Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φωτεινούλα μου είναι απαράδεκτο αυτό που σου έκαναν με την εταιρία κούριερ! Τελικά σου έφεραν? Κι αν ήμουν στην θέση σου δεν θα τους ξανακαλούσα! Τόσοι υπάρχουν και θα τους το έλεγα κιόλας...

Τώρα για τα μεζεδάκια μπορείς να φτιάξεις κεφτεδάκια που τρώγωνται μια χαρά κρύα. Από εκεί και πέρα μπορέις να πάρεις διάφορα ήδη τυριών και να τα έχεις έτοιμα κομμένα στο ψυγείο. Και μία τυρόπιτα χωρίς φύλλο μπορέις να φτιάξεις επίσης. Δεν μου έρχεται κάτι άλλο αυτή την στιγμή...

Αν ξυπνήσω αργότερα και μου έρθει καμία αναλαμπή (!) θα σου ξαναγράψω!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κορίτσια.

ΦΩΤΕΙΝΗ763 εγώ αν ήμουν στη θέση σου , δεν θα πλήρωνα την κούριερ... θα της έδινα όσο κάνει όταν το πας ταχυδρομείο. να μάθουν να μιλάνε κιόλας! κάτι τέτοια με κάνουν έξαλλη!

Λοιπόν είμαι περήφανη για το χτεσινό φαγάκι:P... έψησα μπιφτέκια στα κάρβουνα... και τί έγινε, θα μου πείτε... και όμως! όταν ανάβεις η ίδια τη φωτιά, και κάνεις κάρβουνο, είναι μεγάλη υπόθεση! πρώτη φόρα το κάνα... συνήθως ο σύζυγος τα αναλαμβάνει αυτά, αλλά είπα να του κάνω έκπληξη χτες... και πήγε μία χαρά!:P

Σήμερα έκανα φασολάκια με λουκάνικα. τα βαρέθηκα συνέχεια με πατάτες και είπα να αλλάξω σήμερα... για να δούμε... θα τρώγεται?;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Ψόφησα σήμερα, άρα τώρα που γράφω δεν είμαι ζωντανή. Έπρεπε να πάρω δώρο για ένα γάμο που θα πάμε το Σάββατο και πήγα ψάχνοντας, ενώ γύρισα με βάρος. Μετά με έφαγαν οι δουλειές του σπιτιού και τώρα ετοιμαζόμαστε να κατέβουμε κάτω στον κήπο γιατί η νύφη κάνει ένα τραπέζι, επειδή οι συγγενείς του γαμπρού της έφεραν το νυφικό στο σπίτι.

Κατά τα άλλα, έφτιαξα πατάτες κι αυγά αφού δεν προλάβαινα να φτιάξω κάτι καλύτερο την ώρα που επέστρεψα.

Το μενου θα εχει κουνελακι κοκκινιστο με κνεντελ (η Εβιρι και η Χριστινα θα καταλαβουν) αλλά σκεφτομαι να φτιαξω και λιγο ρυζακι σε περιπτωση που δεν αρεσουν σε ολους τα κνεντελ.

Ναι Φωτεινή, να φτιάξεις και ρυζάκι γιατί για παράδειγμα το κνέντελ δεν άρεσε στον άντρα μου, όταν το είχαμε δοκιμάσει, ενώ εγώ το βρήκα καλό.

Επειδη πιο πριν θα κανουμε κανενα μεζεδακι για τσιπουρακι για πειτε καμια ιδεα. Κατα προτιμηση κατι που δεν ειναι της ωρας γιατι με το μωρο δεν μπορω ακομη να υπολογισω ωραριο φαγητου οποτε θα ηθελα να τα εχω ετοιμα. Για γλυκο θα φτιαξω τσιζκεικ.

Θα γράψω ή αργά το βράδυ που θα ανέβουμε στο σπίτι ή αύριο.

Ο μουσακας θα βγει αρκετος, άντε να φαει μια φορα, μετα;

Έχεις δίκιο.

Οποτε κινουμαι σε πιο ασφαλεις επιλογες. Σ'ευχαριστω παντως για την προταση σου.

