Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      Μην το βαζεις κάτω πραγματι

      Κορίτσια ερώτησή η ξαδελφη μου εκανε εμβρυομεταφορα ηταν95 κιλά και τώρα ειναι 93 ειναι φυσιολογικό ;φυσικά προσεχει δεν βάζει αλατι τρώει φρούτα κλπ κλπ.ειναι στην 8 μερα

      Νσι φυσιολογικό! Προσέχει όπως είπες.. έχει κόψει  αλάτι.. πίνει και πολύ νερό..εκοψε και ζάχαρη...σα να κάνει διατροφή-δίαιτα  με την καλή έννοια...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

kalliopaki καταρχήν περαστικά! Αυτήν την περίοδο οι ιώσεις είναι στα φόρτε τους!

Όσο για τις καθημερινές δυσκολίες, υπομονή.

Να μπαίνεις όποτε μπορείς να μας διαβάζεις και να μας λες τα νέα σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Φωτεινη κοιτα τον μπεμπη κ την κορουλα σου που τωρα θελει κ αυτη νταντεμα περισσοτερο κ καλα κανεις κ φτιαχνεις ευκολα φαγακια.Κ καταψθξη πολυ κ μια χαρα.Οσο για τους επισκεπτες αν ειναι αναισθητος ο αλλος τι να πεις.Λες κ αν το δουνε το μωρο 3 μηνων κατι θα γινει.

Περιστερακι κ μενα ο μεγαλος εδω κ καμια 10αρια μερες ετσι ειναι. Το καλο ειναι οτι τρωει σαλατα κ φετα που δεν ετρωγε ε εοποτε κατι γινετε.Τρωει κ φρουτα -γιαουρτια ρυζογαλο πχ αλλα φαι να κατσει κατω να φαει μονο αν δειν ειναι κρεας...

Χτες ειχα μπιφτεκια με πουρε τσιπμησε λιγο πουρε κ πλακωσε την σαλατα.

μαρακι ζηλεψα τα ψαρακια σας στα καρβουνα.

Καλιοπακι περαστικα!!

Εβιρακι κρυωνετε? Ωραιο το κοτοπουλο με πατατες!

Αγγελικουλα μου εχει δωσει η πεθερα μια σακουλα γιδα 2-3 κιλακ μου πιανει χορο στην καταψυξη απο τον Οκτωβριο.δεν μου αρεσει καθολου.Καποια στιγμη πρπρ να βρασω να φαει ο συζυξ ....

Σημερα τρωμε μπιφτεκακια με πουρε κ σαλατα

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Θα φτιάξω τηγανητό ψαράκι με σαλάτα για σήμερα.

Αγγελική, πραγματικά έτσι φαίνεται, ότι μπήκε κι εδώ η άνοιξη. Καλέ, έχω αρχίσει να ανησυχώ. Πρώτη φορά τυχαίνει να έχουμε τρισήμισυ μέρες στη σειρά με τέλεια ηλιοφάνεια και καταγάλανο ουρανό. Ακόμη και η θερμοκρασία κάθε μέρα ανεβαίνει.

Περιστεράκι, να έχεις ελπίδες με την αλλαγή του καιρού προς την άνοιξη μήπως και αλλάξει. Ίσως θα ήταν καλή ιδέα, αν έχεις κι εσύ την όρεξη και το χρόνο να πάρεις στο μπολάκι το φαγητό του και να τον πας στην κούνιες να φάει. Εκεί συνήθως ξεχνιούνται τα παιδιά κι ανοίγουν το στόμα ασυναίσθητα. Θα μου πεις τώρα, κάθε μεσημέρι στις κούνιες θα πηγαίνεις για να φάει μια μπουκιά το παιδί. Όχι αυτό κανείς δεν το κάνει. Τουλάχιστον ας είναι δυο ή τρεις φορές την εβδομάδα τις μέρες με καλό καιρό.

Καλλιοπάκι, περαστικά σου για τη γαστρεντερίτιδα. Κι εμάς μας έλειψες. Ελπίζω να έχεις ήδη ξεπεράσει τις δυσκολίες που αναφέρεις.

Τζένη όχι μόνο δεν κρυώνουμε, αλλά βλέπω ότι πάμε φουλ για άνοιξη.

Link to comment
Share on other sites

eviraki βαλτη εισαι πρωινιατικα? πωπω τι μας κανεις!!

Ευχαριστησου την ωραια λιακαδα γιατι ειναι σπανιο για σας!! Ωραιο κ το φαγακι σου!

εμεις σημερα τρωμε ρεβυθια.

Να σας πω πειτε καμια ιδεα για κρεατικο για το παρτυ.Θα εχω κεφτεδακια κ σνιτσελακια αλλα για πειτε κ καμια ιδεα για τπτ αλλο ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.avaaz.org/en/petition/Zitame_tin_paramoni_toy_dr_Adamidi_Dimitri_sti_thesi_toy_Dieythynti_Paidiatrikis_Klinikis_toy_Genikoy_Nosokomeioy_Xanthi/?pv=6

καλημέρα. παρακαλώ όσες ενδιαφέρονται, διαβάστε κ υπογράψτε κ κοινοποιήστε όπου κρίνετε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Καλημέρα κι εσένα!

