Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 41 λεπτά , baby_love είπε:

      Καλησπερα και καλο μηνα! Γραφω πρωτη φορα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ειμαι 35 χρονων και εχω κανει  3 εξωσωματικες στον κ. Μ.Μ. χωρις καμια εμβρυομεταφορα. Στην πρωτη εξωσωματκη εφαρμοσαμε  πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal  175 μοναδες  για 3 μερες, 200 μοναδες για 5 μερες και φτασαμε εως 225 μοναδες  τις τελευταιες μερες,  πηραμε 19 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 14 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη ημερα. Συγχρονως επαθα υπερδιεγερση ωοθηκων. Στην δευτερη εξωσωματικη o εμβρυολογος ζητησε λιγοτερα ωαρια και καλυτερη ποιοτητα και δοκιμασαμε gonal 150 μοναδες ολες τις μερες και τις τελευταιες 2 μερες 220 μοναδες. Πηραμε 14 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 4 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη μερα. Στην τριτη προσπαθεια με φυσικο κυκλο πηραμε 1 ωαριο το οποιο ειχε την καλυτερη εικονα καθως εγινε ενα υγιεστατο εμβρυακι , αλλα ετα την τεταρτη μερα  δεν προχωρησε. Δεν βρηκαμε καποια αιτια για την κακη ποιοτητα ωαριων. Το σπερμα ειναι πολυ καλο, εχω καλη Αμη και δεν βρισκουμε καποιον αλλο παραγοντα που να ευθυνεται. Τωρα προκειται να κανουμε εξεταση καρυοτυπου. Σκεφτηκα να παρω και αλλη μια γνωμη και επισκεφτηκα τον κ Σφ. ο οποιος μου προτεινε να εφαρμοσουμε μια διαφορετικη δοσολογια με 300 μοναδες την ημερα. Δεν γνωριζω και αναρωτιεμαι εαν ειναι μια συνηθισμενη δοσολογια και δη για τη βελτιωση της ποιοτητας των ωαριων. Δεν υπαρχει παλι κινδυνος να παθω υπερδιεγερση? Εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια? Αναμενω την οποια βοηθεια και συμβουλη.  Ευχομαι απο καρδιας σε ολες μας την πραγματοποιηση του ονειρου μας.

      Χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως δεν σου έχει ταιριάξει ακόμα πρωτόκολλο. Ο Σφ είναι αν μη τι άλλο έμπειρος. Αν δουν σημάδια υπερδιέγερσης θα σου μειώσουν τη δόση. Το θετικό είναι πως δίνεις πολλά ωάρια. Έχεις σύνδρομο πολυκυστικων?

      Το σπέρμα το έχετε ελέγξει σε πιστοποιημενο ανδρολογικο εργαστήριο? Dfi, καλλιέργεια κτλ κάνατε?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καήμερα κοριτσια! τι κανετε?

Sweetberry28 εγω τα επλενα ολα τα βρεφικα στους 40 βαθμους σε κανονικο προγραμμα κ την πρωτη φορα, γιατι τα θεωρω πιο βρωμικα τα ρουχα οταν τα αγοραζεις παρα οταν τα βαλει ενα μωρο για μια μερα. με αρκαδι πλενω ακομα τα ρουχα της μικρης.

εβιρι μου ευχαριστω για το καλωσορισμα κ για τις ευχες σου, πιασαν! ειναι πολυ καλυτερα. αληθεια μέση ανατολη μενεις? γιατι ειχα την εντυπωση οτι μενεις γερμανια? ασχετο?

σημερα το βραδυ θα φτιαξω πιτσα με την ζυμη στον αρτοπαρασκευαστη.

καλο σκ να εχουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μία γρήγορη καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα το μενού μας έχει παλαμίδες που ψάρεψε ο άντρας μου το Σαββατοκύριακο. Η πεθερά μου είχε φτιάξει και γιουβερλάκια με κιμά που είχα στην κατάψυξη και θα τα φάμε αύριο.

Εβιράκι χασάπης ήταν αυτός που σου πήρε αίμα? Κι εγώ το έχω πάθει σε πολύ μικρότερο βαθμό!

Γιώτα καλημέρα! Είναι καλύτερα η μικρή?

