongue:μία βόλτα στη φύση τι καλύτερο για να άδειαζε το μυαλό.

Ευχαριστώ πολύ Αστεράκι.

Τι κάνετε; Σήμερα το πρωί, είχα ένα επίμονο επισκέπτη... ένας κοκκινολαίμης χτύπαγε το παράθυρο και μετά πέταγε κάτω από την κεραμοσκεπή:-D...λέτε να ψάχνει να κάνει τη φωλιά του; τι όμορφο πουλί πάντως... και απορώ γιατί τον λένε κοκκινολαίμη, αφού έχει πορτοκαλί λαιμό... προσπάθησα να τον βγάλω φωτογραφία, να σας τον δείξω, αλλά δεν πρόλαβα!:-)

Εγώ νομίζω ότι σου χτύπαγε για να σου ζητήσει άδεια να χτίσει ή να ζητήσει κανένα εργαλείο.

Όσο για το χρώμα....ό,τι ξεφεύγει από το άσπρο μαύρο μπλε και πράσινο τότε κοκκινίζει.

Θα σας βάλω λίγες ενδεικτικές φωτογραφίες του πάρκου για να δείτε το 1/4 περίπου σε έκταση και τα χρώματα των δέντρων που δεν αποτυπώνονται στο φακό όπως τα είδα εγώ.

IMG_5161.JPG

IMG_5188.JPG

IMG_5213.JPG

IMG_5273.JPG

IMG_5394.JPG

IMG_5279.JPG

IMG_5344.JPG

IMG_5346.JPG

IMG_5348.JPG

IMG_5412.JPG

IMG_5425.JPG

IMG_5427.JPG

IMG_5432.JPG

IMG_5442.JPG

IMG_5445.JPG

IMG_5477.JPG

IMG_5479.JPG

IMG_5481.JPG

IMG_5491.JPG

IMG_5485.JPG

Link to comment
Share on other sites

Eviri mou μου εφτιαξες την διαθεση τι ωραιες φωτογραφιες σαν επαγγελματικές! Με ταξίδεψαν!

Ωραια ιδεα για το πλέξιμο αλλα ειμαι άχρηστη δεν ξερω τιποτα και γενικα δεν το εχω με το χειρωνακτικό!! Για την ωρα μαγειρευω και φτιαχνω γλυκα και παιρνω κιλα ανενόχλητη μετα θα κλαιω πως θα τα χασω!

Για τις ξένες γλωσσες γνωριζω ηδη 5 (Ελληνικα,Αραβικα,Αγγλικα, Γαλλικά, Ιταλικά) και δεν μπορω να ξεκινησω μια γλωσσα για λιγους μηνες και μετα την αφησω οταν ερθει το μωρο και γυρισω στη δουλεια δεν θα δωσω δλδ την δέουσα προσοχη...οποτε ειναι κριμα να το αρχισω διαβαζω ομως αρκετα για τον θηλασμο την μητροτητα και γενικα τετοια πραγματα.εχω ψωνίσει για την μικρουλα μου τα παντα νομιζω για αρχη,

Πιο πολυ ανθρώπινη παρεα και επαφη μου λειπει ενας καφες με τις φιλες μου να βγω με τον αντρα μου για ενα φαγητο κανει δυο δουλειες τωρα και δεν τον βλεπω, να δω τους γονεις μου να παμε για ψωνια με την μαμα μου τετοια πραγματα απλα να μιλησω βρε αδερφέ. Κανω υπομονη σε λιγο ερχεται το μπεμπακι και ολα θα ειναι μια χαρα. Αυτος ο πλακούντας με εχει περιορίσει πολυ σπιτι ο γιατρος μεχρι και το πολυ περπατημα απαγόρευσε.

Σημερα το μενου μας εχει σπανακοπιτα με χειροποίητο φυλλο αυτη τη φορα θα ερθει η μαμα μου να σιδερωσει και να μου φτιαξει την πιτα γιουπιιιι

Και ενα σπανακορυζο να υπαρχει δεν το λες κυριακάτικο φαγητο αλλα ενταξει...

