Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.

Σκεφτόμουν την συνάντηση λίγο πιο νωρίς, αλλά θα είναι λίγο δύσκολο, λόγω των διακοπών. Οπότε νομίζω και εγώ γύρω στο τέλος Αυγούστου είναι καλά.

Άρα το αφήνουμε σε αυτές τις ημερομηνίες γενικά και το ξανασυζητάμε τότε?:P

Σήμερα έκανα μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο λεμονάτα... θα κόψω και χωριάτικη σαλάτα και προβλέπεται μπυροκατάνυξη μεγάλη!! ταιριάζει πολύ με το φαί και.... με τη ζέστη!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα !!

Μια χαρα ειναι τελος Αυγούστου με αρχες Σεπτεμβρη!!! Κ εμεις 26-27 φευγουμε για διακοπες!

Αγγελικη ετοιμοι γαι σημερα? Αχ μακαρι να φευγα κ εγω , να εβλεπα το παιδακι μου ....

Καλε τι ωραια φαγακια κανατε χτες? Κ τα μπιφτεκια αλλα κ το γιουβετσακι απαιχτα! Κ εμεις ετσι το κανουμε το γιουβετσι με αρνι -κατσικι οχι με μοσχαρι .. (Γιουβετσι δεν εκανες η τα εβαλες χωριστα?)

Νινακι τα κοπανισατε τελικα χτες? χαχαχα !!!!

Εγω σημερα δεν μαγειρψα.Εφερα να φαω μια σαλάτα κ εβγαλα το ζυμαρι να κανω την πιτσα που λεγαμε προχτες να φαει ο αντρας μου οταν γυρισει ...

Τωρα γι αυριο δεν εχω αποφασισει ακομα.Ειναι κ νωρις η βαφτιση 5 το απογευμα κ 7 η ωρα θα φερουν φαγητο λογικα ... αν κ εκεινη την ωρα δεν μας βλεπω να τρωμε κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!

ggeny τις χτυπήσαμε τις μπύρες... και σε παγωμένα ποτήρια η άτιμη! άστα, δε σου λέω τίποτα:P

Σήμερα ρεβύθια έχει το μενού και σαλάτα από ντομάτα και γλυστρίδα. Και εγώ για αύριο προβληματίζομαι τι να κάνω... θέλω κάτι ωραίο αλλά χωρίς κρέας, γιατί ο σύζυξ έφαγε πολύ κρέας τις προηγούμενες μέρες έξω... καμία ιδέα? θα πάω και λαική αύριο και μπορώ να ψωνίσω διάφορα ζαρζαβατικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα! Αυριο ταξιδευουμε κι η μικρη δεν κρατιεται. Μας ρωταει γιατι δε φευγουμε σημερα...

Αυτες τις μερες μαγειρεψα αρκετουτσικα γιατι αφησα και στον αντρα μου φαγητα στην καταψυξη αδειαζοντας ταυτοχρονα και το ψυγειο.

Για τη συναντηση ειμαι και γω μεσα! Τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβρη επιστρεφουμε κι εμεις. Ακριβης ημερομηνια θα εξαρτηθει απο την αδεια του αντρα μου την οποια ξερουμε αλλά επειδη μπορει και να την αλλαξουν δεν θεωρουμε κι εντελως σιγουρη. Τα κοριτσια απο τη Γερμανια ποτε θα πρεπει να επιστρεψουν Στουτγκαρδη; (Παρεμπιπτοντως Χριστινα φοβερη η μικρη που τους μαθαινε το ελληνικο αλφαβητο!)

Σας φιλω και θα τα ξαναπουμε απο το νησι. Δεν ξερω πότε θα ξαναμπω αλλά θα ξαναμπω σιγουρα.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Σήμερα μετά την δουλειά φεύγω για να πάω να δω τα τέκνα. Την ώρα δεν ξέρω ακόμη γιατί προέκυψε επιπλέον δουλειά :rolleyes: Ελπίζω να μην με καθυστερήσει μετά τις 7.

Καλησπέρα κι απο μενα! Αυριο ταξιδευουμε κι η μικρη δεν κρατιεται. Μας ρωταει γιατι δε φευγουμε σημερα...

