Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα.

Γράφω ήδη σε γειτονικά καφέ, αλλά είδα ότι και εδώ κάτι... μαγειρεύεται;)... οπότε είδα φως και μπήκα!

Μου αρέσει η μαγειρική και είπα να σας κάνω παρέα... αλλά μου αρέσει που ασχολείστε και με άλλα θέματα:P ελπίζω να μην είναι κλειστού τύπου το καφεδάκι σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Καλό μήνα σε όλες.

Έφτιαξα μπάμιες στο φούρνο σήμερα.

Σήμερα από το πρωί τσακώνομαι με τον Έβιρο γιατί μου έφερε δυο κοτοπουλάκια μωρά σε μια κούτα, για να παίξει η Εβιρίνα. Δεν είναι δυνατόν σε διαμέρισμα να έχουμε κοτοπουλάκια. Εξάλλου, μέχρι πότε να τα κρατήσω; Μα πείτε μου γίνονται αυτά τα πράματα;

Σας υπόσχομαι να με βλέπετε πιο συχνά!!!!!!

Ναι Περιστεράκι μου.

Και πρωί πρωί είδα τις πίτες της Έβιρης και σκεφτόμουν, οτι θα ήταν ωραία ιδέα με τις πατάτες και λίγη κέτσαπ.

Αχ ναι, ωραία ιδέα.

Έβιρη καλή η νέα ευχή να την αφήσουμε; :)

Ναι, ναι επιτέλους σήμερα έχει ήλιο.

Κορίτσια οι υπόλοιπες εξετάσεις ήταν όλες μια χαρά!

Μπράβο για τα καλά νέα Αγγελική μου.

Εβιράκι για άλλη μια φορά μας αποδεικνύεις πόσο χρυσοχέρα είσαι!

Σ' ευχαριστώ, όπως ακριβώς χρυσοχέρες είστε όλες εδώ μέσα.

Καλησπέρα και από μένα.

Γεια σου Νίνα, καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ.

Γράφω ήδη σε γειτονικά καφέ, αλλά είδα ότι και εδώ κάτι... μαγειρεύεται;)... οπότε είδα φως και μπήκα!

Πολύ καλά έκανες, εκτός από το φως μάλλον σε τράβηξαν και οι μυρωδιές.

Μου αρέσει η μαγειρική και είπα να σας κάνω παρέα... αλλά μου αρέσει που ασχολείστε και με άλλα θέματα:P ελπίζω να μην είναι κλειστού τύπου το καφεδάκι σας...

Όχι, όχι καθόλου κλειστού τύπου. Όποιος επιθυμεί έρχεται και ενσωματώνεται στην παρέα μας. Εδώ και πολύ καιρό το έχουμε καθιερώσει να γράφουμε εκτός από τα μαγειρικά νέα μας και τις συνταγές κι άλλα νέα ή σκέψεις που μας απασχολούν, έτσι κουβέντα να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εβιράκι !!!!!

Αμάν μανίτσα μου με τις πιτούλες σου με άναψες φωτιές !!!! Τί καλές που φαίνονται !

Καλό Μήνα λέμε !!!

Αγγελικούλα2 σ' ευχαριστώ γιά τα όμορφά σου λόγια !!!

Κι αφού περάσαμε ένα όμορφο/γεμάτο Σ/Κ που είχε λίγο από όλα ... ανώμαλη προσγείωση την Δευτέρα ! Από το πρωί ούτε ο Πρόεδρος τση Δημοκρατίας να ήμουνα... το τί χαρτούρα έχω υπογράψει για να περάσουν online την καταγγελία της σύμβασης ... δε λέγεται !!! χα χα χα

Στα μαγειρικά μας τώρα, έχω υπόλοιπο από κοφτό μακαρονάκι με χταπόδι οπότε εμείς οι μεγάλοι σίγουρα τρώμε... και μάλλον θα μείνω σε αυτό... γιατί έχω και σιδέρωμα και παιχνίδι με τα τέκνα βεβαίως βεβαίως !!!

