Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Μιας και λέγαμε χτες-προχτές για μαυρομάτικα τα έφτιαξα σήμερα.

Χθες εκανα κι ενα κέικ σούπερ έξτρα σοκολατενιο,.συνταγη της Κάντυς μας,και αυτη τη στιγμη που μιλάμε δεν έχει μείνει ούτε ψίχουλο...Κλαψ!

Πωπω αυτό είναι όνειρο δεν είναι γλυκό.

Οπως καταλαβαίνετε,εξακολουθώ να είμαι πανέμορφη,αδύνατη,μοντέλο:tongue:Δεν βαριέσαι,βρε αδερφέ;:P

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Που λέτε,ο γιόκας μου ακόμα να μιλήσει.

Τα καταλαβαίνει όμως όλα και πολύ περισσότερα απ'όσα νομίζω...

Πολλά παιδάκια που το κάνουν αυτό στο τέλος τα λένε όλα μαζεμένα λες και κάποιος τα έσπρωξε. Να δεις ότι έτσι θα γίνει με το μικρό Περιστερόπουλο. Θα έρθει μια μέρα σύντομα και θα σου αραδιάζει λέξεις που δεν είχε ξαναπεί στο παρελθόν.

Τον απασχολώ όσο μπορώ,διαβαζουμε βιβλία,παίζουμε με παζλ και διάφορα άλλα παιχνίδια,κάνουμε βόλτες οικογενειακώς.Ακόμα και όταν δεν παίζουμε-διαβαζουμε,βρίσκω τρόπο να τον απασχολώ,να του λέω κουβεντούλες,να του μαθαίνω πράγματα...

Κάνεις τη σωστότερη μέθοδο.

Τελευταία δε έχει γίνει πολύ μαμάκιας...Λιώνω η μάνα,λέμε!Οχι ότι δεν εχει αδυναμία στον μπαμπά του βεβαια,αλλά πλέον δεν τον θέλει πάντα δίπλα του,περισσότερο "τα βρίσκει"με μενα.

Εγώ θα έλεγα, μήπως αυτό οφείλεται στην ανάγκη του για επικοινωνία κι επειδή εσύ επιμένεις στην προφορική επικοινωνία και το παιδί κάνει τη δική του προσπάθεια για να χειριστεί το λόγο, γαντζώνεται πάνω σου γιατί βλέπει, ότι έτσι θα πάρει την ώθηση.

Ελπίζω μετα από αυτή την πολυλογία να μην ξαναχαθω και να μπαίνω πιο συχνά γιατι μου λείπει η παρεα σας...

Και για μας είναι αισθητή η απουσία σου.

Αχχχ Περιστερακι μου καλο ιδια ειναι τα παιδακια μας! Κ εγω τις ιδιες ανησυχιες εχω! Πρωτον γιατι ακομα απο κουβεντες γιοκ, τιποτα μονο τα βασικα μαμα ,μπαμπα,γαλα , κανα ιαγια ,ναι,αντε ,ντα αυτα κ με την πανα δεν την θελει πανω του με τιποτα αλλα κ δεν την κοβει.

Μην απελπίζεσαι, σκέψου ότι, δε θα είναι "μωράκι" για πολύ καιρό ακόμη. Άσχετα αν εξακολουθεί να έχει κάποιες μωρουδίστικες συνήθειες τώρα. Είναι τόσο μικρό το διάστημα που τα παιδιά μας κάνουν διάφορα τέτοια (που τα θεωρώ μικροπράγματα) όπως το αλεσμένο φαγητό και η πάνα που δεν κόβουν, που μόλις αλλάξουν τις συνήθειές τους και περάσουν στο επόμενο στάδιο και περάσουν και λίγα χρόνια θα μας φαίνονται τόσο ασήμαντα που θα σκεφτόμαστε ότι άδικα ανησυχούσαμε. Άσε που θα επιθυμήσεις πάρα πολύ την ηλικία της πάνας και του αλεσμένου φαγητού.

Κ σε σενα Εβιρακο πολλα μπραβο για την μικρη Εβιρουλα που τα καταφερνει τοσο καλα σε ξενη χωρα κ με τοσες δυσκολιες!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Εφτιαξα μια σάλτσα με κομματάκια μελιτζάνας,μπέικον,κρεμμύδι,ντομάτα,έβρασα και μακαρόνια βίδες,τα εβαλα σε πυρεξ,ανακάτεψα με τη σάλτσα,έριξα και τυράκι φετα και τα εψησα στο φούρνο.Εμπνευση της στιγμής.

Αααααχ, τι ωραία που μυρίζει!!!!!!!!! Πεντανόστιμο έγινε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Κίνηση είδα στο καφέ μας και χάρηκα! Περιστέρω έκανες την διαφορά!!!

Με υπομονή και μόλις το πάρει απόφαση ο ίδιος.

Ελπίζω να μην αργήσει πολύ αυτή η μέρα!

Αλλωστε κάθε μέρα-εβδομάδα0μήνας που περνά τα παιδιά αλλάζουν-ωριμάζουν...Μπορεί τον Αυγουστο πχ-που ναι και παχιές οι μύγες-να την κόψει από μόνος του...Λέω τωρα,η μάνα:tongue:

Αυτό είναι το ιδανικό σενάριο Περιστέρω!

Από φαγητάκια λίγα πράγματα κι εγω...Την Κυριακή ειχα φτιάξει αρνάκι στο φούρνο και έχει μείνει αρκετό,χθες εφτιαξα φακές του μικρού και έχουν επίσης μείνει και σήμερα του έφτιαξα κιμά με κριθαράκι κοκκινιστό.Χθες εκανα κι ενα κέικ σούπερ έξτρα σοκολατενιο,.συνταγη της Κάντυς μας,και αυτη τη στιγμη που μιλάμε δεν έχει μείνει ούτε ψίχουλο...Κλαψ!Οπως καταλαβαίνετε,εξακολουθώ να είμαι πανέμορφη,αδύνατη,μοντέλο:tongue:Δεν βαριέσαι,βρε αδερφέ;:P

κουκλάρα είσαι έτσι κι αλλιώς!

