Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Πως μου ειστε;

Ευχαριστιεμαι τον καιρο αυτες τις μερες.

Εβιρι πολυ πετυχημενο αυτο που εγραψες με την ομιλία στα διαφορα μερη της Ελλάδας!

Nk Christina εδω εμεις που ζουμε Ελλάδα πολλές φορες δεν καταλαβαινουμε κάποιους απο άλλα μερη της χωρας μας οταν μιλάνε ποσο μαλλον ο αντρας σου που μεγαλωσε και στο εξωτερικο!

Περαστικά με τις αλλεργιες σας! Ελπιζω να μην κρατησουν πολύ!

Σαν να λιγοστεψαμε παλι... Τι να κάνουν τα υπολοιπα κοριτσια άραγε;

Σημερα εφτιαξα σουπιτσα με μοσχαρακι και τραχανά για τη μικρη και τον αντρα μου κι εγω εφαγα σπανακορυζο που ειχε περισσεψει απο προχθες γιατι μου αρεσει πολύ.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να ΄μαι και εγώ!! Τί γίνεστε?

Τον καιρό τον καταευχαριστιέμαι και εγώ ΦΩΤΕΙΝΗ763! είναι υπέροχος! σήμερα ήμουν επιτέλους με καλοκαιρινή μπλούζα!

Σήμερα έχουμε ομελέτα με σπαράγγια και μανιτάρια. Εγώ έφαγα για μεσημέρι το υπόλοιπο από το χθεσινό κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και το βράδυ θα φάμε την ομελέτα.

Καλό Σαββατοκύριακο!!:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια

Είμαι φουλ στην κούραση. Ξεποδαριάστηκα σήμερα σε διαδρομές και το πρωί και το απόγευμα. Παρόλ' αυτά, έφτιαξα φακές για την Εβιρίνα και για μας κουκιά φρέσκα, αρακά και αγκινάρες λεμονάτα. Οι αγκινάρες ήταν μάπα, όλο κλωστές. Αλλά το φάγαμε.

Ο άντρας μου έχει μεγαλώσει σε άλλο κρατίδιο της Γερμανίας και στην αρχή που ήρθαμε, μου έλεγε ότι στην Στουτγάρδη μιλάνε περίεργα και καμιά φορά δυσκολευόταν να τους καταλάβει.

Εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω προφορές ή διαλέκτους, αλλά είσαι τυχερή που ο άντρας σου μιλάει τη γλώσσα. Θα μπορεί έτσι να βοηθάει και τα παιδιά στο σχολείο κι εσένα που μαθαίνεις.

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Γεια σου Τζένη.

Εβιρι πολυ πετυχημενο αυτο που εγραψες με την ομιλία στα διαφορα μερη της Ελλάδας!

:D:D:D:D:D

Να ΄μαι και εγώ!! Τί γίνεστε?

Γεια σου Νίνα.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Αυτές τις μέρες έφτιαξα διάφορα πραματάκια. Το Σάββατο το βράδυ έφτιαξα κουλουράκια νηστίσιμα, την Κυριακή έκανα δύο φαγητά: για την Εβιρίνα κοτόπουλο με μακαρόνια στο φούρνο και για μας καλαμαράκια με ρύζι κοκκινιστά και για ορεκτικό έφτιαξα μανιτάρια στο τηγάνι με κρεμμύδι, σκόρδο, μαϊντανό.

Σήμερα φτιάχνω ρύζι κίτρινο και ένα τηγανητό αυγό για την Εβιρίνα και για μας μπάμιες στο φούρνο. Αργότερα θα φτιάξω ένα κέικ για το σχολείο (πρόκειται για μια εργασία των παιδιών).

Χτες και σήμερα ο καιρός είναι φοβερός, σήμερα έχει καταγάλανο ουρανό, λαμπερό ήλιο και ζεστή μέρα. Παρόμοια ήταν και χτες. Πήγαμε για καφέ χτες το απόγευμα και κάναμε βολτούλα στον πεζόδρομο της περιοχής και ιδρώσαμε από τη ζέστη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

εμεις λειπαμε ΣΚ πηγαμε στα μερη μας.Περασαμε πολυ ωραια γεμισαμε μπαταριες κ ξανα πισω...

