Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μεταξάκι μου πολύ λυπάμαι και θυμώνω με την συμπεριφορά του αφεντικού σου! Μία μάνα με δύο παιδιά είναι χτύπημα κάτω από την ζώνη να την απολύσεις!

Θα τα πούμε και από κοντά εμείς.....

ggeny μπαίνε όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Τελικά ο αρακάς ,αν και είχε χάλια όψη, γευστικά ήταν καλός. Έμεινε και για σήμερα κι έτσι χτες δεν είχα μαγείρεμα!

Ο υπέρηχος του θυρεοειδή που έκανα χτες ήταν πεντακάθαρος! Έτσι μένουν τώρα μόνο τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων που θα είναι έτοιμα το απόγευμα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ Αγγελικη γι ατ ααποτελεσματ ατων εξετασεω!! κ οι αιματολογικες καλες θα ειναι!!

Λοβακι τι να πω, δεν ειναι κ το πιο ευκολο πραγμα να χανεις την δουλεια σου ειδικα εν μεσω κρισης αλλα τουλαχιστον να λεμε να εχουμε την υγεια μας κ ολα θα γινουν.Βρηκαν ευκαιρια τωρα με την κριση κ σε λιγο δεν θα δουλευει παντρεμενη γυναικα κ μαλιστα με παιδια.Σαν να εχουν βρει τα ευκολα θυματα ,εγω έτσι αισθανομαι. .... Κουραγιο κ μην σε παιρνει απο κατω.Καθε εμποδιο γι ακαλο λενε κ εγω το πιστευω.. Σιγουρα οικονομικ ακ μονο ειναι πολυ ζορι ....

Οσο για φαγητο σημερα φαγαμε περισευματα.Αλλος φασολια,αλλος κοφτομακαρονι με κρεας ,λιγα πατζαρια ..το βραδυ θα τους κανω μια πιτσα που ειχα κρατησει ζυμαρι κ σαλτσα στην καταψυξη απο προηγουμενη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση !

Αγγελικούλα2 όλα καλά θα είναι και με τις αιματολογικές σου στανταράκι !!!

Τζένη μου, τί να πω.... αχταρμάς... τουλάχιστον έχω το χρονικό περιθώριο και να το συνειδητοποιήσω (βασικό) και να ψάξω -λέμε τώρα, αυτό είναι σαν το ανέκδοτο με τον Τοτό- και να κάνω εγγραφή στον ΟΑΕΔ.... οπότε για ένα χ,ψ χρονικό διάστημα κάτι γίνεται... μετά... το "μετά" είναι μακριά !!!!

Πόσο μάλλον αν αναλογιστεί κανείς και την κατάσταση γενικότερα... στην Ελλάδα....

Διώχνουν πάντως κόσμο (εδώ στην εταιρεία) αβέρτα κουβέρτα που λένε κυρίως γυναίκες με παιδιά όλες με 15-30+ χρόνια προϋπηρεσίας.... και από άντρες όσουν είναι πολύ πολύ κοντά στη σύνταξη... τραγικό !

Γενικά, το μεγάλο μας αφεντικό περνάει κρίση... όχι βέβαια οικονομική αλλά... ψυχιατρική !!!! χα χα χα σα δε ντρέπεται λέω εγω.... γιατί με πιάνει η φούρκα πως ενώ εγώ, ως εργαζομενη, σεβάστηκα το ψωμί που μου έδινε και την δουλειά μου την έκανα/κάνω με το παραπάνω... εκείνος αντίθετα δεν σέβεται την ανάγκη μου για δουλειά και το γεγονός πως δεν εργάζομαι από χόμπυ !!!!!!!! τέλος πάντων είναι μεγάλη κουβέντα και άκρη δεν θα βγει.. παράπονα σας κάνω - τπτ παραπάνω που λέει και το τραγουδι !

Σήμερα τρώμε ότι έμεινε από τα χθεσινά φασολάκια και μου φαινεται ότι θα συμπληρώσω αν χρειαστεί με κανένα αυγό/ομελέττα κατι σε τέτοιο ...