Μάνα κουράγιο!

Θα την κόψετε!

Μαζί θα την κόψουμε!

Τραβάς ψιλοζόρι κι εσύ με δύο παιδιά σε τόσο διαφορετικές ηλικίες...Αλλά είναι και τα δυο πολύ γλυκά!Οποτε γράφεις για την κόρη σου,αλήθεια στο λέω,συγκινούμαι και χαίρομαι που καμαρώνεις.

Αχ πότε θα τα πούμε μια μέρα;

Ένα ζόρι το τραβάω είναι η αλήθεια μια και η κόρη μου μπήκε στην εφηβεία και έχει αποφασίσει ότι η μανούλα φταίει για όλα!!!! Δεν βαριέσαι όμως, μπόρα είναι θα περάσει!!!

Αν δεν γίνει κανένας πανικός στην δουλειά ίσως καταφέρω να σου τηλεφωνήσω αργότερα. Θα δείξει...

Είναι πεντανόστιμα τα μαυρομάτικα,όπως και να τα φτιάξεις

Δοκίμασε τα και με χόρτα

Ειναι πολύ ωραία και με σπανάκι-άνηθο.

Αλλά και ως σαλάτα συνδυάζονται με πολλά,μου βαλες ιδεες...:tongue:

Εγώ πάλι με τα φασόλια ...καμία σχέση!!!!

όπως καταλαβαίνετε,βρήκα πεδίο ελεύθερο,μιας και ο μικρός παίζει με τον μπαμπά του και σας πήρα μονότερμα!!

και πολύ καλά έκανες!

Στο μεταξύ-για να θυμούνται οι παλιές και να μαθαινουν οι νεώτερες:tongue:-στο δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή,τωρα το καλοκαίρι βολτάρουν καμήλες και βεδουίνοι...Αλλος ενας λόγος που δεν μπορώ να μπω να γράψω δυο λόγια.

Αυτό το προβλημα είχα κι εγώ μέχρι πέρισυ! Θυμάσαι φαντάζομαι τις συναναστροφές μου με τις πολικές αρκούδες τον χειμώνα!!!! Τώρα έχω λάπτοπ!!!

Που λέτε,ο γιόκας μου ακόμα να μιλήσει.

Τα καταλαβαίνει όμως όλα και πολύ περισσότερα απ'όσα νομίζω...

Λέει κάποια λογάκια βέβαια,αλλά όχι πολύ καθαρά.Επί της ουσίας δεν υπάρχει επικοινωνία.

Τον απασχολώ όσο μπορώ,διαβαζουμε βιβλία,παίζουμε με παζλ και διάφορα άλλα παιχνίδια,κάνουμε βόλτες οικογενειακώς.Ακόμα και όταν δεν παίζουμε-διαβαζουμε,βρίσκω τρόπο να τον απασχολώ,να του λέω κουβεντούλες,να του μαθαίνω πράγματα...

Νομίζω ότι κι αυτός προσπαθεί να μιλήσει και μάλλον εκνευρίζεται που δεν τα καταφερνει

Το ίδιο ήταν και ο δικός μου! όταν όμως πέρασε ένα καλοκαίρι στην Εύβοια αλλά και στο χωριό παίζοντας με άλλα παιδάκια πήρε η γλώσσα του αέρα. Και πηγαίνοντας στον σταθμό η βελτίωσή του ήταν θεαματική!

Ελπίζω μετα από αυτή την πολυλογία να μην ξαναχαθω και να μπαίνω πιο συχνά γιατι μου λείπει η παρεα σας...

Κι εμάς μας λείπεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα

Για το μπανιο κ εμενα σαν διακιολογια δεν θα πιασει γιατι αν του το πω θα κατουριεται συνεχεια πανω του για να κανει μπανιο.Ηδη κανουμε 2-3 φορες την μερα.

χαχαχα! Το πόσο σε καταλαβαίνω...

Αγγελικουλα μου γλυκια πολλα πολλα συγχαρητηρια στην κορακλα σου! Αξιεπαινη ! Καλη σταδιοδρομια να εχει κοριτσακι! Να ξεκουραστει τωρα στις διακοπες κ να χαλαρωσει, της αξιζει κ το χρειαζεται!

να είσαι καλά κορίτσι! Το να χαλαρώσει και να ξεκουραστεί εξαρτάται και από τον αδερφό της τον οποίο έχει καλομάθει και δεν ξεκολλάει από πάνω της!!!

Στα μαγειρικα μας τωρα εφτιαξα φασολακια λαδερα.Για αυριο λεω κοτοπουλο με πατατοσαλατα.

ίδιο φαγάκι έχουμε σήμερα!

Πωπω με αυτη την ζεστη σε τραβανε δροσερα φαγητα νομιζω.Χτες το βραδυ σαλατουλα εκοψα κ παλι βαρυ μου φανηκε!

Θα τα πουμε αργοτερα κορες! Φιλια

Καλημέρα!

Μπήκα στα γρήγορα να σας πω ένα "γεια"

Ο μικρός μου ακόμα κοιμάται.Βασικά ξύπνησε νωρίτερα,αλλά ξανακοιμήθηκε.

Σήμερα έφτιαξα ένα φαγάκι που μου φαίνεται ότι βγήκε νόστιμο και θα το ευχαριστηθούμε!Εφτιαξα μια σάλτσα με κομματάκια μελιτζάνας,μπέικον,κρεμμύδι,ντομάτα,έβρασα και μακαρόνια βίδες,τα εβαλα σε πυρεξ,ανακάτεψα με τη σάλτσα,έριξα και τυράκι φετα και τα εψησα στο φούρνο.Εμπνευση της στιγμής.

Μμμμμμ! Ωραίος αυτοσχεδιασμός Περιστέρω!

