Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Μούντος ο καιρός και σήμερα αλλά φτιάχνει από αύριο άκουσα.

Καλησπερα και απο μενα!

Αγγελικουλα οι δικοι μου εκαναν 6 ωρες να γυρισουν ενω κανονικά θελει 3-3,5 ωρες.

Μεγάλη πίκρα Φωτεινούλα, άστα.....

Εβιρι μου κοιταζω τις φωτογραφιες απο τα τσουρεκια και θυμαμαι την κορη μου που σημερα της εδωσα να φαει μια φετουλα και με ρωτησε που ειναι η σοκολάτα! Εγω μετανοιωσα που τα εφτιαξα τοσο νωρις γιατι ξεραθηκαν λιγακι αλλά η μαμά μου ηθελε να τα εχει όλα ετοιμα απο νωρις.

δεν τα είχες καλύψει με μεμβράνη? Εμείς έτσι κάνουμε και μένουν μαλακά.

Η μικρη μου με το που μπηκε σπιτι με προσπερασε και πηγε κατευθειαν να φιλησει και να μιλησει στον μπεμπη! Το χαρηκα. Βεβαια συνειδητοποιησα και ποσο γραμμενη με εχει αλλά τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας...

καλά έκανες και το χάρηκες! Και δεν σε έχει γραμμένη, πίστεψέ με! Απλά της έλειψε το νέο μέλος της οικογένειας!

Σημερα εφτιαξα φακες για αποτοξινωση. Σκεφτομαι να ξεκινησω και διαιτα καποια στιγμη τις επομενες μερες για να μην ξεφυγω. Βεβαια επειδη εκανα και σε όλη την εγκυμοσυνη διαιτα εχω κουραστει λιγακι αλλά επειδη τρωω βλακειες σκεφτομαι οτι αργοτερα θα ειναι πιο δυσκολα. Θα δουμε. Θα σας ενημερωσω...

Φιλάκια

Αν απλά προσέχεις τι τρως δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να κάνεις κάποια απαιτητική δίαιτα. Σιγά σιγά θα τους βρεις τους ρυθμούς σου! ;)

Ελενάκι καλημέρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

πωπω αρχισε το κρυο παλι ε? κ ελεγα να βγαλω επιτελους τα χαλια να τα πλυνω κ μια κουβερτα που μου εχει μεινει.

Φωτεινη εσυ θηλαζεις κιολας μην αγχωνεσαι με την διαιτα,τα πολλα πολλα χαζα περιορισε κ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Ειδες τα παιδακια σου ποσο αγαπιουνται? Σε λιγο καιρο να δεις πως θα κανεις το ενα για το αλλο!! Εμενα τωρα που πηγαμε στο χωριο κ ειδε ο μικρος τον μεγαλο που ειχε παει 3 μερες νωριτερα εκανε σαν τρελος! Ολο τον αγγαλιαζε κ τον φιλαγε !

Που λετε για την καταγωγη, απο Ευβοια ειμαστε βορεια δεν ξερω αν ξερετε τον Οσιο Ιωαννη τον Ρωσσο, εκει λιγο πιο πανω κ απο Ηπειρο ειναι η μαμα μου απο ενα χωριουδακι αναμεσα στα Γιαννενα κ την Αρτα.

Απο φαγητο σημερα τρωει ο αντρας λιγο πιτσα που εμεινε απο χτες το βραδυ , ο μικρος κοκοροσουπα κ εγω φασολια μαυροματικα σαλατα.... τωρα για βραδυ κανα προχειρο θα κανω κ μια σαλατα κ τελος.

Link to comment
Share on other sites

ggeny τα παιδιά μου περνάνε δύο μήνες το καλοκαίρι στο Πευκί μαζί με τους γονείς μου οπότε ο Άι Γιάννης ο Ρώσσος είναι σημείο προσκυνήματος για εμάς!

¨Οσο για το χωριό στην Ήπειρο για να πάμε Γιάννενα περνάμε από τα μέρη σας, οπότε γνωστή περιοχή και αυτή!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Αχ αυτά τα χαλιά ggeny... ευτυχώς την Τρίτη τα πλύναμε με τον άντρα μου και χτες τα φύλαξα, πριν πιάσει η βροχή... βέβαια έχει δροσιά τώρα, ειδικά αν περπατάς ξυπόλητη, αλλά πού θα πάει... θα ζεστάνει πάλι;)

Βλέπω η Εύβοια παίζει πολύ... κοντινή επιλογή και πολύ ωραία μέρη!

