Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Πολυ ζεστη ουφφφφ.

Κοριτσακια τα μαυροματικα σαλατα εμενα μου αρεσουν πολυ αλλα ο αντρας μου δνε πολυ -τρελαινετε.Κοκκινιστα τα εκανε η πεθερα μου αλλα δεν λενε κ τιποτα.Εχω ακουσει κ μαγειρευτα κοκκινιστα παλι με σεσκουλα η μαραθο αλλα δεν εχω δοκιμασει.Νομιζω σαλατουλα ειναι πολυ ελαφρυα κ περνουν κ πολλες παραλλαγες.Πιπερια φλωρινης-κρεμμυδακι κλπ κλπ .

Περιστερακι δυσκολη αποφαση.Εγω λεω μπας κ τον κρατησουμε σπιτι κ φετος αλλα θα δουμε,εδω δεν ξερουμε αυριο τι μας ξημερωνει ..

Φωτεινουλα παουερ! Ωραιο το ιμαμ κ εχω χρονια να το κανω.Αποφευγω το τηγανι μπας κ χασω κανα κιλο αλλα νομιζω ψητη η μελιτζανα δεν εχει ωραια γευση.

Εβιρακι μεχρι εδω ηρθε το το αερακι σου! Μας δροσισες κοριτσακι!!

Στα μαγειρικα τωρα, σημερ ατρωμε φασολακια λαδερα κ σαλατουλα.Τωρ ααυριο κοτοπουλο μαλλον θα ψησω.

Το βραδυ παιζει να εχουμε κ παρεα αλλα δεν μας το εχουν σιγουρεψει οποτε δεν εχω κανει τιποτα μην παει χαμενο.Αν ερθουν θα ψησω παραπανω κοτοπουλακι κ πατατουλες κ θα φαμε ολοι μαζι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κι απο μενα!

Ειπα να σας γραψω τωρα γιατι μετα θα ασχοληθω με κατι δηλωσεις και Ε9 και θα εχω ενα κεφαλι καζανι (χωρια το σιχτιρισμα που θα ριξω)

Χτες εβγαλα απο καταψυξη αρακα και φασολακια και φαγαμε. Σημερα εφτιαξα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες (ειμαι τρελη με τετοια ζεστη το ξερω)

Κοριτσια εγω ηθελα απο περυσι να τη στειλω παιδικο αλλά δεν μου εκατσε γιατι δεν εβγαλε την πανα το καλοκαιρι. Φετος οσο και να προσπαθουμε δε θελει να πολυσυνεργαστει. Προβληματιζομαι για τις ιωσεις αλλά δε θελω άλλο να μενει με τους παππουδες γιατι το χειμωνα κι αυτοι αρρωσταινουν πολυ (και το σκεφτομαι αν χρειαστει να ξαναπαμε στο νησι) αλλά και γιατι μιλανε συνεχεια για φαρμακα, θανατους, αρρωστιες, ειδησεις κλπ. Με ενοχλει πολυ να το ζουν αυτο τα παιδακια μου.

Το Σαββατο πηγα για ψωνια και ξ α ν α β γ η κ α μ ε εξω το μεσημερακι. Ήταν υπεροχα. Μου φαινεται οτι θα κακομαθω.

Φιλακια σε όλες και καλο μεσημερι. Υπομονη με τη ζεστη οι εν Ελλαδι και με τις συννεφιες οι ξενιτεμενες μας


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Είμαι ένα όρθιο πτώμα! Μέσα σε 4 μέρες διανύσαμε με τον άντρα μου 2000 χιλιόμετρα! Σήμερα όπως είναι φυσικό σέρνομαι και το καλύτερο....σχολάω στις 6,30 το απόγευμα!!!

Τέλος πάντων, όπως καταλαβαίνετε δεν έχω μαγειρέψει τίποτα αυτές τις μέρες. Το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα δω τι θα κάνω για αύριο.

Τη Παρασκευή πήραμε τους βαθμούς της κόρης μου. 19,6 έβγαλε μέσο όρο μαζί με τα γραπτά. Τα καλύτερα άκουσα από τους καθηγητές της. Συγκινήθηκα γιατί το κοριτσάκι μου τα δύο μαθήματα τα έδωσε έχοντας πάρει ponstan μια και ήταν άρρωστη εκείνες τις μέρες. Εύχομαι όλες σας να νιώσετε τόσο περήφανες για τα παιδάκια σας στο μέλλον!

