Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Πήρα τελικά γύρω στις 11,30. Είχαν κάνει μία στάση στον Ισθμό της Κορίνθου και ότι είχαν ξεκινήσει για τις Μυκήνες. Από καιρό είχαν ήλιο γιατί εμείς εκείνη την ώρα είχαμε βροχούλα. Ελπίζω να μην πάει προς τα εκεί η συννεφιά και τους τα χαλάσει....

Θα ξαναπάρω κατά τις 3...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κι απο μενα!

Κάντυ μου χαιρομαι που σε ξαναδιαβαζω! Τι ωραια που το ευχαριστηθηκε ο μικρος! Και του χρονου με υγεια ευχομαι! Όσο για τη δουλεια σε καταλαβαινω. Αλλά τι να κανεις...

Αγγελικη μου δεν τη γλιτωσε η μικρη ε; Ειμαι σιγουρη οτι θα περασει ωραια στην εκδρομη γιατι γιαυτην θα ειναι μια μοναδικη εμπειρια. Χαζομαμα δεν εισαι παντως.

Τα πασχαλινα κουλουρακια ηταν η αιτια να γνωρισω το μαγειροκαφε περυσι. Έψαχνα μια ευκολη συνταγη για κουλουρακια γιατι η μαμα μου εφτιαχνε μια πολυ μπελαλιδικη που το αποτελεσμα της δεν μου άρεσε τοσα χρονια. Έτσι επεσα πανω σε αυτα που γραφατε περυσι. Απο τα γραφομενα σας καταλαβα οτι λιγο πολυ όλες παρομοια συνταγη κανατε και οτι η Εβιρι ειναι αστερι στην κουζινα οποτε εμπιστευθηκα τη συνταγη της με κλειστα ματια. Αποδειχθηκε οτι εκανα πολύ σωστα καθως έφαγε καμποσα κι ενα ανηψακι μου που δεν βαζει γλυκο στο στομα του!

Σημερα πηγαμε στον παιδιατρο για εμβολια των μικρων. Και τα δυο παιδακια μου ειναι καλά. Η μικρη εχει καλή αναλογια υψους - βαρους. Του ειπα οτι δεν τρωει και μου ειπε να μην ανησυχω γιατι παιρνει αυτα που θελει. Επειδη πινει ομως αρκετο γαλα και χορταινει με αυτο μου συνεστησε να της το περιορισω λιγο ώστε να την κάνω να πεινασει και να ζητησει φαγητο. Γενικά μου ειπε οτι το γεγονος οτι δεν αγχωνομαι τοσο πολύ ειναι και σωστο. Μολις του ειπα οτι η γιαγια θελει να της επαναφερουμε τα αλεσμενα για να τρωει φρικαρε και μου ειπε να μην το σκεφτομαι καν. Ο μικρος μεγαλωσε κι άλλο κι εκανε το πρωτο του εμβολιο. Αυτος ειναι στο άλλο άκρο γιατι τρωει πολύ (να δουμε για πόσο).

Σημερα εχουμε φασολάδα που μου εφερε η μαμά μου.

Φιλια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα έφτιαξα καλαμαράκια με πατατούλες και έτοιμη πίτα και σουπίτσα για τα παιδιά.

Σημερα πηγαμε στον παιδιατρο για εμβολια των μικρων. Και τα δυο παιδακια μου ειναι καλά. Η μικρη εχει καλή αναλογια υψους - βαρους. Του ειπα οτι δεν τρωει και μου ειπε να μην ανησυχω γιατι παιρνει αυτα που θελει. Επειδη πινει ομως αρκετο γαλα και χορταινει με αυτο μου συνεστησε να της το περιορισω λιγο ώστε να την κάνω να πεινασει και να ζητησει φαγητο. Γενικά μου ειπε οτι το γεγονος οτι δεν αγχωνομαι τοσο πολύ ειναι και σωστο. Μολις του ειπα οτι η γιαγια θελει να της επαναφερουμε τα αλεσμενα για να τρωει φρικαρε και μου ειπε να μην το σκεφτομαι καν. Ο μικρος μεγαλωσε κι άλλο κι εκανε το πρωτο του εμβολιο. Αυτος ειναι στο άλλο άκρο γιατι τρωει πολύ (να δουμε για πόσο).

