Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 ώρες πρίν, sunshine1982 είπε:

      Σε αναμονή χοριακης και εγω . Μεγαλη αγωνια εχω 🫶🫶🫶

      Αντε έχω και παρέα..  πότε θα κάνεις χοριακη?

      13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Μόλις μου είπαν ότι έχω και δύο βλαστοκυστες για κατάψυξη..  και λίγο έχω χαλαρώσει.. 

      • Μου αρέσει 2

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Εγώ για ένα μεγάλο διάστημα θα μαγειρεύω διάφορα περίεργα διαιτητικά γιατί ξεκίνησα πρωτεινική δίαιτα και έχει συγκεκριμένες τροφές που μπορώ να φαω.Ψαχνομαι στο νετ να βρω συνταγές.Σημερα ως ανοργανωτη και πρωτάρα σε τέτοιες διαιτες θα φάω καλαμάκια σουβλάκια κοτόπουλο.Αυριο όμως λέω να φτιάξω μπιφτέκια με ότι επιτρέπει η δίαιτα μέσα μόνο.Ευτυχως η μικρή τρώει στον παιδικο.Αν και προχθές δεν είχε φάει πολύ εκεί και μου έφαγε και το κοτοπουλο μου:lol:

Τι κάνετε εσεις;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα Αγγελικη, ειναι ίδιοι με αυτους που αγοράζουμε εξω καμια διαφορα θα σας αρεσουν σιγουρα, ειναι αφρατοι και νοςτιμοι να μου πεις την γνωμη σου αν τους φτιαξεις,

Βάλτε ζαχαρη μονο σε οσους φατε, οι αλλοι διατηρούνται στην καταψυξη.

Μμμμ λουκουμαδες βλέπω και κολαζομαι:rolleyes:

Θα κρατήσω τη συνταγή για αργότερα που θα έχω ξεμπερδέψει με τα άτιμα τα κιλά.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσαρες! Μαζευτηκαμε βλεπω

Φωτεινη περιμενα οτι θα εχετε ζημιες με ολα αυτα που λεγανε αλλα παλι καλα που το περασατε χαλαρα. Λιγη βροχουλα την ηθελα κι εγω παντως. Απο αυριο λεει θα δροσισει θα φτασει τους 24 βαθμους.

Νινα τελειωσε η επιχειρηση σαλτσα? Αντεχεις η θα πεσεις κατω?

Cacao εννοεις τη ducan? Μια φιλη μου εκανε και να σου πω δοκιμαζα κατι φαγητα και ηταν λιγο χαλια. Αλλα χανεις σχετικα γρηγορα κιλα, το καλο θα ειναι η δευτερη φαση που θα τρως και κανα λαχανικο. Κουραγιο παντως

Sweetberry λουκουμαδες διαβαζω και μου τρεχουν τα σαλια. Ευκολη φαινεται η συνταγη θα την τιμησω καποια στιγμη. Οσο για το παιδακι μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι, συμβαινει καμμια φορα να ειναι νωχελικα. Καλα κανεις βεβαια που πας στο γιατρο αλλα να εισαι ηρεμη

Αγγελικη εχει λιγη ψυχρα αλλα ακομα δε νομιζω οτι θελει μακρυμανικο, τωρα βεβαια θα μου πεις εγω δεν ειμαι μηχανοβια, απο αυριο μαλλον θα θελει.

Εβιρι κρυος ο καιρος σαν τους γερμανους! Δεν θα ζηλεψω ακομα την κουβερτα, ευχομαι ν αργησει ο χειμωνας να γλυτωσουμε λιγο καλοριφερ.

Τζενη η ιδεα της Εβιρι σε βολευει? Μεχρι να φτιαχτει να τα πηγαιενις στο φουρνο. Ελπιζω να τελειωσει γρηγορα το μαρτυριο

Σημερα τρωμε μπριζολες κρασατες με ρυζακι! Εκανα και ζελε κερασι για γλυκακι, οχι οτι παιδευτηκα αλλα ετσι κατι να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry28 εννοείς ότι τους βάζεις τηγανισμένους στην κατάψυξη κι απλώς τους αφήνεις σε θερμοκρασία δωματίου όταν θέλεις να τους φας? Όπως κάνουμε με το ψωμί δηλαδή?

Cacao καλή επιτυχία με την δίαιτα!

