Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιστροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι θα deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχερε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα οεταξεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αχ! Η κοριτσοπαρέα μου έχει λείψει κι εμένα πολύ! Από την στιγμή που η μία μετά την άλλη παντρευτήκαμε και κάναμε παιδάκια χαθήκαμε λιγάκι! Στο τηλέφωνο τα λέμε περισσότερο.

το αυτό ακριβώς κι εμείς!

Τωρα θα περιμενω να μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης κι ελπιζω να μπορω να τον αφηνω καπου ώστε μια φορα στο τοσο να μπορω να παω καμια βολτουλα.

Φιλάκια

Θα γίνει κι αυτό! άσε που όσο μεγαλώνουν είναι πιο εύκολα στη διαχείριση στις εξόδους

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα έχω αρρωστούλα την Εβιρίνα με πυρετό κι ένα λαιμόοοοοοο μα τι λαιμό!!!!!!!!!!!

[/color]

περαστικά!!! όσο για τη σπαραγγόσουπα .. είσαι και μαρτυριάρα!!! χαχαχα χαχαχαχαααα

Εδώ οι σούπες στο φακελάκι δεν είναι τόσο εντυπωσιακές νομίζω!

Σήμερα κοτοπουλάκι. κι εγώ πάλι δίαιτα γιατί αμάρτησα με πολλά γλυκά και τώρα θα το πληρώσω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

έξτρα μήνυμα!

Εβιράκι καταλαβαίνω ο΄τι θα νηστέψεις 40μέρες??? Μπράβο! Σίγουρα θα έχεις να μας δώσεις πολλές ιδέες φαγητών!

Δεν με ξετρελαίνει το κρέας (μόνο οι σούβλες και τα κάρβουνα....) οπότε θα σε παρακολουθήσω!

Ανυπομονώ για την Κ. Δευτέρα παιδιά! έχω ανάγκη την αργία, το διαφορετικό, ελπίζω και σε μια εκδρομούλα... ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

....

Φωτεινούλα ....Οσο για τους επισκέπτες, τι να πω. Μερικοί είναι πολύ αναίσθητοι ή έχουν την εντύπωση ότι αυτούς δεν τους αφορούν τα ......περιοριστικά μέτρα!!! Υπομονή!

Μμμμμμ συμφωνώ παντελώς με την γειτόνισσσά μου... υπάρχουν και κάτι επισκέπτες :cool::cool::cool: γαϊδουρινοί... που πρέπει εσύ να εχεις γαϊδουρινή υπομονή για να τους ανέχεσαι !!! Χαίρομαι Φωτεινή μου που τα πάτε μια χρούλα με το μπεμπέ σας !

...

Έχω αρκετή δουλίτσα τελευταία, διάφορα στο μυαλό μου, κάποιες δυσκολίες στην καθημερινότητα, έχω χαθεί

...

Πέρασα και μια γαστρεντερίτιδα....... ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ

Από αυτό το έντονο που λες έχομεν όλες, άλλες πιότερο άλλες λιγότερο ! Υγείας θέματα σοβαρά να μην προκύπτουν εύχομαι και όλα τα υπόλοιπα... με κάθε τρόπο... θα τα παλέψουμε !;)

Κορίτσια ελάτε κοντά κερνάω σπανακοπρασοτυρόπιτα.

img5273l.jpg

δεν πρόλαβα ε ???? καλά, δεν πειράζει άααααλλη φορά !:cool:

Έχω να πάω για να βάψω το μαλλί σήμερα κι ίσως τα κόψω και λίγο, θα δω.

Τί εκανες εν τέλει ??? το έκοψες ??? γιατί εγώ έφαγα τώρα πρόσφατα την "τηγανιά" (είναι σαν το φλασιά) να τα μακρύνω σε καρρέ ασύμμετρο (πίσω πιο κοντά , μπροστά {δεξιά,αριστερά} από στο πρόσωπο με μακριές μύτες)... ναι, και μετά ξυπνησα.... σιγά μην επιδείξω τόοοοση υπομονή ! είναι η Άνοιξη !:-P

....

