Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια και χαρα σας κοριτσάκια!

Πολύ χαίρομαι που αυτες τις μερες τα καταφερνω και μπαίνω στην παρέα σας.

Ωραία τα σημερινά σας μαγειρεματα,πεθύμησα μελιτζάνες!!!Μου βάλατε ιδέα!

Περιστέρω σε θαυμάζω! Διαβάζεις παραπάνω από ένα βιβλία ταυτόχρονα? Και στο έχω ξαναπεί απορώ πως μπορείς να παρακολουθείς ταινία και να κάνεις και κάτι άλλο ταυτόχρονα! Respect!!!!!

Βρε τρελή όχι ταυτόχρονα,αλλά την ίδια χρονική περίοδο:tongue:

Τωρα πχ διαβάζω ελληνική μυθολογία και ένα βιβλίο του Ασκητή.2-3 σελίδες την ημέρα από το ένα,5-10 σελίδες την ημέρα από το άλλο,ανάλογα τα κέφια!!!Μπορεί και να περάσει μέρα ή μέρες και να μην διαβασω και καθόλου.

Για να μην σου πω ότι εχω αρχίσει και πλέξιμο...

Οσο για την ταινία...ευκολάκι!Δεν είναι τίποτα...:DΞεκίνα βλέποντας μια που έχεις ξαναδεί και θα βρεις τον τρόπο και να παρακολουθείς ΚΑΙ να κάνεις και κάτι άλλο.

Τι να κάνω μανίτσα μου,αφου δεν έχω χρόνο να τα κάνω ένα-ένα αυτά που θελω;Και πες ότι χρόνο έχω,με αφήνουν;Δεν με αφήνουν:tongue:

Και για να είμαι και εντός θέματος,σήμερα δεν μαγείρεψα τίποτα...Βολευτήκαμε με το χθεσινό γιουβετσάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσόπουλά μου.

Σήμερα δε μαγείρεψα επειδή έμειναν αρκετά αποφάγια από τις προηγούμενες μέρες.

Έτσι πήγα ελεύθερα για καφέ με μια καλή μου φίλη. Παιδιά τι να σας πω, κάνει απερίγραπτη ζέστη σε βαθμό που πλάνταξα μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου. Στα σημεία που δεν είχε σκιά, νόμιζα ότι θα καώ. Ούτε στην Ελλάδα έτσι. Το κακό είναι ότι εδώ, κάνει απότομα τέτοιες ζέστες και ψοφάμε. Μετά κάνει απότομες βουτιές σε χαμηλές θερμοκρασίες και βροχή που μας στέλνει για χάπια.

Τουλάχιστον απολαμβάνω τη ζέστη όσες μέρες θα την κάνει και λαμβάνω από τον ήλιο βιταμίνη D.

Το Σαββατο φαγαμε το μεσημερι σουτζουκακια με μακαρονακι δαντελιτσα κ μια κασεροπιτα κ το βραδυ εξω σουβλακια κ μπυριτσες.

Ναι μωρέ, τώρα που το λες έχω αρκετό καιρό να φτιάξω σουτζουκάκια. Πολύ ωραία φαγητά έφτιαξες βρε Τζένη.

Το ένα είναι μελιτζάνες με ντοματούλα που αρέσουν στην κόρη μου

Πολύ ωραίο φαγητό και οι μελιτζάνες με σάλτσα.

Τί ωραίο Σαββατοκύριακο που πέρασε... χτες πήγαμε με μπάνιο με καλούς φίλους, μετά φαγητό και βολτούλα το βράδυ... το Σάββατο ήρθε ένας φίλος το βράδυ και ήπιαμε ποτάκι... πέρασα πολύ όμορφα!:tongue:

Τέλεια διασκέδαση.

Σήμερα έκανα μελιτζάνες στο φούρνο, γεμιστές με μπέικον και σάλτσα...

Νόστιμο μου ακούγεται.

Για να μην σου πω ότι εχω αρχίσει και πλέξιμο...

Τι καλό πλέκεις; Κάτι για το παιδί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σήμερα είχε πάρα πολύ ζέστη, ακόμα και τα παιδιά δεν είχαν όρεξη να παίξουν έξω. Τουλάχιστον βγήκαν για πολύ λίγο το απογευματάκι.

Σήμερα έψησα κοτομπουκές και τηγάνισα πατάτες. Αλλά από την ζέστη δεν έιχε κανείς όρεξη να φάει, περάσανε την ημέρα με δημητριακά.

peristeraki: Στις τελευταίες μου προσπάθειες να δω ταινία με πήρε ο ύπνος :-(.

Παιδιά τι να σας πω, κάνει απερίγραπτη ζέστη σε βαθμό που πλάνταξα μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου. Στα σημεία που δεν είχε σκιά, νόμιζα ότι θα καώ. Ούτε στην Ελλάδα έτσι. Το κακό είναι ότι εδώ, κάνει απότομα τέτοιες ζέστες και ψοφάμε. Μετά κάνει απότομες βουτιές σε χαμηλές θερμοκρασίες και βροχή που μας στέλνει για χάπια.