Sweetberry28 τα ρούχα των παιδιών τα έπλυνα κι εγώ σε κανονικό πρόγραμμα. ¨Οπως σου είπε και η Γιώτα κι εγώ τα θεωρώ πολύ βρόμικα αυτά που αγοράζω από ένα μαγαζί. Όσο για τα ευαίσθητα βάλτα στο πλυντήριο στο πρόγραμμα για τα μάλλινα, σε χαμηλή θερμοκρασία και σε λιγότερες στροφές στυψίματος. Εγώ αυτό κάνω σε πολλά ρούχα μας και δεν παθαίνουν τίποτα.

Αυτά για την ώρα τα ξαναλέμε αργότερα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Χτες το βραδυ ήταν φοβερη η πανσέληνος!

Αγγελική όλα καλά στα Γιαννενα; Είχατε κανενα θεματακι; Να φανταστεις τον καταλάβαμε κι εμεις το σεισμο που ειμαστε αρκετα μακρια.

Γιωτα πιστευω οτι θα σε βοηθήσει το εβδομαδιαίο προγραμμα κυριως τις ημέρες που εισαι πολύ πιεσμένη. Περαστικά στην κορουλα σου. Πως ειναι σήμερα;

Εβιρι μαλλον ηταν ατζαμης αυτος που σου επαιρνε το αιμα. Εχει συμβει και στις καλύτερες οικογενειες. Τα ποτελέσματα όλα καλά;

Ιωαννα κρατα την καλή ψυχολογία! Είναι το σημαντικότερο!

Sweetberry εγω τα επλενα κανονικά ολα με υγρο αρκαδι. Και τα φλις κανονικά στο πλυντηριο τα έπλενα. Δεν εχουν παθει τιποτε.

Νινα κι εγω δεν ειμαι υπερ των πολλών δραστηριοτητων. Φετος στην πρωτη δημοτικου που παει η κορη μου πολλές μαμαδες ξεκινησαν τα παιδια τους αγγλικά και μου την έλεγαν που εγω επεμενα να μην την ξεκινησω. Έλεος με το αγχος των γονιων.

Λοιπον ΣΚ είχε έρθει ο άντρας μου κι ετσι προσαρμόστηκε το μενου μας ανάλογα. Την Παρασκευη ψαρι (φαγκρι) με χόρτα και κολοκυθάκια βραστά, το βραδυ σουβλακια απ'έξω και χτες λαχανοντολμαδες με κιμά οι οποίοι περισσεψαν και για σημερα. Αυτην την εβδομάδα θα μαγειρεψω αρκετά καθώς θα πρεπει να στειλω προμήθειες στους Αθηναιους το επόμενο ΣΚ.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή βδομάδα

Χάθηκα πάλι το αστερακι δεν με αφήνει να πιάσω να γράψω τίποτα όλο το θέλει κ καταλαβαίνετε κλαματα:(

Λοιπόν από Πεμπτη είχαμε άδεια με τον συζυγουλη κ κάναμε χειμερινό καλοκαιρινα κ μετά πήγαμε εξοχικό κ κάναμε μπάνιο στη θάλασσα ηταν πολύ ζεστη παιδιά.

Από φαγητό μπακαλιάρο στο φούρνο με Σαρδελες κ χορτα μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα σνιτσελ με πουρέ κ χωριατικη κ ωραιότατες φακές για σήμερα αρακά.

Καλως ήρθες Γιώτα στο παρεακι να χαίρεσαι τα αστερακια σου.

Χαίρομαι που είστε όλοι καλά αυτά τα νέα απο μας δεν μπορώ να σχολιασω γίνεται χαμός για να το πάρει πάλι.:mad::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Λίγο μουντός σήμερα ο καιρός... ελπίζω να μη βρέξει, γιατί έχω μπόλικη μπουγάδα.

Από φαγητό χτες φάγαμε ψάρι στην πεθερούλα:D και προχτές το υπόλοιπο παστίτσιο... σήμερα φασολάκια με πατάτες.

Άρχισα να αλλάζω και τα ρούχα και το βαριέμαι απίστευτα:mad:... αλλά ο καιρός έχει γίνει φθινοπωρινός πλέον...αφού σκεπαζόμαστε με κουβερτούλα πια.