Δε χρειάζεται να με ευχαριστείς.

Όσον αφορα τους συγγενεις μου μακαρι να ειναι ιασιμη περιπτωση αλλά τα μεχρι στιγμης δεδομενα δεν το δειχνουν:cry:. Και προκειται για νεο άνθρωπο ρε γμτ...

Εύχομαι να γίνει το αδύνατον και να έχετε πάντα πίστη στο Θεό. Εκείνος μπορεί να κάνει τα πάντα.

Δεν προλαβαίνω να γράψω άλλα γιατί με περιμένουν στην πόρτα. Τα λέμε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Ψόφησα σήμερα, άρα τώρα που γράφω δεν είμαι ζωντανή. Έπρεπε να πάρω δώρο για ένα γάμο που θα πάμε το Σάββατο και πήγα ψάχνοντας, ενώ γύρισα με βάρος. Μετά με έφαγαν οι δουλειές του σπιτιού και τώρα ετοιμαζόμαστε να κατέβουμε κάτω στον κήπο γιατί η νύφη κάνει ένα τραπέζι, επειδή οι συγγενείς του γαμπρού της έφεραν το νυφικό στο σπίτι.

Κατά τα άλλα, έφτιαξα πατάτες κι αυγά αφού δεν προλάβαινα να φτιάξω κάτι καλύτερο την ώρα που επέστρεψα.

Δεν προλαβαίνω να γράψω άλλα γιατί με περιμένουν στην πόρτα. Τα λέμε αργότερα.

Ωραία πράγματα! καλά να περάσετε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορτιτσακια τι κανετε?

Φωτεινουλα μου ελπιζω να τους τα χωσες για τα καλα γιατι εχει ξεφυγει ο κοσμος τελευταια! Κ συμφωνω με την Αγγελικη να μην τους πληρωσεις.Αν κ αυτοι αν ηταν σωστοι απο μονοι τους θα στο λεγαν να γινει αυτο.

Τωρα για τα μεχεδακια,επειδη με το μωρο τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα , συμφωμω για τα κεφτεδακια κ παρε τιποτα τυρακια,αλλαντικα, αγγουρακι,ντοματουλα,ελιτσες αντε κ καμια αλοιφη κ τελειωσες.Αφου θα εχεις κυριως φαγητο μετα μην χορτασουν με τα μεζεδακια κ παει χαμενο. Αντε να κανεις καμια φετα ψητη με ντοματα-πιπερια κ πιπερι -ριγανη-λαδι που γινετε επιτοπου κ μπαμ μπαμ.

Εβιρακι με το καλο ο γαμος! Να περάστε τελεια! Πολυ ωραιο ειναι τοι φαγακι σου απο τα αγαπημενα μου!

Νινα μου η γονεις μου μεχρι να καταφερουν τα μπιφτεκια στα καρβουνα ειδαν κ παθανε οποτε δεν ειναι κ μικρο κατορθωμα! Μπραβο χρυσοχερα!

Εμεις σημερα τρωμε κοκορα με χυλοπιτες που εμεινε απο χτες κ συμπληρωσα με λιγο τουρλου να αφει κ ο μικρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.

Ωραία περάσαμε χτες κι ανεβήκαμε σχετικά αργούτσικα. Όσο για το σημερινό μαγείρεμα θα κοιτάξω μόλις πάω στην κουζίνα τι θα μαγειρέψω.

Επειδη πιο πριν θα κανουμε κανενα μεζεδακι για τσιπουρακι για πειτε καμια ιδεα. Κατα προτιμηση κατι που δεν ειναι της ωρας γιατι με το μωρο δεν μπορω ακομη να υπολογισω ωραριο φαγητου οποτε θα ηθελα να τα εχω ετοιμα. Για γλυκο θα φτιαξω τσιζκεικ.

Σε συνέχεια του χτεσινού μηνύματος σου δίνω τις ιδέες που μου ήρθαν κι εσύ θα διαλέξεις αυτό που σου ταιριάζει και σου αρέσει. Συμφωνώ επίσης, με την Αγγελική και τη Τζένη, αυτά που προτείνουν είναι εύκολα, γρήγορα και χωρίς φασαρία.