Φωτεινή, πόσο χρονών είναι η μικρή σου;

Και ο γιος μου αρνείται να φάει, τρώει μόνο σούπες (που τώρα τελευταία δεν είναι αλεσμένες), δεν ξέρω πως να καταφέρω να φάει και άλλα φαγητά. (Τα υπόλοιπα γεύματα τα τρώει κανονικά κρέμες, γιαουρτάκια, γάλα, βαζάκια και από φρούτα μόνο μπανάνα) Με το μεσημεριανό έχω μεγάλο πρόβλημα γιατί αρνείται και να δοκιμάσει με το που θα του το δώσω θα το φτύσει αμέσως. Με αγχώνει πάρα πολύ αυτό το θέμα.

Καλημέρα κορίτσια!

Η κόρη μου πηγαίνει ημερήσια εκδρομή με το σχολείο στις Μυκήνες αρχικά και μετά στο Ναύπλιο! Είναι η πρώτη φορά που πηγαίνει με το σχολείο τόσο μεγάλη εκδρομή και κρατιέμαι με το ζόρι να μην της τηλεφωνήσω να δω πως της φαίνεται! Θα την πάρω τηλέφωνο κατά το μεσημεράκι βέβαια αλλά θα ήθελα να ήξερα πως περνάει! Χαζομαμά!:rolleyes:

Τι ωραία! Σίγουρα θα πέρασε τέλεια!

Σήμερα πώς είναι το κοριτσάκι;

Είναι πολύ καλά, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Την είχα πάει στον γιατρό και μου είπε ότι έφταιγε ο ήλιος.

Απότομη προσγείωση σήμερα με τον καιρό ε;

Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

. Από καιρό είχαν ήλιο γιατί εμείς εκείνη την ώρα είχαμε βροχούλα. Ελπίζω να μην πάει προς τα εκεί η συννεφιά και τους τα χαλάσει....

Πώς τα πέρασε;

ΔΕΝ πρόλαβα να το ζητήσω και... τσουπ !!!!!!!! ιδού ! Ευχαριστώ !!!

:D:D:D:D:D:D:D

Τα πασχαλινα κουλουρακια ηταν η αιτια να γνωρισω το μαγειροκαφε περυσι.

Με έκανες παπαρούνα με τα καλά σου λόγια.Στην Αθήνα τα φτιάχνω με τη μηχανή για κουλούρια (αυτή που μοιάζει με τη μηχανή του κιμά). Βάζω στην άκρη το ρύγχος που είναι όπως το κορνέ της σαντιγύ και βγαίνουν αφράτα και περισσότερα σε αριθμό απ' ότι αν τα φτιάξουμε με το χέρι.

Και τα δυο παιδακια μου ειναι καλά.

Μπράβο τα πιτσιπίνια που τα βρήκε υγιέστατα ο γιατρός.

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα έφτιαξα καλαμαράκια με πατατούλες και έτοιμη πίτα και σουπίτσα για τα παιδιά.

Τι πιτούλα πήρες;

Είναι πολύ καλά, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Την είχα πάει στον γιατρό και μου είπε ότι έφταιγε ο ήλιος.

Σε ποιο γιατρό την πήγες; Έλληνας, Γερμανός ή κάτι άλλο;Σου φάνηκε καλός γιατρός γιατρός ή κάτω του μετρίου;

Απότομη προσγείωση σήμερα με τον καιρό ε;

Ναι μωρέ ο ρημάδης. Μην τυχόν και καλομάθουμε στον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλη την παρέα και από μένα την εξαφανισμένη!

Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας,αλλά εύχομαι να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμα καλύτερα!

Εδώ και μία εβδομάδα τραβιέμαι με ένα δόντι,που μου έχει αλλάξει τα φώτα.Εχω ξεκινήσει διαδικασία απονεύρωσης,παίρνω αντιβίωση,αλλά πονάωωωωωωω...Κάτι σαν νευραλγία,πονάνε όλα τα δοντάκια μαζί...

Κάτω από αυτές τις συνθήκες λοιπόν,κάνω τα απολύτως απαραίτητα από δουλειές!Οπότε το βλέπω να καταφθάνει το Πάσχα και να μην έχω κάνει την καθιερωμένη γενική καθαριότητα,όσο αφορά τις χοντρές δουλειές,αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας!

Το αντράκι μου ευτυχώς πια τρώει μια χαρά,μην το ματιάσω,οπότε δεν έχω πια το άγχος με το φαγητό.Αλλά μου έχει βγει ζωηρός και ατίθασος και τραβάμε οικογενειακώς τα πάνδεινα!