Ιωάννα ζακετούλα φοράω μόνο πάνω στην μηχανή. Όταν περπατάω την βγάζω. Αλλά με το κρύο που έχουμε στην δουλειά την φοράω κι εκεί!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αγγελικουλα οπως τα λες, τα αφήνεις τηγανισμένους σε σακουλάκι στην καταψυξη χωρις ζαχαρη και οταν θελετε να τους φατε τους βγαζεις σε λιγα λεπτα στο φουρνο μικροκυμάτων η σε κανονικο φουρνο γινονται σαν να τους εκανες εκεινη τη στιγμη.

Δεν ξερω αν επιτρέπεται να βαλω το Λίνκ απο το YouTube η συνταγη λεγεται λουκουμάς (donuts) παραλίας ειναι απο αρτοποιο η συνταγη, παρεπιπτόντως τσακισαμε τους έξι λουκουμαδες που εφτιαξα απο χθες το βραδυ και σημερα δεν εμεινε κανενας!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κανετε κοριτσαρες! Μαζευτηκαμε βλεπω

Cacao εννοεις τη ducan? Μια φιλη μου εκανε και να σου πω δοκιμαζα κατι φαγητα και ηταν λιγο χαλια. Αλλα χανεις σχετικα γρηγορα κιλα, το καλο θα ειναι η δευτερη φαση που θα τρως και κανα λαχανικο. Κουραγιο παντως

Ναι αυτή ξεκίνησα. Τα φαγητα κι εγώ τα πιο πολλά τα βρίσκω μπλιαχ και δεν τα δοκίμασα καν ακομα:lol::lol:δε με χαλάει καθόλου πάντως να συνεχίσω με ψητά και σαλατα και τίποτα κοκκινιστό για αλλαγή. Πάνω από 2-3 μισή μήνες λογικά δεν θα μου πάρει να χάσω όσο θέλω. Κάπου 8-9 κιλά. Το σπάσιμο είναι ότι η συντήρηση κρατάει περισσότερο αλλά χαλάλι αν είναι να μην τα ξαναπάρω. Ότι έχασα το καλοκαίρι το ξαναπήρα γκρρρρρ

Η φιλη σου έχασε όσα ηθελε;;

Παντως πριν λίγο έβγαλα από το φούρνο γαλατοπιτα για ντουκαν και είναι μια χαρά. Θα έχω για 3 μέρες για ενδιάμεσα που πεινάω. Έχει ωραία γλυκακια κι αφού θα μπορώ να τρώω γλυκά δεν με χαλάει η ρουτίνα στο φαγητο:rolleyes:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Sweetberry28 εννοείς ότι τους βάζεις τηγανισμένους στην κατάψυξη κι απλώς τους αφήνεις σε θερμοκρασία δωματίου όταν θέλεις να τους φας? Όπως κάνουμε με το ψωμί δηλαδή?

Cacao καλή επιτυχία με την δίαιτα!

Ιωάννα ζακετούλα φοράω μόνο πάνω στην μηχανή. Όταν περπατάω την βγάζω. Αλλά με το κρύο που έχουμε στην δουλειά την φοράω κι εκεί!

Σ ευχαριστωωωωω!!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κακάο γλυκάκια με σοκολάτα έχει? Αυτό θα ήταν ιδανικό για μένα που είμαι σοκολατοφάγος!!!!

Έχει διαφορά ναι.Εχω Ρέι ένα σάιτ ελληνικό με διάφορες συνταγές. Κάτσε να σου στείλω να τα δεις.

http://dukansgirls.com/category/epidorpia-v-fasis/

Απλά θέλει ειδικό κακαο.Εχω βρει ένα μαγαζί ονλαιν που το εχει.Παιζει να το γράφει και στο σάιτ εκεί.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσακια τι κάνετε;

Εγω ακομα πεδευομαι με την κουζίνα, δεν εχει βρει ο μαστορας το ανταλλακτικο.Οποτε τα γεμιστα δεν τα κουμπησα καν χτες.Οι ντοματες ειναι οκ ακομα,οποτε λογικα καποια στιγμη μεχρι το Σαββατο πιστεω να τα φτιαξω.Εβιρακι δεν το ειχα σκεφτει για το φουρνο, αλλα κ παλι πρεπει να τα φτιαξω απο το βραδυ ,να τα παω 7:30 το πρωι κ μετα να τα παρει ο συζυγος τις 4 δεν ξερω πως θα εχουν γίνει..

