Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Papaki2024 είπε:

      @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

      Στην βρήκε τελικά κάποιος γιατρός? Ποιον έχεις? 

      Καλησπέρα σε όλες! Εδώ και 1 χρόνο πηγαίνω στο Έλενα για τις προσπάθειες εξωσωματικής. Ενώ είμαι ευχαριστημένη με τη γιατρό μου, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω κάποιον άλλον. Έχετε άποψη για καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο? 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Έχω χαθεί τρέχω κ δεν φτανω.

Ήρθε ο παππούς από Λονδίνο κάναμε μία εξέταση κ πάμε για επείγον χειρουργείο καρωτίδας που δεν θελει να την κανει γιατί δουλεύει κ δεν προλαβαίνει κλπ κλπ κλπ .Σήμερα αποφάσισε ότι θα μείνει να το κάνει κ τρεχούμε να βρούμε γιατρό.

Από φαγητό φακές λαχανοντολμάδες μακαρόνια με κιμά κοκκινιστό σπανακοπιτα πίτσα κοτσι μαυρομάτικα με σπανάκι σουφλε λαχανικών κ ζυμαρικών σνιτσελ γενικά μία ποικιλία χαχαχα

Σας φιλώ γλυκά καλό Σαββατοκύριακο

Αστεράκι Περαστικά του!!!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εκανα τον εναν τοιχο μονο πισω απο την κουνια της ρίγες οριζόντιες σε λευκο και σάπιο μηλο ανοιχτο. Ολα τα επιπλα λευκα οπως και η κουρτινα και το χαλί γκρι ανοιχτο.

Θα βαλω και μια πολυ ωραια συνθεςη απο κορνίζες σε ρομαντικό στυλ πανω απο την συρτάριερα βρηκα στο inart να στολιστεί λιγο ο τοιχος και εκει και ειμαστε έτοιμοι!

Τι ωραίες ετοιμασίες!!!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφα κοριτσια, σημερα το μενου εχει παστιτσιο του πεθερού χιχι ειχαν ερθει εχθες και μας έφεραν ενα ταψί μιαμ μιαμ,

Και απο γλυκο θα φτιαξω πορτοκαλοπιτα της Αργυρούς αυτη με την μαρμελάδα πορτοκαλι μεσα στο μείγμα και σιρόπι πλουσιο την εχω ξανακανει και ειναι κολαση.

Καλη εβδομαδα να εχουμε!

Sweetberry28 αυτή η πορτοκαλοπιτα είναι που γίνεται με φυλλο;Δεν έχω φτιάξει πότε τέτοια. Δεν είμαι και πολύ φαν της Αργύρου και δεν έχω ψάξει πολύ τις συνταγές της.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή ειπώθηκε κάτι για σπανακοπιτα.Εγω είμαι καλομαθημενη και τρώω μόνο με φυλλο σπιτικό λόγω γιαγιάς.Δεν έχω φτιάξει πότε εγώ γιατί δε χρειάστηκε αλλά πρέπει να μάθω να ανοίγω φύλλο μου φαίνεται.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ξεφτίλισα με τα ποστς νομιζω:oops::oops::oops:

Αλλά μπαίνω από το κινητό και με τα quotes δεν τα πάω καλά από εδώ. Εμείς φαγητό σήμερα έχουμε από χθες.Κατι θα φτιάξω για τη δίαιτα μου για να βάλω το πίτουρο μέσα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι.Σημερα θα το βάλω στο γάλα μου έτσι κι αλλιώς. Έχω χάσει 3μιση κιλά.Για αυτή τη βδομάδα θα ζυγιστω Παρασκευή κι ελπίζω να έχω χάσει τίποτα ακόμα.Εχω δρόμο ακομα:rolleyes:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στο μαγειροπαρεάκι!

Χτες έλειπα καθώς είχα πάει να κάνω το καθιερωμένο εμβολιάκι κι έτσι δεν έχω καλοδιαβάσει τα νέα σας. Θα το κάνω μέσα στην μέρα ελπίζω.

Μαγειρικά αυτές οι μέρες είχαν ως εξής:

Σάββατο μεσημέρι γαύρος τηγανιτός με μπόλικη χωριάτικη σαλάτα. Το βράδυ ψήσαμε σουβλάκια και πιτούλες και τηγάνισα και λίγες πατατούλες.