Εμ το κορίτσι ανυπομονεί να ξεκινήσει μπανάκια!

Αυτες τις μερες μαγειρεψα αρκετουτσικα γιατι αφησα και στον αντρα μου φαγητα στην καταψυξη αδειαζοντας ταυτοχρονα και το ψυγειο.

καλά έκανες! Τώρα στο νησί θα μαγειρεύει η μανούλα?

Για τη συναντηση ειμαι και γω μεσα! Τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβρη επιστρεφουμε κι εμεις. Ακριβης ημερομηνια θα εξαρτηθει απο την αδεια του αντρα μου την οποια ξερουμε αλλά επειδη μπορει και να την αλλαξουν δεν θεωρουμε κι εντελως σιγουρη. Τα κοριτσια απο τη Γερμανια ποτε θα πρεπει να επιστρεψουν Στουτγκαρδη; (Παρεμπιπτοντως Χριστινα φοβερη η μικρη που τους μαθαινε το ελληνικο αλφαβητο!)

ωραία! Μαζευόμαστε αρκετές και θα έχει πλάκα νομίζω!

Σας φιλω και θα τα ξαναπουμε απο το νησι. Δεν ξερω πότε θα ξαναμπω αλλά θα ξαναμπω σιγουρα.

Καλό ταξίδι να έχετε και περιμένουμε νέα σου!

Καλημέρααα!!

ggeny τις χτυπήσαμε τις μπύρες... και σε παγωμένα ποτήρια η άτιμη! άστα, δε σου λέω τίποτα:P

δεν έχω καλύτερο από μία παγωμένη μπύρα! Μόνο που σταματάω στην 1 γιατί αν πιώ παραπάνω φουντώνω και δεν λέει καλοκαιριάτικα!

Σήμερα ρεβύθια έχει το μενού και σαλάτα από ντομάτα και γλυστρίδα. Και εγώ για αύριο προβληματίζομαι τι να κάνω... θέλω κάτι ωραίο αλλά χωρίς κρέας, γιατί ο σύζυξ έφαγε πολύ κρέας τις προηγούμενες μέρες έξω... καμία ιδέα? θα πάω και λαική αύριο και μπορώ να ψωνίσω διάφορα ζαρζαβατικά.

μπορείς λοιπόν να πάρεις λίγα κολοκυθάκια, μελιτζάνες, καρότα και πατάτες και να τα φτιάξεις ένα ωραιότατο τουρλού στον φούρνο.

καλημερα !!

Μια χαρα ειναι τελος Αυγούστου με αρχες Σεπτεμβρη!!! Κ εμεις 26-27 φευγουμε για διακοπες!

Αγγελικη ετοιμοι γαι σημερα? Αχ μακαρι να φευγα κ εγω , να εβλεπα το παιδακι μου ....

Ετοιμη είμαι Τζενάκι! Ελπίζω να μην με πάρει η νύχτα μόνο!

Καλησπέρα κορίτσια.

Σκεφτόμουν την συνάντηση λίγο πιο νωρίς, αλλά θα είναι λίγο δύσκολο, λόγω των διακοπών. Οπότε νομίζω και εγώ γύρω στο τέλος Αυγούστου είναι καλά.

Άρα το αφήνουμε σε αυτές τις ημερομηνίες γενικά και το ξανασυζητάμε τότε?:P

Ακριβώς! να έχουν οργανωθεί και οι Γερμανιδούλες μας!!!!:tongue:

Σήμερα έκανα μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο λεμονάτα... θα κόψω και χωριάτικη σαλάτα και προβλέπεται μπυροκατάνυξη μεγάλη!! ταιριάζει πολύ με το φαί και.... με τη ζέστη!:tongue:

Στο έγραψα και πριν, δεν έχω καλύτερο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια.

Σήμερα τηγάνισα πατάτες και αυγά, μιας και έλλειπα πολλές ώρες το πρωί.

Εβιράκι μια χαρά την βρίσκω την περιόδο που προτείνεις αρκεί να μην είναι Παρασκευοσαββατοκύριακο γιατί μέχρι να ξεκινήσουν τα σχολεία θα λείπω.

Σίγουρα θα βρούμε κάποια μέρα που να μπορεί η πλειοψηφία των κοριτσιών.