Από γλυκά για το Πάσχα θα φτιάξω σίγουρα το τσουρέκι,σκέφτομαι και για κουλούρια,αλλά θα δείξει...Μου έχει χαλάσει και το μίξερ και δεν είναι εποχές τωρα να πηγαίνω να παίρνω άλλο...Γκρρρρ

Πολλά φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα φτιάξω ρύζι με σαλτσούλα και μάλλον θα μου φέρει κοτομπουκές από σόγια ο άντρας μου(αν βρει), στα παιδιά θα ψήσω αληθινό κοτόπουλο.

Τι πιτούλα πήρες;

Πήρα έτοιμες πίτες για γύρο, αλλά αυτές τις ανοίγεις σαν σακουλάκι, και βάζεις οτι θες μέσα. Τις πήρα από το Peny, αλλά δεν τις φέρνει πάντα. Το rewe όμως τις έχει μόνιμα.

Ο αντρας μου πήγε στο real και έφερε έτοιμα μπιφτέκια και γύρο από σόγια. Τώρα θα πάει σε ένα άλλο μαγαζί γιατί έχει διάφορα προιόντα για χορτοφάγους, θα πάει να δει τι έχει.

Σε ποιο γιατρό την πήγες; Έλληνας, Γερμανός ή κάτι άλλο;Σου φάνηκε καλός γιατρός γιατρός ή κάτω του μετρίου;

Είναι Γερμανίδα παιδίατρος. Της τηλεφωνεί ο άντρας μου, της λέει τι συμβαίνει πηγαίνω εγώ τα παιδιά, αν δώσει φάρμακα και χρειάζονται συγκεκριμένες οδηγίες, τα γράφει σε ένα χαρτάκι για να του τα δώσω να τα διαβάσει. Αν είναι για απλές οδηγίες, τα λέει σε εμένα, αν είναι απλά μπουκωμένα, περισσότερο νερό κ.ο.κ. Μου φάνηκε καλή γιατρός. Βέβαια συνήθως αν είναι ένας καλός γιατρός το βλέπεις , με την αντίδραση του σε σοβαρές περιπτώσεις και ευτυχώς εμείς δεν τις έχουμε ζήσει για να διαπιστώσουμε την πραγματικότητα. Αλλά δεν δίνει με το παραμικρό φάρμακα.

Στο βιβλίο που έχω από την ασφάλεια που έχει μέσα όλους τους γιατρούς δεν είχε Έλληνες παιδίατρους.

Είχα πάει σε έναν Έλληνα παθολόγο αλλά δυστυχώς σταμάτησε από εκεί και πήγε αλλού, είχε και Γερμανό γυναικολόγο μαζί στο ίδιο γραφείο και με βοηθούσε στην συνεννόηση, ήταν πολύ καλός αλλά πήγε σε άλλο κέντρο σαν αιματολόγος κάτι τέτοιο και τώρα έμεινα χωρίς γιατρό, δεν έχω ψάξει για άλλον.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Χτες έφτιαξα πατάτες τηγανητές με συνοδεία ντολμαδάκια κονσέρβας.

Σήμερα το Κυριακάτικο τραπέζι μας είχε μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια για την Εβιρίνα και γαροδομακαρονάδα για μας. Για ορεκτικό τηγάνισα τις υπόλοιπες πιπεριές κέρατο που είχα κρατήσει και μανιτάρια στρογγυλά που τα έσβησα με κρασί (χωρίς να βάλω κρεμμύδι και μαϊντανό).

Εδώ και μία εβδομάδα τραβιέμαι με ένα δόντι,που μου έχει αλλάξει τα φώτα.

Πώρε μαύρη μου, σε καταλαβαίνω και συμπάσχω μαζί σου. Σου εύχομαι να σταματήσει ο πόνος άμεσα και να ξεμπερδέψεις όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Οπότε το βλέπω να καταφθάνει το Πάσχα και να μην έχω κάνει την καθιερωμένη γενική καθαριότητα,όσο αφορά τις χοντρές δουλειές,αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας!

Ποιος νοιάζεται για τη γενική. Οι δουλειές αυτές μπορούν να γίνουν και αργότερα. Ας γίνει καλά πρώτα το δοντάκι και μετά όλος ο καιρός δικός σου.