Από σήμερα λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά μία εκκαθάριση στα ντουλάπια της κουζίνας αρχικά και στην συνέχεια θα επεκταθώ και στο σύνθετο και τα ντουλάπια των δωματίων. Το τι έχω να ξεφορτωθώ...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα

Τι κανετε κοριτσακια? Εκει που ειπαμε χτες το βραδυ πως αρχισε να δροσιζει , ψηνοματε παλι κ οχι τιποτα αλλο εχω κ το μικρουλη μου με πυρετο 39 απο τα ξημερωματα...

Αγγελικουλα εγω τωρα που εκανα ντουλαπες πεταξα κατι λιγα που δεν ηθελα ( βασικα τα βγαζω εξω κ τα παιρνουν δεν τα πεταω στα σκουπιδια) αφου τα πολλα πολλα τα ειχα δωσει τον Οκτωβριο κ εκανα μι απολυ καληε ακκαθαριση στην τροφιμαποθηκη.Τα εβγαλα ολα τα καθαρισα κ πεταξα κατι σακουλακια με λιγα κ μετα εβαλα τα περισσοτερα σε γυαλες κ μπολακια κ τα ντουλαπια ειναι πεντακαθαρα κ πολυ οργανομενα.

Το μονο που εχει μεινει τωρα αλλα δεν εχει βρεθει χρονος ειναι ενα ξεκαθαρισμα της αποθηκης.Την ειχα κανει παλι περσυ το Φθινωπορο αλλα παλι χρειαζεται.Περισσοτερο καλο συμμαζεμα θα ελεγα.

Περιστερακι μου ανοιξες την ορεξη πρωι πρωι.Τελειο θα εγινε το φαγακι σου.Μελιτζανα με φετα κ ντοματα ειναι τελειος συνδιασμος. Εγω ετσι κανω τα λαζανια τα μακροστενα.Στρωση λαζανια,σαλτσα ντοματας με μελιτζανες κ πιπερια( βαζω κ βασιλικο μεσα κ κρεμμυδακι τριμμενο) φετα κ καμια φορα αν εχω κ λιγο κιτρινο τριμμενο κ μετα ξανα λαζανια σαλτσα κλπ κ τελειωνω με λαζανια.Το σκεπαζω με αλουμινοχαρτο κ ψηνω στο φουρνο.Μωλις γινει βγαζω το αλουμινοχαρτο, πασπαλιζω με κιτρινο τυρακι μπολικο το ξαναβαζω λιγο στο φουρνο ισα να λειωσουν τα τυρια κ ειναι ολα τα λεφτα.

Εβιρακι καλα τα φασολια! Εμενα μου κολλησε να κανω μελιτζανες με φετα κ ντοματα στο φουρνο.μαλλον το Σαββατο το μεσημερι.

Χτες εφτιαξα κοτοπουλο στην γαστρα κ πατατοσαλατα οπως σας ειχα πει κ εκανα κ μιση δοση κουλουρακια να εχει ο αντρας μου για πρωινο κ ενα ελαφρυ γλυκο με γιαουρτι-ζελε κ ανανα .

Τωρα για αυριο καμια μακαροναδα θα κανω η τα λαζανια θα δω.

τα λεμε αργοτερα κοριτσαρες

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια:P

Μικρή δροσούλα σήμερα... δεν έχετε παράπονο... το κακό είναι να έχει πυρετό αυτό τον καιρό το μικρό ggeny:( περαστικά πολλά... ελπίζω να είναι μόνο μία μέρα το ψήσιμο:|

Εγώ φέτος με το θέμα των ντουλαπών, δεν ξέρω πώς τα κατάφερα;) ενώ έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο, πάλι δεν χωρέσανε τα ρούχα μας και τα έχω σε κουτιά από δω και από κει...μάλλον δεν τα οργάνωσα καλά... ήταν και λίγο περίεργη η εποχή που τα φύλαγα... με διάφορα προβλήματα.. οπότε το μυαλό ήταν λίγο φευγάτο;)

Σήμερα έκανα κοτόπουλο με πατάτες και καρότα σε μπύρα στο φούρνο... έκανα και μία σκορδαλιά που έχω καιρό να κάνω ... και πάω να κάνω μία μικρή γενική... αν έχω κουράγιο αργότερα, μπορεί να κάνω και ένα γλυκό που είδα με γιαούρτι παγωμένο με κακάο... θα δείξει η συνέχεια:P

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 έχεις κορίτσια στην εφηβεία? ωχ ωχ.. δύσκολη περίοδος... βλέπω τις ανιψιές μου και καταλαβαίνω... πολύ ζόρικο.... νομίζω όμως ότι οι πατεράδες το παίρνουν πιο δύσκολα.. αν κρίνω από τον αδερφό μου, έχει ξεχάσει εντελώς πώς ήταν ο ίδιος στην εφηβεία... και δεν έχει καθόλου υπομονή με την κόρη του:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ πέρα για πέρα !

Να σας πω τι έπαθα εχθές... μπήκα που λετε με χαρά, σας διαβάζω, γράφω ένα ολόοοοκληρο κατεβατό με πολλαπλές ανταπαντήσεις/σχόλια κλπ.... πάω να κάνω δημοσίευση.... και......... το χάνει !!!! όλοοοοο !