Άρα το αφήνουμε σε αυτές τις ημερομηνίες γενικά και το ξανασυζητάμε τότε?:P

Και βέβαια.

Κ εμεις ετσι το κανουμε το γιουβετσι με αρνι -κατσικι οχι με μοσχαρι .. (Γιουβετσι δεν εκανες η τα εβαλες χωριστα?)

Το έφτιαξα χωριστά, αλλά το γιουβέτσι με αρνάκι είναι πιο νόστιμο απ' ότι χωριστά το καθένα.

Και εγώ για αύριο προβληματίζομαι τι να κάνω... θέλω κάτι ωραίο αλλά χωρίς κρέας, γιατί ο σύζυξ έφαγε πολύ κρέας τις προηγούμενες μέρες έξω... καμία ιδέα? θα πάω και λαική αύριο και μπορώ να ψωνίσω διάφορα ζαρζαβατικά.

Λίγα μηνύματα πιο πριν έχω γράψει κάποιες ιδέες.

Καλησπέρα κι απο μενα! Αυριο ταξιδευουμε κι η μικρη δεν κρατιεται.

Καλό ταξίδι να έχετε και καλές διακοπές.

Τα κοριτσια απο τη Γερμανια ποτε θα πρεπει να επιστρεψουν Στουτγκαρδη;

Εγώ επιστρέφω πάλι στη Γερμανία στις 07/09, γιατί στις 09/09 αρχίζουν τα σχολεία.

Σας φιλω και θα τα ξαναπουμε απο το νησι. Δεν ξερω πότε θα ξαναμπω αλλά θα ξαναμπω σιγουρα.

Φιλάκια, να περάσεις καλά.

Σήμερα μετά την δουλειά φεύγω για να πάω να δω τα τέκνα.

Καλή διαδρομή και καλό Σαββατοκύριακο να έχετε.

ωραία! Μαζευόμαστε αρκετές και θα έχει πλάκα νομίζω!

Σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας κοριτσάκια μου.

Φτιάχνω στο φούρνο μοσχαράκι με ζυμαρικά βίδες, παραγγελιά της Εβιρίνας.

Χτες πήγαμε στο Σβάρτσβαλντ, αυτό που λέμε στα ελληνικά Μέλανα Δρυμό. Πρόκειται για ένα μεγάλο βουνό γεμάτο από δάση με πανύψηλα δέντρα και πανέμορφα χωριά. Στο χάρτη βρίσκεται νοτιοδυτικά της Γερμανίας.

Εμείς πήγαμε συγκεκριμένα στο Τρίμπεργκ που έχει λέει τους ψηλότερους καταρράκτες της Γερμανίας. Μη φανταστείτε ότι υπήρχε μεγάλος όγκος νερού. Το τοπίο ήταν πάρα πολύ ωραίο, κουραστικό στον ανήφορο να το ανέβει κανείς, αλλά στο σύνολό της η εκδρομή άξιζε πολύ τον κόπο.

Το αμφιθεατρικά χτισμένο χωριουδάκι θα το περιέγραφα ως μία γιγάντια μακέτα με ρολόγια κούκους. Κουκλίστικο.

Στον κεντρικό δρόμο όλα τα μαγαζιά ήταν διακοσμημένα έτσι που να θυμίζουν κρεμαστά ρολόγια με κούκο.

Χριστίνα όταν θα αποφασίσετε να πάτε εκδρομή στο Schwarzwald να το προτιμήσετε το Triberg. Θα σας αποζημιώσει η θέα.

Εβιράκι μαγείρεψες το αγαπημένο μου φαγητό!

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μαγειροκόριτσα!

Επιτέλους το Σαββατο έκανα το πρώτο μου μπάνιο! Είχε μία θάλασσα ζεστή όπως ακριβώς μου αρέσει!

Χθες δεν πρόλαβα να μπω γιατί έπεσε μπόλικη δουλειά!

Εβιράκι τράβηξες φωτογραφίες από το μέρος που πήγατε? Αν ναι να τις βάλεις στο οδοιπορικό!

Χτες φάγαμε γεμιστά και για σήμερα μακαρονάδα με κέτσαπ!

Φιλιά σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου.

