Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου.

Μέχρι να μαζευτούμε στο τραπέζι να φάμε μακαρόνια με κιμά σήμερα βρήκα ξανά την ευκαιρία να μπω στο μαγειροκαφέ.

Eviri τι ωραία που ακούγεται να περάσατε στο σχολείο!

Καλά ήταν, αν εξαιρέσεις τη δυσκολία μου για επικοινωνία με τις άλλες μαμάδες. Πολλές φορές κάθομαι σαν κούτσουρο και κοιτάω τους άλλους χωρίς να μπορώ να μιλήσω. Υπάρχει μόνο μία μαμά Ελληνίδα, αλλά δε γίνεται να την μονοπωλώ συνέχεια. Όταν επίσης, εκείνη έφυγε αρκετή ώρα πριν από μένα, εγώ δεν ήξερα τι να κάνω και πώς να περάσει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα στα μαγειροκοριτσα!

Ελενη-Αγγλία χάρηκα πολύ που σε ξαναδιαβασα! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να πανε όλα θαυμασια! Χαρηκα παρα πολύ με τα νεα σου!

Εβιρακι μου εισαι φοβερο μυαλο! Ό,τι και να σου ζητησουμε θα σκεφτεις δεκαδες επιλογες! Εγω δυστυχως κολλάω...

Νινα μου δεν νομιζω οτι ευνοουσε ο καιρος σημερα για μπανακι στη θαλασσα.

Εμεις πηγαμε σε ενα φιλικο σπιτι στην εξοχη. Ειχαμε ετοιμασει ολοι διαφορα μεζεδακια (κολοκυθοκεφτεδες, ντοματοκεφτεδες κλπ) και περασαμε τη μερα μας. Ωραια ηταν. Αποχαιρετιστηκαμε για καλοκαιρι. Εμεις τελικα το Σαββατο παμε στο νησι κι ετσι θα κανουμε εκει τα μπανακια μας. Αισθανομαι καπως περιεργα. Θα ειμαστε παλι χωρια με τον αντρα μου γυρω στον ενα μηνα αλλά επειδη εχουμε περασει τοσο καιρο χωρια μου κακοφαινεται κι αυτο το λιγο διαστημα. Απο την άλλη ομως δεν ξερω αν θα ξαναεχω τετοια ευκαιρια ώστε να κανουν τα παιδια λιγα μπανια παραπανω οπότε σκεφτηκαμε να το εκμεταλλευτουμε. Να ξεδωσει και η μικρη που εδω και 2 μηνες σχεδον μας ζηταει να παμε ξανα στο νησι.

Φιλάκια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σήμερα μαγείρεψε ο άντρας μου, έφτιαξε κοτόπουλο με λαχανικά και κάρυ και το συνόδευσε με ρύζι.

Σας ευχαριστώγια τι ευχές σας, η μικρή είναι πολύ καλά τώρα.

Έβιρη είσαι θησαυρός, πόσα πράγματα κατάφερες να θυμηθείς. Μάλλον θα πάω στο Hauptbahnhof για να βρω κάτι.

Να ξεδωσει και η μικρη που εδω και 2 μηνες σχεδον μας ζηταει να παμε ξανα στο νησι.

Καλές Διακοπές, να περάσετε όμορφα.

Καλά ήταν, αν εξαιρέσεις τη δυσκολία μου για επικοινωνία με τις άλλες μαμάδες. Πολλές φορές κάθομαι σαν κούτσουρο και κοιτάω τους άλλους χωρίς να μπορώ να μιλήσω. Υπάρχει μόνο μία μαμά Ελληνίδα, αλλά δε γίνεται να την μονοπωλώ συνέχεια. Όταν επίσης, εκείνη έφυγε αρκετή ώρα πριν από μένα, εγώ δεν ήξερα τι να κάνω και πώς να περάσει η ώρα.

Μια από τα ίδια και εγώ. Στο σχολείο της κόρης μου δεν έχω γνωρίσει καθολου Έλληνες. Προσπαθώ όσο μπορω να πηγαίνω με τον άντρα μου για να μην είμαι μόνη μου. Κάτι μερές για καφέ και συζήτηση που οργανώνουν δεν πάω.