Αγγελικουλα μου εχει δωσει η πεθερα μια σακουλα γιδα 2-3 κιλακ μου πιανει χορο στην καταψυξη απο τον Οκτωβριο.δεν μου αρεσει καθολου.Καποια στιγμη πρπρ να βρασω να φαει ο συζυξ ....

Να σου πω, ούτε κι εμείς την πολύτρώμε αλλά έτσι όπως την μαγείρεψε η μαμά μου ήταν τέλεια!

σας φιλω

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Αγγελική, πραγματικά έτσι φαίνεται, ότι μπήκε κι εδώ η άνοιξη. Καλέ, έχω αρχίσει να ανησυχώ. Πρώτη φορά τυχαίνει να έχουμε τρισήμισυ μέρες στη σειρά με τέλεια ηλιοφάνεια και καταγάλανο ουρανό. Ακόμη και η θερμοκρασία κάθε μέρα ανεβαίνει.

Κι εμείς έχουμε ήλιο, αλλά το βοριαδάκι κρατάει χαμηλές τις θερμοκρασίες.

Κορίτσια ελάτε κοντά κερνάω σπανακοπρασοτυρόπιτα.

Ευχαριστούμε για το κέρασμα Εβιράκι! Μιαμ μιαμ νοστιμότατη!

img5273l.jpg

Να σας πω πειτε καμια ιδεα για κρεατικο για το παρτυ.Θα εχω κεφτεδακια κ σνιτσελακια αλλα για πειτε κ καμια ιδεα για τπτ αλλο ...

Κάτι σε κοτομπουκιές?

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα το μενού μας έχει ομελέτα με πατάτες τηγανιτές.

Έχω να πάω για να βάψω το μαλλί σήμερα κι ίσως τα κόψω και λίγο, θα δω.

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Εγώ τρέχω με το μικρό, που είναι συνέχεια κολλημένος πάνω μου. Η οθόνη του laptop είναι ακόμη στην αναμονή...

Σας διαβάζω, για να παίρνω ιδέες, αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράψω.

Φωτεινή, να σου ζήσει το μωράκι!!!

Σήμερα φάγαμε κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο.

Για αύριο θα κάνω φασολάδα για τους άντρες μου και εγώ θα φάω ρεβύθια από την κατάψυξη (μιας και δεν τρωω φασόλια)

Αυτά!!!

Φιλιά σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Ελπίζω να το τσικνίσετε σήμερα ή με κάποιον τρόπο τελοσπάντων να περάσετε όμορφα!

Σήμερα θα φάμε μπιφτεκάκια με πατάτες, αλλά για το καλό βλέπω να ρίχνουμε και τίποτα στη ψησταριά ή έστω να παραγγέλνουμε κανά σουβλάκι!

Ετοιμάζω μάζωξη το σάββατο στο σπίτι για να ανέβουν τα κέφια μας! Μάλλον θα ντυθούμε και καρναβαλάκια. Δεν θα κάνω ιδιαίτερες ετοιμασίες, δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση. Απλά και όμορφα. Μόνο θα στολίσω λίγο αποκριάτικα για να χαρούν τα μικράκια, κι εμείς μαζί.

Εάν προλάβω λέω να ετοιμάσω δύο λαμαρίνες πίτσα για να τις ψήσω το απόγευμα. Μπαίνουν δύο μαζί λέτε? στον αέρα ή πάνω κάτω?

φιλιά σε όλες και στο φεφάκι με την κόρη, αααχ αγκαλίτσες! (καμιά φορά με κουράζουν οι μικρές που ειναι κολλημένες επάνω μου και μετά αισθάνομαι τύψεις γιατί λέω σιγά, πόσο θα κρατήσει αυτή η φάση?θα παρακαλάω για αγκαλιά αργότερα....)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Τσικνοπέμπτη σήμερα και το βράδυ θα ψήσουμε πανσετούλες για το καλό!

Τον καιρό θα τον αφήσω ασχολίαστο γιατί εκνευρίζομαι!:rolleyes:

Το μεσημέρι τα παιδιά θα φάνε φασολάκια που μαγέιρεψα από χτες.

Ηλιαχτίδα σε καταλαβαίνω! Κι εγώ όταν είμαι σπίτι δεν γίνεται να μπω ιντερνετ λόγω μικρού! Όταν βλέπει το λαπτοπ θέλει να βλέπουμε τραγούδια. Αγαπημένες του οι Jennifer Lopez, Shakira και Beyonce!

Fefaki αυτές οι αγκαλίτσες είναι όλα τα λεφτά! Πήγατε παιδικό ή την κρατάς ακόμα σπίτι?

kalliopaki κάνεις πολύ καλά που οργανώνεις παρτάκι! Είμαι σίγουρη ότι θα το ευχαριστηθέιτε μικροί και μεγάλοι!