Τόνια καλώς όρισες !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

αυτό που σας έγραψα το πρωί ότι ο Έβιρος μου έφερε δύο κοτοπουλάκια στο σπίτι, είναι Πρωταπριλιάτικο ψεματάκι.

Καλό Μήνα λέμε !!!

Μεταξία μου, σου εύχομαι ο καινούργιος μήνας που μπήκε σήμερα, να σου φέρει καλά νέα στα επαγγελματικά σου και να φτιάξουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Γράφω ήδη σε γειτονικά καφέ, αλλά είδα ότι και εδώ κάτι... μαγειρεύεται;)... οπότε είδα φως και μπήκα!

Μου αρέσει η μαγειρική και είπα να σας κάνω παρέα... αλλά μου αρέσει που ασχολείστε και με άλλα θέματα:P ελπίζω να μην είναι κλειστού τύπου το καφεδάκι σας...

Καλώς ήρθες!

Φυσικά και είσαι ευπρόσδεκτη! Πες μας για σένα, για να σε γνωρίσουμε καλύτερα!

Αγγελικούλα2 σ' ευχαριστώ γιά τα όμορφά σου λόγια !!!

Δεν είναι απλώς καλά λόγια Μεταξάκι μου. Η αλήθεια είναι!

Κι αφού περάσαμε ένα όμορφο/γεμάτο Σ/Κ που είχε λίγο από όλα ... ανώμαλη προσγείωση την Δευτέρα ! Από το πρωί ούτε ο Πρόεδρος τση Δημοκρατίας να ήμουνα... το τί χαρτούρα έχω υπογράψει για να περάσουν online την καταγγελία της σύμβασης ... δε λέγεται !!! χα χα χα

Να σου φέρω κι εγώ κάτι χαρτιά να ρίξεις κανένα αυτόγραφο?

Κορίτσια,

αυτό που σας έγραψα το πρωί ότι ο Έβιρος μου έφερε δύο κοτοπουλάκια στο σπίτι, είναι Πρωταπριλιάτικο ψεματάκι.

Και του χρόνου να μας ξαναπείς Πρωταπριλιάτικο ψεματάκι Εβιράκι!

Σήμερα τρώμε πάλι σπανακόρυζο, μια κι έμεινε απο χτες.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Καλώς σας βρήκα ΑΓΓΕΛΙΚΗ2!

Λοιπόν εγώ μένω Αθήνα, παντρεμένη άνευ τέκνων (προς το παρόν), εργαζόμενη κατά καιρούς και μου αρέσει η μαγειρική, ζαχαροπλαστική καθώς και η κηπουρική και γενικώς να φτιάχνω διάφορα με τα χέρια μου, δημιουργικά... έχω και ένα σκύλο που ασχολούμαι πολύ μαζί της:P... αυτά εν ολίγοις:tongue:

Σήμερα θα φτιάξω σνίτσελ στο φούρνο με πατάτες και για σαλάτα έχω χόρτα του βουνού.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό λοιπόν να έρθει και για σένα ένα μωράκι! Κι εμένα μου αρέσει η κηπουρική αλλά δεν έχω ούτε χώρο αλλά και ούτε χρόνο για να πολυασχοληθώ. Λίγες γλάστρες στο μπαλκόνι και αυτό είναι όλο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!

Τι κάνετε κοπελιές;

Εδω ξαναχάλασε ο καιρός...Γκρρρρρ

Περιστέρω σαν τα χιόνια!

:D:tongue:Λιώνουν τα χιόνια στα βουνά,Αγγελική μου:tongue:

Καλησπέρα και από μένα.

Καλώς μας ήρθες!

Εννοείται ότι είσαι ευπρόσδεκτη

Εδώ είμαστε μια παρεούλα,που κάποτε δεν βάζαμε γλώσσα μέσα μας,τώρα έχουμε ηρεμήσει- προσωρινά πιστεύω-όπου να 'ναι θα αρχίσει η πολυλογία...

