Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Ελενάκι σε ευχαριστώ πολύ:P από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί:P

Και εδώ φυσάει πολύ!! επιτέλους, ησυχάσαμε λίγο από την σκόνη και από την υγρασία... μου αρέσει πολύ... εντωμεταξύ έχω δουλειά στην Αθήνα και είναι ότι πρέπει, πιστεύω, για σήμερα.

Σήμερα έκανα φασολάκια με πατάτες. Θα γυρίσω πολύ αργά σπίτι, λόγω δουλειάς, και πάω να φάω λίγο και φεύγω.:P φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλες σας!

Να ευχηθώ σε όλες και όλους τους εορταζόμενους την 21/05 Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα!(Αν και λίγο καθυστερημένα)

Εγώ έχω αρκετούς στην οικογένεια μου και πρώτη και καλύτερη την κορούλα μου! :P

Σήμερα δεν θα μαγειρέψω, θα φάμε έξω με τον άντρα μου!

Εχθές έφτιαξα μπουτάκια κοτόπουλο με ρύζι.

nc_christina ξενιτεμενακι μου κ εσυ, δεν εχω κανει ποτε κοτοπουλο στο φουρνο με ρυζι.Ασπρο γινετε η κοκκινο?για πες ειναι νοστιμο? Η πεθερα μου το κανει συχνα πυκνα αλλα κοκκινιστο στην κατσαρολα κ ρτιχνει κ ρυζι νυχακι μεσα .

Άσπρο γίνεται, δεν βάζω ντομάτες ή σάλτσες. Αρχικά ψήνω το κοτόπουλο, μετά το βγάζω προσθέτω νερό και αλάτι και βράζεται το ρύζι μέσα στον φούρνο με το ζουμί από το κοτόπουλο.

μπορώ να κάνω αίτηση ταυτόχρονα σε 2 προνήπια για το μικρούλι μου ???? Η αναγκαστικά κάνω αίτηση μόνο στο νήπιο όπου υπαγόμαστε (χωραταξικά) ?

Κανονικά μπορείς να κάνει εκεί που ανήκει η διεύθυνση του σπιτιού σου. Αλλά αν έχεις κάποιον γνωστό που μπορείς να δηλώσεις τη διεύθυνση του σπιτιού του, μπορείς να κάνεις αίτηση.

Εγώ στην κόρη μου είχα κάνει αίτηση σε τρία νηπιαγωγεία. Στην περιοχή μου, στην περιοχη της μαμάς μου και στην περοχή που εργαζόμουν. Τελικά την δέχτηκαν εκεί που εργαζόμουν.

Το γυρίσατε όλο; Πήγατε στις κούνιες, στο μουσείο με τους δεινόσαυρους, στις λίμνες, στο πινγκ-πονγκ, στο παλάτι;

Όταν είχαμε πάει χιόνιζε, επομένως δεν μείναμε και πολύ έξω, κάναμε την διαδρομή από το μουσείο στο κάστρο, αλλά πολύ γρήγορα.

Να πάτε και στο Killesberg (το πάρκο) αν δεν έχετε ήδη πάει. Να ανεβείτε στη μεταλλική στριφογυριστή σκάλα που βλέπεις όλη τη Στουτγκάρδη από ψηλά.

Δεν έχουμε πάει ακόμα, αλλά συνέχεια αυτό λέμε οτι πρέπει να πάμε :D

Τη Δευτέρα πήγαμε στη λίμνη που μας είχες προτείνει. Ήταν τέλεια. Κάναμε και βόλτα με βαρκούλα. :D

Βέβαια τα εστιατόρια δεν είχαν κάποιο χαρακτηριστικό για να καταλάβω ποιο είναι ελληνικό. Καθίσαμε τελικά στο τελευταίο μπροστά από την λίμνη, που σίγουρα ήταν γερμανικό γιατί δεν είχε τίποτα πέρα από λουκάνικα. Ποιο είναι το ελληνικο;

Χάρηκα όμως το κοριτσάκι μου, πέρασα την μέρα μου με τους γονείς μου, και το απόγεύμα πήγα για κούρεμα την μικρή!

Ελπίζω του χρόνου τα πράγματα να είναι καλύτερα...

Χρόνια Πολλά και από εμένα! Εύχομαι να είναι μια ζωή καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρκετούς στην οικογένεια μου και πρώτη και καλύτερη την κορούλα μου! :P

Να την χαίρεσαι την κορούλα και μετά όλους τους άλλους, και να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!