Αγγελική και εγώ πιστεύω ότι δεν θέλουν πίεση τα παιδιά, ειδικά όσο αφορά τον αθλητισμό, αλλά να τα αφήνει κάποιος να δοκιμάσουν μερικά αθλήματα και ότι αποφασίσουν τα ίδια. Αλλά το σημαντικό είναι να τους δίνετε επιλογή να δοκιμάσουν τον αθλητισμό, γιατί είναι πολύ σημαντικός... το λέω από προσωπική πείρα και ευγνωμονώ τους γονείς μου που με έβαλαν στον αθλητισμό από μικρή.

Εβίρι πολύ χάλια στο έκανε το χέρι!:rolleyes: Μάλλον ήταν άγαρμπος/η αυτός/η που το έκανε... Κατάλαβα καλά ότι μετά από ένα χρόνο γυρίζετε?!:P:p

asteraki άμα πω ότι δεν ζήλεψα την θάλασσα και το μπανάκι σας, θα είναι ψέματα! Είμαι σίγουρη ότι θα ήταν ζεστή.

Ιωάννα κράτα ψηλά το ηθικό!

Γιώτα καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!

Φωτεινή νομίζω ότι η Αγγελική πήγε Εύβοια... αλλά πάλι, μπορεί να μη θυμάμαι καλά. Η πανσέληνος έμαθα και εγώ ότι ήταν φοβερή, γιατί δεν την πήρα χαμπάρι νωρίτερα... αλλά έτσι εξηγείται μία ένταση που υπήρχε σπίτι... μετά λένε, να μην τα πιστεύεις...;)

sweetberry η καλύτερη περίοδος αυτή, με τα ρουχαλάκια και τα πραγματάκια του μωρού... τις προάλλες ήμουν στο σπίτι φίλης που γεννάει όπου να΄ναι και είχε πλύνει τα μωρουδιακά... είχε γεμίσει η απλώστρα με λιλιπούτεια ρουχαλάκια:D... ήταν πανέμορφα!:tongue:

Φιλιά στους υπόλοιπους της παρέας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω κοριτσια οποτε θα κανω αυτο που μου ειπατε θα το βαλω σε κανονικο προγραμμα στα ευαίσθητα ηρθε η ωρα μας κι εμας μετα να σιδερώθουν και να ειναι ετοιμα για την μεγαλη αφιξη! Με εχει πιασει ενα αγχος να πανε ολα καλα.

Χθες ειχαμε μπαρμπούνια απο το χωριο φρεσκα τηγανιτα με πατατούλες τηγανιτές που τις κανει ο αντρας μου σαν τσιπς ηταν απόλαυση ειναι το αγαπημενο μου ψαράκι.

Σημερα εχω βγαλει κοτοπουλο κ κιμαδες θα δουμε τι θα κανω δεν εχω έμπνευση.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή όλα καλά στο χωριό! Φαντάσου ότι η απόσταση του χωριού από το επίκεντρο είναι μόλις 5 χιλιόμετρα! Κουνήθηκαν πάρα πολύ και συνεχίζουν να κουνιούνται! Αλλά ευτυχώς πέρα από κάτι χαμόσπιτα άλλες σοβαρές ζημιές δεν παρουσιάστηκαν. Ευχαριστώ που ρώτησες! Και μια που το ανέφερες μία συνάδελφος μου είπε ότι τον κατάλαβαν στην Καρδίτσα! Ήταν επιφανειακός και γι΄αυτό τον κατάλαβαν τόσο μακρυά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κ καλη εβδομαδα!

ευχαριστω για το ενδιαφερον για την κορη μου, καλα ειναι αλλα μετα απο μενα, μαλλον κολλησε κ ο μπαμπας μας! μια ομορφια ειμαστε! η μικρη να την φτυσω καλα κρατει!!!!

νινα και αστερακι σας ευχαριστω για το καλωσορισμα κ τις ευχες!

φωτεινη ωραιο το φαγκρι! και εγω συμφωνω για την πιεση των παιδιων, δοκιμαζουμε κ αν μας αρεσει κ θελουμε παμε, αλλιως του χρονου δεν τρεχει τιποτα. εμενα μου ζηταει ηδη αγγλικα (παει νηπιαγωγειο) αλλα δεν την πηγα φετος, του χρονου θα την παω pre junior χαλαρα κ βλεπουμε

εβιρι τι χερια ειναι αυτα καλε???? απαπα...... χασαπης!