Για να είμαι και εντός θέματος,σήμερα έφτιαξα αρακά με αγκινάρες και όου γιεςςςςςςςςς έφαγε και ο μπόμπιρας!Πολύ καλά πάμε από φαγητό πια,η χαρά μου δεν περιγράφεται....

Με τη δουλειά υπάρχουν λίγα ζόρια εδώ και καιρό,αλλά πού η πρωτοτυπία,πείτε μου!Οπότε πάω πάσο...Τα ίδια χάλια για όλο τον κόσμο...

Να σας πω ότι το περπάτημα το συνεχίζω,σε καθημερινή βάση,άλλοτε λίγο κι άλλοτε πολύ.Το τελευταίο διάστημα,λόγω και κάποιων ενθετων εφημεριδας, μου χει καρφωθεί η ιδέα να ασχοληθώ με πλέξιμο,με το βελονάκι,τρομάρα μου...Δεν υπάρχει βεβαια πολύς χρόνος για εξάσκηση,αλλά το παλεύω,παρόλο που αποτελεσμα δεν βλέπω και πιθανότερο ενδεχόμενο να τα παρατήσω...

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα το μενού είχε ρεβυθάκια.

Και του χρόνου να μας ξαναπείς Πρωταπριλιάτικο ψεματάκι Εβιράκι!

Και του χρόνου Αγγελική.

Λοιπόν εγώ μένω Αθήνα, παντρεμένη άνευ τέκνων (προς το παρόν),

Σου εύχομαι το συντομότερο δυνατόν να γίνετε τρεις στην οικογένεια.

εργαζόμενη κατά καιρούς και μου αρέσει η μαγειρική, ζαχαροπλαστική καθώς και η κηπουρική και γενικώς να φτιάχνω διάφορα με τα χέρια μου, δημιουργικά... έχω και ένα σκύλο που ασχολούμαι πολύ μαζί της:P... αυτά εν ολίγοις:tongue:

Μπράβο Νίνα, ασχολείσαι με πολύ όμορφα πράγματα.

Κι εμένα μου αρέσει η κηπουρική αλλά δεν έχω ούτε χώρο αλλά και ούτε χρόνο για να πολυασχοληθώ. Λίγες γλάστρες στο μπαλκόνι και αυτό είναι όλο!

Κι αυτές καλές είναι.

Τι κάνετε κοπελιές;

Καλά Περιστεράκι μου.

Εδω ξαναχάλασε ο καιρός...Γκρρρρρ

Σ' εμάς πάντα χαλασμένος ήταν.

Για να είμαι και εντός θέματος,σήμερα έφτιαξα αρακά με αγκινάρες και όου γιεςςςςςςςςς έφαγε και ο μπόμπιρας!Πολύ καλά πάμε από φαγητό πια,η χαρά μου δεν περιγράφεται....

Φτου του, φτου του, πάντα τέτοια.

Το τελευταίο διάστημα,λόγω και κάποιων ενθετων εφημεριδας, μου χει καρφωθεί η ιδέα να ασχοληθώ με πλέξιμο,με το βελονάκι,τρομάρα μου...Δεν υπάρχει βεβαια πολύς χρόνος για εξάσκηση,αλλά το παλεύω,παρόλο που αποτελεσμα δεν βλέπω και πιθανότερο ενδεχόμενο να τα παρατήσω...

Δεν υπάρχει πιο τέλεια και δημιουργική ασχολία.Καθώς θα φτιάχνεις, θα εξασκείσαι και θα μαθαίνεις διαρκώς καινούργια πράματα, για να φτιάχνεις τα πάντα μέσα στο σπίτι, εκτός από σεμεδάκια και τραπεζομάντηλα.