Μου έχει χαλάσει και το μίξερ και δεν είναι εποχές τωρα να πηγαίνω να παίρνω άλλο...Γκρρρρ

Κι εμένα μου είχε χαλάσει τον Ιανουάριο και αξιώθηκα να αγοράσω την προηγούμενη εβδομάδα για να φτιάξω το κέικ που σας έλεγα. Αλλά πήρα ένα μίξερ χειρός για να βολευτώ προς το παρόν.

Πήρα έτοιμες πίτες για γύρο, αλλά αυτές τις ανοίγεις σαν σακουλάκι, και βάζεις οτι θες μέσα.

Νόμιζα ότι είχες πίτα ταψιού και λέω κι εγώ πού πουλάνε οι Γερμανοί πίτες ταψιού.

Τέτοιες πιτούλες που είπες, είχαμε πάρει κι εμείς πριν φτιάξω τις δικές μου. Πραγματικά, δε συγκρίνονται οι σπιτικές. Οι έτοιμες πιτούλες έχουν 2 ευρώ οι 6 και είναι πολύ μικρές. Εγώ με 600-700γρ. αλεύρι που στοιχίζει 0.45λ το κιλό (άρα εμένα μου στοίχισε γύρω στα 0.30λ χονδρικά), και μισό κύβο μαγιάς που στοιχίζει 0.04λ περίπου (αφού ο ολόκληρος έχει 0.09λ) έφτιαξα 15 πίτες προχτές και μάλιστα μεγάλου μεγέθους, ίσα με το τον πάτο του τηγανιού.

Τις πήρα από το Peny, αλλά δεν τις φέρνει πάντα. Το rewe όμως τις έχει μόνιμα.

Το Peny δεν το έχω ξανακούσει. Ο άντρας μου τις πήρες από το Kaufland

Ο αντρας μου πήγε στο real και έφερε έτοιμα μπιφτέκια και γύρο από σόγια.

Έχετε βγάλει κάρτα για πόντους στο real;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Σήμερα είχαμε μακαρόνια!

Νόμιζα ότι είχες πίτα ταψιού και λέω κι εγώ πού πουλάνε οι Γερμανοί πίτες ταψιού.

Τέτοιες πιτούλες που είπες, είχαμε πάρει κι εμείς πριν φτιάξω τις δικές μου. Πραγματικά, δε συγκρίνονται οι σπιτικές. Οι έτοιμες πιτούλες έχουν 2 ευρώ οι 6 και είναι πολύ μικρές. Εγώ με 600-700γρ. αλεύρι που στοιχίζει 0.45λ το κιλό (άρα εμένα μου στοίχισε γύρω στα 0.30λ χονδρικά), και μισό κύβο μαγιάς που στοιχίζει 0.04λ περίπου (αφού ο ολόκληρος έχει 0.09λ) έφτιαξα 15 πίτες προχτές και μάλιστα μεγάλου μεγέθους, ίσα με το τον πάτο του τηγανιού.

Ναι οι έτοιμες πίτες είναι οι γρήγορη λύση :D

Το Peny δεν το έχω ξανακούσει. Ο άντρας μου τις πήρες από το Kaufland

Το Πενυ είναι αντίστοιχο του lidl του aldi.

Έχετε βγάλει κάρτα για πόντους στο real;

Όχι δεν έχουμε βγάλει κάρτα, δεν πάμε πολύ συχνά

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη βδομαδα κοριτσια! Τι κανετε?

περιστερακι μου περαστικα με το παλιοδοντο! Αχ ποσο σε καταλαβαινω, το περασα κατακαλοκαιο την πρωτη μερα αδειας, με το που παητσα το ποδι μου στο χωριο ....

Λοβακι μου υπομονη δεν μπορεις να κανεις κ τπτ αλλο με την βρωμοδουλεια...Τελεια παντος που το καταευχαριστηθηκε ο Νικολιος το παρτακι του!!!Κ του χρονου ν αειστε καλα να ξαναγιορτασετε!

Φωτεινη εγω δεν εχω δοκιμασει τα κουλουρακια μισα μισα αλλα εχω δοκιμασει τα μπισκοτα. Κ μισα μισα αλλα κ σκετα με σταγονες σοκολατας κ ηταν θεικα.

Κανω την συνταγη απο τις συνταγες σε παρεας μπισκοτα σε ξυλακι.Εγω τα κανω χωρις το ξυλακι, ειναι πεντανοστιμα.Πασχαλινα κουλουρια κανω μια συνταγη που ειχα δωσει καποτε η Μπαρμπαριγου,φοβερα!!! Τσουρεκι μια συνταγη της Βεφας απο πολυυυυ παλια που την ειχε δωσει για βασιλοπιτα κ ανεβασα τις αναλογιες εκανα κ μικρες διορθωσεις κ την καθιερωσα για τσουρεκια.

