Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα θα φάμε κοκκινιστό κοτόπουλο με συνοδεία που θα αποφασίσουν τα παιδιά!

Χτες είχαμε πάει τον μικρό μου για εμβόλιο και ήταν η πρώτη φορά που ήταν άνετος και δεν έβγαλε κιχ!!!! Αφού το έφτυνα το παιδί μου να μην το ματιάσω!!!

Περιστεράκι το ρολό κοτόπουλο είνα από τα αγαπημένα μου φαγητά!

nk_christina πολύ γλυκό αυτό που έκανες με την μικρούλα σου! Αλλά τώρα έχει σειρά η μικρή ε???

Εβιράκι πολύ ωραίο και φουσκωτό το ψωμάκι σου! Μιαμ μιαμ!!

Nina-Tom μια χαρά θα βγεί η σαρδελίτσα! Πες μας εντυπώσεις.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τί κάνετε κούκλες ???????????

Φωτεινούλα μου,

Χάρηκα πολύ που ο μικρός σου μεγαλώνει με αλματώδεις ρυθμούς, έτσι πρέπει άλλωστε σε αυτή την ηλικία !!!! Σιγά σιγά θα ανοίξει και ο καιρός, φαντάζομαι πως θα μπορείτε να βγαίνετε οι 4 σας βολτούλες με το μωρό στον μάρσιππο π.χ. για να αισθάνεσαι κι εσύ καλύτερα !!!

Χρόνια πολλά για την κορούλα σου ! Να τα εκατοστησει το παιδί... και πού 'σαι ????? ΜΗΝ δίνεις σημασία σε λόγια κανενός... όταν έρθει η σειρά τους να έχουν μωρό ασαράντιστο στο σπίτι ας κάνουν όσα πάρτυ θέλουν με 2χρονα αχαχα !!! Τί άλλο θ' ακούσουμε Χριστούλη μου ????:cool:

nk_christina,

Καλώς όρισες !!!! Η ιστορία που μάς περιέγραψες με την σούπα και τις κορούλες σου ήταν πολυ όμορφη !!! Μ' έκανες να χαμογελάσω αλήθεια !

Νινα-Τομ,

Περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις για την σαρδελίτσα !!!

Περιστέρω μου,

Χαίρομαι πολύ που το παιδάκι μας επιτέλους τρώει κανονικά - σε ικανοποιητική ποσότητα εννοώ- φαγητό μαγειρέμενο από την μανούλα του !!! Ένας άγχος, άρα, πάει !!

Αγγελικούλα2,

Μεγαλώνει καλέ το αντράκι σου το όμορφο τί νομίζεις ???? :D

Εβίρι μου,

(αν και περιττό) Θα το πω τώρα κι εγώ με την σειρά μου : σε θαυμάζω γιατί είσαι αβάρετη, ακούραστη... πώς το λένε... και φυσικά παντού πιάνουν τα χεράκια σου !! ;)

Συγγνώμη αν ξέχασα κάποια....

Στα δικά μας : εχθές είχε γενέθλια το αγοράκι μας το μεγάλο ! Έκλεισε τα 5 !!!!

Τελικά, λόγω συνθηκών μάλλον, προτίμησα να μην μπούμε σε διπλά έξοδα στέλνοντας και τούρτα στον σταθμό... αλλά συννεννοήθηκα με τον ίδιο ποιά παιδάκια θέλει στο πάρτυ του από τον σταθμό (επέλεξε 6 τελικά)... μάζεψα και τους πολύ πολύ δικούς μας (παππουδο-γιαγιάδες, θείους, νονούς και 2 κουμπάρους-φίλους με παιδάκια) ... και θα γιορτάσουμε μια και καλή το Σάββατο το πρωί σε ανοιχτό παιδότοπο, όπου θα σερβιριστούν βέβαια μόνο τα πιτσιρίκια (εννοώ φαγητό-χυμό κλπ). Για τους μεγάλους καφές και κέικ, βουτήματα, τούρτα νομίζω επαρκούν !

Δεν είμαστε για πιο πολλά άσε που 1ον)ειλικρινά, δεν είχα καμία όρεξη να κάνω 2 φορές γενική το σπίτι 2ον)δεν θα χωράγαμε ούτως ή άλλως τόσοι νοματαίοι και 3ον)πιο οικονομικά θα μας έρθει (αν κρίνω από το ποσό που μας έφυγε τελικά στα γενεθλια της μικρής τον Οκτώβριο !!!).