Φιλακια σε ολες καλη Κυριακη να εχουμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Σήμερα έφτιαξα μοσχαρίσια φιλετάκια γεμιστά στο τηγάνι με συνοδεία από πατάτες βουτύρου.

Πριν από λίγο απαθανάτιζα σε βίντεο τα αποδημητικά πουλιά και τους σχηματισμούς τους. Πήγαιναν, έρχονταν, ξανάφευγαν και ξαναγύριζαν. Είχαν διαλέξει ένα σπίτι με κεραμίδια για να ξεκουραστούν και μαύρισε ο τόπος από τον πληθυσμό τους. Πολύ ωραίο θέαμα.!!!!

Eviri mou μου εφτιαξες την διαθεση τι ωραιες φωτογραφιες σαν επαγγελματικές! Με ταξίδεψαν!

Πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν.!!!!:-D:grin:

Ωραια ιδεα για το πλέξιμο αλλα ειμαι άχρηστη δεν ξερω τιποτα και γενικα δεν το εχω με το χειρωνακτικό!!

Να προτείνω κάτι ακόμη ιντριγκαδόρικο που ίσως να σε κεντρίσει; Κολλάζ, ντεκουπάζ, σκράπμπουκινγκ (αυτό το τελευταίο θα είναι χρήσιμο για τις φωτογραφίες του μωρύ και για το βαφτιστικό άλμπουμ αν σου αρέσουν τα χειροποίητα).

Για την ωρα μαγειρευω και φτιαχνω γλυκα και παιρνω κιλα ανενόχλητη μετα θα κλαιω πως θα τα χασω!

χαχα

Για τις ξένες γλωσσες γνωριζω ηδη 5 (Ελληνικα,Αραβικα,Αγγλικα, Γαλλικά, Ιταλικά) και δεν μπορω να ξεκινησω μια γλωσσα για λιγους μηνες και μετα την αφησω οταν ερθει το μωρο και γυρισω στη δουλεια δεν θα δωσω δλδ την δέουσα προσοχη...οποτε ειναι κριμα να το αρχισω

Είσαι αξιοθαύμαστη που γνωρίζεις αυτές τις γλώσσες. Μια καινούργια θα τη μάθαινες μόνο και μόνο για να περνάει λίγο η ώρα και να μην αισθάνεσαι τη μοναξιά.

Πιο πολυ ανθρώπινη παρεα και επαφη μου λειπει ενας καφες με τις φιλες μου να βγω με τον αντρα μου για ενα φαγητο κανει δυο δουλειες τωρα και δεν τον βλεπω, να δω τους γονεις μου να παμε για ψωνια με την μαμα μου τετοια πραγματα απλα να μιλησω βρε αδερφέ.

Σ' αυτό μπορώ να προτείνω μια λύση ανάγκης. Να έρχονται λίγες λίγες σε σένα οι φίλες σου για καφέ. Να τις κερνάς εύκολα και οικονομικά πραγματάκια για να μην κουράζεσαι και όταν μπορούν να κάθονται αρκετή ώρα να βλέπετε καμμιά ταινία να παίζετε επιτραπέζια παιχνίδια και ίσως και να μαγειρεύετε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και μια φωτογραφία αλεπούς έξω από το σπίτι μας που την τράβηξα από το παράθυρο τον Ιανουάριο του 2015. Είναι νύχτα και δεν έχει βγει καθαρά, αν πατήσετε πάνω στη φωτογραφία θα βγει μεγαλύτερη.

IMG_3554.JPG

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε το ΣΚ;

Εβιρι μας ταξιδεψες με τις φωτογραφιες σου! Εκπληκτικές. Εχεις το χαρισμα των ωραιων γραπτων μην υποτιμάς τον εαυτο σου. Για τη μικρη Εβιρινα περισσοτερο σκεφτομαι το εκπαιδευτικό κομματι κι εχεις δικιο που εστιασες στο θεμα των εκθεσεων. Δεν ξερω αν υπάρχουν ακομα καποιες διευκολύνσεις για παιδια που εχουν ερθει απο το εξωτερικό όπως υπήρχαν πιο παλια. Όσον αφορά τις φιλίες θα βρει σίγουρα καποια παρεα και στο μέλλον ισως ακομα περισσοτερα άτομα.