Την Κυριακή το μεσήμερι φάγαμε στην πεθερά μου μπριζόλες στον φούρνο με πατάτες και είχε μαγειρέψει και λίγο χοιρινό στην κατσαρόλα. Το απόγευμα έφτιαξα χοιρινή τηγανιά για την Δευτέρα και έφτιαξα και 3 πίτσες για το κολατσιό του μικρού στο σχολείο. Έψησα την μία και τις άλλες δύο τις έχω ετοιμοπόλεμες στην κατάψυξη. Έφτιαξα κι ένα γλυκό το οποίο λεγόταν Εκλερ ταψιού το οποίο όμως δεν με ενθουσίασε.

Για σήμερα το μενού μας έχει φακές ενώ για αύριο έχω ήδη ετοιμάσει μία μακαρονόπιτα.

Αυτά τα ολίγα για τώρα, ελπίζω να επανέλθω έχοντας διαβάσει τα νέα σας.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το φυλλα ειναι ναι, ειναι πολυ καλη παντως και ζουμερή ζουμερή και κυριως εύκολη χιχι.

Σημερα δεν μαγείρεψα τιποτα ακομα το παστιτσιο τρωμε απο την Κυριακη.

Αυριο θα κανω χάμπουργκερ εχω μπιφτεκια στην καταψυξη οποτε απλα θα τα τηγανισω στην γκριλιερα θα τηγανισω και καμια πατατα και οριστε το μεσημεριανο.

Ειδα πριν λιγο το σεφ στον αερα εφτιαξε μια σαλατα με ροκα σπανακι παντζάρι ανθότυρο κ τυρι κρεμα με μια σως απο βαλσαμικο σύκο και καρύδι την παςπαλιςε Με σουσάμι και την λιγουρευτηκα θα την φτιαξω ως κυριως μεθαύριο.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μπήκα να πω μία πρωινή καλημέρα και θα τα ξαναπούμε πιό μετά.

Το φαγάκι μας σήμερα είναι μακαρονόπιτα που είχα ετοιμάσει από προχθές.

Τα ξαναλέμε....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ΄μαι πάλι στην επόμενη προσπάθεια... ελπίζω να μην διαγραφούν πάλι;)

Καλησπέρες καταρχήν. Τι κάνετε?

Σήμερα έκανα ντολμαδάκια και ελπίζω να έγιναν καλά, γιατί τελευταία φορά ήταν "πατάτα"... δεν είχε ψηθεί καλά το φύλλο και το ρύζι είχε λιώσει!:mad: Χτες είχαμε ψητά ψάρια και χταποδάκι, με βραστά χόρτα και προχτές αρακά με ρύζι.

Από ότι θυμάμαι θα σχολιάσω απέξω: κάποια με ρώτησε για την μπύρα στο ψητό κοτόπουλο με πατάτες... είναι πολύ νόστιμο και οι πατάτες γίνονται τέλειες! Βέβαια βάζω όλα τα κλασικά που παίρνει το φαί, απλά αντικαθιστώ το νερό με μπύρα.

Φωτεινή ήμουν σίγουρη ότι η μικρή θα το καταευχαριστηθεί το να είναι παρανυφάκι... και πιο κορίτσι δεν του αρέσει άλλωστε?:P

Τζένη μοσχομύρισε μέχρι εδώ η κουζίνα σου! Έδωσες ρεσιτάλ!:D

Ιωάννα δεν το βλέπω να κάνω σύντομα την σοκολατόπιτα της Εβίρις... όχι ότι δεν το θέλω, αλλά γκρινιάζει ο σύζυγος ότι φτιάχνω πολλά γλυκά, οπότε θα μείνω στα cookies, που είχα κάνει τελευταία. Ο μικρός συνήλθε εντελώς?

Αυτά προς το παρόν. Φιλιά σε όλες σας!:D

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι πάλι στην επόμενη προσπάθεια... ελπίζω να μην διαγραφούν πάλι;)

Καλησπέρες καταρχήν. Τι κάνετε?