EleniAgglia Σου εύχομαι το καλό, με έναν πόνο.

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Εβιρακι μου εισαι φοβερο μυαλο! Ό,τι και να σου ζητησουμε θα σκεφτεις δεκαδες επιλογες! Εγω δυστυχως κολλάω...

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Εμεις τελικα το Σαββατο παμε στο νησι κι ετσι θα κανουμε εκει τα μπανακια μας.

Επειδή είμαι λίγο ξεχασιάρα, από τώρα θα σου ευχηθώ καλές διακοπές και να περάσετε τέλεια.

Έβιρη είσαι θησαυρός, πόσα πράγματα κατάφερες να θυμηθείς. Μάλλον θα πάω στο Hauptbahnhof για να βρω κάτι.

Σ' ευχαριστώ Χριστίνα.

Μια από τα ίδια και εγώ. Στο σχολείο της κόρης μου δεν έχω γνωρίσει καθολου Έλληνες.

Κάποιος θα υπάρχει έστω κι από άλλο τμήμα ή από άλλη τάξη. Η πλάκα είναι ότι επειδή δεν μπορούμε με μια ματιά να καταλάβουμε ποιος είναι Έλληνας και ποιος είναι ξένος, τους περνάμε όλους για ξένους και τους μιλάμε στα γερμανικά. Τουλάχιστον, αυτό συμβαίνει με μένα.

Προσπαθώ όσο μπορω να πηγαίνω με τον άντρα μου για να μην είμαι μόνη μου. Κάτι μερές για καφέ και συζήτηση που οργανώνουν δεν πάω.

Ο δικός μου τα βαριέται θανάσιμα αυτά και τα θεωρεί γυναικείες δουλειές.

Το χειρότερο ήταν στο περσινό σχολείο, που ενώ ήταν μισό-μισό ελληνικό-γερμανικό, οι ελληνίδες μαμάδες δεν έρχονταν στους καφέδες, με αποτέλεσμα εγώ να πηγαίνω και να προσπαθώ να μιλήσω με Τουρκάλες, Αφγανές, Γερμανίδες, Βαλκάνιες μαμάδες από άλλες τάξεις κλπ. Κάθε φορά το μετάνιωνα που πήγαινα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Καλή εβδομάδα εύχομαι σε όλες!

Περάσαμε ένα ωραίο και ξεκούραστο Σαββατοκύριακο. Δεν έκανα μπάνιο γιατί φύσαγε και ψιλικρύωνα. Θα ήταν και το π΄ρωτο μου... Τα παιδιά όμως έκαναν κανονικά!

Θα διαβάσω τα νεά σας και θα επανέλθω αργότερα!

Θα πω μόνο πως χάρηκα που η Έλεν από την Αγγλία επανήλθε και μάλιστα διπλή!!!

Επιστρέφω...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

καλημερούδια και σε σένα!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 ίδιο φαγητό κάναμε χτες... μόνο στην σάλτσα έβαλα λίγο κοτόπουλο, που είχε περισσέψει την προηγούμενη. Φεύγεις κατευθείαν για Πευκί δηλαδή μετά? ποιός την χάρη σου: εμείς πάμε σε διάφορα μέρη, όχι τόσο προς τα εκεί. δηλαδή, Πετριές, που έχει και παραλία σε συνδυασμό με ωραία ψαροταβέρνα... Στύρα... πέρσι πήγαμε έξω από το Μαρμάρι σε ένα καταπληκτικό μικρό κόλπο. Αλλά γενικώς έχουμε πάει σε πολλά μέρη της Εύβοιας, έχει μεγάλη ποικιλία!

όντως η Εύβοια έχει πολύ ωραία μέρη! Για να είμαι ειλικρινής την νότια Εύβοια δεν την ξέρω ιδιαίτερα μιά και έχω πάει 2-3 φορές μόνο!

Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα!!

Καλησπέρα! Πως μου ειστε;

Γειά σου Φωτεινούλα κι έσένα!

