Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Βαδίζουμε ολοταχώς για την Ανάσταση,μόνο που δεν έχω καταλάβει ακόμα ότι έχουμε Πάσχα...

Τελικά το σαββατοκύριακο κατάφερα και ξέστρωσα το μισό σπίτι,γιατί η ζέστη είναι πραγματικά ανυπόφορη.Και αν προλάβαινα θα τα σήκωνα όλα τα χαλιά...Μετά το Πάσχα,θα είναι η πρώτη μου δουλειά.

Σήμερα θα φτιάξω καμιά μακαρονάδα.Χθες ειχα κάνει σπανακόρυζο και την Κυριακή χταποδάκι στιφάδο στη γάστρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια:P

peristeraki ούτε εγώ έχω καταλάβει το Πάσχα ακόμα... γι' αυτό θα κάνω κανένα τσουρέκι, μπας και μυρίσει το σπίτι και νιώσουμε λίγο τις γιορτές:) Σήμερα και εγώ θα κάνω μακαρονάδα... δεν έχω διάθεση για κάτι άλλο... τα κέφια είναι λίγο πεσμένα:(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Χάθηκα λίγο καθώς χτες είχα αρκετή δουλειά. Τα παιδιά ειναι στο χωριό και θα πάμε κι εμείς την Μεγάλη Πέμπτη.

Από φαγητό έχουμε μακαρόνια με κέτσαπ σήμερα.

Θα πάω να βάψω και μαλλί γιατί η άσπρη ρίζα βγάζει μάτι!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μπηκαμε στην τελικη ευθεια για το Πασχα αλλά εγω ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει λόγω της ρουτινας του μικρου. Ευτυχως μου τι θυμιζουν άλλοι.

Μια από τα ίδια! Λόγω του μικρού που έιναι και λιιιιιγο ζουζούνι δεν στόλισα και τα πασχαλινά μου. Του χρόνου που πιστέυω δεν θα τα πειράζει!

Χαλια θα μαζεψω κι εγω μετα το Πασχα γιατι η μικρη περπατα ξυπολητη αρκετες φορες. Κατεβασα καποια καλοκαιρινα της μικρης και θα προσπαθησω να κατεβασω και του αντρα μου γιατι θα φυγουν για το χωριο.

Χαλιά κατά το τέλος του Μάη θα ξεστρώσω. Όση ζέστη και να κάνει ο μικρός κάθεται κάτω και πάιζει κι ακόμα τα πλακάκια είναι κρύα! Καλοκαιρινά ρούχα θα ξεκινήσω από αύριο σιγά σιγά και τη νεπόμενη εβδομαδα.

Την Παρασκευη ειχα φτιαξει κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες. Έφτιαξα και λιγο τζατζικι. Έβαλα στο πιατο της μικρης κομμενο σε λωριδιτσες το κοτοπουλο μαζι με τζατζικι και της ειπα οτι ειναι γυρος με τζατζικάκι. Έφαγε σχεδον ενα ολοκληρο ποδι! Ακομα και η γιαγια (με το γνωστο κατοχικο συνδρομο) δηλωσε οτι ειναι ευχαριστημενη.

Ωραίο κολπάκι! Είδες που πήρες και την έγκριση της γιαγιάς!!!:tongue:

Το Σαββατο εφτιαξα και τα τσουρεκια μας και τελειωσα με τα πασχαλινα γλυκά. Χθες ημαστε όλη μερα έξω και η μικρη ξεσαλωσε και δηλωσε οτι ηταν πολύ ωραια μερα. Χθες εντυσα και για πρωτη φορα τον μπεμπη με μπλουζακι - παντελονακι κι οχι με φορμακι και γελαγα μονη μου με το μικρο ανθρωπακι μας.

Αχου το μαναράκι μου μωρέ που μεγάλωσε και φοράει και σετάκι! Δώστου ένα φιλί από μένα!

Φιλια

Καλημέρα κορίτσια!:P

Τί κάνετε? πώς πάνε τα κέφια? πλησιάζει το Πάσχα και ετοιμαζόμαστε? Αλήθεια, ξέρει κανείς τί γίνεται με την πρωτομαγιά φέτος? θα είναι κανονική αργία την Μ. Τετάρτη?

Η Μεγάλη Τετάρτη είναι αργία για το δημόσιο. Την Τρίτη του Πάσχα ΄μεταφέρθηκε για τους υπόλοιπους! Μύλος!!!!:?