Σήμερα θα φτιάξω φασολάδα και πιπεριές Φλωρίνης... το Σαββατοκύριακο προβλέπεται μέσα στο κρεατικό, οπότε ας κάνουμε λίγη αποτοξίνωση από τώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαααπες! Καλημέεερα!

Τι να πρωτοπώ που έχω χαθεί δεν ξέρω, ούτε πρόλαβα να σας διαβάσω! Ελπίζω να είστε καλά και να δημιουργείτε!

Μόλις ξελασκάρω λίγο θα μπω να σας απολαύσω! φιλιαααααααααααααααααααααααααα

υγ. σήμερα χωρίς φαγητό! κάτι περισσεύματα και άδειο ψυγείο! καιρός για δίαιτα μου φαίνεται...!

Link to comment
Share on other sites

καλε που πηγε το ποστ μου ? αααα

Αγγελικουλα τωρα που το λες για τα χαλια δεν εχεις κ αδικο.Κ εμενα ο μικρος ολη μερα κατω στο χαλι ειναι.Περσυ του ειχα ενα κουβερλι στρωμενο οταν μαζεψα κ μετα πριν στρωσω κ δεν κρυωνε.Το εβγαζα οταν ηταν να ερθει κανεις επισκεπτης κ καθε βραδυ για τιναγμα.Μια φορα την βδομαδα το επλενα κ στεγνωνε κ γρηγορα κ δεν ειχα προβλημα.

Νινα φασολαδα τρομερη, πολυ ταιριαζει σημερα με τον καιρο.Θα φτιαξω κ εγω την αλλη βδομαδα Παρασκευη μαλλον που συνηθως τρωμε οσπριο.

Link to comment
Share on other sites

Nina-Tom εγώ δεν ξεστρώνω ακόμη γιατί ο μικρός κάθεται κάτω και παίζει και δεν λέει να είναι ξέστρωτα! Για αρχές Ιούνη με βλέπω να τα σηκώνω...

Λογικό το βρίσκω:P και εγώ συνήθως Ιούνη τα σηκώνω, αλλά φέτος πρόκοψα νωρίς:tongue:

kalliopaki δεν έχουμε γνωριστεί... είσαι παλιά από ότι καταλαβαίνω εδώ:P εγώ είμαι τους τελευταίους μήνες και έχω βρει πολύ ωραία παρεούλα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σήμερα η κόρη μου είχε παράσταση με το μπαλέτο και έτσι δεν μαγείρεψα καθόλου. Την πήγαμε για δώρο στα Burger King, για φαγητό και παγωτό. Εδώ ο καιρός συνεχίζει μια από τα ίδια, μια ήλιος μια βροχή. Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι απο μενα!

Καλλιοπάκι μου χρονια πολλά! Πώς μου εισαι κατά τα άλλα;

Κοριτσακια εγω χαλιά έλεγα να μαζεψω αργοτερα γιατι η μικρη συνεχεια ξυπολητη περπαταει (γκρρρρ) και σκεφτομαι μηπως κρυωσει. Να δω ποτε θα το κανω βεβαια.

Σημερα φαγαμε αρνακι ψητο που ειχαν φερει απο το χωριο για να μη χαλάσει με πατατουλες τηγανητες και σαλατουλα. Χθες κλασσικά (λογω λαϊκης) χορτα με ψαρακι.

Μ'αρεσει που ελεγα για διαιτα κι εφτιαξα για δευτερη φορα μωσαϊκο. Δεν το πολυπετυχα αλλά τρωγεται. Το εφτιαξα για τη μικρη περισσοτερο για να τη μαθω να τρωει πιο σπιτικα και απλά γλυκά -δυστυχως μου βγηκε γλυκατζου- και να μη ζητα κρουασαν και τετοιες ετοιμες αηδιες. Βοηθησε κι αυτη και ενθουσιαστηκε.

Καληνυχτα και φιλάκια σε όλες! Καλή Κυριακή και καλες βολτες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Είμαι χαρούμενη σήμερα για δύο λόγους!

Πρώτον η κολλητή μου και κουμπάρα μου γέννησε σήμερα τα ξημερώματα μία υγιέστατη μπουμπού! Ανυπομωνώ να τις δω από κοντά και τις δύο!