... δυστυχως η δικια μου ..... Τρωει μονο μακαρονια, πατατες τηγανητες και ψαρι. Τη ρωτησα γιατι δεν τρωει κρεας και μου απαντησε οτι δεν ειναι σαρκοφαγος:shock::shock::shock:!!! Ε ρε τι κανουν τα κινουμενα σχεδια !

πόσο μα πόσο γέλασα με την ατάκα της μικρής σου !!! ΘΕΑΑΑ !

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά! Χθες ξεκίνησα δουλειά μετά από 15 μήνες και προσπαθώ να προσαρμοστώ πλέον στις νέες συνθήκες ....!!!

Καλή Αρχή Μαράκι ! Σιδεροκέφαλη !:)

Την Παρασκευή το βράδυ βγήκαμε γυναικοπαρέα και πήγαμε σε ένα μεζεδοπωλείο με μουσική και περάσαμε τέλεια! 4 τα ξημερώματα μαζεύτηκα!!!!

Και πολύ καλά έκανες και να μην σου πω δλδ ότι και νωρίς γύρισες !!!! Στις 4 το πρωί την ημέρα της Γυναίκας (και καλά) !!! Μπράβο Αγγέλω... ελπίζω να χόρεψες και για εμάς !!!

....Σήμερα έχω αρρωστούλα την Εβιρίνα με πυρετό κι ένα λαιμόοοοοοο μα τι λαιμό!!!!!!!!!!!

Ωχ ! Περαστικά στο κοριτσάκι σου !!!!!

(άσχετο, αλλά γέλασα πολύ με τον μπουφέ και τον καιρό αυτή την ατάκα που έγραψες... να είσαι καλά !)

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας νέα : καταρχήν, ευχαριστώ όλες που γράψατε κι από μια ιδέα για τα περί τούρτας του Ν για τα γενέθλιά του ! Αυτό με το χρωματιστό γλάσο της κας Προέδρου το κρατώ... και μάλλον θα την κάνω απλή με σαντυγί και θα στολίσω τις φιγούρες !!! Δεν πιστεύω τα 4χρονα-5χρονα να με παρεξηγήσουν εεε ????? Θα είναι σπιτική πάντως και πολύ νόστιμη, αυτό είναι το μόνο σίγουρο !!!

Ήμουν μέχρι κι εχθές το βράδυ με αντιβίωση... 2 κουτιά κατέβασα, τί εισπνεόμενα έκανα.. τι χαπάκια ΠΉΡΑ... ΟΚ, πήγα στον γιατρό που σας έλεγα... λίγο άσθμα το είχα η αλήθεια είναι, όπως και ιγμορίτιδα έχω (τώρα, το ανακάλυψα αυτό) και κάτι στην χολή... και πρέπει να με δει και ΩΡΛ... αλλά εσείς που είστε καλά κορίτσια, μην ανησυχείτε.... ΘΑ ΖΗΣΩ !!!! :cool::cool::cool: Εντάξει, ευτυχώς δεν κραββατώθηκα !!! Δόξα τον Θεό και την Παναγίτσα, το πρόλαβα... όλα τα υπόλοιπα θα τεθούν υπό έλεγχο λίαν συντόμως !

Την Τσικνοπέμπτη τσικνίσαμε πολύ φανταστικά με φίλους και με τους κουμπάρους και περάσαμε τέλεια (πέρα από το γεγονός ότι την κάναμε ταράτσα !!! χα χα χα)

Τα παιδάκια μας σήμερα κάνουν πάρτυ στον σταθμό !!!! Έφυγαν το πρωί μασκαρεμένα από το σπίτι ήταν μέσα στην τρελή χαρά !!! Άντε και του χρόνου με υγεία ενώ , τέλος, είμαστε σχεδόν έτοιμοι να φύγουμε για 3ήμερο Κ.Δευτέρας !!!!! Με φίλους πάντα , ελπίζω να μας βγει καλό και το ξενοδοχείο και να ευχαριστηθούν τα τέκνα μας ! Αυτάααα !

Σήμερα τρώμε φακίτσες !!!

Σας φιλώ πολύ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Love4you περαστικά και ότι καλύτερο!

Σας διαβάζω κάθε μέρα αλλά δεν έχω γράψει μιας και έχει έρθει η πεθερά μου οπότε το φαγητό της ημέρας είναι από τα χεράκια της ή της μητέρας μου!