φιλιά πολλά και καλό Σ/Κ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Χτες έφτιαξα κοτόπουλο με μακαρόνια στο φούρνο για την Εβιρίνα και φρέσκα φασολάκια για μας και ένα ψωμάκι.

Σήμερα έφτιαξα φακές για την Εβιρίνα και σόγια με μακαρόνια για μας.

Η Περιστεράκι είναι εξαφανισμένη καμμιά 15αριά μέρες τώρα. Τι γίνεσαι Περιστεράκι;

Τώρα να την δεις τη νεύρα έχει, που δεν έχει σχολείο και θέλει να κάνει ποδήλατο και πατίνια και δεν μπορεί.

Πιστεύω σήμερα να μπορεί κάπως καλύτερα. Είδες χτες τι ουρανό είχαμε; Τι είναι αυτό το πράμα βρε παιδί μου; Λες και ξημερώνει απόγευμα κάθε μέρα. Άσε που πιστεύω ότι η σκόνη από τη Σαχάρα έρχεται κι εδώ. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτό το χρώμα του ουρανού και του ορίζοντα γενικότερα.

Σήμερα έφτιαξα κριθαράκι μήπως κατάφερνα να ταΐσω λίγο τον γιο μου, που ακόμα τρώει αλεσμένη σούπα, αλλά τελικά δεν έφαγε.

Κατάλαβα. Θες πολύ υπομονή και γερά νεύρα.

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?

δεχ εχω προλαβει να διαβασω τιποτα ετσι μπηκα να πω μια καλησπερα.

Γεια σου Τζένη, καλά έκανες και μπήκες για καλησπέρα. Χαίρομαι που είσαι καλά.

Χάθηκα αλλά υπόσχομαι από τούδε και στο εξής να είμαι συνεπής ... εξάλλου, τί άλλο μπορούν να μου κάνουν οεο ?

Μόλις χθες το απόγευμα υπέγραψα την καταγγελία της σύμβασης, ΚΟΙΝΩΣ με απέλυσαν... τυπικά, η συνεργασία μας λήγει στις 26/07... μετά θα γίνω κι εγώ ένα νούμερο σε εκείνον τον πίνακα με τα ποσοστά ανεργίας που χτυπάει ιδίως τις γυναίκες με παιδιά (???? ή κάπως έτσι !)

Τέτοιες στιγμές τα λόγια είναι φτωχά. Τι να σου πω; Νιώθω θλίψη, απογοήτευση, ανησυχία και γενικά κάτι με τρώει μέσα μου διαβάζοντας τέτοια νέα για απολύσεις και άλλα τρέχοντα στο ίντερνετ.

Σου εύχομαι να βρεις κάτι καινούργιο το συντομότερο δυνατόν και μην ξεχνάς να χρησιμοποιήσεις τις ξένες γλώσσες που έχεις ως εφόδιο στα χέρια σου. Βάλε αγγελία για παιδάκια ξεκινώντας με πολύ χαμηλές τιμές για αρχή.

ΟΚ, δεν έχω λόγια να περιγράψω τα συναισθήματά μου όλα είναι ανακατεμένα κυρίως πικρία, φόβος και άγχος... από την άλλη ρίχνω και κανένα σταυρό και λέω δόξα τον Θεό που είμαστε όρθιοι στα πόδια μας κι όλα τ άλλα θα τα παλέψουμε...

Δείχνεις ότι είσαι φύσει αισιόδοξος άνθρωπος.

περαστικά στην Προεδράρα μας

Σ' ευχαριστώ πολύ Μεταξία μου.

Ο υπέρηχος του θυρεοειδή που έκανα χτες ήταν πεντακάθαρος! Έτσι μένουν τώρα μόνο τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων που θα είναι έτοιμα το απόγευμα.

Μπράβο για τα καλά νέα Αγγελική, σίγουρα και οι αιματολογικές θα είναι το ίδιο καλές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σήμερα έφτιαξα σουπίτσα με μοσχαράκι για τα παιδιά και εμείς φάγαμε ρύζι με πατατόπιτα.