Ε αυτό ήταν ! Μετά, τσαντίστηκα και βγήκα... ακούς εκεί ! Να παλεύεις τόση ώρα και να μην σου παίρνει την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά, την περιπέτεια να σχολιάσω περιληπτικά :

Αγγελική μου,

Εμένα η κόρη μου, ένα τόσο δα σαμιαμίδι...... από τώρα μου λέει ότι είμαι κακιά μαμά και να φύγω από το σπίτι.... :rolleyes:, οπότε, η δική σου, που δικαιολογείται λόγω ηλικίας.. είναι μια χαρά παιδί !!! :cool: Με πιανς ???:rolleyes:

ggeny,

Περαστικά στον μικρό σου ! Κρίμα μωρέ ένα τόσο δα πλασματάκι να ψήνεται στον πυρετό μες στο κατακαλόκαιρο !:|

Περιστέρω μας,

Θα την κόψει την πάνα και ο Φ και ο Χ της Αγγελικής2 μας !!!! Τί θα κάνουν ???? Απλά, το κάθε παιδί έχει άλλους ρυθμούς ανάπτυξης... εν τω μεταξύ, θεωρώ, ότι δεν έιναι και κάτι που χρειάζεσαι να πιέσεις μια κατάσταση... Και για την ομιλία του, επίσης, δεν είναι δα και τόοοοσο μεγάλος να ανησυχείς.. έχει ακόμη περιθώριο ! Πιστεύω δε πως αν τελικά ξεκινήσει σταθμό από Σεπτέμβριο.... ότι θα πάρει κι εμπρός και στο λεκτικό κομμάτι !:)

Nina-Tom, Eviri μας φιλάκια πολλά !

Εμείς σήμερα θα φάμε μπιφτεκάκια που είναι ετοιμα ζυμωμένα και περιμένουν μόνο να ψηθούν με σαλάτα πράσινα φασολάκια !

Είμαστε καλά... περιμένω με ανυπομονησία το Σαββατοκύριακο που έχουμε την γιορτή στον σταθμό : Σάββατο απόγευμα για τα μεγάλα (βλ. Ν) και Κυριακή απόγευμα τα πιο μικρά (βλ. Σ) και χαίρομαι μόνη μου από σημερα που είναι Πέμπτη !!! χο χο χο Δεν σασ χαιρετώ και δε λέω ακόμη καλό Σ/Κ ! Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Πολύ δουλειά αυτές τις μέρες και από διάθεση έτσι κι έτσι!

Χτες ο αντρούλης μου τελείωσε το πλύσιμο των μοκετών και σήμερα θα κάνουμε μαζί το ένα χαλί του σαλονιού που το πλένουμε με την σκούπα.

Για να φάμε έφτιαξα χοιρινές μπριζολίτσες στον φούρνο με πατάτες.

καλημερα καλημερα

γειά σου κορίτσι!

Τι κανετε κοριτσακια? Εκει που ειπαμε χτες το βραδυ πως αρχισε να δροσιζει , ψηνοματε παλι κ οχι τιποτα αλλο εχω κ το μικρουλη μου με πυρετο 39 απο τα ξημερωματα...

περαστικά του! Ελπίζω ήδη να είναι καλύτερα!

Αγγελικουλα εγω τωρα που εκανα ντουλαπες πεταξα κατι λιγα που δεν ηθελα ( βασικα τα βγαζω εξω κ τα παιρνουν δεν τα πεταω στα σκουπιδια) αφου τα πολλα πολλα τα ειχα δωσει τον Οκτωβριο κ εκανα μι απολυ καληε ακκαθαριση στην τροφιμαποθηκη.Τα εβγαλα ολα τα καθαρισα κ πεταξα κατι σακουλακια με λιγα κ μετα εβαλα τα περισσοτερα σε γυαλες κ μπολακια κ τα ντουλαπια ειναι πεντακαθαρα κ πολυ οργανομενα.

Το μονο που εχει μεινει τωρα αλλα δεν εχει βρεθει χρονος ειναι ενα ξεκαθαρισμα της αποθηκης.Την ειχα κανει παλι περσυ το Φθινωπορο αλλα παλι χρειαζεται.Περισσοτερο καλο συμμαζεμα θα ελεγα.

Από εβδομάδα θα ξεκινήσω κάθε απόγευμα και όσο με πάει. Θέλω να πλύνω και την κουβέρτα την διπλή. αυτήν την πλένω στην μπανιέρα αλλά δεν τολμούσα όσο ήταν εδώ ο μικρός γιατί θα πήγαινε να πλατσουρίσει σίγουρα!

Περιστερακι μου ανοιξες την ορεξη πρωι πρωι.Τελειο θα εγινε το φαγακι σου.Μελιτζανα με φετα κ ντοματα ειναι τελειος συνδιασμος. Εγω ετσι κανω τα λαζανια τα μακροστενα.Στρωση λαζανια,σαλτσα ντοματας με μελιτζανες κ πιπερια( βαζω κ βασιλικο μεσα κ κρεμμυδακι τριμμενο) φετα κ καμια φορα αν εχω κ λιγο κιτρινο τριμμενο κ μετα ξανα λαζανια σαλτσα κλπ κ τελειωνω με λαζανια.Το σκεπαζω με αλουμινοχαρτο κ ψηνω στο φουρνο.Μωλις γινει βγαζω το αλουμινοχαρτο, πασπαλιζω με κιτρινο τυρακι μπολικο το ξαναβαζω λιγο στο φουρνο ισα να λειωσουν τα τυρια κ ειναι ολα τα λεφτα.

Ωραία η ιδέα σου! Καλοκαιρινό φαγάκι! θα το δοκιμάσω σίγουρα!

Εβιρακι καλα τα φασολια! Εμενα μου κολλησε να κανω μελιτζανες με φετα κ ντοματα στο φουρνο.μαλλον το Σαββατο το μεσημερι.

Σούπερ φαγάκι επίσης!

φιλακια

Καλημέρα κορίτσια:P

καλό μεσημέρι και σε σένα κορίτσι!