Στο γιουτιούμπ, αλλά και σε περιοδικά υπάρχουν άπειρες οδηγίες και σχέδια για τα πάντα, ρούχα, σκουφάκια, γάντια, κουρτίνες, σεντόνια, μαξιλαροθήκες, κουβέρτες ακόμη και χαλάκια.

Να σου πω και για μένα. Έχω μεγάλη τρέλα με τα εργόχειρα από παιδί. Χτες το βράδυ τέλειωσα το κέντημα στο γιλέκο της παραδοσιακής κρητικής στολής που έφτιαξα για τη μεγάλη Εβιρίνα και τώρα θα του βάλω φόδρα. Μετά σειρά έχει το μαντήλι κι αν βρω ύφασμα για την ποδιά και κάποια ιδέα να το κεντήσω, η στολή θα είναι πλήρης. Τα υπόλοιπα κομμάτια τα έχω τελειώσει από πρόπερσι. Έχω φτιάξει επίσης, όσο διάστημα είμαστε στη Γερμανία 6-7 σκουφάκια, 3 κασκώλ, 2 γάντια, 1 πόντσο και τώρα πλέκω γκαίτες για τη μικρή Εβιρίνα.

Έχω αγοράσει σε προσφορά ρετάλια για φούστες παραδοσιακές, ένα μπορντώ κι ένα μπλε για να της φτιάξω και της μικρής μια κρητική στολή και μία Αμαλίας. Σκέφτομαι, όποτε βρω όμορφα καλοκαιρινά υφάσμα το επόμενο διάστημα, να της φτιάξω και μία φουστίτσα φραμπαλά.

Όλα αυτά μου κρατούν διαρκώς αμείωτο το ενδιαφέρον, χώρια ότι φτιάχνω κάτι εντελώς δημιουργικό για όλους μας.

Το ίδιο θα "πάθεις" κι εσύ. Πόρωση.

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα και καλό μήνα!

Κάντυ μου θα ξεκινησω με σενα. Τι να πω για τα νεα σου εκτός απο το κλασσικό καλό κουραγιο. Παρόλα αυτα ευχομαι και καλή επιτυχία στην αναζητηση νέας εργασίας. Δυστυχως οι μητερες ειναι αυτες που πληρωνουν πάντα στην Ελλάδα τις αλλαγες που γινονται. Ειναι και η κριση τωρα και πατανε όλοι εκει που πονάει

Νινα καλώς μας ηρθες! Ασχολεισαι με πολύ ωραια πραγματα κι ευχομαι συντομα να γινεται τρεις.

Εβιρακια δεν σχολιαζω τις μαγειρικες σου αλλά και τις δημιουργιες σου γιατι θα επαναληφθω ακομα μια φορά. Εισαι φοβερη. Ξερεις να φτιαχνεις και πατρον μονη σου; Εμενα αυτο ειναι το μονο που με ενδιαφερει. Βελονακι και βελόνες ξερω αλλά επειδη ειμαι πολύ αργη δεν το εξασκω το αθλημα. Η ραπτικη με ενδιαφερει περισσοτερο γιατι μου δινει πολλές λύσεις.

Περιστερακι τι ωραια νεα για το μικρο. Και τι καλά που συνεχιζεις την άσκησή σου!

Αγγελικουλα μπραβο για τα αποτελέσματα των εξετασεων. Πάντα τετοια.

Τα δικά μας νεα: επιτελους σαραντισαμε και βγηκαμε εξω την Κυριακή. Αισθανθηκα αλλος άνθρωπος που δεν πηγα τρεχοντας με την ψυχη στο στομα για ψωνια και να ξαναγυρισω. Πηγαμε και στον παιδιατρο και μας βρηκε καλά απλά τρωμε πολύ. Αυτο το ειχα καταλάβει κι εγω φυσικά αφου συνεχεια πεινάει. ΄Εχουν αρχίσει και πιο εντονα πονάκια και άερια και καταλαβαινετε τα έχω παιξει λιγακι απο κουραση. Την προηγουμενη εβδομαδα ειχε και η μικρη μου τα γενεθλια της αλλά δεν εκανα τιποτα καθως πρωτον δεν προλάβαινα και δευτερον θα μαζευονταν παιδακια σχολικης ηλικιας και φοβομουν τις ιωσεις λόγω του μπέμπη. Κερακια σβησαμε παντως. Μου ειπαν εκ των υστερων κάποιοι οτι επρεπε να εχω κάνει παρτυ αλλά έκανα αυτο που νομιζα σωστοτερο.