Σήμερα πάντως φάγαμε καλαμαράκια γεμιστά από τη μαμά!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας μαγειροκόριτσα!

Αγγελικουλα και μενα μου εχει λειψει η έξοδος γενικοτερα κι οχι μονο με κοριτσοπαρεα. Στο νησι δεν πολυεβγαινα (σχεδον καθολου δηλαδη) με τη μικρη και τους παππουδες κι εδω τωρα που ηρθα εμπλεξα με τις δουλειες και τις επισκεψεις κι εχασα την ευκαιρια. Τωρα θα περιμενω να μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης κι ελπιζω να μπορω να τον αφηνω καπου ώστε μια φορα στο τοσο να μπορω να παω καμια βολτουλα.

Να επιδιώξεις να το κάνεις, έστω και μόνη! Εγώ έχω πάει και μόνη μου για καφεδάκι και έχω ξελαμπικάρει!

Φιλάκια

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα έχω αρρωστούλα την Εβιρίνα με πυρετό κι ένα λαιμόοοοοοο μα τι λαιμό!!!!!!!!!!! Έτσι έφτιαξα κοτόσουπα βελουτέ και για μας είχαν μείνει φακές από προηγούμενη φορά.

Ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα!

έξτρα μήνυμα!

Ανυπομονώ για την Κ. Δευτέρα παιδιά! έχω ανάγκη την αργία, το διαφορετικό, ελπίζω και σε μια εκδρομούλα... ίδωμεν!

Να πάτε και να περάσετε τέλεια!

Τί εκανες εν τέλει ??? το έκοψες ??? γιατί εγώ έφαγα τώρα πρόσφατα την "τηγανιά" (είναι σαν το φλασιά) να τα μακρύνω σε καρρέ ασύμμετρο (πίσω πιο κοντά , μπροστά {δεξιά,αριστερά} από στο πρόσωπο με μακριές μύτες)... ναι, και μετά ξυπνησα.... σιγά μην επιδείξω τόοοοση υπομονή ! είναι η Άνοιξη !:-P

Όχι τελικά δεν τα έκοψα. Μόνο τα έβαψα γιατί η άσπρη ρίζα είχε κάνει πολύ αισθητή την παρουσία της!!!

Και πολύ καλά έκανες και να μην σου πω δλδ ότι και νωρίς γύρισες !!!! Στις 4 το πρωί την ημέρα της Γυναίκας (και καλά) !!! Μπράβο Αγγέλω... ελπίζω να χόρεψες και για εμάς !!!

Για όλες σας χόρεψα! Γι΄αυτό δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου τις επόμενες δύο μέρες!!!!

Ωχ ! Περαστικά στο κοριτσάκι σου !!!!!

(άσχετο, αλλά γέλασα πολύ με τον μπουφέ και τον καιρό αυτή την ατάκα που έγραψες... να είσαι καλά !)

Κι εμένα μου άρεσε αυτή η ατάκα!!!

Στα δικά μας νέα : καταρχήν, ευχαριστώ όλες που γράψατε κι από μια ιδέα για τα περί τούρτας του Ν για τα γενέθλιά του ! Αυτό με το χρωματιστό γλάσο της κας Προέδρου το κρατώ... και μάλλον θα την κάνω απλή με σαντυγί και θα στολίσω τις φιγούρες !!! Δεν πιστεύω τα 4χρονα-5χρονα να με παρεξηγήσουν εεε ????? Θα είναι σπιτική πάντως και πολύ νόστιμη, αυτό είναι το μόνο σίγουρο !!!

Ναι και θα σε βαθμολογήσουν κιόλας! Κι αν η βαθμολογία δεν είναι καλή θα είσαι και υποψήφια προς αποχώρηση:tongue::tongue::tongue:

Ήμουν μέχρι κι εχθές το βράδυ με αντιβίωση... 2 κουτιά κατέβασα, τί εισπνεόμενα έκανα.. τι χαπάκια ΠΉΡΑ... ΟΚ, πήγα στον γιατρό που σας έλεγα... λίγο άσθμα το είχα η αλήθεια είναι, όπως και ιγμορίτιδα έχω (τώρα, το ανακάλυψα αυτό) και κάτι στην χολή... και πρέπει να με δει και ΩΡΛ... αλλά εσείς που είστε καλά κορίτσια, μην ανησυχείτε.... ΘΑ ΖΗΣΩ !!!! :cool::cool::cool: Εντάξει, ευτυχώς δεν κραββατώθηκα !!! Δόξα τον Θεό και την Παναγίτσα, το πρόλαβα... όλα τα υπόλοιπα θα τεθούν υπό έλεγχο λίαν συντόμως !