Αγγελικουλα μου σου ευχομαι να τελειωσει η πιεση γρηγορα και να επανελθεις στους ρυθμους σου! Ξεκουρασου οσο γινεται! Καλά να περασεις στην Ευβοια κι ελπιζω να μπορεσεις να κάνεις μπανάκι.

Ελπίζω πως από σήμερα και μετά θα επανέλθουμε στους κανονικούς μας ρυθμούς γιατί δεν θα αντέξω το αντίθετο! :confused:

Την Τριτη ειχα φτιαξει γεμιστα για 2 μερες αφου την Τεταρτη θα πηγαινα τη μαμα μου στο γιατρο και δεν ηξερα τι ωρα θα γυρνουσα! Σημερα εχει σειρα ο μπαμπας μου. Κοιταζουμε σε τι κατασταση ειναι καποια χρονια προβληματα τους για να ξερουμε τι πρεπει να κάνουμε (κυριως για τη μαμά μου που την επηρεαζει στο τι ειδους φαρμακα μπορει να παιρνει).

Το κυριότερο είναι να είναι αντιμετωπίσημες αυτές οι ασθένειες! Όλα καλά εύχομαι να είναι!

Χτες εφτιαξα σουπια με ρυζι. Κλασσικο φαγητο. Αν όλα πανε καλά με τους δικους μου την επόμενη εβδομαδα φευγω για το νησι. Αποφαση που εληφθη προχθες και ειμαι ξαφνικα σε περισσοτερο τρεξιμο απ'οτι συνηθως. Σημερα ειμαι και λιγο ξενυχτισμενη καθως τα τεκνα μου ξυπνουσαν εναλλάξ το βραδυ και όλα μου φαινονται βουνο. Να κοιμηθω το μεσημερακι μιση ωριτσα ή να σφουγγαρισω το σπιτι;

Ελπίζω να προτίμησες τον ύπνο!

Φιλάκαι σε όλες και θα προσπαθησω να ξαναμπω. Καλό ΣΚ.

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Γειά σου Εβιράκι!

Το απογευματάκι είχαμε στο σχολείο της Εβιρίνας μια εκδήλωση, στην οποία μαζεύονται γονείς και παιδιά και διασκεδάζουν.

Εθελοντές γονείς προσφέρουν σαλάτες, είδη για μπάρμπεκιου (κυρίως λουκάνικα ψήνουν) τηγανίζουν πατάτες, έχουν αναψυκτικά (φυσικά όλα αυτά δεν είναι δωρεάν, όποιος φάει ή πιει κάτι το πληρώνει) ακόμη κι αν το έχει προσφέρει εθελοντικά.

Άλλοι εθελοντές γονείς κάθονται να ψήνουν στο μπάρμπεκιου, άλλοι βρίσκονται στις σαλάτες κι άλλοι στο ταμείο.

Εγώ έφτιαξα μια σαλάτα Ταμπούλε.

Πουλούσαν επίσης, και κάτι λαχνούς στους οποίους κέρδισα 1 εξάδα ποτήρια. Πέρασε ένα απογευματάκι σχετικά ευχάριστο.

Αυτές οι σχολικές εκδηλώσεις είναι μία καλή ευκαιρία να έρχεσαι σε επαφή και με άλλες μαμάδες. Ελπίζω να έχουν την διάθεση να σε βοηθήσουν να προσαρμοστείς με την γλώσσα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έπιασε. Έχουμε τις βροχερές μας μέρες, αλλά έχουμε και τις ηλιόλουστες. Αυτές τις μέρες έχουμε ωραίο καιρό, αλλά η κόρη μου είχε προχθές πυρετό και κλειστήκαμε μέσα. :(

Έχεις δίκιο! Έχετε που έχετε έναν καιρό περίεργο να σου κάθεται και αρρώστια την μέρα που έχει ήλιο είναι εκνευριστηκό! Τουλάχιστον όμως η μικρούλα σου τώρα είναι καλά!

Φιλιά σε όλες!

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

Εχω καιρο να μπω να γραψω, ειχα αποφασισει να κανω κ διαιτα και σταματησα να διαβαζω τα φαγητα σας:tongue: Οπως καταλαβατε απο το τικερακι εχει φυγει η διαιτα πλεον για διακοπες....:P

ελενάκι στα είπα και αλλού! Χάρηκα με την εγκυμοσύνη σου και σου εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Ο σύζυγος βλέπει φόρμουλα, οπότε βρήκα ευκαιρία να σερφάρω και εγώ το καημένο λίγο..:P

Και πολύ καλά έκανες!