Εβιράκι ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να με ξεματιάσεις! Θα σε έχω υπόψην! ;) ¨Οσο για τον καιρό εκεί ...no coments!!!!

nk_christina αυτό με τα ρούχα το κάνει και η κόρη μου αλλά επειδή ξέρει πως θα βάλω τις φωνές τα βάζει πάλι στην θέση τους πριν γυρίσω!!!

Nina-Tom πραγματικά η προσπάθεια που κάνουν τα μικρούλια σε συγκινεί, καθώς διαπιστώνεις ότι μεγαλώνουν!!

Φωτεινούλα ελπίζω να πάρουν την κορόυλα σου στον σταθμό. Τι άγχος κι αυτό...:rolleyes: Όσο για τις ιώσεις αν είναι το παιδί να αρρωσταίνει αυτό θα γίνει είτε την στείλεις τώρα είτε του χρόνου. Εμένα κανένα από τα δύο δεν αρρώστησε σε σημείο που έχω ακούσει από άλλους ότι πιό πολύ έμεναν σπίτι παρά πήγαιναν σχολείο. Ζήτημα να έλειψαν 10 μέρες σε όλη την χρονιά!

περιστέρω να το στείλεις το παιδί! Το καλό του είναι πάνω από τις δικές μας επιθυμίες ;)

Αυτά κορίτσια!

Σας φιλώ όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σήμερα έφτιαξα κοτόσουπα.

Τη Παρασκευή πήραμε τους βαθμούς της κόρης μου. 19,6 έβγαλε μέσο όρο μαζί με τα γραπτά. Τα καλύτερα άκουσα από τους καθηγητές της. Συγκινήθηκα γιατί το κοριτσάκι μου τα δύο μαθήματα τα έδωσε έχοντας πάρει ponstan μια και ήταν άρρωστη εκείνες τις μέρες. Εύχομαι όλες σας να νιώσετε τόσο περήφανες για τα παιδάκια σας στο μέλλον!

Συγχαρητήρια στην κορούλα σου, να την καμαρώνεις πάντα και σ' ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές.

nk_christina αυτό με τα ρούχα το κάνει και η κόρη μου αλλά επειδή ξέρει πως θα βάλω τις φωνές τα βάζει πάλι στην θέση τους πριν γυρίσω!!!

Όταν βάζω τις φωνές το μόνο που καταφέρνω είναι αρχικα να κρύβουν α ρούχα κάτω από το κρεβάτι και μετά σε διάφορα ντουλάπια. Μία φορά παρακολουθούσα την μικρή που δεν μπορούσε να κλείσει το ντουλάπι και ανέβηκε πάνω για να πατήσει τα ρούχα. :)

Καλημέρα κι απο μενα!

Ειπα να σας γραψω τωρα γιατι μετα θα ασχοληθω με κατι δηλωσεις και Ε9 και θα εχω ενα κεφαλι καζανι (χωρια το σιχτιρισμα που θα ριξω)

:mad:

Κοριτσια εγω ηθελα απο περυσι να τη στειλω παιδικο αλλά δεν μου εκατσε γιατι δεν εβγαλε την πανα το καλοκαιρι. Φετος οσο και να προσπαθουμε δε θελει να πολυσυνεργαστει.

Η μεγάλη μου κόρη το έκοψε πολύ νωρίς,πριν τα δύο γιατί θα γεννούσα την μικρή και ήθελε να είναι μεγάλη. Η μικρή με ζόρισε γιατί δεν συνεργαζόταν. Τελικά μια μέρα σκέφτηκα και της έβγαλα τελείως την πάνα και της είπα, αν τα κάνεις πάνω σου θα μυρίζεις και έτσι θα σε κάνω μπάνιο, Εκείνην την ημέρα έκανε τρεις φορές μπάνιο και δεν τα ξαναέκανε πάνω της, ούτε καν την νύχτα. Ήταν 2 χρονών και 3 μηνών. Όταν τελειώσουν τα σχολεία θα δοκιμάσω στον γιο μου. Εύχομαι να μην με ζορίσει.

Πολυ ζεστη ουφφφφ.

Eviri όντως ψηνόμαστε εδώ σήμερα... για 38 μιλήσανε, αν και εγώ νομίζω το 40άρι πρέπει να το χτύπησε στο κέντρο... ευτυχώς που είμαι στα βόρεια και έχουμε λίγη δροσούλα:-P

Εγώ σήμερα κρυώνω :(

Στάκα ν' ανέβω στο βουνό να αρχίσω να φυσάω νοτιοανατολικά να έρθει ο αέρας.

χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, χαίρετε.

Τηγάνισα γλώσσες ψάρια σήμερα με πατάτες. Το πρωί πήγα στο καθαριστήριο και πέρασα μια βόλτα στη λαϊκή αγορά που πρόσφατα έμαθα ότι υπάρχει κοντά μας. Φυσικά ήταν όπως το περίμενα αρκετά ακριβά όλα. Αλλά τουλάχιστον έχει επιλογή κάποιος να βρει πολύ φρέσκα πράγματα.

Χριστίνα, έχεις πάει ποτέ στη λαϊκή εδώ στη Στουτγκάρδη;

Κοριτσακια τα μαυροματικα σαλατα εμενα μου αρεσουν πολυ αλλα ο αντρας μου δνε πολυ -τρελαινετε.Κοκκινιστα τα εκανε η πεθερα μου αλλα δεν λενε κ τιποτα.Εχω ακουσει κ μαγειρευτα κοκκινιστα παλι με σεσκουλα η μαραθο αλλα δεν εχω δοκιμασει.Νομιζω σαλατουλα ειναι πολυ ελαφρυα κ περνουν κ πολλες παραλλαγες.Πιπερια φλωρινης-κρεμμυδακι κλπ κλπ .

Κι εγώ κοκκινιστά τα φτιάχνω, αλλά μας αρέσουν πάρα πολύ και με διάφορα χόρτα όπως σπανάκι, ή άλλα χόρτα.

Εβιρακι μεχρι εδω ηρθε το το αερακι σου! Μας δροσισες κοριτσακι!!

:D:D:D:D:D:D:D:D

Εμάς δεν ξέρω ποιος μας φυσάει από πιο πάνω.

Χτες εβγαλα απο καταψυξη αρακα και φασολακια και φαγαμε. Σημερα εφτιαξα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες (ειμαι τρελη με τετοια ζεστη το ξερω)

Την ίδια τρέλα έχω κι εγώ. Όταν έχει καύσωνα θυμάμαι το φούρνο.

Φιλακια σε όλες και καλο μεσημερι. Υπομονη με τη ζεστη οι εν Ελλαδι και με τις συννεφιες οι ξενιτεμενες μας

Υπομονή, υπομονή.

Είμαι ένα όρθιο πτώμα! Μέσα σε 4 μέρες διανύσαμε με τον άντρα μου 2000 χιλιόμετρα! Σήμερα όπως είναι φυσικό σέρνομαι και το καλύτερο....σχολάω στις 6,30 το απόγευμα!!!

Πωπω πώς θ' αντέξεις;

Τη Παρασκευή πήραμε τους βαθμούς της κόρης μου. 19,6 έβγαλε μέσο όρο μαζί με τα γραπτά. Τα καλύτερα άκουσα από τους καθηγητές της.

Αγγελική μου, ήμασταν όλες σίγουρες ότι το αστέρι σου θα λάμψει στο στερέωμα του σχολείου της. Χιλιάδες συγχαρητήρια να της δώσεις και πάντα τέτοιες χαρές να παίρνετε.

Συγκινήθηκα γιατί το κοριτσάκι μου τα δύο μαθήματα τα έδωσε έχοντας πάρει ponstan μια και ήταν άρρωστη εκείνες τις μέρες.

Ναι η καημένη και παρόλη την ίωση έγραψε τέλεια. Μπράβο της, είναι άξια.

Εύχομαι όλες σας να νιώσετε τόσο περήφανες για τα παιδάκια σας στο μέλλον!

Σ' ευχαριστούμε Αγγελική. Εγώ έχω ήδη νιώσει γιατί και η μεγάλη μου Εβιρίνα είχε βγάλει 19, 6 στην Γ' Λυκείου και λίγο παρακάτω στις προηγούμενες τάξεις και πάντα έπαιρνε αριστείο.

Η μικρή Εβιρίνα με κάνει περήφανη γιατί με τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει στη γλώσσα, ύστερα από την αλλαγή χώρας που της κάναμε, είναι πολύ μεγάλη η πρόοδός της μέχρι σήμερα.

Εβιράκι ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να με ξεματιάσεις! Θα σε έχω υπόψην! ;) ¨Οσο για τον καιρό εκεί ...no coments!!!!

Όποτε θες να μου πεις, εξάλλου δεν έκανα τίποτα σπουδαίο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας, σήμερα έφτιαξα κοτόσουπα.