Τζενη ξεκινησαν οι ετοιμασιες; Πως ειναι το παιδι;

Sweetberry μπραβο σου για τις γλώσσες που ξέρεις. Όσον αφορα την παρέα μην ντρεπεσαι να ζητας απο τις φιλες σου να ερχονται στο σπιτι κάποιες φορες. Ειναι δύσκολο αυτο που περνας και φυσικά οτι ο αντρας σου λογω της εργασιας του λειπει τοσες ώρες. Υπομονη τι άλλο να κάνεις... Όσο για τα κιλά απ'οτι έχω δει υπάρχει εδω στο φορουμ και θεμα για διαιτα. Εγω ακομα δεν μπαινω αν και έχω κιλά να χασω αλλά ψυχολογια για διαιτα δεν εχω. Τουλάχιστον δεν παιρνω κάτι ειναι κι αυτο. Μπορει βεβαια και να μη χρειαστει να κάνεις τιποτα μην σκεφτεσαι κι αυτο.

Αγγελικη τι κάνετε;

Αστερακι, Αφροδιτη το φαγητο στην καταψυξη ειναι μεγαλη ευκολια. Εγω το εφαρμοζω παντα γιατι με εχει σωσει παμπολλες φορες.

Ιωαννα, Νινα εβαλε κρυο και στην Αθηνα απ'οτι μαθαινω. Εδω δεν εχει πολυ κρυο ακομα αλλά εχει την υγρασια που σου τρυπάει τα κοκκαλα.

Παρασκευη συνεχιστηκε το μαγειρεμα για τους Αθηναιους μας. Σαββατο πρωι εφυγαν 2 δεματα με ταπερακια. Καταλαβαινετε τι εγινε. Το καλό ειναι οτι απ'ολα αυτα κρατησαμε κι εμεις κι ετσι για το επόμενο διαστημα θα βολευτουμε καποιες μερες. Την Κυριακή ειχαμε ενα μικρο τραπεζι κατι φιλους των γονιων μου κι ετσι μαγειρεψαμε ρολο κοτοπουλο με πατατες, σουφλε, σαλάτες και για γλυκο ενα τσιζκεικ. Για σημερα εχουμε σουφλε που περισσεψε.

Κατα τη γνώμη μου, η μικρη δεν επηρεαζεται τοσο από τις αναχωρησεις του πατερα της όσο από άλλους παραγοντες που δεν μπορω να αναφερω εδω. Όσο κι αν προσπαθω να βελτιωσω τα πραγματα δεν τα καταφερνω. Θα δειξει. Προχτες παντως εφαγε παστιτσιο.

Εδω εβρεχε κατά συχνά διστηματα απο την Πεμπτη το βραδυ και σταματησε χτες το βραδυ. Χτες το πρωι εκανε λιγο καλή μερα. Λενε οτι μεχρι την Πεμπτη θα εχει καλό καιρο μετα θα ξαναχαλάσει. Για να δουμε.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα να εχουμε!

Εβιρι τι τελεια περιοχη να μενεις! Μακαρι να ειχαμε κι εδω τοσο πρασινο, να βγαιναμε με το παιδι που τοσο του αρεσει, να παιζαμε στα γρασιδια. Ωραιο αλεπουδακι!!!!

Τζενη τι αποφασισες για φαγητο και γλυκο? ποτε ξεκινας ετοιμασιες?