Σήμερα δεν πήγαμε για μπάνιο... προτιμήσαμε να πάμε για ένα ήσυχο καφεδάκι σε μία κοντινή καφετέρια με πισίνα και να χαλαρώσουμε... φαγάκι ετοίμασε η πεθερά, οπότε δεν είχα και μαγείρεμα: ψητές σαρδελίτσες με βλήτα, κολοκύθια για σαλάτα.

Αυτά είναι! Όταν μαγειρεύει κάποιος άλλος σου φεύγει ένα βάρος βρε παιδί μου!

Καλό υπόλοιπο Κυριακής σε όλες!:tongue:

Γεια σας κορίτσια μου.

Μέχρι να μαζευτούμε στο τραπέζι να φάμε μακαρόνια με κιμά σήμερα βρήκα ξανά την ευκαιρία να μπω στο μαγειροκαφέ.

πολύ καλά έκανες κι εσύ Εβιράκι!

Εβιρακι μου εισαι φοβερο μυαλο! Ό,τι και να σου ζητησουμε θα σκεφτεις δεκαδες επιλογες! Εγω δυστυχως κολλάω...

Δεν το συζητώ! Η Έβιρι είναι εγγύηση! Χείμαρος ιδεών και όχι μόνο στην μαγειρική!

Εμεις πηγαμε σε ενα φιλικο σπιτι στην εξοχη. Ειχαμε ετοιμασει ολοι διαφορα μεζεδακια (κολοκυθοκεφτεδες, ντοματοκεφτεδες κλπ) και περασαμε τη μερα μας. Ωραια ηταν. Αποχαιρετιστηκαμε για καλοκαιρι. Εμεις τελικα το Σαββατο παμε στο νησι κι ετσι θα κανουμε εκει τα μπανακια μας. Αισθανομαι καπως περιεργα. Θα ειμαστε παλι χωρια με τον αντρα μου γυρω στον ενα μηνα αλλά επειδη εχουμε περασει τοσο καιρο χωρια μου κακοφαινεται κι αυτο το λιγο διαστημα. Απο την άλλη ομως δεν ξερω αν θα ξαναεχω τετοια ευκαιρια ώστε να κανουν τα παιδια λιγα μπανια παραπανω οπότε σκεφτηκαμε να το εκμεταλλευτουμε. Να ξεδωσει και η μικρη που εδω και 2 μηνες σχεδον μας ζηταει να παμε ξανα στο νησι.

Φιλάκια σε όλες.

δίκιο έχεις να αισθάνεσαι περίεργα αλλά όπως είπες προέχουν τα μπάνια της μικρής!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σήμερα μαγείρεψε ο άντρας μου, έφτιαξε κοτόπουλο με λαχανικά και κάρυ και το συνόδευσε με ρύζι.

Μπράβο στον αντρούλη σου που μαγειρεύει τόσο ωράια φαγητάκια!

Σας ευχαριστώγια τι ευχές σας, η μικρή είναι πολύ καλά τώρα.

Έβιρη είσαι θησαυρός, πόσα πράγματα κατάφερες να θυμηθείς. Μάλλον θα πάω στο Hauptbahnhof για να βρω κάτι.

Είναι , είναι ....;)

Μια από τα ίδια και εγώ. Στο σχολείο της κόρης μου δεν έχω γνωρίσει καθολου Έλληνες. Προσπαθώ όσο μπορω να πηγαίνω με τον άντρα μου για να μην είμαι μόνη μου. Κάτι μερές για καφέ και συζήτηση που οργανώνουν δεν πάω.

Δύσκολο μα μην μπορείς να επικοινώνησεις γιατί δεν γνωρίζεις την γλώσσα... Ευτυχώς που ο άντρας σου έχει την διάθεση να σε βοηθήσει!

Φιλιά σε όλες!

Ο δικός μου τα βαριέται θανάσιμα αυτά και τα θεωρεί γυναικείες δουλειές.