Χριστίνα σήμερα πραγματικά χρειάζεται μια σουπίτσα.

Εγώ σήμερα κρυώνω :-(

Πριν από καμμιά ώρα άπλωσα τα ρούχα και μ' έκοψε η ψύχρα.

Όταν βάζω τις φωνές το μόνο που καταφέρνω είναι αρχικα να κρύβουν α ρούχα κάτω από το κρεβάτι και μετά σε διάφορα ντουλάπια. Μία φορά παρακολουθούσα την μικρή που δεν μπορούσε να κλείσει το ντουλάπι και ανέβηκε πάνω για να πατήσει τα ρούχα. :-)

χαχαχαχαχαχαχαχα πολύ αστείο σαν ταινία. Αλλά αν ήμουν στη θέση σου δε θα γελούσα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

nk_christina Όπως είπε και η Έβιρι, η εικόνα της κόρης σου να προσπαθεί να χώσει τα ρούχα στο κουτί είναι πολύ αστεία! Η αλήθεια είναι ότι σαν πρώτη αντίδραση θα γελούσα κι εγώ αλλά θα προσπαθούσα να συγκρατηθώ για να μην της δώσω θάρρος!

Τον γιόκα μου πάλι δεν θα τον πτοούσε η ... απειλή του μπάνιου, μιά και ψάχνει να βρει ευκαιρία να κάνει μπάνιο συνέχεια!!!!

Την πάνα δεν την αποχωρίζεται ούτε στην θάλασσα!!! Κάνει μπάνιο με πάνα και από πάνω το μαγιο!!! Άντε να δω τι θα κάνω....

Εβιράκι η μικρή Εβιρίνα είναι πράγματικά αξιέπαινη αφού πηγαίνει σχολείο κ'ατω από τέτοιες ... αντίξοες συνθήκες και τα καταφέρνει μιά χαρα! Χίλια μπράβο!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τον γιόκα μου πάλι δεν θα τον πτοούσε η ... απειλή του μπάνιου, μιά και ψάχνει να βρει ευκαιρία να κάνει μπάνιο συνέχεια!!!!

Την πάνα δεν την αποχωρίζεται ούτε στην θάλασσα!!! Κάνει μπάνιο με πάνα και από πάνω το μαγιο!!! Άντε να δω τι θα κάνω....

χαχαχαχαχα

Εβιράκι η μικρή Εβιρίνα είναι πράγματικά αξιέπαινη αφού πηγαίνει σχολείο κ'ατω από τέτοιες ... αντίξοες συνθήκες και τα καταφέρνει μιά χαρα! Χίλια μπράβο!!!!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική μου. Έπιασαν οι ευχές σου από τις προηγούμενες φορές που μας έχεις ευχηθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Πώς πάτε από κέφια;

Κοριτσια εγω ηθελα απο περυσι να τη στειλω παιδικο αλλά δεν μου εκατσε γιατι δεν εβγαλε την πανα το καλοκαιρι. Φετος οσο και να προσπαθουμε δε θελει να πολυσυνεργαστει. Προβληματιζομαι για τις ιωσεις αλλά δε θελω άλλο να μενει με τους παππουδες ...

Αυτοί είναι κάποιους από τους λόγους που δεν θέλω να στείλω τον μικρό στο παιδικό,άλλο που θα κάνω τα χαρτιά...

Πονεμένη ιστορία το θέμα της πάνας...όχι ότι εχω κάνει κάποια σοβαρή προσπάθεια,αλλά γενικά είναι πολύ ζωηρός ο μικρός μου,πολύ αντιδραστικός,με τα χίλια ζορια τα βγάζω πέρα μαζί του,οπότε δεν θέλω να αγχωθώ και με την διαδικασία της πάνας.Θα μου πείτε,είναι η ιδανική εποχή τωρα...Ε και;Υπάρχουν και παιδάκια μεγαλύτερα που ακόμα δεν την έχουν κόψει.