Δεύτερον η αγαπημένη μου ομάδα, ο Ολυμπιακός, είναι για 2η συνεχόμενη χρονιά πρωταθλητής Ευρώπης!!! Χθες στον Πειραιά κάναμε 2η ανάσταση από τα βεγγαλικά!

nk_christina συγχαρητήρια για την κόρη σου! Και η επιβράβευση ήταν σούπερ!

Φωτεινούλα τα σπιτικά γλυκά έχουν λιγότερη ζάχαρη από τα έτοιμα νομίζω και λιγότερα λυπαρά. Οπότε μην έχεις ενοχές. Είπαμε με το μαλακό η δίαιτα!

Σήμερα από φαγάκι τρώμε λίγο από όλα. Είχα στην κατάψυξη φασολάκια και αρακά μαγειρεμένα από μία μερίδα περίπου και λίγο ψητό κοτόπουλο. Οπότε μαζί με μία τηγανιά πατάτες βολεύεται η κατάσταση για σήμερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδα να εχουμε

Φωτεινουλα μια χαρα γλυκακι ειναι για τα παιδια το μωσαικο δεν ειναι βαρυ , πολυ καλυτερο απο τις χαζομαρες εξω.

Εγω πολυ συχνα του δικου μου του κανου γαλατοπιτα χωρις φυλλο.Γινεται πολυ πολυ γρηγορα κ εχει μονο 6-7 κσ ζαχαρη σε ολο το ταψακι που κανω κ την τσακιζει.

Σε ενα λιτρο γαλα φρεσκο βαζω 6 κσ σιμιγδαλι κ 3 αλευρι καλαμποκισιο ,5-6 κσ ζαχαρη, λιγο ξυσμα λεμονι,1-2 βανιλιες αν εχω ,2 αυγα κ 1 κσ βιταμ.

Βαζω το γαλα με την ζαχαρη ,ελαχιστο αλατι ,το ξυσμα κ τις βανιλιες,να ζεσταθουν καλα στην φωτια.Μετα ριχνω το μειγμα αλευρι -σιμιγδαλι κ ανακατευψ μεχρι να πηξει( αν δεν εχω καλαμποκαλευρο βαζω σκετο σιμιγδαλι η αν θελετε μπορειτε να βαλετε κ σκετο αλευρι καλαμποκιου).Αποσυρω απο την φωτια κ ριχνω το βιταμ κ ανακατευω.Μολις κρυωσει ελαφρα ριχνω 2 αυγα χτυπημενα κ ανακατευω.

Λαδωνω ενα ταψακι κ ριχνω μεσα το μειγμα.Ριχνω κ λιγο λαδακι απο πανω κ πασπαλιζω με λιγη ζαχαρη κ κανελα κ ψηνω.Ετσι την εκανε η γιαγια μου στην Ηπειρο κ την εμαθα κ εγω.Το μονο που προσθεσα ειναι η κανελλα.Η γιαγαι πολλες φορες εβαζε μεσα κ λιγο ρυζακι βρασμενο.

nc_christina φανταζομαι θα το καταευχαριστηθηκε η μικρη ε? μπαλετο κ βολτουλα ποιος την χαρη της!

Αγγελικη κ του χρονου! Κ εμεις παρολο που απεχουμε πολυυ απο Περαια στην γειτονια μας ειναι ολοι Ολυμπιακοι κ το καψαν χτες το βραδυ μετα την νικη.

Νινακι,Εβιρακι καλημερα!!!

Εμεις σημερα τρωμε απο χτες περισευμακρεας χοιρινο κατσαρολας με καροτα-πιπεριες κ ντοματα μαζι με ρυζι με λαχανικα.Το απογευμα λεω να φτιαξω γεμιστα για αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Πέρασαν οι μέρες πολύ γρήγορα κι έφυγε η μεγάλη μου Εβιρίνα το Σάββατο προχτές. Σε γενικές γραμμές περάσαμε ήσυχα, χωρίς πολλές βόλτες γιατί οι περισσότερες μέρες ήταν εργάσιμες.

Την Πέμπτη μετά το Πάσχα πήγαμε ημερήσια εκδρομή στο Rothenburg ob der Tauber. Πρόκειται για μια μεσαιωνική πόλη πολύ όμορφη με πολλά διατηρητέα κτίρια από το 1500 περίπου. Βρίσκεται λίγο πιο βόρεια από τη Στουτγκάρδη 1.30' απόσταση, αλλά ανήκει στη Βαυαρία.