Δεν θα σε βοηθούσε λες καθόλου αν δεν έχεις καμία σχέση με την γλώσσα?

Το χειρότερο ήταν στο περσινό σχολείο, που ενώ ήταν μισό-μισό ελληνικό-γερμανικό, οι ελληνίδες μαμάδες δεν έρχονταν στους καφέδες, με αποτέλεσμα εγώ να πηγαίνω και να προσπαθώ να μιλήσω με Τουρκάλες, Αφγανές, Γερμανίδες, Βαλκάνιες μαμάδες από άλλες τάξεις κλπ. Κάθε φορά το μετάνιωνα που πήγαινα.

:confused::confused::confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα έφτιαξα αρακά λεμονάτο με αγκινάρες και πατατούλες μέσα.

Περάσαμε ένα ωραίο και ξεκούραστο Σαββατοκύριακο. Δεν έκανα μπάνιο γιατί φύσαγε και ψιλικρύωνα. Θα ήταν και το π΄ρωτο μου... Τα παιδιά όμως έκαναν κανονικά!

Δεν πειράζει έχεις καιρό ακόμα.

Αυτές οι σχολικές εκδηλώσεις είναι μία καλή ευκαιρία να έρχεσαι σε επαφή και με άλλες μαμάδες.

Αυτός είναι ο κύριος λόγος που πηγαίνω.

Ελπίζω να έχουν την διάθεση να σε βοηθήσουν να προσαρμοστείς με την γλώσσα!

Κατά κάποιο τρόπο ναι. Απλά όταν εκείνες μου μιλάνε γερμανικά καταλαβαίνω μόνο λίγα κι όταν πάω να απαντήσω δε γνωρίζω όλες τις λέξεις για να μιλήσω. Έτσι λόγω της δυσκολίας αυτής με αφήνουν και μιλάνε μεταξύ τους. Έχουν και δίκιο βέβαια.

Δεν το συζητώ! Η Έβιρι είναι εγγύηση! Χείμαρος ιδεών και όχι μόνο στην μαγειρική!

Δεν έχω παράπονο πάντα καλά λόγια μου λέτε όλα τα κορίτσια.

Δεν θα σε βοηθούσε λες καθόλου αν δεν έχεις καμία σχέση με την γλώσσα?

Μωρέ καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Δεν εχω προλαβει να διαβασω τιποτα θα προσπαθησω σημερα αν τα καταφερω γιατι γινετε χαμοοοοος εδω ...

Κ εμεις ΣΚ πηγαμε κ ειδαμε το τεκνο μας.Το Σαββατο το βραδυ μαζευτηκαμε κιολας κ καναμε μια μικρη γιορτουλα γιατι ειχε γεννεθλια το μικρουλη μου , εκλεισε τα 2 κ περασαμε πολυ ωραια! Το κερακι βεβαια το εσβησε με την βοηθεια του αδερφου του αλλα δεν πειραζει του χρονου δεν θα θελει βοηθεια!Το χαρηκανε κ τα δυο παντος!

Για φαγητο ειχαμε χοιρινο ψητο στην παραδοσιακη γαστρα,μια σουβλα κοκορέτσι απο τον πεθερο, μουσακα,κεφτεδακια,ζαμπονοτυρόπιτα,πατατες φουρνου με μουσταρδα κ λεμονι,κεφτεδάκια,τζατζικι,μακαρονοσαλάτα με τυρι ,μπεικον κ πιπεριες χρωματιστες,πατζαροσαλάτα με γιαουρτι κ καρυδι,χωριατικη κ τυρακια.Κ φυσικα η τουρτα μας χειροποιητη απο εμενα που εγινε κοριτσια απιχτη.Η συνταγη ειναι αυτη που σας ειχα γραψει παλιοτερα.Αυτη την φορα την εκανα ασπρη μεσα εξω με γεμιση κρεμα ζαχαροπλασιτκης δικη μου κ εβαλα κ λιγο αμυγδαλο καβουρδισμενο δεν σας λεω τιποτα.....απο πανω πηρα απο ζαχαροπλαστειο μια παρασταση με τον γουινι το αρκουδακι κ εφτιαξα κ κατι στολιδακια γρασιδι απο ζαχαροπαστα κ εγινε πολυ ομορφη.

