Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Γεμιστά έχει για σήμερα το μενού μας. Και μάλλον θα μείνουν και για αύριο...

Τι ωραίος ανοιξιάτικος καιρός είναι αυτός! Σχεδόν καλοκαίρι!

Εβιράκι, η μικρή Εβιρίνα προωθεί την πατρίδα της βλέπω! Μπράβο στο κορίτσι!

Nina-Tom μου αρέσει πολύ να πηγαίνω για ψώνια αλλά και να βλέπω βιτρίνες στα μαγαζιά! Ούτε που κατάλαβα πως περασαν 3 ώρες, σε αντίθεση με το βαφτηστήρι μου βέβαια!

Περιστεράκι πως είσαι με το δόντι?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέραα:P

Εγώ θα κάνω μακαρονάδα... μάλλον με σάλτσα με λουκάνικα χωριάτικα.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 τα γεμιστά μου αρέσουν πολύ... αλλά πολύ φασαρία έχουν τα άτιμα! δυστυχώς δεν αρέσουν ιδιαίτερα στον άντρα μου και δεν τα κάνω συχνά:(

Ο καιρός είναι τέλειος! δεν με χωράει το σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα

Nina-Ton καθολου δεν τις υποτιμω τις τηγανιτες πατατες!ισα ισα αυτο εγραψα πως ειναι απο τα αγαπημενα μου φαγητα αλλα ας οψετε η ρημαδια η διαιτα ....

Περιστερακι κ εγω μοσχαρακι εβγαλα χτες κ το εκανα γιουβετσι με κριθαρακι α΄λλα κοριτσια τετοιο μοσχαρι δεν εχω ξαναφαει.Νομιζω το πιο χειροτερο κρεας που εχω παρει...Κριμα ...μονο κριθαρακι θα φαω σκετο χωρις κρεας με τυρακι .... Κ μαλιστα το εχει παρει ο μπαμπας μου απο καποιον που του το πουλησε για ντοπιο .....

Αγγελικη μου στελνεις μια μεριδουλα γεμιστα??? ελααααα, ειναι τελειο!!!

αχχ πρεπει να παω κ εγω για ψωνια για κατι δωρα την ερχομενη βδομαδα ......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα φτιάχνω μελιτζάνες ιμάμ μπαϊλντί και μανιταράκια στο τηγάνι.

Eviri βλέπω προωθείς τουρισμό προς τα δω:P εύγε!! αν και έχω ακούσει ότι θα έχουμε αρκετό κόσμο φέτος... για να δούμε;)

Εβιράκι, η μικρή Εβιρίνα προωθεί την πατρίδα της βλέπω! Μπράβο στο κορίτσι!

:D:D:D:D

Περιστερακι κ εγω μοσχαρακι εβγαλα χτες κ το εκανα γιουβετσι με κριθαρακι α΄λλα κοριτσια τετοιο μοσχαρι δεν εχω ξαναφαει.Νομιζω το πιο χειροτερο κρεας που εχω παρει.....

Μου 'χει συμβεί κι εμένα με το μοσχάρι. Να το βλέπεις ωραίο ψαχνό στη βιτρίνα του κρεοπώλη και μετά το μαγείρεμα να είναι άχυρο. Πιστεύω ότι αυτό που φταίει είναι η τροφή που έλαβε το μοσχάρι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nina-Tom είναι λίγο μπελαλίδικα, όντως, αλλά νόστιμα τα άτοιμα!!!

ggeny έφτασεεεεεε!!!! Τι προτιμάς ντομάτα ή πιπεριά?;)

ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει!! οτι κ να μου στειλεις θα το τιμησω!! ευχαριστωωω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου καλά! Τι ωραιος καιρος σημερα! Το κατευχαριστηθηκα.

Βλεπω καλοκαιρισε και στα φαγητακια μας, γεμιστα, ιμαμ. Γευσεις που αλλάζουν τη διαθεση μας.

Εγω σημερα πηγα στο σπιτι της μαμας μου και φτιαξαμε τα πασχαλινα μας κουλουρακια. Εκανα και μερικά με κακάο όπως σας ειχα πει. Μια χαρα βγηκαν. Να δω τωρα πότε θα φτιαξουμε τα τσουρεκια.