Και για να ειμαι στο θεμα μας απο φαγητακια κάνω σχετικα γρηγορα και ευκολα γιατι δεν προλαβαινω κάτι άλλο δηλαδη σουπιτσες, φακές κλπ.

Φιλάκια σε όλες και σόρρυ για το σεντόνι. Ελπιζω να μπορεσω να ξαναμπω συντομα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια και από μένα!

Τι κάνετε κοπελιές;

Εδω ξαναχάλασε ο καιρός...Γκρρρρρ

Γκρρρρ και από μένα! Θέλω λιακάδα ΤΩΡΑ!!!!!!

Να σας πω ότι το περπάτημα το συνεχίζω,σε καθημερινή βάση,άλλοτε λίγο κι άλλοτε πολύ.

Περιστέρω walker, δηλαδή:tongue:

Το τελευταίο διάστημα,λόγω και κάποιων ενθετων εφημεριδας, μου χει καρφωθεί η ιδέα να ασχοληθώ με πλέξιμο,με το βελονάκι,τρομάρα μου...Δεν υπάρχει βεβαια πολύς χρόνος για εξάσκηση,αλλά το παλεύω,παρόλο που αποτελεσμα δεν βλέπω και πιθανότερο ενδεχόμενο να τα παρατήσω...

Πάλεψέ το λίγο. Αυτό με τα βιντεάκια που σου είπε η Έβιρι το βρίσκω καλή ιδέα!

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Καλησπέρα κι απο μενα και καλό μήνα!

Καλό μήνα Φωτεινούλα!

Εβιρακια δεν σχολιαζω τις μαγειρικες σου αλλά και τις δημιουργιες σου γιατι θα επαναληφθω ακομα μια φορά. Εισαι φοβερη. Ξερεις να φτιαχνεις και πατρον μονη σου; Εμενα αυτο ειναι το μονο που με ενδιαφερει. Βελονακι και βελόνες ξερω αλλά επειδη ειμαι πολύ αργη δεν το εξασκω το αθλημα. Η ραπτικη με ενδιαφερει περισσοτερο γιατι μου δινει πολλές λύσεις.

Είστε τυχερές που ασχολείστε με τόσο δημιουργικά χόμπυ! Εμένα τα χέρια δεν πιάνουν ιδαίτερα. Θυμάμαι όταν ήμουν στο λύκειο προσπάθησε η μαμ ά μου να μου μάθει να πλέκω και στο τέλος σήκωσε τα χέρια ψηλά!!! Δεν το έχω....:D

Αγγελικουλα μπραβο για τα αποτελέσματα των εξετασεων. Πάντα τετοια.

Ευχαριστώ!

Τα δικά μας νεα: επιτελους σαραντισαμε και βγηκαμε εξω την Κυριακή. Αισθανθηκα αλλος άνθρωπος που δεν πηγα τρεχοντας με την ψυχη στο στομα για ψωνια και να ξαναγυρισω.

καλοκαιρίαζει κιόλας, οπότε ποιος σας πιάνει!

Πηγαμε και στον παιδιατρο και μας βρηκε καλά απλά τρωμε πολύ. Αυτο το ειχα καταλάβει κι εγω φυσικά αφου συνεχεια πεινάει.

Θα γίνει ένας άντρακλας ο μπεκάκος σου....!

΄Εχουν αρχίσει και πιο εντονα πονάκια και άερια και καταλαβαινετε τα έχω παιξει λιγακι απο κουραση.