Αλλο γλυκο δεν ξερω τι θα κανουμε κανα εκμεκ κανταιφι κανουμε συνηθως η τουρτ ααμυγδαλου με φραουλες που ειναι κ η εποχη τους.

Εβιρακι πολυ ωραια η γαριδομακαροναδα,την εχω στα υποψιν γι ατην Μεγαλη Εβδομαδα!

Nick_christina εγω να διες πως αγχωνομαι με το φαγητο μου μικρου που ειναι 21 μηνων κ τρωει αλεσμενα..... εντομεταξυ τρωει ανετα ντακο η κριτσινια κ στα φαγητο η στα φρουτα θελει αλεσμα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Ο καιρός φτιάχνει και μαζί του και η διάθεσή μας!

Να υποχωρήσουν και τα συμπτώματα της αλλεργίας για να έρθουμε στα ίσια μας!!!

Σήμερα τρώμε αρακά.

Το κοριτσάκι μου πέρασε πολύ ωραία στην εκδρομή! Γύρισαν κατά τις 7,30 το απόγευμα και ήταν ψόφια! Αλλά παρά την κούρασή της έπαιξε με τον αδερφό της μέχρι τις 10,30 το βράδυ! Της έλειψε πολύ, μας είπε....

Φωτεινούλα μπράβο για τα καλά που είχατε από τον παιδίατρο! Όσο για την Έβιρι έχεις απόλυτο δίκιο! Της αξίζει ο τίτλος της αρχηγού και με το παραπάνω!

nk_christina, Εβιράκι, ggeny πολλά φιλιά!

Περιστέρω περαστικά με το δοντάκι! Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία βρε παιδί μου...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα και καλή εβδομαδα!

Επιτελους νοιωθω καλύτερα με το σημερινο καιρο. Σε μας εμφανιστηκαν και τα πρωτα κουνουπια....

Θα σας πω το σημερινο παθημα μου: πριν απο λιγες μερες ειχα βγαλει κιμα να ξεπαγωσει για να φτιαξω γιουβαρλάκια. Όταν τον ξετυλιξα αφου ειχε ξεπαγωσει ειχε μια δυσαρεστη μυρωδια και φοβηθηκα οποτε τον πεταξα. Σημερα ειχα ξαναβγαλει κιμα για γιουβαρλάκια και αφου ειχα ετοιμασει το μιγμα παω να προσθεσω το αυγο και ηταν χαλασμενο. Δυστυχως δεν το προλαβα και μου επεσε το μισο στο μιγμα οποτε κατεληξε κιαυτο στον κάδο σκουπιδιων. Έβγαλα αλλο κομματι κιμα για να φτιαξω το βραδυ τα γιουβαρλάκια για αυριο γιατι θα λειπω το πρωι. Ελπιζω να μην τριτωσει το κακο.

Περιστερακι μου περαστικά με το δοντακι σου και μη νοιαζεσαι για τιποτε άλλο.

Εβιρακι μου δεν ειπα κάτι διαφορετικο απ'οτι λενε κι όλες.

Ξυπνησε ο μικρος. Σας αφηνω

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα !!!

Επιτέλους ήλιος ! όχι : να μην είμαι άδικη, ήλιο είχαμε όοοολο το Σαββατοκύριακο !

Περιστέρω,

Περαστικά με το δόντι !!!! Εύχομαι να ξεμπερδευεις γρήγορα --- γιατί συνήθως κάτι τέτοιες ιστορίες παίρνουν χρόνο ! Όσο για τα παντζούρια, μην ανησυχείς είπαμε... εγκώ ντουλάπες (μέχρι Ιούλη μήνα) κι εσύ παντζούρια !!! χα χα χα

Αγγελική 2,

Αυτό έλειπε ... να μην πέρναγε σούπερ το παιδί σε μονοήμερη !!! Τί λες τώρα ???

Φωτεινή,

Δίκιο έχει βέβαια ο/η παιδίατρος.. μην τυχόν και το γυρίσεις πίσω το παιδί στα αλεσμένα... αχ-βαχ.... έπρεπε να τον/την ηχογραφήσεις σε κασέτα να τον/την βάζεις να παίζει σε dolby-surround όταν θα έχεις επισκέψεις !!!

Εβιρι, nk-christina, ggeny, ninq)to, φιλάκια σε όλες !!!