Εβιρουλα,χρυσοχερα μου εσυ!! Θ ακανω κ εγω νηστισιμο κεικ εχω πολυ ωραια συνταγη κ ειναι ακρως υγειινο κ οτι πρεπει για σνακ για τα πιτσιρικια. Ειναι με χυμο πορτοκαλι,ελαιολαδο,ξηρους καρπους ,σταφιδες κ προεραιτικα σταγονες σοκολατας.Το τρως ανετα κ ανεφ νηστειας.

Σημερα φαγαμε εγω με το μεγαλο γιο κοτοπουλο με πατατες μανιταρια κ καροτα λεμονατο,ο μικρος μοσχαρακι με λαχανικα κ ο μπαμπας κουκια λαδερα.Ο καθενας το δικο του ..... εμενα δεν μου αρεσουν κ πολυ τα κουκια, στα παιδια φοβαμαι να τα δωσω οποτε εφτιαξα διαφορα χτες το βραδυ.Για αυριο λεω να κανω γεμιστα με ρυζακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας μαγειροκόριτσα!

Έλειπα από την Τετάρτη εκτός Αθηνών και γι΄αυτό χάθηκα λιγουλάκι! Είχα πάει Γιάννενα για κάτι δουλειές του σπιτιού εκεί αλλά ξεκουράστηκα κιόλας! Βέβαια έγινα χειρότερα με την αλλεργία αλλά δεν μπορώ να τα έχω κι όλα!!!

Σήμερα τρώμε φακές.

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, επιτέλους κατάφερα να καθίσω λίγο, όχι μόνο στον υπολογιστή, αλλά και στην καρέκλα, σήμερα η μέρα ήταν πραγματικά γεμάτη. Σημερα είχα καλαμαράκια , κοτομπουκές και πατάτες τηγανιτές.

Εχθές έφτιαξα φακή.

αλλά είσαι τυχερή που ο άντρας σου μιλάει τη γλώσσα. Θα μπορεί έτσι να βοηθάει και τα παιδιά στο σχολείο κι εσένα που μαθαίνεις..

Ναι αν δεν μιλούσε δεν θα τα έβγαζα πέρα, είμαι που είμαι εγώ χαμένη στο διάστημα αν ήταν και αυτός ..... καήκαμε.:)

Πρέπει να συνεννοείται με τις δασκάλες, με γιατρούς, με υπηρεσίες και πολλά άλλα....

Με τα μαθήματα της μικρής προς το παρόν επειδή είναι πρώτη και ακόμα κάνουν εύκολα πραγματάκια την βοηθάω εγώ για να μαθαίνω κιόλας, τα δύσκολα τα αφήνουμε στον άντρα μου αλλά σπάνια.

Eviri, στην συνταγή σου έβαλες φρέσκα μανιτάρια ή της κονσέρβας;

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Κοιμουνται τα ζουζουνια μου και βρηκα ευκαιρια να μπω.

Βρε κοριτσια σας ζηλευω με τοσα πραγματα που μαγειρευετε! Πρωτον γιατι εισαστε χρυσοχερες και τα μαγειρευετε ωραια, δευτερον γιατι τα προλαβαινετε (εγω ειμαι λιγουλακι αργη) και τριτον και κυριοτερο γιατι τα τρωει η οικογενεια σας!

Την Κυριακη ειχαμε παει σε ενα άλσος εδω κοντα που εχει και παιδικη χαρα και τα πιτσιρκια το κατευχαριστηθηκαν. Ακομα κι ο μπεμπης κιχ δεν εβγαλε. Άντε να στρωσει λιγο στα γευματα του για να μπορω να τα βγαζω εξω πιο ευκολα, δηλαδη να ετοιμαζομαστε πιο γρηγορα.