Καλό τσίκνισμα σε όλες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Χτες τσικνίσαμε με χοιρινές μπριζόλες στο φούρνο με κίτρινο ρύζι. Για σήμερα δεν έχω ακόμη αποφασίσει τι να μαγειρέψω, θα δω σε λίγο.

Ευχαριστησου την ωραια λιακαδα γιατι ειναι σπανιο για σας!!

Και πού να σου λέω για σήμερα θα φτάσει 17 η θερμοκρασία το μεσημέρι. Χτες το πρωί πρέπει να ήταν γύρω στους 14-15, βγήκα από το σπίτι για δουλειές και το μετάνιωσα που πήρα μπουφάν. Αν δε βαριόμουν να ξαναγυρίσω στο σπίτι θα έπαιρνα ζακέτα. Εδώ αυτές οι θερμοκρασίες είναι όπως έχουμε εμείς στην Ελλάδα τους 18-19-20 βαθμούς όταν δε φυσάει.

Να σας πω πειτε καμια ιδεα για κρεατικο για το παρτυ.Θα εχω κεφτεδακια κ σνιτσελακια αλλα για πειτε κ καμια ιδεα για τπτ αλλο ...

Κάτι σε ρολό όπως το κοτόπουλο, ή η χοιρινή πανσέτα γεμιστή με φέτα και ντομάτα, μοσχαράκι ρολό με ή χωρίς γέμιση, ρολό κιμά με αυγά καρότο ή χωρίς γέμιση.

Διάφορα κρεατικά ψημένα στη λαδόκολλα (αρνάκι, κοτόπουλο, χοιρινό),

Λουκανικάκια ψημένα ή τηγανισμένα,

Χοιρινό κρασάτο,

Χοιρινό κοντοσούβλι (σαν αυτό του Έβιρου) ή κοτόπουλο σουβλάκι.

http://www.avaaz.org/en/petition/Zitame_tin_paramoni_toy_dr_Adamidi_Dimitri_sti_thesi_toy_Dieythynti_Paidiatrikis_Klinikis_toy_Genikoy_Nosokomeioy_Xanthi/?pv=6

καλημέρα. παρακαλώ όσες ενδιαφέρονται, διαβάστε κ υπογράψτε κ κοινοποιήστε όπου κρίνετε καλύτερα.

Γεια σου Φέφη πόσο καιρό έχουμε να σε δούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κρίμα που δεν έρχεσαι συχνότερα, αλλά από το καθόλου καλό είναι έστω και το λίγο. Τι κάνει το μικρό λουλουδάκι; Εσύ με τη δουλειά; Πώς είναι η καθημερινότητά σας;

Αγγελικούλα είμαι με την κόρη αγκαλιά κ δεν θέλει να γράψω. τέλος του μήνα θα έχω περισσότερο χρόνο να σας γράψω νέα μου.

εύχομαι να είστε όλοι καλά. φιλάκια.

Ραντεβού τέλος του μήνα. Θα περιμένουμε.

Έχω να πάω για να βάψω το μαλλί σήμερα κι ίσως τα κόψω και λίγο, θα δω.

Με 'γεια σου Αγγελική.

Καλησπέρα κορίτσια!

Γεια σου κι εσένα Ηλιαχτίδα.

Ετοιμάζω μάζωξη το σάββατο στο σπίτι για να ανέβουν τα κέφια μας! Μάλλον θα ντυθούμε και καρναβαλάκια. Δεν θα κάνω ιδιαίτερες ετοιμασίες, δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση. Απλά και όμορφα. Μόνο θα στολίσω λίγο αποκριάτικα για να χαρούν τα μικράκια, κι εμείς μαζί.

Την καλύτερη δουλειά κάνεις. Εύχομαι να περάσετε πάρα πολύ ωραία και κυρίως να γελάσετε πολύ.

Εάν προλάβω λέω να ετοιμάσω δύο λαμαρίνες πίτσα για να τις ψήσω το απόγευμα. Μπαίνουν δύο μαζί λέτε? στον αέρα ή πάνω κάτω?

Ναι αμέ, γιατί όχι. Θα τις προσέχεις κι αν δεις ότι η από πάνω δεν έχει ψηθεί καλά στο ζυμάρι, και η από κάτω δεν έχει ψηθεί καλά στη γέμιση, θα τους αλλάξεις θέση την πάνω κάτω και θα γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Τσικνίσαμε κι εμείς χτες βράδυ! Ψήσαμε σουβλάκια, πανσέτες και παιδάκια κοτόπουλο. Τηγανίσαμε πατατούλες και φτιάξαμε σαλάτα.

Για σήμερα έχει και από χτες το βράδι κάποια υπόλοιπα αλλά και μοσχαράκι κοκκινιστό που θα το συνοδέψουν είτε με ρύζι είτε με κριθαράκι.

Εβιράκι και του χρόνου να είστε καλά να τσικνίσετε πάλι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...