Τα φαγητά που φτιάξαμε αυτές τις μέρες δεν τα θυμάμαι όλα, αλλά η μεγάλη Εβιρίνα μας έφτιαξε ένα τέλειο κοτόπουλο με κρέμα γάλακτος και πιπεριές και το συνόδευσε με κίτρινο ρύζι. Μας έφτιαξε δύο φορές χόμους γιατί ούτε κι αυτό το χορταίναμε και είχαμε 2-3 χρόνια να φάμε. Έφτιαξε και δύο φορές μπανόφη γιατί ο Έβιρος κόλλησε με τη γεύση και το ξαναζήτησε. Δεν έμεινε ούτε ίχνος.

Εγώ έφτιαξα γιουβαρλάκια, σολωμό με μαϊντανό, άνηθο και κρεμμύδι με συνοδεία σαλάτα, κατσικάκι στη γάστρα με πουρέ, κοτόπουλο πανέ και σήμερα έφτιαξα σόγια κοκκινιστή με μακαρόνια χοντρά.

Ο καιρός και σήμερα μας έχει σπάσει τα νεύρα. Αν συνεχιστεί αυτό με βλέπω να μου φοράει ο Έβιρος το μπουρνούζι ανάποδα, με την πλάτη στο θώρακα και τα μανίκια μπροστά.

Eviri καλοί είναι και οι 20 βαθμοί... εμάς μας έπιασε απότομα η ζέστη και έχει και πολύ!... αρχίσαμε και τα μπάνια νωρίς φέτος... αύριο πάω για το 2ο μου μπανάκι... αλλά δεν πιστεύω ότι θα κρατήσει τόσο υψηλές θερμοκρασίες για πολύ ακόμα.. είναι αρκετά νωρίς!

Το μάθαινα κι εγώ από τους γονείς μου και την τηλεόραση. Κάπου άκουσα ότι μπορεί να κάνει νωρίς καύσωνα φέτος. Μακάρι να μην ισχύει.

Ο καιρός εδώ είναι εκνευριστικός. Εκεί που λες έχει τέλεια μέρα και κάνεις σχέδια, ξαφνικά βρέχει.

Γειτόνισσα, αυτό το πράγμα εγώ δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα.

Εβιρι, Nk_Christina κι εδω ευτυχως ψιλοδροσισε! Στη Δυτ. Ελλάδα δε, την εριξε την ψιχαλα του! Αν ημουν στο νησι με τη ζεστη που ειχε μπορει να ειχα παει και για μπανιο (αν και τα νερα ειναι ψιλοκρυα).

Εγώ Φωτεινή μου, για να κάνω μπάνιο στη θάλασσα περιμένω να φτάσει σε σημείο βρασμού.

Εγω μπορω να πω οτι κοιμηθηκα λιγο παραπανω και ξεκουραστηκα παρολο που βρηκα την ευκαιρια κι εκανα καποιες μπελαλιδικες δουλειες.

Εδώ που τα λέμε είχες μεγάλη ανάγκη από ξεκούραση.

Αν και πολύ καθυστερημένα παρούσα!

Καλώς το το κορίτσι μας, που μας έλειψε πολύ. Τι κάνεις Ελένη μου;

Εβιράκι μου τι κάνεις;;

Είδα τα Πασχαλιάτικα καλούδια που έφτιαξες!! Και του χρόνου!

Καλά είμαι, σ' ευχαριστώ.

Εγώ φέτος δεν έκανα τίποτα γιατί Κυριακή των Βαΐων χασαμε τον πεθερό μου και δεν ήμασταν για τέτοια....

Συλλυπητήρια Ελένη μου. Ελπίζω να ήταν μεγάλος σε ηλικία.

Σε φιλώ!

Κι εγώ Ελενάκι, χάρηκα που ξαναέγραψες. Ελπίζω να σε βλέπουμε συνέχεια.

Εβιρακι χρυσοχερα μου κ του χρονου!

Σ' ευχαιστώ πολύ.

Είμασταν Γιάννενα αυτές τις μέρες όπου περάσαμε πολύ ωραία με συμμαχο τον καιρό!

Μπράβο Αγγελική, πάρα πολύ ωραία και του χρόνου να περάσετε καλά.