Αλλωστε κάθε μέρα-εβδομάδα0μήνας που περνά τα παιδιά αλλάζουν-ωριμάζουν...Μπορεί τον Αυγουστο πχ-που ναι και παχιές οι μύγες-να την κόψει από μόνος του...Λέω τωρα,η μάνα:tongue:

Από φαγητάκια λίγα πράγματα κι εγω...Την Κυριακή ειχα φτιάξει αρνάκι στο φούρνο και έχει μείνει αρκετό,χθες εφτιαξα φακές του μικρού και έχουν επίσης μείνει και σήμερα του έφτιαξα κιμά με κριθαράκι κοκκινιστό.Χθες εκανα κι ενα κέικ σούπερ έξτρα σοκολατενιο,.συνταγη της Κάντυς μας,και αυτη τη στιγμη που μιλάμε δεν έχει μείνει ούτε ψίχουλο...Κλαψ!Οπως καταλαβαίνετε,εξακολουθώ να είμαι πανέμορφη,αδύνατη,μοντέλο:tongue:Δεν βαριέσαι,βρε αδερφέ;:P

Link to comment
Share on other sites

Έβιρι από την μία γελάω και από την άλλη με πιάνει απελπισία με το θέμα της πάνας του μικρού! Πως θα την κόψουμε μου λές?????

Μάνα κουράγιο!

Θα την κόψετε!

Μαζί θα την κόψουμε!

Τραβάς ψιλοζόρι κι εσύ με δύο παιδιά σε τόσο διαφορετικές ηλικίες...Αλλά είναι και τα δυο πολύ γλυκά!Οποτε γράφεις για την κόρη σου,αλήθεια στο λέω,συγκινούμαι και χαίρομαι που καμαρώνεις.

Αχ πότε θα τα πούμε μια μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τα μαυροματικα σαλατα εμενα μου αρεσουν πολυ αλλα ο αντρας μου δνε πολυ -τρελαινετε.Κοκκινιστα τα εκανε η πεθερα μου αλλα δεν λενε κ τιποτα.Εχω ακουσει κ μαγειρευτα κοκκινιστα παλι με σεσκουλα η μαραθο αλλα δεν εχω δοκιμασει.Νομιζω σαλατουλα ειναι πολυ ελαφρυα κ περνουν κ πολλες παραλλαγες.Πιπερια φλωρινης-κρεμμυδακι κλπ κλπ .

Είναι πεντανόστιμα τα μαυρομάτικα,όπως και να τα φτιάξεις

Δοκίμασε τα και με χόρτα

Ειναι πολύ ωραία και με σπανάκι-άνηθο.

Αλλά και ως σαλάτα συνδυάζονται με πολλά,μου βαλες ιδεες...:tongue:

όπως καταλαβαίνετε,βρήκα πεδίο ελεύθερο,μιας και ο μικρός παίζει με τον μπαμπά του και σας πήρα μονότερμα!!

Στο μεταξύ-για να θυμούνται οι παλιές και να μαθαινουν οι νεώτερες:tongue:-στο δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή,τωρα το καλοκαίρι βολτάρουν καμήλες και βεδουίνοι...Αλλος ενας λόγος που δεν μπορώ να μπω να γράψω δυο λόγια.

Που λέτε,ο γιόκας μου ακόμα να μιλήσει.

Τα καταλαβαίνει όμως όλα και πολύ περισσότερα απ'όσα νομίζω...

Λέει κάποια λογάκια βέβαια,αλλά όχι πολύ καθαρά.Επί της ουσίας δεν υπάρχει επικοινωνία.

Τον απασχολώ όσο μπορώ,διαβαζουμε βιβλία,παίζουμε με παζλ και διάφορα άλλα παιχνίδια,κάνουμε βόλτες οικογενειακώς.Ακόμα και όταν δεν παίζουμε-διαβαζουμε,βρίσκω τρόπο να τον απασχολώ,να του λέω κουβεντούλες,να του μαθαίνω πράγματα...

Νομίζω ότι κι αυτός προσπαθεί να μιλήσει και μάλλον εκνευρίζεται που δεν τα καταφερνει

Τελευταία δε έχει γίνει πολύ μαμάκιας...Λιώνω η μάνα,λέμε!Οχι ότι δεν εχει αδυναμία στον μπαμπά του βεβαια,αλλά πλέον δεν τον θέλει πάντα δίπλα του,περισσότερο "τα βρίσκει"με μενα.Ισως κιόλας επειδη είμαι πιο αποφασιστική,πιο αυτσηρη μαζί του,τον οριοθετώ και έχει ανάγκη τα όρια;Ο μπαμπάς του τον εχει από πολύ έως πάρα πολύ χαλαρό.Κοινώς,πετά ο γάιδαρος πετάει και σήκω- σήκω,κάτσε-κάτσε τον έχει τον μπαμπά του ο μπούλης...