Ήθελα όμως να του κάνω το χατήρι και να φωνάξει τα φιλαρακια του γιατί τόσο ρευστά που είναι τα πράγματα γενικότερα ποιός ξέρει μέχρι του χρόνου τί..... και είναι η τελευταία του χρονιά στον σταθμό... από του χρόνου στο Νήπιο θα χωριστούν τα μαναράκια μας !!!! :rolleyes: Παααααάει λοιπόν, μεγαλώνει και ο Νικολιόοοοοοοοος ..... σα ψέμματα μού φαίνεται...

Σήμερα τρώμε φακές. Έχω όμως και κάτι σνίτσελ κοτόπουλου που λέω να ψήσω για τα παιδιά με πατατούλες συν σαλάτα...

έχω και σίδερο... πάμε μια βόλτα ????

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι μου πολύχρονος να είναι ο Νικολιός σου!

Πολύ καλά το σκέφτηκες με το πάρτυ στον παιδότοπο!΅Είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε τέλεια και ο γιόκας σου θα το θυμάται!

Να μου τον φιλήσεις όπως επίσης και την τσαπερδόνα την κόρη σου!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας.

Φαγητό είχαμε από προχτες τα ρεβυθάκια. Έτσι, έφτιαξα μόνο μια σπανακόπιτα.

Χριστίνα, πώς σου φαίνεται ο ορίζοντας; Δε μοιάζει ότι έχει σκόνη από τη Σαχάρα;

έβγαλα και την σαρδέλα από την κατάψυξη και λέω να την κάνω μαριναριστή, είδα το μεσημέρι στην Ελένη που την έκανε ένας σεφ... ελπίζω να βγει καλή σαν τον γαύρο:P

Σίγουρα θα βγει καλή.

Χτες είχαμε πάει τον μικρό μου για εμβόλιο και ήταν η πρώτη φορά που ήταν άνετος και δεν έβγαλε κιχ!!!! Αφού το έφτυνα το παιδί μου να μην το ματιάσω!!!

Άααααντρακλαααας.

Εβιράκι πολύ ωραίο και φουσκωτό το ψωμάκι σου! Μιαμ μιαμ!!

Ευχαριστώ Αγγελική μου.

Εβίρι μου,.........

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Στα δικά μας : εχθές είχε γενέθλια το αγοράκι μας το μεγάλο ! Έκλεισε τα 5 !!!!

Ωωωωω

Να ζήσεις Νικολάκη, και χρόνια πολλά,

μεγάλος να γίνεις με άσπρα μαλλιά,

παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως,

και όλοι να λένε να ένας σοφόοοοοος.

Να τα χιλιάσει.

Τελικά, λόγω συνθηκών μάλλον, προτίμησα να μην μπούμε σε διπλά έξοδα

Σκέφτηκες και έκρινες ορθά και σοφά. Μια χαρά θα είναι όλα όπως τα περιγράφεις ότι τα προγραμματίζεις.

έχω και σίδερο... πάμε μια βόλτα ????

χαχαχαχαχα πάμε, πάμε έρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αό τον ηλιόλουστο Πειραιά (ή μάλλον Π. Φάληρο αλλά κοντά είναι ) !!!!

Επιτέλους λίγος ήλιος μπας κι ανέβει η ψυχολογία βρε αδερφέ !

Τελικά, κόρες, δεν είχα κουράγια χθες για σιδέρωμα... ασε δε που περίμενα και κάτι σκούρα να στεγνώσουν να μην παιδεύομαι εις διπλούν... απόψε λοιπόν θα τα ξεπετάξω να φύγουν !!!!

Από φαγητό θα φτιάξω καλαμάρια με ρύζι .... να δω αντιδράσεις των τέκνων μου.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας !!!! Εβιράκι μου, μέχρι εδώ ακούστηκε το τραγούδι σου !!!!

Καλό Σ/Κ !!!! Υγειαίνετε !!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας μαγειροκόριτσα!

Ελπίζω να έχουμε αφήσει πίσω μας πιά τις μουντές μέρες και από εδώ και πέρα ο καιρός να είναι ηλιόλουστος όπως σήμερα!