Ελπίζω να υποχωρήσουν πολύ γρήγορα!

Την προηγουμενη εβδομαδα ειχε και η μικρη μου τα γενεθλια της αλλά δεν εκανα τιποτα καθως πρωτον δεν προλάβαινα και δευτερον θα μαζευονταν παιδακια σχολικης ηλικιας και φοβομουν τις ιωσεις λόγω του μπέμπη. Κερακια σβησαμε παντως. Μου ειπαν εκ των υστερων κάποιοι οτι επρεπε να εχω κάνει παρτυ αλλά έκανα αυτο που νομιζα σωστοτερο.

Α καλά! Θα ακούσεις διάφορες απόψεις σχετικά με το τι πρέπει να κάνεις και τι όχι. Κλείσε τα αυτιά σου και κάνε αυτό που λέει η καρδούλα σου και το κουράγιο σου!

Να την χαίρεσαι την ζουζούνα σου και να είναι πολύχρονη!

Και για να ειμαι στο θεμα μας απο φαγητακια κάνω σχετικα γρηγορα και ευκολα γιατι δεν προλαβαινω κάτι άλλο δηλαδη σουπιτσες, φακές κλπ.

Φιλάκια σε όλες και σόρρυ για το σεντόνι. Ελπιζω να μπορεσω να ξαναμπω συντομα

Στο θέμα μας λοιπόν! Σήμερα θα φάμε τελικά το σπανακόρυζο που είχα για χτες, γιατί βρήκε η πεθερά μου στην λαική φρεσκότατα μπακαλιαράκια και πήρε για όλους! Εντωμεταξύ είχα ξεπαγώσει κοτόπουλο το οποίο έπρεπε να το μαγειρέψω κι έτσι το έφτιαξα κοκκινιστό. Κοινώς έκλεισα με το θέμα μαγείρεμα για την εβδομάδα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!

Φωτεινούλα πολύ χάρηκα που διάβασα τα νέα σας!Χρόνια πολλά του ζουζουνακίου σου,να το χαίρεσαι!Οσο αφορά τα σχόλια τρίτων περί του τρόπου εορτασμού των γενεθλίων,απλά αδιαφόρησε!Κάνε μόνο ό,τι εξυπηρετεί εσένα και το σπιτικό σου!

Καλή δύναμη!

Εβίρι λες να πάθω εξάρτηση;Χαχαχα...Δε νομίζω!Ο μικρός μου δε με αφήνει σε ησυχία για να μπορέσω να εξασκηθώ,όπως θα ήθελα.Βιντεάκια έχω ήδη ψάξει,αλλά δύσκολα βρε παιδί να τα παρακολουθήσω.Πάει το χέρι τους βολίδα...Πάντως έχω να το λέω...Χρυσοχέρα σε τοσα πράγματα.Μπράβο σου!

Αγγελική μια χαρά σε βρίσκω με το φαγητό.Κι εγω κάπως έτσι λειτουργώ τελευταία και ξεμπερδεύω.Δεν αντεχω να περνώ τόσο χρόνο στην κουζίνα.

Το μεσημέρι,την ωρα του νυχτερινού ρεύματος θα βάω ενα ρολό κοτόπουλο,να υπάρχει για 2-3 μέρες,οπότε είμαστε κι εμείς κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μου αρέσουν πάρα πολύ τα χειροποίητα κασκόλ, πουλόβερ κ.ο.κ.Φτιάχνει η πεθερά μου στα παιδιάκαι με εντυπωσιάζουν γιατί είναι διαφορετικά από τα καταστήματα.