Χρόνια Πολλά και από εμένα! Εύχομαι να είναι μια ζωή καλύτερα!

Ευχαριστώ!!! Το ελπίζω!!

Ελενάκι σε ευχαριστώ πολύ:P από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί:P

Για να δούμε... Συνήθως πιάνει!!! Έχουμε γεμίσει πολλές κοιλίτσες εδώ!!!;)

Και εδώ φυσάει πολύ!! επιτέλους, ησυχάσαμε λίγο από την σκόνη και από την υγρασία...

Το έχει η μέρα μάλλον!!!

Ελενάκι κι εδώ φυσάει. Κι έχει μία πολύ ευχάριστη δροσούλα! Χτες έριξε και λίγη λασποβροχούλα. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι εγκαίρως και μάζεψα τα ρούχα που είχα απλωμένα!

Εδώ σταμάτησε και έχει κάνει μια μέρα φανταστική!!!!

Κι εγώ πρωί πρωί τα μάζεψα Αγγελικούλα γιατί φοβήθηκα μην βρέξει!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! Τι κανετε κοπελιες?

Εβιρακι μας ανοιξες την ορεξη με τους γιγαντες!!

Αγγελικη κ εγω το βραδυ πατατες με αυγα θα τους φτιαξω κ γι αυριο απομειναρια της βδομαδας. λιγο μπριαμ εχει κ λιγα μακαρονια φουρνου θα βγει η μερα.

Σημερα τρωμε κοτοπουλο φουρνου με πατατες κ καροτα-μανιταρια ψημενα με μπυρα.Πολυ ωραιαο εγινε,παω να ετοιμασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα θα γίνει της πατάτας όπως είδα και στις απαντήσεις σας. Τρώμε κι εμείς πατάτες τηγανητές, αυγά και λουκάνικα.

Σήμερα το κατάστημα σερβίρει ομελέτα με πατατούλες τηγανιτές.

Έλα μαζί με τη Τζένη να φάμε μαζί.

Χτες έριξε και λίγη λασποβροχούλα. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι εγκαίρως και μάζεψα τα ρούχα που είχα απλωμένα!

Μετά τη σκόνη μοιάζει λες και συναχώνεται ο καιρός και πάντα βρέχει. Το κάνει και λίγο επίτηδες για όσους απλώνουν ρούχα έξω κι έχουν και τα αυτοκίνητά τους και τις βεράντες φρεσκοπλυμένες.

Ελενάκι σε ευχαριστώ πολύ:P από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί:P

Κάνω την ίδια ευχή με την Ελένη και να πιάσει όσο πιο σύντομα γίνεται.

Εγώ έχω αρκετούς στην οικογένεια μου και πρώτη και καλύτερη την κορούλα μου! :P

Χρόνια πολλά για την κορούλα σου να τη χαιρόσαστε.

Τη Δευτέρα πήγαμε στη λίμνη που μας είχες προτείνει. Ήταν τέλεια. Κάναμε και βόλτα με βαρκούλα. :D

Αχ, πάρα πολύ ωραία που μπήκατε και σε βάρκα.

Βέβαια τα εστιατόρια δεν είχαν κάποιο χαρακτηριστικό για να καταλάβω ποιο είναι ελληνικό. Καθίσαμε τελικά στο τελευταίο μπροστά από την λίμνη, που σίγουρα ήταν γερμανικό γιατί δεν είχε τίποτα πέρα από λουκάνικα. Ποιο είναι το ελληνικο;

Λέγεται Treffpunkt am See και πρέπει να είναι ή το πρώτο ή το δεύτερο όπως στρίβεις αριστερά από τον κεντρικό δρόμο του ούμπαν. Σίγουρα πάντως όταν στέκεσαι απ' έξω εκεί που είναι το πάρκινγκ και κοιτάς την είσοδο, δεξιά τους βρίσκεται η είσοδος με μπάρα ενός ιστιοπλοϊκού ομίλου. Βρήκα την ιστοσελίδα τους αν θες να δεις λίγα πράγματα.

http://www.treffpunktamsee.de/data/restaurant.php

Εδώ σταμάτησε και έχει κάνει μια μέρα φανταστική!!!!

Γεια σου Ελένη

Αγγελικη κ εγω το βραδυ πατατες με αυγα θα τους φτιαξω

Έλα Τζένη σε περιμένω μαζί με την Αγγελική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα!

