Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κι επειδή δεν ξέρω αν θα μπορέσω να μπω πάλι μέσα στην μέρα ή το Σαββατοκύριακο, να ευχηθώ να τα εκατοστήσει στην Αφροδίτη, που έχει τα γενέθλιά της αύριο!

Πολύχρονη να είσαι κορίτσι και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπερα σας! Πώς μου ειστε;

Εμεις καλά ειμαστε. Προσπαθουμε ακομα να βρουμε τους ρυθμους μας αλλά ακομα ειναι νωρις για να ζηταω πολλά. Απλά εχω προσαρμοσει την καθημερινοτητα μου στο προγραμμα του μπεμπη. Χτες δεν καναμε κάτι ιδιαιτερο γιατι φυσικά εγω δεν μπορουσα να ασχοληθω πολύ. Πάλι καλά που προλαβα κι έφαγα. Το μεσημερι ειχαμε μπιφτεκακια με πατατουλες στο φουρνο και το βραδυ τηγανισα κάτι λουκανικάκια έτσι για το καλό.

Περιστερακι μου δυστυχως η δικια μου δεν εχει στρωσει αλλά εγω δεν σκοπευω να ενδωσω στα λανθασμένα μηνυματα που της περνανε οι μεγαλοι (π.χ. φαε κρουασαν για να μεγαλωσεις κλπ). Τρωει μονο μακαρονια, πατατες τηγανητες και ψαρι. Τη ρωτησα γιατι δεν τρωει κρεας και μου απαντησε οτι δεν ειναι σαρκοφαγος:shock::shock::shock:!!! Ε ρε τι κανουν τα κινουμενα σχεδια!

Εβιρακι, Αγγελικουλα και του χρονου να ειστε καλά να τσικνισετε!

Καλλιοπακι καλά να περασετε το Σαββατο!

Αφροδιτουλα χρονια πολλά, να εισαι πολυχρονη και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά! Χθες ξεκίνησα δουλειά μετά από 15 μήνες και προσπαθώ να προσαρμοστώ πλέον στις νέες συνθήκες για ακόμα μια φορά. Τουλάχιστον, είναι καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με το πως είχα γυρίσει όταν επέστρεψα από την πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Χθες είχαμε σουπίτσα κοτόπουλο το μεσημέρι και το βράδυ τσικνίσαμε με ποικιλία και σήμερα το μενού είχε φασολάκια.

Καλό βράδυ σε όλες και Αφροδίτη πολύχρονη προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μια όμορφη και ηλιολουστη Κυριακή μας ήρθε!!! Ωρά για βολτούλα σε όσουν μπορούν!

Χθες είχε το μενού μακαρόνια με κιμά και σπιτικό ψωμάκι και ελιοψωμάκια! Έφευγε και ο αντρας μου σήμερα και το απόγευμα ξανά στην κουζίνα για πίτσα, κέικ και μικρά κεκάκια μιας και ήταν αναμμένος ξανά ο φούρνος!

Σήμερα τρώμε στη μαμά μου κοτοπουλάκι με πατάτες στο φούρνο και με την ευκαιρία έφτιαξα και μια μακαρονοσαλάτα! (να έχω αύριο στη δουλειά)

Καλή συνέχεια της ημέρας σε όλους και φιλάκια πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μαγειροκόριτσα και καλή εβδομάδα!

Που είστε καλέ????

Ευχαριστήθηκα Σαββατοκύριακο με ηλιάκο και ωραίες θερμοκρασίες!

Την Παρασκευή το βράδυ βγήκαμε γυναικοπαρέα και πήγαμε σε ένα μεζεδοπωλείο με μουσική και περάσαμε τέλεια! 4 τα ξημερώματα μαζεύτηκα!!!!

Είμαι να σκάσω σήμερα γιατί την Τετάρτη διοργανώνουν εθελοντική αιμοδοσία οι Συλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων της περιοχής μας κι εγώ δεν μπορώ να δωσω άιμα. Ενώ είμαι εθελόντρια αιμοδότης χρόνια τώρα, την τελευταία 3τία που μου παρουσιάστηκε η αλλεργία κάνω χρόνια χρήση singulair, κάτι που μου απαγορεύει να δώσω άιμα:evil::evil::evil:

Μαμώτο!