Σήμερα η καλή πεθερά (όποτε μας συμφέρει είναι "καλή";)) μας έφτιαξε ντολμαδάκια, οπότε γλύτωσα το μαγείρεμα... ευτυχώς γιατί έχω ένα σπίτι, μπουρλότο! μόλις τακτοποίησα τα χθεσινά σιδερωμένα ρούχα και έχω λίγα ακόμα καλοκαιρινά που πρέπει να μπουν στην θέση τους:evil: τα νεύρα μου με αυτά τα ρούχα!

χαχαχαχα! Κάνουν και κάνενα καλό πότε πότε!!!

Φιλιά στην ΦΩΤΕΙΝΗ763, Eviri, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2, peristeraki, ggeny και όποια ξεχνώ... γιατί σίγουρα κάποια θα ξεχνάω... είμαστε και αρκετές:P

Πολλά φιλιά και σε σένα!

καλησπερα κοριτσακια κ ακλη Μ.Βδομαδα να εχουμε!

Επίσης!

Αγγελικουλα μονο μου αρεσαν τα γεμιστα γεια στα χερια σου!!

Αχ το ιδιο προγραμμα ειχαμε.Κ εμενα πηγε ο αντρας μου χτες τον μεγαλο μας Ευβοια

Που στην Εύβοια?

Εκανα κ ενα καλο καθαρισμα στο σπιτι το ΣΚ με λιγα λογια ξεπατωθηκα. Αλλ οπως θα γυριζουμε την Τριτη του Πασχα θα ερθουν κ τα πεθερικα μαζι μας κ θελω να αφησω το σπιτι καθαρο ......

Θα περάσεις από επιθεώρηση???:tongue:

Καλημέρα κορίτσια!

Βαδίζουμε ολοταχώς για την Ανάσταση,μόνο που δεν έχω καταλάβει ακόμα ότι έχουμε Πάσχα...

Τελικά το σαββατοκύριακο κατάφερα και ξέστρωσα το μισό σπίτι,γιατί η ζέστη είναι πραγματικά ανυπόφορη.Και αν προλάβαινα θα τα σήκωνα όλα τα χαλιά...Μετά το Πάσχα,θα είναι η πρώτη μου δουλειά.

Σήμερα θα φτιάξω καμιά μακαρονάδα.Χθες ειχα κάνει σπανακόρυζο και την Κυριακή χταποδάκι στιφάδο στη γάστρα

Φιλία Περιστέρω! Όλο λέω να σε πάρω κανένα τηλέφωνο να τα πούμε κι όλο κάτι τυχαίνει και ξεχνιέμαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?

αχχ πολυ ζεστη κ εγω ακομα να γβγαλω τα καλοκαιρινα .... απο βδομαδα με βλεπω μαζι με τα χαλια .....

Απο φαγακι εμεις σημερα τρωμε καλαμαρακια με ρυζι μαζι κοκκινιστα κ το ιδιο θα φαμε κ αυριο ...

Απο βορεια Ευβοια ειμαστε Αγγελικουλα!

Link to comment
Share on other sites

:(Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Σήμερα θα μαγειρέψει ο άντρας της αδερφής του άντρα μου ( ο μπατζανάκης μου? ) ο οποίος δεν δουλεύει σήμερα και για να περάσει την ώρα του θα φτιάξει μακαρονάδα με σάλτσα θαλασσινών. Κι επειδή μένει κάτω από εμάς και λείπει η κουνιάδα μου με τα παιδιά στο χωριό εκείνος το έχει ρίξει στο νοικοκυριό και την μαγειρική όταν είναι σπίτι!

Βρε κορίτσια αυτός ο Απρίλης δεν μου βγήκε καθόλου καλά.

Την Δευτέρα πέθανε η αδερφή της πεθεράς μου η οποία ήταν πολύ καλή γυναίκα αλλά πολύ ταλαιπωρημένη από τον άντρα της ο οποίος την κακομεταχειριζόταν.:(

Χτες το απόγευμα μου τηλεφωνεί ο μπαμπάς μου και μου είπε ότι πέθανε ένας οικογενειακός μας φίλος ο οποίος επέιδη δεν έιχε παιδιά μας είχε εμένα και τον αδερφό μου σαν παιδιά του. :(

Και καπάκι μαθαίνω πως μία φίλη μου ίσως έχει σοβαρό πρόβλημα υγέιας. Περιμένω νέα της....ελπίζω καλά!

ggeny μπορέι να σε έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν θυμάμαι από ποιό μέρος στην Βόρεια Εύβοια είστε? Εμείς πηγαίνουμε τα καλοκαίρια στο Πευκί εδώ και 35 χρόνια! Αφού οι ντόπιοι εκεί μόνο που δεν μας έχουν ανακυρήξει επίτιμους δημότες!!!!