Τουλάχιστον απολαμβάνω τη ζέστη όσες μέρες θα την κάνει και λαμβάνω από τον ήλιο βιταμίνη D.

Και τόσο καιρό γκρινιάζουμε για την κακοκαιρία :D

χτες πήγαμε με μπάνιο με καλούς φίλους, μετά φαγητό και βολτούλα το βράδυ...

Αν και ποτέ δεν ήμουν της θάλασσας, τώρα τελευταία θέλω επειγόντως να πάω. :-)

Οι ξενιτεμενενς μας τι κανουν?

Πολύ καλά ευχαριστώ :D

Πολλά φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ????

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ξέρω, ξέρω... χανόμαστε αλλά προσπάθησα να σας διαβάσω οπότε έχω την επαφή που λένε..

Για την ΕΡΤ κλπ δεν σχολιάζω, με καλύψατε πλήρως :cool: οι προλαλλήσασες !

Να σας πω τα νέα μας: στις 29/05 μπήκα για μια επέμβαση (εκείνη την επεμβαση στη μύτη που λέγαμε) μωρέ της έκανα ένα ρεκτιφιέ άααααααααλλο πράγμα ! Και ιγμόριο και διάφραγμα και κάτι άλλο ... τώρα είμαι στη φάση που επιτέλους μου έβγαλε και τα ράμματα... αύριο-μεθαύριο (3 εβδομάδες μετά) θα πάω να με δει και ελπιζω ότι θα είναι και η τελευταία για το follow-up που λέμε ! Το βασικό είναι πως αναπνέω επιτέλους και πως δεν έχω πονοκέφαλο γιουχου !

Επίσης, με το μπήκε το θέρος άρχισαν οι γάμοι, τα βαφτίσια και όλα αυτά τα χαρωπά... οπότε από την περασμένη Κυριακή 16/06 μέχρι και τις 14/07 όοοολο και κάτι έχουμε το Σ/Κ , αν βάλεις μάλιστα μέσα και τη γιορτή του σταθμού στις 29-30/06 (ναι, την έχουμε και διπλή τρομάρα μας !) ... έχω κλείσει τα Σαββατοκύριακα... που σημαίνει ότι στη θάλασσα θα μπούμε μετά τα μέσα Ιουλίου που θα έχουν σφίξει και οι ζέστες...

Τα παιδάκια μας είναι καλά... μετράω κι εγώ ανάποδα τις ημέρες σαν τους φαντάρους να σταματήσει ο μεγάλος τα μαθήματα με τις λογοθεραπείες ... κουραστήκαμε όλοι μαζί πήγαιν' έλα δις την εβδομάδα... η αλήθεια είναι ότι πηγαίνει καλύτερα αλλά... υπάρχει κι ένα "αλλά"...

Με την δουλειά μια από τα ίδια... κι εκεί μετράω τις μέρες να σηκωθώ να φύγω. Δεν έχω ψάξει ακόμη τπτ βέβαια... μετά τις 15/09, να ανοίξουν πρώτα ο Θεός τα σχολεία...και βλέπομεν ! Έγραωα τον Ν στο νήπιο... για την μικρή χλωμό το βλέπω να έχουν κενά για να πάρουν και προνήπια αλλά ελπίζω ότι θα τρέξει το πρόγραμμα της ΕΕΤΑΑ για μια ακόμα χρονιά εάν είμαστε τυχεροί... μήπως συνεχίσει στον σταθμό κανονικά αλλιώς σπίτι με την μαμά !;)

Εν τω μεταξύ ξεκίνησαν οι ζέστες ! Εχθές ήταν η 1η φορά που βαλαμε ανεμιστήρα το βράδυ -ναι, το κλιματιστικό δεν πρόκειται να παίξει από τωρα, καήκαμε !- ....

Αγγελική 2,

Να σας ευχηθώ και επίσημα ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ τώρα που έκλεισαν τα σχολεία !!!!

Εβίρι μου,

Φιλάκια πολλά ! Τί λέει το πρόγραμμα ? Θα έρθετε καθόλου μέσα στο καλοκαίρι ? Προβλέπονται διακοπούλες ?

Περιστέρω μου,

Φιλιά... κρατα γερά με τον μικρό.. τώρα είναι τα ζόρια... μέχρι τα Χριστούγεννα και όταν λυθεί η γλώσα του θα δεις ένα άλλο παιδί !

Φωτεινή μου,

Μεγάλωσε τόσο πολύ ο μικρούλης σου ! Βρε πω πω , θα ξεπεταχτεί μια χαρά μέχρι τον Σεπτέμβριο-Οκτώβριο ! Κοτζάμ γιαβράκι !