Σήμερα έφτιαξα πίτα με γέμιση ρύζι και μαζί με την κόρη μου σούπα με λαχανικά. Εγώ έβαζα τα υλικά στην κατσαρόλα και εκείνη σε ένα τάπερ και το είχε πάνω στο καλοριφέρ για να βράσει. Κάποια στιγμή με ρώτησε γιατί η δικιά μου σούπα είναι κίτρινη και η δικιά της άσπρη και της είπα ότι δεν έβαλε λάδι. Μέτα από λίγο που έφυγε από την κουζίνα άδειασα το τάπερ της και της έβαλα από την σούπα μου. Πέταξε από την χαρά της μόλις είδε ότι η σούπα της έβρασε και έγινε κίτρινη σαν την δική μου :) :) :)

Όταν γύρισε όμως η μικρή από τον παιδικό και έμαθε ότι η αδερφή της έφτιαξε μόνη της την σούπα που τρώει ζήλεψε και μου είπε ότι ήθελε να φάει της αδερφής της, γιατί την δοκίμασε και ήταν ποιο νόστιμη από την δικιά μου :(

Τελικά την έπεισα να φάει λέγοντας της ότι όταν θα πάει η μεγάλη στο σχολείο και εκείνη θα μείνει σπίτι θα φτιάξει και εκείνη μια σούπα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας.

Για σήμερα δεν είχα μαγείρεμα, αλλά έφτιαξα ένα ψωμάκι. Το έβγαλα και φωτογραφία.

img5286kp.jpg

img5287a.jpg

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Ξερεις να φτιαχνεις και πατρον μονη σου;

Όχι, αλλά φτιάχνω από τα εύκολα που δε χρειάζονται ιδιαίτερο πατρόν, καθώς επίσης, βάζω πάνω στο ύφασμα που έχω, κάποιο ρούχο που είναι στο σχήμα που θέλω να φτιάξω και το κόβω γύρω, σημαδεύοντας το μέγεθος του υπάρχοντος ρούχου.

Εμενα αυτο ειναι το μονο που με ενδιαφερει. Βελονακι και βελόνες ξερω αλλά επειδη ειμαι πολύ αργη δεν το εξασκω το αθλημα. Η ραπτικη με ενδιαφερει περισσοτερο γιατι μου δινει πολλές λύσεις.

Ειλικρινά αξίζει να ψάξεις στο γιουτιούμπ.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα της φούστας που σκέφτομαι να φτιάξω αν βρω το κατάλληλο ύφασμα. Για το κοριτσάκι σου είναι ό,τι πρέπει.

Τα δικά μας νεα: επιτελους σαραντισαμε και βγηκαμε εξω την Κυριακή.

Μπράβο Φωτεινή μου. Τώρα θα αλλάξει εντελώς η ψυχολογία σου.

Πηγαμε και στον παιδιατρο και μας βρηκε καλά απλά τρωμε πολύ.

Τέλεια. Στο φαγητό θα δείξει αργότερα μεγαλώνοντας αν θα συνεχίσει να τρώει με τον ίδιο ρυθμό.

Την προηγουμενη εβδομαδα ειχε και η μικρη μου τα γενεθλια της αλλά δεν εκανα τιποτα καθως πρωτον δεν προλάβαινα και δευτερον θα μαζευονταν παιδακια σχολικης ηλικιας και φοβομουν τις ιωσεις λόγω του μπέμπη. Κερακια σβησαμε παντως. Μου ειπαν εκ των υστερων κάποιοι οτι επρεπε να εχω κάνει παρτυ αλλά έκανα αυτο που νομιζα σωστοτερο.

Να τα χιλιάσει και να είναι πάντα ευτυχισμένη. Όσο για τις προτροπές τις θεωρώ απάνθρωπες, όταν μια γυναίκα έχει ασαράντιστο μωρό και ένα μικρό παιδί, δεν είναι δυνατόν να δεχτεί τόσο κόσμο στο σπίτι και φυσικά να λουστεί την κούραση του πριν και του μετά. Τα πάρτι δε θα σταματήσουν για τα επόμενα χρόνια όσο είναι τα παιδιά μικρά. Έχετε καιρό.

Εβίρι λες να πάθω εξάρτηση;

Είμαι σίγουρη.