Εγώ έχω αρκετούς στην οικογένεια μου και πρώτη και καλύτερη την κορούλα μου! :P

Να τη χαιρεσαι και να τη δεις να μεγαλώνει γερη κι ευτυχισμένη!

Χθες δεν έκανα τίποτα μιας και ο χάμπυ λείπει και επιστρέφει σήμερα και φυσικά λόγω πένθους.

Δεν πειραζει. Του χρονου θα ειναι καλύτερα.

Αυριο τελειωνει το σεμιναριο. Εχει σχεση με γενικά θεματα της δουλειας μου αλλά δε θα ηθελα να πω κατι παραπανω. Ευτυχως οι υπολοιποι εισηγητες ηταν καλύτεροι από τον πρώτο. Βεβαια τις υπολοιπες μερες εχω πιασει πισω θεση στα θρανια για να μη φαινομαι αν χασμουριεμαι;). Το αστειο ειναι που με ρωταει η μικρη γιατι παω σχολειο!

Σημερα εφτιαξα αρνακι που μου ειχαν φερει απο το χωριο με πατατες στο φουρνο. Για αυριο εχει περισσεψει λίγο αρνακι, θα βγαλω και κατι απο την καταψυξη και θα περασουμε.

Φιλακια και καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Για σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο κοκκινιστό στο φούρνο και το μεσημεράκι η πεθερά μου θα βάλει στο ταψί κριθαράκι για να το φάνε τα παιδιά φρεσκομαγειρεμένο.

Φωτεινούλα πες στην κόρη σου ότι δεν σας τα έμαθαν καλά τόσα χρόνια που πήγαινες σχολείο και χρειαζόσουν σεμινάρια!!! Οι απορίες των πιτσιρικιών μας είναι όλα τα λεφτα!

Εβιράκι ωραία φάγαμε παρεούλα και με την ggeny ε? Να το επαναλάβουμε ;)

Ελενίτσα καλημέρα καθώς και στα υπόλοιπα κορίτσια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Το κομπιούτερ μου με ανησυχεί. Καθώς το άνοιξα μου έκανε κάτι παλαβά κι έκλεισε στα καλά καθούμενα, χωρίς να δείχνει ότι η μπαταρία ξεφορτίστηκε. Το ξανάνοιξα, έγραφε κάτι γερμανικά μασκαραλίκια που δεν τα καταλάβαινα, πάτησα τυχαία το έντερ και άρχισε να λειτουργεί πάλι. Να ξέρετε, σε περίπτωση που δείτε να λείπω ξαφνικά, θα φταίει ο κομπιούτερας που δεν ξέρω αν θα έχει τη διάθεση να το φτιάξει ο Έβιρος.

Κατά τα άλλα λέω να φτιάξω γαριδομακαρονάδα για σήμερα.

Βεβαια τις υπολοιπες μερες εχω πιασει πισω θεση στα θρανια για να μη φαινομαι αν χασμουριεμαι;).

χαχαχαχαχα

Το αστειο ειναι που με ρωταει η μικρη γιατι παω σχολειο!

Πες της, επειδή ζήλεψες τα άλλα παιδάκια που πηγαίνουν κι επειδή το σχολείο τελικά είναι πάρα πολύ ωραίο.

Εβιράκι ωραία φάγαμε παρεούλα και με την ggeny ε? Να το επαναλάβουμε ;)

Και βέβαια, με την πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας!

Σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με κάρυ και λαχανικά και ρύζι.

nk_christina πολύχρονη να είναι η κορούλα σου!
Να την χαίρεσαι την κορούλα και μετά όλους τους άλλους, και να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!
Χρόνια πολλά για την κορούλα σου να τη χαιρόσαστε.

Να τη χαιρεσαι και να τη δεις να μεγαλώνει γερη κι ευτυχισμένη!

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ! Να είστε πάντα γερές να χαίρεστε τις οικογένειές σας!

Λέγεται Treffpunkt am See και πρέπει να είναι ή το πρώτο ή το δεύτερο όπως στρίβεις αριστερά από τον κεντρικό δρόμο του ούμπαν. Σίγουρα πάντως όταν στέκεσαι απ' έξω εκεί που είναι το πάρκινγκ και κοιτάς την είσοδο, δεξιά τους βρίσκεται η είσοδος με μπάρα ενός ιστιοπλοϊκού ομίλου.