Πρέπει να σας πω και τα μαγειρικά μας ???? χα χα χα

Σήμερα θα κάνω ένα μπριάμ φούρνου, αυτό ονειρεύτηκα που είναι γρήγορο κι έχουμε καιρό να το φάμε... αλλά ... κόρες μου... είχαν φτιάξει ένα αμαρτωλό σουφλέ... δνε πάει πολύς καιρός... το είδα στην εκπομπή του Δρίσκα ... στάκα να το βρω να βάλω το λινκ

... http://www.gefsisfysi.gr/gefsis/index.php/2-16-30/80-28-9613

αυτό που λέει ταλιατέλες σουφλέ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ υπάρχει !!!!

Αγαπώ Δρίσκα !!!

Φιλιά πολλά σε όλο το μαγερειό μας ! Χαιρετώ σας όμορφες !:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Ζέστη και σήμερα αλλά φυσάει κιόλας και κάπως παλεύεται η κατάσταση!

Για το μεσημέρι έχω μαγειρέψει κοτόπουλο στην κατσαρόλα με πιπεριές, μπέικον και ντοματούλα. Θα συνοδευτεί μάλλον με πουρέ.

πέρασα πολύ όμορφα!:tongue: Και σήμερα δουλίτσες στο σπίτι.. αυτές δεν τις γλυτώνουμε με τίποτα:rolleyes:

χαχαχα! Αυτή είναι η μόνιμη γκρίνια μου!!!

Καλή συνέχεια!!

Βρε τρελή όχι ταυτόχρονα,αλλά την ίδια χρονική περίοδο:tongue:

Όταν λέω ταυτόχρονα αυτό που κάνεις εννοώ! Δεν μπλέκεσαι διαβάζοντας μία από το ένα βιβλίο και μία από το άλλο?

Για να μην σου πω ότι εχω αρχίσει και πλέξιμο...

ΜΟυ αρέσει που λες ότι δεν έχεις χρόνο!!!! Μαρή εγώ ούτε να διαβάσω ένα βιβλίο δεν έχω χρόνο όχι να ξεκινήσω πλέξιμο κιόλας!!!!

Γεια σας κοριτσόπουλά μου.

Γειά σου Εβιράκι!

Έτσι πήγα ελεύθερα για καφέ με μια καλή μου φίλη. Παιδιά τι να σας πω, κάνει απερίγραπτη ζέστη σε βαθμό που πλάνταξα μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου. Στα σημεία που δεν είχε σκιά, νόμιζα ότι θα καώ. Ούτε στην Ελλάδα έτσι. Το κακό είναι ότι εδώ, κάνει απότομα τέτοιες ζέστες και ψοφάμε. Μετά κάνει απότομες βουτιές σε χαμηλές θερμοκρασίες και βροχή που μας στέλνει για χάπια.

Η απόλυτη σχιζοφρένεια!!!

Τουλάχιστον απολαμβάνω τη ζέστη όσες μέρες θα την κάνει και λαμβάνω από τον ήλιο βιταμίνη D.

Καλησπέρα σας, σήμερα είχε πάρα πολύ ζέστη, ακόμα και τα παιδιά δεν είχαν όρεξη να παίξουν έξω. Τουλάχιστον βγήκαν για πολύ λίγο το απογευματάκι.

Έχουν δίκιο, η ζέστη ρίχνει τους ρυθμούς και μας κάνει να σερνόμαστε!

Πολλά φιλιά σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ????

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ξέρω, ξέρω... χανόμαστε αλλά προσπάθησα να σας διαβάσω οπότε έχω την επαφή που λένε..

Γη καλεί Μεταξία, ακούει? :tongue:

Να σας πω τα νέα μας: στις 29/05 μπήκα για μια επέμβαση (εκείνη την επεμβαση στη μύτη που λέγαμε) μωρέ της έκανα ένα ρεκτιφιέ άααααααααλλο πράγμα ! Και ιγμόριο και διάφραγμα και κάτι άλλο ... τώρα είμαι στη φάση που επιτέλους μου έβγαλε και τα ράμματα... αύριο-μεθαύριο (3 εβδομάδες μετά) θα πάω να με δει και ελπιζω ότι θα είναι και η τελευταία για το follow-up που λέμε ! Το βασικό είναι πως αναπνέω επιτέλους και πως δεν έχω πονοκέφαλο γιουχου !

Σιδερένια λοιπόν! Και σου έκανε μία μύτη!!!!

Επίσης, με το μπήκε το θέρος άρχισαν οι γάμοι, τα βαφτίσια και όλα αυτά τα χαρωπά... οπότε από την περασμένη Κυριακή 16/06 μέχρι και τις 14/07 όοοολο και κάτι έχουμε το Σ/Κ , αν βάλεις μάλιστα μέσα και τη γιορτή του σταθμού στις 29-30/06 (ναι, την έχουμε και διπλή τρομάρα μας !) ... έχω κλείσει τα Σαββατοκύριακα... που σημαίνει ότι στη θάλασσα θα μπούμε μετά τα μέσα Ιουλίου που θα έχουν σφίξει και οι ζέστες...

Παιδί μου, να έχετε μαζί σας και τα μαγιουδάκια σας και μετά από κάθε μυστήριο ρίχνετε και καμία βουτιά σε μία κοντινή παραλία!!!!