εχτες εφτιαξα κοκκινιστο μοσχαρι με πατατες τηγανες, εγινε λουκουμι, και ναι! δεν μαγειρεψα εχτες για σημερα, εχουν μεινει: κοτοπουλο στον φουρνο, κρεας κοκκινιστο, φασολακια. μονο λιγο κριθαρακι εβρασα για την μικρη.

σας αφηνω να δουλεψω λιγο, να βαλω την μικρη για υπνο κ να παω να παρω την μεγαλη απο το σχολειο!

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή όλα καλά στο χωριό! Φαντάσου ότι η απόσταση του χωριού από το επίκεντρο είναι μόλις 5 χιλιόμετρα! Κουνήθηκαν πάρα πολύ και συνεχίζουν να κουνιούνται! Αλλά ευτυχώς πέρα από κάτι χαμόσπιτα άλλες σοβαρές ζημιές δεν παρουσιάστηκαν. Ευχαριστώ που ρώτησες! Και μια που το ανέφερες μία συνάδελφος μου είπε ότι τον κατάλαβαν στην Καρδίτσα! Ήταν επιφανειακός και γι΄αυτό τον κατάλαβαν τόσο μακρυά.

αγγελικη μου τοσο μεγαλο παιδι εχεις? να το χαιρεσαι!!! πωπω δυσκολη η εφηβεια....

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα η κόρη μου στα 16 είναι μία σχετικά εύκολη έφηβη! Έχει κόψει τις πολλές αγάπες, λογικό, αλλά την αδυναμία στον μπαμπά της την έχει και την δείχνει! Εγώ έχω μπει λίγο στην άκρη... Δεν παραπονιέμαι όμως γιατί ξέρω ότι είναι κάτι παροδικό. Και αφού κατά τα άλλα είναι πολύ συγκροτημένο και μαζεμένο παιδί δεν μιλάω καθόλου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κοριτσάκια τι κάνετε;

Εβιρακι μου επεσες σε ατζαμη βρε κοριτσι ! Το εχω παθει κ εγω κ αργει λιγο να περασει!

Φωτεινη μου εγω δεν πηρα χαμπαρι την χτεσινη πανσεληνο! Ο αντρας σου εχει αδεια η ηρθε για ΣΚ μονο;

Αγγελικη ψαρευει κιολας ο συζυγος; Μπραβο !! Ψαρακι φρεσκοτατο απο τα μερη μου !

Γιωτα πολυ ωραιο το προγραμμα της εβδομαδας που εβγαλες !

Αστερακι τρεξιμο πολυ ε;

Νινακι εγω τα παιδικα τα εχω ολα κατω δεν εχω θεμα,μονο τα δικα μας ανεβοκατευαζω αλλα σιγα την μεγαλη γκαρνταρομπα που εχουμε !!!

Βατομουρακι εγω τα επλενα στους 40 με παιδικο απορυπαντικο προδερμ η πλανετ μεχρι 3 χρονων. Βασικα στον μεγαλο περισσοτερο γιατι γεννηθηκε κ ο μικρος μετα κ τα επλενα κ σε αυτον με το παιδικο. Τωρα που ειναι 8 & 5 τα πλενω ακομα χωριστα απο τα δικα μας αλλα με κανονικο απορυπαντικο. Κ τις κουβερτουλες κ ολα στα ευαισθητα η μαλλινα σε χαμηλη θερμοκρασια κ μια χαρα ειναι.ισα ισα τ απρωτα θελουν αποστειρωση ,δενκανει τπτ το γρηγορο στους 20 βαθμους.

Ιωαννακι ο γιος σου σημερα πηγε στο φουρνο; ειδα στο φατσοβιβλιο σημερα μια αναρτηση απο ενα παιδικο στην Κηφισια πυ πηγε σε φουρνο επισκεψη κ σε θυμηθηκα.Μου αρεσε που ελεγα απο μεσα μου μπας κ ειναι ο γιος σου λες κ να ηταν θα τον γνωριζα χαχαχα !!!

Εμεις το Σαββατο το μεσημερι φαγαμε μακαρονια με σαλτσα γιατι το προγραμμα μας με τις μπαλες ηταν πολυ περιορισμενο κ το βραδυ φαγαμε σε φιλους.Χτες το μεσημερι παλι ειχαμε παιδικο παρτυ κ φαγαμε εκει κ για το βραδυ κ σημερα κοτοπουλο με πατατες.Εκανα κ ζαμπονοτυροπιτα για κολατσιο.Το Σαββατο εκανα κ μια δοση κουκις κ εχουν μεινει μεχρι στιγμης 5-6.