Περαστικά για όοοολα!!!!!

Την Τσικνοπέμπτη τσικνίσαμε πολύ φανταστικά με φίλους και με τους κουμπάρους και περάσαμε τέλεια (πέρα από το γεγονός ότι την κάναμε ταράτσα !!! χα χα χα)

Χαχαχαχαχα!

Τα παιδάκια μας σήμερα κάνουν πάρτυ στον σταθμό !!!! Έφυγαν το πρωί μασκαρεμένα από το σπίτι ήταν μέσα στην τρελή χαρά !!! Άντε και του χρόνου με υγεία ενώ , τέλος, είμαστε σχεδόν έτοιμοι να φύγουμε για 3ήμερο Κ.Δευτέρας !!!!! Με φίλους πάντα , ελπίζω να μας βγει καλό και το ξενοδοχείο και να ευχαριστηθούν τα τέκνα μας ! Αυτάααα !

Και του χρόνου! Ο μικρός αύριο έχουν πάρτυ στον σταθμό!

Σήμερα τρώμε φακίτσες !!!

Σας φιλώ πολύ πολύ !

Μάκια!

Καλησπέρα κορίτσια!!! Love4you περαστικά και ότι καλύτερο!

Σας διαβάζω κάθε μέρα αλλά δεν έχω γράψει μιας και έχει έρθει η πεθερά μου οπότε το φαγητό της ημέρας είναι από τα χεράκια της ή της μητέρας μου!

Σήμερα πάντως φάγαμε καλαμαράκια γεμιστά από τη μαμά!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

Φαγητάκι από τα χεράκια της πεθερούλας είναι καολδεχούμενο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ξαναχαλάει ο καιρός και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι!

Χτες πήρε βαθμούς το κοριτσάκι μου και για άλλη μια φορά με έκανε να νιώσω τόοοοοσο περήφανη!!!!

Να σας πω και το ωραίο που μας είπε ο γιόκας μου:

Του φόραγα καθαρή πάνα και κάποια στιγμή που λέγαμε για τους φίλους του στο σχολείο μου λέει κάτι για το κορίτσι του! Τον ρωτάω, ποιό είναι το κορίτσι σου Χρήστο? Και μου απάντάει.......Ο Σάββας!!!!:shock::shock::shock:

Κατουρήθηκα από τα γέλια αλλά ο μπαμπάς μας ένα μικρό εγκεφαλικό το πέρασε!!!!!:tongue:

__________________


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική κορυφαίο αυτό με το Σάββα!!!! Μου έφτιαξε η διάθεση, ακόμα γελάω κάτω απ'τα μουστάκια μου....!!!!!!!!!!!!!!

Μαρία κι εγώ δεν μαγειρεύω σε καθημερινή βάση, αλλά γράφω για αυτά που μαγειρεύουν οι γιαγιάδες!

Κάτι διάβασα για μαλλιά, κι εγώ έχω να ανανεώσω ανταύγεια. Αλλά κάτι με τη γαστρεντερίτιδα, να το ένα, να το άλλο, κοντεύει μήνας από το αρχικό μου ραντεβού κι ακόμα δεν πήγα... καλά που δεν μακραίνει γρήγορα το μαλλί και είμαι σε σχετικά ευπρεπή κατάσταση ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου και από εμένα την εξαφανισμένη!

Δεν εχω και κάτι ιδιαίτερο να σας γράψω,μιας και το θέμα της αφαγίας του γιόκα μου με απασχολεί ακόμα και να δούμε για πόσο ακόμα...

Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας

Εβίρι,περαστικά στην Εβιρίνα!

Και περαστικά σε όλους τους αρρωστούληδες,αν μου διαφεύγει κάποιος,μιας και οι ιώσεις καλά κρατούν.

