Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κορίτσια.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν σουπιές με σπανάκι κοκκινιστό και για την Εβιρίνα έφτιαξα μπιφτέκια στην κατσαρόλα με συνοδεία κίτρινου ρυζιού.

Τώρα κάθομαι και απολαμβάνω ένα ελληνικό καφεδάκι παρέα με το ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, Eviri σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.

Τέλεια χαλάρωση καφεδάκι με ιντερνετ. :)

Σήμερα τουλάχιστον είχαμε ήλιο και έλιωσε το χιόνι.

Σήμερα είχαμε πατάτες τηγανιτές με γαρίδες και για τα παιδιά έφτιαξα κοτόσουπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Χρόνια Πολλά σε όλες και όλους. Ζήτω το Ελληνικό Έθνος.

Το φαγητό μας σήμερα θα είναι μπακαλιάρος τηγανητός (βρήκα παστό όπως στην Ελλάδα) με συνοδεία σκορδαλιάς και σάλτσας από ντομάτες. Για την Εβιρίνα θα τηγανίσω φιλετάκια μπακαλιάρου, που δεν είναι παστός, με λίγες τηγανητές πατάτες.

Κορίτσια ξυπνήσαμε το πρωί και έξω απ' το παράθυρο τα είδαμε όλα κατάλευκα. Το καθολικό Πάσχα είναι αυτήν την Κυριακή 31/3. Με τέτοιο καιρό τους βλέπω να σουβλίζουν γαλοπούλα γεμιστή.

Καλησπέρα και από εμένα, Eviri σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.

Παρακαλώ, δεν έκανα τίποτα σπουδαίο. Ρώτησα και τον Έβιρο και θυμάται ότι σόγια έχουμε βρει και στο EDEKA σίγουρα. Το LIDL όμως δεν έχει. Σε άλλα σούπερ μάρκετ δεν έχει τύχει να ψάξουμε. Παίρνουμε τη βιολογική για να είμαστε (κάπως πιο) σίγουροι ότι δε θα είναι μεταλλαγμένη.

Σήμερα τουλάχιστον είχαμε ήλιο και έλιωσε το χιόνι.

Και σήμερα το ξανάστρωσε. Πού είναι ο καιρός της Ελλάδας βρε Χριστίνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρόνια Πολλά σε όλες!

Σήμερα τηγάνισα ψαράκι φιλέτο με τηγανιτές πατάτες και ρύζι.

Και σήμερα το ξανάστρωσε. Πού είναι ο καιρός της Ελλάδας βρε Χριστίνα;

Πραγματικά ο καιρός είναι πάρα πολύ περίεργος.

Η δασκάλα της κόρης μου μας είχε πει ότι η μικρή έκανε ευχή το χιόνι, επειδή δεν είχε ξαναδεί, γι' αυτό χιονίζει συνέχεια. :)

Εγώ είμαι και από νησί, 9 μήνες καλοκαίρι και 3 μήνες χειμώνας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα! Εύχομαι τα καλύτερα!!!Εγώ έχω άρρωστα τα παιδιά και μένει άλλη μια εβδομάδα για να τελειώσει η αντιβίωση!

Σήμερα είχαμε μπακαλιάρο με σκορδαλιά και σαλατούλα!

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Eviri σε ζηλεύω που χιονίζει. Παρά το ότι με εκνευρίζει το χιόνι όταν αρχίζει να παγώνει, τις ώρες που χιονίζει μου αρέσει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Χρόνια Πολλά σε όσες γιορταζουν ή εχουν στην οικογενεια τους καποιον που γιορταζει.

Μαρια μου περαστικά στα παιδακια σου!

Χριστινα μου καλώς μας ήρθες!

Αγγελικουλα πως παει ο μικρος;

Χθες φτιαξαμε κουνελι κοκκινιστο που μας ειχαν στειλει απο το χωριο (πρωτη φορα το εφτιαχνα βγηκε ετσι κι έτσι αλλά ενταξει τρωγοταν- την επομενη θα βγει καλύτερο). Σημερα φαγαμε κλασσικά μπακαλιαρο σκορδαλια με παντζαρια.

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Σαρακοσή. Λέγομαι Χριστίνα, έχω τρία παιδιά, δύο κορίτσια 6 και 4 και ένα αγόρι 20 μηνών και μένουμε στην Στουτγάρδη.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας γειτόνισσα της Έβιρι!!!

Γεια σας κορίτσια.

Τώρα κάθομαι και απολαμβάνω ένα ελληνικό καφεδάκι παρέα με το ίντερνετ.

Αυτό είναι! Καφεδάκι με παρέα το ίντερνετ! Κι εγώ το κάνω κανένα Σαββατιάτικο μεσημέρι την ώρα που κοιμούνται τα παιδάκια μου!

Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα! Εύχομαι τα καλύτερα!!!Εγώ έχω άρρωστα τα παιδιά και μένει άλλη μια εβδομάδα για να τελειώσει η αντιβίωση!

Περαστικά σας βρε Μαράκι!

Αγγελικουλα πως παει ο μικρος;

Φωρεινούλα μου ο μικρός είναι καλά. Του έχει μείνει μόνο λίγος βήχας αλλά από ότι μου είπε ο παιδίατρος θα σταματήσει εντελώς μόλις στρώσει ο καιρός.

Φιλάκια σε όλες

Κορίτσια δεν θυμάμαι να εχουμε καμία Βαγγελίτσα στην παρέα μας. Χρόνια πολλά όμως σε όσους δικούς σας γιόρταζαν!