Εβιρουλα βλέπω η κορούλα προωθει την χωρα μας. Ευγε!

Αγγελικη μου χαρα στο κουραγιο σου για τα ψωνια! Εμενα ειναι το χειροτερο μου να βγω για ψωνια. Λαμπαδες και παιχνιδια ψωνισα το Σαββατο για τα βαφτιστηρια μας. Δε θα παρουμε ρουχα ή παπουτσια. Στη δικη μου θα δωσουμε χρηματα γιατι αντιμετωπιζουν μεγαλο οικονομικο προβλημα και θα τους αφησω να τα διαχειριστουν οπως θελουν (και φαγητο να παρουν θα ειναι πιο χρησιμο ισως). Η βαφτιστηρα του αντραμου μενει επαρχια οποτε με τα χρηματα που θα της δωσουμε θα παρει κατι που να της κάνει γιατι αν παρουμε κατι απο δω δε θα βολευτει να το αλλάξει αν δεν της κάνει.

Σημερα ειχαμε μακαρονια με κιμά

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Χθες μπήκα-βγήκα σίφουνας,γιατί με τραβολόγαγε ο μικρός!

Ο καιρός είναι υπέροχος,αλλά η διάθεσή μου στα πατώματα...όλο κάτι συμβαίνει,από εκείνα τα ασήμαντα,τα άνευ λόγου...Είναι και ο μικρός πάρα πολύ ατίθασος..Δεν έχω κουράγιο να τον βγάζω ούτε μέχρι το διπλανό τετράγωνο.Δεν υπακούει και κάνει ριψοκίνδυνα πράγματα.Οπότε παρα τον καλό καιρό την βγάζουμε μέσα και βγαίνουμε μόνο οικογενειακώς ή τον παίρνει ο πατέρας του για βολτα οι δυο τους.

Με το δοντάκι συνεχίζουμε κανονικά τη διαδικασία της απονεύρωσης,πήγα χθες και θα ξαναπάω αρχές της ερχόμενης εβδομάδας.

Αξιώθηκα να φτιάξω τα κουλουράκια μου,τα οποία τα έχουμε τσακίσει και δεν βλέπω να φτάνουν...Αλλά δεν θα ξαναφτιάξω.Βέβαια η συγκεκριμένη συνταγή έβγαζε και λίγα κομμάτια,μικρή δόση.

Ψώνισα και για την βαφτιστήρα μου,της πήρα λαμπάδα,αυγό,παπούτσια.Τσουρεκάκια θα της πάρω,όταν την επισκεφθούμε για να της τα δώσω.

Για σήμερα δεν έχει μαγείρεμα.

Ελπίζω να καταφέρω να κάνω κάποιες άλλες δουλειές

Αλήθεια,εσείς πότε ξεστρώνετε;Πολύ με έχει αγχώσει και αυτό...Γιατί έχει ήδη φουντώσει η ζεστη,αλλά με τον μικρό στη μέση δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα.Και είναι ΤΟΣΑ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια:P

Υπέροχη μέρα και σήμερα!:tongue: Σχεδιάζω πώς θα τα καταφέρω να γυρίζω έξω σήμερα.... θέλω να μαζέψω ήλιο:tongue: αν και στον κήπο να κάτσω, μία χαρά θα είναι!

perisiteraki γιατί τέτοια κατίφια? είναι τόσο όμορφος ο καιρός... αν μη τι άλλο, αυτό δεν μπορούν να μας το στερήσουν με τίποτα:P ο μικρός σου πόσο είναι? πολύ ζόρικος,ε? αχχχ αυτό με τα χαλιά... τί μου το θύμησες! εγώ το βλέπω για μετά το Πάσχα... φτάνουν οι κουρτίνες και η γενική που θα κάνω... αν κάνω και αυτό, πάει... θα με μαζεύουν με τα κουταλάκια;)

Σήμερα μάλλον θα κάνω ομελέτα με σπαράγγια... αν δεν αλλάξω γνώμη μέχρι το μεσημέρι:)

Φιλιά σε όλες και να έχετε μία υπέροχη μέρα, όπου και αν είστε!