Τα παιδάκια μας είναι καλά... μετράω κι εγώ ανάποδα τις ημέρες σαν τους φαντάρους να σταματήσει ο μεγάλος τα μαθήματα με τις λογοθεραπείες ... κουραστήκαμε όλοι μαζί πήγαιν' έλα δις την εβδομάδα... η αλήθεια είναι ότι πηγαίνει καλύτερα αλλά... υπάρχει κι ένα "αλλά"...

Ζόρι φιλενάδα, ειδικά με την ζέστη τώρα...

Με την δουλειά μια από τα ίδια... κι εκεί μετράω τις μέρες να σηκωθώ να φύγω. Δεν έχω ψάξει ακόμη τπτ βέβαια... μετά τις 15/09, να ανοίξουν πρώτα ο Θεός τα σχολεία...και βλέπομεν ! Έγραωα τον Ν στο νήπιο... για την μικρή χλωμό το βλέπω να έχουν κενά για να πάρουν και προνήπια αλλά ελπίζω ότι θα τρέξει το πρόγραμμα της ΕΕΤΑΑ για μια ακόμα χρονιά εάν είμαστε τυχεροί... μήπως συνεχίσει στον σταθμό κανονικά αλλιώς σπίτι με την μαμά !;)

Κάτι άκουσα ότι θα συνεχίσει το πρόγραμμα. Μακάρι...

Εν τω μεταξύ ξεκίνησαν οι ζέστες ! Εχθές ήταν η 1η φορά που βαλαμε ανεμιστήρα το βράδυ -ναι, το κλιματιστικό δεν πρόκειται να παίξει από τωρα, καήκαμε !- ....

Ακόμα αντέχουμε και δεν έχουμε καταφύγει σε ανεμιστήρες! Αφήνω βέβαια όλο το απόγευμα τις μπαλκονόπορτες και τα τζάμια ανοιχτά για να κάνει ρεύμα κι έτσι είναι σχετικά δροσερά όταν κλείνω το βράδυ.

Αγγελική 2,

Να σας ευχηθώ και επίσημα ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ τώρα που έκλεισαν τα σχολεία !!!!

΅Ευχαριστούμε! Αύριο είναι η θεατρική παράσταση του μικρούλη μου. Και την άλλη εβδομάδα πέρνουν βαθμούς η κόρη μου.

Σήμερα θα κάνω ένα μπριάμ φούρνου, αυτό ονειρεύτηκα που είναι γρήγορο κι έχουμε καιρό να το φάμε... αλλά ... κόρες μου... είχαν φτιάξει ένα αμαρτωλό σουφλέ... δνε πάει πολύς καιρός... το είδα στην εκπομπή του Δρίσκα ... στάκα να το βρω να βάλω το λινκ

... http://www.gefsisfysi.gr/gefsis/index.php/2-16-30/80-28-9613

αυτό που λέει ταλιατέλες σουφλέ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ υπάρχει !!!!

Ωραίο φαίνεται! Θα προσπαθήσω να το τυπώσω αργότερα γιατί έκανα μία προσπάθεια αλλά απέτυχε...

Αγαπώ Δρίσκα !!!

Φιλιά πολλά σε όλο το μαγερειό μας ! Χαιρετώ σας όμορφες !:-P

Περιτό να σου πω ότι δεν μας θέλει η τηλεφωνική επικοινώνια 2 μέρες τωρα! Που θα πάει θα τα καταφέρουμε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδες και πλεξούδες μου γεια σας.

Είχα ζυμαρικά σήμερα τα οποία χώρισα σε δύο μαγειρέματα. Το μεν ένα το έβαλα σε ταψί στο φούρνο (αρέσουν στην Εβιρίνα), τα δε υπόλοιπα τα ανακάτεψα μόλις έγιναν με τόνο, ντομάτα, κρεμμύδι.

peristeraki: Στις τελευταίες μου προσπάθειες να δω ταινία με πήρε ο ύπνος :-(.

Και τι...τζάμπα έπαιζαν οι ηθοποιοί τόσες ώρες;

Και τόσο καιρό γκρινιάζουμε για την κακοκαιρία :D

Ανικανοποίητες είμαστε. Να σου πω, αν σε λίγες μέρες ξαναπέσει στους 15 τι λες να κάνουμε; Να γκρινιάξουμε ή όχι;

Κοριτσάκια μου ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ????

Καλώς το κορίτσι μας.

Να σας πω τα νέα μας: στις 29/05 μπήκα για μια επέμβαση (εκείνη την επεμβαση στη μύτη που λέγαμε)

Πάντα σιδερένια να είσαι.

Τα παιδάκια μας είναι καλά... μετράω κι εγώ ανάποδα τις ημέρες σαν τους φαντάρους να σταματήσει ο μεγάλος τα μαθήματα με τις λογοθεραπείες ...

Αχ εμείς να δεις που έχουμε ακόμη δρόμο μέχρι τις 24/7 που είναι η τελευταία μέρα σχολείου.