Φωτεινη μακαρι ν αλλαξουν τα πραγματα και να ηρεμησει και το παιδι, ειναι δυσκολο ολο αυτο. Απο φαγητα μια χαρα σας βλεπω. Εδω εβρεξε παρα πολυ το Σαββατο, εχτες ειχε καλη μερα και σημερα ξεκινησε με πολυ συννεφια, να δουμε αν θα βρεξει, κρυο δεν εχει αλλα αυτη η υγρασια εμενα μ ενοχλει

βατομουρακι καλυτερα να καλεις κοσμο σπιτι, τους κολλητους σου για να μην υποχρεωνεσαι να εχεις παντα κατι καλο για κερασμα. Σε καταλαβαινω καθοτι περασα ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι, μονο για τουαλετα σηκωνομουνα κι αφου δεν πηγα στο τελος στο Δαφνι κατι ηταν κι αυτο. Ασχολησου με τα πραγματα του παιδιου αφου μπορεις, εγω ουτε αυτο δεν ειχα καταφερει

Νινακι ολα καλα? Πως παει ο κηπος σου?

Αγγελικη τι κανεις?

Λειπουν κοπελιες, κραταω απουσιες Αφροδιτακι, αστερακι, κακαο, Γιωτα για εμφανιστειτε?

Ο Νικος μαλλον επξηε παλι και μας αφησε

Σημερα τρωμε κιμαδοπιτα απο χτες και φακες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Το Σαββατοκύριακο μου ήταν αρκετά κουραστικό αφού είχα να βγάλω χειμωνιάτικα, να βάλω πλυντήρια και να σιδερώσω τα άπειρα ρούχα. Μέσα σε όλα αυτά είχα φυσικά και μαγείρεμα, σκούπισμα, ξεσκόνισμα...

Το μενού μας είχε ως εξής : Σάββατο μεσημέρι ψαράκια στον φούρνο με μπόλικη ντοματοσαλάτα. Το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυρικαή το μεσημέρι μπριζόλες στον φούρνο με πατατούλες τηγανιτές και για επιδόρπιο σοκολατόπιτα από το μπλογκ της Έβιρι. Για σήμερα το μενού μας έχει φασολάκια.

Εβιράκι ήμουν σίγουρη ότι το πάρκο θα ήταν έτσι όπως το αποτυπώνουν οι φωτογραφίες. Βλέπεις οι περιγραφές σου ήταν πολύ παραστατικές!

Φωτεινή εδώ το Σάββατο το μεσημέρι έχει πανικός από βροχή! Αφού κάποια στιγμή δεν βλέπαμε απέναντι! Κι εγώ άκουσα ότι ο καιρός θα χαλάσει το τριήμερο. Και λέγαμε να πάμε Εύβοια μαμώτο....

Νινάκι συνεχίσουν να κουνιούνται στα Γιάννενα αλλά ευτυχώς δεν έχουν προβλήματα με τα σπίτια.

Βατομουράκι έχεις δίκιο να σου λείπει η ανθρώπινη επαφή αυτήν την περίοδο! Κάνε λίγο υπομονή και μόλις γεννηθεί το μπεμπάκι θα έχεις τόσο γεμάτες μέρες και νύχτες που θα ψάχνεις στιγμές να ησυχάσεις!

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα!:D

Πώς είσαστε;

Πολλή υγρασία βρε παιδιά... τα πάντα μούσκεμα! Ευτυχώς που έβγαλε ήλιο και θα στεγνώσουμε λίγο.

Αυτές τις μέρες ευχαριστιέμαι να ακούω τον ήχο από το τύμπανο του σχολείου, που είναι κοντά και κάνουν εξάσκηση για την 28η Οκτωβρίου... με πηγαίνει πίσω πολλά χρόνια:P... σαν να ετοιμάζομαι εγώ για παρέλαση!:tongue:

Λοιπόν ο κοκκινολαίμης τρελάθηκε να χτυπάει το παράθυρο όλο το Σ/Κ... τελικά καθρεπτίζεται ο εαυτός του και νομίζει ότι είναι άλλο πουλί και του επιτίθεται! Είναι πολύ επιθετικός και κυρίαρχος στα εδάφη του, από ότι διάβασα στο ίντερνετ. Αλλά το ωραίο είναι το κελάηδημά του.. θα προσπαθήσω να το ηχογραφήσω, να σας το βάλω.