Βλέποντας τις φωτογραφίες κατάλαβα ποιο είναι, από την παιδική χαρά. :) Όπου και να πηγαίνουμε δεν περνάνε απαρατήρητες :D

Την επόμενη φορά θα το έχω υπόψη μου!

Πολλά Φιλιά σε όλες!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 έχεις σήμερα γενέθλια;

Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα, ότι επιθυμείς!!! :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα!

καλε ναι εννοειται να το επαναλαβουμε!!! Την επομενη φορα κανω εγω το τραπεζι!!

Αγγελικουλα μου χρονι απολλα πολυχονη να εισαι !!

Πολυ κοτοπουλο επεσε σημερα κοριτσια ε?

Εμεις σημερα τρωμε περισευματα.Δεν μαγειρεψα τιποτα χτες γιατι ειχα λιγο απο διαφορα κ φαγαμε χτες βραδυ κ σημερα.Ετσι τις πατατες τηγανιτες με τα αυγα δεν τις εκανα χτες αλλα θα τις κανω σημερα μαλλον αν δεν σκεφτω τιποτα αλλο γρηγορο κ απλο μεχρι το βραδυ γιατι αυριο μας εχουν τραπεζι κ εγω θα κανω γλυκα να τους παω.

Θα ειμαστε μαζεμενοι αρκετα ατομα κ ετσι θα κανω ενα εκμεκ κανταιφι ( μικρο ταψακι μην φανταστειτε κανα ταψι κουζίνας) κ μια τουρτα σοκολατινα μιας κ ειχα ετοιμο ψημενο παντεσπανι στην καταψυξη απο αλλη φορα που μου ειχε περισεψει κ ετσι αφου το παντεσπανι ειναι ατοιμο θα γινει πολυ γρηγορα.

Ααα ξεχασα βρε αφου λεω κατι εκανα στην κουζινα χτες,εφτιαξα μια γαλατοπιτα...χαχαχα

Οποτε αυριο το μεσημερι παλι κατι ευκολο θα κανω.Ο γιος μου θελει φασολακια λεει κ την Κυριακη θα δουμε κανα σουτζουκακι μαλλον να μεινουν κ για την Δευτερα.

Οποτε τα λεμε απο βδομαδα κοριτσακια!

Φιλακια κ καλο Σαββατοκυριακο!

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 έχεις σήμερα γενέθλια;

Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα, ότι επιθυμείς!!! :D

Αγγελικουλα μου χρονι απολλα πολυχονη να εισαι !!

Φιλακια κ καλο Σαββατοκυριακο!

Ευχαριστώ κορίτσια! Κι εσείς να χαίρεστε τις οικογένειές σας! :D


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τζα!

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Ελπίζω να μην με έχετε ξεχάσει,ε;

Δεν έχω διαβάσει τα μηνυματάκια σας,αλλά είμαι σίγουρη ότι είστε όλες καλά!

Μου έχετε λείψει πάρα πολύ...

Θα ήθελα να μπαίνω πιο συχνά,αλλά όλο κάτι γίνεται και χάνω επεισόδια και το αμελώ.

Να ξέρετε πάντως ότι σας σκέφτομαι και σας αγαπώ!

Πολλά φιλιά σε όλες και σπέσιαλ στην προεδρίνα μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,σαν τα χιόνια και εγώ έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω αλλά που χρόνος...

Τι μου κάνετε?Εμείς καλά μεγαλώνουν και τα 3 καμάρια μου και έχουν αρχίσει να ανταρτεύουν,η δε μπουμπού έχει αρχίσει τα δικά της σηκώνετε πιάνοντας το κάγκελο της κούνιας και προσπαθεί να βγει έξω λέει μπαμπαμπα μαμαμα τατατατα και ναιιιιιιιιιιιιι κάνει κουπεπε και άλλα τέτοια να ξετρελαίνεσαι (κάποιος να με μαζέψει)..Η Μαρία έχει γίνει ολόκληρη κοπέλα πια και σιγά σιγά φτιάχνουμε τα χαρτιά της για το δημοτικό και του Αντώνη για τον παιδικό και λέω από Σεπτέμβρη να βρω και εγώ καμιά δουλίτσα έστω και ημιαπασχόληση δεν με πειράζει..Και το τελευταίο (σας το φιλάω για εκπληξη χαχαχαχαχαχα) εδώ και 1,5 μήνα έχω ξεκινήσει γυμναστήριο!!!!! Yeahhhhhhh!!!

τα φιλιά μου σε ολες σας!!


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...