κουραστήκαμε όλοι μαζί πήγαιν' έλα δις την εβδομάδα... η αλήθεια είναι ότι πηγαίνει καλύτερα αλλά... υπάρχει κι ένα "αλλά"...

Τι εννοείς, ότι θα χρειαστεί κι άλλο;

Με την δουλειά μια από τα ίδια... κι εκεί μετράω τις μέρες να σηκωθώ να φύγω. Δεν έχω ψάξει ακόμη τπτ βέβαια... μετά τις 15/09, να ανοίξουν πρώτα ο Θεός τα σχολεία...και βλέπομεν !

Εύχομαι να βρεις αμέσως.

Εβίρι μου,

Φιλάκια πολλά ! Τί λέει το πρόγραμμα ? Θα έρθετε καθόλου μέσα στο καλοκαίρι ? Προβλέπονται διακοπούλες ?

Θα ταξιδέψουμε 27/7 και θα επιστρέψουμε 07/9, γιατί τα σχολεία θα ξανανοίξουν στις 09/9. Διακοπές θα πάμε κλασσικά περίπου 2 εβδομάδες. Φιλιά κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Καντυ μου σαν τα χιονια! Περαστικά με την επεμβασουλα που εκανες!

Για τα παιδια ευχομαι να πανε όλα οπως επιθυμεις! Κι ευχομαι να βρεις συντομα δουλεια. Τη συνταγη θα την κοιταξω άλλη στιγμη...

Εβιρακι, Χριστινα υπομονη με τον καιρο που κοντευει να σας τρελλανει. Παντως δεν χρεαιζεται να φτιαχνετε ντουλαπες (λεμε τωρα). Τα εχετε όλα προχειρα για να βολευεστε.

Αγγελικη μου ειμαι σιγουρη οτι παλι θα νοιωθεις περηφανη για την κορουλα σου την επομενη εβδομαδα και με το δικιο σου!

Περιστερακι προλαβαινεις και πλεξιμο; Ευγε.

Στα δικα μας τωρα. Την Κυριακη εφτιαξα διαφορα που ειχαν απομεινει μονά στην καταψυξη για να την αδειασω σιγα σιγα εν'όψει διακοπων. Έτσι εφτιαξα κεφαλακι απο αρνακι, κοτοπουλο ψητο και μπριζολιτσα πανε. Χτες ειχα βγαλει απο την καταψυξη αρακα και φασολακια γιατι ηθελα να σιδερωσω λιγο το βουνο που μαζευτηκε αλλά ο μικρος ειχε άλλη αποψη. Γκρινιαζε συνεχεια και ηθελε αγκαλια (μαλλον εφταιγε η ζεστη σε συνδυασμο με δοντια που μπορει να εχουν ξεκινησει). Όταν ηρεμουσε με ηθελε η κορη μου λογω μιας μικρης ζηλειας στο θεμα χρονου που αφιερωνω στο μικρο. Έτσι εκανα πολυ λιγοτερα απο οτι ηθελα... Να δω πότε θα μπορεσω να μπω σε προγραμμα. Σημερα εφτιαξα χταποδακι με μακαρονακι.

Παω για υπνο γιατι δεν αντεχω άλλο. Σας φιλω. Καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

καλως το λοβακι μας! Σιδερενια κ μεγεια η μυτουλα! Πωπω την πατησατε με τους γαμοβαφτισεις.Ετσι κ εμεις μια χρονιοα ειχαμε απο μεσα Ιουνιου μεχρι τελος Ιουλιου αγαναχτισαμε.Συν τα εξοδα.Φετος εχουμε 2-3 βαφτισεις τωρα κοντα κ βλεπουμε μετα.

Περιστερακι πως πατε με τον γιγαντα? κ μενα ο μικρος εχει αλλαλιασει.Δεν μιλαει ακομα κ οταν δεν καταλαβαινουμε τι θελει γινεται πολεμος

Εβιρακι κ Χριστινα δυσκολα τα πραγματα κ εκει με την ζεστη ε? Αντε κοντευει ομως ο καιρος να ερθετε εδω!!

Αγγελικη μου , περιφανη μανουλα!!

Φωτεινη πολυ ωραια φαγητακια εκανες! Κ θ αξαναπω κ παλι παρα πολλα κανεις με μωρο παιδι, χαρας του κουραγιο σου!

Καλα εννοειται κ εμεις δεν εχουμε αναψει ακομα κλιματιστικο .Αφηνουμε τις μπαλκονοπορτες ανοιχτες μεχρι να παμε γι αυπνο αλλα μετα κανουν επιδρομη τα κουνουπια.Οπως κ να το κανεις εχουμε θεμα.

Εμας κλεινει το προνηπιο 26/7 κ για του χρονου για νηπειο τον γραψαμε δημοσιο.

Τα 3 ΣΚ που περασανε τα βγαλαμε στα γηπεδα με βραβευσεις κ τουρνουα λογω τελειωματος σεζον κλπ κλπ .