Εγώ φέτος με το θέμα των ντουλαπών, δεν ξέρω πώς τα κατάφερα;) ενώ έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο, πάλι δεν χωρέσανε τα ρούχα μας και τα έχω σε κουτιά από δω και από κει...μάλλον δεν τα οργάνωσα καλά... ήταν και λίγο περίεργη η εποχή που τα φύλαγα... με διάφορα προβλήματα.. οπότε το μυαλό ήταν λίγο φευγάτο;)

κάποια στιγμή θα βρεις τον χρόνο και θα τα φτιάξεις σιγά - σιγά!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 έχεις κορίτσια στην εφηβεία? ωχ ωχ.. δύσκολη περίοδος... βλέπω τις ανιψιές μου και καταλαβαίνω... πολύ ζόρικο.... νομίζω όμως ότι οι πατεράδες το παίρνουν πιο δύσκολα.. αν κρίνω από τον αδερφό μου, έχει ξεχάσει εντελώς πώς ήταν ο ίδιος στην εφηβεία... και δεν έχει καθόλου υπομονή με την κόρη του:(

μία κόρη έχω και όντως είναι ζόρικα! Αλλά τα περνάω μόνο εγώ γιατί στον μπαμπά της δεν βγάζει ούτε νεύρα ούτε τίποτα:rolleyes:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ πέρα για πέρα !

Γειά σου Μεταξάκι!

Να σας πω τι έπαθα εχθές... μπήκα που λετε με χαρά, σας διαβάζω, γράφω ένα ολόοοοκληρο κατεβατό με πολλαπλές ανταπαντήσεις/σχόλια κλπ.... πάω να κάνω δημοσίευση.... και......... το χάνει !!!! όλοοοοο !

Ε αυτό ήταν ! Μετά, τσαντίστηκα και βγήκα... ακούς εκεί ! Να παλεύεις τόση ώρα και να μην σου παίρνει την απάντηση...

το έχω πάθει κι εγώ και καταλαβαίνω πως ένοιωσες!

Και μετά, την περιπέτεια να σχολιάσω περιληπτικά :

Αγγελική μου,

Εμένα η κόρη μου, ένα τόσο δα σαμιαμίδι...... από τώρα μου λέει ότι είμαι κακιά μαμά και να φύγω από το σπίτι.... :rolleyes:, οπότε, η δική σου, που δικαιολογείται λόγω ηλικίας.. είναι μια χαρά παιδί !!! :cool: Με πιανς ???:rolleyes:

Ευτυχώς ακόμη δεν μου έχει δείξει την πόρτα! Αλλά κατά τα άλλα...

Περιστέρω μας,

Θα την κόψει την πάνα και ο Φ και ο Χ της Αγγελικής2 μας !!!! Τί θα κάνουν ???? Απλά, το κάθε παιδί έχει άλλους ρυθμούς ανάπτυξης... εν τω μεταξύ, θεωρώ, ότι δεν έιναι και κάτι που χρειάζεσαι να πιέσεις μια κατάσταση... Και για την ομιλία του, επίσης, δεν είναι δα και τόοοοσο μεγάλος να ανησυχείς.. έχει ακόμη περιθώριο ! Πιστεύω δε πως αν τελικά ξεκινήσει σταθμό από Σεπτέμβριο.... ότι θα πάρει κι εμπρός και στο λεκτικό κομμάτι !:)

Συμφωνώ!

Είμαστε καλά... περιμένω με ανυπομονησία το Σαββατοκύριακο που έχουμε την γιορτή στον σταθμό : Σάββατο απόγευμα για τα μεγάλα (βλ. Ν) και Κυριακή απόγευμα τα πιο μικρά (βλ. Σ) και χαίρομαι μόνη μου από σημερα που είναι Πέμπτη !!! χο χο χο Δεν σασ χαιρετώ και δε λέω ακόμη καλό Σ/Κ ! Φιλάκια

με το καλό να δεις τα παιδάκια σου και να τα καμαρώσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

love4four και εγώ την είχα πατήσει μία φορά έτσι.... έγραφα ένα σωρό και μετά... τέλος... τα έχασα όλα:(... πάρα πολύ εκνευριστικό!:evil:..από τότε όποτε είναι να γράψω πολλά, τα γράφω στο word και μετά τα μεταφέρω στο φόρουμ;) να περάσετε τέλεια το Σ/Κ... περιμένουμε νέα πώς ήταν η γιορτούλα:P

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 τα ρούχα θα τακτοποιηθούν τώρα από Σεπτέμβη, που θα αρχίσω να κατεβάζω τα χειμερινά... δεν ξανασχολούμαι μέχρι τότε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Βλέπω το πακέτο με την ογδοντάρα γιαγιά που παράτησε τον ανάπηρο γιο της και φρίττω. Ας το καλό από 'κει χάμω.

Για τα δικά μας έχω να πω ότι πάλι πατάτες, αυγά και λουκάνικα έφτιαξα, διότι όπως καταλάβατε αυτό είναι το αγαπημένο φαγητό του Έβιρου.

Περιστέρω έκανες την διαφορά!!!

Πολύ σωστά, συμφωνώ απόλυτα.

Ένα ζόρι το τραβάω είναι η αλήθεια μια και η κόρη μου μπήκε στην εφηβεία και έχει αποφασίσει ότι η μανούλα φταίει για όλα!!!! Δεν βαριέσαι όμως, μπόρα είναι θα περάσει!!!

Έτσι να το αντιμετωπίζεις πάντα.

Εκει που ειπαμε χτες το βραδυ πως αρχισε να δροσιζει , ψηνοματε παλι κ οχι τιποτα αλλο εχω κ το μικρουλη μου με πυρετο 39 απο τα ξημερωματα...

Ωχ, το καημένο το παιδί, δυνατό πυρετό έχει. Τον πονάει ο λαιμός του; Περαστικά του να είναι.

Κι εμείς εκεί που είχαμε καύσωνα την προηγούμενη εβδομάδα, τώρα έχουμε δροσιές των 17 βαθμών και βροχές.

Μελιτζανα με φετα κ ντοματα ειναι τελειος συνδιασμος. Εγω ετσι κανω τα λαζανια τα μακροστενα.Στρωση λαζανια,σαλτσα ντοματας με μελιτζανες κ πιπερια( βαζω κ βασιλικο μεσα κ κρεμμυδακι τριμμενο) φετα κ καμια φορα αν εχω κ λιγο κιτρινο τριμμενο κ μετα ξανα λαζανια σαλτσα κλπ κ τελειωνω με λαζανια.Το σκεπαζω με αλουμινοχαρτο κ ψηνω στο φουρνο.Μωλις γινει βγαζω το αλουμινοχαρτο, πασπαλιζω με κιτρινο τυρακι μπολικο το ξαναβαζω λιγο στο φουρνο ισα να λειωσουν τα τυρια κ ειναι ολα τα λεφτα.