Σήμερα έκανα ντολμαδάκια και ελπίζω να έγιναν καλά, γιατί τελευταία φορά ήταν "πατάτα"... δεν είχε ψηθεί καλά το φύλλο και το ρύζι είχε λιώσει! Χτες είχαμε ψητά ψάρια και χταποδάκι, με βραστά χόρτα και προχτές αρακά με ρύζι.

Από ότι θυμάμαι θα σχολιάσω απέξω: κάποια με ρώτησε για την μπύρα στο ψητό κοτόπουλο με πατάτες... είναι πολύ νόστιμο και οι πατάτες γίνονται τέλειες! Βέβαια βάζω όλα τα κλασικά που παίρνει το φαί, απλά αντικαθιστώ το νερό με μπύρα.

Εγώ σε ρωτησα :)

Θα το δοκιμάσω λοιπόν γιατί μόνο κατσαρόλα έχω κάνει και το συνδιαζω είτε με ρύζι είτε με πατάτες τηγανητές (προτιμώ τις πατατες να σου πω την αληθεια).Βέβαια τώρα μετατίθεται για μετά τη δίαιτα σε κανένα μήνα που θα έχω και ένα ελεύθερο γεύμα στη συντήρηση.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα ρεβύθια σούπα.

Εδώ έχει αρκετούτσικο κρύο. Η ανώτερη είναι γύρω στους 12 και το σπίτι έπιασε 17,5 μετά το αέρισμα που εκανα. Τώρα σταθεροποιήθηκε στους 18 και κρυώνουμε λίγο. Μάλλον θα ανάψουμε τις επόμενες μέρες αν συνεχίσει η ίδια εσωτερική θερμοκρασία.

Κατά τα άλλα ησυχία.

Ααα τώρα που το θυμήθηκα, χτες ψώνιζα στο DM, είναι ένα κατάστημα που έχει καλλυντικά, είδη τουαλέτας, κουζίνας κλπ. Ποιον λέτε ότι είδα εκεί μέσα; Θα το βρείτε στο τέλος των απαντήσεών μου.

Εβιράκι είσαι χείμαρος ιδεών! Να φανταστώ ότι η μελαλευριά θα είναι στο μπλόγκ σου....

Ναι Αγγελική την έβαλα.

Καλημερα Αγγελικη, ειναι ίδιοι με αυτους που αγοράζουμε εξω καμια διαφορα θα σας αρεσουν σιγουρα, ειναι αφρατοι και νοςτιμοι να μου πεις την γνωμη σου αν τους φτιαξεις,

Ευχαριστούμε πολύ για τη συνταγή.

Λοιπον σημερα θα φαμε ενα καταπληκτικο κοκκινιστο, βγηκε ακριβως οπως το ηθελα, λιωνει στο πιρουνι αλλα και στο στομα ουτε να το μασησεις δεν χρειαζεται!!! Και νοστιμο και πηχτη σαλτσουλα, ειμαι πολυ περηφανη!!

Γέμισε το στόμα μου σάλια!!!!!!!!!

Καλημερα κόριτσια σημερα το μενου εχει λαχανοντολμαδες αυγολεμονο,

Πολύ ωραίοι, με την πρώτη ευκαιρία που θα βρω καλό λάχανο θα φτιάξω κι εγώ. Τους πεθύμησα.

Γεννάω πρωτα ο θεος 20/12.

Αχ, τι ωραία θα είναι και κοντά χριστουγεννιάτικο το μωρό, σαν δώρο. Με το καλό.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για την κόρη μου. Το όνομά της είναι Πολυξένη. Δεν είναι συνηθισμένο οπότε που να το γνωρίζετε.

Φωτεινή μου να είναι πολύχρονη και πάντα ευτυχισμένη, να την καμαρώνετε όπως επιθυμείτε.

Εβιρι τι κανεις;

Καλά είμαι.

Εβιρι, αστερακι που ειστε?

Χίαρ άι αμ.

Εβιράκι και Αστεράκι που είστε?

Εμφανίστηκα.

Εβιρι, Αστεράκι, Στρουμφιτα κι οσες ακομα ξεχναω που ειστε;

Ήρθααααα.

Νινακι ολα καλα; Εβιρακι;

Όλα καλά κι από 'δω.