Πιατέλα με λαχανικά (φετούλες ντομάτας, ελιά, αγγούρι ραβδάκια, καρότο ραβδάκια, μαρούλι, ντολμαδάκια, ραπανάκια, μανιτάρια, λίγο τουρσί της προτίμησής σας). Η ίδια πιατέλα μπορεί να έχει τυριά, αυγό βραστό.

Πιατέλα με παστά (γαύρο, σαρδέλα)

Πιατέλα με θαλασσινά (χταπόδι, καλαμαράκια, γαρίδες σαγανάκι, τηγανητά ψαράκια μικρά, καπνιστό σολομό)

Πιατέλα με διάφορα (τυριά κίτρινα και άσπρα, σαλαμάκι, μορταδέλα, τηγανητά κολοκυθάκια και μελιτζάνες, γίγαντες τηγανητοί)

Πιατέλα με κρεατικά (χοιρινό κρασάτο σε μπουκιές, κοτόπουλο ψητό στη λαμαρίνα και κομμένο σε μέγεθος πολύ μικρό στην πιατέλα, ή αλλιώς φτερούγες ή αλλιώς μπουτάκια ψητά, κεφτεδάκια, σνιτσελάκια μικρά, μικρά κομματάκια από μπριζολάκια τηγανισμένα λουκάνικο τηγανητό ή ψητό). Απ' αυτά διαλέγεις κάποια και εμπλουτίζεις την πιατέλα με διάφορα λαχανικά και τυριά.

Κρητικό ντάκο (βρεγμένο παξιμάδι με τριμμένη ντομάτα, κομματάκια τυριου, ρίγανη, λάδι, αλάτι)

Σαλάτες που μπορούν να βουτάνε τα ψωμάκια: τζατζίκι, τυροκαυτερή, μελιτζανοσαλάτα, ταραμοσαλάτα, πάστα ελιάς.

Σαγανάκι με τυρί ή γαρίδες

Ομελέτα

Τυροπιτάκια

Μπαγκέτα ψωμιού από την οποία κόβουμε φέτες λοξά για να δείχνουν μεγαλύτερες και τις καψαλίζουμε ή τις ψήνουμε στο γκριλ ή στην τοστιέρα. Μπορείς να τις κάνεις σαν μπρουσκέτες (να έχουν από πάνω ψιλοκομμένη ντομάτα και τυρί) ή να τις αλείψεις με κάποια από τα παραπάνω ντιπ/σαλάτες.

Νευριασα πολυ με τη σταση της κι ετσι τα ακουσε κι εκεινη αλλά πηρα και τα κεντρικα τους για παραπονα. Αν ειναι δυνατον να πληρωνεις κουριερ και να σου ερχεται οπως με το ταχυδρομειο:evil:

Και πολύ καλά έκανες και τους τα είπες. Επιτέλους, πρέπει κάποιοι άνθρωποι να μάθουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους, γιατί το έχουν παραξηλώσει πια.

Λοιπόν είμαι περήφανη για το χτεσινό φαγάκι:P... έψησα μπιφτέκια στα κάρβουνα... και τί έγινε, θα μου πείτε... και όμως! όταν ανάβεις η ίδια τη φωτιά, και κάνεις κάρβουνο, είναι μεγάλη υπόθεση! πρώτη φόρα το κάνα... συνήθως ο σύζυγος τα αναλαμβάνει αυτά, αλλά είπα να του κάνω έκπληξη χτες... και πήγε μία χαρά!:P

Γεια στα χέρια σου Νίνα. Εγώ όταν ήμουν στο Λύκειο προσπάθησα να ανάψω μια φορά κάρβουνα και δεν άναβαν με τίποτα. Από τότε δεν ξαναπροσπάθησα.

Ωραία πράγματα! καλά να περάσετε!!

Σ' ευχαριστώ Νίνα μου.

Εβιρακι με το καλο ο γαμος! Να περάστε τελεια!