Ελπίζω μετα από αυτή την πολυλογία να μην ξαναχαθω και να μπαίνω πιο συχνά γιατι μου λείπει η παρεα σας...

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα

Αχχχ Περιστερακι μου καλο ιδια ειναι τα παιδακια μας! Κ εγω τις ιδιες ανησυχιες εχω! Πρωτον γιατι ακομα απο κουβεντες γιοκ, τιποτα μονο τα βασικα μαμα ,μπαμπα,γαλα , κανα ιαγια ,ναι,αντε ,ντα αυτα κ με την πανα δεν την θελει πανω του με τιποτα αλλα κ δεν την κοβει.Τον βαζουμε στο γιογιο αλλα σηκωνετε . Να δω τι θα κανουμε κοριτσια.αγχωνομαι κ εγω παρα πολυ ουφφφ.Συν τα φαγητα που ακομα τρωει σχεδον τα παντα αλεσμενα κ ετσι τις περισσοτερες φορες μαγειρευω χωρια φαγητο δικο του γιατι δεν αλεθυονται ολα( γιατι δεν τα θελει κ πολυ σφιχτα).Παξιμαδια ομως,δημητριακα,κριτσινια,πατατες τηγανιτες τρωει .... Παλι καλα γαλα πινει στο ποτηρι αλλα ολα τα αλλα ειναι πολυυυ πισω.Τωρα τελευταια εχει πολλα νευρα γιατι πολλες φορες θελει κατι κ δεν μπορει να μας το πει κ εμεις δεν τον καταλαβαινουμε κ ειναι ολο γκρινια.

Για το μπανιο κ εμενα σαν διακιολογια δεν θα πιασει γιατι αν του το πω θα κατουριεται συνεχεια πανω του για να κανει μπανιο.Ηδη κανουμε 2-3 φορες την μερα.

Αγγελικουλα μου γλυκια πολλα πολλα συγχαρητηρια στην κορακλα σου! Αξιεπαινη ! Καλη σταδιοδρομια να εχει κοριτσακι! Να ξεκουραστει τωρα στις διακοπες κ να χαλαρωσει, της αξιζει κ το χρειαζεται!

Κ σε σενα Εβιρακο πολλα μπραβο για την μικρη Εβιρουλα που τα καταφερνει τοσο καλα σε ξενη χωρα κ με τοσες δυσκολιες!

Χριστινα διαβασα κ εγω σουπα κ στην αρχη ξεχαστηκα οτι μενεις εξωτερικο κ σκεφτηκα καλα με τον καυσωνα σουπα εφτιαξε! Αλλα οπως τα λετε ειναι το ιδανικο φαγητο για σας!Λατρευω σουπες!

Φωτεινουλα μπραβοοοο! ΑΝτε κοριτσακι οσο μπορεις να βγαινεις να γεμιζεις μπαταριες!

Εχεις δικιο για την μικρη κ τον παιδικο απο ενα σημειο κ μετα δεν ειναι να μενουν με παππουδογιαγιαδες! Κ μενα ο μεγαλος αρρωσταινε την πρωτη χρονια αλλα φυσιολογικα οχι οπως τα παραλενε οτι μια βδομαδα ειναι σπιτι μια σχολειο.Αρρωσταινε τον πρωτο 3μηνο λιγο περισσοτερο μετα εστρωσε φυσιολογικα.

Στα μαγειρικα μας τωρα εφτιαξα φασολακια λαδερα.Για αυριο λεω κοτοπουλο με πατατοσαλατα.

Πωπω με αυτη την ζεστη σε τραβανε δροσερα φαγητα νομιζω.Χτες το βραδυ σαλατουλα εκοψα κ παλι βαρυ μου φανηκε!

Θα τα πουμε αργοτερα κορες! Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μπήκα στα γρήγορα να σας πω ένα "γεια"

Ο μικρός μου ακόμα κοιμάται.Βασικά ξύπνησε νωρίτερα,αλλά ξανακοιμήθηκε.

Σήμερα έφτιαξα ένα φαγάκι που μου φαίνεται ότι βγήκε νόστιμο και θα το ευχαριστηθούμε!Εφτιαξα μια σάλτσα με κομματάκια μελιτζάνας,μπέικον,κρεμμύδι,ντομάτα,έβρασα και μακαρόνια βίδες,τα εβαλα σε πυρεξ,ανακάτεψα με τη σάλτσα,έριξα και τυράκι φετα και τα εψησα στο φούρνο.Εμπνευση της στιγμής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...