Πολλά φιλία σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Καλό μήνα σε όλες:P

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 εύχομαι να τελειώσαν οι κακές ειδήσεις με τον μήνα που τέλειωσε... και ο Μάης να σας έχει μόνο ευχάριστα!

Η Εύβοια είναι υπέροχη... έχω πάει σε αρκετά μέρη και πάλι βρίσκω τόσο όμορφα μέρη που δεν το πιστεύω. και τόσο κοντά για εμάς που μένουμε Αθήνα!

Πριν από λίγη ώρα έκανα τα τσουρέκια και περιμένω να ανέβουν για να συνεχίσω... εντωμεταξύ σκέφτομαι να πάω να μαζέψω λουλούδια να κάνω έναν Μάη... για το καλό.

Link to comment
Share on other sites

Nina-Tom κι εγώ εύχομαι να σταμάτησουν οι κακές ειδήσεις εδώ...

Και του χρόνου να ξακάνεις τσουρέκια!

Και θα είναι πολύ ωραίο να φτιάξεις στεφανάκι με λουλούδια που μάζεψες μόνη σου!

Όσο για την Εύβοια θα συμφωνήσω μαζί σου ότι έχει παααααρα πολλά ωραία μέρη!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα φεύγουμε για το χωριό οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν μαγείρεψα κάτι.

Nina-Tom με συγκίνησες με το στεφανάκι σου! Πραγματικά μου έφερε την θετική του ενέργεια μια και είχα επιτέλους ένα καλό νεό! Μίλησα με την φίλη μου η οποία τελικά αυτό που έχει δεν είναι κάτι σοβαρό και αντιμετωπίζεται χωρίς δυσκολία. Πραγματικά ανακουφίστικα όσο δεν λέγεται!

Δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ μέχρι να σχολάσω. Αν όχι σας εύχομαι από τώρα Καλό Πάσχα και να το χαρείτε με τις οικογένειές σας και τους ανθρώπους που αγαπάτε!

Σας φιλώ όλες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα.

Χάθηκα τις τελευταίες μέρες γιατί όπως σας έλεγα ήρθε η μεγάλη Εβιρίνα και μας απορρόφησε.

Το Σάββατο στις 27/4 είχαμε πάει στη Χαϋδελβέργη γιατί είχε η μικρή Εβιρίνα τουρνουά μπάσκετ. Η ομάδα τους βγήκε δεύτερη, αλλά εμείς δεν κάτσαμε μέχρι τον τελευταίο αγώνα. Κατόπιν, με την ψυχή στο στόμα επιστρέψαμε στη Στουτγκάρδη να φάμε και να φύγουμε για το αεροδρόμιο. Πριν φύγουμε έριξα ένα ζύμωμα για να φτιάξω Λαζαράκια, άφησα τη ζύμη στη λεκάνη σκεπασμένη κι έφυγα. Στο γυρισμό τα έπλασα και τα έψησα.

Μετά ξέρετε πώς είναι!! Θέλουμε να χορτάσουμε σε αγκαλίτσες τη μεγάλη μας κόρη. Φτιάξαμε μαζί τα πασχαλινά κουλουράκια τη Μ. Δευτέρα και τη Μ. Τρίτη έφτιαξα μπισκοτοκούλουρα νηστίσιμα για να έχουν τα κορίτσια να τρώνε για κολατσιό.

Χτες, βγήκαμε για φαγητό και βολτούλα στη λίμνη Max-Eyth See που σας είχα ξαναπεί. Αυτή τη φορά ήταν καταπράσινο το τοπίο -σε σύγκριση με την προηγούμενη που ακόμη τα κλαδιά των δέντρων ήταν ξερά- και τα λουλούδια γύρω ήταν ανθισμένα. Φυσικά, τράβηξα φωτογραφίες, που μόλις μπορέσω θα τις ανεβάσω στο Φωτογραφικό Οδοιπορικό.

Σήμερα θα φτιάξουμε μαζί με τη μεγάλη Εβιρίνα τα τσουρέκια και θα βάψουμε και τ' αυγά.