Αγγελική,μπράβο στην κοπελάρα σου!Πάντα επιτυχίες να έχει και να σας κάνει περήφανους!Για τον γιο,τι να πω... Ακόμα γελάω!

Σήμερα έχουμε έναν απίστευτο παλιόκαιρο!

Πάραυτα,βγήκα πρωί πρωί,7 η ώρα, παρακαλώ!Είμαι θεοπάλαβη,το ξέρω,αλλά δυστυχώς ο καιρός δεν ευνόησε τη βόλτα μου ως προς τη διάρκεια.Εχω ξεκινήσει από τη Δευτέρα να περπατάω τα πρωινά,αυτή τη βάρβαρη ώρα,μιας και μόνο αυτή βολεύει...χαχαχαχα να δω πόσο θα αντέξω!

Τωρα είμαι μόνη,καθώς πατηρ και υιός εχουν εκδράμει στους παππούδες και προσπαθώ να βάλω σε μια τάξη τοπ ασυμμάζευτο σπίτι μου.Εχω κάνει αρκετες δουλειές,από αυτές που δεν φαίνονται όμως και είναι εδω μεσα σα να εχει πέσει ...ωρολογιακή βόμβα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!

Έρχεται τριήμερο και δεν κρατιέμαι! Όχι ότι θα πάμε κάπου αλλά και μόνο η ξεκούραση αρκεί!

Από φαγητό σήμερα έχουμε ρολό κοτόπουλο με πατατούλες στον φούρνο.

kalliopaki να πας για το μαλλί για να ανανεωθείς!

Περιστεράκι χαρά στο κουράγιο σου να παίρνεις τους δρόμους πρωί πρωί! keep going!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες τελικά δεν θα παίξει εκδρομούλα, ωστόσο είμαι κι εγώ εντελώς ξεσηκωμένη. Ούτε σχολείο να έχανα τέτοια χαρά...!

Καλά κούλουμα!!! Τα λέμε από Τρίτη για νηστίσιμες προτάσεις!! (όχι ότι θα νηστέψουμε φανατικά, έτσι, για το καλό!)

Φιλάκιααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως τα πατε με την αλλαγη του καιρου;

Εβιρακι μου ευχαριστω για την προσφορα αλλά φετος αποκλειεται να νηστεψω πρωτον γιατι δεν προκειται να με ακολουθησει ο άντρας μου και στην κατασταση που ειμαι δυσκολευομαι να μαγειρεψω ενα ρημαδοφαγητο πόσο μαλλον δυο και δευτερον επειδη περασα την εγκυμοσυνη και κυριως το τελευταιο τριμηνο με διαιτα δεν μπορω τοσο συντομα να ξαναμπω σε περιορισμους. Ισως μια αλλη φορα. Περαστικα στην Εβιρινα. Πως πάει;

Αγγελικουλα κορυφαια ατακα του γιου σου! Βεβαια κι ο δικος μου αντρας σαν τον δικο σου θα αντιδρουσε... Συγχαρητηρια και για την κορουλα σου!

Περιστερακι χαρα στο κουραγιο σου να περπατας χειμωνιατικα τετοια ωρα!

Καντυ μου καλή επιτυχια στην τουρτα σας και σιγα μην παρεξηγηουν τα πιτσιρικια!

Δεν θυμαμαι κατι άλλο να σχολιασω. Χτες εφτιαξα χοιρινο λεμονατο με πατατες και σημερα ψαρακι τηγανητο με χορτα.

Καλο τριημερο σε όλες και καλή ξεκουραση!!!!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας καλά μου κορίτσια.

Σήμερα φάγαμε πατάτες και ομελέτα χτες είχαμε ρεβύθια λεμονάτα στην κατσαρόλα.

Τελικά κόλλησα κι εγώ την ίωση με συμπτώματα αρχικά πονόλαιμο, μετά πόνο στα κόκαλα, πυρετό και γενική αδιαθεσία και κατάπτωση πολύ έντονη.

Η Εβιρίνα είναι σχετικά καλύτερα, αλλά ο βήχας κρατάει ακόμη.

περαστικά!!! όσο για τη σπαραγγόσουπα .. είσαι και μαρτυριάρα!!! χαχαχα χαχαχαχαααα

χαχαχαχαχαχα το ατιμούτσικο

Σ' ευχαριστώ για τα περαστικά.