Σ' ευχαριστώ Τζένη μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι περήφανη για το χτεσινό φαγάκι:P... έψησα μπιφτέκια στα κάρβουνα... και τί έγινε, θα μου πείτε... και όμως! όταν ανάβεις η ίδια τη φωτιά, και κάνεις κάρβουνο, είναι μεγάλη υπόθεση! πρώτη φόρα το κάνα... συνήθως ο σύζυγος τα αναλαμβάνει αυτά, αλλά είπα να του κάνω έκπληξη χτες... και πήγε μία χαρά!:P

Μπράβο Νίνα! Υποθέτω πως και ο αντρούλης σου θα σε επαίνεσε ε?

Σήμερα έκανα φασολάκια με λουκάνικα. τα βαρέθηκα συνέχεια με πατάτες και είπα να αλλάξω σήμερα... για να δούμε... θα τρώγεται?;)

Χμ! Ενδια΄φερον συνδιασμός! Για πες εντυπώσεις...

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Ψόφησα σήμερα, άρα τώρα που γράφω δεν είμαι ζωντανή.

Έβιρι έγινες ζόμπι?? Και πως πήγες στο πάρτυ?:tongue:

Έπρεπε να πάρω δώρο για ένα γάμο που θα πάμε το Σάββατο και πήγα ψάχνοντας, ενώ γύρισα με βάρος. Μετά με έφαγαν οι δουλειές του σπιτιού και τώρα ετοιμαζόμαστε να κατέβουμε κάτω στον κήπο γιατί η νύφη κάνει ένα τραπέζι, επειδή οι συγγενείς του γαμπρού της έφεραν το νυφικό στο σπίτι.

Περάσατε καλά φαντάζομαι!

Κατά τα άλλα, έφτιαξα πατάτες κι αυγά αφού δεν προλάβαινα να φτιάξω κάτι καλύτερο την ώρα που επέστρεψα.

Δεν είναι η πρώτη φορά που θα το πω πως είναι από τα αγαπημένα φαγητά!

Δεν προλαβαίνω να γράψω άλλα γιατί με περιμένουν στην πόρτα. Τα λέμε αργότερα.

Καλημερα κορτιτσακια τι κανετε?

Καλά είμαστε! Σε φιλούμε!

Εμεις σημερα τρωμε κοκορα με χυλοπιτες που εμεινε απο χτες κ συμπληρωσα με λιγο τουρλου να αφει κ ο μικρος.

Στείλε καμία μερίδα γιατί ο αντρούλη μου δεν τον τρώει κι έτσι δεν φτιάχνω, ενώ μου αρέσει!

Κοριτσάκια ο καιρός εδώ είναι σήμερα συννεφιασμένος :rolleyes:

Τώρα που έρχεται Σαββατοκύριακο θα χαλάσει? Τα νεύρα μου:confused:

Χτες πήγα κι έβαψα μαλλί. Και το βράδυ μάλλον θα βγούμε για καμία μπυρίτσα με μία φίλη που ήρθε από το εξωτερικό για λίγες μέρες!

Στα μαγειρικά μας τώρα...σήμερα τρώμε μακαρονάκια με κέτσαπ.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστως Αγγελικη μου! Οχι μονο μια οσες θες! Ε τι τσαμοα με κερνας τοσο καιρο γεμιστα!

Μεγεια κ το μαλι! καλα να περασετε στην βολτιτσα σημερα.

Πολυ σπαστικο το θεμα καιρου! Τις καθημερινες να ψηνομαστε ( γενικα μιλαω οχι αυτη την βδομαδα-τωρα καλα την βγαλαμε) κ το ΣΚ που λες να πας να κανεις κανα μπανακι να δροστιστεις η θα βρέχει η θα εχει αερα!

Link to comment
Share on other sites

Χμ! Ενδια΄φερον συνδιασμός! Για πες εντυπώσεις...