Πιστεύω σήμερα να μπορεί κάπως καλύτερα. Είδες χτες τι ουρανό είχαμε; Τι είναι αυτό το πράμα βρε παιδί μου; Λες και ξημερώνει απόγευμα κάθε μέρα. Άσε που πιστεύω ότι η σκόνη από τη Σαχάρα έρχεται κι εδώ. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτό το χρώμα του ουρανού και του ορίζοντα γενικότερα.

Σήμερα πραγματικά ήταν λίγο καλύτερα. Βγήκαμε λίγο και κάνανε ποδήλατο.

Κατάλαβα. Θες πολύ υπομονή και γερά νεύρα.

Ναι είναι δύσκολο, γιατί νομίζω ότι με το που βλέπει ότι τα άλλα φαγητά δεν είναι σούπα δεν τα θέλει. Άντε να δοκιμάσει από του μπαμπά του το πιάτο, αλλά και αυτό θα είναι μόνο μια μπουκιά (αν δεν την φτύσει).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την εξαφανισμένη!

Καλέ Εβίρι μέχρι εδώ κάτω έφτασε η ερώτηση,σα να το διαισθάνθηκα:tongue: και είπα να μπω να δω τι κάνετε!!!!!

Η Περιστεράκι είναι εξαφανισμένη καμμιά 15αριά μέρες τώρα. Τι γίνεσαι Περιστεράκι;

Είμαι μια χαρά,αλλά είμαι ολίγον τι χαμένη στο διάστημα!

Μαλλιά κουβάρια ο εγκέφαλος!

Κατά τα άλλα όμως είμαστε μια χαρά,ο μικρός άρχισε να τρώει κανονικά με τη βοήθεια και ενός σιροπιού βέβαια.Εχει ανοίξει και ο καιρός,κάνουμε βόλτες,πάω κι εγω για περπάτημα και έχει αλλάξει η διαθεσή μου προς το καλύτερο!

Πολλά φιλιά σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα φάγαμε φακές που είχα από χτες και συμπλήρωμα με πατάτες τηγανητές.

Σήμερα πραγματικά ήταν λίγο καλύτερα. Βγήκαμε λίγο και κάνανε ποδήλατο.

Βγήκα κι εγώ σήμερα αναγκαστικά σε δυο-τρία μαγαζιά, αλλά δε μου έκανε καθόλου κέφι. Αυτός ο καιρός μου έχει σπάσει τα νεύρα. Αν δεν έπρεπε να παραγγείλω ένα σχολικό βιβλίο σε βιβλιοπωλείο και να πάρω ελάχιστα λαχανικά δε θα έβγαινα καθόλου.

Καλέ Εβίρι μέχρι εδώ κάτω έφτασε η ερώτηση,σα να το διαισθάνθηκα:tongue: και είπα να μπω να δω τι κάνετε!!!!!

χαχαχαχα είδες που έχω δυνατή φωνή!!!!!!!!! Η αλήθεια είναι πως χάθηκες για τα καλά.

Κατά τα άλλα όμως είμαστε μια χαρά,ο μικρός άρχισε να τρώει κανονικά με τη βοήθεια και ενός σιροπιού βέβαια.

Επιτέλους, να μην παιδεύει άλλο τη μανούλα.

Εχει ανοίξει και ο καιρός,κάνουμε βόλτες,πάω κι εγω για περπάτημα και έχει αλλάξει η διαθεσή μου προς το καλύτερο!

Πολύ ευχάριστο αυτό.

Αν φωνάξω δυνατά και την Ελένη/Θεσσαλονίκη θα με ακούσει και θα 'ρθει; Ελένηηηηηηηηη πού είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα τρία πράγματα. Μακαρόνια με κιμά για την Εβιρίνα, χταπόδι με κοφτό μακαρονάκι στο φούρνο για μας και ανηθόπιτες, παραλλαγή της συνταγής που έκανε η Ελένη Ψυχούλη, δηλαδή, εγώ αφαίρεσα τη μαγιονέζα και πρόσθεσα κομματάκια ντομάτας και έγινε μούρλια, γρήγορα και εύκολα.

img5277yq.jpg

Τόσο λεπτές τις έφτιαξα για να τηγανιστούν καλά.

img5278v.jpg

img5280m.jpg

Χριστίνα πες στη μικρή να σταματήσει να κάνει ευχές για το χιόνι, μπας και φτιάξει ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου 'ρθε απόψε να φτιάξω πίτες για σουβλάκι.