Χτες εφτιαξα μπριαμ και αφου δεν προλαβα να φαω εγω περισσεψε για σημερα η μεριδα μου. Έτσι θα φτιαξω και μακαρονια για τους υπόλοιπους (εγω δεν ξετρελαινομαι γι αυτα) εχω και κιμα στην καταψυξη να βγαλω οπότε οκ.

Φιλάκια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Σήμερα το μενού έχει ομελέτα με πατάτες τηγανιτές. Φέραμε αρκετά αυγά από το χωριό και θέλω να τα καταναλώσουμε τώρα που είναι φρέσκα!

nk_christina σε καταλαβαίνω με το τρέξιμο! Δεν είσαι η μόνη που τρέχεις!!!!;)

Φωτεινούλα μια χαρά νοικοκυρούλα και μαγειρισούλα είσαι κι εσύ! Απλά με το μωρό ο χρόνος σου είναι περιορισμένος και δεν μπορείς να φτιάξεις αρκετά φαγητάκια όπως θα ήθελες. Με τον καιρό θα βρεις τους ρυθμούς σου και σε αυτό!;)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααα!!

Φωτεινουλα με νεογεννητο σπιτι κ αυτα που κανεις ειναι αθλος!!! Κ εγω θυμαμαι τον πρωτο καιρο που το μωρο ειχε πολυ αστατο προγραμμα εφτιαχνα φαγητα με ελαχιστη πρετοιμασια γιατι δεν γινοταν αλλιως ...... Σιγα σιγα θα βρειτε κ εσεις τους ρυθμους σας!!

Αγγελικη πως πας με την αλλεργια? Να σου πω, ποσο καιρο τα κρατας στο ψυγειο τα αυγα απο το χωριο? Μου εδωσε κ μενα η μαμα αρκετα κ δεν εχω σκοπο να φτιαξω κατι αμεσα .....

χριστινα ολες στο τρεξιμο ειμαστε αμαν πια !!!!

Εμεις σημερα τρωμε γεμιστα που εφτιαξα χτες κ θα φαμε κ αυριο κ θα τσιγαρισω τον κιμα να τον εχω ετοιμο για αυριο να κανω παστιτσιο να μας βγαλει κ αυτο αλλες δυο μερες κ μετα μια Παρασκευη εμεινε οτι μεινει απο οτι εχω μαγειρεψει ολη την βδομαδα , καμια ομελετα κατι θα βρεθει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ggeny η αλλεργία μάλλον πάει καλύτερα. Το μόνο ενοχλητικό που μου έχει μείνει είναι το βούλωμα στα αυτιά μου από το πολύ φύσημα της μύτης!

Τα αυγά στο ψυγείο διατηρούνται αρκετό καιρό. Για να φαγωθούν από τα παιδιά τα θεωρώ φρέσκα μέχρι 7-8 ημερών. Από εκεί και μετά τα βάζω σε γλυκά ή πίτες. Πάντως μέχρι και 15 μέρες ίσως και 20 είναι οκ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,μου καλησπέρα έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω μιας και δεν πολύμπαινω παρά μόνο στο DB και αυτο από κινητό...εύχομαι όλες να είστε καλά,εμείς δόξα το θεό όλοι καλά βέβαια όλος o γενάρης μέχρι πριν καμία δεκαριά μέρες μας,πήγε χάλια από άποψη ιώσεων..


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα τα παιδιά έφαγαν πίτσα και εγώ με τον άντρα μου ρύζι. Σήμερα για ακόμη μια μέρα είχαμε πολύ ωραίο καιρό και φάγαμε όλη την ημέρα μας στην παιδική χαρά. :D

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα το κατάστημα (!) διαθέτει μοσχαράκι κοκκινιστό. Την συνοδεία θα την αποφασίσουν τα παιδιά το μεσημεράκι που θα γυρίσουν από το σχολείο και θα την φτιάξει η γιαγιά τους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...