Εβίρι καταπληκτικές οι φωτογραφίες! Σου κλέβω μερικές, για background. Να είσαι καλά, που μας ταξίδεψες σε άλλα μέρη!

Eviri mou μου εφτιαξες την διαθεση τι ωραιες φωτογραφιες σαν επαγγελματικές! Με ταξίδεψαν!

Ωραια ιδεα για το πλέξιμο αλλα ειμαι άχρηστη δεν ξερω τιποτα και γενικα δεν το εχω με το χειρωνακτικό!! Για την ωρα μαγειρευω και φτιαχνω γλυκα και παιρνω κιλα ανενόχλητη μετα θα κλαιω πως θα τα χασω!

Για τις ξένες γλωσσες γνωριζω ηδη 5 (Ελληνικα,Αραβικα,Αγγλικα, Γαλλικά, Ιταλικά) και δεν μπορω να ξεκινησω μια γλωσσα για λιγους μηνες και μετα την αφησω οταν ερθει το μωρο και γυρισω στη δουλεια δεν θα δωσω δλδ την δέουσα προσοχη...οποτε ειναι κριμα να το αρχισω διαβαζω ομως αρκετα για τον θηλασμο την μητροτητα και γενικα τετοια πραγματα.εχω ψωνίσει για την μικρουλα μου τα παντα νομιζω για αρχη,

Πιο πολυ ανθρώπινη παρεα και επαφη μου λειπει ενας καφες με τις φιλες μου να βγω με τον αντρα μου για ενα φαγητο κανει δυο δουλειες τωρα και δεν τον βλεπω, να δω τους γονεις μου να παμε για ψωνια με την μαμα μου τετοια πραγματα απλα να μιλησω βρε αδερφέ. Κανω υπομονη σε λιγο ερχεται το μπεμπακι και ολα θα ειναι μια χαρα. Αυτος ο πλακούντας με εχει περιορίσει πολυ σπιτι ο γιατρος μεχρι και το πολυ περπατημα απαγόρευσε.

Σημερα το μενου μας εχει σπανακοπιτα με χειροποίητο φυλλο αυτη τη φορα θα ερθει η μαμα μου να σιδερωσει και να μου φτιαξει την πιτα γιουπιιιι

Και ενα σπανακορυζο να υπαρχει δεν το λες κυριακάτικο φαγητο αλλα ενταξει...

Φιλακια σε ολες καλη Κυριακη να εχουμε.

Ουάου... 5 γλώσσες ξέρεις?! Σε ποιον πήγα και είπα να μάθει ξένη γλώσσα, ε;! Καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις... παρέα, συζήτηση, κουβεντούλα... είναι πραγματικά δύσκολο, όταν δουλεύουν όλοι και δεν μπορούν να είναι έστω και λίγο μαζί σου... εγώ το έχω συνηθίσει, γιατί και εγώ είμαι τις περισσότερες ώρες σπίτι και ειδικά όταν οι άλλοι δουλεύουν... ευτυχώς που έχω 2-3 φίλες, που έχουν ελαστικό ωράριο και μπορούμε να πάμε για καφέ κανένα πρωινό. Υπομονή κορίτσι μου και σε λίγο καιρό, θα έχεις φουλ ωράριο με το μπεμπάκι σου!:D

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε το ΣΚ;

Εβιρι μας ταξιδεψες με τις φωτογραφιες σου! Εκπληκτικές. Εχεις το χαρισμα των ωραιων γραπτων μην υποτιμάς τον εαυτο σου. Για τη μικρη Εβιρινα περισσοτερο σκεφτομαι το εκπαιδευτικό κομματι κι εχεις δικιο που εστιασες στο θεμα των εκθεσεων. Δεν ξερω αν υπάρχουν ακομα καποιες διευκολύνσεις για παιδια που εχουν ερθει απο το εξωτερικό όπως υπήρχαν πιο παλια. Όσον αφορά τις φιλίες θα βρει σίγουρα καποια παρεα και στο μέλλον ισως ακομα περισσοτερα άτομα.