Link to comment
Share on other sites

perisiteraki γιατί τέτοια κατίφια? είναι τόσο όμορφος ο καιρός... αν μη τι άλλο, αυτό δεν μπορούν να μας το στερήσουν με τίποτα:P ο μικρός σου πόσο είναι? πολύ ζόρικος,ε? αχχχ αυτό με τα χαλιά... τί μου το θύμησες! εγώ το βλέπω για μετά το Πάσχα... φτάνουν οι κουρτίνες και η γενική που θα κάνω... αν κάνω και αυτό, πάει... θα με μαζεύουν με τα κουταλάκια;)

Ο μικρός μου είναι 28 μηνών.

Κι εγω τα χαλιά για μετά το Πάσχα το βλέπω...

Ηδη εχω πλύνει όλα τα βαριά ρούχα.Θελω να τακτοποιήσω λίγο τις ντουλάπες και να τους βάλω αντισκωρικά φακελάκια.

Και θέλω να κάνω μια μίνι-καθαριότητα στο σπίτι γιατί γίνεται της κακομοίρας.

Αλλά αυτή η δουλειά θα γίνει μια μέρα που ο μπαμπάς μας θα πάρει τον υιό του και θα πάνε μια μεγάλη-μεγάλη βόλτα(για την Κυριακή το κόβω-κλαψ)και εγω θα κάτσω σπίτι και...τρεχάτε ποδαρακια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια κορίτσια!

Σήμερα θα φάμε γεμιστά που έχουν μείνει από χτες. Δεν είχα χρόνο για μαγείρεμα έτσι κι αλλιώς γιατί σήμερα το απόγευμα θα πάμε τα παιδιά στο χωριό για τις πασχαλινές τους διακοπές. Οπότε εγώ χτες σιδέρωνα, έβαλα 2 πλυντήρια κι έφτιαχνα σακ βουαγιάζ. Και σήμερα μόλις γυρίσω από την δουλειά θα σιδερώσω ακόμη ένα πλυντήριο που άπλωσα το πρωί και κατά το βραδάκι αναχωρούμε!

ggeny σου άρεσαν τα γεμιστά?:tongue:

Φωτεινούλα και του χρόνου να είστε καλά να ξαναφτιάξετε κουλουράκια!

Εγώ ζω ένα δράμα με το θέμα ψώνια. Μου αρέσει πολύ να γυρίζω στις βιτρίνες και να ψωνίζω εννοείται αλλά ούτε η κόρη μου ούτε ο άντρας μου είναι του ......σπόρ!:( Έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στον γιόκα μου!!!

Καλά κάνεις και δίνεις χρήματα. Θα πιάσουν καλύτερα τόπο!

Περιστεράκι έλα να ανεβαίνουμε λιγάκι!!! Μωρέ δίκιο έχεις, τα αγοράκια μας είναι ζόρικα και μας αλλάζουν τα φώτα ώρες ώρες!!!

Όσο για τα χαλιά εγώ κατά το τέλος Μαίου το βλέπω να τα σηκώνω. Ο μικρός κάθεται κάτω και παίζει οπότε δεν μπορώ να τα σηκώσω ακόμη.

Και του χρόνου για τα κουλουράκια!

Nina-Tom και Εβιράκι πολλά φιλιά σας στέλνω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Φτιάχνω μακαρόνια με σάλτσα για σήμερα. Μετά θα φτιάξω ένα νηστίσιμο κέικ για να κεράσω την κομμώτρια που περιμένω το απόγευμα και μέσα στην ημέρα θα φτιάξω πορτοκαλόπιτα για ένα παζάρι γλυκών που θα κάνουν στο σχολείο την Κυριακή.

Εγω σημερα πηγα στο σπιτι της μαμας μου και φτιαξαμε τα πασχαλινα μας κουλουρακια. Εκανα και μερικά με κακάο όπως σας ειχα πει. Μια χαρα βγηκαν. Να δω τωρα πότε θα φτιαξουμε τα τσουρεκια.

Και του χρόνου, Φωτεινή. Τώρα θα το ξέρουμε κι εμείς ότι βγαίνουν ωραία με κακάο.