Να καλωσορισω κ την sweetberry !! με το καλο να ερθει το μωρακι σου! Ολα καλα θα πανε !!!

Κ εγω παρομοια συνταγη κανω για λουκουμαδες παραλιας ,την μιση δοση απο το παρακατω λινκ χωρις το ξυσμα λεμονι κ πραγματικα ειναι απιστευτοι! Βγαζω 13-14 κομματια με την μιση δοση.Στην ουσια εσυ βαζεις μαργαρινη εγω σπορελαιο .

http://koykoycook.gr/?p=3195

Αλιως για λουκουμαδες,λουκουμαδες που τους κοβεις με το κουταλακι κ τηγανιζεις εκει κανω κλασικη συνταγη παραδοσιακα με το ματι ! αλευρι-μαγια-ουζο, λιγο ζαχαρη λιγο αλατι ενα πηχτο σχετικα χυλο το αφηνω να ανεβει κ τηγανιζω.

Ιωαννακι μια χαρα ειναι κ το ζελεδακι ωραιοτατο μην το υποτιμας ! Κ χωρις τυψεις !!! Κ οι μπριζολες δεν πανε πισω ομως !

Φωτεινη μου κανε οτι δεν ακους !!!

Αγγελικη κ ο γιος μου το πρωι μου ζητησε ζακετα οταν βγηκαμε απο το αυτοκινητο,αρχισε κ δροσιζει σιγα σιγα.

Νινακι που εισαι ? Πως πηγε η σαλτσα?

κακαο καλη επιτυχια στην διαιτα !! πολυ ζορι η ντουκαν. Εγω ειμαι η εξαιρεση.Εκαναν δυο μερες την πρωτη φαση κ εφαγα ελαχιστα μιας κ δεν ειχα κ επιλογες κ μετα οταν ζυγιστηκα με εδειχεν συν 1,5 οποτε την αφησα.Κ εγω πρεπει να αρχισω διατροφη ξανα,πηρα κιλα τπ καλοκαιρι κ τα ρουχα αρχισαν κ με στενευουν.

Σημερα το μενου εχει ωραιοτατες φακες ! Εκανα χτες κ γλυκο του κουταλιου σταφιδα με αμυγδαλακι μεσα.Δεν ξερω πως εγινε , θα βαλω στον μικρο το απογευμα με το γιαουρτι να κανει δοκιμη κ θα σας πω.

Πως τα καταλαβαινετε τα γλυκα του κουταλιου οτι εχουν δεσει; μου ειπε η μαμα μου να κανει κομπακια στο κουτακι οταν σηκωνεις το σιροπι,ελπιζω να το καταφερα.

Περσυ το ειχα δεσει πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή ξεκίνησα. Τα φαγητα κι εγώ τα πιο πολλά τα βρίσκω μπλιαχ και δεν τα δοκίμασα καν ακομα:lol::lol:δε με χαλάει καθόλου πάντως να συνεχίσω με ψητά και σαλατα και τίποτα κοκκινιστό για αλλαγή. Πάνω από 2-3 μισή μήνες λογικά δεν θα μου πάρει να χάσω όσο θέλω. Κάπου 8-9 κιλά. Το σπάσιμο είναι ότι η συντήρηση κρατάει περισσότερο αλλά χαλάλι αν είναι να μην τα ξαναπάρω. Ότι έχασα το καλοκαίρι το ξαναπήρα γκρρρρρ

Η φιλη σου έχασε όσα ηθελε;;

Παντως πριν λίγο έβγαλα από το φούρνο γαλατοπιτα για ντουκαν και είναι μια χαρά. Θα έχω για 3 μέρες για ενδιάμεσα που πεινάω. Έχει ωραία γλυκακια κι αφού θα μπορώ να τρώω γλυκά δεν με χαλάει η ρουτίνα στο φαγητο:rolleyes:

Εχασε αυτα που ηθελα και το βασικο ειναι οτι δεν πειναγε αφου σε αυτη τη διαιτα δεν μετρας θερμιδες

Κακάο γλυκάκια με σοκολάτα έχει? Αυτό θα ήταν ιδανικό για μένα που είμαι σοκολατοφάγος!!!!

Υπαρχει ειδκο κακαο, κατι κεκακια που εκανε μου αρεσαν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...