Εβιράκι καταλαβαίνω ο΄τι θα νηστέψεις 40μέρες??? Μπράβο! Σίγουρα θα έχεις να μας δώσεις πολλές ιδέες φαγητών!

Μόνο 40; Φέτος μετρώντας τις μέρες νηστείας στο ημερολόγιο τις βρήκα 49 μέχρι και το Μ. Σάββατο ξεκινώντας από την Κ. Δευτέρα.

Όσο για τις ιδέες έχω ξεκινήσει από προχτές να κάνω σιγά-σιγά μια λίστα με όλα τα νηστίσιμα φαγώσιμα. Κάθε φορά που μου έρχεται μια ιδέα που δεν είχα θυμηθεί τρέχω και τη γράφω. Θα την αναρτήσω σύντομα.

δεν πρόλαβα ε ???? καλά, δεν πειράζει άααααλλη φορά !:cool:

Την επόμενη φορά διπλό κομμάτι και μάλιστα μεγάλο-μεγάλο κομμένο.:D

Ωχ ! Περαστικά στο κοριτσάκι σου !!!!!

Σ' ευχαριστώ.

(άσχετο, αλλά γέλασα πολύ με τον μπουφέ και τον καιρό αυτή την ατάκα που έγραψες... να είσαι καλά !)

Κι εγώ γελούσα όταν την έγραφα.:D

Δεν πιστεύω τα 4χρονα-5χρονα να με παρεξηγήσουν εεε ????? Θα είναι σπιτική πάντως και πολύ νόστιμη, αυτό είναι το μόνο σίγουρο !!!

Είμαι κι εγώ πολύ σίγουρη για σένα.

Ήμουν μέχρι κι εχθές το βράδυ με αντιβίωση... 2 κουτιά κατέβασα, τί εισπνεόμενα έκανα.. τι χαπάκια ΠΉΡΑ... ΟΚ, πήγα στον γιατρό που σας έλεγα... λίγο άσθμα το είχα η αλήθεια είναι, όπως και ιγμορίτιδα έχω (τώρα, το ανακάλυψα αυτό) και κάτι στην χολή... και πρέπει να με δει και ΩΡΛ...

Τι λες βρε παιδάκι μου; Όλα αυτά μαζεμένα!!!!!!!!!!!!!!!! Περαστικά σου και ελπίζω τα νέα από τις εξετάσεις στη χολή και στον ΩΡΛ να είναι καλά.

Επίσης, να περάσετε τέλεια το 3ήμερο.

Ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα!

Η βελτίωση έρχεται αργά-αργά όπως πάντα σ' αυτές τις περιπτώσεις.

Για όλες σας χόρεψα! Γι΄αυτό δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου τις επόμενες δύο μέρες!!!!

Βρε χόρεψες και για μένα; Γι' αυτό με πονούσαν τα κόκαλά μου;

Κι εμένα μου άρεσε αυτή η ατάκα!!!

:D:D:D:D

Ναι και θα σε βαθμολογήσουν κιόλας! Κι αν η βαθμολογία δεν είναι καλή θα είσαι και υποψήφια προς αποχώρηση

χαχαχαχαχαχα

Εβίρι,περαστικά στην Εβιρίνα!

Σ' ευχαριστώ.

Εβιρακι μου ευχαριστω για την προσφορα αλλά φετος αποκλειεται να νηστεψω πρωτον γιατι δεν προκειται να με ακολουθησει ο άντρας μου και στην κατασταση που ειμαι δυσκολευομαι να μαγειρεψω ενα ρημαδοφαγητο πόσο μαλλον δυο και δευτερον επειδη περασα την εγκυμοσυνη και κυριως το τελευταιο τριμηνο με διαιτα δεν μπορω τοσο συντομα να ξαναμπω σε περιορισμους. Ισως μια αλλη φορα. Περαστικα στην Εβιρινα. Πως πάει;

Καταλαβαίνω τους λόγους σου.

Σ' ευχαριστώ για τα περαστικά.

Κάπου έχασα την απάντηση της Αγγελικής με το Σάββα. Καλά μιλάμε, ξεράθηκα στα γέλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...