Χτες πεταξα κ ενα κεικ.Το εβαλα σε μια φορμα μαυρο χρωμα σχεδον αγορασμενη απο το παιχνιδομαγαζο κ εριξα μεσα κ λιγες κουταλιτσες μερεντα.Την συνταγη με το πορτοκαλι που κανω παντα κ μου κολησε το μισο στην φορμα ,ενω η μερεντα ειχε παει ολη στον πατω κ κοκαλωσε.Το πεταξα μαζι με την φορμα ! ετσι για να λεμε κ τις αποτυχιες!

Επισης το Σαββατο εκανα κ ενα μπισκοτογλυκο αυτο που ανακατευεις πτι μπερ με κρεμα σοκολατα κ απο πανω σαντιγυ.Πηγα ολο χαρα να βαλω στον αντρα μου κ το παιδι κ οπως πηγα να το βγαλω απο το ψυγειο ανοιξε το στεφανι της φορμας κ το μισο επεσε στο ψυγειο.Στο τσακ το εσωσα το υπολοιπο.Ολο αναποδιες αυτο το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική ευτυχως που είναι ηρεμη γιατι έχουν δει πολλά τα μάτια μου! Αδυναμία έχουν κ οι δικές μου στον μπαμπά.

Τζενη τι να κάνουμε συμβαίνουν κ αυτα. Τι γλυκο ειναι αυτο? Ευκολο? Δεν το εχω καθόλου με τα γλυκα. Το προγραμμα του φαγητού μεταφέρετε για τις επομενες μερες γιατι ο αντρας μου έκανε εξαγωγη δοντιού κ ενω εγω γύρισα τρεχοντας απο το μαγαζι να του βρασω ρυζι που ειναι μαλακο εφαγε μόνο γιαούρτι. Οποτε τα φαγητα μένουν ως εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν μακαρόνια με κιμά.

Έξω ψιλοβρέχει από νωρίς το απόγευμα μέχρι και τώρα.

Eviri το έχω πάθει κι εγω αυτος που σου εκανε την ενεση μαλλον ηταν αγαρμπος σου έσπασε καποια φλέβα θα εχεις για καποιες μερες μελανιά εμενα κράτησε δεκα μερες !

Σήμερα στο αριστερό χέρι η μικρότερη δεν υπάρχει ούτε σε ίχνος, ενώ στο δεξί η μεγάλη έχει μικρύνει. Εντάξει δεν είναι τίποτα αυτά.

Πολυ ομορφα τα περιγράφεις τελεια παντα να κανετε ταξιδια εξαλλου περα απο την δουλεια και τις υποχρεωσεις πρεπει να περναμε και λιγο ομορφα να κανουμε κατι για τους εαυτούς μας.

Εμείς το εκμεταλλευτήκαμε δεόντως γιατί έχουμε εύκολη πρόσβαση στα Ευρωπαϊκά μέρη που έγραψα.

Κοριτσια εσεις που ειστε παλιες νοικοκυρές θα ξεκινησω πλύσιμο τα βρεφικά κορμάκια τις νυχτικες τις κουβερτούλες κλπ... Εχω παρει Αρκάδι σε σκονη για μωρα να τα πλύνω για αρχη επειδη ειναι βαμβακερά στους 30 βαθμους για λιγα λεπτα (15 λεπτο προγραμμα πλυντηρίου) ισα ισα να φυγει η μυρωδιά δλδ γιατι δεν ειναι λερωμένα... Η να τα παω σε καθαριστήριο?

Όχι στο καθαριστήριο γιατί θα χρησιμοποιήσουν χημικό καθαρισμό ή αλλιώς θα σου τα πλύνουν στο δικό τους πλυντήριο μαζί με άλλων πελατών τα ρούχα. Του μωρού θα πρέπει για τους πρώτους μήνες να τα πλένεις χωριστά από τα δικά σας.

εβιρι μου ευχαριστω για το καλωσορισμα κ για τις ευχες σου, πιασαν! ειναι πολυ καλυτερα. αληθεια μέση ανατολη μενεις? γιατι ειχα την εντυπωση οτι μενεις γερμανια? ασχετο?

Στη Γερμανία μένω.