Φωτεινούλα έτσι όπως το λες, το πρόγραμμά σας θα προσαρμοστεί πάνω στις ανάγκες του μωρού! Όσο για την μη σαρκοφάγο κόρη σου.....η ατάκα της με έριξε στα πατώματα!!!!!

Μαράκι καλή αρχή στην δουλιτσα σου και πάλι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια και καλή εβδομάδα!

Χθες είχαμε έναν παλιόκαιρο,από το πρωί έβρεχε...Ωστόσο πήγαμε την βόλτα μας και το απόγευμα σε αποκριάτικο πάρτυ σε παιδότοπο και περάσαμε υπέροχα!

Αγγελική μπράβο σου που βγήκες γυναικοπαρέα,να το κάνεις πιο συχνά να ανανεώνεσαι!

Το παιδάκι μου τα ίδια χάλια!

Στο τέλος θα πάψω να ασχολούμαι,από την άποψη ότι το χω πάρει απόφαση και δεν κάνω προσπάθειες να αλλάξει κάτι...

Από φαγητάκι τώρα,για να είμαι και εντός θέματος,φτιάχνω μπριαμάκι και ψαρονέφρι τυλιχτό στη λαδόκολλα,παραγγελιά του μερακλή της οικογένειας.

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι όντως ανανεώθηκα! Αλλά όμως διαπίστωσα πόσο αγύμναστη έχω μείνει καιρό τώρα, μια και ολόκληρο το Σαββατοκύριακο πόναγαν τα πόδια μου από τον χορό, σε σημείο να μην μπορώ να ανέβω τις σκάλες!!!

Και μην φανταστείς ότι χόρεψα με τις ώρες!!!!

Όσο για το φαγητό του μικρού άστο και θα στρώσει μόνο του!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια τι κάνετε?

Χροια πολλα σε εορταζοντες μικρους κ μεγάλους!

μαρια καλη αρχη κ παλι στην δουλεια!

Περιστερακι μην το σκεφτεσαι καθολου,καποια στιγμη θα φαει που θα παει!

Αγγελικη στην αρχη που ειπες πιαστηκες νομιζα πως πηγες για τρεξιμο. μετα καταλαβα πως ηταν λογω χορου! Ε τετοιο πιασιμο χαλαλι του!!! Το δικαιουμαστε κ εμεις μια φορα στο τοσο ετσι δεν ειναι?

Που εισαι Καλιοπακι, ελα να μας πεις πως περασατε στο αποκριατικο παρτυ? Υποθετω τελεια!!!

Στο θεμα μας τωρα, σημερ αφαγαμε μαυροματικα σαλατα κ περισευματα του παρτυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα ότι σήμερα τρώμε σπανακόρυζο.

ggeny σίγουρα άξιζε το πιάσιμο! Αυτό που με ένοιαξε είναι ότι πρέπει να ξεκινήσω κάποιο είδος αθλητικής δραστηριότητας διότι ....σκουριάζω! Αλλά που χρόνος? :rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Χτες έφτιαξα παστιτσάκι, το οποίο περίσσεψε για τους δύο της οικογένειας και σήμερα συμπλήρωσα το φαγητό μας με μια σπαραγκόσουπα για μένα.

Έφτιαξα και μια γαλατόπιτα, για πολλοστή φορά.

Αφροδίτη, χιλιόχρονη να είσαι να ζήσεις σαν τα ψηλά βουνά.

Εβιράκι και του χρόνου να είστε καλά να τσικνίσετε πάλι!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική μου κι εσείς επίσης.

Χτες δεν καναμε κάτι ιδιαιτερο γιατι φυσικά εγω δεν μπορουσα να ασχοληθω πολύ. Πάλι καλά που προλαβα κι έφαγα. Το μεσημερι ειχαμε μπιφτεκακια με πατατουλες στο φουρνο και το βραδυ τηγανισα κάτι λουκανικάκια έτσι για το καλό.

Τσίκνισε κι ο μπέμπης;

Τη ρωτησα γιατι δεν τρωει κρεας και μου απαντησε οτι δεν ειναι σαρκοφαγος:shock::shock::shock:!!! Ε ρε τι κανουν τα κινουμενα σχεδια!