Για φαγητο σημερα τρωμε κοτοπουλο στο φουρνο με πατατουλες κ λιγη φρεσκια ντοματουλα μεσα κ πιπερια.Επειδη μαγειρευω απο την προηγουμενη μετα οι πατατες την αλλη μερα ζεσταμενες στα μικροκυμματα ειναι ψιλοχαλια, ετσι βαζω κ λιγη ντοματουλα κ τις κραταει καλυτερα.

Απο διαθεση στα πατωματα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την καυτή Γερμανία.

Ποιος το περίμενε ότι θα το ακούσετε μια μέρα αυτό; Κι όμως είναι η τρίτη μέρα στη σειρά (αν δεν έκανα λάθος στο μέτρημα) που έχουμε λαλήσει από τη ζέστη. Ανήκουστο. Φανταστείτε ότι έκλεισα εξώφυλλα και τζάμια για να μην μπαίνει η ζέστη μέσα. Το χειρότερο είναι ότι δεν υπάρχει air-condition και τη νύχτα θα πρέπει να σηκώθηκα 4-5 φορές. Υπνοβάτης έγινα. Όσο για την ημέρα, με τις δουλειές του σπιτιού, ιδρώνω και ξεϊδρώνω.

Χριστίνααααα, τελικά, καλύτερα οι 15 βαθμοί καλοκαιριάτικα.

Σαν ανάποδος άνθρωπος που είμαι, έφτιαξα χτες το απόγευμα, σπανακόπιτα, στριφτοτυροπιτάκια και πίτσα. Δηλαδή, με τέτοια ζέστη εγώ ήθελα και φούρνο για να περάσω καλύτερα.

Σήμερα έφτιαξα φασολάκια φρέσκα και πήρα φράουλες να ξαναφτιάξω σιρόπι με κομμάτια μέσα.

Εβιρακι, Χριστινα υπομονη με τον καιρο που κοντευει να σας τρελλανει. Παντως δεν χρεαιζεται να φτιαχνετε ντουλαπες (λεμε τωρα). Τα εχετε όλα προχειρα για να βολευεστε.

Αυτό θα ήταν ιδανικά τέλειο αν είχα μεγάλο σπίτι. Δυστυχώς, πρέπει να αφήσω το καλοκαίρι και κάποια χειμωνιάτικα στη ντουλάπα, για τις απότομες μεταβολές. Μάλιστα, πρέπει να κρατήσω διαφορετικά ρούχα, και μπουφάν, και μακρυμάνικα μπλουζάκια, και πυζάμες και παπούτσια. Το χειμώνα δεν αφήνω καλοκαιρινά, γιατί δεν χρειάζονται.

Δεν παραπονιέμαι όμως, γιατί θεωρώ ότι το μάζεμα των ρούχων αντίθετης εποχής είναι το λιγότερο που με απασχολεί.

Εβιρακι κ Χριστινα δυσκολα τα πραγματα κ εκει με την ζεστη ε? Αντε κοντευει ομως ο καιρος να ερθετε εδω!!

Περνάει πολύ γρήγορα. Δεν προλαβαίνω να καταλάβω πότε ξημερώνει και πότε ξαναβραδιάζει.

Απο διαθεση στα πατωματα ....

Εύχομαι ό,τι σε βασανίζει να περάσει τάκα τάκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας, σημερα έψησε ο άντρας μου μπριζόλες.

Να σας πω τα νέα μας: στις 29/05 μπήκα για μια επέμβαση (εκείνη την επεμβαση στη μύτη που λέγαμε) μωρέ της έκανα ένα ρεκτιφιέ άααααααααλλο πράγμα ! Και ιγμόριο και διάφραγμα και κάτι άλλο ... τώρα είμαι στη φάση που επιτέλους μου έβγαλε και τα ράμματα... αύριο-μεθαύριο (3 εβδομάδες μετά) θα πάω να με δει και ελπιζω ότι θα είναι και η τελευταία για το follow-up που λέμε ! Το βασικό είναι πως αναπνέω επιτέλους και πως δεν έχω πονοκέφαλο γιουχου !

:-P

Περαστικά!

Και τι...τζάμπα έπαιζαν οι ηθοποιοί τόσες ώρες;

Και τόσο καιρό γκρινιάζουμε για την κακοκαιρία :D

Ανικανοποίητες είμαστε. Να σου πω, αν σε λίγες μέρες ξαναπέσει στους 15 τι λες να κάνουμε; Να γκρινιάξουμε ή όχι;

Και οι ηθοποιοί παίζουν τζάμπα και ο άντρας μου περιμένει τζάμπα να δει μαζί μου ταινία.:(

Εγώ λέω να μην τους αφήσουμε έτσι να γκρινιάξουμε:D

Αύριο άκουσα θα έχει βροχή και πάρα πολύ ζέστη, θα είναι χειρότερα.

Εβιρακι, Χριστινα υπομονη με τον καιρο που κοντευει να σας τρελλανει. Παντως δεν χρεαιζεται να φτιαχνετε ντουλαπες (λεμε τωρα). Τα εχετε όλα προχειρα για να βολευεστε.