Για σήμερα το μενού μας έχει παλαμίδες που ψάρεψε ο άντρας μου το Σαββατοκύριακο.

Μπράβο στο χρυσοχέρη ψαρά του σπιτιού.

Χτες το βραδυ ήταν φοβερη η πανσέληνος!

Κι εγώ εντυπωσιάστηκα το ίδιο. Χτες και προχτές έβγαινε σα φέτα πορτοκαλιού, με το ίδιο ακριβώς χρώμα. Αλλά περιβαλλόταν από σύννεφα και κατάλαβα ότι θα φέρει βροχή. Όντως ξεκίνησε σήμερα.

Εβιρι μαλλον ηταν ατζαμης αυτος που σου επαιρνε το αιμα. Εχει συμβει και στις καλύτερες οικογενειες. Τα ποτελέσματα όλα καλά;

Εεε έχω κάτι τιμούλες ανεβασμένες και άλλες κατεβασμένες αλλά θα τις συμμορφώσω με λίγη δίαιτα και περισσότερο νερό. Σ' ευχαριστώ Φωτεινή μου.

Φετος στην πρωτη δημοτικου που παει η κορη μου πολλές μαμαδες ξεκινησαν τα παιδια τους αγγλικά και μου την έλεγαν που εγω επεμενα να μην την ξεκινησω. Έλεος με το αγχος των γονιων.

Η μεγάλη μου κόρη ξεκίνησε φροντιστήριο αγγλικών περίπου στην έκτη δημοτικού νομίζω, ενώ η μικρή δεν κάνει καθόλου. Όταν έρθει η ώρα θα τα πάρουν και τα διπλώματά τους μην αγχώνεστε.

Λοιπόν από Πεμπτη είχαμε άδεια με τον συζυγουλη κ κάναμε χειμερινό καλοκαιρινα κ μετά πήγαμε εξοχικό κ κάναμε μπάνιο στη θάλασσα ηταν πολύ ζεστη παιδιά.

Ζηλεύω, ζηλεύω, ζηλεύω !!!!!!!!!!!!

Αλλά το σημαντικό είναι να τους δίνετε επιλογή να δοκιμάσουν τον αθλητισμό, γιατί είναι πολύ σημαντικός... το λέω από προσωπική πείρα και ευγνωμονώ τους γονείς μου που με έβαλαν στον αθλητισμό από μικρή.

Νίνα πες μας τι έχεις κάνει;

Εβίρι πολύ χάλια στο έκανε το χέρι!:rolleyes: Μάλλον ήταν άγαρμπος/η αυτός/η που το έκανε... Κατάλαβα καλά ότι μετά από ένα χρόνο γυρίζετε?!:-P:razz:

Ναι Νίνα μου καλά κατάλαβες. Φέτος είναι η τελευταία χρονιά.

Με εχει πιασει ενα αγχος να πανε ολα καλα.

Να σε πιάνουν όμορφα συναισθήματα και εικόνες. Μην αφήνεις το άγχος να σε κυριεύει. Να το μετατρέπεις σε χαρά.

Φωτεινή όλα καλά στο χωριό! Φαντάσου ότι η απόσταση του χωριού από το επίκεντρο είναι μόλις 5 χιλιόμετρα!

Ωχ, δίπλα είναι.!!!!!!!!!!!!!

Κουνήθηκαν πάρα πολύ και συνεχίζουν να κουνιούνται! Αλλά ευτυχώς πέρα από κάτι χαμόσπιτα άλλες σοβαρές ζημιές δεν παρουσιάστηκαν.

Έδειξε και η τηλεόραση κάποιες ζημιές.

καλημερα κοριτσια κ καλη εβδομαδα!

ευχαριστω για το ενδιαφερον για την κορη μου, καλα ειναι αλλα μετα απο μενα, μαλλον κολλησε κ ο μπαμπας μας! μια ομορφια ειμαστε! η μικρη να την φτυσω καλα κρατει!!!!

Περαστικά σας να είναι.

Χτες πεταξα κ ενα κεικ.Το εβαλα σε μια φορμα μαυρο χρωμα σχεδον αγορασμενη απο το παιχνιδομαγαζο κ εριξα μεσα κ λιγες κουταλιτσες μερεντα.Την συνταγη με το πορτοκαλι που κανω παντα κ μου κολησε το μισο στην φορμα ,ενω η μερεντα ειχε παει ολη στον πατω κ κοκαλωσε.Το πεταξα μαζι με την φορμα ! ετσι για να λεμε κ τις αποτυχιες!