Από φαγάκι τρώμε το υπόλοιπο κοκκινιστό κοτόπουλο που έμεινε από χτες.

Εβιράκι λες να έφτασε τόσο ψηλά η αφρικανική σκόνη?

Μεταξάκι συμφωνώ μαζί σου για την επίδραση του καιρού στην ψυχολογία μας! Να σου πω γειτόνισα, όταν τελείωσεις με το σιδέρωμα δεν έρχεσαι και από μένα???:tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Ο καιρός δε μας τα λέει καλά.... ζέστη και μουντάδα μαζί πάνε?:( ας βγεί εντελώς ο ήλιος να τον ευχαριστηθούμε!!

love4four να χαίρεσαι το αγοράκι σου!! να τα χιλιάσει!:P

Λοιπόν η σαρδέλα ήταν πολύ καλή τελικά! την έκανα με μία συνταγή που έχω για γαύρο και βγήκε μούρλια! Σήμερα θα φαγωθεί η υπόλοιπη μαζί με κουνουπίδι ογκρατέν..:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια σήμερα είχαμε μακαρόνια. Χτες είχαμε ήλιο και έτσι ένα συμμαθητής της κόρης μου μας πήρε τηλ να πάμε στην παιδική χαρά(Έρωτες :oops:) :)

Αυτό που μου αρέσει εδώ είναι ότι με το που θα βγει λίγο ήλιος όλοι βγαίνουν έξω για να τον απολαύσουν, στη Ελλάδα τον είχαμε αυτονόητο.

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

nk_christina πολύ γλυκό αυτό που έκανες με την μικρούλα σου! Αλλά τώρα έχει σειρά η μικρή ε???

nk_christina,

Καλώς όρισες !!!! Η ιστορία που μάς περιέγραψες με την σούπα και τις κορούλες σου ήταν πολυ όμορφη !!! Μ' έκανες να χαμογελάσω αλήθεια !

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια , δεν λένε μην τάξεις του άγιου κερί και του παιδιού κουλούρι; Σίγουρα δεν μπορώ vα το αμελήσω γιατί δεν πρόκειται να το ξεχάσει :)

Στα δικά μας : εχθές είχε γενέθλια το αγοράκι μας το μεγάλο ! Έκλεισε τα 5 !!!!

Να τον χαίρεσαι, Χρόνια του πολλά, να είναι πάντα υγιείς και ευτυχισμένος.

Χριστίνα, πώς σου φαίνεται ο ορίζοντας; Δε μοιάζει ότι έχει σκόνη από τη Σαχάρα;

Δεν ξέρω αν η σκόνη μπορεί να φτάσει ως την Γερμανία αλλά χτες είχαμε ωραίο καιρό. Για τα δεδομένα της Ελλάδας θα έλεγα ότι είχαμε παγωνιά αλλά τώρα με το κρύο που έχει η Γερμανία την ονομάζουμε μια όμορφη μέρα :)

Σήμερα...:(

Καλημέρα από τον ηλιόλουστο Πειραιά (ή μάλλον Π. Φάληρο αλλά κοντά είναι ) !!!!

Επιτέλους λίγος ήλιος μπας κι ανέβει η ψυχολογία βρε αδερφέ !

Καλό Σ/Κ !!!! Υγειαίνετε !!!!!

Γειά σας μαγειροκόριτσα!

Ελπίζω να έχουμε αφήσει πίσω μας πια τις μουντές μέρες και από εδώ και πέρα ο καιρός να είναι ηλιόλουστος όπως σήμερα!

Κορίτσια Ζηλεύω τον ήλιο σας, ευκαιρία να κάνετε βολτίτσες και να τον απολαύσετε!

Λοιπόν η σαρδέλα ήταν πολύ καλή τελικά! την έκανα με μία συνταγή που έχω για γαύρο και βγήκε μούρλια! Σήμερα θα φαγωθεί η υπόλοιπη μαζί με κουνουπίδι ογκρατέν..:tongue:

Ήταν δεδομένο ότι θα βγει τέλεια :D

τα δικά μας νεα: επιτελους σαραντισαμε και βγηκαμε εξω την Κυριακή.