Τι ωραία που τα λες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σας πω τι έπαθα εχθές... μπήκα που λετε με χαρά, σας διαβάζω, γράφω ένα ολόοοοκληρο κατεβατό με πολλαπλές ανταπαντήσεις/σχόλια κλπ.... πάω να κάνω δημοσίευση.... και......... το χάνει !!!! όλοοοοο !

Έχει συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες.

Nina-Tom, Eviri μας φιλάκια πολλά !

Κι από μένα.

Είμαστε καλά... περιμένω με ανυπομονησία το Σαββατοκύριακο που έχουμε την γιορτή στον σταθμό : Σάββατο απόγευμα για τα μεγάλα (βλ. Ν) και Κυριακή απόγευμα τα πιο μικρά (βλ. Σ) και χαίρομαι μόνη μου από σημερα που είναι Πέμπτη !!! χο χο χο Δεν σασ χαιρετώ και δε λέω ακόμη καλό Σ/Κ ! Φιλάκια

Να τα καμαρώσεις και τα δύο.

Χτες ο αντρούλης μου τελείωσε το πλύσιμο των μοκετών και σήμερα θα κάνουμε μαζί το ένα χαλί του σαλονιού που το πλένουμε με την σκούπα.

Έχετε δουλειές με φούντες. Με τη σκούπα που πλένει χαλιά είσαι ευχαριστημένη; Κάνει καλή δουλειά;

Θέλω κι εγώ να αγοράσω μία. Μέχρι τώρα στην Ελλάδα τα πλέναμε με το λάστιχο. Εδώ που είμαι υπάρχουν μαγαζιά που νοικιάζουν σκούπες και δε χρειάζεται να αγοράσουμε ακόμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι απο μια εξαφανισμενη! Πως μου ειστε;

Είμαι ένα όρθιο πτώμα! Μέσα σε 4 μέρες διανύσαμε με τον άντρα μου 2000 χιλιόμετρα!

Χαρα στο κουραγιο σας!

Τη Παρασκευή πήραμε τους βαθμούς της κόρης μου. 19,6 έβγαλε μέσο όρο μαζί με τα γραπτά. Τα καλύτερα άκουσα από τους καθηγητές της. Συγκινήθηκα γιατί το κοριτσάκι μου τα δύο μαθήματα τα έδωσε έχοντας πάρει ponstan μια και ήταν άρρωστη εκείνες τις μέρες. Εύχομαι όλες σας να νιώσετε τόσο περήφανες για τα παιδάκια σας στο μέλλον!

Συγχαρητηρια για την κορουλα σου! Να την καμαρωνεις ετσι παντα!

Η μεγάλη μου κόρη το έκοψε πολύ νωρίς,πριν τα δύο γιατί θα γεννούσα την μικρή και ήθελε να είναι μεγάλη. Η μικρή με ζόρισε γιατί δεν συνεργαζόταν. Τελικά μια μέρα σκέφτηκα και της έβγαλα τελείως την πάνα και της είπα, αν τα κάνεις πάνω σου θα μυρίζεις και έτσι θα σε κάνω μπάνιο, Εκείνην την ημέρα έκανε τρεις φορές μπάνιο και δεν τα ξαναέκανε πάνω της, ούτε καν την νύχτα. Ήταν 2 χρονών και 3 μηνών. Όταν τελειώσουν τα σχολεία θα δοκιμάσω στον γιο μου. Εύχομαι να μην με ζορίσει.

Δε θυμομουν οτι εχεις τρια παιδια! Μπραβο! Να τα χαιρεσαι!

Το μπανιο δε νομιζω να πιασει και σε μας. Περυσι το καλοκαιρι στο νησι ειχαμε κατορθωσει να πηγαινει στο γιογιο για τσισα μόνο. Όταν ηρθαμε Αθηνα ξαναρχισε να κανει τα τσισα της επανω της (και πανω στους καναπεδες, χαλιά κλπ) κι ετσι ξαναβαλαμε πανα. Δεν ηθελα να πιεσω πολυ γιατι ζουσε πολλες αλλαγες. Τωρα που της ξαναμιλάω γιαυτο μου λεει οτι δεν θελει να πηγαινει στο γιογιο. Να δουμε τι θα κάνουμε. Ίσως οταν παμε στο νησι σε συνδυασμο με τα μπανια στη θαλασσα...

Πονεμένη ιστορία το θέμα της πάνας...όχι ότι εχω κάνει κάποια σοβαρή προσπάθεια,αλλά γενικά είναι πολύ ζωηρός ο μικρός μου,πολύ αντιδραστικός,με τα χίλια ζορια τα βγάζω πέρα μαζί του,οπότε δεν θέλω να αγχωθώ και με την διαδικασία της πάνας.Θα μου πείτε,είναι η ιδανική εποχή τωρα...Ε και;Υπάρχουν και παιδάκια μεγαλύτερα που ακόμα δεν την έχουν κόψει.

Αλλωστε κάθε μέρα-εβδομάδα0μήνας που περνά τα παιδιά αλλάζουν-ωριμάζουν...Μπορεί τον Αυγουστο πχ-που ναι και παχιές οι μύγες-να την κόψει από μόνος του...Λέω τωρα,η μάνα:tongue:

Εδω δεν αγχωνομαι εγω που ειναι μεγαλυτερη η δικια μου γιατι να αγχωθεις εσυ; Εχουμε τοσα να μας πιεζουν δε νομιζω να χρειαζεται να πιεζομαστε και γιαυτο.