Ψαράκι με πατάτες είχαμε σήμερα.

Εβιράκι τράβηξες φωτογραφίες από το μέρος που πήγατε? Αν ναι να τις βάλεις στο οδοιπορικό!

Και βέβαια, έκανα πλήρες ρεπορτάζ. Το μόνο που με στενοχώρησε είναι ότι οι φωτογραφίες που τράβηξα μέσα στο μουσείο είναι οι περισσότερες θολές με εξαίρεση ελάχιστες που βγήκαν καλά.

Δεν ξέρω γιατί συνέβη αυτό, μάλλον δεν είχα ρυθμίσει κάτι στη μηχανή. Θα τις βάλω όταν μπορέσω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Εβιρακι ετσι οπως περιγραφεις την εκδρομη πιστευω πως ηταν τελεια!! Μπραβο κοριτσακι!!

εμεις σημερα τρωμε μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο.Για αυριο τωρα λεω να κανω ενα ταψι γεμιστα να εχουμε κ για μεθαυριο.Δεν μπορω αλλο με αυτο το μαγειρεμα κοριτσια μπουχτισα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κορίτσια!

Σήμερα έχει τα γενέθλιά του ο γιόκας μου! Κλέινει τα 3! Και απόψε θα βγουν έξω για σουβλάκια μαζί με την αδερφή του και μία φίλη τους για να τις κεράσει το παιδί!

Σήμερα τρώμα αρακά.

εβιράκι θα περιμένω να δω τις φωτογραφίες!

ggeny ευτυχώς που τώρα λείπουν τα παιδιά κι έτσι δεν χρειάζεται να μαγειρεύω καθημερινά! Αλλιώς κι εγώ τα ίδια με σένα θα έλεγα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

να τον χαιρεστε Αγγελικη μου!! πολυχρονος να ειναι!! Θα κερασει ο αντρας της παρεας ε?

Μωρε εμεις ειμαστε μπερδεμα με το φαγητο.Εγω γυρναω 1 ωρα νωριτερα απο τον αντρα μου σπιτι κ πες μια μερα του φτιαχνω προχειρο αν δεν εχω κατι η μπορει να πετυχω εγω κατι που να μου αρεσει κ να φαω εδω στο εστιατοριο στη δουλεια αλλα σε γενικες γραμμες πρεπει να μαγειρευω καθε μερα.Ειτε για εμας ειτε για τον μικρο που ακομα δεν λεει να κοψει τα αλεσμενα.Κ θ αμου πεις τωρα γιατι δεν του αλεθω τα δικα μας κ του φτιαχνω χωριστα φαγητα.Γιατι δεν αλεθονται ολα οπως τα θελει.θελει να εχουν μια συγκεκριμενη υφη κρεμας οχι πηχτο.πχ αν αλεσω κοτοπουλο με πατατες που ειναι στεγνο δεν υπαρχει περιπτωση να το φαει ποτε.Εδω ειδαμε κ παθαμε να σταματησει να τρωει αλεσμενο τραχανα. Ουτε μπορουμε να τρωμε εμεις καθε μερα σουπες κλπ ουφφφφ ειλικρινα κοριτσια αυτο το θεμα φαγητο με εχει κουρασει πααααρα πολυ κ φανταζομαι πως απο Σεπτεμβρη που θα παει ο μεγαλος δημοσιο νηπιαγωγειο κ θα γυριζει να τρωει σπιτι (μαγειρεμενο απο την προηγουμενη) θα με απασχολησει ακομα περισσοτερο ....αντε να φτιαχνεις καθε μερα φαγητα που την επομενη να ζεσταινονται κ να τρωγονται ανετα οχι απο μας απο τα παιδια.... γιατι πχ το κοτοπουλο με τις πατατες που εγραψα πριν την επομενη οι πατατες γινονται χαλια .....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ggeny! Κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Να σου πω μία ιδέα για το φαγητό του μικρού? Γιατί δεν φτιάχνεις ζωμό από μοσχάρι, να το φυλάξεις σε παγοθήκες στην κατάψυξη και κάθε φορά που το φαγητό σας θα είναι στεγνό να του προσθέτεις ένα ....παγάκι ζωμού και να του το αλέθεις?

Εβιράκι τι λές?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...