Την Κυριακη φυσικα δεν μαγειρεψαμε εμεινε μουσακας κ κρεας κ φαγαμε κ πηραμε κ μαζι μουσακα για τον συγυζο για χτες το μεσημερι.

Χτες γυρισα απο τη δυλεια πηγα Σμ γι ατα απαραιτητα της εβδομαδας κ μετα την εβγαλα στην κουζινα μεχρι το βραδυ....Εφτιαξα ενα κεικ για να τρωει ο αντρας μου το πρωι ( εγω αποφευγω μπας κ χασω κανα κιλο η εστω να μην παρω αλλο) ,μετα καθαρισα τις μπαμιες να τις εχω ετοιμες για σημερα ,εφτιαξα σαλτσα ντοματας με αλλαντικα κ πιπεριες να κανω το μεσημερι που θα παω σπιτι με μακαρονια , εφτιαξα το φαγητο του μικρου κοκορα με μπαμιες κ πατατες κ εβρασα κ κολοκυθάκια ..Συν τα κατσαρολικα που επλυνα για ολα αυτα .....

Σημερα θα φτιαξω γι αυριο μπουτακια κοτοπουλο με μπαμιες.Κοριτσια πηρα φρεσκες πολυ ωραιες αλλα πολυ φααρια το καθαρισμα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Για σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Εβιράκι πλησιάζει ο καιρός που θα μας έρθεις! Με το καλό και μακάρι να μπορέσουμε να τα πούμε κι από κοντά!

Οι υπόλοιπες που είστε? Μεταξάκι, Περιστέρω?

Κορίτσια έχει χαλάσει ο υπολογιστής μου στην δουλειά και δουλέύω στο γραφείο μιας άλλης συναδέλφου. Οπότε δεν ξέρω αν μπορέσω να ξαναμπώ μέσα στην μέρα. Εξαρτάται την δουλειά...

Σας φιλώ...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αγγελικουλα πως εισαι; Ηρεμησαν τα πραγματα στη δουλεια;

Τζενακι να χαιρεσαι το μικρουλη σου! Να ειναι παντα γερος κι ευτυχισμένος και να τον καμαρωνετε σαν τα ψηλά βουνα! Καλά για τα φαγητα δεν το συζητω! Μου ετρεχαν τα σαλια. Την τουρτα κανω πως δεν τη διαβασα γιατι...προσεχω τη διατροφη μου.

Εβιρακι μου για εμενα εισαι αξιοθαυμαστη για την προσαρμοστικοτητα σου σε τοσες αλλαγες και για την προσπαθεια που κανεις. Ξερω πως δεν ειναι ευκολο ουτε για εσενα ουτε για τη Χριστινα. Γνωριζω κοσμο εδω στην Ελλαδα που δε λενε να προσαρμοστουν απο την Αθηνα στη Θεσσαλονικη που ειναι και στην ιδια χωρα και γκρινιαζουν όλη την ωρα. Εσεις που ειστε και στο εξωτερικο χωρις να ξερετε τη γλώσσα ειστε ηρωιδες.

Χριστινακι μου περαστικα στη μικρη σου! Ξεχασα να το γραψω προχθες:oops:.

Καντυ μου εισαι καλά;

Εγω τρεχω αυτο το διαστημα. Χτες κατορθωσα να παω να αγορασω μαγιω γιατι μου ειχαν χαλάσει τα παλια μου. Ευτυχως βρηκα οικονομικα. Σημερα εφτιαξα χοιρινο λεμονατο με πατατες. Εφτιαξα και κιμα ωστα να αφησω στον αντρα μου στην καταψυξη για να συνοδεψει καμια μακαροναδα.

Φιλακια σε όλες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα ευτυχώς φαίνεται ότι επανήλθαμε σε κανονικούς ρυθμούς! Γιατί είμαι χωρίς υπολογιστή και δεν έλεγε να γίνεται και πανικός!

Μεγειά το μαγιουδάκι! Καλές βουτιές!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...