Τελικά ήταν πολύ ωραίο... λίγο πικάντικο το έκανα, γιατί μας αρέσουν τα καυτερά και ήταν μία αλλαγή πετυχημένη. Την συνιστώ:P και όσο για τον σύζυγο, είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!:tongue:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Ωραία περάσαμε χτες κι ανεβήκαμε σχετικά αργούτσικα. Όσο για το σημερινό μαγείρεμα θα κοιτάξω μόλις πάω στην κουζίνα τι θα μαγειρέψω.

Κοίτα να δεις... μετά από ένα χειμώνα που έμαθα να ανάβω την φωτιά στην σόμπα, έγινα ειδικός πια. το ψήσιμο ήταν που με απασχολούσε πιο πολύ... αν θα γίνει όπως πρέπει.. αλλά τελικά όταν αγαπάς αυτό που κάνεις και για αυτόν που το κάνεις, όλα πάνε τέλεια:tongue:

Καλημερα κορτιτσακια τι κανετε?

Νινα μου η γονεις μου μεχρι να καταφερουν τα μπιφτεκια στα καρβουνα ειδαν κ παθανε οποτε δεν ειναι κ μικρο κατορθωμα! Μπραβο χρυσοχερα!

Εμεις σημερα τρωμε κοκορα με χυλοπιτες που εμεινε απο χτες κ συμπληρωσα με λιγο τουρλου να αφει κ ο μικρος.

Είχα και την τύχη του πρωτάρη, νομίζω:tongue: θα δείξει ξανά αν πετύχει το επόμενο ψήσιμο!

Καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια! ελπίζω να μη βρέχει και αύριο... τουλάχιστον να κάνουμε καμία βουτιά την Κυριακή!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας και χαρά σας.

Σήμερα δεν έχει μαγείρεμα. Θα φάμε ένα τοστ ο καθένας, γιατί ο γάμος που θα πάμε γίνεται 15:00 το μεσημέρι κι αφού είμαστε καλεσμένοι και στο τραπέζι θα φάμε εκεί.

Περάσατε καλά φαντάζομαι!

Ήταν ωραία. Είχε χορό, γέλιο, μεζέδες, ποτά και φυσικά βγήκαν οι γειτόνοι, κατά την πλειοψηφία τους Τούρκοι, να δουν τι γίνεται. Η πλάκα ήταν ότι, ενώ δεν κάθονται στα μπαλκόνια τους, παρά μόνο για να καπνίσουν ένα τσιγάρο και μέσα ξανά, προχτές πήραν τις καρεκλίτσες τους και το κάθε μπαλκόνι είχε και τους ενοίκους των ισογείων που δεν μπορούσαν να δουν από χαμηλά και μας απολάμβαναν.

Χτες πήγα κι έβαψα μαλλί. Και το βράδυ μάλλον θα βγούμε για καμία μπυρίτσα με μία φίλη που ήρθε από το εξωτερικό για λίγες μέρες!

Με 'γεια τα μαλλιά. Από ποια χώρα ήρθε;

Τελικά ήταν πολύ ωραίο... λίγο πικάντικο το έκανα, γιατί μας αρέσουν τα καυτερά και ήταν μία αλλαγή πετυχημένη. Την συνιστώ:P και όσο για τον σύζυγο, είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!:tongue:

Μπράβο Νίνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας και καλό Σαββατοκυριακο να έχουμε.

Σήμερα δεν μαγείρεψα πήγαμε σε ένα εστιατόριο. Προχθές έφτιαξα κοτόπουλο με αρακά που φάγαμε και εχθές :).

Έβιρη φαντάζομαι τέτοια ώρα θα είσαι στον γάμο, σου εύχομαι να περνάς τέλεια και οι νεόνυμφοι να ζήσουν και να είναι πάντα ευτυχισμένοι.

Αυτές τις μέρες είχε πάρα πολύ ωραίο καιρό και τα παιδιά δεν με αφήσαν καθόλου να μείνουμε σπίτι. Εύχομαι να κρατήσει αλλά δεν τον βλέπω.

Φιλάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια! Πως μου ειστε;

Αγγελικουλα μεγεια τα μαλλι. Πρεπει να παω κι εγω να φτιαξω τα δικα μου (και να κουρευτει και λιγο η κορη μου αν καταφερω να την πεισω). Ελπιζω να τα καταφερω αυτην την εβδομαδα.