Από φαγητάκια λίγα πράγματα κι εγω...Την Κυριακή ειχα φτιάξει αρνάκι στο φούρνο και έχει μείνει αρκετό,χθες εφτιαξα φακές του μικρού και έχουν επίσης μείνει και σήμερα του έφτιαξα κιμά με κριθαράκι κοκκινιστό.Χθες εκανα κι ενα κέικ σούπερ έξτρα σοκολατενιο,.συνταγη της Κάντυς μας,και αυτη τη στιγμη που μιλάμε δεν έχει μείνει ούτε ψίχουλο...Κλαψ!Οπως καταλαβαίνετε,εξακολουθώ να είμαι πανέμορφη,αδύνατη,μοντέλο:tongue:Δεν βαριέσαι,βρε αδερφέ;:P

Πρωτον εισαι μια κουκλα! Και δευτερον μια χρυσοχερα! Και αυτα ειναι λιγα πραγματα;

όπως καταλαβαίνετε,βρήκα πεδίο ελεύθερο,μιας και ο μικρός παίζει με τον μπαμπά του και σας πήρα μονότερμα!!

Καλά εκανες! Έλειπες κι ηταν αισθητη η απουσια σου!

Που λέτε,ο γιόκας μου ακόμα να μιλήσει.

Τα καταλαβαίνει όμως όλα και πολύ περισσότερα απ'όσα νομίζω...

Λέει κάποια λογάκια βέβαια,αλλά όχι πολύ καθαρά.Επί της ουσίας δεν υπάρχει επικοινωνία.

Τον απασχολώ όσο μπορώ,διαβαζουμε βιβλία,παίζουμε με παζλ και διάφορα άλλα παιχνίδια,κάνουμε βόλτες οικογενειακώς.Ακόμα και όταν δεν παίζουμε-διαβαζουμε,βρίσκω τρόπο να τον απασχολώ,να του λέω κουβεντούλες,να του μαθαίνω πράγματα...

Νομίζω ότι κι αυτός προσπαθεί να μιλήσει και μάλλον εκνευρίζεται που δεν τα καταφερνει

Τελευταία δε έχει γίνει πολύ μαμάκιας...Λιώνω η μάνα,λέμε!Οχι ότι δεν εχει αδυναμία στον μπαμπά του βεβαια,αλλά πλέον δεν τον θέλει πάντα δίπλα του,περισσότερο "τα βρίσκει"με μενα.Ισως κιόλας επειδη είμαι πιο αποφασιστική,πιο αυτσηρη μαζί του,τον οριοθετώ και έχει ανάγκη τα όρια;Ο μπαμπάς του τον εχει από πολύ έως πάρα πολύ χαλαρό.Κοινώς,πετά ο γάιδαρος πετάει και σήκω- σήκω,κάτσε-κάτσε τον έχει τον μπαμπά του ο μπούλης...

Μάλλον θα τα πει ολα μαζεμενα! Μετα θα θες να σταματησει να μιλάει για ενα λεπτο μοναχα για λιγη ησυχια (όπως καταλαβατε η δικια μου ειναι γλωσσοκοπανα)

Να δω τι θα κανουμε κοριτσια.αγχωνομαι κ εγω παρα πολυ ουφφφ.

Εγω συνιστω να μην αγχωνεται καμια μας για απλά πραγματα!

Σήμερα έφτιαξα ένα φαγάκι που μου φαίνεται ότι βγήκε νόστιμο και θα το ευχαριστηθούμε!Εφτιαξα μια σάλτσα με κομματάκια μελιτζάνας,μπέικον,κρεμμύδι,ντομάτα,έβρασα και μακαρόνια βίδες,τα εβαλα σε πυρεξ,ανακάτεψα με τη σάλτσα,έριξα και τυράκι φετα και τα εψησα στο φούρνο.Εμπνευση της στιγμής.

Ακουγεται πολύ ωραιο! Μπορει να το επιχειρησω καποια στιγμη!

Ένα ζόρι το τραβάω είναι η αλήθεια μια και η κόρη μου μπήκε στην εφηβεία και έχει αποφασίσει ότι η μανούλα φταίει για όλα!!!! Δεν βαριέσαι όμως, μπόρα είναι θα περάσει!!!

Εδω ταιριαζει το "Μανα κουραγιο!"

Από σήμερα λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά μία εκκαθάριση στα ντουλάπια της κουζίνας αρχικά και στην συνέχεια θα επεκταθώ και στο σύνθετο και τα ντουλάπια των δωματίων. Το τι έχω να ξεφορτωθώ...

Εκανα αρκετα καλη εκκαθαριση της ντουλαπας τωρα που μαζεψα τα χειμωνιατικα! Τον ταλευταιο καιρο μαγεριευω με αυτα που εχω στην κουζινα για να την αδειαζω ενοψει διακοπων.

Τι κανετε κοριτσακια? Εκει που ειπαμε χτες το βραδυ πως αρχισε να δροσιζει , ψηνοματε παλι κ οχι τιποτα αλλο εχω κ το μικρουλη μου με πυρετο 39 απο τα ξημερωματα...

Αχ το καημενο! Περαστικα του! πως ειναι τωρα;

Περιστερακι μου ανοιξες την ορεξη πρωι πρωι.Τελειο θα εγινε το φαγακι σου.Μελιτζανα με φετα κ ντοματα ειναι τελειος συνδιασμος. Εγω ετσι κανω τα λαζανια τα μακροστενα.Στρωση λαζανια,σαλτσα ντοματας με μελιτζανες κ πιπερια( βαζω κ βασιλικο μεσα κ κρεμμυδακι τριμμενο) φετα κ καμια φορα αν εχω κ λιγο κιτρινο τριμμενο κ μετα ξανα λαζανια σαλτσα κλπ κ τελειωνω με λαζανια.Το σκεπαζω με αλουμινοχαρτο κ ψηνω στο φουρνο.Μωλις γινει βγαζω το αλουμινοχαρτο, πασπαλιζω με κιτρινο τυρακι μπολικο το ξαναβαζω λιγο στο φουρνο ισα να λειωσουν τα τυρια κ ειναι ολα τα λεφτα.

