Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Αγγελικουλα τι συγκινητικο! Το πρωτο του πάρτυ! Καλά να περασετε!

Τζενακι σ'ευχαριστω πολύ εκ των προτερων!

Εβιρακι στο κεντρο της Αθηνας ειναι το σεμιναριο. Ήταν ξαφνικο αλλά καλυτερα που θα γινει να ξεμπερδευω και μ'αυτο γιατι αλλιως υπηρχε περιπτωση να γινει Ιουνιο ή Ιουλιο. Τωρα θα ειμαι ελευθερη όοολο το καλοκαιρι (χιχι).

Προσθεστε κι εμενα στην ταυτιση. Κι εγω γεμιστα εκανα.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πολύ γεμιστό βλέπω σήμερα:P... δεν ζηλεύω και πολύ...λιγουλάκι:)

Εγώ σήμερα έβρασα άγρια χόρτα από την πεθερούλα, θα τηγανίσω και πατάτες και θα βγάλω μικρά ψαρομεζεδάκια για παρέα. Από το πρωί έτρεχα και γύρισα στην 2 και άρχισα τα απανωτά πλυντήρια, ρούχων και πιάτων... οπότε το φαγάκι μας θα είναι απλό;)

Αγγελική ωραίες στιγμές! το πρώτο πάρτυ! γέμισε μπαταρίες την μηχανή και βγάλε μπόλικες φώτο να το θυμάται:tongue:

Ο καιρός είναι όντως ωραιότατος... αμέσως φτιάχνει το κέφι! όσο κουρασμένος και αν είναι κανείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια από μια μουντή Αθήνα :rolleyes:

Σήμερα θα φάμε φακές που έμειναν από προχθές.

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές για το πρώτο μας πάρτυ! Σίγουρα θα πάρω φωτογραφική μηχανή!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Αγγελικουλα περιμενουμε νεα την Δευτερα αν κ ειμαι σιγουρη πως ο μικρος θα ξεσαλωσει!

Φωτεινη καλυτερα τωρα να ξεμπερδευεις!

Νινα κ εσυ τηγανιτες πατατες μμμμμμμ!!! Ο νηστικος καρβελια ονειρευεται!!!!

Εμεις σημερα τρωμε παλι γεμιστα που μειναν απο χτες κ μια σαλατα με κοτοπουλο που εφτιαξα χτες το βραδυ κ εμεινε λιγο για σημερα για μενα.

Γι αυριο ζυμαρικο μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας.

Τηγάνισα ψαράκι μαζί με λίγες πατατούλες συν κάτι χόρτα που είχα στην κατάψυξη από την Ελλάδα. Επίσης, έφτιαξα σφολιατοτυροπιτάκια με ανθότυρο που μου έστειλαν οι γονείς μου, αυγό και δυόσμο.

Στο Bad Cannstatt πήγαμε βολτούλα το Σάββατο.

Σήμερα εγώ πήγα στο Karstadt στο κέντρο της πόλης. Δε βρήκα αυτό που ζητούσα (κάτι τρέσες για το μαντήλι της στολής), επειδή είχε μόνο 2-3 σχέδια, από τα οποία το ένα μόνο ήταν πιο κατάλληλο και μου φάνηκε και ακριβούτσικο.

Εκεί στην πλατεία της Schloßplatz έχουν στήσει κάτι τέντες και ένα φορτηγάκι της κόκα κόλα. Δεν ξέρω τι εκδήλωση έχουν, αλλά ίσως να είναι ενδιαφέρουσα.

Εβιρακι στο κεντρο της Αθηνας ειναι το σεμιναριο. Ήταν ξαφνικο αλλά καλυτερα που θα γινει να ξεμπερδευω και μ'αυτο γιατι αλλιως υπηρχε περιπτωση να γινει Ιουνιο ή Ιουλιο. Τωρα θα ειμαι ελευθερη όοολο το καλοκαιρι (χιχι).

Καλά λες. Ξεμπερδεύεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλσπέρα σε όλες!

Σήμερα έφτιαξα μπιφτέκια, πουρέ και τηγάνησα και πατάτες.