Νινα συγχαρητηρια για ολα. Εγω ειμαι ασχετη με αυτα τα πραγματα.

Χριστινακι καλα κανατε και το ριξατε στις βολτες. Εκμεταλλευτειτε τις καλες μερες οσο τις εχετε.

Εβιρακι μου ελπιζω να περασατε ωραια στο γαμο και να ζησουν οι νεονυμφοι. Άντε με το καλό και στις κορουλες σου!

Θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολες για τις ιδεες σας! Θα τις κρατησω ολες για μελλοντικη χρηση. Τελικα για μεζεδακι εκανα κεφτεδακια, αλλαντικα, τυρακια, την κολοκυθοτυροπιτα που σας ελεγα και πιπεριες Φλωρινης. Ειχα παρει και τυροκαυτερη αλλά ξεχασα να τη βγαλω:oops:. Επισης τα κνεντελ αρεσαν σε ολους (εκτος απο εμενα που δεν ξετρελαινομαι για αυτα) και το ρυζακι μας εμεινε. Σημερα φαγαμε περισσευματα και αφιερωσαμε τη μερα μας στα παιδακια μας και την παιδικη χαρα.

Όσον αφορα την κουριερ την πληρωσα αλλα τους ειπα οτι δε θα τους ξαναχρησιμοποιησω. Στενοχωρηθηκα για το παιδι στο νησι που προσπαθει και τα χαλανε αλλοι συνεργατες. Πηρε κι αυτος τα κεντρικα πριν απο μενα. Περισσοτερο απ'ολα με πειραξε το υφακι της κοπελας που δεν εκανε καμια προσπαθεια. Τελος παντων.

Φιλακια σε ολες και καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Περάσαμε πολύ ωραία στο γάμο χτες. Το μόνο μειονέκτημα ήταν η κούραση που ένιωσα κυρίως εγώ, λόγω των τακουνιών και της ορθοστασίας. Ξεκινήσαμε αρκετά νωρίς, δηλαδή, η Εβιρίνα πήγε στο σπίτι της νύφης κατά τις 13:30 να δει την ετοιμασία κι εγώ στις 14:00. Βέβαια, η κοπέλα είχε ετοιμαστεί από πολύ νωρίς και είχε ήδη ξεκινήσει ένα πρόχειρο γλέντι με όσους συγγενείς και φίλους είχαν έρθει στο σπίτι της. Χορέψαμε, βγάλαμε και φωτογραφίες και αργότερα που κατέβηκε η νύφη κάτω, έστησε χορό με τους συγγενείς της και στο δρόμο. Ο γάμος ήταν στις 15:00 το μεσημέρι που όμως καθυστέρησε κι έγινε στις 16:00 επειδή πριν γινόταν βάφτιση που άργησε να τελειώσει.

Μετά στο κέντρο ήταν αρκετή ώρα η διαδρομή συν το ότι περνούσαμε καλά με το χορό, καταλήξαμε να φύγουμε 01:00 μετά τα μεσάνυχτα. Χορταστικός γάμος.

Σήμερα έφτιαξα μουσακά και σαλάτα ταμπούλε χωρίς πλιγούρι.

Έβιρη φαντάζομαι τέτοια ώρα θα είσαι στον γάμο, σου εύχομαι να περνάς τέλεια και οι νεόνυμφοι να ζήσουν και να είναι πάντα ευτυχισμένοι.

Σ΄ευχαριστώ πολύ.

Αυτές τις μέρες είχε πάρα πολύ ωραίο καιρό και τα παιδιά δεν με αφήσαν καθόλου να μείνουμε σπίτι.

Καλέ χτες είδες ότι πιάσαμε τους 29 βαθμούς;

Εύχομαι να κρατήσει αλλά δεν τον βλέπω.