Κι αυτο μου ακουγεται πολύ νοστιμο!

Είμαστε καλά... περιμένω με ανυπομονησία το Σαββατοκύριακο που έχουμε την γιορτή στον σταθμό : Σάββατο απόγευμα για τα μεγάλα (βλ. Ν) και Κυριακή απόγευμα τα πιο μικρά (βλ. Σ) και χαίρομαι μόνη μου από σημερα που είναι Πέμπτη !!! χο χο χο Δεν σασ χαιρετώ και δε λέω ακόμη καλό Σ/Κ ! Φιλάκια

Να τα δεις και να τα θαυμασεις Καντυ μου! Να τα χαιρεσαι παντα!

Βλέπω το πακέτο με την ογδοντάρα γιαγιά που παράτησε τον ανάπηρο γιο της και φρίττω. Ας το καλό από 'κει χάμω.

Το πακετο δε μου αρεσει. Το εβλεπα καποιες φορες αναγκαστικα στο νησι που το εβλεπαν οι δικοι μου. Παντως με τοσες περιπτωσεις εξωγαμων και υιοθετημενω παιδιων που παρουσιαζει ειπα σοτυς δικους μου "μηπως πρεπει να ψαξω να βρω τον πλουσιο βιομηχανο γερμανο πατερα μου να λυσω τα προβληματα μας;"

Εβιρι μου να χαιρεσαι κι εσυ την Εβιρινουλα σου για την προσπαθεια που κανει στο σχολειο κατω απο τετοιες συνθηκες.

Στα δικα μας τωρα. Εφτιαξα εκεινη την πατατοσαλάτα και συνοδεψα κοτοπυλο που ειχε περισσεψει. Χτες ειχα μακαρονια με κιμα και σημερα λεω να φτιαξω πατατες γιαχνι και να της συνοδεψω με λιγο λουκανικο για τον αντρα μου που δεν της θεωρει κανονικό φαγητο. Την επομενη εβδομαδα εχω να παω τους δικους μου σε κατι γιατρους και αναλογα με τα αποτελεσματα να αρχισω να ετοιμαζομαι για να παμε διακοπες στο νησι.

Φιλακια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!

Καλώς την Φωτεινή!Μου αρεσει που λες ότι είμαι κούκλα κι ας μην με ξέρεις!Μου

αρέσουν οι άνθρωποι με διαίσθηση χαχαχαχα

Κάντυ μουυυυυυ!

Αγγελική μήπως χθες με πηρες τηλέφωνο;Δεν το πρόλαβα και μετά είχα τρεχάματα εκτός σπιτιού,στον παιδίατρο για εμβόλιο και ξεχάστηκα.

Σήμερα θέλω να καθαρίσω-μαζεψω το χάος και δεν ξέρω από πού!Εχω τον γιόκα μου ακόμα να κοιμάται και αντί να επωφεληθώ χαζολογάω!

Πολύ σκόνη μεσα στο σπίτι...Λες και το εχω παρατημενο...

Για σήμερα το μενού εχει αρακά με καρότο και πατατούλες,αλλά τον έφτιαξα άσπρο,όχι κοκκινιστό,όπως συνηθίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Πλησιάζει Σ/Κ και ετοιμάζεστε για βουτιές?:P Πολύ θέλω να πάω σε μία παραλία, χωρίς χαμό, να αράξω, να πιω καφεδάκι και να λιάσω το κορμάκι:P έκανα και ρίμα:tongue:

Χτες τελικά έκανα και ένα γλυκάκι, αλλά ήταν αποτυχία:( ήταν το παγωμένο γιαούρτι με κακάο, του Δρίτσα... δυστυχώς είχε μέσα κρυστάλλους και ήταν αρκετά ξινούτσικο... κρίμα, απογοητεύτηκα!

Σήμερα θα κάνω φασολάκια και σκέφτομαι ακόμα αν θα τα κάνω με πατάτες ή λουκάνικα... θα αποφασίσω αργότερα.

peristeraki όσο και να καθαρίζεις το σπίτι, αν φυσάει, η ρημάδα η σκόνη πάει παντού;) γι΄αυτό μην μασάς...και λίγο χαζολόγημα δεν κάνει κακό:P

,

Καλό Σ/Κ σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σήμερα θα τηγανήσω πατάτες και σνίτσελ.

Εχθές 27.7 έβρεξε, σήμερα επίσης, για να δούμε θα κρατήσει για 7 εβδομάδες; :D

Χριστίνα, έχεις πάει ποτέ στη λαϊκή εδώ στη Στουτγκάρδη;

Έχουμε και εμείς εδώ κοντά, αλλά δεν ψωνίζω. Μια φορά πήρε ο άντρας μου 3 πιπεριές 8? :(

ε θυμομουν οτι εχεις τρια παιδια! Μπραβο! Να τα χαιρεσαι!

Το μπανιο δε νομιζω να πιασει και σε μας. Περυσι το καλοκαιρι στο νησι ειχαμε κατορθωσει να πηγαινει στο γιογιο για τσισα μόνο. Όταν ηρθαμε Αθηνα ξαναρχισε να κανει τα τσισα της επανω της (και πανω στους καναπεδες, χαλιά κλπ) κι ετσι ξαναβαλαμε πανα. Δεν ηθελα να πιεσω πολυ γιατι ζουσε πολλες αλλαγες. Τωρα που της ξαναμιλάω γιαυτο μου λεει οτι δεν θελει να πηγαινει στο γιογιο. Να δουμε τι θα κάνουμε. Ίσως οταν παμε στο νησι σε συνδυασμο με τα μπανια στη θαλασσα...

Σ' ευχαριστώ πολύ :D

Η κόρη μου έχει σγουρό μαλλί και το μπάνιιο συνεπάγεται και με χτένισμα. Βέβαια αν της πω να κάνει αφρόλουτρο, ξεχνάει και το μαλλί και το χτένισμα. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...