χαχαχαχαχαχαχα

Εβιρακι, Αγγελικουλα και του χρονου να ειστε καλά να τσικνισετε!

Σ' ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου, επίσης κι εσείς με όλη την οικογένεια.

Χθες ξεκίνησα δουλειά μετά από 15 μήνες και προσπαθώ να προσαρμοστώ πλέον στις νέες συνθήκες για ακόμα μια φορά.

Καλή αρχή (ξανά) στη δουλειά.

Χθες είχε το μενού μακαρόνια με κιμά και σπιτικό ψωμάκι και ελιοψωμάκια! Έφευγε και ο αντρας μου σήμερα και το απόγευμα ξανά στην κουζίνα για πίτσα, κέικ και μικρά κεκάκια μιας και ήταν αναμμένος ξανά ο φούρνος!

Σήμερα τρώμε στη μαμά μου κοτοπουλάκι με πατάτες στο φούρνο και με την ευκαιρία έφτιαξα και μια μακαρονοσαλάτα! (να έχω αύριο στη δουλειά)

Πόσα ωραία πραματάκια έφτιαξες πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Την Παρασκευή το βράδυ βγήκαμε γυναικοπαρέα και πήγαμε σε ένα μεζεδοπωλείο με μουσική και περάσαμε τέλεια! 4 τα ξημερώματα μαζεύτηκα!!!!

Ααααααααααα πολύ ωραία το διοργανώσατε.

Είμαι να σκάσω σήμερα γιατί την Τετάρτη διοργανώνουν εθελοντική αιμοδοσία οι Συλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων της περιοχής μας κι εγώ δεν μπορώ να δωσω άιμα. Ενώ είμαι εθελόντρια αιμοδότης χρόνια τώρα, την τελευταία 3τία που μου παρουσιάστηκε η αλλεργία κάνω χρόνια χρήση singulair, κάτι που μου απαγορεύει να δώσω άιμα:evil::evil::evil:

Μαμώτο!

Μη σκας γι' αυτό, θα τύχει άλλη ευκαιρία να δώσεις, από τη στιγμή που έχεις την καλή διάθεση.

Χθες είχαμε έναν παλιόκαιρο,από το πρωί έβρεχε...

Κι εμείς εδώ έχουμε αλλαγή προς το χειρότερο πάλι. Σήμερα από το πρωί έχει ομίχλη, η οποία εδώ και καμμιά ώρα αντί να διαλύεται πυκνώνει κι έβρεξε για μερικές ώρες το μεσημέρι.

Περιστεράκι όντως ανανεώθηκα! Αλλά όμως διαπίστωσα πόσο αγύμναστη έχω μείνει καιρό τώρα, μια και ολόκληρο το Σαββατοκύριακο πόναγαν τα πόδια μου από τον χορό, σε σημείο να μην μπορώ να ανέβω τις σκάλες!!!

Και μην φανταστείς ότι χόρεψα με τις ώρες!!!!

Άρα το συμπέρασμα λέει ότι πρέπει να πηγαίνεις συχνότερα για χορό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλενάδες!

Σήμερα το μενού μας έχει καλαμαράκια με κοφτό μακαρονάκι.

Εβιράκι εμείς εδώ είμαστε μια χαρά από καιρό. Να φανταστείς ότι άκουσα πως χτες η Κρήτη είχε γύρω στους 30 βαθμούς!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την καλημέρα μου!

Σήμερα τρώμε μοσχαράκι, μάλλον σουπίτσα!

Προσπαθώ να διατηρώ το ηθικό υψηλό κι ετοιμάζομαι για τη σαρακοστή! Η αλήθεια έιναι ότι δε νηστεύω, αλλά τρελαίνομαι για τα νηστίσιμα πιτάκια, αλλά και μερικά γλυκάκια. Α! και χαλβά!

Είδα εχθές και διαφήμιση λαγάνα στην τηλεόραση, ακόμα τη σκέφτομαι!!!

Έβιρι μας τρέλανες! Σπαραγγόσουπα??? Δεν υπάρχει κάν στο λεξιλόγιο μου, όχι στο τραπέζι μας!