Εκεί στην πλατεία της Schloßplatz έχουν στήσει κάτι τέντες και ένα φορτηγάκι της κόκα κόλα. Δεν ξέρω τι εκδήλωση έχουν, αλλά ίσως να είναι ενδιαφέρουσα.

Συνήθως κάνουν ενδιαφέρουσες εκδηλώσεις. Ειναι η καλοκαιρινή γιορτή. Λογικά θα έχει συλλόγους που θα χορεύουν και στα σπιτάκια θα είναι διάφορες εταιρείες για διαφήμιση. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Σήμερα τα παιδιά θα φάνε κοτόπουλο κοκκινιστό που έμεινε από προχθές μάλλον μ εμακαρόνια. Για εμένα και τον άντρα μου έβγαλα να ξπαγώσει κοκκινιστό μοσχάρι που είχα από την προηγούμενη εβδομάδα στην κατάψυξη.

Όσον αφορά το πάρτυ δεν ξέρω τι θα γίνει. Βρέχει έξω και το πάρτυ γίνεται σε ανοιχτό παιδότοπο :rolleyes:

Μίλησα με την μαμά της εορτάζουσας και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλεψη για μέρες βροχερές αλλά τουλάχιστον θα βρεθεί λύση για να σβήσει τα κεράκια η μικρή.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

Σήμερα τρώμε εκκαθάριση. Ήτοι αποφάγια προηγουμένων ημερών. Όμως δε σημαίνει ότι δε μαγείρεψα, πριν από λίγο τέλειωσα κάτι καλτσουνάκια που τηγάνιζα. Έχουν κι αυτά την κούρασή τους. Έπρεπε να φτιάξω κάμποσα για να ξοδέψω κι άλλο ανθότυρο που έχω, αλλά κι επειδή αύριο θα έρθει μια μικρή παρεούλα, είναι ευκαιρία να τα βγάλω σαν ορεκτικό.

Όσον αφορά το πάρτυ δεν ξέρω τι θα γίνει. Βρέχει έξω και το πάρτυ γίνεται σε ανοιχτό παιδότοπο :rolleyes:

Κρίμα θα είναι ύστερα από την αναμονή και τη χαρά του πάρτυ να βρέχει. Εύχομαι να είναι καλός ο καιρός εκείνη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Για το μεσημέρι θα φτιάξω μια απλή μακαρονάδα με σάλτσα.

Ενώ για το βράδυ που θα έχουμε την παρέα, έχω ήδη φτιάξει από το απόγευμα χτες πιτούλες για σουβλάκι, θα ψήσουμε χοιρινό κρέας στο φούρνο και θα το κόψουμε σε λεπτές φετούλες -όπως ο γύρος- για να το βάλουμε στις πίτες, μαζί με φετούλες ντομάτας και κρεμμυδιού. Έφτιαξα χόμους, σε λίγο θα φτιάξω και τζατζίκι, μια φέτα παναρισμένη που αυτή τη φορά θα τη βάλω στο φούρνο, λουκάνικα που θα ψήσουμε, πατατούλες τηγανητές και μια σαλάτα σπέσιαλ.

Έτσι απλά και λίγα μεζεδάκια μόνο και μόνο για να έχουμε να τσιμπάμε καθώς θα κουτσομπολεύουμε τη γιουροβίζιον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!

Σήμερα πήγαμε στον ζωολογικό κήπο και πήραμε μαζί και δύο φίλους της κόρης μας. Δωράκι για την γιορτή της που είναι την άλλη εβδομάδα. Δεν είχα μαγείρεμα, φάγαμε εκεί στο εστιατόριο.

Ενώ για το βράδυ που θα έχουμε την παρέα, έχω ήδη φτιάξει από το απόγευμα χτες πιτούλες για σουβλάκι, θα ψήσουμε χοιρινό κρέας στο φούρνο και θα το κόψουμε σε λεπτές φετούλες -όπως ο γύρος- για να το βάλουμε στις πίτες, μαζί με φετούλες ντομάτας και κρεμμυδιού. Έφτιαξα χόμους, σε λίγο θα φτιάξω και τζατζίκι, μια φέτα παναρισμένη που αυτή τη φορά θα τη βάλω στο φούρνο, λουκάνικα που θα ψήσουμε, πατατούλες τηγανητές και μια σαλάτα σπέσιαλ.