Χαχαχα...Δε νομίζω!Ο μικρός μου δε με αφήνει σε ησυχία για να μπορέσω να εξασκηθώ,όπως θα ήθελα.

Αυτό είναι αλήθεια, με μικρό παιδί στο σπίτι, δε γίνεται να αφιερώσεις πολύ χρόνο. Όταν, και όσο μπορείς. Εσύ θα τα καταφέρεις.

Βιντεάκια έχω ήδη ψάξει,αλλά δύσκολα βρε παιδί να τα παρακολουθήσω.Πάει το χέρι τους βολίδα...

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Υπάρχουν πολλά βίντεο που τα δείχνουν με πολύ αργό τρόπο. Ίσως δεν έπεσες στο κατάλληλο.

Καλησπέρα και από εμένα. Μου αρέσουν πάρα πολύ τα χειροποίητα κασκόλ, πουλόβερ κ.ο.κ.

Αν τυχόν θες να φτιάξεις κι εσύ Χριστίνα, από 'δω και πέρα είναι ο κατάλληλος καιρός να ψάχνεις τις προσφορές των καταστημάτων που κατεβάζουν αρκετά τις τιμές των μαλλών.

Σήμερα έφτιαξα πίτα με γέμιση ρύζι και μαζί με την κόρη μου σούπα με λαχανικά. Εγώ έβαζα τα υλικά στην κατσαρόλα και εκείνη σε ένα τάπερ και το είχε πάνω στο καλοριφέρ για να βράσει. Κάποια στιγμή με ρώτησε γιατί η δικιά μου σούπα είναι κίτρινη και η δικιά της άσπρη και της είπα ότι δεν έβαλε λάδι. Μέτα από λίγο που έφυγε από την κουζίνα άδειασα το τάπερ της και της έβαλα από την σούπα μου. Πέταξε από την χαρά της μόλις είδε ότι η σούπα της έβρασε και έγινε κίτρινη σαν την δική μου :) :) :)

Όταν γύρισε όμως η μικρή από τον παιδικό και έμαθε ότι η αδερφή της έφτιαξε μόνη της την σούπα που τρώει ζήλεψε και μου είπε ότι ήθελε να φάει της αδερφής της, γιατί την δοκίμασε και ήταν ποιο νόστιμη από την δικιά μου :(

Τελικά την έπεισα να φάει λέγοντας της ότι όταν θα πάει η μεγάλη στο σχολείο και εκείνη θα μείνει σπίτι θα φτιάξει και εκείνη μια σούπα.

χαχαχαχα τι πλάκα έχουν τα μικρούλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα και καλό μήνα!

Κάντυ μου θα ξεκινησω με σενα. Τι να πω για τα νεα σου εκτός απο το κλασσικό καλό κουραγιο. Παρόλα αυτα ευχομαι και καλή επιτυχία στην αναζητηση νέας εργασίας. Δυστυχως οι μητερες ειναι αυτες που πληρωνουν πάντα στην Ελλάδα τις αλλαγες που γινονται. Ειναι και η κριση τωρα και πατανε όλοι εκει που πονάει

Νινα καλώς μας ηρθες! Ασχολεισαι με πολύ ωραια πραγματα κι ευχομαι συντομα να γινεται τρεις.

Ευχαριστώ πολύ!! διάβασα ότι σαράντισες και το νέο μωράκι σου... μπράβο, να σου ζήσει!! να είστε καλά να το καμαρώνετε, μαζί με το μεγαλύτερο!!

και εσένα Εβίρα ευχαριστώ!!

Σήμερα είχαμε την κλασική φασολάδα, με βραστά χόρτα και πιπεριές φλωρίνης που έψησα χτες... έβγαλα και την σαρδέλα από την κατάψυξη και λέω να την κάνω μαριναριστή, είδα το μεσημέρι στην Ελένη που την έκανε ένας σεφ... ελπίζω να βγει καλή σαν τον γαύρο:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...