Αγγελική μπράβο που το διασκεδάσατε! Μου έχει λέιψει η κοριτσοπαρέα! Βλέπω και sex & the city το βράδυ και μου λείπουν ακόμα περισσότερο οι φίλες μου....

Link to comment
Share on other sites

kalliopaki καλημέρα!

Ούτε κι εγώ νηστεύω όλη την σαρακοστή. Δεν είμαι και πολύ φαν των σαρακοστιανών εδεσμάτων πλην πολύ λίγων! Μόνο την Μεγάλη εβδομάδα νηστεύω.

Αχ! Η κοριτσοπαρέα μου έχει λείψει κι εμένα πολύ! Από την στιγμή που η μία μετά την άλλη παντρευτήκαμε και κάναμε παιδάκια χαθήκαμε λιγάκι! Στο τηλέφωνο τα λέμε περισσότερο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ωραια λιακάδα σημερα αν και φυσικά δεν την πολυχαρηκα...

Εβιρι μου πως ειστε με τον καιρο; Άκουγα στις ειδησεις για μεγαλη κακοκαιρια στη Γερμανια, κυριως στο Εσσεν βεβαια. Πως ειναι σε σας τα πραγματα;

Κοριτσια κι εγω μονο Μ. Εβδομαδα νηστευω κι αυτο γιατι βαριεμαι να ψαχνω να βρισκω σαρακοστιανα φαγητα. Σημερα εχουμε χταποδακι με κοφτο μακαρονακι και χτες ειχαμε κοτοσουπα.

Αγγελικουλα και μενα μου εχει λειψει η έξοδος γενικοτερα κι οχι μονο με κοριτσοπαρεα. Στο νησι δεν πολυεβγαινα (σχεδον καθολου δηλαδη) με τη μικρη και τους παππουδες κι εδω τωρα που ηρθα εμπλεξα με τις δουλειες και τις επισκεψεις κι εχασα την ευκαιρια. Τωρα θα περιμενω να μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης κι ελπιζω να μπορω να τον αφηνω καπου ώστε μια φορα στο τοσο να μπορω να παω καμια βολτουλα.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα έχω αρρωστούλα την Εβιρίνα με πυρετό κι ένα λαιμόοοοοοο μα τι λαιμό!!!!!!!!!!! Έτσι έφτιαξα κοτόσουπα βελουτέ και για μας είχαν μείνει φακές από προηγούμενη φορά.

Εβιράκι εμείς εδώ είμαστε μια χαρά από καιρό. Να φανταστείς ότι άκουσα πως χτες η Κρήτη είχε γύρω στους 30 βαθμούς!!!

Γλακάω ντε λόγο.

Έβιρι μας τρέλανες! Σπαραγγόσουπα??? Δεν υπάρχει κάν στο λεξιλόγιο μου, όχι στο τραπέζι μας!

Μη με θαυμάζεις άδικα, η σούπα ήταν έτοιμο φακελάκι.:D:D:D

Εβιρι μου πως ειστε με τον καιρο; Άκουγα στις ειδησεις για μεγαλη κακοκαιρια στη Γερμανια, κυριως στο Εσσεν βεβαια. Πως ειναι σε σας τα πραγματα;

Δυο μέρες (χτες και σήμερα) είχαμε ελαφριά ομίχλη και σκοτεινό καιρό. Σήμερα, είχε που είχε ομίχλη αποφάσισε να βρέξει, μετά αποφάσισε να σταματήσει, μετά ξαναποφάσισε να ξαναβρέξει, μέχρι που να σταθεροποιήσει ο καιρός τις αποφάσεις του, έβρεξε και σταμάτησε αρκετές φορές. Φυσικά, για να μη μείνει κανείς παραπονούμενος (από τους κατοίκους) προς το βραδάκι έριξε και μια γυροβολιά από χιόνι, έτσι βρε αδερφέ....ποικιλία να υπάρχει. Καιρό μπουφέ....πρώτη φορά βλέπω.

Κοριτσια κι εγω μονο Μ. Εβδομαδα νηστευω κι αυτο γιατι βαριεμαι να ψαχνω να βρισκω σαρακοστιανα φαγητα.

Αν πάντως αποφασίσεις να κρατήσεις τη νηστεία και τις 40 μέρες θα σε βοηθήσω εγώ στο τι θα φτιάχνεις κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...