Εδώ είναι το ζυμάρι χωρισμένο σε μπαλάκι πριν φουσκώσουν

img5281b.jpg

Κάθε μπαλάκι το άνοιξα με τα χέρια (εδώ δεν έχω πλαστάκι) και το έβαλα να ψηθεί σε άδειο τηγάνι κι από τις δύο πλευρές

img5282j.jpg

Έτσι έγινε όταν ψήθηκε.

img5283ef.jpg

Με μισό κιλό αλεύρι και μισό κύβο μαγιάς έφτιαξα 8 τέτοιες πιτούλες που οι περισσότερες είχαν το μέγεθος του εσωτερικού του τηγανιού.

img5285k.jpg

Κορίτσια είναι πανεύκολο να τις φτιάξετε, σας δίνει λύσεις για το κολατσιό μικρών-μεγάλων (ειδικά όταν τις γεμίσετε και τις ψήσετε ή αν τους βάλετε από πάνω τα υλικά που σας αρέσουν και τις κάνετε για λίγο στο γκριλ).

Τώρα που έβαλε διαφημίσεις το έργο που βλέπω, ήρθα να γράψω και τα υπόλοιπα.

Φανταστείτε λοιπόν, τις πιτούλες αυτές να γίνονται βάση για πρόχειρες και γρήγορες ατομικές πίτσες.

Άλλη ιδέα είναι να τις ανοίξετε σαν τσέπη να βάλετε διάφορα υλικά και να τις ψήσετε στο γκριλ ή στο φούρνο, ή στην τοστιέρα.

Εγώ χτες που είχα αγοραστές πιτούλες και λόγω νηστείας έβαλα λίγη σάλτσα, λάδι, ρίγανη, από πάνω φετούλες ντομάτας κι από πάνω φετούλες κρεμμυδιού και τις έψησα για ελάχιστη ώρα στο γκριλ (ίσα που σκούρυνε λίγο η κάθε πίτα). Θα μπορούσα να προσθέσω μανιτάρια, ελιές και πιπεριά.

Άλλη ιδέα είναι να τις αλείψετε με πάστα ελιάς και λίγο λαδάκι.

Ή να βάλετε πάνω τους σκέτο τυρί που λιώνει για 1' στο φούρνο μικροκυμάτων.

Για να μην αναφέρω κεμπάμ και σουβλάκια κρέατος με ροδέλες κρεμμυδιού και τζατζίκι από δίπλα πάνω στις πίτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, εύχομαι να είστε όλες καλά.

Σήμερα θα φτιάξω μακαρόνια με απλή σαλτσούλα.

Χτές φάγαμε πατατες τηγανητές και για τα παιδιά έκανα και fish sticks.

Και πρωί πρωί είδα τις πίτες της Έβιρης και σκεφτόμουν, οτι θα ήταν ωραία ιδέα με τις πατάτες και λίγη κέτσαπ.

Το απόγευμα έφτιαξα με τις μικρές πίτσα.

Χριστίνα πες στη μικρή να σταματήσει να κάνει ευχές για το χιόνι, μπας και φτιάξει ο καιρός.

Έβιρη καλή η νέα ευχή να την αφήσουμε; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Κορίτσια οι υπόλοιπες εξετάσεις ήταν όλες μια χαρά! Ευχαριστώ όλες σας για το ενδιαφερον!

Εβιράκι για άλλη μια φορά μας αποδεικνύεις πόσο χρυσοχέρα είσαι!

Περιστέρω σαν τα χιόνια!

Μεταξάκι μου, είμαι σίγουρη πως τις ευτυχισμένες οικογενειακές στιγμές που περνάς εσύ, το αφεντικό σου δεν τις έχει δει ούτε στον υπνο του! Είσαι μακράν πιο πλούσια από εκείνον!

ggeny, nk_christina, πολλά φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...