Αυτή η αποτυχία είναι σταγόνα στον ωκεανό των θαυμάτων που φτιάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εδω έπεσε αρκετα η θερμοκρασία και φυσάει.

Αγγελικη χαιρομαι που ολα ειναι καλά. Το χωριο σας είναι διπλα στο επικεντρο. Λογικά για ενα διάστημα ακομα θα κουνιουνται. Αφου δεν υπηρχαν θυματα αυτο μετρα.

Εβιρι περασε ο καιρος και θα φυγετε απο τη χωρα του σκοτους; Και μετά πατριδα ή πουθενά αλλου; Όσο για τα αποτελέσματα κανε τη διαιτουλα σου κι ολα θα πανε καλά.

Τζενη πλάκα μου κάνεις που μιλάς για αποτυχια; Εσυ κοπελα μου εισαι χρυσοχερα! Ε ηταν μια κακια στιγμη που συμβαινει σε ολες. Ο άντρας μου ηρθε για ΣΚ. Τωρα θα ξαναρθει το τριημερο της 28ης Οκτωβριου. Αδεια τωρα δεν μπορει να ξαναπαρει. Ας ελπίσουμε οτι θα καταφερω να παρω εγω στις γιορτες ωστε να ειμαστε ολοι μαζι.

Ιωαννα αλήθεια πηγε ο μικρος στο φουρνο;

Sweetberry δεν χρειαζεται να εχεις άγχος ολα καλά θα πανε. Μονο ευχαριστα πραγματα να σκεφτεσαι!

Γιωτα περαστικά σας!

Αστερακι οντως το ΣΚ είχε πολύ ωραια θαλασσα, φαινοταν αλλά εγω δεν τολμησα να μπω. Όλα καλά με τον παππου;

Νινα η Αγγελικη οντως Ευβοια ειχε παει καλά θυμασαι. Απλά εγω ρωτησα γιατα Γιαννενα γιατι σιγουρα θα πληροφορηθηκε απο αλλους γνωστους ή συγγενεις για τα τεκταινομενα εκει. Εγω εχω αλλάξει τα ρουχα των παιδιων αλλά τα δικα μου δεν τα εχω κανει ακομη γιατι βαριεμαι. Πρεπει ομως να ασχοληθω αυτο το ΣΚ γιατι με προβλεπω άρρωστη αν συνεχισω να ντυνομαι ελαφρια.

Για σημερα μακαρονια που ζητησε η κορη.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κρύο κάνει σήμερα και πρέπει να βγάλω και τα υπόλοιπα χειμωνιάτικα τελικά. Για τον μικρό ειδικά είχα κρατήσει χειμωνιάτικα εύκαιρα και το καλοκαίρι καθώς στα Γιάννενα αρκετά βραδάκια έχει κρύο ακόμη και τον Αύγουστο. Χτες έβγαλα μερικά και σήμερα θα συνεχίσω.

Σήμερα θα φάμε γιουβαρλάκια που είχε φτιάξει η πεθερά μου την Κυριακή. Τις παλαμίδες τις κάνανε ψητές στην ηλεκτρική ψησταριά και ρίξανε από πάνω λαδολέμονο και βγήκαν μούρλια!

Τζενάκι την είχες βουτηροαλευρώσει την φόρμα? Εγώ, για να είμαι ειλικρινής, βουτηροαλευρώνω ακόμη και τις αντικολλητικές για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Κι εγώ μία φόρμα που έχω, την έχω πάρει από το γνωστό παιχνοδομάγαζο και με τον τρόπο που σου έγραψα δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα. Αλλά κ αυτές οι ατυχίες είναι στο πρόγραμμα!

Γιώτα περαστικά στον άντρα σου!

Εβιράκι του άντρα μου του αρέσει πολύ το ψάρεμα και υπάρχουν περίοδοι που δεν αγοράζουμε ψάρια γιατί έχουμε στοκ στην κατάψυξη.

Φωτεινή άρχισε να ντύνεσαι πιο ζεστά γιατί αν κρίνω απο τον σημερινό καιρό μας αποχαιρετά οριστικά το καλοκαιράκι!

Φιλιά και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...