Για το μεσημέρι θα φτιάξω γίγαντες με σπανάκι και χόμους.

Εβιρακι ήρθε η μεγαλη σου κορη για να κάνετε Πασχα;

Ήρθε για δύο εβδομάδες.

Το Σαββατο εφτιαξα και τα τσουρεκια μας και τελειωσα με τα πασχαλινα γλυκά.

Και του χρόνου να είσαι καλά και να ξαναφτιάξεις.

Χθες εντυσα και για πρωτη φορα τον μπεμπη με μπλουζακι - παντελονακι κι οχι με φορμακι και γελαγα μονη μου με το μικρο ανθρωπακι μας.

Φαντάζομαι!! Σαν ανθρωπάκι μπρελόκ θα ήταν.

Φιλιά στην ΦΩΤΕΙΝΗ763, Eviri, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2, peristeraki, ggeny και όποια ξεχνώ... γιατί σίγουρα κάποια θα ξεχνάω... είμαστε και αρκετές:P

Φιλιά κι από μένα.

Βαδίζουμε ολοταχώς για την Ανάσταση,μόνο που δεν έχω καταλάβει ακόμα ότι έχουμε Πάσχα...

Αυτό μου συμβαίνει κι εμένα φέτος, γιατί το Καθολικό Πάσχα πέρασε και στα μαγαζιά δεν υπάρχει τίποτα να το θυμίζει. Το σχολείο λειτουργεί κανονικά, μόνο τη Μ. Παρασκευή ζήτησα γραπτή άδεια από τη δασκάλα να μην πάει το παιδί σχολείο για θρησκευτικούς λόγους. Και τέλος, ο καιρός τις προηγούμενες μέρες ήταν.....μην πω πώς. Συννεφιά, κρύο και βροχή. Χτες ήταν καλός με την έννοια της θερμοκρασίας των 19 βαθμών και συννεφιά. Σήμερα, έχει πάλι συννεφιά και μάλλον είναι το ίδιο ζεστός.

Έφυγε η κόρη μου από τους 30 βαθμούς και ήρθε στους 8 την πρώτη μέρα.

Τα παιδιά ειναι στο χωριό και θα πάμε κι εμείς την Μεγάλη Πέμπτη.

Άρα σήμερα ταξιδεύετε, καλό ταξίδι και καλές διακοπές Αγγελική.

Βρε κορίτσια αυτός ο Απρίλης δεν μου βγήκε καθόλου καλά.

Σου έτυχαν μαζεμένες κι απανωτές οι άσχημες ειδήσεις. Ελπίζω τα τελευταία νέα που περιμένες να είναι καλύτερα.

Πριν από λίγη ώρα έκανα τα τσουρέκια και περιμένω να ανέβουν για να συνεχίσω...

Μπράβο Νίνα, και του χρόνου να είσαι καλά και να ξαναφτιάξεις.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 αφιερωμένο σε σένα για θετική ενέργεια:P

Τι όμορφο στεφάνι είναι αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια:P

Eviri να χαίρεσαι την οικογένεια σου! πολύ χαίρομαι που περνάτε τόσο όμορφα! Καλό Πάσχα να έχετε!

Μόλις τέλειωσα και τα αυγά του Πάσχα... βγήκαν ωραιότατα... έσπασε μόνο ένα:tongue:

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είναι ανακουφιστικό όταν παίρνεις τέτοια ωραία νέα... χαίρομαι για την φίλη σου... και εγώ πριν 1 μήνα περίμενα από την κολλητή μου κάποιες απαντήσεις σε εξετάσεις και μέχρι να μάθουμε ότι δεν τρέχει τίποτα, κόντεψα να σκάσω... δεν της έλεγα και τίποτα, μην την φορτώσω πιο πολύ.. της το είπα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κρατηθώ χωρίς να γράψω τελικά!!!

Εβιράκι καλώς την δέχτηκες την κορόυλα σου και του χρόνου να ξαναφτιάξετε μαζί κουλουράκια και τσουρέκια!

Nina-Tom ανακουφιστικό δεν λες τίποτα.....

Και του χρόνου να ξαναβάψεις αυγά και να μην σου σπάσει ούτε ένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλό μηνα έστω και λίγο καθυστερημενα!