... ειχε και η μικρη μου τα γενεθλια της αλλά δεν εκανα τιποτα καθως πρωτον δεν προλάβαινα και δευτερον θα μαζευονταν παιδακια σχολικης ηλικιας και φοβομουν τις ιωσεις λόγω του μπέμπη. Κερακια σβησαμε παντως. Μου ειπαν εκ των υστερων κάποιοι οτι επρεπε να εχω κάνει παρτυ αλλά έκανα αυτο που νομιζα σωστοτερο.

Να χαίρεσαι παιδάκια σου,να είναι πάντα ευτυχισμένα!

Νομίζω αν έκανες συζήτηση και με τον παιδίατρο σου θα σου έλεγε όχι πολυκοσμία στο σπίτι, όχι να μαζευτούν τόσα μικρά παιδιά. Πέρα από την ταλαιπωρία και την κούραση που θα είχες. Που δεν πιστεύω ότι μια γυναίκα που μόλις γεννήσει είναι σε θέση να το περάσει αυτό. Πιστεύω οτι έκανες την καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.

Έφτιαξα πατάτες τηγανητές (επιθυμία του Έβιρου που είναι πολύ πατατάς) και τηγάνισα και λίγες φέτες μελιτζάνας για ορεκτικό.

Ο καιρός εδώ εξακολουθεί να είναι κρύος και μουντός.

Τελικά, κόρες, δεν είχα κουράγια χθες για σιδέρωμα... ασε δε που περίμενα και κάτι σκούρα να στεγνώσουν να μην παιδεύομαι εις διπλούν... απόψε λοιπόν θα τα ξεπετάξω να φύγουν !!!!

Καλύτερα που ξεκουράστηκες χτες, παρά να σιδέρωνες.

Εβιράκι λες να έφτασε τόσο ψηλά η αφρικανική σκόνη?

Κι όμως, είμαι πεπεισμένη ότι είναι σκόνη Αφρικανική, γιατί το πρωί έψαξα στο ίντερνετ να δω αν φτάνει μέχρι εδώ. Βρήκα ένα σάιτ που έλεγε ότι στο Ντύσσελντορφ έκατσε σκόνη της Σαχάρας και έκανε τα αυτοκίνητα κούκλες, αλλά ήταν παλιά ημερομηνία. Αφού έφτασε εκεί που είναι πολύ πιο πάνω, άρα φτάνει και στη Στουτγκάρδη.

Τις επόμενες μέρες που θα βρέξει, αν κάνει με λάσπη τα αυτοκίνητα, τότε σίγουρα θα είναι αυτή η σκόνη.

Λοιπόν η σαρδέλα ήταν πολύ καλή τελικά! την έκανα με μία συνταγή που έχω για γαύρο και βγήκε μούρλια! Σήμερα θα φαγωθεί η υπόλοιπη μαζί με κουνουπίδι ογκρατέν..:tongue:

Τέλεια. Δεν πήγε χαμένος ο κόπος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.

Ο καιρός εδώ εξακολουθεί να είναι κρύος και μουντός.

Κι όμως, είμαι πεπεισμένη ότι είναι σκόνη Αφρικανική, γιατί το πρωί έψαξα στο ίντερνετ να δω αν φτάνει μέχρι εδώ. Βρήκα ένα σάιτ που έλεγε ότι στο Ντύσσελντορφ έκατσε σκόνη της Σαχάρας και έκανε τα αυτοκίνητα κούκλες, αλλά ήταν παλιά ημερομηνία. Αφού έφτασε εκεί που είναι πολύ πιο πάνω, άρα φτάνει και στη Στουτγκάρδη.

Τις επόμενες μέρες που θα βρέξει, αν κάνει με λάσπη τα αυτοκίνητα, τότε σίγουρα θα είναι αυτή η σκόνη.

Έβιρη τηλεπάθεια μαζί γράφαμε :):):)

Στην Ελλάδα υποφέραμε με το κοκκινόχωμα από την Αφρική,λες να έχουμε τα ίδια και εδώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έβιρη τηλεπάθεια μαζί γράφαμε :):):)

Συνάντησα τη σκέψη σου, γι' αυτό γράφαμε μαζί.