Αν δεις την ντουλάπα μου αυτήν την στιγμή γίνεται χαμός. Έχουν μπλεχτεί τα καλοκαιρινά με τα χειμωνιάτικα. :(

Εβιρακι κ Χριστινα δυσκολα τα πραγματα κ εκει με την ζεστη ε? Αντε κοντευει ομως ο καιρος να ερθετε εδω!!

Πως και πως περιμένω να περάσει ο καιρός, να πάω στην Ελλάδα, να ξεκουραστώ λιγάκι.

Καλησπέρα από την καυτή Γερμανία.

Ποιος το περίμενε ότι θα το ακούσετε μια μέρα αυτό; Κι όμως είναι η τρίτη μέρα στη σειρά (αν δεν έκανα λάθος στο μέτρημα) που έχουμε λαλήσει από τη ζέστη. Ανήκουστο. Φανταστείτε ότι έκλεισα εξώφυλλα και τζάμια για να μην μπαίνει η ζέστη μέσα. Το χειρότερο είναι ότι δεν υπάρχει air-condition και τη νύχτα θα πρέπει να σηκώθηκα 4-5 φορές. Υπνοβάτης έγινα. Όσο για την ημέρα, με τις δουλειές του σπιτιού, ιδρώνω και ξεϊδρώνω.

Χριστίνααααα, τελικά, καλύτερα οι 15 βαθμοί καλοκαιριάτικα.

Aircondition δεν ξέρω καν αν κυκλοφορεί στην Γερμανία, μέχρι τώρα δεν έχω δει πουθενά. :)

Τουλάχιστον το σπίτι μου είναι δροσερό (όσο προλαβαίνω να μείνω μέσα).

Από Παρασκευή θα αρχίσει να πέφτει η θερμοκρασία :)

Ένας ηλικειωμένος Γερμανός μου έλεγε σήμερα οτι έχουν έναν μύθο, αν στις 27 Ιουνίου βρέξει, θα βρέχει για 7 εβδομάδες. Μου είπε διάλεξε τι προτιμάς 7 εβδομάδες αυτήν την ζέστη ή 7 εβδομάδες βροχής. Εκείνος πάντως παρακαλάει να βρέξει :D

Έβιρη τι προτιμας; :D

Ευκαιρία να δούμε και αν ισχύει :D:D:D

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μην τους αφήσουμε έτσι να γκρινιάξουμε:D

Καλά λες, αφού έτσι κι αλλιώς είναι στο αίμα μας.

Αύριο άκουσα θα έχει βροχή και πάρα πολύ ζέστη, θα είναι χειρότερα.

Το είδα κι εγώ.

Aircondition δεν ξέρω καν αν κυκλοφορεί στην Γερμανία, μέχρι τώρα δεν έχω δει πουθενά. :)

Εμένα μου είπαν ότι επειδή απαγορεύεται να τρυπήσουν τους τοίχους γι' αυτό δε βάζουν κλιματιστικό και γι' αυτό δεν έχουν απορροφητήρες με μπουριά.

Από Παρασκευή θα αρχίσει να πέφτει η θερμοκρασία :)

Αν είδες πρόγνωση 7 ημερών στις 24/6 δίνει 18 βαθμούς και στις 25/7 δίνει 17 δηλαδή μία εβδομάδα μετά τις τωρινές θερμοκρασίες των 37 βαθμών. Τα χάπιααααα μου.

Ένας ηλικειωμένος Γερμανός μου έλεγε σήμερα οτι έχουν έναν μύθο, αν στις 27 Ιουνίου βρέξει, θα βρέχει για 7 εβδομάδες. Μου είπε διάλεξε τι προτιμάς 7 εβδομάδες αυτήν την ζέστη ή 7 εβδομάδες βροχής. Εκείνος πάντως παρακαλάει να βρέξει :D

Είδα τη σελίδα του καιρού στο ίντερνετ και στις 27/7 δίνει ότι θα έχουμε 19 βαθμούς με λίγη συννεφιά και 40% πιθανότητες για βροχή. Ανυπομονώ να δω αν θα βγει αληθινός ο μύθος.

Έβιρη τι προτιμας; :D

Βροχή Παναγία μου, βροχή.

Ευκαιρία να δούμε και αν ισχύει :D:D:D

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγειροκόριτσα, καλό μεσημέρι!

Είμαι από το πρωί με πονοκέφαλο και φυσικά δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα!

Χτες ήταν η γιορτή του μικρούλη μου στον σταθμό. Ανέβασαν μία θεατρική παράσταση βασισμένη σε ένα παραμύθι του Τριβιζά. Ήταν πολύ ωραία και ο γιόκας μου βγήκε στην σκηνή με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!!! Το καμάρωνα το αντράκι μου μέσα στην πολύχρωμη στολή του!

Αύριο θα πάρω ξανά άδεια για να πάρω τους βαθμούς της κόρης μου. Οπότε αν προλάβω θα σας γράψω από το σπίτι αλλιώς θα τα ξαναπούμε την Τρίτη!