Αγγελικουλα καλό ταξιδι! Καλό Πάσχα! Ευχομαι να μην ακουσεις άλλα δυσαρεστα το 2013 γιατι ο Απριλιος ειχε αρκετα. Ευτυχως όλα καλά με τη φιλη σου. Καταλαβαινω πως νοιωθεις γιατι προσφατα εμαθα κι εγω άσχημα μαντατα για εναν παιδικο φιλο μου και οταν το σκεφτομαι ειμαι καπως.

Εβιρακι καλώς δεχτηκες την κορουλα σου. Να περασετε υπεροχα μαζι. Σε θαυμαζω βρε κοπελια μου (στο έχω ξαναπει άραγε;:)) που προλαβαινεις να κανεις τοσα πολλά και ωραια πραγματα. Κριμα για την μικρη Εβιρινα που λογω σχολειου δεν μπορει να απολαυσει το Πασχα όπως εχουμε συνηθισει εδω.

Νινα_Τομ πως ειναι τα κεφια; Έφτιαξαν καθόλου;

Ggeny περνας επιθεωρηση απο τα πεθερικά; Εγω περναω παντα απο τους δικους μου. Η πεθερα μου δε μιλάει δε λαλάει.

Περιστερακι μου πως εισαι;

Εγω χαλάρωνω τωρα γιατι πριν απο λιγο εφυγαν ο αντρας μου με την κορη μου για να πανε στο χωριο για Πασχα. Εγω με τον μπεμπη μειναμε εδω γιατι εγω δεν άντεχα ουτε τη σκεψη να κανω ολοκληρη μετακομιση για 4 μερες. Έχω να μαζεψω και να συγυρισω όλο το σπιτι αφου λειπει το ζιζανιο μου και κυριως να εξαφανισω παιχνιδια της που κοντευουν να καταλαβουν ολοκληρο το διαμερισμα αλλά ειπα να χαλαρωσω λιγο γιατι τις τελευταιες μερες ζοριστηκα αρκετα με κάτι επισκεψεις που ειχα, που κατεβασα τα καλοκαιρινα των δυο τους που θα εφευγαν και λίγο με τις ανησυχιες του μπεμπη. Ευελπιστω να φορτσαρω τις επόμενες μερες κιας ειναι Πασχα γιατι άλλη τετοια ευκαιρια δεν προβλεπω να εχω. Απο φαγητα να ειναι καλά η καταψυξη που όλο και κάτι ειχε αλλά και τα μακαρονια που παντα σε βγαζουν ασπροπροσωπη.

Συγγνωμη για το σεντονι αλλά δεν με διακοπτει κανεις σημερα:-P

Φιλάκια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έβγαλα φωτογραφίες τα κατορθώματά μου.

Τα κόκκινα γυαλισμένα αυγουλάκια, δεν έφτιαξα πολλά μόνο 12 γιατί δεν τρώμε πολλά.

img5390f.jpg

Χρησιμοποίησα τρία διαφορετικά ταψιά. Αυτό είναι το μεγαλύτερο πυρέξ που έχω των 40εκ. Όταν φούσκωσαν τα δύο τσουρέκια αναγκαστικά κόλλησαν το ένα στο άλλο. Γι' αυτό έχω ανασηκώσει το μικρότερο, ώστε να φαίνεται πόσα είναι.

img5383q.jpg

Εδώ έβγαλα φωτό το ανασηκωμένο τσουρέκι για να δείτε ότι μάλλον βγήκε με ίνες μέσα (όπως μου αρέσει). Το μαύρο που βλέπετε είναι γέμιση από σοκολάτα και τριμμένα αμύγδαλα.

img5388d.jpg

Αυτό είναι το πυρέξ των 35εκ.

img5382f.jpg

Εδώ είναι το μεγαλύτερο τσουρέκι που έφτιαξα και δεν το χώραγε η πιατέλα που έχω (τι να κάνω!!!) και μάλλον το παράψησα.

img5381l.jpg

Ξέχασα να βγάλω τα κουλουράκια. Θα τα απλώσω σε πιατέλα άλλη φορά να σας τα δείξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σήμερα έφτιαξα φακή!

Τι όμορφα αυγουλάκια και τα τσουρέκια φαίνονται νοστιμότατα....

Εβιρη να περάσετε τέλεια όλη η οικογένεια!

Nina-Tom τέλειο το στεφανάκι σου.

Εύχομαι σε όλες

Καλή Ανάσταση

Το άγιο Φως της Ανάστασης ,

ας φωτίσει τις ψυχές

και τις ζωές όλων μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...