Στην Ελλάδα υποφέραμε με το κοκκινόχωμα από την Αφρική,λες να έχουμε τα ίδια και εδώ;

Ξέρω κι εγώ, από τη μία η θολούρα έξω, από την άλλη τα βουνά που βλέπω απ' το σπίτι μου έχουν εξαφανιστεί και το χρώμα που υπάρχει στον ορίζοντα, από χτες κιόλας που είχε λίγο ήλιο, έμοιαζε ίδιο με αυτό που έχουμε στην Ελλάδα όταν υπάρχει αυτή η σκόνη.

Θα το καταλάβουμε από τ' αυτοκίνητα όταν βρέξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πως μου ειστε;

Ευχαριστώ για τις ευχές σας! Μάκαρι όλα τα παιδια του κόσμου να ειναι καλά!

Μεταξάκι να χαιρεσαι το Νικόλα σου! Να ειναι γερος σαν τα ψηλά βουνά, ευτυχισμένος και τυχερός! Όσο για τη γιορτη κάνε αυτο που σε κάνει να νοιωθεις καλύτερα για να περασεις καλά. Τέτοιες εποχες πρεπει να κοιταμε αυτα που μας εξυπηρετουν.

Αυτες τις μερες εχει ωραιο καιρό αλλά εγω δεν εχω καταφερει να τον χαρω. Σημερα πηγαμε στη λαϊκή οι τρεις μας (εγω και τα πιτσιρίκια μου) και άγνωστος κόσμος στεκόταν και μου ευχόταν. Τελικά τα ωραιοτερα πραγματα στη ζωη δεν ειναι πραγματα που λεει και το γνωστο σποτ.

Και για να ειμαι στο θεμα μας λόγω λαϊκής σημερα φαγαμε κουνουπιδι βραστο με ψαρι. Το μονο που τρωει η μικρη με σιγουρια ειναι το ψαρι!

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Eviri χτες ήρθε ο αδερφός μου από Ντίσελντοφ και άνοιξε η ψυχή του με τον ήλιο που έχουμε εδώ... μία βδομάδα ήταν μέσα στα χιόνια! Μένεις χρόνια Γερμανία?

Εκείνος είναι και πιο βόρεια από μας, άρα θα έκανε περισσότερα χιόνια και κρύο.

Μένω μόνο ενάμιση χρόνο εδώ.

Αυτες τις μερες εχει ωραιο καιρό αλλά εγω δεν εχω καταφερει να τον χαρω. Σημερα πηγαμε στη λαϊκή οι τρεις μας (εγω και τα πιτσιρίκια μου) και άγνωστος κόσμος στεκόταν και μου ευχόταν.

Έγινε διάσημο το μωράκι.

Τελικά τα ωραιοτερα πραγματα στη ζωη δεν ειναι πραγματα που λεει και το γνωστο σποτ.

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας.

Χτες έφτιαξα σόγια με μακαρόνια και συνοδεύσαμε με έτοιμα ντολμαδάκια και έτοιμο χόμους.

Σήμερα δε μαγείρεψα γιατί είχαμε βγει παρεούλα με άλλες δύο οικογένειες για φαγητό έξω σε ελληνικό μαγαζί δίπλα σε μια ωραία λιμνούλα.

Βγήκε και ο ήλιος, έφτιαξε λίγο η μέρα, βέβαια δεν κάνει ζέστη κι εκεί που πήγαμε, ειδικά όταν φυσούσε ελάχιστο αεράκι μας ξύριζε κανονικά.

Χριστίνα, όποτε μπορέσεις, να κανονίσεις να πας στη λίμνη Max Eyth See είναι πάρα πολύ ωραία. 'Εχει τρία εστιατόρια, (το ένα απ' αυτά είναι ελληνικό) και πολύ ωραία θέα. Φαντάζομαι ότι το καλοκαίρι που είναι όλα καταπράσινα θα είναι χαρά Θεού και το φθινόπωρο που τα φύλλα των δέντρων γίνονται κιτρινοπορτοκαλομπορντωκαφέ θα είναι χάρμα οφθαλμών.

Είχε αγριόχηνες, κύκνους και κάποια ιστιοπλοϊκά που έπλεεαν. Ο κόσμος ήταν αρκετός και φυσικά οι περισσότεροι κάθονταν έξω με τα κεφάλια στραμμένα στον ουρανό. Όπως κάτι χελώνες στο Αττικό Πάρκο που βγάζουν το κεφάλι τους από το καβούκι και κοιτάνε τον ήλιο.....ίδιο πράμα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...