Τζενη ξεκινησαν οι ετοιμασιες; Πως ειναι το παιδι;

Sweetberry μπραβο σου για τις γλώσσες που ξέρεις. Όσον αφορα την παρέα μην ντρεπεσαι να ζητας απο τις φιλες σου να ερχονται στο σπιτι κάποιες φορες. Ειναι δύσκολο αυτο που περνας και φυσικά οτι ο αντρας σου λογω της εργασιας του λειπει τοσες ώρες. Υπομονη τι άλλο να κάνεις... Όσο για τα κιλά απ'οτι έχω δει υπάρχει εδω στο φορουμ και θεμα για διαιτα. Εγω ακομα δεν μπαινω αν και έχω κιλά να χασω αλλά ψυχολογια για διαιτα δεν εχω. Τουλάχιστον δεν παιρνω κάτι ειναι κι αυτο. Μπορει βεβαια και να μη χρειαστει να κάνεις τιποτα μην σκεφτεσαι κι αυτο.

Αγγελικη τι κάνετε;

Αστερακι, Αφροδιτη το φαγητο στην καταψυξη ειναι μεγαλη ευκολια. Εγω το εφαρμοζω παντα γιατι με εχει σωσει παμπολλες φορες.

Ιωαννα, Νινα εβαλε κρυο και στην Αθηνα απ'οτι μαθαινω. Εδω δεν εχει πολυ κρυο ακομα αλλά εχει την υγρασια που σου τρυπάει τα κοκκαλα.

Παρασκευη συνεχιστηκε το μαγειρεμα για τους Αθηναιους μας. Σαββατο πρωι εφυγαν 2 δεματα με ταπερακια. Καταλαβαινετε τι εγινε. Το καλό ειναι οτι απ'ολα αυτα κρατησαμε κι εμεις κι ετσι για το επόμενο διαστημα θα βολευτουμε καποιες μερες. Την Κυριακή ειχαμε ενα μικρο τραπεζι κατι φιλους των γονιων μου κι ετσι μαγειρεψαμε ρολο κοτοπουλο με πατατες, σουφλε, σαλάτες και για γλυκο ενα τσιζκεικ. Για σημερα εχουμε σουφλε που περισσεψε. Έχει κλείσει για τις επόμενες μέρες από φαί... το πολύ να κάνεις κανένα συμπλήρωμα και είσαι μία χαρά!

Κατα τη γνώμη μου, η μικρη δεν επηρεαζεται τοσο από τις αναχωρησεις του πατερα της όσο από άλλους παραγοντες που δεν μπορω να αναφερω εδω. Όσο κι αν προσπαθω να βελτιωσω τα πραγματα δεν τα καταφερνω. Θα δειξει. Προχτες παντως εφαγε παστιτσιο.

Εδω εβρεχε κατά συχνά διστηματα απο την Πεμπτη το βραδυ και σταματησε χτες το βραδυ. Χτες το πρωι εκανε λιγο καλή μερα. Λενε οτι μεχρι την Πεμπτη θα εχει καλό καιρο μετα θα ξαναχαλάσει. Για να δουμε. Εγώ πάντως σε σκεφτόμουν το Σ/Κ, που άκουσα τις καταιγίδες που έκανε από τα μέρη σας... όχι, ότι εμείς πήγαμε πίσω... έριξε "καρεκλοπόδαρα" το Σάββατο... ευτυχώς την Κυριακή μας έκανε τη χάρη να ηρεμήσει και πήγαμε βολτούλα.

Φιλια

Καλημερα και καλη βδομαδα να εχουμε!

Εβιρι τι τελεια περιοχη να μενεις! Μακαρι να ειχαμε κι εδω τοσο πρασινο, να βγαιναμε με το παιδι που τοσο του αρεσει, να παιζαμε στα γρασιδια. Ωραιο αλεπουδακι!!!! Έχεις δοκιμάσει να πας στο κτήμα Συγγρού; Είναι πολύ ωραία και πολύς κόσμος πάει για βόλτα... τις δε Κυριακές με καλό καιρό, γίνεται χαμός. Και δεν είναι μακρυά σου...:D

Τζενη τι αποφασισες για φαγητο και γλυκο? ποτε ξεκινας ετοιμασιες?