Σήμερα τρώμε μελιτζάνες στον φούρνο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Χτες είχαμε αποφάγια προηγούμενων ημερών και το βραδάκι έφτιαξα μια νηστίσιμη πίτσα για μας τους μεγάλους (με φέτες ντομάτας και κρεμμύδι) και μία κανονική για την Εβιρίνα.

Σήμερα φτιάχνω φάβα και θα ψήσω μανιτάρια πλευρώτους για ορεκτικό.

Έξω έχει παραμείνει αρκετό χιόνι, αλλά τουλάχιστον σταμάτησε η χιονόπτωση, παρόλ' αυτά κάνει κρύο ακόμη.

Η δασκάλα της κόρης μου μας είχε πει ότι η μικρή έκανε ευχή το χιόνι, επειδή δεν είχε ξαναδεί, γι' αυτό χιονίζει συνέχεια. :)

Αμ, πες μου έτσι!!! Γι' αυτό χιόνισε τέτοια εποχή;:D:D:D

Εγώ έχω άρρωστα τα παιδιά και μένει άλλη μια εβδομάδα για να τελειώσει η αντιβίωση!

Περαστικά τους.

Eviri σε ζηλεύω που χιονίζει. Παρά το ότι με εκνευρίζει το χιόνι όταν αρχίζει να παγώνει, τις ώρες που χιονίζει μου αρέσει πολύ!

Εμένα τέτοια εποχή το χιόνι μου φαίνεται αταίριαστο.

Φιλάκια σε όλες

Κι από μένα.

Σήμερα τρώμε μελιτζάνες στον φούρνο.

Γεια σου Αγγελική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας μαγειροκόριτσα!

Σήμερα τρώμε κοκκινιστή βοδινή ουρά. Έφτιαξα πρώτη φορά χτες το βράδυ κι ελπίζω να τρώγεται! Θα την συνοδέψουν με ότι θέλουν τα τέκνα!

Σήμερα η κόρη μου πήγαν εκδρομούλα κι ευτυχώς που δεν βρέχει! Τον άλλο μήνα τους ανακοίνωσαν πως προγραμματίζουν εκδρομή ημερήσια στο Ναύπλιο και τις Μυκήνες! Αχ, θυμήθηκα τα νιάτα μου!!!!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? Χαθήκατε και θα σας μαλώσω!!!!!:tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Αμ, πες μου έτσι!!! Γι' αυτό χιόνισε τέτοια εποχή;:-D:grin::-D

Τώρα να την δεις τη νεύρα έχει, που δεν έχει σχολείο και θέλει να κάνει ποδήλατο και πατίνια και δεν μπορεί.

Σήμερα έφτιαξα κριθαράκι μήπως κατάφερνα να ταΐσω λίγο τον γιο μου, που ακόμα τρώει αλεσμένη σούπα, αλλά τελικά δεν έφαγε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από μία βροχερή Αθήνα:rolleyes:

Χθες το απόγευμα έβαλα να μαγειρέψω αρακά και έβραζε 1,5 ώρα! Δεν ξέρω τι παρτίδα ήταν αλλά μου βγήκε ένα φαγητό χάλι! Έλιωσαν οι πατάτες που είχα βάλει μαζί και η όψη του φαγητού είναι απογοητευτική. Γευστικά τι λέει θα μάθω το μεσημέρι!

Το πρωί είχα πάει να δώσω αίμα για ένα τσεκ απ που κάνω. Το απόγευμα θα πάω να κάνω κι έναν υπέροχο για τον θυρεοειδή, καθαρά προληπτικά.

Αυτά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?

δεχ εχω προλαβει να διαβασω τιποτα ετσι μπηκα να πω μια καλησπερα.

Χαθηκα τοσες μερες αλλα εχωπηξει απιστευτα στην δουλεια και καταλαβαινετε...

Απο φαγητο σημερα το μενου ειχε σουτζουκακια με ρυζακι με σαφραν κ λαχανικα κ κολοκυθακια καροτα βραστα σαλατα.

φιλια σε ολες κ ελπιζω να τα καταφερω να τα λεμε συχνοτερα κ παλι.

Link to comment
Share on other sites

Κόρες καλησπέρα !

Αν και καθυστερημένα ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ να έχουμε , με υγεία πάνω από όλα !

Χάθηκα αλλά υπόσχομαι από τούδε και στο εξής να είμαι συνεπής ... εξάλλου, τί άλλο μπορούν να μου κάνουν οεο ?

Μόλις χθες το απόγευμα υπέγραψα την καταγγελία της σύμβασης, ΚΟΙΝΩΣ με απέλυσαν... τυπικά, η συνεργασία μας λήγει στις 26/07... μετά θα γίνω κι εγώ ένα νούμερο σε εκείνον τον πίνακα με τα ποσοστά ανεργίας που χτυπάει ιδίως τις γυναίκες με παιδιά (???? ή κάπως έτσι !)

ΟΚ, δεν έχω λόγια να περιγράψω τα συναισθήματά μου όλα είναι ανακατεμένα κυρίως πικρία, φόβος και άγχος... από την άλλη ρίχνω και κανένα σταυρό και λέω δόξα τον Θεό που είμαστε όρθιοι στα πόδια μας κι όλα τ άλλα θα τα παλέψουμε...

Εννοείται ότι όρεξη για μαγείρεμα δεν έχω αλλά πού θα πάει... κάτι φασολάκια θα τα μαγειρέψω να φάμε σήμερα.

Να πω κι ένα καλώς ορίσατε στις νέες αφίξεις που πήρε το μάτι μου, περαστικά στην Προεδράρα μας και να ρωτήσω την Αγγελική εάν πήρε τις απαντήσεις από τις εξετάσεις της ?????

ΦΙΛΙΑ σε όλες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...