Εβιρουλα βλέπω η κορούλα προωθει την χωρα μας. Ευγε!

:D:D:D

Δε θα παρουμε ρουχα ή παπουτσια. Στη δικη μου θα δωσουμε χρηματα γιατι αντιμετωπιζουν μεγαλο οικονομικο προβλημα και θα τους αφησω να τα διαχειριστουν οπως θελουν (και φαγητο να παρουν θα ειναι πιο χρησιμο ισως).

Άγια θα κάνεις.

Είναι και ο μικρός πάρα πολύ ατίθασος..Δεν έχω κουράγιο να τον βγάζω ούτε μέχρι το διπλανό τετράγωνο.Δεν υπακούει και κάνει ριψοκίνδυνα πράγματα.

Έτσι είναι τα περισσότερα παιδιά στις μέρες μας. Μόνο των Ευρωπαίων και Αμερικάνων υπακούνε. Τι στο καλό τα ποτίζουν εκείνοι;

Αξιώθηκα να φτιάξω τα κουλουράκια μου,τα οποία τα έχουμε τσακίσει και δεν βλέπω να φτάνουν...

Και του χρόνου Περιστεράκι.

Αλήθεια,εσείς πότε ξεστρώνετε;

Το Μάιο κυρίως (στην Ελλάδα) και πάντα ανάλογα με τις ζέστες που θα κάνει. Εδώ πιο αργά ίσως ανάμεσα Ιούνιο με αρχές Ιουλίου.

Σήμερα μάλλον θα κάνω ομελέτα με σπαράγγια...

Πάρα πολύ ωραίο.

Nina-Tom και Εβιράκι πολλά φιλιά σας στέλνω! Κι από μένα πολλά, πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μπηκαμε στην τελικη ευθεια για το Πασχα αλλά εγω ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει λόγω της ρουτινας του μικρου. Ευτυχως μου τι θυμιζουν άλλοι.

Πώς μου ειστε;

Περιστερακι μου σε καταλαβαινω που δε νοιωθεις και πολυ καλά αλλά προσπαθησε να βλεπεις το ποτηρι μισογεματο γιατι αλλιως δεν παλευεται η κατασταση.

Εβιρακι ήρθε η μεγαλη σου κορη για να κάνετε Πασχα;

Χαλια θα μαζεψω κι εγω μετα το Πασχα γιατι η μικρη περπατα ξυπολητη αρκετες φορες. Κατεβασα καποια καλοκαιρινα της μικρης και θα προσπαθησω να κατεβασω και του αντρα μου γιατι θα φυγουν για το χωριο.

Την Παρασκευη ειχα φτιαξει κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες. Έφτιαξα και λιγο τζατζικι. Έβαλα στο πιατο της μικρης κομμενο σε λωριδιτσες το κοτοπουλο μαζι με τζατζικι και της ειπα οτι ειναι γυρος με τζατζικάκι. Έφαγε σχεδον ενα ολοκληρο ποδι! Ακομα και η γιαγια (με το γνωστο κατοχικο συνδρομο) δηλωσε οτι ειναι ευχαριστημενη. Το Σαββατο εφτιαξα και τα τσουρεκια μας και τελειωσα με τα πασχαλινα γλυκά. Χθες ημαστε όλη μερα έξω και η μικρη ξεσαλωσε και δηλωσε οτι ηταν πολύ ωραια μερα. Χθες εντυσα και για πρωτη φορα τον μπεμπη με μπλουζακι - παντελονακι κι οχι με φορμακι και γελαγα μονη μου με το μικρο ανθρωπακι μας.

Τωρα θα παω να φτιαξω γεμιστα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!:P

Τί κάνετε? πώς πάνε τα κέφια? πλησιάζει το Πάσχα και ετοιμαζόμαστε? Αλήθεια, ξέρει κανείς τί γίνεται με την πρωτομαγιά φέτος? θα είναι κανονική αργία την Μ. Τετάρτη?