Σήμερα εχω λίγο σιδέρωμα λίγο μαγείρεμα...που δεν ξέρω τί θα είναι αυτό... μάλλον το κλασσικό μας της Δευτέρας (και της αποτοξίνωσης από τα κρεατικά του Σ/Κ) ήτοι... φακές !!!

Ανυπομονώ να φύγω να παω να παραλάβω παιδάκια, χαρούμενα προσωπάκια και να μπω σπίτι να βγάλώ ρούχα-παπούτσια λέμε !!! χο χο χο

φιλουθκια !!!

Πω πω

ΦΩΤΕΙΝΗ

'Ακλαφτος πήγε τόσος κιμάς... αλλά και τί να κάνεις με το ρημάδι το αυγό ! Κι εγώ ελπίζω να μην τριτώσει το κακό !

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας και χαρά σας.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν αρακάς με κουκιά κοκκινιστά.

Το πρωί είχα κατέβει στο κέντρο της πόλης να ψάξω για υφάσματα που ήθελα.

Εβιρακι πολυ ωραια η γαριδομακαροναδα,την εχω στα υποψιν γι ατην Μεγαλη Εβδομαδα!

Είναι από τις λίγες μακαρονάδες που δεν αισθάνεσαι την έλλειψη τυριού.

Το κοριτσάκι μου πέρασε πολύ ωραία στην εκδρομή! Γύρισαν κατά τις 7,30 το απόγευμα και ήταν ψόφια! Αλλά παρά την κούρασή της έπαιξε με τον αδερφό της μέχρι τις 10,30 το βράδυ! Της έλειψε πολύ, μας είπε....

Μπράβο που πέρασε όμορφα. Τι καλό παιδί που είναι και αγαπάει έτσι τον αδερφούλη της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

nk_christina, Εβιράκι, ggeny πολλά φιλιά!

Και πάλι σ' ευχαριστώ για όσα είπες.

Επιτελους νοιωθω καλύτερα με το σημερινο καιρο. Σε μας εμφανιστηκαν και τα πρωτα κουνουπια....

Σ' εμάς εμφανίστηκαν οι μέλισσες και οι σφήκες. Το μεσημέρι πήγα να απλώσω τα ρούχα έξω απ' το παράθυρο (δεν έχουμε μπαλκόνι, αλλά απλώστρα που βγαίνει έξω απ' το παράθυρο). Είχα βάλει τα μανταλάκια στη μέσα πλευρά του περβαζιού κι όπως έβαλα το χέρι μου να πάρω ένα, σχεδόν έπιασα τη σφήκα. Τρόμαξα να την κάνω να βγει έξω. Ευτυχώς που την είδα και δεν μπερδεύτηκε σε καμμιά κουβέρτα ή ρούχο της Εβιρίνας να την τσιμπίσει, γιατί το δωμάτιο που έχουμε την απλώστρα είναι το παιδικό.

Θα σας πω το σημερινο παθημα μου: πριν απο λιγες μερες ειχα βγαλει κιμα να ξεπαγωσει για να φτιαξω γιουβαρλάκια. Όταν τον ξετυλιξα αφου ειχε ξεπαγωσει ειχε μια δυσαρεστη μυρωδια και φοβηθηκα οποτε τον πεταξα. Σημερα ειχα ξαναβγαλει κιμα για γιουβαρλάκια και αφου ειχα ετοιμασει το μιγμα παω να προσθεσω το αυγο και ηταν χαλασμενο. Δυστυχως δεν το προλαβα και μου επεσε το μισο στο μιγμα οποτε κατεληξε κιαυτο στον κάδο σκουπιδιων. Έβγαλα αλλο κομματι κιμα για να φτιαξω το βραδυ τα γιουβαρλάκια για αυριο γιατι θα λειπω το πρωι. Ελπιζω να μην τριτωσει το κακο.

Τι πράγμα είναι κι αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχω μείνει άφωνη. Άμα η τύχη δε θέλει να φτιάξεις γιουβαρλάκια...............

Κι εσένα σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για άλλη μια φορά.

Εβιρι, nk-christina, ggeny, ninq)to, φιλάκια σε όλες !!!

Κι από μένααααααα

'Ακλαφτος πήγε τόσος κιμάς... αλλά και τί να κάνεις με το ρημάδι το αυγό ! Κι εγώ ελπίζω να μην τριτώσει το κακό !

Άκλαφτος χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...