Και του χρόνου να είσαι καλά να φτιάξεις ξανά!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Μια χαρά θερμοκρασία είναι και οι 20 βαθμοί!

Να κρατιόταν στους 20 δε θα μιλούσα. Μια 20 και μία 11 μας πάει. Η βροχή είναι σχεδόν καθημερινή και ο ουρανός συνέχεια γκρι.

Εγω μετανοιωσα που τα εφτιαξα τοσο νωρις γιατι ξεραθηκαν λιγακι αλλά η μαμά μου ηθελε να τα εχει όλα ετοιμα απο νωρις.

Δεν πειράζει, αρκεί που μύρισε Πάσχα.

Η μικρη μου με το που μπηκε σπιτι με προσπερασε και πηγε κατευθειαν να φιλησει και να μιλησει στον μπεμπη! Το χαρηκα. Βεβαια συνειδητοποιησα και ποσο γραμμενη με εχει αλλά τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας...

Αυτή είναι η τέλεια εικόνα. Εύχομαι να συνεχίσουν να είναι έτσι αγαπημένα κι αυτοκόλλητα μια ζωή.

Εμενα τωρα που πηγαμε στο χωριο κ ειδε ο μικρος τον μεγαλο που ειχε παει 3 μερες νωριτερα εκανε σαν τρελος! Ολο τον αγγαλιαζε κ τον φιλαγε !

Άχου τα μωρέεεε τι ωραία!!!!!!!!!!!!

Αγαααπες! Καλημέεερα!

Καλώς το Καλλιοπάκι. Τι κάνεις; Ελπίζω να ξαναγράψεις σύντομα.

Καλησπέρα και από εμένα. Σήμερα η κόρη μου είχε παράσταση με το μπαλέτο και έτσι δεν μαγείρεψα καθόλου.

Συγχαρητήρια για την παράσταση, να την καμαρώνετε πάντα. Πού έγινε;

Μ'αρεσει που ελεγα για διαιτα κι εφτιαξα για δευτερη φορα μωσαϊκο.

Και η δίατια θέλει την καλοπέρασή της. :D:D

Είμαι χαρούμενη σήμερα για δύο λόγους!

Πρώτον η κολλητή μου και κουμπάρα μου γέννησε σήμερα τα ξημερώματα μία υγιέστατη μπουμπού! Ανυπομωνώ να τις δω από κοντά και τις δύο!

Να της ζήσει το μωράκι.

Δεύτερον η αγαπημένη μου ομάδα, ο Ολυμπιακός, είναι για 2η συνεχόμενη χρονιά πρωταθλητής Ευρώπης!!! Χθες στον Πειραιά κάναμε 2η ανάσταση από τα βεγγαλικά!

Κι εγώ Ολυμπιακός είμαι κατ' όνομα μόνο. Δε μου αρέσει το ποσόσφαιρο.

Ετσι την εκανε η γιαγια μου στην Ηπειρο κ την εμαθα κ εγω.

Καλέ μοσχομύρισε η γαλατόπιτα και μόνο από την περιγραφή.

Νινακι,Εβιρακι καλημερα!!!

Γεια σου Τζένη.

Το απογευμα λεω να φτιαξω γεμιστα για αυριο.

Κι εμένα ο Έβιρος μου έφερε ντομάτες και μελιτζάνες για γεμιστά, θα τα φτιάξω μία από τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

χειμωνιασε παλι .... αμαν πια

Τα γεμιστα δεν τα εφτιαξα χτες μιας κ εφτιαξα ρυζογαλακι κ φαγαμε το βραδυ, ετσι θα τα φτιαξω το απογευμα ....

Βγηκαν κ τα κερασια πηρα χτες πολυ ωραια.Πηρα κ ωραιοτατες φρεσκες φραουλες κ εκανα μαρμελαδα να εχουμε, θεικη! Αντε τωρα να βγουν σε λιγο κ τα βερυκοκα να φτιαξω κ απο αυτη μου αρεσει παρα πολυ.

Εβιρακι τι χρυσοχερα κορη εχεις?Να μου πεις απο ποιον θα εμοιαζε?Το μηλο κατω απο την μηλια πεφτει.! Γεια στα χερια σας κ στις δυο σας! Κ του χρονου να ειστε καλα να φτιαξετε παλυ γλυκα κ φαγητα το Πασχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...