Σήμερα η καλή πεθερά (όποτε μας συμφέρει είναι "καλή";)) μας έφτιαξε ντολμαδάκια, οπότε γλύτωσα το μαγείρεμα... ευτυχώς γιατί έχω ένα σπίτι, μπουρλότο! μόλις τακτοποίησα τα χθεσινά σιδερωμένα ρούχα και έχω λίγα ακόμα καλοκαιρινά που πρέπει να μπουν στην θέση τους:evil: τα νεύρα μου με αυτά τα ρούχα!

Φιλιά στην ΦΩΤΕΙΝΗ763, Eviri, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2, peristeraki, ggeny και όποια ξεχνώ... γιατί σίγουρα κάποια θα ξεχνάω... είμαστε και αρκετές:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια κ ακλη Μ.Βδομαδα να εχουμε!

Περιστερακι μου μην απογοητευεσαι μωρε , καλυτερα να βγαινεις εξω να παιρνεις λιγο αερα να ξεφευγει το ματι σου κ το μυαλο σου μεσα χειροτερα ειναι. Κ μενα ο μικρος ειναι 21 αλλα βγηκε κ αυτος τελικα σαν τον αδερφο του ζωηρος .Δεν βαζει κατω κωλο με τιποτα κ φανταζομαι οσο μεγαλωνει θα ειναι κ χειροτερα.Εγω τα βγαζω καθε απογευμα μετα την δουλεια κ προτιμω να τα πηγαινω σε μια κλειστη παιδικη χαρα , εννοω περιφραγμενη,τουλαχιστιν να μην εχω το φοβο οτι ενα απ τα δυο θα μου φυγει κ θα βγει στο δρομο.

Φωτεινουλα κ του χορνου να ειστε καλα να φτιαχνετε τσουρεκια κ κουλουρακια!! Ειδες η μικρη?τελικα εγω νομιζω προτιμα το φαγητο της μαμας κ οχι της γιαγιας! Αντε μεγαλωνει κ ο μπεμπης ολοκληρο αντρακι θα γινει !!!

Αγγελικουλα μονο μου αρεσαν τα γεμιστα γεια στα χερια σου!!

Αχ το ιδιο προγραμμα ειχαμε.Κ εμενα πηγε ο αντρας μου χτες τον μεγαλο μας Ευβοια κ το Σαββατο επλυνα κ σιδερωσα 3 πλυντηρια να παρει μαζι του, εκαν καθαριοτητα,τον πηγα θεατρο ,λιγο σμ κ μετα βολτα ααα κουρασηηηη.

Παλι καλα οταν μαζευα τα καλοκαιρινα ειχαν ξεμεινε λιγα στο καλαθακι με τα απλυτα κ δεν τα ειχα μαζεψει σε θηκες ετσι του εβαλα κατι λιγα μπλουζακια κ 2-3 σορτσακια.Αυτες τις μερες λεω κ εγω να κανω καμια ντουλαπα που θα εχω τον αντρα σπιτι το απογευμα να ασχολειται με τον μικρο κ λεω να πλυνω κ τα παπλωματα-κουβερτες.Χτες επλυνα μπουφαν .Τωρα τα χαλια μετα το Πασχα.Εκανα κ ενα καλο καθαρισμα στο σπιτι το ΣΚ με λιγα λογια ξεπατωθηκα. Αλλ οπως θα γυριζουμε την Τριτη του Πασχα θα ερθουν κ τα πεθερικα μαζι μας κ θελω να αφησω το σπιτι καθαρο ......

Εβιρακι ωραια η μακαροναδα σου!! οσο για την πορτοκαλοπιτα μμμμμμ

Νινα τι καλα να σου εχουν ετοιμο φαγακι!Κ μαλιστα τι φαγακι ντολμαδακια!!!!

Εγω φετος δεν θα κανω κουλουρια κ τσουρεκια.Θα κανουν οι γιαγιαδες που θα παμε κ θα μεινιυμε εκει εκεινες τις μερες οποτε λεω να μην κανω να τα εχω σπιτι οταν γυρισω γιατι ολο κ θα τρωω.Αφηστε που φευγοντας θα μας βαλουν κ μαζι.

Σημερ τρωμε φασολια κ σαλατα.Τωρα αυριο η κανα λαδερο η καλαμαρακια ακομα δεν εχω αποφασισει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...