Εβιράκι και nk_christina ευτυχώς που δεν μένω Γερμανία! Παράκρουση θα είχα πάθει με τόσες εναλλάγές της θερμοκρασίας:confused:

Φωτεινούλα θα βρεις τους ρυθμούς σου κοριτσάκι! Όσο για την κορούλα σου όταν θα άρχίσει ο μικρός να είναι σε θέση να παίζει μαζί της πιστεύω πως θα σταματήσει να σε ... διεκδικεί τόσο επίμονα! Υπομονή!

Κορίτσια σας φιλώ όλες! Πάω να χαπακωθώ μπας και περάσει το κεφάλι μου γιατί δεν την παλεύω!

Μήπως ξέρει να ξεματιάζει καμία????


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Από πού να αρχίσω ???

Αγγελικούλα,

Δεν μπορεί ... θα μιλήσουμε, θα τα καταφέρουμε να δεις, πριν από την Τρίτη !!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συγχαρητήρια για το μικρό σου το παιδί, είμαι σίγουρη ότι θα ήτο κούκλος με την στολή του και γελαστούλης ! Να μη σου πω προκαταβολικά και συγχαρητήρια για την μεγάλη σου ??? το έτερο στολίδι ???? ;);):cool:

...θα κρατηθώ μέχρι την Τρίτη χο χο χο !!!!

Εβίρι μου,

Πόσο γέλασα με εκείνο το "βροχή, βροχή" !!! αλλά μου φαίνεται ειλικρινά πολύ περίεργο να έχει τύπου καύσωνα εις την Γερμανία !!! Υ πο μο νή... σε λίγο καιρό, ούτως ή άλλως, θα έρθετε εδώ να "ψηθείτε" και επίσημα... οπότε ... με το καλόοοοοοοοοο ! {έναν μαζοχισμό πάντως τον διέκρινα με τον φούρνο χα χα }

nk_christina,

Δεν πειράζει για τισ ντουλάπες... άσ' τα βρε παιδί μου τα ρούχα να τα βρούνε μόνα τους, ξέρουν εκείνα !!!! {δεν έχω χειρότερο από αυτό με τα ρούχα... οι άλλες ξέρουν!}

ggeny,

Τί σου συμβαίνει γιαβρί μου και σου 'πεσε η διάθεση εις το πάτωμα ????? Για έλα λέμε, πάρ' το αλλιώς !!!!! :-P:razz::-P:razz: ΜΟΝΟ θεματα υγείας να μην είναι, όλα τ' αλλα "παλεύονται"

Φωτεινή, Φωτεινούλι...

Είναι πολύ μικιό το μωρό σου για να θες να μπεις και σε πρόγραμμα ! Και μπράβο σου για όσα καταφέρνεις ! Εμένα μου φαίνονται υπερβολικά πολλά !

Εν τω μεταξύ, βγήκε το Πρόγραμμα της ΕΕΤΑΑ, Αιτήσεις για τις μητέρες 25/07-02/08 για όσες ενδιαφέρονται... :rolleyes: στο τσακ με πιάνει λέμε !!!!:cool:

Στα μαγειρικά μας: τπτ σπουδαίο, καθώς μας έβαλαν σήμερα έκτακτο μάθημα (αντί γι αύριο) να πάμε στις 7-30 κιόλας (κομμάτι αργά δλδ), οπότε θα μπω σπίτι καλές 9.... τέτοια ώρα, τέτοια λόγια... καλά που είχα φυλαγμένο λίγο κιμά μαγειρεμένο - τον έβγαλα να έρθει στα συγκαλά του ... θα φτιάξω και μια μακαρονάδα και βουαλά !!! :rolleyes:

Εχω και σίδερο (κλασικά) :| αλλά αυτό δεν είναι "νέο"...

Σας ασπάζομαι εκ δεξιών και εξ αριστερών όλες !!! :P

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Αγγελικουλα για τον γιοκα σου!! Για το αλλο ΑΣΤΕΡΙ σου θα σου τα πουμε επισημα αυριο!!

Οσο για τον πονοκεφαλο απο το Σαββατο το πρωι ημουν με αφορητο πονοκεφαλο κ την Τριτη φαντασου ουτε καν στο γραφειο δεν πηγα τοσ χαλι.Στην αρχη ελεγα ματι κ εγω αλλα ηταν πολλες οι μερες κ μετα κ χτες ελειψε κ ενας συναδελφος με το ιδιο θεμα.Τωρα ακουω κ σενα οποτε μαλλον καμι αιωσουλα θα ειναι η λογω αλλαγης καιρου!

Λοβακι μου καλο μια χαρα ειναι κ τα μακαρονια με τον κιμα,αγαπημενο φαγητο.

Εμεις σημερα τρωμε μακαρονακια σκετα με λιγο τυρακι κ σαλατα.Τωρα γι ααυριο οσπριο θα κανω ελεγα μαυροματικα η φακες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...