Εκτός του ότι έβρεξε τα χαράματα ή με καταιγίδα ή με χαλάζι, ο άντρας μου άκουσε κοντινούς κεραυνούς. Εγώ από την κούραση που είχα δεν άκουσα τίποτα. Βλέπεις δεν μπορούσα να κοιμηθώ στην αρχή επειδή πονούσαν τα πόδια μου. Θα πρέπει να με πήρε ο ύπνος μετά τις 04:00, πού να ακούσω κεραυνούς και βροντές;

Αν κοιτάξεις αυτή τη στιγμή από τη μεριά της ανατολής του ήλιου θα δεις κάτι καταπληκτικά χρώματα από ένα μικρό ουράνιο τόξο.

Εβιρακι μου ελπιζω να περασατε ωραια στο γαμο και να ζησουν οι νεονυμφοι. Άντε με το καλό και στις κορουλες σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και στα δικά σου παιδιά όταν έρθει η ώρα τους.

Τελικα για μεζεδακι εκανα κεφτεδακια, αλλαντικα, τυρακια, την κολοκυθοτυροπιτα που σας ελεγα και πιπεριες Φλωρινης. Ειχα παρει και τυροκαυτερη αλλά ξεχασα να τη βγαλω:oops:. Επισης τα κνεντελ αρεσαν σε ολους (εκτος απο εμενα που δεν ξετρελαινομαι για αυτα) και το ρυζακι μας εμεινε.

Τέλεια μεζεδάκια έβγαλες. Όσο για την τυροκαυτερή μου έχει τύχει αρκετές φορές κι εμένα να ξεχάσω στο ψυγείο κάποιο φαγητό ή ορεκτικό που έχω για τραπέζι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σήμερα έφτιαξα μακαρόνια με κιμά!

Αγγελικουλα μεγεια τα μαλλι. Πρεπει να παω κι εγω να φτιαξω τα δικα μου (και να κουρευτει και λιγο η κορη μου αν καταφερω να την πεισω). Ελπιζω να τα καταφερω αυτην την εβδομαδα.

Και εγώ μια από τα ίδια, πρέπει να το αποφασίσω να κάνω μια ανανέωση!

Επισης τα κνεντελ αρεσαν σε ολους (εκτος απο εμενα που δεν ξετρελαινομαι για αυτα) και το ρυζακι μας εμεινε.

Στον άντρα μου αρέσουν πολύ, εγώ απλά τα τρώω, δεν τρελαίνομαι, είναι όμως κάτι ξεχωριστό για ένα τραπέζι.

Εκτός του ότι έβρεξε τα χαράματα ή με καταιγίδα ή με χαλάζι, ο άντρας μου άκουσε κοντινούς κεραυνούς. Εγώ από την κούραση που είχα δεν άκουσα τίποτα. Βλέπεις δεν μπορούσα να κοιμηθώ στην αρχή επειδή πονούσαν τα πόδια μου. Θα πρέπει να με πήρε ο ύπνος μετά τις 04:00, πού να ακούσω κεραυνούς και βροντές;

Εγώ πάντως τρόμαξα έκανε πολύ δυνατό θόρυβο, αλλά ευτυχως τα παιδιά δεν το κατάλαβαν.

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καλή εβδομάδα!!

Και εγώ μακαρονάδα έκανα χτες... με μανιτάρια και μπέικον.

Τελικά είναι η εποχή με το μαλλί... 1 μήνα τώρα παλεύω να αποφασίσω τί θα κάνω με το δικό μου... θέλω να το κόψω κοντό και όλο μου λένε ότι μου πάει μακρύ... αλλά δεν το αντέχω...ειδικά όσο καλοκαιριάζει, με ενοχλεί και περισσότερο!

Eviri χαίρομαι που περάσατε όμορφα στο γάμο...ακούγεται λες και είσασταν Ελλάδα... με τους χορούς σας, με το ντύσιμο της νύφης... μπράβο!!

ΦΩΤΕΙΝΗ763 ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια, αλλά δεν ήταν και τόσο σπουδαίο τελικά! λίγη προσπάθεια ήθελε... και πολλή αγάπη...

Σήμερα θα κάνω κολοκυθάκια με πατάτες και καρότα στον φούρνο...κάτι σαν τουρλού... ή μπριάμ... δεν ξέρω πώς το λένε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...