Έτσι απλά και λίγα μεζεδάκια μόνο και μόνο για να έχουμε να τσιμπάμε καθώς θα κουτσομπολεύουμε τη γιουροβίζιον.

Μπράβο για το κουράγιο σου, που φτιάχνεις πάντα τόσα πολλά πράγματα.

Έχετε Ελληνικά κανάλια ή θα την δείτε στα γερμανικά;

Καλή μας Επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά, αντί για λουκάνικα έφτιαξε ο Έβιρος καγιανά με κομμάτι ζαμπόν ψιλοκομμένο, σάλτσα και αυγό χτυπημένο.

Καλησπέρα σε όλες σας!

Σήμερα πήγαμε στον ζωολογικό κήπο και πήραμε μαζί και δύο φίλους της κόρης μας. Δωράκι για την γιορτή της που είναι την άλλη εβδομάδα. Δεν είχα μαγείρεμα, φάγαμε εκεί στο εστιατόριο.

Ωραία βόλτα σήμερα που έχει και ωραίο καιρό. Στη Wilhelma πήγατε στο Rosenstein;

Χριστίνα ίσως να το ξέρεις ήδη, αλλά σε ενημερώνω σε περίπτωση που δε γνωρίζεις ότι, πολλά θεάματα και χώροι -όπως ζωολογικοί κήποι, Εθνική Πινακοθήκη κλπ κάθε Τετάρτη είναι δωρεάν.

Μπράβο για το κουράγιο σου, που φτιάχνεις πάντα τόσα πολλά πράγματα.

Έχετε Ελληνικά κανάλια ή θα την δείτε στα γερμανικά;

Καλή μας Επιτυχία!

Έχουμε ελληνικά κανάλια και βλέπουμε μόνο αυτά. Δε βλέπω καθόλου γερμανική τηλεόραση, επειδή με κουράζει να κυνηγάω να καταλάβω τις λέξεις που ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τί κάνετε? Εκεί στην Γερμανία τί καιρό σας κάνει? Σήμερα είχαμε αρκετή ζέστη... ότι πρέπει για θάλασσα:P

Σήμερα έκανα ρολό κυμά γεμιστό με αυγά, φέτα και πιπεριά φλωρίνης.... τηγάνισα και πατάτες και χωριάτικη σαλάτα για συνοδεία.

Απόψε είναι ο τελικός? Τα ψιλοβαριέμαι αυτά, αλλά από περιέργεια θα χαζέψω κάποια στιγμή να δω πώς θα τα πάμε... ελπίζω να μην κερδίσουμε;) αυτό μας έλειπε αυτό τον καιρό με τη κρίση που έχουμε...

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τί κάνετε? Εκεί στην Γερμανία τί καιρό σας κάνει? Σήμερα είχαμε αρκετή ζέστη... ότι πρέπει για θάλασσα:P

Σήμερα είχαμε ωραίο καιρό, (μάλλον γύρω στους 20-21 βαθμούς, χωρίς να έχω δει το δελτίο) αν και εγώ τον είδα μέσα από το σπίτι. Τώρα το που κοίταξα το ίντερνετ για αύριο δίνει 15 βαθμούς και βροχές από το μεσημέρι κι ύστερα. Στα καλό πια:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Απόψε είναι ο τελικός? Τα ψιλοβαριέμαι αυτά, αλλά από περιέργεια θα χαζέψω κάποια στιγμή να δω πώς θα τα πάμε... ελπίζω να μην κερδίσουμε;) αυτό μας έλειπε αυτό τον καιρό με τη κρίση που έχουμε...

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες:tongue:

Κι εγώ το ίδιο ήλπιζα. Δεν ήθελα τη νίκη για τους ίδιους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο στο φούρνο με ρυζάκι.

Κι εγώ το ίδιο ήλπιζα. Δεν ήθελα τη νίκη για τους ίδιους λόγους.