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? εγω ειμαι λιγο πεσμένη ψυχολογικα και αγχωμενη ο συζυγος εχει μεινει απλήρωτος για 5 μηνες με μια υπόσχεση πως θα τους δωσουν καποια στιγμη κατι :/ ....Ελληνικη πραγματικοτητα

Μα είναι να μη στενοχωριέσαι!!!!!!!

Για να σε παρηγορησω θα σου πω οτι εχω να δω μηνιατικο 4 χρονια, μου χρωστανε μισθους ενος ετους και τον τελευταιο καιρο περνουμε κατι εναντι γιατι μεχρι πριν λιγους μηνες μπορει να επαιρνα και 300? το διμηνο, αλλο εισοδημα δεν υπαρχει σπιτι

Αλλά εσύ είσαι αφιλότιμη επειδή ακόμη δεν έμαθες να ζεις και να χορταίνεις αναπνέοντας όσο ακόμη ο αέρας είναι δωρεάν. Και μη μας πεις ότι ο αέρας της Αθήνας είναι μολυσμένος, να πας στο βουνό να μαζέψεις ένα τσουβάλι κυρία μου να έχεις να τρως για μήνες.

Άντε από 'κει που μου καλομάθατε όλοι να ζητάτε μισθούς.

Εφτιαξα κ μια σφολιατα την εκανα ρολο γεμιστο σαν πιτσα με λιγη σαλτα ,γαλοπουλα κ τυρι κ την εκοψα φετες ωραιο λενε εγινε.

Τι ωραία πράματα είναι αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!

!

Με αερα κοπανιςτο θα την βγαλω.

Να μας δώσεις τη συνταγή.:-)

Ήρθε ο παππούς από Λονδίνο κάναμε μία εξέταση κ πάμε για επείγον χειρουργείο καρωτίδας που δεν θελει να την κανει γιατί δουλεύει κ δεν προλαβαίνει κλπ κλπ κλπ .Σήμερα αποφάσισε ότι θα μείνει να το κάνει κ τρεχούμε να βρούμε γιατρό.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχει καλή επιτυχία στο χειρουργείο.

Η Εβίρι έχει δώσει ρέστα με τις συνταγές της στο μπλόγκ... ειδικά με την σοκολατόπιτα της, δεν σας λέω τίποτα:-D... σκέτη κόλαση!:-P

Σ' ευχαριστώ πολύ Νίνα μου, τη σοκολατόπιτα την έφτιαξε η μικρή Εβιρίνα, όχι εγώ.

Εμεις ωραία, ευτυχώς μας έκανε καλό καιρό. Η μικρή ήταν κατά γενική ομολογία πολύ ωραία (οχι οτι ειναι δικό μας παιδί) και το κατευχαριστήθηκε. Άντε και στις χαρές των παιδιών σας!

Να τη χαίρεσαι Φωτεινή μου, να την καμαρώσεις και νυφούλα.

Εβίρι τι μπλογκ εχεις;Για στείλε κατά δω το λινκ να φτιάξουμε τίποτα μετά τη δίαιτα!

Νάτο. http://thisauroikouzinas-syntages.blogspot.de/

Τον Πέτρο Ίμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα!

Μακαρονόπιτα έχει και σήμερα το μενού μας. Για άυριο ξεπαγώνω σουπιές να τις φτιάξω κοκκινιστές.

Εβιράκι έπιασαν οι ψυχρούλες στην χώρα του σκότους ε? Εμείς εδώ ακόμη το παλεύουμε! Σήμερα δρόσισε και το πάει γύρω γύρω για βροχή.

Cacao διάβασα ότι πάει καλά η δίαιτα! Μπράβο κορίτσι καλή συνέχεια!

Νινάκι πως ήταν τα ντολμαδάκια? Μπύρα έχω δοκιμάσει στην συνταγή με το χτένι στην γάστρα που μας έχει δώσει το Τζενάκι και όντως το φαγητό βγαίνει θεικό! Θα την βάλω κι εγώ αντί για νεράκι την επόμενη φορά που θα φτιάξω κοτόπουλο στον φούρνο.

Τζενάκι ωραίο φαγάκι είχατε χτες!

Φωτεινή, Ιωαννάκι, Sweetberry28, asteraki2014 πολλά φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...