Φωτεινη μακαρι ν αλλαξουν τα πραγματα και να ηρεμησει και το παιδι, ειναι δυσκολο ολο αυτο. Απο φαγητα μια χαρα σας βλεπω. Εδω εβρεξε παρα πολυ το Σαββατο, εχτες ειχε καλη μερα και σημερα ξεκινησε με πολυ συννεφια, να δουμε αν θα βρεξει, κρυο δεν εχει αλλα αυτη η υγρασια εμενα μ ενοχλει

βατομουρακι καλυτερα να καλεις κοσμο σπιτι, τους κολλητους σου για να μην υποχρεωνεσαι να εχεις παντα κατι καλο για κερασμα. Σε καταλαβαινω καθοτι περασα ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι, μονο για τουαλετα σηκωνομουνα κι αφου δεν πηγα στο τελος στο Δαφνι κατι ηταν κι αυτο. Ασχολησου με τα πραγματα του παιδιου αφου μπορεις, εγω ουτε αυτο δεν ειχα καταφερει

Νινακι ολα καλα? Πως παει ο κηπος σου? Μία χαρά πάει.. μεγαλώνουν όλα... ανυπομονώ να αρχίσουμε να κόβουμε! Ακόμα και σε ένα κουτί από φελιζόλ, που έβαλα σπανάκι, έχει θεριέψει!:D

Αγγελικη τι κανεις?

Λειπουν κοπελιες, κραταω απουσιες Αφροδιτακι, αστερακι, κακαο, Γιωτα για εμφανιστειτε?

Ο Νικος μαλλον επξηε παλι και μας αφησε

Σημερα τρωμε κιμαδοπιτα απο χτες και φακες

Link to comment
Share on other sites

Iωάννα μαζί γράφαμε πριν και δεν είδα το μήνυμά σου! Καλά είμαι!

Νινάκι και βιντεάκι μπορείς να τραβήξεις το κοκκινολαίμη. Πρέπει να έχει πλάκα να επιτίθεται στον εαυτό του! Που να ήξερε...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Iωάννα μαζί γράφαμε πριν και δεν είδα το μήνυμά σου! Καλά είμαι!

Νινάκι και βιντεάκι μπορείς να τραβήξεις το κοκκινολαίμη. Πρέπει να έχει πλάκα να επιτίθεται στον εαυτό του! Που να ήξερε...

Σήμερα σταμάτησε να το κάνει... μάλλον το πήρε χαμπάρι, ότι είναι "μαιμού" ο εχθρός!:tongue:

Νινα το πιστευεις οτι δεν μου αρεσει το κτημα Συγγρου? Με ψυχοπλακωνει και δεν θεωρω οτι και περιποιημενο

Σοβαρά μιλάς; Εμένα μου αρέσει πολύ... ίσως βέβαια γιατί ως παιδί, ήμουν πολύ συχνά εκεί, λόγω προπονήσεων.. ούτε το γήπεδο, το θέατρο δεν σου αρέσει; και ποδήλατο μπορείτε να κάνετε!:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σταμάτησε να το κάνει... μάλλον το πήρε χαμπάρι, ότι είναι "μαιμού" ο εχθρός!:tongue:

Σοβαρά μιλάς; Εμένα μου αρέσει πολύ... ίσως βέβαια γιατί ως παιδί, ήμουν πολύ συχνά εκεί, λόγω προπονήσεων.. ούτε το γήπεδο, το θέατρο δεν σου αρέσει; και ποδήλατο μπορείτε να κάνετε!:D

Το εχω παρει πολυ στραβα χωρις να ξερω το λογο και δεν πηγαινω. Δεν συγκρινεται με αυτο της Εβιρι ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...