Δεν πίστευα ότι θα νικούσαμε, αλλά επειδή ήταν τραγούδι στα Ελληνικά ήθελα πάρα πολύ να τα πάμε πολύ καλά. Και χάρηκα πάρα πολύ για την 6η θέση. :D

Καλησπέρα κορίτσια.

Τί κάνετε? Εκεί στην Γερμανία τί καιρό σας κάνει? Σήμερα είχαμε αρκετή ζέστη... ότι πρέπει για θάλασσα:P

Σήμερα έκανα ρολό κυμά γεμιστό με αυγά, φέτα και πιπεριά φλωρίνης.... τηγάνισα και πατάτες και χωριάτικη σαλάτα για συνοδεία.

Απόψε είναι ο τελικός? Τα ψιλοβαριέμαι αυτά, αλλά από περιέργεια θα χαζέψω κάποια στιγμή να δω πώς θα τα πάμε... ελπίζω να μην κερδίσουμε;) αυτό μας έλειπε αυτό τον καιρό με τη κρίση που έχουμε...

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες:tongue:

Χθες είχαμε τέλειο καιρό, σήμερα ....:(

Ωραία βόλτα σήμερα που έχει και ωραίο καιρό. Στη Wilhelma πήγατε στο Rosenstein;

Χριστίνα ίσως να το ξέρεις ήδη, αλλά σε ενημερώνω σε περίπτωση που δε γνωρίζεις ότι, πολλά θεάματα και χώροι -όπως ζωολογικοί κήποι, Εθνική Πινακοθήκη κλπ κάθε Τετάρτη είναι δωρεάν.

Έχουμε ελληνικά κανάλια και βλέπουμε μόνο αυτά. Δε βλέπω καθόλου γερμανική τηλεόραση, επειδή με κουράζει να κυνηγάω να καταλάβω τις λέξεις που ξέρω.

Εμείς έχουμε μόνο γερμανικά κανάλια. Βλέπω που και που λίγο από το ίντερνετ ελληνικά.

Στο Wihelma πήγαμε. Έχουμε πάει και στο Rosenstein, τον Φεβρουάριο που είχαν έρθει κάποιες φίλες μου.

Δεν το ήξερα για τις Τετάρτες.

Αλλά μου έχουν στείλει κουπόνια με δωρεάν είσοδο από την πόλη, για πολλά μουσεία επειδή έχω τρία παιδιά. Και έχουμε επίσης μια κάρτα για κάθε παιδί με 60? σύνολο 180 από την πόλη, για τον ίδιο σκοπό. Πέρσι δεν την είχα αδειάσει και έτσι έβγαλα με αυτά κάρτα χρόνου για τον ζωολογικό κήπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα!

Πώς μου ειστε; Ζεστη ειχε σημερα. Να σας πω την αλήθεια το κατευχαριστηθηκα.

Χτες ειχαμε μακαρονια με σαλτσουλα. Το βραδυ περιμεναμε κοσμο αλλά τελικά το ανεβαλαν. Σημερα ειχαμε παει σε κατι φιλους και φαγαμε γκρικ μουσακα και το πρωτο μας παγωτακι! Το μεσημερακι ειχα περασει και απο ενα ανταλλακτικο παζαρι που ειχα δει σε ενα άλλο τοπικ του φορουμ κι εδωσα καποια ρουχα που δεν μου κάνουν πια. Ήθελα να μαγειρεψω και για αυριο αλλά επιστρεψαμε πριν απο λιγο και δεν εχω ορεξη. Θα δουλεψει η αγια καταψυξη.

Απο αυριο ξεκιναει το σεμιναριο που σας έλεγα. Αν χαθω λιγακι δικαιολογηστε με.

Η eurovision δεν ειναι κατι σημαντικο για μενα αν και την ειδα. Σκεφτομουν στο τελος ότι το φετινο τραγουδι πηγε καλά χωρις την προωθηση και τα χρηματα που ειχαν δοθει προηγουμενα χρονια (Βισση, Ρουβας, Καλομοιρα κλπ). Τι λεφτα εχουν χαθει τελικά τοσα χρονια σε βλακειες...

Φιλια και καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...